» »

Stroški življenja v hiši

Stroški življenja v hiši

1
2
3

Machete ::

Pojdi se zdravit, pa najdi si službo, da ne bomo preveč denarja za tvojo socialo zapravili.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Machete ::

Saj se nam tudi malo smiliš, samo kaj čmo, narava je včasih kruta. Vsaj toliko smo še socialni, da ti bo občina krila pogreb, ker bližnjih gotovo nimaš.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Truga ::

lol

zmaugy ::

Miha 333 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Machete je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Ne pozabite še stroška ustreznega zavarovanja (za povprečno hišo ca. 500 € na leto - kar vključuje tudi potresno zavarovanje, za katerega sicer nekateri pravijo, da "ni potrebno") in strošek stavbnega zemljišča ca. 100 - 200 na leto.


Zelo drago plačuješ zavarovanje. Jaz plačam ca 200/leto. Res pa da nimam potresa. Vse ostalo pa je na novo vrednost itd.. Če nimaš ravno vile nad 500k te malo nategujejo.

Smo imeli tudi mi takšno "super" in "poceni" zavarovanje, pa se je ob prvem uveljavljanju škode izkazalo, da ni kaj prida vredno. Pa s tem ne mislim, da nismo prebrali pogojev, ampak se je zavarovalnica odločila v nasprotju s pogoji. Po celotnem pritožbenem postopku je bil odgovor zavarovalnega združenja, da ima zavarovalnica pravico, da iz kateregakoli razloga odkloni izplačilo (kar sicer res piše tudi v nekem zakonu), preostala bi nam le še tožba.


Zavarovalnica?

Generali.


Še nikoli težav pri Triglavu.

energetik ::

kingsix je izjavil:

Sem razmišljal nekaj časa o hiši (tukaj je tudi nekje post kjer sem spraševal glede obnove) ampak se na koncu, na res veliko srečo, odločil ostat "blokar".
Zakaj? Že sedaj z mojo stežka držima stanovanja "pokonci", tako ,da ni vse razmetano itd. Oba imava vse zero rada urejeno, sedaj pa nama je hčera (stara dobro leto dni) vnesla kaos kar se tiče tega. Vedno sva imela, kot so drugi rekli, vse dokaj sterilno, zdaj pa je daleč od tega. Z hišo bi pa itak bila katastrofa. Ko poslušam kolege kako morajo kosit, obrezovat grmovja, drevje, delat na vrtu..mi postane kar slabo. Raje prosti čas namenim hčeri, športu itd.
Vzadaj sicer tudi tukaj imamo zelenico, igrala itd. Sedaj sva npr plačala za košnjo 10EUR za celo sezono, da en sosed redno kosi.
Tudi, če bi stanovanje stalo 200EUR mesečno več nebi menjal.
Očitno smo si zelo različni. Meni postane slabo, če samo pomislim da bi moral še enkrat bivati v bloku oz. stanovanju (sem 8 let tam bival).
Kositi, obrezovati in saditi na vrtičku je meni užitek in to počnem skupaj s hčerko. Ko se pripeljem iz službe, pustim avto počez, kamor pade, kadarkoli je na voljo 100m2 dvorišča za parkirat, nobenega iskanja parkirnega mesta. Stopim iz avta in si direktno naberem pest svežih jagod. Postavim mizo na travo in tam spijem kavo. Itd itd, o tem sem lahko samo sanjal v bloku.

Pa da ne bo samo off; stroški so lahko večji ali manjši kot v bloku. Odvisno od stanja bloka in hiše. Če se vseliš v novogradnjo ali sanirano bajto, nimaš kaj delat vsaj 20-30let. Vsaj jaz zaenkrat ne vidim nič, kar bi bilo potrebno vzdrževati. V energetsko sanirani bajti s TČ so stroški ogrevanja in SV smešni glede na kvadraturo, tam v rangu 200-350€ letno za 120-160m2. Voda/kanal/smeti je odvisno od občine in ne tipa bivališča.
Itak pa moramo primerjati kvečjemu elektriko, komunalo, vodo ter ogrevanje (morda še zavarovanje).
Vse ostalo ni odvisno od tipa bivališča (RTV, TV, net, tel..)

