» »

Formula 1 2018

Formula 1 2018

Temo vidijo: vsi
««
24 / 25
»»

springfield ::

Maxa je malo karma doletela. Kolikokrat je on drugim unicil dirko?
Zakaj je sploh silil tam? Spustil bi Ocona naprej in bi z lahkoto zmagal.

BT52 ::

No po dirki smo lahko pametni. Vsekakor z moje strani dirkaška nesreča. Ok rečmo kazen za Ocona je bila. Samo prevelika. Še posebej, če gledamo VET, RAI, VES letos.

Predator X ::

jap

PrimozR ::

Ne vem kje sem že bral članek, da je Ferrari v bistvu vrgel stran vsaj 2 naslova, ker so (od)pustili Alonsa. Dober point v bistvu.

billy ::

Kaj šele koga drugega...to je bederija o tem sploh debatirat

springfield ::

Kdo pravi, da bi Alonso bil prvak? Mogoce je ravno Vettel svetoval, v katero smer mora razvoj dirkalnika. Ali Kimi.
Dejstvo je, da so naredili nekaj napak, ki so imele katastrofalne posledice, Hamilton pa tudi, ce je imel kake tezave, se mu je na koncu vseeno nekak izslo (Baku, Nemcija,...). Skoda edino, da smo bili prikrajsani na dvoboj do zadnje dirke.
Mi je pa zanimivo, kako so pri McLarnu vedno trdili, da imajo super sasijo, le Hondin motor ni na nivoju. Vceraj je bil RB z enakim motorjem najhitrejsi, oni so se pa borili za zadnja mesta.

PrimozR ::

Vse to je seveda ob predvidevanju, da bi bil avto takšen, kot je. Verjetno bi bil, ne more Alonso razviti avta, ne več.

Takšno je pa predvidevanje, ker je bil Alonso s kanto od avta 2x ZELO blizu naslova, kar pomeni, da je maksimiziral nabiranje točk. Vettel pa vemo, kje je letos začel izgubljati naslov. Lani so bili pa podobno zmedeni.

Renault je pa pri McLarnu res pokazal čisto sliko, ja, kar jeba za McLaren in izjave, ki so jih dajali :)

brez-imenko ::

A so pred to veliko nagrado menjali firme pogonskih sklopov?

Žal ne gledam več dirk, ker mi vzamejo nekaj časa in tudi spremljati jih nikjer ne morem v posnetkih, kadar se meni sprdne aja pa, če mi slučajno že rata me pa sredi dirke zmanka.

Bilo bi mi zanimivo poslušat naša dva komentatorja, kaj imata za povedat pa TV3 ne dela.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Predator X ::

springfield je izjavil:

Maxa je malo karma doletela. Kolikokrat je on drugim unicil dirko?
Zakaj je sploh silil tam? Spustil bi Ocona naprej in bi z lahkoto zmagal.


dejansko je tako hitro zaprl ocona da ta tud reagirat ni mogel. Nevem zakaj max sploh "pizdi", če sam dela velikokrat še večje bedarije. In če smo realni ocon ni naredil veliko napak.. jih je večkrat dobil.

PrimozR ::

Super Sonic ::

Bilo bi mi zanimivo poslušat naša dva komentatorja, kaj imata za povedat pa TV3 ne dela.

Jaz to vzamem kot velik blagoslov, ker tolk neumnosti kot jih pa tadva producirata med prenosom --- praktično gre za zločin nad gledalci.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Predator X ::

>:D hehehe... sam vetel ni nc kriv :))

springfield ::

PrimozR je izjavil:

Takšno je pa predvidevanje, ker je bil Alonso s kanto od avta 2x ZELO blizu naslova, kar pomeni, da je maksimiziral nabiranje točk. Vettel pa vemo, kje je letos začel izgubljati naslov. Lani so bili pa podobno zmedeni.)

Da je bila kanta, so nasa ugibanja. Nikoli ne bomo vedeli. Ce bos vprasal Alonsa, je bil takrat Ferrari verjetno najslabsi med vsemi :D Vsi so isti, Hamitlon tudi vedno govori o nekih nadsposobnostih, ko mu je Vettel blizu - recimo po kvalifikacijah v Braziliji.

