» »

Kateri pralni stroj

Kateri pralni stroj

««
9 / 16
»»

Zimonem ::

No sem vergel jopo na vago. .85kg. gorenje ne zmore.

floyd1 ::

To je delalo nekaj časa, potem pa si ni več zapomnil programov. Vmes so mi zamenjali kontrolno ploščo. Nekaj časa si je zapomnil shranjene programe, potem spet ne več. Serviser ni imel pojma, zakaj je tako.

Vrhunec napredka, kaj hočeš. Starši so kupili enega boljših gorenjevih hladilnikov. Hitro je začel zafrkavati nakar so serviserji menjali elektroniko. Čez kaki dve leti ponovno. Zdaj je star ca. 8 let, spet crknila elektronika (touchscreen), rezervnega dela več ne dobiš, popolnoma delujoč hladilnik (a brez možnosti nastavljanja) za jurja pa na odpad. Prvi serviser tudi tu ni vedel, zakaj ne deluje nastavljanje, zatem pa je prišla še delegacija treh...

darck ::

Samo oglašam se nazaj in povem,da mi je danes prišel skoraj po enem tednu serviser za BEKO pralni stroj WMY71483LMB2 saj kakor sem povedal je bil problem,da ni vode hotel izčrpati in centrifugo zagnati. Sedaj pa tisto o vzroku napake in sicer žica od pumpe se je snela od obloge in se obžulila na bobnu,da ni bilo več stika z programatorjem.Vse skupaj dobro,da ni prišlo do drugih okvar in čudno da ni električnega fita ven vrglo je rekel serviser. V glavnem serviser je potem samo žice skupaj zlotal,izoliral in fiksiral na oblogo in pralni stroj mi že pere še zadnjikrat preden gre na počitek saj bo za rezervo saj sem v soboto kupil novega in treba bo tistega uporabljati dokler je pod garancijo. Tako sedaj lahko rečem,da bi ta 6 let strai BEKO še vedno deloval brez problemov,ko ne bi ta žica se snela ampak po drugi strani pogledano je pa to minialistična napaka in sem samo ob 35 EUR.Beko me še kar preseneča saj ni prišlo do kake resne pokvarljivosti stroja in upam,da tako ostane še naprej.
Sedaj pa komaj čakam,da priklopim ta novega 8-kilskega BEKOTa in vidim kako bo on delal. Moj fotr samo Nemce hvali in kot,da vse Nemško je najboljše pa naj on kar tako misli in se sprašuje zakaj njegov Bosch ropota ko začne v levo vrteti boben ali ko je oral pumpo menjati z tem,da se sploh veliko na njega ni pralo.
Lep dan naprej vsem skupaj in pustimo se presenetiti novim dogodivščinam :)

 BEKO

BEKO

Machete ::

nejc_nejc je izjavil:

Mogoče mal off topic, ampak vseeno
Ali obstaja kakšen pralni stroj, kjer imaš možnost napisati svoj program ali dva.


Večina strojev omogoča spreminjanje parametrov znotraj izbranega programa - centrifuge, časa in temperature.
To je v bistvu skoraj tako, kot svoj program.. ?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

darkolord ::

Verjetno je mislil, da bi sprogramiral celoten cikel (vklop/izklop črpalke, grelca, vrtenje, ...).

Tega mislim da ne omogoča noben stroj.

puginho ::

darck je izjavil:

Samo oglašam se nazaj in povem,da mi je danes prišel skoraj po enem tednu serviser za BEKO pralni stroj WMY71483LMB2 saj kakor sem povedal je bil problem,da ni vode hotel izčrpati in centrifugo zagnati. Sedaj pa tisto o vzroku napake in sicer žica od pumpe se je snela od obloge in se obžulila na bobnu,da ni bilo več stika z programatorjem.Vse skupaj dobro,da ni prišlo do drugih okvar in čudno da ni električnega fita ven vrglo je rekel serviser. V glavnem serviser je potem samo žice skupaj zlotal,izoliral in fiksiral na oblogo in pralni stroj mi že pere še zadnjikrat preden gre na počitek saj bo za rezervo saj sem v soboto kupil novega in treba bo tistega uporabljati dokler je pod garancijo. Tako sedaj lahko rečem,da bi ta 6 let strai BEKO še vedno deloval brez problemov,ko ne bi ta žica se snela ampak po drugi strani pogledano je pa to minialistična napaka in sem samo ob 35 EUR.Beko me še kar preseneča saj ni prišlo do kake resne pokvarljivosti stroja in upam,da tako ostane še naprej.
Sedaj pa komaj čakam,da priklopim ta novega 8-kilskega BEKOTa in vidim kako bo on delal. Moj fotr samo Nemce hvali in kot,da vse Nemško je najboljše pa naj on kar tako misli in se sprašuje zakaj njegov Bosch ropota ko začne v levo vrteti boben ali ko je oral pumpo menjati z tem,da se sploh veliko na njega ni pralo.
Lep dan naprej vsem skupaj in pustimo se presenetiti novim dogodivščinam :)