Jaz pridem sedaj skozi s precej manjšimi tekočimi stroški kot sem prej v bloku + nobenih zafrkancij z delilniki toplote, upravniki, rezervnimi skladi in glasnimi sosedi.

Okapi ::

Imaš pač srečo, da nimaš sosedov, ki v nedeljo zjutraj kosijo travo z najglasnejšo kosilnico, potem pa z motorko delajo drva, ki nimajo psa, ki laja celo noč, s katerimi se ne kregaš, ker ena veja tvoje jablane sega deset centi čez mejo ... Gnojnica itak diši, to samo mestne srajce mislijo, da smrdi. V vasi imajo vsi najboljše peči, tako da se nikoli nič ne kadi ...

Vsake toliko kdo pade s strehe, ko čisti žlebove. Največji užitek je, ko moraš zjutraj skidati dovoz, da se lahko odpelješ v službo ...

sesobebo ::

^^^ še v rimah, prosim.

link_up ::

kingsix je izjavil:

Ja potem pa pride toča in se jočeš, tako kto vsi znanci sedaj z raznimi vrtovi.
Polek tega pa si moraš to it potrgat/nabrat itd. kar pa se veliko ljudem ne da.

Na koncu je vse pač osebna preferenca ne glede na stroške.



wtf? kaj pobrat? a tiste tri solate, pet redkvic in kilo paradajza?? Da nisi malce zamesal z njivo...

Drugace pa za vse zasanjane, hisa je drazja v vseh pogledih! Imas pa mir, ki vse to upravici! :)
In and Out

Mr.B ::

link_up je izjavil:

kingsix je izjavil:

Ja potem pa pride toča in se jočeš, tako kto vsi znanci sedaj z raznimi vrtovi.
Polek tega pa si moraš to it potrgat/nabrat itd. kar pa se veliko ljudem ne da.

Na koncu je vse pač osebna preferenca ne glede na stroške.



wtf? kaj pobrat? a tiste tri solate, pet redkvic in kilo paradajza?? Da nisi malce zamesal z njivo...

Drugace pa za vse zasanjane, hisa je drazja v vseh pogledih! Imas pa mir, ki vse to upravici! :)

Dokler, okoli tebe stojijo najboljaš kmetisjka zemljišča imaš relano res mir, kmetje ponavadi zvečer ne delajo... Če pa je zgodba drugače, no do svoje starosti boš imel okoli sebe kar nekaj bajtic, potem boš pa itak naglušen, torej te ne bo motilo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MonoPattern ::

Tem problemom s sosedi se ne da izogniti, razen če živiš na samem. Meni že 2 tedna gradbinci razbijajo 10m od postelje, sosed popravlja moped in se sliši pa sosedov mulc vadi na bobne. To moraš vzeti v zakup ko se seliš, saj tudi v bloku ni tišine.

Tista domača zelenjava je pa res odvisna od lokacije. Ni mi jasno, kako nekateri veselo jejo solato, ki jim raste tik ob cesti, kjer nanjo padajo vse težke kovine in saje iz avtomobilov.

link_up ::

Mr.B je izjavil:

link_up je izjavil:

kingsix je izjavil:

Ja potem pa pride toča in se jočeš, tako kto vsi znanci sedaj z raznimi vrtovi.
Polek tega pa si moraš to it potrgat/nabrat itd. kar pa se veliko ljudem ne da.

Na koncu je vse pač osebna preferenca ne glede na stroške.



wtf? kaj pobrat? a tiste tri solate, pet redkvic in kilo paradajza?? Da nisi malce zamesal z njivo...

Drugace pa za vse zasanjane, hisa je drazja v vseh pogledih! Imas pa mir, ki vse to upravici! :)

Dokler, okoli tebe stojijo najboljaš kmetisjka zemljišča imaš relano res mir, kmetje ponavadi zvečer ne delajo... Če pa je zgodba drugače, no do svoje starosti boš imel okoli sebe kar nekaj bajtic, potem boš pa itak naglušen, torej te ne bo motilo...


