» »

Kateri pralni stroj

Kateri pralni stroj

««
10 / 18
»»

Utk ::

Miele stane 2x tolk kot gorenje ali bosch, z 2 leti garancije. Če hočeš 5 let, plačaš še več. Če 10, še več.
Sej ok, tudi če verjamem, da je dober, just aint worth it.

c3p0 ::

Baje ni več ravno tako glede "mileta".

Saj ni tako hudo, 2x sem ga servisiral do zdaj, Gorenje (elektronika, ležaji), torej povpečno 1x na 5 let.

>> Miele stane 2x tolk kot gorenje ali bosch, z 2 leti garancije. Če hočeš 5 let, plačaš še več. Če 10, še več.

Pa še to, ja. Ne kupim z le 2 letoma garancije. Če imajo uber-produkt naj dajo 10 let garancije, pa kupim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

fikus_ ::

Karkoli od bele tehnike kupujetam naj ima vsaj 5 let garancije. Pa še ti je pomembno, da so serviserji dosegljivi, ker kaj ti pomaga 10 let garancije, če ne dobiš serviserja.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

starfotr ::

Stane več, vendar tudi zdrži dlje. Poleg tega bolje opere, ne uničuje cunj ipd.

Vendar za prat cote za enkratno uporabo iz primarka je dovolj dober tudi beko za 200 eur. Za rajo, ki kratkovidno gleda samo na nakupno ceno in ne TCO, je to dovolj dobro.

fikus_ ::

PS star 20 let so bolj izjema kot pravilo, tako da . . . . Podobno ona pravljica, da poceni PS bolj uničuje cunje.
Generalno verjamem, da človek, ki nima 1000€ za PS tudi ne kupuje cunje višjega cenoivnega razreda. Primark cunje je pa vseeno s katerim pereš, bodo prej uničene kot kvalitetnejše.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

starfotr ::

Glej, sorry, nisem tako bogat, da bi kupoval poceni.

c3p0 ::

Ležaji tudi zdržijo 20 let?

Badwolff ::

starfotr je izjavil:

Glej, sorry, nisem tako bogat, da bi kupoval poceni.


Ponavadi rečejo ljudje, ki so tako bogati, da bi lahko kupovali poceni.

Sej tud ne vozmo vsi premium znamk vozil. Al pa HT koles za 3k iz sosednje teme.

Pa rabil bi videt kako neodvisno raziskavo o tem, a Miele res zdrži v povprečju dlje. Ker dokler je ni, je vse to le propaganda in sloves.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Ganon ::

starfotr je izjavil:

Kupiš mileta in se ne sekiraš za vse te zadeve, ker bo delal 20 let.


Laž. Nobene garancije ni, da bo stroj zdržal 20 let. Prav nobene. Pralni stroj ima 2 leti tovarniške garancije in to je vse, kar proizvajalec garantira, črno na belem. Stroji se prav tako kvarijo, odvisno od sreče.

starfotr je izjavil:

Meni je to tako smešno, da bi sploh servisiral te zadeve vsako leto.


Meni je smešno, da dejansko verjameš tem neumnostim.

starfotr je izjavil:

Stane več, vendar tudi zdrži dlje.


Spet nakladaš. Tudi, če zdrži dlje, pod nobenim pogojem ne odtehta trikratne cene.

starfotr je izjavil:

Poleg tega bolje opere, ne uničuje cunj ipd.


Zdaj smo pa že na ravni gostilniških štosov. Samo en primer med mnogimi:



Uničevanja perila ne bom komentiral, je preveč trapasto.

c3p0 ::

Baje se je tem, glede vode hudo varčnim aparatom, potrebno izogibat. Bojda slabo sperejo detergent.

Ganon ::

Pri večini strojev lahko nastaviš stopnjo nivoja vode, tudi dodatna izpiranja ipd. Ne bi smelo biti težav.

frke ::

frke je izjavil:

Oktobra 2018 sem vzel pralni stroj VOX, ki je bil na katalogu Pošte.
Stroj ima 5 let garancije in je stal 213 eur, pripeljan na dom.

Dosedaj dela prez pripomb. Pere vsak dan vsaj 1-krat.
Če bo pral 5 let je strošek pralnega stroja 0,11 EUR/dan.


Pralni stroj je zdaj star okoli 3 leta.
Pred enim letom je bila v garanciji zamenjana guma pri vratih.

