» »

Kateri pralni stroj

Kateri pralni stroj

««
8 / 16
»»

kuglvinkl ::

Told ya.
Your focus determines your reallity

showsover ::

Morda uporabno branje o inverterskih motorjih (res ni bilo težko najti).

darck ::

Evo sedaj sem prišel do tega,da imam na izbiro 3-pralne stroje.
-BEKO WTV9612XS (380 Eur) 9-kilogramski
-BEKO WUE8633XST (390 Eur) 8-kilogramski
-Gorenje WaveActive WEI823 (380 Eur) 8-kilogramski

Vsi ti trije modeli imajo inverter motor in tudi 5-let garancije samo pri Beko treba baje se na njihovi uradni strani v roku do 45 dni registrirati stroj in potem imaš 5-let garancije.
Pred dvema dnevoma sem bil pri prijatelju,ki ima Gorenje Wave Active pralni stroj 6-kilogramski pa pravi da je to helikopter saj če da na večjo centrifugo ima pralni stroj po celem prostoru včasig se mu ustavi pri vratih,da komaj notri pride v prostor.Kar nekaj uporabnikov pravi,da ima glede tega probleme da Gorenje zelo poskakuje tudi žena pravi,da ko je še bila doma pri starših večkrat pralni stroj prišel do vrat.Od žene starši imajo ves čas samo Gorenje in kot pravijo so dvakrat pri dveh pralnih strojih imeli problem z gumo ob vratih in je bilo treba menjati. Lansko leto poleti je 2-leti star Gorenje zaštekal in se niso vratca odprla in so cunje morala biti par dni notri preden je prišel serviser poptraviti. Sedaj sem v dilemi,da bi morda kupil Gorenje saj sam vidim kako imajo nekateri probleme in jaz za svojega Bekota lahko rečem da je deloval vsa ta leta brez problemov in tudi tih je bil. Kaj vi predlagate,da ostanem,kar pri Bekotu in ali naj vzamem 9-kilogramskega ali 8-kilogramskega????
Verjetno bom šel kar sedaj dopoldan že iskat pralni stroj saj ga imajo na zalogi.

 Beko-Gorenje

Beko-Gorenje



darck je izjavil:

Evo sedaj sem prišel do tega,da imam na izbiro 3-pralne stroje.
-BEKO WTV9612XS (380 Eur) 9-kilogramski
-BEKO WUE8633XST (390 Eur) 8-kilogramski
-Gorenje WaveActive WEI823 (380 Eur) 8-kilogramski

Vsi ti trije modeli imajo inverter motor in tudi 5-let garancije samo pri Beko treba baje se na njihovi uradni strani v roku do 45 dni registrirati stroj in potem imaš 5-let garancije.
Pred dvema dnevoma sem bil pri prijatelju,ki ima Gorenje Wave Active pralni stroj 6-kilogramski pa pravi da je to helikopter saj če da na večjo centrifugo ima pralni stroj po celem prostoru včasig se mu ustavi pri vratih,da komaj notri pride v prostor.Kar nekaj uporabnikov pravi,da ima glede tega probleme da Gorenje zelo poskakuje tudi žena pravi,da ko je še bila doma pri starših večkrat pralni stroj prišel do vrat.Od žene starši imajo ves čas samo Gorenje in kot pravijo so dvakrat pri dveh pralnih strojih po 2-letih imeli problem z gumo ob vratih in je bilo treba menjati. Lansko leto poleti je 2-leti star Gorenje zaštekal in se niso vratca odprla in so cunje morala biti par dni notri preden je prišel serviser poptraviti. Sedaj sem v dilemi,da bi morda kupil Gorenje saj sam vidim kako imajo nekateri probleme in jaz za svojega Bekota lahko rečem da je deloval vsa ta leta brez problemov in tudi tih je bil. Kaj vi predlagate,da ostanem,kar pri Bekotu in ali naj vzamem 9-kilogramskega ali 8-kilogramskega????
Verjetno bom šel kar sedaj dopoldan že iskat pralni stroj saj ga imajo na zalogi.

