» »

Ustanovitev podjetja v Romuniji

Ustanovitev podjetja v Romuniji

1
2
»

PrihajaNodi ::

Zelo odvisno za kakšno podjetje in kakšne posle gre.


Recimo da FB ne obstaja in se takšna platforma izdela v Sloveniji, pri čemer je jasno da oni dobivajo kapital preko oglaševanja. Firma ima pravni status s.p. FB pošlje ponudbo za oglaševanje korpraciji ExxonMobil ali Novartisi. Kako bi takšna korporacija gledala na pravni status, ki ga imaš.

Ali če si sam samozaposlen.


Piše takole:

Za ugotavljanje prihodkov je potrebno voditi poslovne knjige. Družba mora preiti nazaj na sistem obračuna davka na podlagi dejanskih prihodkov in odhodkov, če bo presegla 50 oziroma 100 tisoč evrov prihodkov, vendar šele po tem, ko bo v izkazu poslovnega izida izkazovala prihodke nad 50 (100) tisoč evrov za dve leti zapored. V primeru, da je podjetje DDV zavezanec, je potrebno voditi knjigo prejetih in izdanih računov.



Kot freelancer nimaš problemov.


Ni Freelancerstvo.

Ales je izjavil:

S kredibilnostjo s.p.-ja kot takega jaz recimo nikoli nisem imel problemov, ne rečem pa, da to ne igra nobene vloge. Ampak bi prej rekel, da so važnejše reference, starost podjetja, pristop k poslu, itd.

Pri izbiri oblike podjetja sem vedno gledal predvsem na tveganje z moje strani. S.p. pri poslih odgovarja z vsem svojim premoženjem, medtem ko d.o.o. v praksi odgovarja s prazno konzervo mesnega doručka, če količkaj vedo kaj delajo.

Nikoli recimo nisem posloval preko s.p.-ja ko je šlo za kak večji uvoz robe ali česarkoli podobnega, skratka pri ničemer, kar zahteva bančne garancije, kredite, itd. in lahko hitro naredi *konkretno* izgubo. Včasih je že kaka zajebana pogodba za najem prostorov otipljivo tveganje, ali pa zaposlovanje na nedoločen čas... čisto odvisno od primera do primera. In obratno, vedno ko na drugi strani vidim nek "leteč" d.o.o., vse pri poslu še 10x bolj preverim in ne tvegam niti drobtinice. D.o.o.-ji nastajajo in izginjajo čez noč.

Je pa res, da pri nas (v tujini jaz tega nisem zasledil, ne rečem pa da je vedno tako) obstaja neka fama, da je d.o.o. kredibilnejši (večji? resnejši? bogsigavedi, kaj ljudem blodi po glavi) od s.p.-ja, kar je milo rečeno napačna predpostavka. Praktično vse oblike podjetij je pri nas in v naši okolici otročje lahko odpreti, tako da sam obstoj podjetja kot takega ne pomeni kaj dosti.


Hvala za odgovor a še vedno sem malce v dvomih.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:


Kot freelancer nimaš problemov.


Ni Freelancerstvo.

Pol pa povej kaj, pa ti bomo svetovali.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Invictus je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


Kot freelancer nimaš problemov.


Ni Freelancerstvo.

Pol pa povej kaj, pa ti bomo svetovali.



Gre za platformo podobno moj.mojster, AE, Amazon če hočeš.

Invictus ::

Potem moraš ustanoviti d.o.o. zaradi možnih kasnejših tožb.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Invictus je izjavil:

Potem moraš ustanoviti d.o.o. zaradi možnih kasnejših tožb.


Hvala. Sem prićakoval odgovor. Ne glede na to kako super duper imaš navedene splošne pogoje, pogodbe in pravno službo se lahko zelo hitro kje zalomi.

PrihajaNodi ::

Še enkrat hvala. Se bomo dobili na kakšni pijači, ko bo vse skupaj realizirano. Sem potihoma upal da bo šlo skozi s.p. po drugi strani pa se z vilikimi ne moreš igrati preko s.p. ja sploh če je platforma narejena res na vrhunskem nivoju in bi lahko zaradi sp. ja izgubili več let dela.

jype ::

Saj d.o.o. te pri nas praktično nič ne stane. Tistih 7500 lahko not prineseš tudi drugače, si je pa najceneje sposodit 7500 in čez dva dni vrnit.

