» »

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje?

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje?

««
5 / 11
»»

FireSnake ::

Krenforum je izjavil:

Na fursu niso glupi. Grho, predlagam da si prebereš:
http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

Vsaka odsvojitev kapitala povezana vsaj z eno pridobitvijo kapitala, ki ima starejši datum od datuma odsvojitve kapitala in vsaj še z eno pridobitvijo kapitala, ki je bila opravljena v obdobju 30 dni pred ali po odsvojitvi kapitala.

Po domače, gledajo kdaj kupuješ in prodajaš.


30 dnevnega okna tukaj nihče ne razume (preverjeno).
Sem spraševal že v preteklosti.
Zanimivo je, kako fantje sploh oddajo davčno napoved.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Utk ::

Mato989 je izjavil:

BusinessAs je izjavil:

Interesting. Domena degiro.si je ze od 2013 registrirana. Ej Mato989 a mislis da bo mozen neki transfer ali bo potrebno new account odpret ? Pa imas kaksne timeline-e kdaj naj bi se to zgodilo ?


Nimam pojma... Dejansko je tak da se prevaja, to da bodo vse zaprli govori logika ker oni bodo zeleli da si pod slo prijavljen ce mas rezidenstvo tukaj...

Vse kar je official oz. Kar je 10 postov je to da bo prej ali slej platforma zunaj... Ampak osebno dvomim da pred 2020

Mislim, da ne bo nihče normalen, ki so mu zaprli račun, odpiral pri isti firmi še enega.

buttcrack ::

zakaj pa ne? sam ga bi sigurno, saj sem prvotnega odprl po sivi poti (ne po mežkovi) :)

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Mato989 je izjavil:

BusinessAs je izjavil:

Interesting. Domena degiro.si je ze od 2013 registrirana. Ej Mato989 a mislis da bo mozen neki transfer ali bo potrebno new account odpret ? Pa imas kaksne timeline-e kdaj naj bi se to zgodilo ?


Nimam pojma... Dejansko je tak da se prevaja, to da bodo vse zaprli govori logika ker oni bodo zeleli da si pod slo prijavljen ce mas rezidenstvo tukaj...

Vse kar je official oz. Kar je 10 postov je to da bo prej ali slej platforma zunaj... Ampak osebno dvomim da pred 2020

Mislim, da ne bo nihče normalen, ki so mu zaprli račun, odpiral pri isti firmi še enega.


Ce bo najmanj hassle in najboljsi feeji bo folk odprl..
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Denar je preresna stvar, da bi se tako hecal. Če niso resni niso resni.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Denar je preresna stvar, da bi se tako hecal. Če niso resni niso resni.


Njim je za slo skorajda vseeno... Ti povem projekcijo za slo trg ki jo majo? 2.000 traderjev... Zato pa se jim ne mudi... Majo drugje dosti
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Sej tudi nam je vseeno za degiro. Vseeno je pošteno, da se obnašajo pošteno.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Sej tudi nam je vseeno za degiro. Vseeno je pošteno, da se obnašajo pošteno.


Saj se... poslali so maile z terminacijo accountov... če se bi nefer obnašali bi accje samo izbrisali =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Ne, fer bi bilo, da ne bi niti odpirali računov, ki niso dovoljeni.

Pahuljone ::

Včeraj na Degiro vprašal kako je s slovenskimi računi. Račun sem odprl 2017.
Njihov odgovor:
Please be aware that we changed our policy in October 2018 so that you need to have a bank account and be a resident in one of the countries that we operate in, in order to become a client.

As you opened your account before this change, there is no problem with you continuing to use our services.

FireSnake ::

Zanimivo pa je, da smo trobili, da je Degiro najcenejši, pa ni bilo interesa.
Zdaj, ko se računov ne da odpreti, pa jok in stok.

Nehajte že jamrat in račun odprite drugje. To ni tema za jamranje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

estons ::

Pahuljone je izjavil:

Včeraj na Degiro vprašal kako je s slovenskimi računi. Račun sem odprl 2017.
Njihov odgovor:
Please be aware that we changed our policy in October 2018 so that you need to have a bank account and be a resident in one of the countries that we operate in, in order to become a client.

As you opened your account before this change, there is no problem with you continuing to use our services.


Hvala, da si se pozanimal in sem tako izvedel točno tisto kar me je zanimalo.

WiseBear ::

FireSnake je izjavil:

Nehajte že jamrat in račun odprite drugje. To ni tema za jamranje.