 Beko-Gorenje

Beko-Gorenje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

showsover ::

8 kg porabi manj vode na leto kot 9 kg (ki pač lahko več pere), pralni stroj moraš dat v vaservago, da se ti ne sprehaja po placu.
ne vem točno, kaj pomeni Garancija 2 leti, Jamstvo 3 leta - kakšno, čigavo, koliko stane to jamstvo in kako se aktivira?
če boš vzel beko, ne pozabi vpisati kode (vidiš, če klikneš na pralni stroj), da dobiš še 30EUR ceneje do 31.3.

ps: sam sem aktiven v temi, ker se mi zdi, da bo tudi pri nas potrebno kupiti kakšen pralni stroj, en je že ene 7 let star ali koliko in še dela

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Machete ::

Jaz sem kupil januarja Gorenje WA844T . Za sedaj primpomb nimam, zna biti kar glasna centrifuga. Finta poceni stroja (kot je ta) je v tem, da je konstrukcijsko švohoten. Naprimer skače mi ne in je v nulo v levelu, ampak se že pri 800, kaj šele 1200 obratih na vrhu šejka/ziba kot nor. To za elektroniko, kontakte in kable ne pomeni nič dobrega. Tudi zgornja plošča je tanka laminirana iverica. Par 100 eur dražji Bosch je naprimer pri 1200-1400 obratih čisto primiru. Potem je tu še sistem vrat, ki je cenen zatič, ceneni panti itd.. Skratka svoje delo opravi, upravljanje in programi/display ni prišomb. Je pa pač povsod šparanje na max.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

darck ::

Ja to sem tudi gledal za porabo vode in normalno,da v 9-kilogramskega gre več vode samo,če pa ni poln pralni stroj potem bo vode dolil toliko kolikor jo bo zaznal saj piše,da ima sistem za samodejno prilagajanje vode to pomeni dolije kolikor je potrebno.Po drugi strani pa ta 9 kilogramski porabi manj elektrike 5-kilowattov manj na uro in bolj tih je.

Trenutno sem najbolj ogret za 9-kilski Beko WTV9612XS https://www.bigbang.si/beko-wtv9612xs-p...
https://www.beko-si.com/pralni-stroj-be...
Tisti drugi Beko ima pa še zraven Blouetooth program,kar ne pride v poštev in 1-kilogram manj perila kar včasih le pride prav več ko se pere posteljnina.....
Glede več porabe vode(10 litrov) na pranje mi je vseeno tudi poraba elektrike mi je vseeno ampak včasih je pa dobro da je večji kakor manjši.

Bom kar šel po tega 9-kilogramskega Bekota pa še 30 eur bon dobiš se pravi za 350 eur dobim 9-kilogramski pralni stroj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

darck ::

Za te čase mi je vseeno koliko vode več porabi (10 litrov na pranje več) in koliko elektrike manj porabi edino v veliko pozitivno stran gre velikost bobna včasih pride prav saj 7-kilogramski je bil že premajhen za oprati eno veliko odejo.

showsover ::

ok, tisto z Garancija 2 + Jamstvo 3 še preveri in napiši, kaj pomeni, pa bigbang še ima neka svoja (prava) zavarovanja.

darck ::

showsover je izjavil:

ok, tisto z Garancija 2 + Jamstvo 3 še preveri in napiši, kaj pomeni, pa bigbang še ima neka svoja (prava) zavarovanja.

Tudi to je res 37 Eur doplačilo za 7-let zaščita Plus.

https://www.beko-si.com/jamstvo/

https://www.beko-si.com/files/beko-jams...

https://www.bigbang.si/storitve/zavarov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

showsover ::

Ok! Tema je dejansko postala kar koristna, skoraj za referenco :-) 👍

Ker (izgleda), da bo v redu nakup, poglej še za sušilne stroje, sploh v veliki družini precej uporabno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

darck ::

showsover je izjavil:

Ok! Tema je dejansko postala kar koristna, skoraj za referenco :-) 👍

Ker (izgleda), da bo v redu nakup, poglej še za sušilne stroje, sploh v veliki družini precej uporabno.