DamijanD ::

Najboljši del F1ja:
"There's something loose between my legs... apart from the obvious. So something flying around my feet.''
"OK (laughs), copy!''
"Around my feet, I mean I'd be proud if it was what you think it is but it's not.''

Jst ::

Tole je bil Radio vikenda!


---

F1 Access mi je spet delal en crap. Sicer je bila dirka v redu, ene parkrat sem sicer moral refreshati, ampak je vse delalo. In glede na to, da so priznali napake (kolikokrat že???), da sem jim razne napake pojavljajo od izida, bi lahko vrnili ene 20% ali vsem naročnikom za naslednje leto dali še +10% popusta.


---

BTW: Ko sem gledal iz bolida Ocona, se je revež umaknil čisto na robnik, Max pa kot da ga ni. Potem v garaži, ga pa Max še odrine??? To bi moral dobiti hudo kazen. Prepoved nastopa treh dirk (in da se prenese v naslednje leto), pa eno pošteno vzgojno kazen. Tale mulc mi gre že tako na jetra, da me samo njegov glas spravi v jezo!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

          ::

Jst je izjavil:


F1 Access mi je spet delal en crap. Sicer je bila dirka v redu, ene parkrat sem sicer moral refreshati, ampak je vse delalo. In glede na to, da so priznali napake (kolikokrat že???), da sem jim razne napake pojavljajo od izida, bi lahko vrnili ene 20% ali vsem naročnikom za naslednje leto dali še +10% popusta.


Hvala za info. Čakam da bo delovalo kot je treba, potem naročim.

h1427096 ::

Jst je izjavil:


BTW: Ko sem gledal iz bolida Ocona, se je revež umaknil čisto na robnik, Max pa kot da ga ni. Potem v garaži, ga pa Max še odrine??? To bi moral dobiti hudo kazen. Prepoved nastopa treh dirk (in da se prenese v naslednje leto), pa eno pošteno vzgojno kazen. Tale mulc mi gre že tako na jetra, da me samo njegov glas spravi v jezo!

Točno to. Mulc je imel priložnost, da se nekaj nauči, a je izpadlo kot da je naredil vse prav.
Point zgodbe je, da bi moral Ocona lepo spustiti mimo in mirno odpeljati do konca, a se je raje spustil v nepotreben duel. Super šola za nadaljevanje kariere, pa še dokaj poceni, saj je izgubil "samo" zmago, stopničke pa vendarle obdržal.
Sam bi mu najprej prilimal kazen za nesrečo, nadalje za izrečene besede in končno še za fizično obračunavanje. S ciljem, da manjka prvo tekmo naslednje sezone. To bi ga morda izučilo.
Sedaj pa role model današnje mladine ostaja nemogoč razvajenec...

billy ::

To pa so današnji pusiji, namest da bi ga nagobčal ko ga je napadel v boksih...

h1427096 ::

revolveraške obračune išči drugje, v civiliziran svet, del katerega je tudi F1, pač ne sodijo

billy ::

Ja? kaj pa potem max dela v f1? pač če si napaden, se obraniš, to nima veze s civilizacijo ali divjino.

h1427096 ::

v bistvu ima. Ocon je odreagiral civilizirano. Max je bil svoje početje kaznovan. V divjini bi tekla kri.

broken/link ::

Poteza je bila milorečena idiotska. Ocon je bil hitrejši samo na tisti ravnini, in res ni imel razloga ga it prehitevat. Tudi če bi prišel mimo bi v naslednji kombinaciji ovinkov dobil modro luč, ker se mu bi Max prilepil na zadek. Samo prehitevanje se ne bi smelo zgodit, posledice pa so takšne kot so.
Sam moram priznat, da mi Maxovo obnašanje nasplošno ni všeč, ampak v tem primeru mu pa dam čisto prav. Če se postavim v njegove čevlje bi sam odreagiral precej podobno, bil bi konkretno razpizden. Kar je imho čisto normalno, če je v tebi vsaj malo tekmovalnosti. Kar se tiče pa same poteze po dirki pri tehtanju pa - ocona je odrinil. odrinil. dajte še enkrat počasi prebrat - odrinil. Ni ga pretepel, ni ga oklofutal, ni ga poškodoval. Ne vem kako iz enega odrivanja pridemo do pretepa, revolveraškega obračuna in nevemšečesa.

b3D_950 ::

"I just wanted to look for him and ask 'what was going on, how could something like this happen?'