 BEKO

BEKO



Resna pokvarljivost gor ali dol, stroj ni delal in bi se z njim lahko samo slikal brez serviserja, saj tudi če ti pumpa crkne ni drago, pa stroja vseeno ne moreš uporabljati.

darck ::

puginho je izjavil:

darck je izjavil:

Samo oglašam se nazaj in povem,da mi je danes prišel skoraj po enem tednu serviser za BEKO pralni stroj WMY71483LMB2 saj kakor sem povedal je bil problem,da ni vode hotel izčrpati in centrifugo zagnati. Sedaj pa tisto o vzroku napake in sicer žica od pumpe se je snela od obloge in se obžulila na bobnu,da ni bilo več stika z programatorjem.Vse skupaj dobro,da ni prišlo do drugih okvar in čudno da ni električnega fita ven vrglo je rekel serviser. V glavnem serviser je potem samo žice skupaj zlotal,izoliral in fiksiral na oblogo in pralni stroj mi že pere še zadnjikrat preden gre na počitek saj bo za rezervo saj sem v soboto kupil novega in treba bo tistega uporabljati dokler je pod garancijo. Tako sedaj lahko rečem,da bi ta 6 let strai BEKO še vedno deloval brez problemov,ko ne bi ta žica se snela ampak po drugi strani pogledano je pa to minialistična napaka in sem samo ob 35 EUR.Beko me še kar preseneča saj ni prišlo do kake resne pokvarljivosti stroja in upam,da tako ostane še naprej.
Sedaj pa komaj čakam,da priklopim ta novega 8-kilskega BEKOTa in vidim kako bo on delal. Moj fotr samo Nemce hvali in kot,da vse Nemško je najboljše pa naj on kar tako misli in se sprašuje zakaj njegov Bosch ropota ko začne v levo vrteti boben ali ko je oral pumpo menjati z tem,da se sploh veliko na njega ni pralo.
Lep dan naprej vsem skupaj in pustimo se presenetiti novim dogodivščinam :)

 BEKO

BEKO



Resna pokvarljivost gor ali dol, stroj ni delal in bi se z njim lahko samo slikal brez serviserja, saj tudi če ti pumpa crkne ni drago, pa stroja vseeno ne moreš uporabljati.


Ah tako pa spet ne je podoben isti drek,če ti guma na avtu se predre in moraš dati popraviti ampak to pride čisto mimogrede.

Ali pa da se ti vezalke na supergah strgajo in jih pač moraš nove kupiti in greš naprej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

perci ::

Evo, zdej pa tudi jaz kupujem nov stroj. Trenutno imam 15 let starega Whirlpoola, ki se kar noče pokvariti, sedaj pa se selimo in ga ne bom vlekel s sabo.

Skratka, družina: 2 odrasla, 2 deklici (4 in 8 let).

Smo nekako povprečni umazanci.

Kaj kupiti? So na strojih v zadnjih 5 letih pogruntali kakšne revolucionarne novosti? Kakšne so razlike med stroji za 300 in 500 ali 800 EUR. Ali je Miele še pojem kvalitete v smislu, da zdrži 20 let?

Berem o parni tehnologiji...a je to v praksi kaj uoprabno? Za non iron srajce npr? To bi bila kar zmaga, če jih ne bi bilo več treba likat.

Thx.

IL_DIAVOLO ::

Gorenje za 400 evrov čista zmaga:

https://www.merkur.si/pralni-stroj-gore...

Cimmanj moderne tehnologije.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

z3ro ::

Se strinjam, čimceneje ter čimveč garancije. Od vseh novitet mogoče lahko še najbolj prav pride Aquastop.

Ganon ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Gorenje za 400 evrov čista zmaga:

https://www.merkur.si/pralni-stroj-gore...

Cimmanj moderne tehnologije.


Tole je 7kg stroj. Če so štirje, naj vzame 9kg.

Gorenje ima dobro izbiro: https://si.gorenje.com/izdelki/pranje-i...

Moja mati je zelo zadovoljna, sem ji pred časom naročil Gorenjevega (WEI74SBDS, globina 46,5cm).

perci je izjavil:

Ali je Miele še pojem kvalitete v smislu, da zdrži 20 let?


Za ceno mieleja lahko kupiš tri ali štiri druge zelo dobre stroje. Še enkrat razmisli, če je to pametno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

buttcrack ::

Dobro leto nazaj sem WS947LN dobil za 440€, zaenkrat nima pripomb, nas je pa enako, samo da sta mala bolj paconarja.
Srajc pa ne nosim.

barakus ::

Kaj pa sušilec, na kaj paziti pri nakupu? So Gorenje ok?