Kaj pa je trenutno najboljša alternativa Degiru, ki je dosegljiva iz Slovenije?

janez09 ::

jaz (tudi) za etf uporabljam kar etoro.. sam pa ne vem, ce je to optimalno?
pri nakupu mi napise comission free..
https://www.etoro.com/trading/market-ho...

me pa zanima, ce je IE00B4L5Y983 enak temule, ki je na voljo na torotu (SWDA.L):
https://www.ishares.com/uk/individual/e...

CoreySteel ::

Na eToru ne kupiš dejanskih delnic, se pravi nisi lastnik. "Kupiš" CFD-je (izvedeni finančni inštrumenti), zato je commission free, ampak je zato tudi cena dražja, kot dejanska delnica. Drugačna je stopnja davka na dobiček, v prvem letu je 40% namesto 25%. Lahko pa zato shortaš, leveregaš, kupiš le delček delnice ipd. V teoriji ni namenjeno za naložbe, ampak kot trgovanje.

Sta ista, ja. SWDA.L sledi tej, ki je kotirana na londonski borzi.

Najboljša alternativa Degiru je (po vsej verjetnosti) Lynx, samo da ima €3k min deposit limit.
Twitter: @CoreySteel_

Lonsarg ::

Eh z manj kot 3k se itak ne gre nobenega vračevanja.

Drugo je če se hočeš samo špilat. Ampak za to so itak bolj zanimive kriptovalute če se ti gre samo za igro in dogajanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

delfinus ::

eToro te bo na vseh ovinkih, kar je mogoce strigel.
- poslujejo v USD, torej najprej EUR v USD konvertirajo po njihovem zelo neugodnem tecaju,
- prevelik spread med valutami, ce trgujes z njimi,
- zelo visok "overnight fee",
- oderuske provizije za prenos sredstev na tvoj racun,
- spet konverzija iz USD v EUR s strani tvoje banke,
- na koncu te pa se davcna s 40% na dobicek opali, ker se trguje s CFDji.

hvala lepa,
lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

FireSnake ::

WiseBear je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Nehajte že jamrat in račun odprite drugje. To ni tema za jamranje.


Kaj pa je trenutno najboljša alternativa Degiru, ki je dosegljiva iz Slovenije?


Težko ti svetujem, ker je bil degiro tako poceni, da nisem iskal drugje.
Je pa eno: ceneje, kot na degiru, nikjer ne prideš skozi.
Eni celo nabijajo stroške za neaktivnost.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

janez09 ::

CoreySteel je izjavil:

Na eToru ne kupiš dejanskih delnic, se pravi nisi lastnik. "Kupiš" CFD-je (izvedeni finančni inštrumenti)


imajo sedaj tudi opcijo x1 = non-leveraged real etf
isto za delnice.. ce izberes x1 kao kupujes real delnice (pol je min 500$).

verjetn userje res lovijo na raznih trikih.. kar je rekel delfinus
bom tudi jaz preveril lynx

Pahuljone ::

Reinvestiranje divident je na strani Degira (brokerja) ali na strani indexnih skladov?

CoreySteel ::

Indeksnih skladov. Če bi bilo s strani Degira, bi morali plačati davek.
Twitter: @CoreySteel_

Pahuljone ::

Gledam informacije za FTSE indeksni sklad (https://www.vanguardinvestor.co.uk/rs/g...) in nič ne piše o dividendah. Kje se dobijo ti podatke?

fiction ::

Pahuljone je izjavil:

Gledam informacije za FTSE indeksni sklad (https://www.vanguardinvestor.co.uk/rs/g...) in nič ne piše o dividendah. Kje se dobijo ti podatke?

(USD) Distributing - to pomoje pomeni da se dividende izplačujejo, drugače bi pisalo Accumulating ali nekaj podobnega.

janez09 je izjavil:

CoreySteel je izjavil:

Na eToru ne kupiš dejanskih delnic, se pravi nisi lastnik. "Kupiš" CFD-je (izvedeni finančni inštrumenti)


imajo sedaj tudi opcijo x1 = non-leveraged real etf
isto za delnice.. ce izberes x1 kao kupujes real delnice (pol je min 500$).

verjetn userje res lovijo na raznih trikih.. kar je rekel delfinus
bom tudi jaz preveril lynx
Re: eToro, potem x1 ne moreš kupiti delčka delnice, right? Kako je pa glede tega če eToro propade? Verjetno si do 20k zavarovan ali to ne velja za CFD-je?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fiction ()

CoreySteel ::

Pahuljone je izjavil:

Gledam informacije za FTSE indeksni sklad (https://www.vanguardinvestor.co.uk/rs/g...) in nič ne piše o dividendah. Kje se dobijo ti podatke?

