» »

Indukcijske kuhalne plošče

Indukcijske kuhalne plošče

«
1
2

slotič ::

Pozdravljeni.
Sem v fazi nakupa nove indukcijske kuhalne plošče.
Obrnil sem že malo morje strani in zmeda je samo še večja.
Zanimajo me vaše izkušnje glede različnih znamk , njih uporabnosti, zanesljivosti, ipd.
Vgradna luknja klasična, 560x490
Price/Performance matters.
Hvala

D3m ::

Kaj pa vem. Jaz sem vzel Candy in podaljšanje jamstva preko internetne registracije na 5 let.

Cena 272 eur.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mare2 ::

Meni Bosch-eva brezhibno deluje že od novembra 2007.
Sem pa takrat kupil najdražjo, ima še timer, ko določiš, kdaj se ugasne...

:)

D3m ::

A bejš no. Timer je tudi na moji :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Drevesce ::

Srednji razred: AEG/Bosch (sam imam AEG, zaenkrat res super zadeva)
Višji razred: Miele

Med AEG in Bosch mislim, da ni bistvenih razlik. Edino ne vem, kako je z garancijo z Boschem kajti AEG vem, da ima v ponudbi garancijo poleg dveh osnovnih še 3 leta brezplačno (če se registriraš na njihovi strani). Torej skupno 5 let brezplačno.

Imaš možnost, da vzameš ploščo z okvirjem ali brez ter razširjene cone (malce dražje). Je pa fino, če ima na vseh štirih ringih funkcijo power boost.

Skratka ne kompliciraj. Danes je bolj od sreče odvisno kakšen aparat dobiš pa ni važno ali je to Bosch, Gorenje ali pa Miele, Neff...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drevesce ()

fikus_ ::

V prvi išči kakšne funkcije/opcije želiš, potem koliko je garancije, se mogoče pozanimaš za odzivnost servisa za primer koriščenja garancije in seveda na koncu odločilen faktor cena. Kaj pa piše na indukciji je pa bolj kot ne vseeno, ker vsi sestavljajo zadeve iz komponent iz vseh delov sveta. Nekaj razlike je v kvaliteti, predvsem je pa v ceni in imenu.

Invictus ::

Večina gospodinjskih naprav se razlikuje samo po designu, saj so si proizvodnjo osnovnih komponent proizvajalci že zdavnaj podelili med seboj, da se ne prekrivajo.

Tako da je danes bolj pomemben odziven servis in dostopnost rezervnih delov...

Splača se vzeti nekaj s 5 letno garancijo, ali doplačati dodatno. Mene je to rešilo, ko mi je šel senzor v Boschevi pečici.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

urosh ::

Preveri na kak nacin se kaj vklaplja. Mati ma gorenje im moras najprej vklopiti => izbrati plosco => z + (po stopnjah) nastaviti moc:


Moja AEG pa ima vklop => pri plosci izberes moc:
 AEG vzorcna slika

AEG vzorcna slika


https://www.mimovrste.com/i/39940754/10... - ce ne doda slike.
Imam pa sirso razlicico.
To je recimo zadeva, ki je meni tudi pomembna, saj jo uporabljas vsakodnevno in ce moras tu delati vsakokrat nekaj korakov vec, bi jaz (prevsem moja zena) bila ne prevec zadovoljna... Samo v razmislek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosh ()

Smrekar1 ::

slotič je izjavil:

Pozdravljeni.
Sem v fazi nakupa nove indukcijske kuhalne plošče.
Obrnil sem že malo morje strani in zmeda je samo še večja.
Zanimajo me vaše izkušnje glede različnih znamk , njih uporabnosti, zanesljivosti, ipd.
Vgradna luknja klasična, 560x490
Price/Performance matters.
Hvala


Ne vzami čisto najcenejše. To je to. Srednje draga Elecroluxova mi deluje 4 leta brez pripomb, za več bom videl čez x let.

Če ti proračun dopušča vzemi tako z aluminijastim robom, da se ti spodaj ne nabira umazanija. Te so praviloma tudi dražjih znamk in bi morale delovati.

Map ::

S kovinskim robom jo vzami, če si bolj nerodne sorte, ker steklo hitro pokne, če pade posoda na rob. Če pade na sredino, jo je precej težje razbit.