O hvala za nasvet samo pri nas se ne uporablja sušilni stroj in tudi nobena stvar se ne lika zato se tudi pere z majhnimi obrati perilo se pa itak samo posuši in je potrebno,da je malo vlažno.

showsover ::

Ok, np, meni osebno sicer ni fajn gledat tistih 'žičnih stojal', sploh, če ni pravega vremena zunaj. Pa še tisto vzame nekaj časa. Ampak ja, zagotovo ni tako nepogrešljiv kot pralni stroj.

NejcSSD ::

showsover je izjavil:

ok, tisto z Garancija 2 + Jamstvo 3 še preveri in napiši, kaj pomeni, pa bigbang še ima neka svoja (prava) zavarovanja.


Na Beko strani vneseš račun in serijsko ter dobim v .pdf elektronsko 5 letno garancijo za gospodinjske aparate.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

barakus ::

Kaj mislite o tem stroju? Se splača? https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

showsover ::

Na testu je edini vox (WM1060YT) na strani 13 od 14 glede na točkovanje...
Mogoče je ok, če se rabi občasno ali pod nujno rabiš nekaj prav zdaj.

darck ::

Evo pralni stroj je že doma in na koncu sem se v trgovini odločil za 8-kilski Beko pralni stroj saj se mi zdi da je pač bolje tako.

 2

2

darck ::

Toliko,da se ve ta ponujeni bon za 30 EUR katerega sem dobil je uvnočljiv samo pri nakupu drugih Beko izdelkov kateri so omenjeni na spletu. Tako,da meni ta bon nič ne pride v poštev edino to E-kodo lahko komu drugemu dam,če kupuje kakšen njihov aparat.

https://www.bigbang.si/izdelki/marec-be...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

showsover ::

Kaj, če preko spleta plačaš in vneseš kodo, ti preračuna na 30€ nižji znesek za plačilo, sem preveril. V realnosti ti ga upoštevajo šele za naslednji nakup?

darck ::

showsover je izjavil:

Kaj, če preko spleta plačaš in vneseš kodo, ti preračuna na 30€ nižji znesek za plačilo, sem preveril. V realnosti ti ga upoštevajo šele za naslednji nakup?


Kako šele naslednji nakup,če že imaš BON tukaj ni logike.

showsover ::

Normalno, da ni, saj zato sem napisal, ker mi tvoje sporočilo ni jasno in zato sprašujem po razlagi, kaj si sploh nameraval sporočiti, razen, da si kupil pralni stroj, ki je bolj varčen z vodo.

Glede na splet in preveritev v spletni trgovini, bi pričakoval, da je že v tem nakupu bil bon za 30EUR upoštevan. Zato me preseneča ta spodnja tvoja prijava in sprašujem po razlagi, ja, jaz tebe :-)

Toliko,da se ve ta ponujeni bon za 30 EUR katerega sem dobil je uvnočljiv samo pri nakupu drugih Beko izdelkov kateri so omenjeni na spletu. Tako,da meni ta bon nič ne pride v poštev edino to E-kodo lahko komu drugemu dam,če kupuje kakšen njihov aparat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

darck ::

Bon dobiš ko kupiš Beko aparat in nato ga lahko unovčiš za tiste njihove predlagane izdelke,edino na tak način se lahko unovči nikakor drugače. Na tak način hočejo verjetno pritegniti kupce,da še kakšen njihov izdelek kupijo imajo pa še eno akcijo in sicer,če kupiš njihov izdelek in je cena višja kakor 599 Eur dobiš ZASTONJ zraven še neki Huawei telefon v vrednosti 180 Eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

showsover ::

Ok, no, preko spleta sem jaz preskušal, sem naklikal v bigbangu, pred oddajo naročila vpisal tisto ebeko kodo in rezultat ni izostal.

