» »

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje?

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje?

««
6 / 11
»»

pirx ::

@CoreySteel
Hvala. Sem klical na FURS, preden si odgovoril in so rekli enako. Torej kljub temu, da so dividende bile izplačane samo na trgovalni račun in jih bom reinvestiral, moram to napovedati davčnemu uradu. Sucks. :-/

Mimogrede, to velja?: http://www.gbd.si/Davcna-svetovalnica.a...

Vsako izplačano dividendo moram prijaviti do 15. v mesecu? Jaz sem dobil dividende izplačane 31. dec. Torej imam še 6 dni ta zadevo prijavim?

@metalc
Uporabljaš Doh-Div obrazec?

BuDi79 ::

pirx je izjavil:


Vsako izplačano dividendo moram prijaviti do 15. v mesecu? Jaz sem dobil dividende izplačane 31. dec. Torej imam še 6 dni ta zadevo prijavim?

V primeru, da dividendo izplača oseba, ki ni plačnik davka (če se dividende prejema neposredno iz tujine), mora prejemnik dividende pri FURS napovedati sam v napovedi za odmero dohodnine od dividend, in sicer do 28. februarja tekočega leta za preteklo leto.

pirx ::

@BuDi79

Super, hvala!

vvvvvvvvvvvv ::

metalc je izjavil:

Ko moraš v eDavkih vnesti vrsto dividende od ETFja, ali se izbere možnost 1 ali 4 (tele slednje niti ne morem do konca prebrati, ker je tekst odrezan)?


1.

BuDi79 ::

Če imaš Dividende od Irskih ETFjev (IExxxxxx) na Degiru potem je država vira Irska (tudi glede na Degiro tax report), država izplačevalca pa Nizozemska (Degiro BV)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

bossko ::

Pozdrav vsem,

jaz sem se pred kratkim registriral na Degiro preko Irske spletne strani. Vse je potekalo OK, tudi kupil sem nekaj točk ETF sklada in dva dni nazaj sem dobil obvestilo z njihove strani, da ne morejo več poslovati z mano ker sem iz Slovenije in da mi bodo zaprli račun čez 1 mesec. Zanima me, če ima kdo tu gor tudi take izkušnje? Kako to da drugi lahko poslujete z Degiro?

Hvala in lep pozdrav

buttcrack ::

bil je en presečni datum, ko so stare stranke obdržali, nove pa "bannali"

Sicer pa hvala za info, sam imam sicer račun že odprt kakšno leto ampak zaradi bannanja potem nikoli nisem nič kupoval. zdaj vidim kaj bi se mi zgodilo :)

bossko ::

Do takrat moram sam prodati odprte pozicije in izprazniti račun.
Če sam tega ne naredim naredijo oni to sami.
In to je to.
Ampak ne razumem kako to, da ostali ki se tu gor pogovarjajo o Degiro pa lahko imajo še kar naprej odprt račun.

pirx ::

Jaz sem ravnokar poslal mail, če lahko še dalje nemoteno kupujem/prodajam in ali bo Brexit imel kakšen vpliv na account holderje iz EU (Irska, kolikor razumem, ostane v EU).

BuDi79 ::

pirx je izjavil:

Jaz sem ravnokar poslal mail, če lahko še dalje nemoteno kupujem/prodajam in ali bo Brexit imel kakšen vpliv na account holderje iz EU (Irska, kolikor razumem, ostane v EU).
Kje se ti ustavi pri branju njihovih sporočil? - Kjer so spročili vsem komitentom kako in kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

pirx ::

Zadnje sporočilo je od včeraj (30.1. - Important information about Brexit).

gdjv ::

bossko je izjavil:

Do takrat moram sam prodati odprte pozicije in izprazniti račun.
Če sam tega ne naredim naredijo oni to sami.
In to je to.
Ampak ne razumem kako to, da ostali ki se tu gor pogovarjajo o Degiro pa lahko imajo še kar naprej odprt račun.


Če si odprl račun pred določeni datumom, so ti račun pustili, ostalim pa brisali.

Malo pogled nekaj strani nazaj, ker je o tem bilo veliko govora.

viru5 ::

Glede napovedi dohodnine od dobička mi dve stvari nista čisto jasni. Glede na Annual report imam pod "Realised gains and losses per product" tudi "Morgan Stanley EUR Liquidity Fund" in delnice podjetja, kjer je prišlo do Reverse stock split-a. Torej moram v obeh primerih to podati v napoved dohodnine od dobička?