Smrekar1 ::

urosh je izjavil:

Preveri na kak nacin se kaj vklaplja. Mati ma gorenje im moras najprej vklopiti => izbrati plosco => z + (po stopnjah) nastaviti moc:


To je imel včasih Bosch, Gorenje je imelo sistem kot ga opisuješ.

Čudni so.

buttcrack ::

urosh je izjavil:

Preveri na kak nacin se kaj vklaplja. Mati ma gorenje im moras najprej vklopiti => izbrati plosco => z + (po stopnjah) nastaviti moc:


Moja AEG pa ima vklop => pri plosci izberes moc:
 AEG vzorcna slika

AEG vzorcna slika


https://www.mimovrste.com/i/39940754/10... - ce ne doda slike.
Imam pa sirso razlicico.
To je recimo zadeva, ki je meni tudi pomembna, saj jo uporabljas vsakodnevno in ce moras tu delati vsakokrat nekaj korakov vec, bi jaz (prevsem moja zena) bila ne prevec zadovoljna... Samo v razmislek.

žena je huda samo če zve, da taka tudi obstaja :)

kuglvinkl ::

slotič je izjavil:

Pozdravljeni.
Sem v fazi nakupa nove indukcijske kuhalne plošče.
Obrnil sem že malo morje strani in zmeda je samo še večja.
Zanimajo me vaše izkušnje glede različnih znamk , njih uporabnosti, zanesljivosti, ipd.
Vgradna luknja klasična, 560x490
Price/Performance matters.
Hvala


Boschevo serija 6, levi del dela cel, na desni dve območji. Super zadovoljen, cena je bila IIRC okol 650 evrov. Ne jebem ne plina ne štroma nikol več.
Your focus determines your reallity

valdo ::

kuglvinkl je izjavil:

Ne jebem ne plina ne štroma nikol več.
:)):))
svetovna
Lp

Sc0ut ::

Kovinski rob pkus za vsako plosco locen +-. Ne vzami tistega kjer mores krozit od ene do druge plosce.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

facepalm ::

+1 za Sc0ut-ov nasvet.

pred dvema letoma sem kupil ravno obratno. brez roba in s skupnimi +- kontrolami. pac moja prva indukcija.
je malo nadlezno, ko kuhas na vec ploscah in mores vmes regulirat jakost. hitro zmanjsas napacno plosco.
alu rob pa pogresam zaradi umazanije, predvsem pa zaradi morebitnih poskodb.
ostalo je pa bomba. za 320eur, zadovoljen:)

kuglvinkl ::

valdo je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Ne jebem ne plina ne štroma nikol več.
:)):))
svetovna


Hotel sem reč, steklokeramične al kaj so bile tiste.
Your focus determines your reallity

D3m ::

To je pa drugo.

Kle v službi imamo še steklokeramično in je čakanje na kavo mukotrpno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

jype ::

kuglvinkl je izjavil:

Boschevo serija 6, levi del dela cel, na desni dve območji. Super zadovoljen, cena je bila IIRC okol 650 evrov. Ne jebem ne plina ne štroma nikol več.
Hočeš rečt, da maš na vodovod vštekano indukcijo?

avtek ::

Jaz imam AEG HK654400XB in mi je super, ker lahko povežeš dve kuhalni plošči v eno. Primer, ko imaš večjo oz podolgovato ponev, pleh, karkoli.


Sem pa kupil v kompletu s pečico...Cca 900-950€ oboje skupaj če se dobro spomnem.

kuglvinkl ::

jype je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Boschevo serija 6, levi del dela cel, na desni dve območji. Super zadovoljen, cena je bila IIRC okol 650 evrov. Ne jebem ne plina ne štroma nikol več.
Hočeš rečt, da maš na vodovod vštekano indukcijo?


Hotu sem rečt steklokeramično :)
Your focus determines your reallity

urosh ::

No, jaz imam tocno tole - naroceno in dobavljeno iz Nemcije. Cena s postnino je bila 537EUR + 60 postnina, je bila pa zraven se Siemens napa - se pravi lahko recemo 30EUR postnine. bonma za to ceno. Levo stran lahko preklopis v celoto (tisti dve levi), ostale so vsaka za sebe. 5 kuhalisc z dovolj prostora. Zamaga!