1. Seštevek za plačilo brez kode: 379,99 €
2. Seštevek za plačilo po vneseni kodi: 349,99 €
Vrednost kode: 30€

darck ::

Sem sedaj tudi jaz probal kako bi se unovčil tale BON in vzel eden primer pa kakor vidite na slikah je normalno vse potegnilo in 30 Eur odbilo od normalne cene izdelka. Tukaj na slikah si lahko pogledate normalno ceno in potem ko je BON unovčen.

 1

1


 2

2

showsover ::

Ok, koliko te je potem stal pralni stroj v resnici?

darck ::

showsover je izjavil:

Ok, koliko te je potem stal pralni stroj v resnici?


389.99 EUR to je bila cena pralnega stroja brez kakega dodatnega popusta.

Zimonem ::

Gorenje inverter je bolj tako, tako.
Za ostalo je še nekako za volno je pa prešvoh. Ne zavrti pri debelejši volneni jopici. Pa je 9kilc.

showsover ::

darck je izjavil:

389.99 EUR

:(

Zimonem je izjavil:

Gorenje inverter je bolj tako, tako.
Za ostalo je še nekako za volno je pa prešvoh. Ne zavrti pri debelejši volneni jopici. Pa je 9kilc.

Torej z vodo prepita debelejša volnena jopica tehta več kot 9kg ali kaj?

D3m ::

Zimonem je izjavil:

Gorenje inverter je bolj tako, tako.
Za ostalo je še nekako za volno je pa prešvoh. Ne zavrti pri debelejši volneni jopici. Pa je 9kilc.


Od Domela inverter je predrag pa so na koncu izbrali Kitajca.
|HP EliteBook|R5 6650U|

darkolord ::

Lol, bullshit, ni nič prešvoh.

Če daš not eno eno jopico, potem perilo ne bo zbalansirano in prekine centrifugo.

Sistem za nadzor stabilnosti skrbi za enakomerno porazdelitev perila v bobnu. Če senzor razporeditve perila zazna neravnovesje, zaustavi vrtenje bobna in tako na novo omogoči enakomerno porazdelitev.

Zimonem ::

Kako misliš da sem prišel do tega? Najprej sem dal prat tri jopice ...
Pa stari univerzalc je komot potegnil pa je bil deklariran ne 6kil.

darkolord ::

Po "kmečki logiki", ki pa je napačna. Nima veze z močjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Zimonem ::

Ja kmečka logika je daš prat. Mestne afne se pa guncajte po drevesih. Ker se spoznate na balansira je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

showsover ::

No, menda wolna lahko absorbira max 200% wode glede na težo, torej je prepita wolnena jopica od 3kg težka 9kg ali weč. Bi kdo to, prosim, potrdil ali zawrnil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Zimonem ::

Bom dal na vago dotično jopico. Ob priliki.

r3dkv1c4 ::

Da neha skakat po pralnici, je čiščenje nogic in čiščenje tal ključnega pomena.
Prašne nogice ne zagotavljajo stabilnosti.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

showsover ::

Huh, ta umazanija verjetno poleg rednega vodnega tehtanja, bi rekel. A se nabere te svinjarije toliko ali kaj, čez čas, da bi pralni stroj vrglo iz ravnovesja?

darkolord ::

showsover je izjavil:

No, menda wolna lahko absorbira max 200% wode glede na težo, torej je prepita wolnena jopica od 3kg težka 9kg ali weč. Bi kdo to, prosim, potrdil ali zawrnil?
Pri pralnih strojih je seveda specificirana masa SUHEGA perila.

showsover ::

Ne vem, če imaš prav, namreč če nabiješ 9kg suhe volne, pa se ti to napije na 18-27 kg (oziroma, koliko vode pač je dozirano)?
Po mojem gre za kapaciteto delovne obremenitve.

darkolord ::

Ne, bo kar držalo:

showsover ::