Oziroma bolj podrobno oba primera:
1. Pri Degiru so "neporabljena" sredstva na mojem računu kot "Money Market Fund" v "Morgan Stanley EUR Liquidity Fund". Ali je to potrebno tudi poročati pri napovedi dohodnine od dobička?
2. V primeru enih delnic se mi je zgodilo, da je v podjetju prišlo do "Reverse stock split-a". V tem primeru, je Degiro avtomatično prodal "stare" delnice in z dobičkom prodaje kupil "nove" delnice. Bolj podrobno, v Degiru so mi Reverse stock split v podjetju razložili takole:
Kindly note that ReWalk Robotics underwent a share consolidation for a 20 to 1 ratio, for which 20 old ReWalk Robotics shares have been replaced by one new ReWalk robotics share.
Tudi to je v Annual report-u pod "Realised gains and losses per product". Nasplošno se mi zdi nelogično, da bi moral Reverse stock split poročati v dohodnino. Če se to zgodi recimo v nekem podjetju na vsaj 19 let, potem sploh nimaš šans, da bi imel delnice 20 let in jih na koncu prodal neobdavčen. Plus, pod obrazcem za napoved dohodnine od dobička (https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/Ope... piše naslednje:
...
Napovedi NE vložijo zavezanci, ki so:
...
-dosegli dobiček ali izgubo pri prvi odsvojitvi delnic ali deležev v kapitalu, pridobljenih v procesu lastninskega preoblikovanja podjetij, v skladu s predpisi, ki urejajo lastninsko preoblikovanje podjetij. Za prvo odsvojitev velja tudi prva odsvojitev podedovanih delnic ali deležev v kapitalu, ki jih je zapustnik pridobil v procesu lastninskega preoblikovanja podjetij v skladu s predpisi, ki urejajo lastninsko preoblikovanje podjetij,
...

Torej glede na napisano zgoraj bi razumel, da mi "Reverse stock split-a" ni potrebno napisati v napoved dohodnine od dobička.

In ja, prvič se ukvarjam z napovedjo dohodnine od dobička. Tako da se že vnaprej zahvaljujem za pomoč.

Krenforum je izjavil:

Degiro ni bančni račun in ga ne rabiš prijavljati. Prijavljati moraš le bančne račune v tujini.

Ob prodaji moras oddati napoved kjer jim izračunaš dobiček in na ta dobiček plačas davek: https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/Ope...

V kolikor si v vmesnem času prejemal dividende, moraš plačati še davek na dohodek iz dividend:
https://edavki.durs.si/edavkiportal/ope...

metalc ::

Pri meni se je zgodilo, da se je ena firma preimenovala in se je s tem spremenil tudi ISIN. Degiro je to "pokril" tako, da so mi enkrat, ko je bila borza zaprta, "stare" delnice kao prodali in nato še isto sekundo po istem tečaju "kupili" enako količino "novih" in pri tem niso zračunali običajnih provizij. Na FURS sem vprašal, kako je s tem in od neke višje finančne kontrolorke dobil tole:

V zvezi z vašim vprašanjem, ki ste ga posredovali po elektronski pošti, vam sporočamo:

Zakon o dohodnini - ZDoh-2 v peti točki 95. člena določa, da se zamenjava vrednostnih papirjev z istovrstnimi papirji istega izdajatelja, pri kateri se ne spreminjajo razmerja med družbeniki in kapitalom izdajatelja ter ni denarnega toka, šteje za neobdavčljivo odsvojitev kapitala. Ob upoštevanju tega člena se šteje, da ste pridobili zamenjane delnice z dnem pridobitve prvotnih delnic.

V kolikor gre za zamenjavo delnice na zgoraj opisan način, vam posledično ni potrebo vložiti napovedi za odmero dohodnine od dobička od odsvojitve vrednostnih papirjev in drugih deležev ter investicijskih kuponov za leto 2019.


To da ni treba vložiti napovedi, seveda velja ob predpostavki, da teh delnic v letu 2019 nisem "redno" prodajal.