Kodrnusa ::

Vzami takega z wifijem. Moja skoz hodi gledat kdaj bo oprano, tako da naslednji bo sigurno z wifijem. Ostalo pa najceneje možno pa vsaj 5 let garancije mor bit. Pa 8 ali 9kg nujno za 4 ljudi...
Imamo beko in smo zadovoljni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Ganon ::

Zakaj hodi gledat, če je jasno prikazano, koliko je še do konca pranja? :|

Kodrnusa ::

Ganon je izjavil:

Zakaj hodi gledat, če je jasno prikazano, koliko je še do konca pranja? :|


Nimam pojma. Najbrz pozab kok je ura k pogleda preostali čas :)

darck ::

Jaz imam tudi Beko pralni stroj že drugič sicer,ko bi mi serviser prišel takoj ne bi šel tega drugega kupit saj težava je bila samo sneta žica katera se je ogulila ob pločevino in je prišlo do stika,da ni pumpa delala-10 minut dela in je stroj bil spet uporaben. Prvi stroj Beko je deloval več kot 5 let brez problema nakar se je ta žica snela in prišla v stik tako,da sedaj mi ta stroj počiva in čaka da se ta drugi enkrat pokvari. zaenkrat lahko samo to rečem,da sem totalno zadovoljen z BEKO pralnim strojem in zato sem tudi drugi pralni stroj kupil Beko in verjetno bo naslednji tudi Beko. Ta drugi stroj je za kilogram večji 8-kg in ima tudi Bluetooth funkcijo katero sploh ne uporabljam saj važno mi je da pere in časovno se ti itak izpiše v kolikšnem času bo opral tako,da sam veš ob kateri uro bo oprano ni potrebe,da te kdo opozarja in podobno. Čim manj elektronike in sigurno vse je bolj enostavno in tudi časovno bo dlje delovalo.

Nikonja ::

Eni pa res nabijate neumnosti, stroj od 300 eur in stroj od 1000 eur nimajo tako ceno samo da vas nategnejo. Če tko razmišljate potem zakaj ne kupujete vsi Dacije od 9 jurčkov ne pa Passate od 35, oba vas bosta pripeljala na cilj ane !!!
Seveda je razlika (pa vem ker delam pri enem od večjih proizvajalcev, ampak jih ne bom promoviral) - kot prvo razlika je v kvaliteti motorja in njegovem pričakovanem delovnem času in tisti najcenejši, lahko da bo delal 10 let, ampak je veliko večja šansa da bo crknil v roku 2-3 let, glih po poteku garancije, ali pa znotraj garancije potem pa 3 tedna čakaš servisera, vmes se pa j... kako boš pral perilo, in tko vsakih par let. Razlika je v elektroniki, ker seveda boljša elektronika več stane, razlika je tudi v bobnju, kvaliteti vseh ostalih materialov.... in še in še.

Seveda, lahko šparate pri vsem, sej ne rabite pečice z 300 programov če uporabljaš samo enega, tudi vsak hladilnik hladi, sušilec suši, ampak verjemite razlike so kar velike med vstopnimi modeli in tistimi dražjimi. To kar vi ne veste v čem je, ni razlog za pljuvanje...

Pa še komentarji "čim manj elektronike" - kako veste kolk je elektronike v aparatu, večji ekran ne pomeni več elektronike ampak samo večji ekran, dodatne funkcije kot BT itak da nisu nujne ampak tudi ne pomenijo da vam bo prej crknil stroj.

darck ::

Nikonja je izjavil:

Eni pa res nabijate neumnosti, stroj od 300 eur in stroj od 1000 eur nimajo tako ceno samo da vas nategnejo. Če tko razmišljate potem zakaj ne kupujete vsi Dacije od 9 jurčkov ne pa Passate od 35, oba vas bosta pripeljala na cilj ane !!!
Seveda je razlika (pa vem ker delam pri enem od večjih proizvajalcev, ampak jih ne bom promoviral) - kot prvo razlika je v kvaliteti motorja in njegovem pričakovanem delovnem času in tisti najcenejši, lahko da bo delal 10 let, ampak je veliko večja šansa da bo crknil v roku 2-3 let, glih po poteku garancije, ali pa znotraj garancije potem pa 3 tedna čakaš servisera, vmes se pa j... kako boš pral perilo, in tko vsakih par let. Razlika je v elektroniki, ker seveda boljša elektronika več stane, razlika je tudi v bobnju, kvaliteti vseh ostalih materialov.... in še in še.