Ta ETF izplačuje dividende, vsako četrtletje. Ne me čisto držati za besedo, ampak mislim da vsi Vanguardovi ETF-ji izplačujejo dividende (ali pa vsaj velika večina), ameriška fora pač. Ta ima tudi precej visoko proficijo 0,25%. Sigurno lahko najdeš kaj boljšega :)

Priporočam drugače tole stran, kjer imaš vse informacije:
https://www.justetf.com/
Twitter: @CoreySteel_

anketar ::

thx za link

shadowfax ::

Mogoče kdo ve kaj več, kdaj bo platforma dosegljiva za Slo registracijo?

gdjv ::

Ravno danes sem dobil mail, da bo od naslednjega tedna dalje nova platforma. Mogoče pa se s časom tudi za nas po čudežu kaj dobrega pojavi.

PreviousUser ::

gdjv je izjavil:

Ravno danes sem dobil mail, da bo od naslednjega tedna dalje nova platforma. Mogoče pa se s časom tudi za nas po čudežu kaj dobrega pojavi.


A je možno, da bo že ta ta nova platforma tudi za nas? Drugače se zna zgoditi, da jih bo Revolut prehitel.

buttcrack ::

gdjv je izjavil:

Ravno danes sem dobil mail, da bo od naslednjega tedna dalje nova platforma. Mogoče pa se s časom tudi za nas po čudežu kaj dobrega pojavi.

So te drugače bannal z degira za trgovanje?

gdjv ::

buttcrack je izjavil:

gdjv je izjavil:

Ravno danes sem dobil mail, da bo od naslednjega tedna dalje nova platforma. Mogoče pa se s časom tudi za nas po čudežu kaj dobrega pojavi.

So te drugače bannal z degira za trgovanje?


Ne se, odpovedni rok še ni mimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gdjv ()

CoreySteel ::

Jest sem včeraj dobil mail "News about your investment account" in sem se že malo usral, ampak so bile k sreči samo tele novičke o novi platformi. Fijuu :D
Twitter: @CoreySteel_

bluefish ::

Lahko nekdo sem prilepi copy/paste tega maila oz. screenshot?

Bellzmet ::

We would like to inform you about the latest news at DEGIRO. Lots of developments are currently happening. Starting next week, we will release our new trading platform. Besides that, we will be adding extra knowledge tests for certain investment products.

New trading platform
We are excited to release our new trading platform, which was designed based on your feedback and the changing technology. The new version of the platform aims to improve trading experience and usability. A big thank you to the clients in our BETA test group for trying out the new platform and helping us optimise it.

Next week, we will release the new trading platform to all clients. Once you get access to the new platform, you will be able to switch to the old version for a few more days. Please feel free to let us know your opinions on the new platform via the built-in feedback option. We are curious to know what you think!

In the upcoming months, you can expect to get access to significantly more news feeds and market data. This includes video content, improved graphs, dividend calendars, pricing data, financial ratios, and much more.
Knowledge tests for investment products
We believe that having sufficient knowledge about investment products is crucial when investing. In light of this, we will add extra tests for certain investment products. The tests will need to be completed before you are able to invest in these products. Our goal is to clearly outline the risks and characteristics of different products. The tests will be made available in your account settings in the upcoming months.

Nič o novih državah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

buttcrack ::

CoreySteel je izjavil:

Jest sem včeraj dobil mail "News about your investment account" in sem se že malo usral, ampak so bile k sreči samo tele novičke o novi platformi. Fijuu :D

sem tudi sam mislil, da so me bannali, pa očitno ne. A ta sporočila dobivamo vsi, a samo tisti, ki še nismo bili na listi za odstrel?

Machete ::

Slovenija do konca leta ali na začetku naslednjega. To so moje neuradne inside info.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

CoreySteel ::

buttcrack je izjavil:

CoreySteel je izjavil:

Jest sem včeraj dobil mail "News about your investment account" in sem se že malo usral, ampak so bile k sreči samo tele novičke o novi platformi. Fijuu :D

sem tudi sam mislil, da so me bannali, pa očitno ne. A ta sporočila dobivamo vsi, a samo tisti, ki še nismo bili na listi za odstrel?

Pač to je newsletter, vsi dobijo.
Twitter: @CoreySteel_

Bellzmet ::

Machete je izjavil:

Slovenija do konca leta ali na začetku naslednjega. To so moje neuradne inside info.


Sej morajo itak borze najprej it dol, preden se vstopi v vlaganje:)

shadowfax ::

Bellzmet je izjavil:

Machete je izjavil:

Slovenija do konca leta ali na začetku naslednjega. To so moje neuradne inside info.


