» »

Ali lahko pades na tehnicnem zaradi zarnic?!

Ali lahko pades na tehnicnem zaradi zarnic?!

1
2
»

blackbfm ::

Sedaj grejo vsi proizvajalci proti tej barvni temperaturi. Najbrž so delali več študij, kot pa mi na forumu in vejo kaj je bolje


predvsem ekonomskih študij da vejo kaj bo bolje za njihov profit:)) VEČINA ljudi se itak ne fura ponoči, tako da nevem zakaj taka obsesija z lučmi, aja zato da na cesti tvoj avto izstopa od sosedovega, noro res, uporabno ful

korenje3 ::

kar se tiče vidljivosti na cesti so 6k boljše kot 4k xenonke. Ko sem 6k zamenjal z 4k se je vidljivost zmanjšala, verjetno zaradi odboja svetlobe od svetlih teles.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

pitar ::

Glede na to da nisem zasledil odgovora ti ga bom jaz podal. Ne, ne boš padel na tehničnem saj boš zamenjal le temperaturo barve žarnice.

xda develope ::

Pitar...beri bolje

GR2 ::

Dajte mi povedat, da padeš na tehničnem vsaj če ti na eni strani gori samo parkirna luč ali pa če ti na eni strani sploh nič ne, in da tisti ki imajo te probleme, jih nimajo več kot 11 mesecev (seveda gre za avte stare 8+ let).
Ker to kar vidim vsak dan na cesti ni normalno, kot da folk še ob tehničnih ne bi menjal žarnic, ker ima pomoje 5-10% avtov nedelujoče, ni pa noben problem na 10 avtov naštet 5 neizpravnih.
Potem imaš pa še tistih 1-2% folka, ki se vozijo brez prižganih luči.
Res pa da sem na Gorenjskem, kjer je glede avtov res revščina, povprečna starost pomoje 10-12 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

MadMax ::

Nima tu starost avta nič veze...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

uio ::

Osebno ne vem kako je s tehničnim, lahko pa rečem, da vozit proti idiotom z modrimi lučmi je hudo utrujajoče in zaslepi te.
Probite parkrat pogledat v luči z modro svetlobo ko voste, al pa lepe stare rumene barve, pol pa direkt nazaj na cesto, pa boste vidl zakaj so stare luču bolj proti 4000K.
Res je modre izgledajo bolj atraktivne, ker so včasih vsi modre dajal gor ko so navijal avto, samo za vse ostalo je pa to čist bs.

GR2 ::

MadMax je izjavil:

Nima tu starost avta nič veze...

Seveda ima vezo, prvih 8 let sam še nisem menjal žarnice. Pa tudi če gledaš na cesti, imajo pregorele žarnice samo stari avti.

GR2 ::

OK, zdaj sem videl tudi na Dusterju, ki je seveda mlajši kot 8 let, mislil sem bolj proper avte.
Kar je res je pa to, da sem izmed manj kot 50 avtov sigurno naštel 5 neizpravnih. Eden je imel samo pozicijske, niti nima veze ali kratke samo ugasnjene.

Prvo kar je, je na cesti še vedno preveč avtov, ki rabijo ročni vklop kratkih luči. Ampak to bi se moralo počasi izboljšati, ker moj 2005 je že imel, da so se vse luči izklopile ob izklopu motorja pa 2008.
Druga stvar je pa ta, da je treba preprečiti človeško neumnost, to pomeni npr. da bi se ob pregoreli žarnici prižgala oranžna opozorilna lučka na armaturi, kot je to npr. za senzorje za tlak, ki so manj nujni, pa imajo opozorilno lučko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

D3m ::

Če bi Dacia to imela ne bi bila več avto leta na Hrvaškem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Pika na i ::

Saj ni čudno, da se vse več zombijev vozi po cesti. Če voznikom ni treba prav nič več mislit in delat, ko se usedejo za volan.
Ne, samo petmiljard lučk se mora samo prižgati. Voznik pa potem lahko tapka po telefonu in tablici in ne ve, kdaj in kako je prišel od Mb do Lj.
Avto kontrolira vas, ne vi avta. Žalost.

Mal se zamislite, ko brez pameti vozite po cestah.

MostWanted ::

GR2 je izjavil:

MadMax je izjavil:

Nima tu starost avta nič veze...

Seveda ima vezo, prvih 8 let sam še nisem menjal žarnice. Pa tudi če gledaš na cesti, imajo pregorele žarnice samo stari avti.


to sploh ne drži! tudi novejši avti se vozijo z eno crknjeno žarnico spredaj, da ne omenjam zavornih luči!! passati, audiji, fordi, skratka skoraj vse firme sem že nsletel, takim blendam! če si ne znaš sam menjat takoj nekam kjer ti bojo menjali. potem se pa vozijo z meglenkami. idioti!

David83 ::

MostWanted je izjavil:

GR2 je izjavil:

MadMax je izjavil:

Nima tu starost avta nič veze...