PrihajaNodi ::

Zakaj bi si spodil da bi čez dva dni vrnil? V čem je štos? Bi v dveh dneh dobil že toliko ponudb?

jype ::

Ne, denar, ki ga položiš na začasni račun za d.o.o., se potem pojavi na pravem računu d.o.o.ja in ga lahko dvigneš (in napišeš pogodbo, s katero ti d.o.o. ta denar posodi pod smiselnimi pogoji).

ZaphodBB ::

jype je izjavil:

Ne, denar, ki ga položiš na začasni račun za d.o.o., se potem pojavi na pravem računu d.o.o.ja in ga lahko dvigneš (in napišeš pogodbo, s katero ti d.o.o. ta denar posodi pod smiselnimi pogoji).

Edino pazit mora, če bi šla firma v stečaj bi ga upniki lahko terjali za ta sredstva. Tako, da jih he smotrno vrnit čim je možnost.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

PrihajaNodi ::

jype je izjavil:

Ne, denar, ki ga položiš na začasni račun za d.o.o., se potem pojavi na pravem računu d.o.o.ja in ga lahko dvigneš (in napišeš pogodbo, s katero ti d.o.o. ta denar posodi pod smiselnimi pogoji).



Hvala za tele informacije.

jype ::

PrihajaNodi> Hvala za tele informacije.

Manjka tudi informacija, da ti lahko inšpektor teži, če ne uporabiš stopnje obresti, ki jo FURS še prizna kot legalno (in ne kot davčno nepriznano črpanje sredstev podjetja, za kar ti lahko zaračunajo dohodnino). Skratka, fino je imeti računovodjo, ki ti te reči razloži. Cel kup "trikov" je, ki imajo vsi hakeljce, ki jih mora nekdo poznat, da reči ostanejo legalne.

In kot pravi ZaphodBB, denar moraš vrniti podjetju. To komot narediš tako, da si izplačaš malo manj dobička ob koncu leta.

PrihajaNodi ::

Vem kaj misliš po drugi strani mi pa ni smiselno dajat 50 EUR/mesec še za računovodkinjo ki zakonsko mora biti, če prvo leto pričakujemo izgubo oziroma bodo samo stroški in ravno zaradi tega se koleba med s.p. jem d.o.o in tujino.

Zgodovina sprememb…

garamond ::

Te informacije o osnovnem kapitalu je treba bolj natančno preveriti, je nekdo prej napisal, da se je spremenil zakon:

Miha 333 je izjavil:

ramiz?! je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Da Jure, mi je jasno. Ampak je razlika ali dam v RO 50 EUR na Poljskem 1180 ali pa v Slo 7.500 pa četudi imam 500.000 EUR na razpolago. Enostvano ne vidim smisla v čem je prednost da se odpre podjetje v Slo.

Tudi v Sloveniji je okoli 50EUR ... stopiš do prvega, ki daja kredite, vzameš 7500EUR, greš na VEM točko, odpreš d.o.o., naslednji ali pa še isti dan vrneš teh 7500EUR ...

To po zadnji noveli ZGD-1I ne gre več. Lastniku ni več dovoljeno poseči v osnovni kapital (s posojilom ali drugače), če bi se ta potem zmanjšal pod mejo, ki je nujno potrebna za delovanje družbe.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

jype ::

To samo pomeni, da odgovarjaš za minus. "Nujno potrebna za delovanje družbe" ne pomeni, da moraš ves čas imeti 7500 na računu.

No, če pričakuješ izgubo, potem to očitno ne bo šlo, komot pa prideš skoz z manj kot 7500 evri, lahko tudi kupiš "prazen" d.o.o. za par sto evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PrihajaNodi ::

No, če pričakuješ izgubo, potem to očitno ne bo šlo.


Kaj ne bo šlo d.o.o. ali projekt sam? Temu sam pravim začetna investicija, enako kot kupiš tovornjak da delaš in pokriješ ta stroške je enako pri projektu, ki ga razvijamo. Bo potrebno precej več kot 7.500 mori me samo da mora biti to na posebno določenem računu in ne pri meni v štumfu: )Glede na napisano upam da ga bom lahko prenesel nazaj v štumf: )

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::


Kaj ne bo šlo d.o.o. ali projekt sam? Temu sam pravim začetna investicija, enako kot kupiš tovornjak da delaš in pokriješ ta stroške je enako pri projektu, ki ga razvijamo. Bo potrebno precej več kot 7.500 mori me samo da mora biti to na posebno določenem računu in ne pri meni v štumfu: )Glede na napisano upam da ga bom lahko prenesel nazaj v štumf: )

Ne rabi bit na računu. Lahko je v obliki avtomobila. Ne rabiš nakazat denarja 7.500EUR, lahko imaš kakršnakoli sredstva v vsaj takem znesku - čeprav imaš s tistim dodatne stroške, ampak da se.