Zdaj je začel ružiti ležaj, ko stroj vključi centrifugo.
Bom poročal, kako je bilo s popravilom oz. uveljavljanjem garancije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frke ()

NejcSSD ::

c3p0 je izjavil:

Baje se je tem, glede vode hudo varčnim aparatom, potrebno izogibat. Bojda slabo sperejo detergent.


Res je pri BEKOtu, ne uporabljamo ECO programa amapak navaden Bombaž - časovno hitrejši z več vode
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

msjr ::

Men je nekoč prodajalec rekel, kupi tistega, ki ima kovinsko kljuko, če so šparal pri kljuki in dal plastično potem tudi drugi deli niso dobri. Kupil takega brez display-a in podobne navlake, služi že več kot 15 let.

Zaradi narave dela se po raznih stanovanjih in apartmajih srečujem z raznovrstnimi stroji, do sedaj so me najbolj naživcirali Bosch-i pa tudi Beko-ti, ki so imeli timer. Dam nekaj hitro za oprat, potem pa čakam 20 min in več da se tistih 3-5 min na displayu končno izteče. Po moje imata oba isti program, ki ne zna zračunat koliko je še do konca. Glede tega so bili mehanski programatorji boljši, en klik (preskok) na programatorju je bil ~5 min na 1/4 programa, torej če je bil program na 13,5 je bilo še do konca (15) priblžno pol ure. Happy times.

jabe ::

Ker ne ve in ne more vedeti. Dolžina programa se prilagaja tudi temu koliko je perila v bobnu, to moraš pa program že zastartat, da potezka. Pol imas pa se neke funkcije, koliko je perilo umazano, pa je spet drugače.

Sicer imam že preko 10 let Boscha in takoj na začetku ugotovila, da tili odštevalniki niso vredni niti tiste milikilovatne ure, ki jo display porabi za prikaz. Se mi pa zdi, da niti ne kaže trajanja do konca programa ampak trenutne faze. Ali je to centrifuga, splakovanje ipd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

c3p0 ::

msjr je izjavil:

Men je nekoč prodajalec rekel, kupi tistega, ki ima kovinsko kljuko, če so šparal pri kljuki in dal plastično potem tudi drugi deli niso dobri. Kupil takega brez display-a in podobne navlake, služi že več kot 15 let.


Zanimivo, bo kaj na tem. Moj sploh nima kljuke in se le-ta zato ne more pokvarit. ;)

Ganon je izjavil:

Pri večini strojev lahko nastaviš stopnjo nivoja vode, tudi dodatna izpiranja ipd. Ne bi smelo biti težav.


Pri nekaterih se tega ne da, ne vem kje točno sem to že bral, in tu leži problem. Da pač ima tisti varčni rating.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

driver_x ::

c3p0 je izjavil:

Ležaji tudi zdržijo 20 let?


Tudi 25 let in več brez problema. V tej dobi je potrebno menjati klasične obrabne dele, npr. krtačke od motorja in amortizerje, ki se še vedno dobijo.

MrStein ::

msjr je izjavil:

Dam nekaj hitro za oprat, potem pa čakam 20 min in več da se tistih 3-5 min na displayu končno izteče.

Heh, na mojem zadnja minuta traja 5 minut.
Whirlpool
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Kaj je razlika med AEG
LTX7E272E
LTN7E272E tale je po spletni strani bigbang.si sodeč pralno-sušilni, samo ne vem, če to res drži
LTN7E273E
?


PS: Obstajajo še kaki testi razen ZPS? (no, obstajajo sigurno, sprašujem če kdo pozna kake, ki so relevantni za slovenijo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

LTN7E272E in LTN7E273E sta sicer baje enaka, po opisu na aeg.si
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dope1337 ::

Si ziher, da si zelis pralni stroj, ki se polni od zgoraj? To je taksen, ki ima horizontalno vrtenje bobna ane?

Osebno imam katastrofalne izkusnje s taksnimi, kar se tice kvalitete pranja. Res pa je, da so to bili genericni ameriski pralni stroji.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

MrStein ::

Misliš navpično os? Ne, evropski se vrtijo enako kot "navadni", le odprtino imajo zgoraj.
Evo slika (ni najboljša sicer): https://www.bigbang.si/aeg-ltx6g261e-pr...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dope1337 ::

ja to sm mislil ja, navpicna os je no-go.

