» »

paypal visa debit

paypal visa debit

rose2288 ::

Ah, samo da se malo zjajcam tule gor ali pa če bo kdo znal svetovat.

Torej, nakupujem na http://www.next.si/sl, plačilo 44,00 EUR.
Limita na bank@net za danes imam še 200 EUR.

Najprej poskusim plačat direkt s kartico visa debit. Ne gre. Spletni nakup mi zavrne in tudi pošlje SMS.
Poskusim s PAyPal-om. Spet zavrne, dobim SMS.
Poskusila sem večkrat s kartico in trikrat s PayPalom. Sploh ne bi vedela, da sem poskusila trikrat s PayPalom, če mi ne bi v razmaku nekaj minut poslali tri maile s tremi "transaction ID".

Kaj še piše v mailu?

"Please note that this is not a charge. Your account will be charged when the merchant processes your payment. You may receive multiple emails as the merchant processes your order.
Your funds will be transferred when the merchant processes your payment. Any money in your PayPal account at that time will be used before any other payment source.
To see the full transaction details, log in to your PayPal account."

Zdaj me zanima, ali mi ni spustilo naprej PayPal plačila, ker mora retailer potrdit naročilo in mi potem "trže" s kartice?

Ali mi bo trikrat trgal? Naročila sem en izdelek, in sedaj nočem, da pošljejo 3, ker res ne rabim treh kosov. Sicer ko kliknem na vsako od treh transaction ID, mi pod status piše canceled.

Klicala sem na informacije spletne banke, usmerili so me, naj pokličem na poslovalnico, v poslovalnici so mi rekli, da sem presegla dnevni limit ... Pol sem ugotovila, da nimajo pojma tako, kot jaz, saj imam limita še 200 EUR. Ampak sem prehitro odložila slušalko. Sicer pa saj so videli na mojem "profilu", koliko še imam dnevnega limita.

Sem jaz budala in pol.

Če je dan slab, je lahko vedno še slabši. Petki pač.
  • spremenilo: rose2288 ()

jype ::

Če si dobila od nexta tri maile, bodo tri naročila - ampak mislim, da tega ne počnejo. Če samo od paypala, potem bo samo eno naročilo in bodo samo enkrat trgali s kartice.

rose2288 ::

jype je izjavil:

Če si dobila od nexta tri maile, bodo tri naročila - ampak mislim, da tega ne počnejo. Če samo od paypala, potem bo samo eno naročilo in bodo samo enkrat trgali s kartice.


Dobila sem tri maile od PayPal-a. Kot sem popravila v prejšnjem postu, ko kliknem na vsako od treh transaction ID, mi pod status piše canceled (maili od PayPal-a).

Mene še bolj kot to zanima, kako sedaj to stvar plačat na next.si, ker mi očitno ne spusti s kartico naprej, niti s PayPal-om.

Dnevnega limita pa, kot sem že povedala, nisem presegla. Samo se mi ne ljubi spet klicat na banko, ker ...

jype ::

Od katere banke je kartica?

rose2288 ::

NKBM. Sedaj berem na next.si, da "Z vaše kreditne kartice denarja ne bomo trgali dokler paket ni odposlan".

Ampak wtf, od Nexta nisem dobila nobenega potrditvenega maila o naročilu. Sicer pa sploh ne moreš oddat naročila, če ne vneseš podatkov o kartici oz. plačaš (nato sem dobila zavrnitvene SMSe). Tako, da mi ni jasno, kako oni "tržejo" s kartice, dokler paket ni odposlan?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rose2288 ()

jype ::

Če si dobila zavrnitev na SMS, potem so poizkušali utrgat s kartice, pa jim ni uspelo - naročilo tako sploh še ni vnešeno.

Na SMS običajno pride tudi znesek, ki so ga pri zavrnitvi poizkusili avtorizirat - a je ta enak višini naročila, ali je višji?

rose2288 ::

jype je izjavil:

Če si dobila zavrnitev na SMS, potem so poizkušali utrgat s kartice, pa jim ni uspelo - naročilo tako sploh še ni vnešeno.

Na SMS običajno pride tudi znesek, ki so ga pri zavrnitvi poizkusili avtorizirat - a je ta enak višini naročila, ali je višji?


Znesek je isti kot višina naročila. Torej očitno ne morejo "trgat". Zakaj pa ne gre "trgat"? wtf ... Ne s kartice, ne s PayPala.

koyotee ::

Maš aktiviran SMS na banki? Ponavadi ti pošljejo geslo, ki ga vneseš ob nakupu.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

rose2288 ::

koyotee je izjavil:

Maš aktiviran SMS na banki? Ponavadi ti pošljejo geslo, ki ga vneseš ob nakupu.


Ja, ja, geslo sem dobila in vnesla. Očitno je nekaj narobe s spletno trgovino, ker še eni ni šlo plačat.

Sicer pa hvala za pomoč. :)

FoxKnox ::

Na bank@net imaš v nastavitvah možnost nastaviti potrditve naročil in to moraš imeti aktivirano plus gsm številko, če ne ti nebo trgalo z računa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3790760829 (2962) aspire2k
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817136775 (16739) igi82m
»

NKBM - virtualna predplačniška Visa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10330324 (7049) FoxKnox
»

Paypal - provizija

Oddelek: Pomoč in nasveti
124378 (3222) slodreamer
»

Nakazanje na paypal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120840 (17917) Kwizlord

Več podobnih tem