Glede MMF: je treba. Že lani sem oddal in so mi to brez nadaljnjega upoštevali. Lani marca je Morgan Stanley zamenjal kupone z istovrstnimi v razmerju 1:10000. Glede tega seveda velja enako kot v zgornjem citatu, ampak naenkrat sem imel količine na 6 decimalk natančno, eDavki pa niso hoteli slišati o več kot 4. Obrnil sem se na tehnično podporo, od tam so to nekako sforwardirali vse do GFU, od koder so me poklicali, mi razložili, da se zaradi zakonadaje ne da uvesti dodatnih decimalk, ne bo pa popolnma nič narobe, če te mikro količine pomnožim s 100 ali tudi več ter z istim delim NAV. Ob tej priliki sem na hitro še razložil, od kje sploh pride promet s temi MMF, da z njimi nisem namensko trgoaval in če je še vedno treba prijaviti, pa so rekli, da je treba.

Ampak nič hudega, tem MMFjem vrednost itak počasi pada (in Degiro ti ta izpad tudi kompenzira), tako da imaš z njimi kao izgubo in si tako še malo zmanjšaš davčno osnovo. :D

fiction ::

metalc: OK, pol sem jaz očitno zajebal, ker za MMF nisem oddal. To my excuse, dvakrat sem klical na FURS in jih spraševal okrog tega pa mi niso znali pojasnit. Kam točno si poslal mail, da ti je nekdo kompetenten odgovoril?

Kaj naj zdaj - za tistih par evrov minusa naredim samoprijavo? Verjetno bo pa dobro, če vsaj za lani prav oddam (se pravi do konca februarja).

Kje si dobil točne podatke - iz Annual Report oz. Annual Tax Report Addition / Transaction Overview namreč jaz ne vidim kdaj in po koliko sem prodajal MMF. Vidim pa pod "Total Losses from the Sale of Shares and Securities" > 0 in "Realized gains and losses per product" to je pa to.

metalc ::

Prijaviš se v Degiro, Activity -> Account Statement, izbereš datume. Na samem spletnem vmesniku tega najbrž ne vidiš, ker imaš gumb za "Hide MMF Movements" po defultu na ON. Najbolje, da obdobje izvoziš v nek Excelu berljiv format, pa boš ne glede na prej omenjeni gumb dobil cel kup nekih obvestil o spremebah cene in "Money Market fund conversion: Buy X at Y EUR". Tole moraš sparsati in dobiš podatke za v popisni list, za datum pa jaz uporabljam kar Value date.

Morda še to, 18.3. lani je Morgan Stanley prejšnje kupone ukinil in jih v razmerju 1:!0000 zamenjal za neke z istim imenm in drugim ISINom. Ta menjava, ki jo v izpisku za 18.3. vidiš kot prodajo starega in isto minuto nakup novega, po Zdoh-2 šteje kot "zamenjava istovrstnega VP istega izdajatelja, kjer ni denarnega toka" in ni obdavčljiva odsvojitev, zato teh dveh "transakcij" ne popišeš, nato pa ene kupone z menjalnim razmerjem pretvoriš v druge. Najbolje, da nove kupone pretvoriš v stare (količino množiš, ceno deliš z 10000), sicer bodo tehnične težave v eDavkih.

Kako sem to izvedel? Lani sem prvič oddajal KDVP in sem se tega lotil šele nekaj dni pred rokom, ko sem sploh opazil tele MMF. Ker nisem pričakoval hitrega odgovora, sem napovedi priložil nek krajši "roman", kjer sem opisal, za kaj se pri vsem skupaj gre, in da naj sami presodijo, ali mi bodo to upštevali ali ne. Ob odločbi so mi to upoštevali in celo za cca. 2€ zmanjšali davčno osnovo pri drugih VP, od koder sem sklepal, da se popisuje tudi to. Letos sem najprej hotel vse pretvoriti na nove kupone, ampak so eDavki težili, da je preveč decimalk (max. 4), Obrnem se na tehnično pomoč in mi rečejo, naj pač zaokrožim. Kmalu odgovorim, da se mi nekaj zaokroži na 0,0000 in da eDavki tudi tega nočejo sprejeti. Sledi še nekaj izmenjav screenshotov pa XMLjev, kar bi hotel vnesti, na koncu pa korespondenca nekako pristane na Oddelku za odmero letne dohodnine GFU. Zmenimo se, da me pokličejo in potem me ena, ki se mi je zdela kompetentna, res pokliče in začne recitirati, zakaj zaradi zakonodaje ne smejo podpreti več kot 4 decimalk in da bo čisto veljavno, če izvedem prej omenjeno množenje/deljenje, da se ognem problemu. Potem hitro izkoristim priložnost, opišem, za kaj se pri MMFjih gre, in vprašam, če je treba to prijavljati in mi odgovori: "ja, je treba".