Seveda, lahko šparate pri vsem, sej ne rabite pečice z 300 programov če uporabljaš samo enega, tudi vsak hladilnik hladi, sušilec suši, ampak verjemite razlike so kar velike med vstopnimi modeli in tistimi dražjimi. To kar vi ne veste v čem je, ni razlog za pljuvanje...

Pa še komentarji "čim manj elektronike" - kako veste kolk je elektronike v aparatu, večji ekran ne pomeni več elektronike ampak samo večji ekran, dodatne funkcije kot BT itak da nisu nujne ampak tudi ne pomenijo da vam bo prej crknil stroj.



Pa ja sodelavec je imel Gorenje najboljši kateri je možni saj je delal za firmo in je dobil ga po ugodni ceni in ja glej zlomka kmalu mu je šel programator in kaj je naredil nič pralni stroj vrgel stran ja kdo ti bo dal pa 600 EUR za programator. Jaz kupim pralni stroj da mi dela do toliko let koliko ima garancije recimo 5 let in briga mene vse ostalo. Je tukaj na tej temi že povedal uporabnik,da ima doma v stanovanju vse od znamke MIELE ja najboljši pralni stroj pa bla bla bla..... sam je povedal,da nobenem ne priporoča Miele,ker ni vse res kar govorijo. Zaradi mene ljudje lahko in tudi kupujejo avtomobile za 20,30,50 tisočakov naj jih jaz vem,da ne ne mislim denarja stran metati zaradi znamk in bahanja ali kaj drugega. Da že avto kupim za 30 tisočakov potem bi ga moral imeti več kot 20 let da mi služi ne,da se po parih letih spet drugega kupi in se samo denar razmetuje. Sem kupil avto star 8 let in sedaj ga vozim že 6 let pa verjetno ga bi ali bom še 5 ali 10 let in ne bom nobenega denarja stran razmetaval seveda avto ni NEMŠKI katerega vsi tako hvalite :)

Kodrnusa ::

Nikonja je izjavil:

Eni pa res nabijate neumnosti, stroj od 300 eur in stroj od 1000 eur nimajo tako ceno samo da vas nategnejo. Če tko razmišljate potem zakaj ne kupujete vsi Dacije od 9 jurčkov ne pa Passate od 35, oba vas bosta pripeljala na cilj ane !!!
Seveda je razlika (pa vem ker delam pri enem od večjih proizvajalcev, ampak jih ne bom promoviral) - kot prvo razlika je v kvaliteti motorja in njegovem pričakovanem delovnem času in tisti najcenejši, lahko da bo delal 10 let, ampak je veliko večja šansa da bo crknil v roku 2-3 let, glih po poteku garancije, ali pa znotraj garancije potem pa 3 tedna čakaš servisera, vmes se pa j... kako boš pral perilo, in tko vsakih par let. Razlika je v elektroniki, ker seveda boljša elektronika več stane, razlika je tudi v bobnju, kvaliteti vseh ostalih materialov.... in še in še.

Seveda, lahko šparate pri vsem, sej ne rabite pečice z 300 programov če uporabljaš samo enega, tudi vsak hladilnik hladi, sušilec suši, ampak verjemite razlike so kar velike med vstopnimi modeli in tistimi dražjimi. To kar vi ne veste v čem je, ni razlog za pljuvanje...

Pa še komentarji "čim manj elektronike" - kako veste kolk je elektronike v aparatu, večji ekran ne pomeni več elektronike ampak samo večji ekran, dodatne funkcije kot BT itak da nisu nujne ampak tudi ne pomenijo da vam bo prej crknil stroj.



Ne govor neumnosti..
Kolega ma firmo in prodaja ter servisira belo tehniko. Prav da Bosch, Gorenje, Beko je vse enako sranje. Vse je narejeno za 5 let. Kupiš najceneje kar rabiš in uporabljaš. Elektronka, materiali, bobni prav da je vse enako. Prav tako enako prav za sušilce...

Možno da ima Miele kaj boljšega notri samo za to ceno, samo ti vsake 6 let kupis nov pralnistroj in dobis 3 za ceno 1ga miletovega. Dvoim da pere bolje .

z3ro ::

Nikonja je izjavil:

Eni pa res nabijate neumnosti, stroj od 300 eur in stroj od 1000 eur nimajo tako ceno samo da vas nategnejo. Če tko razmišljate potem zakaj ne kupujete vsi Dacije od 9 jurčkov ne pa Passate od 35, oba vas bosta pripeljala na cilj ane !!!
Seveda je razlika (pa vem ker delam pri enem od večjih proizvajalcev, ampak jih ne bom promoviral) - kot prvo razlika je v kvaliteti motorja in njegovem pričakovanem delovnem času in tisti najcenejši, lahko da bo delal 10 let, ampak je veliko večja šansa da bo crknil v roku 2-3 let, glih po poteku garancije, ali pa znotraj garancije potem pa 3 tedna čakaš servisera, vmes se pa j... kako boš pral perilo, in tko vsakih par let. Razlika je v elektroniki, ker seveda boljša elektronika več stane, razlika je tudi v bobnju, kvaliteti vseh ostalih materialov.... in še in še.