Oprosti, ne zastopim. Saj ne govorim o vrstnih hisah.
In and Out

BladE_ ::

Okapi je izjavil:

Imaš pač srečo, da nimaš sosedov, ki v nedeljo zjutraj kosijo travo z najglasnejšo kosilnico, potem pa z motorko delajo drva, ki nimajo psa, ki laja celo noč, s katerimi se ne kregaš, ker ena veja tvoje jablane sega deset centi čez mejo ... Gnojnica itak diši, to samo mestne srajce mislijo, da smrdi. V vasi imajo vsi najboljše peči, tako da se nikoli nič ne kadi ...

Vsake toliko kdo pade s strehe, ko čisti žlebove. Največji užitek je, ko moraš zjutraj skidati dovoz, da se lahko odpelješ v službo ...


Več kot 20let sem živel v stanovanjski hiši tik ob cerkvi, v okolici polno kmetij(ja imajo tudi gnoj in gnojijo), polno travnikov, žaganje drv v nedeljo in tečen sosed. Verjameš ali ne, da se ne spomnim, da bi me v vsem tem času kaj zmotilo razen jeben tečen sosed? Danes živim v hiši, sicer starejši ampak z noro okolico in mi ni žal niti malo! Imam tudi sosede, ki kosijo in žagajo, vsak dan se sliši kakšnega... Naj žaga in kosi ali gnoji, i dont fukcing care!

Se totalno strinjam z @energetik in z veseljem kosim travo(vsak teden, še raje na 4dni), urejam okolico, imam vrt, psa, 2 mačka(razmišljam tudi o kozi in racah :D )... Da ne govorim o neprecenljivi MOJI terasi z roštiljem, uživam! Pa naj mi še en blokovec reče, da je v bloku boljše.. Ne vem, sem izkusil obe strani pa je hiša neprecenljiva!

Stroški, nič resnega razen zima(hiša ni dobro izolirana) nekaj mesecev je strošek plina od 100-200EUR(Prejšnji mesec npr. 20EUR). Aja kupil sem kosilnico in kup orodja za okolico in delavnico(ja zdaj imam svojo delavnico in ne "drvarnice" v kleti!!!!). Pa še klimo bom v kratkem in ne rabim soglasja soseda za montažo! :)
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

energetik ::

Okapi je izjavil:

Imaš pač srečo, da nimaš sosedov, ki v nedeljo zjutraj kosijo travo z najglasnejšo kosilnico, potem pa z motorko delajo drva, ki nimajo psa, ki laja celo noč, s katerimi se ne kregaš, ker ena veja tvoje jablane sega deset centi čez mejo ... Gnojnica itak diši, to samo mestne srajce mislijo, da smrdi. V vasi imajo vsi najboljše peči, tako da se nikoli nič ne kadi ...

Vsake toliko kdo pade s strehe, ko čisti žlebove. Največji užitek je, ko moraš zjutraj skidati dovoz, da se lahko odpelješ v službo ...
In zdaj si naštel kombinacijo najslabših možnih variant, ki se zgodijo hkrati...
Od tega kar si napisal, imamo le dežurne kurjače, ki smradijo. Žlebov mi ni treba čistiti, ker okoli ni nobenih visokih dreves in listja. Kidanje dovoza... a to misliš tistih 1x2m ki je med avtom in spluženo občinsko cesto?

BladE_ ::

Nekaj sem zaj*** z postom pa da dodam še glede kidanja... Na roke, ni najtežje opravilo in bo še lažje z vrtnim traktorjem(upam, da kmalu).
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

energetik ::

BladE_ je izjavil:

Da ne govorim o neprecenljivi MOJI terasi z roštiljem, uživam!
To je itak zakon. Roštilj me vedno čaka ob terasi pripravljen. Ko sem bil še v bloku, je bil roštilj rezerviran za morda 1-2x na leto pri starših v bajti za kakšne rojstne dneve.
Sedaj lahko tudi na sončen decembrski dan, če mi zapaše 1h pred kosilom, zakurim oglje in spečem zunaj brancine. Neprecenljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

kingsix ::