Drugače sem v preteklosti že večkrat kaj vprašal na lj.fu(at)gov.si (zame krajevno pristojni). Trajalo je kakšen teden ali malo več, da so to vprašanje forwardirali naokoli, na koncu pa sem še zmeraj dobil korekten odgovor od koga, ki je bil podpisn kot (višji) finančni kontrolor, in bi že moral vedeti.

JA23 ::

Glede tega MMF: a moraš prijavit vse "spremembe" ali samo tisti, ki so bile različne od 0,00?

pirx ::

Pozdravljeni.

Letos prvič oddajam napoved za odmero dohodnine od dividend in po vsem prebranem imam nekaj vprašanj.

Sklad: iShares MSCI North America UCITS ETF
Domicil: Irska
Broker: Degiro (IR)
Dividende: Izplačajo vsako četrtletje, se ne reinvestira

Vprašanja:
1) Glede na to, da je sklad iz Irske, so izplačane dividende že do neke mere obdavčene? V "Annual Tax Report Addition" sicer piše €0,00 (Tax Witheld)
1.1) Na Doh_Div_2 obrazcu je polje za "Uveljavljam oprostitev po mednarodni pogodbi" - če so dividende bile obdavčene, moram tu vpisati ustrezen člen? Ampak, kot kaže, pri meni ni bilo nobene obdavčitve.
3) Ta sklad izplačuje dividende vsako četrtletje. Naslednje leto bom moral vpisati vsako izplačilo dividend posebej (Dodaj zapis) ali pa celoten skupen znesek? (letos sem dobil dividende samo za Q4, torej zadnje četrtletje)
4) Katere dokumente naj priložim? Degiro trenutno ponuja dva dokumenta za 2019 (Annual Report in Annual Tax Report Addition).
5) Za MMF je @metalc sicer lepo razložil, kako prijaviti, ampak še vedno ne štekam. :) Na poročilu imam pri "Morgan Stanley EUR Liquidity Fund" samo izgube omenjene (-0,05€, -1,44€ in -0,13€). Kako to prijaviti?

Hvala že vnaprej!

BuDi79 ::

pirx je izjavil:

Pozdravljeni.
Naslednje leto bom moral vpisati vsako izplačilo dividend posebej (Dodaj zapis) ali pa celoten skupen znesek? (letos sem dobil dividende samo za Q4, torej zadnje četrtletje)

Vsako posebej zaradi različnega tečaja na tisti dan.

pirx je izjavil:

Katere dokumente naj priložim? Degiro trenutno ponuja dva dokumenta za 2019 (Annual Report in Annual Tax Report Addition).

Promet na računu.

pirx ::

Hvala za odgovore. Vprašanje 3 je potem rešeno.

Kar se vprašanja #4 tiče - res rabijo cel promet, če samo dividende prijavljam? Na Annual Reportih je vse lepo vidno, če pa priložim "Account statement", pa je cel kup drugih stvari, ki jih ne potrebujejo.

nejodagreat ::

Pri meni so bili zadovoljni z "Annual Tax Report Addition".

pirx ::

Odlično, hvala. Torej #3 in #4 je črtano. Za ostale pa tudi prosim pomoč, če kdo ve, sigurno nas je veliko takšnih, ki nam je to aktualno in novo. :)

BuDi79 ::

pirx je izjavil:

Na Annual Reportih je vse lepo vidno, če pa priložim "Account statement", pa je cel kup drugih stvari, ki jih ne potrebujejo.
No, za FURS je važno da je viden datum divdend (vsake posebej) in znesek v virni valuti (ponavadi usd) pa potem vneseš po tečaju evropse banke na te datume v eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

viru5 ::

@metalc hvala za podrobno razlago!