"But he immediately answered 'I was faster than you' and said it with such a smile on his face.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

springfield ::

broken/link je izjavil:

Poteza je bila milorečena idiotska. Ocon je bil hitrejši samo na tisti ravnini, in res ni imel razloga ga it prehitevat. Tudi če bi prišel mimo bi v naslednji kombinaciji ovinkov dobil modro luč, ker se mu bi Max prilepil na zadek. Samo prehitevanje se ne bi smelo zgodit, posledice pa so takšne kot so.
Sam moram priznat, da mi Maxovo obnašanje nasplošno ni všeč, ampak v tem primeru mu pa dam čisto prav. Če se postavim v njegove čevlje bi sam odreagiral precej podobno, bil bi konkretno razpizden. Kar je imho čisto normalno, če je v tebi vsaj malo tekmovalnosti. Kar se tiče pa same poteze po dirki pri tehtanju pa - ocona je odrinil. odrinil. dajte še enkrat počasi prebrat - odrinil. Ni ga pretepel, ni ga oklofutal, ni ga poškodoval. Ne vem kako iz enega odrivanja pridemo do pretepa, revolveraškega obračuna in nevemšečesa.

Ocon je bil na povsem svezi SS gumah in je dohiteval Maxa, ali kako si razlagas, da mu je bil dovolj blizu za DRS in napad? Imel je vso pravico prehitevat. Da pa Max ne vidi dlje kot do svojega nosa, je pa tako vsem jasno. Mogoce ga bo kaj izucilo, najverjetneje pa ne.

spaceAce ::

Bil je malo hitrejši in ta prednost bi morda trajala še kakšen krog ali dva. Če je prej v dirki zaostal za krog, ne bo zdaj kar naenkrat konstantno hitrejši od vodilnega. Pokazali bi mu modre zastave in Maxa bi moral spustiti naprej. Max si ni smel privoščiti izgube časa v vožnji za Oconom (vemo, da dirty air pri trenutnih dirkalnikih nagaja tudi pri zaostankih 2+ sekunde). Hamilton je bil takrat še zelo blizu in na kateri od ravnin bi ga lahko prehitel, ker je Mercedesov motor toliko močnejši.

Jaz mislim, da je tukaj Ocon zanalašč nagajal Verstappnu zaradi njunih preteklih dvobojev in/ali povezanosti z Mercedesom. Prav mogoče je, da bo Hamilton leta 2020 dobil novega wingmana...

springfield ::

Pa nima veze, kak dolgo bi bil hitrejsi. Pravila mu dovoljujejo, da prehiti vodilnega in pride nazaj v isti krog. To je storil, Max je pa s svojo aroganco izgubil zmago.

Zgodovina sprememb…

h1427096 ::

Gre za primer, ki smo ga v zadnjih letih videli večkrat. Med odraslimi vozniki nikoli ni prišlo do zapleta, Max je pač napravil napako. Problem je v nezrelosti, ki smo ji bili priča v nadaljevanju - namesto da bi napako priznal, se znašal nad Oconom.
Zaskrbljujoče je, da ga pri tem ni ustavila ekipa. So sploh poskusili?

broken/link ::

h1427096 je izjavil:

Med odraslimi vozniki nikoli ni prišlo do zapleta, Max je pač napravil napako.

resno? :D

billy ::

Se spomnimo focn by senna, najbolj ideoliziran voznik v zgodovini, ali pa "obračun" šumaherja in kultarda...najbolj uspešnega voznika ever?

Nekdo pa tu omenja civiliziranost :)

spaceAce ::

springfield je izjavil:

Pa nima veze, kak dolgo bi bil hitrejsi. Pravila mu dovoljujejo, da prehiti vodilnega in pride nazaj v isti krog. To je storil, Max je pa s svojo aroganco izgubil zmago.