Je pa tudi odvisno od lokacije hiše... Eni govorijo češ kako imaš v hiši mir... Veliko hiš je pa v strnjenih naseljih kjer imaš na vse okrog tik ob sebi sosede.. Ma taki mir. Bolj specifično v Šentilju imam kolega, hiša na hiši.. Smo si pekli in smo imeli skoz tako ali drugače občinstvo. Tako si lahko pečem tudi v bloku oz. za blokom na dvorišču. Vse okrog ružijo kosilnice.. Niti ne veš od kod. Otroci derejo etc. Morda je bil kak tak dan.. Ampak v bloku nikoli nisem imel take galame.

energetik ::

Meni je bil hrup v bloku precej bolj moteč, ker gre večinoma za nizkofrekvenčni zvok (basi, udarni zvok po konstrukciji), ki precej bolj najeda živce kot pa kosilnica ali otroci. Ponavadi noben ne kosi sredi noči, tudi otroci takrat ne skačejo naokoli. In pa v najslabšem primeru ko se zapreš v bajto, je tam dober približek tišini.

kingsix ::

Ja to morm potrkat... V 4 blokih v katerih sem živel je bil skoz zvečer mir. V enem je bilo problem ogrevanje, ko so zjutraj štartali je po ceveh pokalo.

Zdaj v novem se je v 5 mesecih zgodilo 1x,da so delali neko galamo. No, ko mi je not skozi okno pridišalo po travi sem šel malo pogledat ven in sem sfehtal par puf'ov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

marvin42 ::

Vsi, ki opevate radosti življenja v hiši, pa neke terase, vrtove in ne vem kaj... malo se razglejte po velikostih parcel na katerih se zdaj zidajo hiše... kakšen vrt - dva avta za parkirat, en trampolin za postavit, potem se pa že neha s prostorom.
Mostly Harmless

jype ::

Žlahta je ravnokar prodala slabih 2000 kvadratov zazidljive parcele manj kot 5km od Prešerna sredi Lj. Očitno se še da dobit, drži pa, da ni niti približno poceni.

Curly ::

Nekateri v življenju ne zaslužijo za tako parcelo, kaj šele hišo.

Truga ::

Ah, samo 70 let v preteklost moras it, pa dobis za drobiz. Saj casovni stroji so poceni te dni

nekikr ::

marvin42 je izjavil:

Vsi, ki opevate radosti življenja v hiši, pa neke terase, vrtove in ne vem kaj... malo se razglejte po velikostih parcel na katerih se zdaj zidajo hiše... kakšen vrt - dva avta za parkirat, en trampolin za postavit, potem se pa že neha s prostorom.

To je točno za vrt, parkirišče za dva avta in plac za trampolin več kot v stanovanju v nekem bloku.

marvin42 ::

jype je izjavil:

Žlahta je ravnokar prodala slabih 2000 kvadratov zazidljive parcele manj kot 5km od Prešerna sredi Lj. Očitno se še da dobit, drži pa, da ni niti približno poceni.


Seveda, ampak slovenska realnost ni parcela za nekaj stotisoč eurov, ampak parcela+hiša za nekaj stotisoč eurov.

nekikr je izjavil:

marvin42 je izjavil:

Vsi, ki opevate radosti življenja v hiši, pa neke terase, vrtove in ne vem kaj... malo se razglejte po velikostih parcel na katerih se zdaj zidajo hiše... kakšen vrt - dva avta za parkirat, en trampolin za postavit, potem se pa že neha s prostorom.

To je točno za vrt, parkirišče za dva avta in plac za trampolin več kot v stanovanju v nekem bloku.

100% točno, ampak ciljal sem predvsem na tiste, ki omenjajo da gojijo na tistih parih kvadratih toliko zelenjave, da so dejansko na profitu glede na tiste v blokih.
Mostly Harmless

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marvin42 ()

Okapi ::

Veliko ljudi, ki živijo v blokih, ima vikende, ali vrtičke kje v predmestju.

jype ::

Kar je verjetno daleč najboljša trajna možnost.

IL_DIAVOLO ::

Okapi je izjavil:

Imaš pač srečo, da nimaš sosedov, ki v nedeljo zjutraj kosijo travo z najglasnejšo kosilnico, potem pa z motorko delajo drva, ki nimajo psa, ki laja celo noč, s katerimi se ne kregaš, ker ena veja tvoje jablane sega deset centi čez mejo ... Gnojnica itak diši, to samo mestne srajce mislijo, da smrdi. V vasi imajo vsi najboljše peči, tako da se nikoli nič ne kadi ...