PS: U jebemo - gledam cene in je cena sedaj 999€: https://geizhals.eu/aeg-electrolux-hkl8...

Se pravi, sem kupil za odlicno ceno:



Edino napa je pa sedaj 20€ cenejsa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosh ()

Jan50 ::

urosh je izjavil:

No, jaz imam tocno tole - naroceno in dobavljeno iz Nemcije. Cena s postnino je bila 537EUR + 60 postnina, je bila pa zraven se Siemens napa - se pravi lahko recemo 30EUR postnine. bonma za to ceno. Levo stran lahko preklopis v celoto (tisti dve levi), ostale so vsaka za sebe. 5 kuhalisc z dovolj prostora. Zamaga!

PS: U jebemo - gledam cene in je cena sedaj 999€: https://geizhals.eu/aeg-electrolux-hkl8...

Se pravi, sem kupil za odlicno ceno:



Edino napa je pa sedaj 20€ cenejsa...


Jaz tudi nabavljam indukcijsko ploščo AEG. Mi lahko sporočiš kje si jo naročil? Jaz sem naročil in plačal pri Wagner, pa so mi naknadno javili, da v Slovenijo ne pošiljajo, čeprav na njihovi strani piše, da pošiljajo.

urosh ::

Jaz sem kupil pri mybauer.de
Paletna dostava v Avstrijo.

Jan50 ::

urosh je izjavil:

Jaz sem kupil pri mybauer.de
Paletna dostava v Avstrijo.

Sem preveril ceno, pa je konkretno za tip AEG HK854401XB cena kar za 50% višja, kot pri Wagnerju. In kako izgleda dostava, če je "paletna dostava v Avstrijo"?

urosh ::

Enostavno. Paleto, na kateri je bila indukcija in napa so mi dostavili v službo. Tam sem preložil v avto in gasa domov. Enako sem naredil tudi z wc školjkami in pisoarjem. Tudi paleta.

Jan50 ::

Če prav razumem je bila dostava v Avstrijo, kjer si v službi?

urosh ::

Tako. Glede na to, da je pri meni (pač zaradi velikosti) pač bila špedicija, bi se sigurno glede dneva, časa in lokacije lahko dogovoril. Ne vem, od kod si...

Jan50 ::

Bom vprašal še pri Wagnerju ali kakšnem drugem ponudniku, da mi dostavi v Avstrijo (npr. Celovec), pa bi šel tja iskat. Ali je še kakšna druga možnost? Sem pa iz okolice Postojne.

Jan50 ::

Kaj morda kdo ve, kako se napiše v angleščini poštno ležeče (dostava paketa na določeno pošto, da ga tam stranka dvigne). Vem, da je v nemščini je Postlagernd, za angleščino pa nisem prepričan.

looser ::

TheBlueOne ::

Mene tele novodobne indukcijske spravljajo v obup. Ne vem komu se zdijo tele induktivne ,,tipke" dobra ideja, ker delajo pogojno, slabo ko so umazane, da je zadeva se bolj tecna pa je potrebna kombinacija za vklop zeljene funkcije.

Da ne govorim, da imajo toliko moci, da ni problem kaj zazgati, ko pa se zacne zgati in je vsaka sekunda dragocena pa je edina resitev izklop, ali odstranitev posode, ker hitra regulacija je mozna ampak ne vedno realno izvedljiva.

Je pa res, da jih je lazje spraviti v klinicno cisto stanje.

Skratka, jaz bi vzel nekaj, kar ima oldscchool kontrole, ce sploh obstaja.

Mare2 ::

Tole, kar si opisal, zagotovo ni Bosch-eva indukcija. Morda Gorenjeva?

urosh ::

@thetilko: to je ravno to, kar sem govoril. Da imas direktni dostop do moci vsake plosce.

TheBlueOne ::

urosh je izjavil:

@thetilko: to je ravno to, kar sem govoril. Da imas direktni dostop do moci vsake plosce.


Direktni dostop je zame bolj tretji v vrsti. Sama tehnologija tipk se mi zdi pogojno uporabna.