Pravila mu seveda dovoljujejo, ampak tako, da to stori varno. Konec koncev je zato dobil tudi kazen. V zadnjih letih se takšnih prehitevanj spomnim samo, ko so vodilni že z veliko prednostjo cijazili proti cilju in logično, da so brez problema spuščali naprej zaostankarje. Ali pa če je kateri od najboljših zaradi nečesa toliko zaostal in se je prebijal naprej.

Nikoli pa še nisem videl primera, da bi nekdo, ki je 5 od 71 krogov hitrejši od vodilnega tako na silo hotel pred njega nazaj v isti krog. Naj pokaže še ostalih 66 krogov,da je hitrejši.

h1427096 je izjavil:

Gre za primer, ki smo ga v zadnjih letih videli večkrat. Med odraslimi vozniki nikoli ni prišlo do zapleta, Max je pač napravil napako. Problem je v nezrelosti, ki smo ji bili priča v nadaljevanju - namesto da bi napako priznal, se znašal nad Oconom.
Zaskrbljujoče je, da ga pri tem ni ustavila ekipa. So sploh poskusili?


Naštej nekaj takšnih primerov. Pa seveda, da ne gre za spuščanje naprej, ko je dirka že dobljena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spaceAce ()

h1427096 ::

@billy:
Civiliziranost je ravno v tem, da si pri vseh mangupih, ki se rodijo, moral 20 let v preteklost, da si našel 2 podobna primera.
S tem, da je Schumacherjev neprimerljiv - on ni imel pol ure časa, da se ohladi, kolikor vem ga ni kresnu, zaključilo pa se je s pogovorom in handshakom.

@spaceAce:
1. glede na to, da Ocon do nesreče ni vzel Maxu niti sekunde, je vsaka beseda odveč
2. dirka je bila dobljena

springfield ::

spaceAce je izjavil:


Pravila mu seveda dovoljujejo, ampak tako, da to stori varno. Konec koncev je zato dobil tudi kazen. V zadnjih letih se takšnih prehitevanj spomnim samo, ko so vodilni že z veliko prednostjo cijazili proti cilju in logično, da so brez problema spuščali naprej zaostankarje. Ali pa če je kateri od najboljših zaradi nečesa toliko zaostal in se je prebijal naprej.

Nikoli pa še nisem videl primera, da bi nekdo, ki je 5 od 71 krogov hitrejši od vodilnega tako na silo hotel pred njega nazaj v isti krog. Naj pokaže še ostalih 66 krogov,da je hitrejši.

Pa kaj ti si sploh videl to zadevo, al na pamet pametujes tu? Kak na silo? Na silo je bilo, ker je Max tako hotel. Ker mu ego ni dovolil, da ga prehiti. Ocon ni izgubil nic, Max pa zmago. Vsak, ki ima kolko tolko porihtano v glavi, ne bi Ocona oviral na ciljni ravnini, ampak bi malo spustil gas in ga spustil naprej. Zgubil bi mogoce sekundo. Tako pa je samo se enkrat vec pokazal, da je navadno mulo, ki je nevaren sebi in vsem okoli njega.

spaceAce ::

h1427096 je izjavil:


@spaceAce:
1. glede na to, da Ocon do nesreče ni vzel Maxu niti sekunde, je vsaka beseda odveč
2. dirka je bila dobljena


1. Seveda je ni vzel, če je bil za njim
2. Če imaš Hamiltona v Mercedesu 2 sekundi za sabo, dirka niti pod razno ni dobljena (pa čeprav je bil Max hitrejši in ga je ravno prehitel)

springfield je izjavil:


Pa kaj ti si sploh videl to zadevo, al na pamet pametujes tu? Kak na silo? Na silo je bilo, ker je Max tako hotel. Ker mu ego ni dovolil, da ga prehiti. Ocon ni izgubil nic, Max pa zmago. Vsak, ki ima kolko tolko porihtano v glavi, ne bi Ocona oviral na ciljni ravnini, ampak bi malo spustil gas in ga spustil naprej. Zgubil bi mogoce sekundo. Tako pa je samo se enkrat vec pokazal, da je navadno mulo, ki je nevaren sebi in vsem okoli njega.