Seveda, lahko šparate pri vsem, sej ne rabite pečice z 300 programov če uporabljaš samo enega, tudi vsak hladilnik hladi, sušilec suši, ampak verjemite razlike so kar velike med vstopnimi modeli in tistimi dražjimi. To kar vi ne veste v čem je, ni razlog za pljuvanje...

Pa še komentarji "čim manj elektronike" - kako veste kolk je elektronike v aparatu, večji ekran ne pomeni več elektronike ampak samo večji ekran, dodatne funkcije kot BT itak da nisu nujne ampak tudi ne pomenijo da vam bo prej crknil stroj.

Saj pralni stroj za 300-400€ ni ranga Dacie, če že primerjamo z avti. Najcenejši pralni stroji se začnejo tam pri 200€. Zame recimo Bosch za 700€ z dveletno garancijo ne odtehta 350€ več kot recimo stane en Beko z 5 letno garancijo. Opral bo bolj kot ne enako, prav tako lahko crkneta oba.

Ganon ::

Nikonja je izjavil:

Eni pa res nabijate neumnosti, stroj od 300 eur in stroj od 1000 eur nimajo tako ceno samo da vas nategnejo. Če tko razmišljate potem zakaj ne kupujete vsi Dacije od 9 jurčkov ne pa Passate od 35, oba vas bosta pripeljala na cilj ane !!!
Seveda je razlika (pa vem ker delam pri enem od večjih proizvajalcev, ampak jih ne bom promoviral) - kot prvo razlika je v kvaliteti motorja in njegovem pričakovanem delovnem času in tisti najcenejši, lahko da bo delal 10 let, ampak je veliko večja šansa da bo crknil v roku 2-3 let, glih po poteku garancije, ali pa znotraj garancije potem pa 3 tedna čakaš servisera, vmes se pa j... kako boš pral perilo, in tko vsakih par let. Razlika je v elektroniki, ker seveda boljša elektronika več stane, razlika je tudi v bobnju, kvaliteti vseh ostalih materialov.... in še in še.

Seveda, lahko šparate pri vsem, sej ne rabite pečice z 300 programov če uporabljaš samo enega, tudi vsak hladilnik hladi, sušilec suši, ampak verjemite razlike so kar velike med vstopnimi modeli in tistimi dražjimi. To kar vi ne veste v čem je, ni razlog za pljuvanje...

Pa še komentarji "čim manj elektronike" - kako veste kolk je elektronike v aparatu, večji ekran ne pomeni več elektronike ampak samo večji ekran, dodatne funkcije kot BT itak da nisu nujne ampak tudi ne pomenijo da vam bo prej crknil stroj.


Pogovor o pralnih strojih te je tako iztiril?

pa vem ker delam pri enem od večjih proizvajalcev


:)) Aham. Sem vesel zate, da imaš doma precenjeno belo tehniko, ostali kupujemo precej cenejšo in ta nam služi vrsto let. Zgodbe o crkotu motorjev po dveh letih, pa si lahko pripovedujete na pikniku s šefom.

IL_DIAVOLO ::

Nikonja je izjavil:

Eni pa res nabijate neumnosti, stroj od 300 eur in stroj od 1000 eur nimajo tako ceno samo da vas nategnejo. Če tko razmišljate potem zakaj ne kupujete vsi Dacije od 9 jurčkov ne pa Passate od 35, oba vas bosta pripeljala na cilj ane !!!
Seveda je razlika (pa vem ker delam pri enem od večjih proizvajalcev, ampak jih ne bom promoviral) - kot prvo razlika je v kvaliteti motorja in njegovem pričakovanem delovnem času in tisti najcenejši, lahko da bo delal 10 let, ampak je veliko večja šansa da bo crknil v roku 2-3 let, glih po poteku garancije, ali pa znotraj garancije potem pa 3 tedna čakaš servisera, vmes se pa j... kako boš pral perilo, in tko vsakih par let. Razlika je v elektroniki, ker seveda boljša elektronika več stane, razlika je tudi v bobnju, kvaliteti vseh ostalih materialov.... in še in še.

Seveda, lahko šparate pri vsem, sej ne rabite pečice z 300 programov če uporabljaš samo enega, tudi vsak hladilnik hladi, sušilec suši, ampak verjemite razlike so kar velike med vstopnimi modeli in tistimi dražjimi. To kar vi ne veste v čem je, ni razlog za pljuvanje...