P.S. Bil sem tudi toliko len, da si nisem pogledal, da ima ta normalno vrtenje. To bi znal bit pa cist vredi, celo ful prirocno v primeru prostorske stiske.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

MrStein ::

LTX ima dobro ocenjeno kvaliteto pranja na testu ZPS. Ostali, ki se polnijo od zgoraj, pa so res bolj slabi (verjetno še vedno uporabni, ampak opazno nižja ocena kot front-loaderji).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ganon ::

dope1337 je izjavil:

P.S. Bil sem tudi toliko len, da si nisem pogledal, da ima ta normalno vrtenje.


Nisem še videl evropskega pralnega stroja z navpično osjo.

dominuspro ::

2 dobri leti si lastim aeg LTX7E272E in zaenkrat ni pripomb.

MrStein ::

Kako je ožemanje? Po opisih je baje relativno glasno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dominuspro ::

MrStein je izjavil:

Kako je ožemanje? Po opisih je baje relativno glasno.


Ne morem nič pametnega povedati, ker nimam primerjave. Meni se zdi normalno glasen. Je bistveno tišji od prejšnjega top loaderja Gorenje v istem cenovnem razredu, ki je po 5ih letih letel v smeti.

MrStein ::

Vidim, da je za nekaj firm pralnih strojev dodatna garancija ponujena s strani hrvaških firm. Konkretno za :
- Whirlpool ---> Partum d.o.o (piše iz Brežic, ampak se vse ureja poreko hrvaške, na telefon se javijo v hrvaškem jeziku)
- AEG -> Electrolux d.o.o, Zagreb

Gre za 2 + 3 leta dodatne garancije (oziroma jamstva).

A imajo to vsi tako? Z kombinacijo Whirlpool+Partum imam slabe izkušnje. Ko niso pristojni, ti to takoj povedo, ko pa bi kaj oni morali, pa vlečejo tedne in mesece.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Pralno-sušilni stroj proti ločenima pralnemu in sušilnemu.

A še vedno velja, da pere podobno, suši pa slabše kot ločen stroj?
Kako slabše?
Dlje traja?
Slabše posuši?
Več energije porabi (toplotna črpalka)?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

6bt9hmDwY ::

MrStein je izjavil:

Pralno-sušilni stroj proti ločenima pralnemu in sušilnemu.

Je že kaj novega ugotovljenega? Tako slaba fama se drži tega hibrida, da je verjetno pretirana. Drugače sami jemljemo dva ločena stroja (istega proizvajalca), lahko oba delata hkrati (s prostorom se da šparati, da postaviš sušilca na vrh), če imaš ogromno žehte ali pa razparcelirane (pri nas, izgleda, se cunje hudo ločeno perejo in sušijo, glede na namen in material in to)...

fikus_ ::

Če imaš več pranja (otroci), je fajn ločeno, ker lahko oba delata istočasno.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

MrStein ::

Kot sem videl, kombinirani porabi veliko vode. Za sušenje. Ker mora izpirati boben ali nekaj takega.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

NejcSSD ::

Štroma tudi ene 3x več napram ločeni izvedbi
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Seba982 ::

Hvala vsem, ki ste mi pomagali z nasveti o pralnem stroju v ločeni temi. Za upravljalce foruma bi bilo bolje da uredijo iskalnik, kot da zapirajo teme in težijo da so že odprte.

Še enkrat hvala.

6bt9hmDwY ::

Forumski managerji bi morali teme zlivati v eno glavno in z dodano opombo, da se ohranja vsebina na kupu, vsebina zaprte teme se pač izgubi na diskovju....

Ganon ::

Seba982 je izjavil:

Hvala vsem, ki ste mi pomagali z nasveti o pralnem stroju v ločeni temi. Za upravljalce foruma bi bilo bolje da uredijo iskalnik, kot da zapirajo teme in težijo da so že odprte.

Še enkrat hvala.


Iskalnik brez težav najde temo.

buttcrack ::

kadar iskalnik ne deluje, uporabiš gugl s "slo-tech"

MrStein ::

dominuspro je izjavil:

2 dobri leti si lastim aeg LTX7E272E in zaenkrat ni pripomb.

Sem vmes nabavil LTN7E272E, ki je skoraj identičen.

Presenetila me je majhna posoda za prašek (za glavno pranje, v bistvu izgledata obe posodi enako veliki, za predpranje in glavno pranje).
Nekje 150 ml praška gre not, do črte. Nekateri praški priporočajo za umazano perilo tudi do 300 ml.
Kake izkušnje imaš s tem?

Pa precej glasen je, med pranjem, ne centrifugo. Malo cvili, malo se pumpa čuje (ne "malo" ampak "več kot sem pričakoval") in podobno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

6bt9hmDwY ::

Če naliješ preveč, bo pač prej teklo po perilu, ko zapreš pokrov.