Ni pa nobene potrebe, da ta denar sedi v firmi. Lahko ga porabiš saj boš imel stroške. Čeprav so imeli regresivni levičarji že ideje, da bi zahtevali da mora bit 7.500EUR vedno na računu, kar je totalno imbecilno in je to padlo v vodo.

Moraš pa vedet, da to potem ni tvoj denar. Tudi če si ti lastnik podjetja. Nekateri to pozabijo in so potem težave.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

jype ::

PrihajaNodi> Kaj ne bo šlo d.o.o. ali projekt sam?

Ne moreš dvignit posojila in moraš osnovni kapital nekako drugače spraskat na kup. Lahko je avtomobil ali računalniki ali karkoli tretjega, kar znajo sodni cenilci spremenit v evre. Pri tem ne smeš pozabit da v nekaj letih amortizacija odnese vrednost in moraš to nekako nadomestiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PrihajaNodi ::

Hvala za informacije. Nič, se bo pa iz fonda plačevalo vse skupaj, kaj češ. Itak me samo registracija branda (logo in ime) v dveh državah pride 1100 CHF + še nekaj pri nas...Največji strošek bi pa bil odvetniške storitve pa tožbe...tu pa tako ali tako vsako podjetje tvega.

Ales ::

Cenilec zna oceniti tudi vrednost intelektualne lastnine. Lastnega softvera, registriranih blagovnih znamk, itd..

PrihajaNodi ::

Do tega, da se bo potrebovalo cenilce ne sme priti. Kaj pa recimo da imaš sp. dobiš tožbo (jasno odgovarjaš zasebno) ampak da dejansko nimaš premoženja in razpišeš osebni stečaj? Kako bi se tožba odvijala naprej? Tu gre potem itak civilna tožba proti tebi osebno in ne podjetju. Worst case scenario.

Še enkrat hvala za koristne informacije.

Ales ::

Aa, ne. Nisem mislil na cenilce in vrednost intelektualne lastnine v primeru tožb. Sodni cenilci se uporabljajo tudi v drugih primerih. Kar sem želel, je dati še nekaj nasvetov, kako lažje priti do osnovnega kapitala, če ga boš slučajno rabil.

Lasten softver, npr. kompleksno spletno aplikacijo ali recimo registrirano blagovno znamko, lahko v podjetje vložiš kot stvarni vložek in postane osnovni kapital podjetja. Podobno lahko vložiš kot osnovni kapital recimo že kupljene računalnike, telefone, itd. Malo morje opcij obstaja. Za oceno vrednosti takega vložka bi pod nekaterimi pogoji potreboval sodno cenitev, točno kdaj in zakaj pa odvisno od vrste stvarnega vložka, koliko je minilo od nakupa če obstaja faktura, itd..

Ampak pazi, s tem vloženo postane last podjetja. Podjetje lahko s tem prosto razpolaga in če se kdaj kaj zalomi je seveda tudi na udaru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Vem kaj misliš po drugi strani mi pa ni smiselno dajat 50 EUR/mesec še za računovodkinjo ki zakonsko mora biti, če prvo leto pričakujemo izgubo oziroma bodo samo stroški in ravno zaradi tega se koleba med s.p. jem d.o.o in tujino.

Bilanco moraš oddati, tudi če imaš izgubo. Tukaj FURS ne dela izjem. Saj moraš izgubo dokazati.

jype je izjavil:


No, če pričakuješ izgubo, potem to očitno ne bo šlo, komot pa prideš skoz z manj kot 7500 evri, lahko tudi kupiš "prazen" d.o.o. za par sto evrov.

To zadnje je še najboljše ... Kupiš in imaš mir s tem ustanovnim kapitalom.

PrihajaNodi je izjavil:

Do tega, da se bo potrebovalo cenilce ne sme priti. Kaj pa recimo da imaš sp. dobiš tožbo (jasno odgovarjaš zasebno) ampak da dejansko nimaš premoženja in razpišeš osebni stečaj? Kako bi se tožba odvijala naprej? Tu gre potem itak civilna tožba proti tebi osebno in ne podjetju. Worst case scenario.