Pa še komentarji "čim manj elektronike" - kako veste kolk je elektronike v aparatu, večji ekran ne pomeni več elektronike ampak samo večji ekran, dodatne funkcije kot BT itak da nisu nujne ampak tudi ne pomenijo da vam bo prej crknil stroj.


Po tem npr, da nima aquastop tehnologije, nima parne tehnologije, nima wifija. Eni celo beremo, ko kupujemo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

andmer99 ::

perci je izjavil:



Berem o parni tehnologiji...a je to v praksi kaj uoprabno? Za non iron srajce npr? To bi bila kar zmaga, če jih ne bi bilo več treba likat.

Thx.


Dobre non iron srajce (olymp, marvelis, seidensticker, eterna) dober pralni stroj, ki ne rabi biti parni, fino pa je, da ima easy iron funkcijo, plus ne smeš nabutati polnega bobna, pa ne bo treba nikoli več likati srajc. Aja, pa takoj po pranju jih je treba vzeti ven....

perci ::

Imam samo non iron srajce...jih vzamem takoj po pranju ven in obesim na obešalnik... Ma vseeno jih je treba likati. Je pa res, da je še kaj zraven, ne samo 10-12 srajc naenkrat.

Kaj pa je to easy iron funkcija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

darck ::

Pri meni doma se pa čisto nič ne lika ampak samo pere res pa,da srajc nobeden ne nosi :)

perci ::

Ja, dobro jutro, sej jst tudi samo srajce likam :). Je pa res, da to pomeni eno na dan :).

dope1337 ::

Jz ti bom takle reku ...

Mam nekega leto dni starga AEG v rangu 400-500EUR, in ima vse te "parne" in "easy iron" funkcije ipd. Pa da bi lahk reku, da je res opazna razlika na koncu napram normalnemu pranju ... kaj pa vem no.

Meni je bilo bolj važno, da je inverterski motor pa aquastop, da ne bo prišlo do razlitja, če me slučajno ni doma. Nek normaln vmesnik je tudi dobrodošel, da si znam tudi sam oprat cunje tist 2x na mesec brez da diplomiram zraven. Aja, pa 9kg skoraj da obvezno za 4 člansko družino - pride zelo prav tudi pri pranju posteljnine, saj ni zelo zmučkano po koncu pranja. Glede centrifuge je pomoje vse nad 1200 obrati kul, ker kakšnih občutljivih stvari ne želiš glih na 1600 obrati izpirati npr.

Ampak, najbolj je važna garancija.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

MrStein ::

A ni aquastop standard že res dolgo?

Non iron majce opere tudi "navaden" program (seveda ne tisti za rjuhe, ampak "business" ali podobno) OK, in jih ni treba likati. Imam neke "poceni" srajce iz H&M, pa so lepo ravne. No, mogoče bi kaki perfekcionist imel kake pripombe.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Anney ::

Dobro, aquastop na vhodu, meni je razlilo na izhodu, počena + zamašena cev na zidu(španga), izliv, torej 60l vode po tleh.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

darkolord ::

MrStein je izjavil:

A ni aquastop standard že res dolgo?
Itak da ni. Pač nekaj ti morajo prodati ekstra.

Dajmo biti iskreni, osnovno pranje je isti šmorn že desetletja. Nov fensi šmensi stroj ti ne bo čisto nič bolje opral perila kot tisti izpred 30 let. Razlika je v glasnosti (inverter), kapaciteti (kg) in zmogljivosti (obrati).

Vse ostalo (mogoče z izjemo pare, tega ne poznam prav dosti) so večinoma samo razni bombončki, ki ti olajšajo (ali zakomplicirajo) upravljanje, na samo kvaliteto pranja pa ne vplivajo. To so razni ekrančki, wifi, proprietary kapsle, priklop tople vode, avtomatsko doziranje praška ...

Če greš v višji cenovni razred, npr. Miele ali ASKO, dobiš tam sicer res bolj kvalitetne komponente, ampak to kljub temu plačaš več, kot boš prihranil zaradi redkejše menjave stroja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

perci ::

Še eno vprašanje...a se res splača 8-9 kg boben? Velikokrat imamo namreč malo oblačil in se mi zdi škoda tričetrt praznega laufat. Verjetno je poraba energije in vode podobna, ne glede na velikost bobna?

Tene ::

Kako je sedaj s stroji 2 v 1v so zanesljivi ali jih je bolje kupiti posebej?

IL_DIAVOLO ::

perci je izjavil:

Še eno vprašanje...a se res splača 8-9 kg boben? Velikokrat imamo namreč malo oblačil in se mi zdi škoda tričetrt praznega laufat. Verjetno je poraba energije in vode podobna, ne glede na velikost bobna?


