» »

ddr1 ram

ddr1 ram

Skarje ::

dober dan,
zanima me koliko spomina ima največja ddr1 ram ploščica za leptop, do sedaj sem mislil da je 1gb sedaj pa nisem več prepričan ker sem nekje opazil tudi več, lahko da je bila laž. polek tega pa me zanima zakaj sploh pride do omejitev v velikosti.
hvala za odgovore

djabi ::

DDR1 RAM module so proizvajali v teh velikostih: 128, 256, 512, 1024 MiB. Tak je določil JEDEC standard.

To, kar ti misliš, pa so izven standardni ECC pomnilniki, ki so res imeli 2 GB-no varianto.
Take lahko najdeš na eBayu, recimo:
HP 373030-851 DDR 2GB PC-3200 Reg Ecc 400Mhz 2Rx4 RAM
Qimonda Hys72d256220hbr-5-b PC3200R 400MHz DDR1 ECC

Ali pa ta (klik)
 2 GB DDR1 server RAM

2 GB DDR1 server RAM

Skarje ::

a potem ni omejitev recimo število pinov ali kej takšnega ampak je to samo neko pravilo da se ne da nadgrajevati računalnikov. kaj pa recimo omejitev koliko podpira računalnik ker recimo moj računalnik ima dva ddr3 slota pa podpira max 8gb, a je to samo sistemska (bios) omejitev ali kakšna strojna omejitev, se da koko to nadgraditi ali ne?

djabi ::

Pini so pri desktopih in server RAM-ih isti.

Ena večja (vidna) razlika med navadnimi in serverskimi RAM-i je maks. število čipov na posameznem modulu:
The maximal number of chips per DDR module is 36 (9×4) for ECC and 32 (8x4) for non-ECC.

Več podrobnosti tukaj:
DDR SDRAM @ Wikipedia

ECC RAM-i ne bodo delovali v navadni matični.

Glede omejitev je tako v smislu programske opreme (BIOS), kot tudi fizično (čipset).
Ker si konkretno vprašal za prenosnika ... v prenosnike tiste gerenacije praviloma ne moreš spravit več od nekje 1,25 GB pa vse do 2 GB RAM (2 x 1 GB).

djabi ::

Pini so pri desktopih in server RAM-ih isti.

Ena večja (vidna) razlika med navadnimi in serverskimi RAM-i je maks. število čipov na posameznem modulu:
The maximal number of chips per DDR module is 36 (9×4) for ECC and 32 (8x4) for non-ECC.

Več podrobnosti tukaj:
DDR SDRAM @ Wikipedia

ECC RAM-i ne bodo delovali v navadni matični.

Glede omejitev je tako v smislu programske opreme (BIOS), kot tudi fizično (čipset).
Ker si konkretno vprašal za prenosnika ... v prenosnike tiste gerenacije praviloma ne moreš spravit več od nekje 1,25 GB pa vse do 2 GB RAM (2 x 1 GB).

Skarje ::

a torej jaz nebi mogel v star prenosnik dat več kot 2gb, tudi če bi našel kakšen prilagojen bios in ga sprvu gor

djabi ::

Moje mnenje je: lahko sicer vstaviš, če bo delovalo, pa je drugo vprašanje.
Možni scenariji:
1.) računalnik se sploh ne bo zagnal
2.) računalnik se bo sicer zagnal, ampak videl samo toliko, kolikor matična/osnovna plošča podpira, torej, ti vstaviš 2x2 GB, on bo videl samo maks. 2 GB.
Tu je tudi vprašanje stabilnosti delovanja.

Več o tej tematiki tukaj:
- Memory: What happens when more RAM is installed than the motherboard supports?
- installing a 16GB of ram in a laptop with 8GB max ram support !!

vres.ales ::

Sem prepričan, da tvoj prenosnik ne podpira več kot 2GB

Han ::

V teh starih mašinah niti nima smisla več kot 2 GB, ker so prepočasne za 64 bitne sisteme...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP-XW8400 razširitev pomnilnika

Oddelek: Kaj kupiti
81197 (1026) Barbarpapa2
»

Pomoč pri nakupu RAM-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
111199 (1127) dzinks63
»

Kje kupiti star RAM za prenosnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
274808 (4243) Smukecc
»

vprašanje o RAM-ih

Oddelek: Strojna oprema
182154 (1792) mailer
»

RAM DDR2

Oddelek: Kaj kupiti
191954 (1508) OChack

Več podobnih tem