Vsake toliko kdo pade s strehe, ko čisti žlebove. Največji užitek je, ko moraš zjutraj skidati dovoz, da se lahko odpelješ v službo ...


Pac si blokar, kaj ces.

Utk ::

100% točno, ampak ciljal sem predvsem na tiste, ki omenjajo da gojijo na tistih parih kvadratih toliko zelenjave, da so dejansko na profitu glede na tiste v blokih.

Profita seveda ni. Ampak po drugi strani, ce bi zivel v stanovanju, pa se tolk blizu sluzbe, da ne bi rabil avta, sploh ne vem kaj bi z denarjem in casom.

zmaugy ::

marvin42 je izjavil:

jype je izjavil:

Žlahta je ravnokar prodala slabih 2000 kvadratov zazidljive parcele manj kot 5km od Prešerna sredi Lj. Očitno se še da dobit, drži pa, da ni niti približno poceni.


Seveda, ampak slovenska realnost ni parcela za nekaj stotisoč eurov, ampak parcela+hiša za nekaj stotisoč eurov.

nekikr je izjavil:

marvin42 je izjavil:

Vsi, ki opevate radosti življenja v hiši, pa neke terase, vrtove in ne vem kaj... malo se razglejte po velikostih parcel na katerih se zdaj zidajo hiše... kakšen vrt - dva avta za parkirat, en trampolin za postavit, potem se pa že neha s prostorom.

To je točno za vrt, parkirišče za dva avta in plac za trampolin več kot v stanovanju v nekem bloku.

100% točno, ampak ciljal sem predvsem na tiste, ki omenjajo da gojijo na tistih parih kvadratih toliko zelenjave, da so dejansko na profitu glede na tiste v blokih.


Do pozne jeseni ne bom več kupoval solate, peteršilja, čez poletje čebule, česna, poleti bo cca 100 kg domačega mladega krompirja, paradižnik, paprika, šetraj raste kar sam od sebe vsepovsod po robu vrta...
Ne gre za prihranek ampak za to, da vsaj približno veš kaj ješ. In da je boljše od vsega v trgovini kupljenega sranja. Malin je toliko, da sem jih spomladi moral polovico pokositi, potem so še jabolka in slive, lešnike pa potamanijo veverice, ampak jih je lepo opazovat iz dnevne sobe.
Otroci se brez skrbi žogajo, na lokalni občinski cesti za nekaj hiš se vozijo z rolerji, kolesi in rolkami, na travniku se brez skrbi igrajo...

KAVINSKY ::

Okapi je izjavil:

Imaš pač srečo, da nimaš sosedov, ki v nedeljo zjutraj kosijo travo z najglasnejšo kosilnico, potem pa z motorko delajo drva, ki nimajo psa, ki laja celo noč, s katerimi se ne kregaš, ker ena veja tvoje jablane sega deset centi čez mejo ... Gnojnica itak diši, to samo mestne srajce mislijo, da smrdi. V vasi imajo vsi najboljše peči, tako da se nikoli nič ne kadi ...

Vsake toliko kdo pade s strehe, ko čisti žlebove. Največji užitek je, ko moraš zjutraj skidati dovoz, da se lahko odpelješ v službo ...



Imaš pač srečo, da nimaš sosedov, ki v nedeljo zjutraj prdijo z mopedi po ulici, potem se pa usedejo v avto in vozijo gor pa dol. Kjer nimaš srak, vran, krokarjev in golobov, kateri se derejo in psov kateri lajajo na balkonih. Pa soseda, kateri odlaga kosovne odpadke na hodnik in polaga gajbice na parkirišče bloka.
Izpušni plini so itak blagodejni, vohaš jih pa samo pred dežjem. Pa zaščitni film pustijo na oknih.

Vsake toliko kdo skoči iz strehe, ker dela samomor, pa poleg še otroka vrže dol. Največji užitek pa je, ko moraš zjutraj razbijati pomrznjen sneg, katerega je plug narival ob parkirane avtomobile.