7kg je popolnoma dovolj, da ne rečem idealen za vsako povprečno družino.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kuglvinkl ::

perci je izjavil:

Še eno vprašanje...a se res splača 8-9 kg boben? Velikokrat imamo namreč malo oblačil in se mi zdi škoda tričetrt praznega laufat. Verjetno je poraba energije in vode podobna, ne glede na velikost bobna?


Sem vzel 9kg lani. Ja, včasih te ni, prideš domov z mulci, se pravi nisi pral in umažejo vse možno, nabutaš stroj in opere tip top. Če imaš manj, Bosch 6 sam zazna, da ni stroj ni poln in namesto 2:30 opere v recimo 1:30.
Your focus determines your reallity

dope1337 ::

Tak k je reku kuglvinkl, imajo stroji vgrajeno tehtnico in prilagodijo program dejanski tezi oblacil v bobnu.
Osebno bi rekel, da je bolje, da je vecji boben, saj se tako oblacila bolje operejo, ker imajo vec prostora, da jih premetava.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Badwolff ::

Mi mamo 7kg, pa maš občutek, da skos pereš, tko da bi koj vzel 9kg.

2 v 1 pa... Zelo dolgo je stroj nesposoben za nadaljnje pranje. Zdej če si sam ali v dva je kul, za družino z umazanimi otroki, pa je bl kompromis.

Pero_SLO ::

Dve leti nazaj smo vzeli VOX pralni stroj in smo zelo zadovoljni. 350EUR, 5let garancije, inverter, 8kg, 1400 centrifuga, dela zelo tiho in dobro. Za ta denar in 5 let garancije.... no comment.

LP

darck ::

Inventer motor ima vsaj pri meni 10 let garancije

fikus_ ::

Vsi sedanji PS morajo imeti inverter motor.

Iščite PS s čimveč "normalne" garancije te po možnosti, da je servis odziven (kaj pomaga garancija, če serviserja en teden ni blizu). Gorenje nima več svojega servisa, ampak so prodali servisno mrežo "privatniku".

Potem pa še izbirate po bombončkih, ki jih res rabite (ne po sistemu, mogoče prav pride, ali lahko da je fajn, . . . ). Za 4 člansko družino 7-9kg (9 kg, če ima tehtnico, če perete manj, potem skrajša čas). Aqua stop mislim da imajo vsi, prav tako zakasnitev vklopa, prikaz časa pranja, nastavljiva centrifuga, . . . .

2 v 1 če imate res prostorsko stisko, sicer PS in sušilec posebej. Pri pranju/sušenju 2 v 1 porabi veliko časa, če imate "male packe" doma, potem boste zelo veliko laufali kombinacijo in s tem porabili veliko časa za kontroliranje in spremljanje preocesa pranja.

Nizkocenovci solidno opravljajo delo, tudi kvarijo se ne kar tako. Zavedati se morate, da prizvajalci bele tehnike že dolgo ne delajo več vsega sami (glavnino dela kitajc, tudi za najdražje znamke). Razlika je, da imajo nekateri dražji modeli še kovinske kadi, nerjaveče bobne, . . . Predvsem je razlika, da proizvajalci imajo dražjih zadev boljšo kontrolo kvalitete in s tem nekoliko manj hazardiranja s popravili. Ampak razlika v kvaliteti ponavadi ne opravičuje toliko višje cene.
Je pa nekaterim neprecenljivo, da gor piše Miele ali kaj podobnega.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

starfotr ::

Kaj vsi onanirate na te motorje? Kot da so krtačni slabi.

Crkne ti pa prej vse kaj drugega, kot motor.

Najboljši pokazatelj kakovosti je masa stroja. Lažji je, slabši je.

chrush ::

Par let ze imam Candy Bianca. garancija 5+5 let. Dela, ko singerica. Vse nastavim preko telefona, tako sem se razvadil, da rocno vec ne znam nastaviti pranja :D.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

z3ro ::

Imam Beko pralno sušilni sedaj 2 leti (sušenje se uporablja samo za brisače, ko se ne da zunaj sušiti), zaenkrat BP. Če je opcija/prostor je pa itak boljše vsak stroj posebej.

driver_x ::

fikus_ je izjavil:

Je pa nekaterim neprecenljivo, da gor piše Miele ali kaj podobnega.


A veš, katera stvar najprej crkne pri Miele pralnih strojih?

49106 ::

perci je izjavil:

Ali je Miele še pojem kvalitete v smislu, da zdrži 20 let?



Načeloma ja.

PRALNI STROJI

MIELE je modele in glavne sestavne dele pralnih strojev za polnjenje od spredaj serije W1/WD1 v fazi razvoja preizkusil v strogih vzdržljivostnih testih. Cilj teh testov, ki jih izvaja MIELE, je posnemati povprečno uporabo aparatov v obdobju 20 let.