Glede MMF in Account Statement izpiska "Money Marker Fund Conversion" nisem čisto prepričan, da vem kako točno izpolniti popisni list. Recimo, da je ena vrstica izpiska v Degiro platformi (Account statements) slednja:
Value date: 02.02.2019, Description: Money Market fund conversion: Buy 500 at 1 EUR, Balance: EUR 233.
Potem v popisnem listu izpolnim slednje stoplce (številka stolpca v oklepaju):
Datum pridobitve (1): 02.02.2019, Način pridobitve*(2): B, Količina(3): 500, Nabavna vrednost ob pridobitvi (na enoto) (4): 1, Plačan davek na dediščine in darila (5): 0, Zaloga v.p.(8): 233.

Gleda 8. stolpca ne razumem ravno kaj je "zaloga vrednostih papirjev" ne glede na navodila:
(17) V stolpec 8 se vpiše izračunana zaloga vrednostnih papirjev oziroma investicijskih kuponov. Zaloge istovrtstnega kapitala se vodijo po metodi zaporednih cen (FIFO).

Edino kar mi pade na pamet je da bi vpisal v 8. stolpec iz izpiska "Balance". Ampak Balance ni odvisen samo od spreminjanja MMF, ampak tudi od tega kako si nakazuješ sredstva iz/na Degiro račun, kupuješ/prodajaš delnice in če so nakazane dividende. Zato verjetno FURSu ne bi bilo jasno, zakaj se Balance lahko spreminja tudi neodvisno od spreminjanja vrednosti MMFja?

Dodatno, v izpisku imam tudi Money Market fund conversion: Sell. Predvidevam, da je to potrebno tudi dodati na popisni list? In recimo, da je ena vrstica izpiska slednja:
Value date: 03.03.2019, Description: Money Market fund conversion: Sell 50 at 1 EUR, Balance: EUR 51.
Potem v popisnem listu izpolnim slednje stolpce (številka stolpca v oklepaju):
Datum pridobitve (6): 03.03.2019, Količina odsvojenega v.p.(7): 50, Zaloga v.p.(8): 51, Vrednost ob odsvojitvi (na enoto): 1, Pravilo iz drugega odstavka v povezavi s petim odstavkom 97. člena ZDoh-2: NE.

Mi pa tudi v tem primeru ni čisto kaj je zaloga v.p.


Še nekaj glede dividend in davčne napovedi mi ni jasno. Prvo nasplošno v tabeli 4. je potrebno vpisati državo dividende. Se pravi, sem se vpiše država borze, kjer imam kupljeno delnico ali državo, kjer ima podjetje sedež?

Me pa dodatno še nekaj bega. Dobil sem dividende podjetja, ki je bazirano v Avstraliji in delnice sem kupil na Frankfurtski borzi. V samem Annual Tax reportu pa mi potem piše (Dividend overview), da so te dividende iz države JE. Glede na dvomestne kode držav naj bi bila to država Jersey (Bailiwick of Jersey). Če prav razumem je to nekako samostojna država ampak še zmeraj nekako pod okriljem Velike Britanije.
Res mi ni jasno zakaj mi piše v poročilu kot država JE - Jersey (Bailiwick of Jersey). Je pa v tem primeru tako, da mi (vsaj zaenkrat) niso zaračunali davka na dividende. Ali pa ima potem to mogoče kaj veze z Jerseyem...

metalc ::

Zalogo v eDavkih pustiš pri miru. Ko eDavki procesirajo (ko klikneš na izračun ali ko oddaš napoved), ti sami tja vpisujejo izračunano zalogo tvojega FIFO queue-ja po vsaki transakciji. In če kje pade pod 0, ti bodo težili, da ni v redu. Tisto o nekem členu ZDOH mislim, da ti po defaultu kar sami odkljujajo in AFAIK pomeni, da morebitno izgubo pobotaš kje drugje

Pri dividendah vpišeš državo, od koder je bila dividenda izplačana, borza oz. država borze nimata pri tem nič. Če pravijo, ds si jo dobil iz Jerseya, bo verjetno držalo in pač v izbirniku poiščeš JE. Dokler ti niso odtegnili davka in ne uveljavljaš tujega davka, se itak ne bodo kaj preveč vtikali v to niti v naslov in matično/davčno številko firme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metalc ()

fiction ::

Sem izvozil CSV in zdaj to poskušam predelat toliko, da bom lahko oddal na edavkih.
Tisto kar je metalc omenjal vidim, zamenjal so ISIN LU0904783973 -> LU1959429272 18.3. (pri meni ob 13:42).