Bilo je na silo, kako pa bi bilo, če ga Max ni spustil mimo. Sem napisal, zakaj ga ni hotel spustiti, ker je bil za njim še vedno nevaren Hamilton.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spaceAce ()

billy ::

Kdo tako razmšlja nima niti smislu mu replicirat. Nikoli se ne ve kaj bi se oconu zgodilo in če je pred maxom, max tvega tudi kolateralno škodo. Da pa bi bil ocon toliko hitrejši da bi potem "odpeljal v daljavo" pa itak da ne.

tako da ja, max je imel prav, ocon pa tudi, oba sta imela prav - racing nesreča.

springfield ::

Ja, lahko bi vozil Ocon za njim, bi se mu preglele zavora in bi ga v enem ovinku nasadil, kot je Maxov foter Montoyo pred leti. Ne moremo vedet, to so samo moznosti. Ce ne bi pobegnil v daljavo, bi dobil modro zastavo, problem resen. Malemu pac manjka nekaj v glavi in predvsem mu manjka spostovanja do drugih na stezi. S takim obnasanjem bo se nekoga ubil.

billy ::

Ne gre se za modro zastavo, lahko bi mu recimo odpadlo krilce in trčilo v maxa. Neprimerno večja nevarnost je, če nekdo vozi pred tabo, kot za tabo, iz vidika Maxa.

PrimozR ::

Dej ne vleči iz 3pm glupih razlogov no. Odpadlo krilce... To bi se lahko zgodilo tudi tistemu, ki je vozil mesto pred Oconom, ki ga Verstappen še ni prehitel.

Vse to pa ne spremeni dejstva, da je v pravilih dovoljeno, da dirkač od zadaj pride za krog naprej, če je hitrejši. Ter ne spremeni dejstva, da je Verstappen nesmiselno zapiral. Že na ravnini je očitno zapiral hitrejšo linijo.

billy ::

Tudi to, da tisti, ki se ga prehiteva za krog, verjetno nihče ni pomislil, zna trčiti v vodilnega, pa se je zgodilo.

Pač po bitki je pametno biti general.

BT52 ::

Ne vem kaj toliko polemike. Jebi ga. :D Ocon malce več kriv, kot sem rekel v mojem prvem komentarju - klasična dirkaška nesreča. Drugo pa ne morem rečt. Škoda debate. Dobra šola za oba.

Onega porivanja pa ja ne bomo moralizirali. Celo smešno mi je vse skup, ker sem vedel, da bo Max iz principa kuhal mulo. Mislim, da so vzorniki aka Senna in MSC lepo pokazala pot... Zdaj če je tole odraslo ali ne mi niti ni važno. Spominja me bolj na dogajanja v kakem vrtcu. Smešno. Nič drugega.

Ahh tale sezona je z vidika dogajanj presegla vsa pričakovanja. Rezultatsko ni bilo tako zanimivo, kot se je obetalo od začetka. Pa vendarle je bilo zanimivo. Predvsem zdaj preseneča RB z svojim dobrim upravljanjem z nastavitvami dirkalnika. Slednji zgleda zna uporabit tele Pirelijke odlično. V prvi polovici so parkrat zamudili priložnosti, recimo najbolj očitno je tu Madžarska. Zgleda so jim kvalifikacije pa nezanesljivost res pokvarile sicer obetavne vikende. Podobni problem, kot Mclaren lani in predlani, ko so pač zaradi manjka HP žrtvovali setup. Če Honda nadaljuje, kot so tole zastavili vse od prihoda v Torro Rosso! Plus upoštevajoč ob tej novi aero telovadbi v pravilniku bo Red Bull drugo leto zelo zelo velika nevšečnost za nedotakljiva. No mislim zelo resna nevšečnost.