Podlaga za določitev pogojev preizkušanja za testiranje življenjske dobe so povprečne navade uporabnikov, ki so znane iz študij in anket. MIELE pri tem postavlja za osnovo skupno 5000 postopkov pranja z različnimi programi. To ustreza petim pranjem na teden pri uporabi 50 tednov na leto v obdobju 20 let. Zahteve, ki izhajajo iz tega, so prenesene v preizkusne pogoje. Ti poleg natančnih pogojev preizkušanja določajo tudi število testiranih aparatov, da so rezultati preizkusa statistično zanesljivi.

Teste, ki jih na ta način izvaja MIELE v fazi razvoja izdelkov, opravijo in nadzorujejo naši zaposleni, ki tudi zabeležijo in ovrednotijo ustrezne rezultate. Serija pralnih strojev je odobrena šele, ko rezultati testa izpolnijo merila za zanesljivost glavnih sestavnih delov, ki so določena za to serijo.

Testi „Za 20 let življenjske dobe“, ki jih izvaja MIELE, temeljijo na celovitem konceptu, ki se uresničuje v navodilih za uporabo, navodilih za laboratorijske preizkuse in dodatnih standardih podjetja. Ta koncept je bil strokovno ocenjen v okviru analize stabilnosti delovanja in rezultat je pokazal, da je popoln, da ustreza trenutnemu stanju tehnike in da je s tem postopkom mogoče preizkusiti pralne stroje za uporabno dobo 20 let pri povprečni uporabi v povprečno velikem gospodinjstvu (Inštitut Fraunhofer, izvedensko poročilo laboratorija za stabilnost delovanja št. 307049 -ExW).

To ne predstavlja nobenega zagotovila ali garancije za 20-letno življenjsko dobo naših pralnih strojev. Testi v fazi razvoja ne izključujejo izpada v posameznih primerih ali kakršne koli potrebe za popravila ali servisne storitve oglaševanih izdelkov. V zvezi s tem veljajo zakonski predpisi o garanciji in po potrebi dodatne določbe iz splošnih prodajnih pogojev podjetja Miele za posamezni izdelek.

https://www.miele.si/gospodinjski/splos...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

perci ::

driver_x je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Je pa nekaterim neprecenljivo, da gor piše Miele ali kaj podobnega.


A veš, katera stvar najprej crkne pri Miele pralnih strojih?

Verjetno boš rekel, da lastnik?

c3p0 ::

Po 10 letih lastništva Gorenje (crknil po 5 letih, od takrat ga servisiram sam), bo naslednji tak:

- rezervni deli lahko dobavljivi in na voljo še več let
- možnost menjave ležajev brez večjih težav (rezanja kadi ipd.)
- po možnosti inox kad
- inverter motor
- brez dodatne el. solate, kot je wifi ipd.

Ta trenutno še vedno lepo prede, po tem ko ga je serviser že odpisal in rekel, da bo popravilo totalka, tam 300€ (sam popravil za 10€).

fikus_ ::

"- rezervni deli lahko dobavljivi in na voljo še več let" Ti itak vsizagotavljajo, vprašanje je samo cena

"- možnost menjave ležajev brez večjih težav (rezanja kadi ipd.)" Srečno pri tem.
"- po možnosti inox kad" Potem boš kupoval v zgornjem cenovnem razredu in še tam nimajo tega vsi
"- inverter motor" Tukaj ni težav
"- brez dodatne el. solate, kot je wifi ipd." Ko bo ženina prijateljica rekla, kako je to fajn, boš kupil takšnega :D
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

c3p0 ::

10 let nazaj je inox kad bila tam v "zgornjem srednjem razredu" (takrat stroj za 500€ s popustom). Že zato upam, da bom tega še vsaj 10 let lahko popravljal.

starfotr ::

c3p0 je izjavil:

Po 10 letih lastništva Gorenje (crknil po 5 letih, od takrat ga servisiram sam), bo naslednji tak:

- rezervni deli lahko dobavljivi in na voljo še več let
- možnost menjave ležajev brez večjih težav (rezanja kadi ipd.)
- po možnosti inox kad
- inverter motor
- brez dodatne el. solate, kot je wifi ipd.

Ta trenutno še vedno lepo prede, po tem ko ga je serviser že odpisal in rekel, da bo popravilo totalka, tam 300€ (sam popravil za 10€).


Kupiš mileta in se ne sekiraš za vse te zadeve, ker bo delal 20 let.

Meni je to tako smešno, da bi sploh servisiral te zadeve vsako leto. To mora biti tako dobro narejeno, da samo pereš in čistiš filter. To je to.
««
9 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri sušilni stroj kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14153356 (5929) darkolord
»

Kupujem nov pralni stroj

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
262508 (2002) PINki
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358155577 (3829) IL_DIAVOLO
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930279 (24801) anjabebler

Več podobnih tem