Nočeš iti v osebni stečaj. To pomeni zaplembo vsega premoženja kar ga trenutno imaš, znajo pogledat tudi kake darilne pogodbe za nazaj, in jih stornirat, poleg tega pa to pomeni 5 letno životarjenje na minimalni plači, plus tega da si opravilno nesposoben. Vse zate ureja stečajni upravitelj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

ZaphodBB ::

To zadnje je še najboljše ... Kupiš in imaš mir s tem ustanovnim kapitalom.

Plačaš 500€ zato, da je nekdo položil kapital in si dal posojilo? Da tega, da prevzemaš tveganje za morebitne nečedne posle (recimo pranje denarja) niti ne omenjam. Če gre kaj narobe moraš spet vračat osnovni kapital iz svojega žepa. Don't listen to this guy kids.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

iKst ::

Teh 7500 v resnici ni noben baubau. Itak lahko potem firma s temi 7500 razpolaga. Ker imaš na začetku poslovanja stroške, jih plačaš iz ustanovnega kapitala.

Pa tudi sicer ni nič slabega, če imaš na poslovnem računu vsaj nekaj denarja za nepredvidene situacije. Jaz paničarim, če na TRR nimam vsaj za pol leta za plače in fiksne stroške.

PrihajaNodi ::

Bilanco moraš oddati, tudi če imaš izgubo. Tukaj FURS ne dela izjem. Saj moraš izgubo dokazati.


Da, a pri s.p. ju lahko urejam sam ali pa to dela neka oseba, ki jo poznam a nima računovdstva for free. 1200 EUR dam pa lahko že lektorju da mi spolira platforo, recimo.

To zadnje je še najboljše ... Kupiš in imaš mir s tem ustanovnim kapitalom.


To ne prde v poštev.

Nočeš iti v osebni stečaj. To pomeni zaplembo vsega premoženja kar ga trenutno imaš, znajo pogledat tudi kake darilne pogodbe za nazaj, in jih stornirat, poleg tega pa to pomeni 5 letno životarjenje na minimalni plači, plus tega da si opravilno nesposoben. Vse zate ureja stečajni upravitelj.


Hja, s.p. pa v tem primeru ni ok. Načeloma bi lahko firmo v primeru tožbe za več 100.000 zaprl in šel v stečaj ter nato odprl novo. Ker roko na srce se v slovenskem pravosodnem sistemu niti pod razno ne mislim zajebavati s kakršnimikoli tožbami.


Kako pa je recimo s patenti, domenami, spletno platformo če je vse pisano na osebo in ne na firmo? Jasno je platforma brez firme in domen nič vredna a se vseeno v primeru, res kakšnega neljubega dogodka lahko preseli serverje v tujino in se tam odpre podjetje. Zdej, če pa vse skupaj oceni cenilec (pri čemer je možnost da to oceni za kakih borih par 1000 ali 10.000 EUR) in se to všteje pod osnovni kapital se lahko v primeru stečaja zaradi tožbe vse skupaj proda, ker jasno spada pod to firmo?


Teh 7500 v resnici ni noben baubau. Itak lahko potem firma s temi 7500 razpolaga. Ker imaš na začetku poslovanja stroške, jih plačaš iz ustanovnega kapitala.

Pa tudi sicer ni nič slabega, če imaš na poslovnem računu vsaj nekaj denarja za nepredvidene situacije. Jaz paničarim, če na TRR nimam vsaj za pol leta za plače in fiksne stroške.


Pri s.p. ju nimam nobenih stroškov, čisto nič, ker bi mi vse krila sedanja firma za katero še delam. Samo status se malo spremeni. Torej bi imel napisani dve ali tri dejavnosti pod s.p. Poleg tega prišparam v štartu še pri računovdji. Osebna odgovornost je težava, ki jo tudi sam vidim.

Zgodovina sprememb…

iKst ::

Če prav razumem, zaenkrat še nimaš produkta. Zakaj bi se sploh ukvarjal s firmo/s.p.jem v tej fazi? Produkt lahko razviješ brez vsega, ko boš pripravljen dati stvar na trg pa pogledaš kakšne so opcije in izbereš najboljšo.

IMHO se ukvarjaš s povsem napačnimi stvarmi. Kako prihraniti 100€ na mesec za računovodjo, kako plačati čim manj ustanovnega kapitala... Ukvarjaj se s produktom in s tem, kako dobiti uporabnike. Vse ostalo je postranskega pomena in pride na vrsto, ko imaš rešen osnovni problem.