Linko ::

Mene pa zanima, ali obstaja "omara" za vgradno pečeco in ploščo?

Do sedaj smo imeli štedilnik, kateri je crknil in je sedaj tam "luknja". Moja pa bi rada imela vgradno pečico in ploščo.

Kakšne so možnosti? Našel sem omare, v katere se vgradi pečica, kaj pa plošča?

koyotee ::

Linko je izjavil:

Mene pa zanima, ali obstaja "omara" za vgradno pečeco in ploščo?

Do sedaj smo imeli štedilnik, kateri je crknil in je sedaj tam "luknja". Moja pa bi rada imela vgradno pečico in ploščo.

Kakšne so možnosti? Našel sem omare, v katere se vgradi pečica, kaj pa plošča?


Sej plošča je v 99 procentih nad pečico. Izrežeš luknjo v pult in voila, notri daš ploščo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

NikolormousB ::

Vgradne kuhalne plošče se vgradijo v pult. Izrežeš luknjo v pult in položiš not ploščo. Glede na to, da si imel samostoječ štedilnik, pulta tam zdaj verjetno nimaš?

Stari maček ::

Se še komu dogaja, da ploščo zaradi previsoke temperature pri peki palačink izklaplja? To je res nadležno.

D3m ::

To se nebi smelo dogajati.

Nekaj je narobe.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

NikolormousB ::

Večina (vse verjetno) indukcij ima varovalko, ki ploščo izklopi, če se preveč pogreje. Velikokrat je ta temperatura postavljena precej nizko in indukcija se hitro izklpi, če greješ prazno posodo. Veliko je odvisno od modela plošče.

D3m ::

Pregreva se, ker hladilnik na indukcijski ne more dovolj dobro hladiti varovalke.

Poglej, če hladilnik kaj ovira.
|HP EliteBook|R5 6650U|

windigo ::

..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: windigo ()

Linko ::

NikolormousB je izjavil:

Vgradne kuhalne plošče se vgradijo v pult. Izrežeš luknjo v pult in položiš not ploščo. Glede na to, da si imel samostoječ štedilnik, pulta tam zdaj verjetno nimaš?



Ne. Pult je bil do štedilnika.

Linko ::

Kaj pa kaj takšnega pride v poštev?

NikolormousB ::

V vsakem primeru boš imel špranjo med pultom in okvirom te omarice in izgled bo enak (oz. slabši) kot pri prostostoječem štedilniku. Razen, če menjaš cel pult.

Poleg tega pa za takšno omarico še vseeno rabiš enake fronte kot jih imaš v kuhinji.

Da se sicer vse, ampak verjetno je najbolj smiselno kupiti samostoječ štedilnik. Imaš kar nekaj izbire, od modernih, rostfrei do retro modelov.

looser ::

samostoječi imajo en kabel in so nekje 10kW pri max obremenitve...
dobro vedeti, na katere varovalke obesiti...
pri vgradnih pečicah/ploščah imaš dva kabla, dve varovalki...

Stari maček ::

looser je izjavil:

samostoječi imajo en kabel in so nekje 10kW pri max obremenitve...
dobro vedeti, na katere varovalke obesiti...
pri vgradnih pečicah/ploščah imaš dva kabla, dve varovalki...

10.000 W???? potem bi rabil samo za štedilnik 43 A varovalko....

fikus_ ::

10 kW ni daleč od moči "standardnih indukcijskih plošč (~6 - 8 kW priključne moči). Če temu dodaš še električno pečico je skupaj 10 kW priključne moči!

Zato je pa dobro, da imaš 2 ali 3 faze v kuhinji.

LeQuack ::

A brez bednih touch gumbov se pa ne dobi teh plošč?
Quack !
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indukcijska kuhalna plošča (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
31366764 (6438) kuglvinkl
»

Indukcijska plošča ali steklokeramična plošča (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30861463 (13244) koyotee
»

kuhinjski aparati

Oddelek: Loža
243300 (2820) heero
»

Plin vs. steklokeramika vs. indukcija,... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13134565 (30043) amigo_no1
»

Priklop steklokeramične kuhalne plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8644926 (41327) Volk|

Več podobnih tem