Recimo da mam potem
LU1959429272,"Money Market fund conversion: Sell 0.000002 at 9,983.9538 EUR
Kaj naj zdaj s tem, če sprejemajo samo 4 decimalke. Take stvari spustiš - ali je tukaj mišljeno da se to "normalizira" ala 0.02 enote sem prodal po 0.9983 EUR? To sta dva različna vrednostna papirja, tako da ne štekam prejšnjih nasvetov, da kar enemu popraviš ceno. Zamenjava ni obdavčljiv dogodek, sam nekako pa moraš to prikazati.

Po tistem 18.3. vidim, da tale znesek ni ravno lepo zaokrožen niti v Degiro reportu. Mislim prodal sem recimo 1234 enot po 1 EUR, kupil sem pa 0.1 (ne 0.1234) po 10000 EUR?!

Kar se tiče nasvetov s FURS-a. Ko sem govoril po telefonu sem dobil občutek, da majo mantro "better safe than sorry" in takoj ko rečeš "a moram prijavit..." odgovorijo s "seveda" :), brez da bi sploh poslušali do konca. Če bi sam kupil MMF razumem, da bi moral prodaje prijavljati. Sam tukaj je pa to takorekoč "behind the scenes". Vse zadeve, ki sem jih eksplicitno kupil so v "Annual Tax Report Addition 2019". Jasno, Degiro je execution-only broker in ne more vedeti, če ti za report potrebuješ še kaj dodatnega. Samo po drugi strani je pa verjetno to kar je v reportu tudi to kar delijo z davčnimi uradi po svetu. Poleg tega ni bilo nobenega cash flowa, tako da razmišljam, da mogoče ne bi niti kompliciral s prijavo. Pa da ne bo pomote, tukaj se ne mislim izogibati davkom ali pa kaj podobnega (MMF je itak pridelal minus), gre samo za to da greš hitro "down the rabbit hole". Navsezadnje kako potem prikažeš kompenzacijo za negativen donos - kot darilo Degira?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fiction ()

Krenforum ::

Jaz tega ne bom prijavljal. zavestno bom sel v to, ker se mi stanje tega giba okoli 2€, (malo kesa na racunu). In vam povem da se se njim ne da s tem jebati..

pirx ::

Po moje se s takšnimi cifricami ne ubadajo. Tudi jaz nisem dal prijave za 1 EUR. :)

redtech ::

Kako varni so ETF skladi, če prav razumem imajo skladi v porteflju običajne delnice in v primeru, da sklad propade te delnice ostanejo vlagateljem?

CoreySteel ::

Delnice v skladu se prodajo in se poplača vlagatelje, če si to mislil?

Če kupuješ velike ETF-je, od "priznanih" firm z dobro likvidnostjo, sklad ne bo kar tako propadel. Na manjše kot greš, na bolj obskurne kot greš, je pa pač tveganje toliko večje.
Twitter: @CoreySteel_

pirx ::

@redtech
Mislim, da je to najbolj "varna" oblika vlaganja. Jaz imam izključno ETF sklade, ker ne iščem nadpovprečnih donosov, ampak stabilnost. ETF je v bistvu, kot vzajemni sklad, brez oderuških provizij.

azvik ::

Pirx, a lahko morda napišeš karere eft kombiniraš? Če ni skrivnost. Pa še eno vprašanje, katerega brokerja poleg degira še uporabljate? da nima preveč oderuških provizij

pirx ::

@azvik
Samo za US in EU trge. V reviji Moje finance bodo "strokovnjaki" npr. vedno priporočali, da se portfelj še malo začini s trgi v razvoju, ampak trge spremljam že 20 let in ti trgi vedno zaostajajo za razvitimi trgi.

Uporabljam Degiro, drugih brokerjev nisem raziskoval.