PrihajaNodi ::

Če prav razumem, zaenkrat še nimaš produkta. Zakaj bi se sploh ukvarjal s firmo/s.p.jem v tej fazi? Produkt lahko razviješ brez vsega, ko boš pripravljen dati stvar na trg pa pogledaš kakšne so opcije in izbereš najboljšo.


Ne gre to tako. Delamo vzporedno kot ekipa in je fino te stvari prej razmejit da se potem ne čakamo. Že urad za intelektualno lastnino bomo čakali, ko bodo preverjali trademark in logo.Pripraviti je potrebno worst case scenarije.

IMHO se ukvarjaš s povsem napačnimi stvarmi. Kako prihraniti 100EUR na mesec za računovodjo, kako plačati čim manj ustanovnega kapitala... Ukvarjaj se s produktom in s tem, kako dobiti uporabnike. Vse ostalo je postranskega pomena in pride na vrsto, ko imaš rešen osnovni problem.


Zakaj bi plačeval 100 EUR na mesec za računovodjo, če lahko vsak cent vložim v produkt, ki mi pride še kako prav? Samo osebna odgovornost je tu največji problem, pa ne glede koliko pravnikov imam poleg.

Zgodovina sprememb…

iKst ::

Ne gre to tako. Delamo vzporedno kot ekipa in je fino te stvari prej razmejit da se potem ne čakamo. Že urad za intelektualno lastnino bomo čakali, ko bodo preverjali trademark in logo.Pripraviti je potrebno worst case scenarije.


Saj jih lahko razmejiš in urediš. Naredite pogodbo in začnete delati produkt. Ko bo produkt pripravljen na launch, razmisliš o organizaciji. V večini primerov tako ali tako ni kaj za razmišljat, daš 7500€ in odpreš d.o.o., sploh, če bo v projekt vključenih več ljudi, če bo imelo podjetje IP in tako dalje.

Zakaj bi plačeval 100 EUR na mesec za računovodjo, če lahko vsak cent vložim v produkt, ki mi pride še kako prav? Samo osebna odgovornost je tu največji problem, pa ne glede koliko pravnikov imam poleg.


Kaj boš sploh delal s firmo? Čemu bo služila? Za firmo, ki ne posluje, bo računovodski servis zaračunal minimalno. Če ni poslovnih dogodkov, samo konec leta oddajo bilanco. Če bo firma dejansko poslovala, pa teh cca. 100€ ne bi smel biti problem. Če je, si nekje udaril mimo.

Pa kaj točno boš vlagal v produkt, če si prej rekel, da ne boš imel čisto nobenih stroškov?

Pa še to. Če boš registriral s.p. boš imel minimalno cca. 70€ stroškov mesečno s prispevki (popoldanc, če si zaposlen kje drugje). Če nisi zaposlen nikjer, dokler ne narediš do konca produkta, ne boš plačeval prispevkov.

Še vedno sem mnenja, da se preveč poglabljaš v birokracijo in nepomembne stvari in premalo v edino stvar, ki je za podjetje res ključna - Pridobivanje strank (klientov, userjev, fanov oz. kakorkoli pač želiš imenovati ljudi, ki ti bodo v končni fazi prinašali denar).

PrihajaNodi ::

Saj jih lahko razmejiš in urediš. Naredite pogodbo in začnete delati produkt. Ko bo produkt pripravljen na launch, razmisliš o organizaciji. V večini primerov tako ali tako ni kaj za razmišljat, daš 7500EUR in odpreš d.o.o., sploh, če bo v projekt vključenih več ljudi, če bo imelo podjetje IP in tako dalje.


Kakšno pogodbo neki vsi delamo v štartu for free. Tako pač je. Je veliko za razmišljat pri čemer bomo imeli tudi pravno službo.

Kaj boš sploh delal s firmo? Čemu bo služila? Za firmo, ki ne posluje, bo računovodski servis zaračunal minimalno. Če ni poslovnih dogodkov, samo konec leta oddajo bilanco. Če bo firma dejansko poslovala, pa teh cca. 100EUR ne bi smel biti problem. Če je, si nekje udaril mimo.


Prihodkov prvih 6 mesecev do 1 leta ne bo, bodo pa stroški.


Pa kaj točno boš vlagal v produkt, če si prej rekel, da ne boš imel čisto nobenih stroškov?


Kje sem to izjavil? To je bilo mišljeno tistih 315 EUR prispevkov.