Moj point je, da isto če ne še hujše doživljaš v mestu. Osebno imam večji mir na vasi, vsaj pri odprtem oknu lahko spim.

sirotka ::

V hiši so mogoče malenkost višji stroški, samo ne menjam za nič na svetu, sem imel bloka vrh glave med študiranjem. Plus čist zrak, mir, nobenih drekačev, nimaš 50 vonjav po golažu, čevapih itd.

Stroški za cca 400m2 novo hišo (nič posebnega kar se gradnje tiče, nobenih preseravanj), 15/16cm fasada, poraba za 3 osebe:

cca 4 tone pelet, okoli 60€ elektrike (24/7 prižgan nas, že samo ta porabi 70w) in voda po porabi. Internet je isti strošek povsod.
lp

gruntfürmich ::

zmaugy je izjavil:

Ne pozabit na to, da imaš pri hiši večinoma lahko vrt, kjer si lahko vzgojiš Bio/Organsko Solato, paradižnik, začimbe...
Poleg tega si lahko sanitarno vodo ogrevaš na sonce, zbiraš deževnico, postaviš fotovoltaiko, urediš TČ...

vidim da vsi predlagate zadeve, ki vključujejo obsezne investicije, za borne prihranke.
se vidi da ne znate računat in nimate pojma za kaj zapravljate denar...

marvin42 je izjavil:

Vsi, ki opevate radosti življenja v hiši, pa neke terase, vrtove in ne vem kaj... malo se razglejte po velikostih parcel na katerih se zdaj zidajo hiše... kakšen vrt - dva avta za parkirat, en trampolin za postavit, potem se pa že neha s prostorom.

opevajo radosti, za te radosti pa rabiš polno drvarnico opreme in mehanizacije, tema pa je o stroških...
bebci pač
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

OP nikjer ni pisal o tem, da je socialno ogrožen, pisal je o tem, da si ne želi previsokih stroškov vzdrževanja. Investicije v ogrevanje sanitarne vode na sonce niso nekaj hudega, včasih ti je celo država to sofinancirala (ne vem kako je s tem zdaj). Vsekakor si po inštalaciji opravil s stroški ogrevanja vode od pomladi do jeseni.
Ogrevanje hiše ali stanovanja moraš imeti. Za razliko stanujočih v bloku imaš v hiši možnosti malce širše in lahko namesto ogrevanja na plin uporabiš TČ, s čimer si z nekaj višjo začetno investicijo zmanjšaš obratovalne stroške ogrevanja. Mislim da se tudi za to dobijo sredstva države.
Vrt ne zahteva praktično nikakršnih vložkov denarja - če se tako odločiš. Rabiš samo lopato in grablje in osončen del parcele, ki si jo pripravljen nameniti za to. Ja, semena moraš pa kupiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

IL_DIAVOLO ::

gruntfürmich je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Ne pozabit na to, da imaš pri hiši večinoma lahko vrt, kjer si lahko vzgojiš Bio/Organsko Solato, paradižnik, začimbe...
Poleg tega si lahko sanitarno vodo ogrevaš na sonce, zbiraš deževnico, postaviš fotovoltaiko, urediš TČ...

vidim da vsi predlagate zadeve, ki vključujejo obsezne investicije, za borne prihranke.
se vidi da ne znate računat in nimate pojma za kaj zapravljate denar...

marvin42 je izjavil:

Vsi, ki opevate radosti življenja v hiši, pa neke terase, vrtove in ne vem kaj... malo se razglejte po velikostih parcel na katerih se zdaj zidajo hiše... kakšen vrt - dva avta za parkirat, en trampolin za postavit, potem se pa že neha s prostorom.

opevajo radosti, za te radosti pa rabiš polno drvarnico opreme in mehanizacije, tema pa je o stroških...
bebci pač


Vse kar rabis je ene vile, motko in grablje. Semena in gnojilo dobis pod 50 evrov. Pa sploh se ne gre ta stroske(smesno poceni) , ampak da ves kaj jes in konec koncev gre tudi za uzitek, ko ves da si si nekaj pridelal z lastnimi zulji :)

nekikr ::

Vrt ne zahteva praktično nikakršnih vložkov denarja - če se tako odločiš. Rabiš samo lopato in grablje in osončen del parcele, ki si jo pripravljen nameniti za to. Ja, semena moraš pa kupiti.

