» »

Kupujem nov pralni stroj

Kupujem nov pralni stroj

Klemen31 ::

Pozdravljeni.
Kupujem nov pralni stroj in bi vas prosil za pomoč, kaj sploh izbrati.
Katero znamko mi predlagate?
Do sedaj smo imeli Samsung, a se nam je po 6 letih pokvaril.
Budget je 600 €.
Kaj mi predlagate, kaj uporabljate vi?
Da se bom lažje odločil.
Hvala

starfotr ::

miele.

Bellzmet ::

beko

cekr ::

Bosch - srednji razred ali
LG - direkt drive
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Likalnik ::

Trenutno AEG že par let...deluje bp.

pred tem pa Hoover že cca 10+let in še vedno dela bp (se uporablja na vikendu)

je pa tako...tukaj smo ti sedaj našteli vsak svojo znamko pralnega stroja....in sedaj si še bolj zbegan kaj kupiti....težko je rečti, da dotična znamka pa dela brez težav....tu je tudi malo odvisno od sreče.
Glej, da bo čim dlje garancija...če dobiš 5 let garancije je super...po večini imajo samo 2 leti.

G0zdar ::

Gorenje. Kvaliteta solidna (seveda ni Siemens ali Bosch). Nizka cena, 5 let garancije, dobra servisna mreža v Sloveniji.
Npr: https://www.mimovrste.com/pralni-stroji... . Tudi če ti po poteku garancije takoj totalno crkne, te je stal 7 evrov na mesec.

DarwiN ::

VOX ali Candy za ~280EUR. Tko prakticira moj sosed. Ne naseda na marketing in praviloma kupi najcenejšo belo tehniko.

In IMO ta strategija sploh ni neumna. Vsekakor najmanj tvegaš in če zadeva krepne čez 5 let, f*kneš proč in kupiš nov jajc. In nisi dobil nobenega dodatnega sivega lasu, a ne? Pa hec je, da ta cheap roba sploh ne crkuje toliko bolj pogosto. Mal več štroma pije in fancy funkcij nima. To je to.

Povrh tega, če se izkaže, da z izdelkom kakorkoli nisi zadovoljen, ga lahko še vedno vrneš v 14. dneh, ker si naročil prek spleta.

p.s.: že vidim, da bi si ta tema zaslužila povsem svojo nitko za obsežno debato. :DDDD
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

SasoS ::

Jaz sem kupil Haier. Pere dobro, tih je...bomo videli koliko časa bo delal :)
Prej sem imel Indesit in je bil top, dela še vedno po 10 letih (menjal zaradi selitve).

Rias Gremory ::

Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

janezek67 ::

Pri sodobnih pralnih strojih je problem dolgo pranje in šparanje z vodo. Posledično če pereš perilo na 40 stopinjah prične čez neka časa smrdeti. Vsekakor ne vzeti AEG-ja vsaj ne v buđetu, kot si ga omenil.

Kvatebrigic ::

Gorenje - podpri slovenske developerje!
Za 600€ dobiš raketo od Gorenja.

Klemen31 ::

Moja žena se je zagledala v tega:
https://si.gorenje.com/izdelki/pranje-i...

Kakšna mnenja?

Katera serija od Boscha pa je srednji razred?
Šestica?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemen31 ()

Bellzmet ::

Ja ta od Gorenja je seveda OK.

cekr ::

Klemen31 je izjavil:

Moja žena se je zagledala v tega:
https://si.gorenje.com/izdelki/pranje-i...

Kakšna mnenja?

Katera serija od Boscha pa je srednji razred?
Šestica?


Ja, serija 6.
Nižja serija je vprašanje, kdo dela. Serije 6 in 8 imajo sami pod nadzorom.
Za 900€ dobiš že z avtomatskim dozatorjem praška i-dos.
BOSCH pralni stroj WGG244A0BY
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

IL_DIAVOLO ::

Sicer ga ni vec v prodaji, ampak 2 leti nazaj sem kupil pralni stroj od gorenja za 400 evrov in res dela bp. Morda glej v tej smeri...cim manj techa.

GORENJE WEI723
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

RedDrake ::

Meni doma Beko dela že skoraj 10 let.
Takrat kupljen izključno zato ker ima hitre programe 30,40,50,60, ki so vsi pod 1h.
To je meni edino pomembno, ker perem po 3-4 stroje naenkrat in nimam časa 3h čakat na eno rundo.

stara mama ::

DarwiN je izjavil:

VOX ali Candy za ~280EUR. Tko prakticira moj sosed. Ne naseda na marketing in praviloma kupi najcenejšo belo tehniko.