Ja ok, pa že, torej je voda implicirana pri moči motorja. Meni je prav, če se ne skrči. Daš devet kg suhe volne not, se napije in to vse skupaj motor obrača, ampak voda bi sicer bila v bobnu, samo vrtela se ne bi okrog v volni, ampak bi večinoma ostala, kamor jo pač gravitacija vleče... Hmm, ok... Mislim, ne verjamem, da je moje vprašanje posebej nepredviden primer, ampak vseeno. Pa saj teža potem tudi ne more biti enakomerno razporejena, ali? Ali pa nas Zim trola?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

darck ::

Jaz tudi mislim,da se računa na suho količino saj kaj narediš potem pa pri pranju odeje katera se isto napije bog si ga vedi koliko tekočine in je težka sigurno več kakor 10 kilogramov. A jo greš razrezati na kose,da ne preseže določene teže,ko je prepojena z tekočino?

showsover ::

Ja, če večina vode ostaja na dnu bobna, ni problem. Pri volni se vpije na polno. To je razlika, vsaj zame.

Ganon ::

Zakaj bi razmišljal, koliko vode bodo vpila oblačila?? Proizvajalec garantira brezhibno pranje do X kilogramov suhega perila. Pika.

Zimonem je izjavil:

Gorenje inverter je bolj tako, tako.
Za ostalo je še nekako za volno je pa prešvoh. Ne zavrti pri debelejši volneni jopici. Pa je 9kilc.


To nima nobene zveze s kvaliteto in močjo motorja.

showsover ::

Ja, saj jaz ne razmišljam toliko o vsem tem, vseeno pa razmišljam o Zimovi jopi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

MrStein ::

showsover je izjavil:

Ne vem, če imaš prav, namreč če nabiješ 9kg suhe volne, pa se ti to napije na 18-27 kg (oziroma, koliko vode pač je dozirano)?

In zato v navodilih piše, da v ta stroj lahko daš 1,5 kg volne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

showsover ::

MrStein je izjavil:

showsover je izjavil:

Ne vem, če imaš prav, namreč če nabiješ 9kg suhe volne, pa se ti to napije na 18-27 kg (oziroma, koliko vode pač je dozirano)?

In zato v navodilih piše, da v ta stroj lahko daš 1,5 kg volne.

Ja 👍, imaš res, navodila so različna, recimo za ta Beko sploh ne najdem podobnega (morda sem slep, ne rečem) priporočila, medtem, ko za to Gorenje pa najdem takoj, da pač ne več kot 2kg volne, ne glede na nazivno kapaciteto: 'Max. Polnitev, Wool/Handwash 2 kg'. Torej nekaj najbrž bo na tem, sicer pa priporočam posvet z najbolj kvalificiranimi člani gospodinjstva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

nejc_nejc ::

Mogoče mal off topic, ampak vseeno

Ali obstaja kakšen pralni stroj, kjer imaš možnost napisati svoj program ali dva.

kuglvinkl ::

Dbest :)

Ps. po mojem ne.
Your focus determines your reallity

z3ro ::

Nima Beko opcije Downloaded program, kjer v eni aplikaciji nastavis en custom program in ga potem preko BT preneses na stroj?

ToniT ::

nejc_nejc je izjavil:

Mogoče mal off topic, ampak vseeno

Ali obstaja kakšen pralni stroj, kjer imaš možnost napisati svoj program ali dva.

Imel sem Gorenjev pralni stroj, ki je ravnokar šel v pokoj. Tam si lahko sprogramiral dva priljubljena programa. To je delalo nekaj časa, potem pa si ni več zapomnil programov. Vmes so mi zamenjali kontrolno ploščo. Nekaj časa si je zapomnil shranjene programe, potem spet ne več. Serviser ni imel pojma, zakaj je tako.
Zdaj sem kupil bolj poceni stroj, kot je napisano zgoraj.
««
8 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri sušilni stroj kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14153222 (5795) darkolord
»

Kupujem nov pralni stroj

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
262426 (1920) PINki
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358155437 (3689) IL_DIAVOLO
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930244 (24766) anjabebler

Več podobnih tem