Če katera ob teh 3eh ekipa ne naredi preboja na aero zasnovi. Kar je malo verjetno, ker konceptualno bodo še dalje poudarjeno razvijali "bargeboard območje". Tudi po poročanjih so že zdavnaj nazaj pridobili nadzor, ki so ga izgubili z prednjim krilcem v pravilniku (če se malce "považim" sem tuole videl z avijona, kaj bodo storili. Me prav čudi zakaj niso posegli v tole območje, da pridobijo nadzor nad outwashem). Torej vidim zelo močan troboj, kjer bodo odločali detajli. Mogoče se ponovi sezona 2010 v troboju ekip, ko je na zadnji dirki zmagal nek mlad "wunderkind", ki je imel sredi sezone malo možnosti... #Charles4theWin :D Mogoče sem malce fanboya tukaj. Haha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

billy ::

A ste tako hitro pozabilo kakšno surlo je vleke za sabo lojza v Monacu tistega famoznega leta? Za mene je bilo tisto daleč najbolj grotestna predstava "vzornika" v F1.

BT52 ::

billy je izjavil:

A ste tako hitro pozabilo kakšno surlo je vleke za sabo lojza v Monacu tistega famoznega leta? Za mene je bilo tisto daleč najbolj grotestna predstava "vzornika" v F1.


Misliš tisto z ROS in "rumeno zastavo" 2014?

billy ::

Ja, qualy in potem še dirka...

Riff ::

pa je dobil Max lekcijo kar ponavad on počne drugim sedaj se mu je pa končmo vrnilo , karma is a bitxh :):):) toda pravična :D

PrimozR ::

billy je izjavil:

Tudi to, da tisti, ki se ga prehiteva za krog, verjetno nihče ni pomislil, zna trčiti v vodilnega, pa se je zgodilo.

Pač po bitki je pametno biti general.

Seveda so pomislili, ker se enako dogaja tudi v drugo smer, ko hitrejši prehiteva za krog. Ampak vseeno je pravilo takšno. Očitno ga je postavil nek izkušen general.

MaterVola ::

BT52 ::

billy je izjavil:

Ja, qualy in potem še dirka...


Misliš, kot prikaz slabega vzora? Okej malo čustev pa naj pokažejo. Če že zdaj gledaš kdaj medijske konference so vsi odgovori kooporacijsko nevtralno zapakirani. Tako močno, da mi je prav slabo. Cenim ljudi, ki povejo kaj mislijo, ter predvsem ARGUMENTIRAJO zakaj. Ok malce zašel iz teme. Dirkači so že tako ali tako lutke, če pa gredo malce izven okvirjev pa je že vse narobe. Ježešna. Tole licimerstvo in celo hinavščini v tej moderni "social web media" mi gre na kozlanje. Politična korektnost pa to... Uhhh... Upalil sem se. MOram se pomirit. Usa.... Usa.... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

Big_Al ::

ginekk ::

Big_Al je izjavil:

https://streamable.com/fkpqj


Še en dokaz kako je Ocon ravnal popolnoma napačno. Noben vodilni na dirki ne more pričakovat, da bo zaostankar za krog z njim dirkal na nož in se mu nazadnje raje zabil zadaj v bok, namesto da bi popustil plin oz. stopil na zavoro.

abyssus ::

Ampak tukaj zgleda bolj, kot da je Max šel dirkat z njim. Ocon bi lahko edino ustavil avto pa počakal, da letita oba naprej.

ginekk ::

abyssus je izjavil:

Ampak tukaj zgleda bolj, kot da je Max šel dirkat z njim. Ocon bi lahko edino ustavil avto pa počakal, da letita oba naprej.


Ocon je bil glede na čase hitrejši od Maxa 2/71 krogov celotne dirke.
http://en.mclarenf-1.com/index.php?page...

Iz gornjega posnetka je tudi razvidno kako je cel krog veselo ignoriral modre zastave (Hamilton bil za njim). Skratka silil se je tja kamor ni bilo potrebno in ni imel prostora.

Max bi ga res lahko spustil in potem čez pol kroga še enkrat prehitel, ampak bi tako tudi imel takoj Hamiltona za ritjo.
««
24 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2019 (strani: 1 2 3 430 31 32 33 )

Oddelek: Na cesti
1616167679 (102239)          
»

Formula 1 2017 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Na cesti
1251172517 (104076) broken/link
»

Formula 1 2015 (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Na cesti
3430363638 (219233) BT52
»

Formula 1 2012 (strani: 1 2 3 471 72 73 74 )

Oddelek: Na cesti
3664272527 (167995) ABX

Več podobnih tem