Pa še to. Če boš registriral s.p. boš imel minimalno cca. 70EUR stroškov mesečno s prispevki (popoldanc, če si zaposlen kje drugje). Če nisi zaposlen nikjer, dokler ne narediš do konca produkta, ne boš plačeval prispevkov.


Čisto nič ne bi imel stroškov s prispevki ker bo moja sedanja firma plačevala prispevke s.p. ja.

Še vedno sem mnenja, da se preveč poglabljaš v birokracijo in nepomembne stvari in premalo v edino stvar, ki je za podjetje res ključna - Pridobivanje strank (klientov, userjev, fanov oz. kakorkoli pač želiš imenovati ljudi, ki ti bodo v končni fazi prinašali denar).


To je tvoje mnenje, verjamem pa da ne razumeš da je produkt preveč kompleksen, da bi kar tako na hojladri se špilal malo podjetnika...

Zgodovina sprememb…

iKst ::

Kakšno pogodbo neki vsi delamo v štartu for free. Tako pač je. Je veliko za razmišljat pri čemer bomo imeli tudi pravno službo.


Ne razumem te. Najprej praviš, da moraš imeti stvari urejene, potem praviš, da itak vsi delate free. Če imaš team, se dogovorite kaj bo kdo delal in je stvar rešena. Če želiš dodatno zavarovanje, se napiše pogodba, kjer je določeno kaj kdo dela, kakšen delež bo imel kdo v podjetju itd.

Kje sem to izjavil?


"Pri s.p. ju nimam nobenih stroškov, čisto nič, ker bi mi vse krila sedanja firma za katero še delam."

Razen, če sem narobe razumel, in si mislil, da ne boš imel stroškov s samim poslovnim subjektom (prispevki, davki itd). V tem primeru se ti vseeno splača registrirati d.o.o. Če si zaposlen drugje oz. ti drugi plačajo prispevke, je d.o.o. praktično zastonj. Je pač firma brez zaposlenih in ne plačaš nič. Pri "popoldanskem" s.p. boš še vseeno moral plačati pavšal cca. 70€, tudi, če si zavarovan drugje.

Za tiste tekoče stroške, boš pa kuril ustanovni kapital na d.o.o.ju namesto osebnega denarja. Iz davčnega vidika je to vsaj enako, večinoma pa bolj ugodno.

To je tvoje mnenje, verjamem pa da ne razumeš da je produkt preveč kompleksen, da bi kar tako na hojladri se špilal malo podjetnika...


Res je, ne vem kako kompleksen je produkt. Je pa tudi kompleksnost produkta en indic, da zadeva mogoče ni najbolj premišljena. Kar sem napisal je res moje skromno mnenje, ki ima sicer nekaj podlage z ustanovitvijo in prodajo podjetji v praksi. Nikjer pa nisem trdil, da je 100% pravilno.

Drugače pa ne gre za nobeno podjetništvo na hojladri ampak normalen postopek. Dvomim, da bi danes obstajala največja tech firma na svetu, če bi Jobs, Woz in Wayne tuhtali o pravnih službah in stroških normiranega s.p. Že to, da so malo pozabili na Wozovo konkurenčno klavzulo pri HPju ti pove, da niso dali veliko na birokracijo.

PrihajaNodi ::

Res je, ne vem kako kompleksen je produkt. Je pa tudi kompleksnost produkta en indic, da zadeva mogoče ni najbolj premišljena. Kar sem napisal je res moje skromno mnenje, ki ima sicer nekaj podlage z ustanovitvijo in prodajo podjetji v praksi. Nikjer pa nisem trdil, da je 100% pravilno.

Drugače pa ne gre za nobeno podjetništvo na hojladri ampak normalen postopek. Dvomim, da bi danes obstajala največja tech firma na svetu, če bi Jobs, Woz in Wayne tuhtali o pravnih službah in stroških normiranega s.p. Že to, da so malo pozabili na Wozovo konkurenčno klavzulo pri HPju ti pove, da niso dali veliko na birokracijo.


Zato pa ima Apple stalno patentne vojne. Sicer pa si Zuckenberga si namerno izpustil? Ok imam dovolj informacij.

L.p.

Nodi
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kako do ustanovnega kapitala? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7110760 (7596) s1l3
»

Spletna trgovina... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
567458 (6365) fantasycamp
»

s.p. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013335 (8823) Vikking
»

Cena manjše spletne trgovine

Oddelek: Izdelava spletišč
4217084 (15956) Spy
»

dno ali doo

Oddelek: Loža
356397 (5616) djordjevic

Več podobnih tem