CoreySteel ::

Najpopularnejši ETF-ji (tako na občutek):
iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc) - IE00B4L5Y983
https://www.justetf.com/de-en/etf-profi...
iShares Core MSCI Emerging Markets IMI UCITS ETF (Acc) - IE00BKM4GZ66
https://www.justetf.com/de-en/etf-profi...
iShares Core EURO STOXX 50 UCITS ETF (Acc) - IE00B53L3W79
https://www.justetf.com/de-en/etf-profi...
iShares Core S&P 500 UCITS ETF (Acc) - IE00B5BMR087
https://www.justetf.com/de-en/etf-profi...
Twitter: @CoreySteel_

CoreySteel ::

ETF-ji res da "domujejo" na Irskem, kotirajo pa normalno po (evropskih) borzah. Tako da sigurno lahko kupiš.
Twitter: @CoreySteel_

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

AndrejO je premaknil sporočila v Izbira on-line brokerja.

Kootra ::

Živijo fantje, odločam se med Interactive Brokers in Degiro, ampak me malo odvrača to, da Degiro ni na voljo v Sloveniji.

A je varno it skozi proces odpiranja računa skozi Irsko stranjo, ter je možnost, da mi račun zamrznejo ko bi imel na njem že denar s katerim bi trgoval, ko ugotovijo da dejansko nisem rezident Irske?

Imam sicer n26 račun, ampak še vedno sem malo v dvomih.

pirx ::

Pred kratkim sem govoril z Degiro in SLO je "banned". Zaenkrat.

CoreySteel ::

Na Degiro (zaenkrat) pozabi.
Twitter: @CoreySteel_

Vaseer ::

pirx je izjavil:

Pred kratkim sem govoril z Degiro in SLO je "banned". Zaenkrat.

So navedli zakaj? Imajo kakšne plane kdaj se utegne to spremeniti?
Katere so dobre/priporočene alternative?

pirx ::

Glede teh stvari so vedno zelo diplomatski. Povejo, da "trenutno" ni mogoče, ampak delajo na tem, vendar časovnega okvirja ni (uradno).

Dobre alternative žal ne poznam. :-/

buttcrack ::

Jest bom pomoje poizkusil srečo in ruknul gor 100€, nekaj kupil in stiskal pesti, da me ne bannajo. Acc. imam star kakšno leto...

buttcrack ::

Koliko bi mel stroškov z nakupom etf?
Res bi rad poizkusil srečo na degiru kljub temu da nimam accounta iz 2018.

CoreySteel ::

Imaš take, kjer nimaš čisto 0 stroškov (velja za prvi nakup v mesecu):
https://www.degiro.ie/data/pdf/ie/commi...

Zato je pa iShares MSCI World tako popularen, ker ne plačaš nobene provizije na Degiru.
Twitter: @CoreySteel_

buttcrack ::

Tnx

Potem bo tole ravno pravšnji test :)

buttcrack ::

CoreySteel je izjavil:

Imaš take, kjer nimaš čisto 0 stroškov (velja za prvi nakup v mesecu):
https://www.degiro.ie/data/pdf/ie/commi...

Zato je pa iShares MSCI World tako popularen, ker ne plačaš nobene provizije na Degiru.

Sem pravkar za foro poizkusil za 500€ nabavit IE00BK5BQT80 pa piše, da degiro vzame dobre 2€ feejov. A sem kaj zajebal?

CoreySteel ::

Ja, si zajebal... IE00BK5BQT80 ni na spisku zastonjskih :)
Preveri v fileu, ki sem ga zalepil.
Twitter: @CoreySteel_

buttcrack ::

IE00B4L5Y983 npr... :)

Glede na to da so 4je, kaj je razlika?
Kje kotira in valuta?

CoreySteel ::

Mislim, ne vem kaj naj si mislim... Si sploh pogledal pdf? Prebral tistih pet stavkov, ki so napisani notri?
Če se vam tudi toliko ne da, potem te zadeve res niso za vas in je bolje, če vložite svoj prigarani denar v kake vzajemne sklade.
Twitter: @CoreySteel_

buttcrack ::

Fora je, da imam račun odprt po tistem presečnem datumu in se ne bom preveč poglabljal v sam degiro, dokler mi ne bo jasno ali me bodo bannali ali ne.
Če me ne bodo, se z veseljem vsedem "za knjige".
Sicer pa še enkrat hvala za pomoč, je bila do sedaj zelo koristna in dobrodošla.
Nekaj bi rad samo testno vložil (s čim manjšimi stroški oz. brez), če bo treba slučajno takoj drugam.
««
6 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752178456 (1675) onka
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20940637 (981) Slayer69
»

DURS dividende davek

Oddelek: Loža
413887 (2043) FireSnake

Več podobnih tem