Nehajte s tem. Če vam mama šenka solato in paradajz s svojega vrta to še ne pomeni, da je zastonj. Če bi sami skrbeli za vrt bi vedeli, da je sadika cepljenega paradižnika 6€, gnojilo 9€. Posadiš 5 sadik, redno zalivaš, gnojiš, pleješ, okopavaš in na koncu imaš 15kg paradižnika. 2,5€/kg, brez dela, kar je dražje kot stane paradižnik v trgovini. Vrtičkanje je izključno zato, ker je to precej poceni terapija, pa ker veš kaj ješ. In ko se zvečer po teku odločiš, da bi jedel solato, greš na vrt, odrežeš eno glavo, jo zunaj opereš in pripraviš, pa lepo pod milim nebom poješ. Komur to nič ne pomeni, ok, ampak to je pravi luksuz, ne trola.

In on-topic:
Če si lastnik stanovanja ali manjše (srednje stare) hiše, kje imaš manj stroškov na letni ravni?

V stanovanju, seveda. Srednje stara hiša pomeni, da je že treba menjati in popravljati kakšno stvar, pa da bo kmalu stara, ko bo pa res treba kaj večjega narediti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Pika na i ::

Ako bi muškarci imali menstruaciju, hvalisali bi se oko veličine tampona.

floyd1 ::

Stroški v obnovljenem bloku (fasada, novi kotli za ogrevanje, obnovljeni vročevodi) so bili približno enaki, kot jih imamo zdaj v (obnovljeni) hiši. Le da zdaj vem, zakaj plačujem, v bloku pa so bile nekatere postavke praktično nepreverljive (kurjava, voda).

Vložek, da do tega izhodišča prideš, pa je pri hiši neprimerno večji. In zelo odvisen od tega, v kakem stanju je hiša. Kolega, ki je kupil bajturino iz konca 70-tih, že pokrito z Bramacom in s 5? cm izolacije na fasadi, je moral vložiti bistveno manj kot jaz v slabo vzdrževano bajto, zidano med vojnama.

Nekdo je zgoraj omenjal stavbno zemljišče - mi smo to plačevali tako v bloku, kot v hiši. V hiši je ta dajatev kakih 50 EUR višja, to pa je res.

"Srednje staro" hišo bo pa treba malo boljše definirati. Stanje strehe, ostrešja, oken, vrat, fasade, ometov, tal (estrihi?), el. in vodovodne inštalacije...

BladE_ ::

nekikr je izjavil:

Vrt ne zahteva praktično nikakršnih vložkov denarja - če se tako odločiš. Rabiš samo lopato in grablje in osončen del parcele, ki si jo pripravljen nameniti za to. Ja, semena moraš pa kupiti.

Nehajte s tem. Če vam mama šenka solato in paradajz s svojega vrta to še ne pomeni, da je zastonj. Če bi sami skrbeli za vrt bi vedeli, da je sadika cepljenega paradižnika 6€, gnojilo 9€.


O čem govoriš? Semena paradižnika(2 vrsti) in paprike(2 vrsti) pa so bila precej draga je prišlo ~10EUR, 10 sadik solate = 1,90€. Iz tistih semen je uspelo cca 80-100 sadik... zelo dobro gnojilo pa lahko ravno tako narediš dobesedno zastonj.
Akcija - Reakcija

nekikr ::

No, zaupaj recept zelo dobrega zastonj gnojila, da ne bom zapravljal gore denarja za gnojenje trave.

jype ::

KAVINSKY je izjavil:

Osebno imam večji mir na vasi, vsaj pri odprtem oknu lahko spim.
Tudi v Ljubljani brez težav lahko spiš pri odprtem oknu.