Seveda ima vezo, prvih 8 let sam še nisem menjal žarnice. Pa tudi če gledaš na cesti, imajo pregorele žarnice samo stari avti.


to sploh ne drži! tudi novejši avti se vozijo z eno crknjeno žarnico spredaj, da ne omenjam zavornih luči!! passati, audiji, fordi, skratka skoraj vse firme sem že nsletel, takim blendam! če si ne znaš sam menjat takoj nekam kjer ti bojo menjali. potem se pa vozijo z meglenkami. idioti!


najrajše imam takšne be*ake, ki se še podnevi vozi z ugašenimi kratkimi in vžganimi meglenkami, da zgleda kul, ker revež nima dnevnih luči:)) pa ponoči, ko je jasno, ni dežja, ni megle in imajo vžgane meglenke, takšnim kar dolge luči spustim da jih zaslepim iz principa, tak kot oni ostale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: David83 ()

zlobcek ::

Če menjaš D1S xenon za drugega si sploh ne predstavljam, da bi te na tehničnem vrgel, kdo pa gleda barvo svetlobe... Mi smo menjali xenon že na dveh, ker je crknil in imata oba 6000K zdej, prej pomoje 4500. Ni težav. Na tehničnem nihče tud trene ne z očmi.

Če imaš pa halogen, potem pa pust Xenon in kupi LED. Imajo bistveno boljši zgornji Cut-off kratkih luči, ne glede na tip luči. Pri meni je kot noč in dan proti xenon HID, ki so svetile tja nekam v tri krasne in so res bleščale. XENON sem vrgel ven po enem tednu.

Ne verjamem pa, da so čisto zares dovoljene. Vozim jih pa na službenem berlingotu 2001 l;) Meni je na tehničnem samo malo pojamral in sem mu rekel, da če hoče, jih lahko takoj zamenjam. Pa je rekel sej jih boš dal pol itak nazaj, in reciva, da tega zdele ne vidiva. Pa še dodal je da če pridem s kiflci na tehničnega bo zanikal da so bile notri LED. Meni je uredu.

Policaj pa zaenkrat še ni nobeden trznil pa sem že vozil za parimi.

LED so H4 6000 Lumnov, 6000K bele nova generacija, ki ima driver v ledici in je brez ventilatorja. Tako da je samo LED žarnica pa kuler zadaj in kabel s konektorjem na avto.

Mi je pa radio slabo lovil in sem moral narest filter. Če ma kdo isti problem mu lahko pošljem vezje ki izloči FM frekvence, tudi DAB valda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

jero_no1 ::

David83 je izjavil:


najrajše imam takšne be*ake, ki se še podnevi vozi z ugašenimi kratkimi in vžganimi meglenkami, da zgleda kul, ker revež nima dnevnih luči:)) pa ponoči, ko je jasno, ni dežja, ni megle in imajo vžgane meglenke, takšnim kar dolge luči spustim da jih zaslepim iz principa, tak kot oni ostale.


Si prepričan, da imajo vedno prižgane meglenke? Nekateri avti imajo spodaj poleg meglenk dnevne luči.

David83 ::

jero_no1 je izjavil:

David83 je izjavil:


najrajše imam takšne be*ake, ki se še podnevi vozi z ugašenimi kratkimi in vžganimi meglenkami, da zgleda kul, ker revež nima dnevnih luči:)) pa ponoči, ko je jasno, ni dežja, ni megle in imajo vžgane meglenke, takšnim kar dolge luči spustim da jih zaslepim iz principa, tak kot oni ostale.


Si prepričan, da imajo vedno prižgane meglenke? Nekateri avti imajo spodaj poleg meglenk dnevne luči.


Da, saj opaziš razliko med dnevnimi in meglenkami, saj meglenke dosti bolj svetijo, ter poznam tudi par takšnih primerov(kolegi) ko majo starejše avte brez dnevnih in se za to z meglenkami vozijo čez dan, upam da jih ustavijo kdaj zaradi tega:))

Machete ::

Saj se zelo veliko ljudi vozi z meglenkami dandanes. Večinoma so to LED. Verjetno, ker se jim zdi ,da tako bolj kul zgledajo, ker ostali žarometi niso LED? Ali v čem je fora?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dxx ::

Fora je, da zgledaš "zajeban" in da avto zgleda nižji, kot v resnici je. Ja, važno da kul zgledaš, ubistvu pa te 80% ljudi kolne ali pa se takim smeje. Jaz spadam med tiste druge. Kakšnemu motečemu primerku teh meglenkarjev, pa preprosto prižgem zadnjo meglenko pa naj idiot samovšečni gleda še večjega idiota... hehe
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere avtomobilske žarnice izbrati? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
378113862 (49834) polkar
»

Bele žarnice na avtomobilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7015971 (14341) Olórin
»

Žarnice H7 in H1 Plasma UltraWhite dovoljene ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6235142 (31966) RejZoR
»

xenon-ski žarometi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6632577 (30730) AtaStrudl

Več podobnih tem