In IMO ta strategija sploh ni neumna. Vsekakor najmanj tvegaš in če zadeva krepne čez 5 let, f*kneš proč in kupiš nov jajc. In nisi dobil nobenega dodatnega sivega lasu, a ne? Pa hec je, da ta cheap roba sploh ne crkuje toliko bolj pogosto. Mal več štroma pije in fancy funkcij nima. To je to.

Povrh tega, če se izkaže, da z izdelkom kakorkoli nisi zadovoljen, ga lahko še vedno vrneš v 14. dneh, ker si naročil prek spleta.

p.s.: že vidim, da bi si ta tema zaslužila povsem svojo nitko za obsežno debato. :DDDD

^THIS!!!

Sicer je pa moja ugotovila, da je bolj praktično imet dva pralna stroja pri bajti. Si velik hitrej konec. (kot tadrugi, je mišljen še tisti od tašče, hehehe)
Tadrug kolega je pa ugotovil, da so "pametni pralni stroji" najbolj neumna ideja... program za razporejanje vsebine včasih teče v nedogled, za živce parat!

Gospod ::

Pralni stroj bi moral imeti samo dva gumba ČRNO, BELO in gumb za nastavitev temperature vode brez vse elektronike.
Lp.

IL_DIAVOLO ::

Kratki 20 min programi seveda pridejo prav. Vklop z zamikom bi tudi rekel, da je koristna funkcija, posebej ce pere 3 ure.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Klemen31 ::

Kaj pa tele malo bolj znane firme, kako se obnesejo?
Za bolj znane firme štejem Bosch, Beko, Canf, Aeg, Miele ter za nes znano Gorenje.

Kalibri ::

Beko z brezkrtačnim motorjem.

Klemen31 ::

In zanima me tudi za tiste manj znane.
Hoover, Haier, itd

Jure14 ::

Kupi najcenejšega, ki ima 5 letno garancijo in inverter motor.

dmi ::

Jaz sem malo "preučil" in prišel do zaključka. Da gledaš na razmerje med nabavno ceno in energijsko efektivnostjo. Tabela pravi, da je Razred C in 450€ nabavna cena najboljša varjanta. Dodatno se splača dokupit jamstvo, recimo big bang, 6 let za 40€.

Kodrnusa ::

Kolega ma servis bele tehnike. Pravi da je vse enako bosch, gorenje, beko (to on servisira in prodaja).
Pravi da pri boschu placas znamko, ostalo je enako in da se kupi nekaj kar ima 5 let garancije pa mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

issak ::

Klemen31 je izjavil:

In zanima me tudi za tiste manj znane.
Hoover, Haier, itd


Lani sem kupoval nov stroj (ker mi je Indesit crknil po 7 letih), in mi je en serviser svetoval Candy ali Hoofer. Tako da menda je ok. Sam sem takrat vzel Candy RapidO nekaj, sicer ima wifi in app, ampak je povsem uporaben tudi brez appa. Fino je ker ima kar visoko boben, tako da daš komot košaro spodaj, ne da se vrata zatikajo vanjo. Ima kar nekaj programov krajših od ene ure.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

PINki ::

DarwiN je izjavil:

VOX ali Candy za ~280EUR. Tko prakticira moj sosed. Ne naseda na marketing in praviloma kupi najcenejšo belo tehniko.

In IMO ta strategija sploh ni neumna. Vsekakor najmanj tvegaš in če zadeva krepne čez 5 let, f*kneš proč in kupiš nov jajc. In nisi dobil nobenega dodatnega sivega lasu, a ne? Pa hec je, da ta cheap roba sploh ne crkuje toliko bolj pogosto. Mal več štroma pije in fancy funkcij nima. To je to.

Povrh tega, če se izkaže, da z izdelkom kakorkoli nisi zadovoljen, ga lahko še vedno vrneš v 14. dneh, ker si naročil prek spleta.

p.s.: že vidim, da bi si ta tema zaslužila povsem svojo nitko za obsežno debato. :DDDD

Tako sem jaz kupil za podnajem TESLA stroj s kodo za popust iz 270€ na 230€, pa še garancijo ima. Zadeva špila. Podobno sem kupil pomivalca VOX za pod 300€ pa ima build quality boljši od dražjega Gorenja pri mami, kjer se košare majejo in delujejo dosti manj sturdy, ko jih premikaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
785184252 (636) cortez
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358155684 (3936) IL_DIAVOLO
»

Pralni stroj - kateri? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6322223 (20290) ismon1
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930303 (24825) anjabebler

Več podobnih tem