15 minut s kolesom od centra skozi odprto okno (hiše ali bloka) lahko vidiš tole:



No, tudi v Kobenhavnu sem spal pri odprtem oknu:



Tišina praktično celo noč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Machete ::

Dedci, mi malo preveč posplošujemo. Že pri parcelah so razlike ogromne. Strnjene vasi ob (sedaj) visokoprometnih cestah, so bila nekoč poleg mestec in samotnih kmetij, edina oblika naselij v Sloveniji. Ogromno hišarjev nas živi v takih vaseh. Potem so tu mestne parcele, kjer si praktično v mestu s hišo. Spet drugo so novodobna naselja, ki so neke nove veje na območjih stran od stnjenih vasi/mest malce po zlgedu ameriških premestij, ali celo novo nastale vasi in nazadnje tiste samotne parcele, ki so defenitivno top notch, če kakšno najdeš in si jo lahko privoščiš. Tu je še stanje in sama arhitekturna zasnova bajture. Vse to pomeni na koncu ogromne razlike. Če imaš vse od tega najsalbše, je mogoče res slabše kot v urejenem bloku.. Je pa dobra parcela v radiju 50 km od Lj komunalno opremljena hitro 80eur+/kv.m. Torej daš za reltavino majhno parcelo blizu 100k preden sploh zarije prvi bager.

* kdor zelenjavo goji iz šparanja ok, ampak kot je nekdo omenil zgoraj, gre se za to, da veš kaj ješ in pa tisto veselje, ko ti zraste. Dela pa spet ni toliko, da se ne bi dalo sfolgat vse glavne povrtnine s krompirjem in ozimnico - marmelade, sokove, zelje, grah, fižol, česen, čebula itd itd.. Malo truda, ali pa kitajski rafut na krožnik. Izbira je bolj stvar lenobe, kot ekonomike.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

jype ::

MOL prodaja zazidljivih 1500 kvadratov travnika v Zg. Kašlju za 300 eur/m2 (čeprav baje lahko precej znižaš, ko pokažeš, da denar dejansko imaš).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nekikr ::

Je pa dobra parcela v radiju 50 km od Lj komunalno opremljena hitro 80eur+/kv.m. Torej daš za reltavino majhno parcelo blizu 100k preden sploh zarije prvi bager.

250EUR+ znotraj 10km, 200+EUR znotraj 20km in 150+EUR znotraj 50km. Za dobro, kot si napisal. Ne 80EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Machete ::

Moja izušnja je drugačna. Reciva konsenzno 100 max za nekje do 40min vožnje do Lj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jype ::

Machete je izjavil:

40min vožnje do Lj.
A z osebnim avtomobilom? Torej Kamnik?

nekikr ::

Pripravljen sem odlično plačati tvojo izkušnjio. Tvoj max 100€ za kvadratni meter dobre parcele ti plačam 150€. Hitreje ne boš zaslužil nikjer.

Machete ::

Brezveze, tvoja dobra parcela, je očitno tlakovana z zlatom ali pa bi rad bil 5 min od Lj. :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

nekikr ::

Potem ne sprejmeš lahkega zaslužka? Škoda :(

M-XXXX ::

nekikr je izjavil:

Pripravljen sem odlično plačati tvojo izkušnjio. Tvoj max 100€ za kvadratni meter dobre parcele ti plačam 150€. Hitreje ne boš zaslužil nikjer.

http://www.bolha.com/nepremicnine/poses...
80€/m2 se bo dalo še kaj zglihat. https://www.google.si/maps/dir/Trebnje/...!3m1!4b1!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x476504cc19121dc5:0x400f81c823ff230!2m2!1d15.0125985!2d45.9081708!1m5!1m1!1s0x476531f5969886d1:0x400f81c823fec20!2m2!1d14.5057515!2d46.0569465!3e0?hl=sl 38 minut do Lj center (do rudnika kakšnih 25).

sirotka ::

Machete je izjavil:

Moja izušnja je drugačna. Reciva konsenzno 100 max za nekje do 40min vožnje do Lj.

40min do lj...to je tudi nm recimo :) Najnižje cene, visoke plače, ni da ni :D
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27152810 (28075) Matejjjjj
»

Staro neobnovljeno ali staro obnovljeno hišo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12421267 (17573) borut_p
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43273731 (59530) damirj79
»

Življenski stroški (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
691115919 (98800) Mato989

Več podobnih tem