Toploaderji so večinoma (pustim možnost, da kateri pa vendarle ni) glasnejši, ja, nimajo enake narejene izvočne izolacije ali česa (verjetno ob strani, ko je najožji, kot standardni), gre za prostorsko ekonomičnost, ne za glasovno...

Zelo verjetno nimate tako umazanega perila, da bi moral 0,3 litra praška not vlivat/nasut na 7 kg perila.

Cvili in guma? Khm... To pa ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

dominuspro ::

MrStein je izjavil:

dominuspro je izjavil:

2 dobri leti si lastim aeg LTX7E272E in zaenkrat ni pripomb.

Sem vmes nabavil LTN7E272E, ki je skoraj identičen.

Presenetila me je majhna posoda za prašek (za glavno pranje, v bistvu izgledata obe posodi enako veliki, za predpranje in glavno pranje).
Nekje 150 ml praška gre not, do črte. Nekateri praški priporočajo za umazano perilo tudi do 300 ml.
Kake izkušnje imaš s tem?

Pa precej glasen je, med pranjem, ne centrifugo. Malo cvili, malo se pumpa čuje (ne "malo" ampak "več kot sem pričakoval") in podobno.


Mi damo zmeraj prašek do max oznake v stroju. Če perem kaka kolesarska oblačila ali kaj posebej pa bistveno manj. Sploh ne vem, kaj piše na praških o količinah...
Naš vsekakor ni zelo glasen, sploh ne med pranjem. In nič ne cvili ali kaj podobnega.

darkolord ::

300 ml what?

Pri nas je nekje 35-50 ml, več kot dovolj.

MrStein ::

Hja, tak piše na praških. Recimo: https://www.amazon.co.uk/Dash-Powder-La...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

6bt9hmDwY ::

Kaj piše na praških 6,1kg/95 pranj = 64 gramoF pa ja menda ni 0,3 litroF!

Ni čudno, če ga je zmanjkalo, če vi betonirate z njim! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

MrStein ::

Za "reklamo" seveda štejejo minimum. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

6bt9hmDwY ::

Ne ne, res ne daš 0,3 litra notra praška, kakorkoli. Če pa imaš tako vsrane cote, pa si neki pravi ibercug nabavi ali nekaj. In vrži na goreče gume, bo manj škode.

MrStein ::

Ste zgrešili poanto.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

eventyrer ::

Kakšno posebno mnenje o Samsung pralnih in sušilnih strojih (torej ločenih strojih) ranga cca 500 EUR? Yay or nay?

Kvaliteta primerljiva Bekotu? Morda malenkost boljše?
Ali je Gorenje smatran kot zanesljiv ali pa bolj ne?

hvala vnaprej.

ps.: vsa čast tistim ki imate doma profesionalno pralnico za cel hotelski kompleks in kupite Mieleta. :P Ja, Miele so boljši (zato tudi takšna cena) ampak nakup za domačo rabo je pa hudo vprašljiv.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Če nimaš res specifičnega razloga za Samsung, jaz ne bi rinil vanj. SLišal nisem nikoli nič preveč dobrega o njihovih aparatih. Bodi tradicionalen vzemi Bosch, Gorenje ali Miele v rangu, v katerem iščeš.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

eventyrer ::

Miele kakor sem gledal so 3x dražji od "klasičnih" aparatov, ravno zato sem prejle čestital tistim ki imajo doma čistilni servis za hotelski kompleks :D
Verjamem da gre za dobro firmo ampak mislim da ne sodi v debato za consumer produkte ampak bolj za neko profesionalno rabo.

Za pralni stroj ne dam več kot cca 550 EUR. Enostavno ne verjamem da se splača v roku 20 let. Še 550 se mi zdi ogromno v bistvu ker so vgrajene komponente najbrž enako "kvalitetne" kot pri pralnih strojih za 300EUR.

Machete je izjavil:

Če nimaš res specifičnega razloga za Samsung, jaz ne bi rinil vanj.


huh, dejansko? Do zdaj sem imel samo Samsungovo zabavno elektroniko in je delala hudo zanesljivo. Bele tehnike Samsunga še nisem uporabljal.

Zgodovina sprememb…

««
10 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem nov pralni stroj

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
265450 (4944) PINki
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358158780 (7032) IL_DIAVOLO
»

Pralni stroj je crknil

Oddelek: Kaj kupiti
244673 (3707) darkolord
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5931019 (25541) anjabebler

Več podobnih tem