Sej morajo itak borze najprej it dol, preden se vstopi v vlaganje:)


+1

Bi si pa rad pripravil ''teren'' za tuje borze.

CoreySteel ::

Bellzmet je izjavil:

Machete je izjavil:

Slovenija do konca leta ali na začetku naslednjega. To so moje neuradne inside info.


Sej morajo itak borze najprej it dol, preden se vstopi v vlaganje:)

To sicer poslušamo že... kaj... eno leto? DCA FTW. :))
Twitter: @CoreySteel_

anketar ::

Machete je izjavil:

Slovenija do konca leta ali na začetku naslednjega. To so moje neuradne inside info.


kolk bo minimalno € za odprtje?

vvvvvvvvvvvv ::

Machete je izjavil:

Slovenija do konca leta ali na začetku naslednjega. To so moje neuradne inside info.


Sem jim pisal mail če je to res, sporočim ko odpišejo. :)

vvvvvvvvvvvv ::

vvvvvvvvvvvv je izjavil:

Machete je izjavil:

Slovenija do konca leta ali na začetku naslednjega. To so moje neuradne inside info.


Sem jim pisal mail če je to res, sporočim ko odpišejo. :)


"Dear Sir,

Thank you for your email.

DEGIRO have not confirmed any date for a possible Solvenian platform. Unfortunately, we do not have a timeline for when this platform will be available.

If you have any further questions please get in contact.
Kind Regards,

Isabel Murray

UK and Ireland Service Desk"

CoreySteel ::

Degiro je bil kupljen s strani Flatexa:
https://www.flatex.com/fileadmin/fintec...
Twitter: @CoreySteel_

Steinkauz ::

Kaj to pomeni? Se lahko slovenci ponovno registriramo? Magari na flatex? Kakšni so feeji? Se je že kdo poglabljal?
Sam sm namreč čakal, da se Degiro ponovno odpre za Slovenijo.

vvvvvvvvvvvv ::

Steinkauz je izjavil:

Kaj to pomeni? Se lahko slovenci ponovno registriramo? Magari na flatex? Kakšni so feeji? Se je že kdo poglabljal?
Sam sm namreč čakal, da se Degiro ponovno odpre za Slovenijo.


Počakejmo CEO Flatexa da vidi tvoja vprašanja in odgovori, fingers crossed.

Jaatinen ::

Pri Degiru imam med drugim odprti poziciji pri enem leveraged ETF in enem Gold ETC. Hotel sem dokupiti, pa sem v web traderju prejemal sporočilo:
Unfortunately this product is not available for tradig. This could be due to regulatory reasons, your current profile or an internal decision.


Po poizvedbi preko maila sem prejel odgovor:
Due to their risk characteristics DEGIRO has identified leveraged Exchange Traded Funds (ETF's) and some ETC's which it deems unsuitable for the Custody accounts.

Omenjeni poziciji lahko samo odprodam.
Sem edini s custody account, ki ga moti da Degiro spreminja politiko poslovanja brez kakršnegakoli predhodnega obvestila?

Kot alternativno rešitev sem odprl trgovalni račun pri Trading 212. Zaenkrat zgleda obetavno. Prenos sredstev na račun je hitrejši, nakup in prodaja sta brez posredniške provizije. Nabor ETF-jev je omejen, vendar so zelo odzivni za predloge - po prigovarjanju na njihovem forumu so v nekaj dneh dodali npr. VWCE/XET/EUR.

Potica09 ::

Jaz imam tudi ETF Silver in mi izpise enako pri nakupu. Odpisali so mi samo da produkt ni na voljo strankam, da pa ga lahko prodam. Imam custody account.

Ne vem se kaj bom, ali prilagodil portfelj, ali poiskal drugega ponudnika za nova vplacila.

pirx ::

Whoa, to je pa sranje, da se več ne da odpreti accounta iz SLO. Še dobro, da sem ga pravočasno odprl... SLO borzne hiše računajo takšne stroške, da človeka na bruhanje sili.

Mimogrede, ob koncu leta sem prejel nekaj dividend iz enega ETF sklada. Znesek bom reinvestiral. Moram to kljub temu prijaviti na FURS?

CoreySteel ::

Moraš ja.
Twitter: @CoreySteel_

metalc ::

Ko moraš v eDavkih vnesti vrsto dividende od ETFja, ali se izbere možnost 1 ali 4 (tele slednje niti ne morem do konca prebrati, ker je tekst odrezan)?
««
5 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752178591 (1810) onka
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20940661 (1005) Slayer69
»

DURS dividende davek

Oddelek: Loža
413888 (2044) FireSnake

Več podobnih tem