» »

Formula 1 2018

Formula 1 2018

Temo vidijo: vsi
««
23 / 25
»»

billy ::

Sicer ne vem kdaj bi naj dobil ta sedež, ker lojza je komot aktiven še 10 let, pa bo nizal naslove.

Predator X ::

          je izjavil:

Formalno je res šlo za dirkaško nesrečo, saj tudi kazni ni bilo. Pa vendar: Vettel glede na stanje v prvenstvu mora tvegati, Verstapen bo pa v takih situacijah vedno zapeljal v tekmeca. Saj Senna je isto delal: če je bila linija njegova, jo je držal ne glede na karkoli, ampak njemu to štejemo v dobro.


What? Po "žlici" je imel idealno za prehitevanje na te progi. Sej se razume. Max je varčeval baterijo za naslednjo ravnino... glede nato, da je vseeno ferrari hitrejši ne bi smel imeti takega problema.

b3D_950 ::

According to Italian press there is a power struggle between Arrivabene and Binotto for over a month, and now Ferrari is separated into two distinct entities.
"una frattura all'interno della scuderia esplosa dopo la scomparsa di Sergio Marchionne [...] da una parte Arrivabene, dall'altra la struttura tecnica guidata da Mattia Binotto"(Gazzetta).

meh...game over.

https://www.motorsportmagazine.com/repo...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

BT52 ::

Ahh ti Italijani. Zdaj ko si je Toto Wolf skoraj populil vse lase si oni gredo kopat jamo. Seveda če je to res. V kar pa me nebi čudilo. Odhod Sergia je mogel pustit posledice.

Neverjetno kako v par tednih se je napeta sezona neverjento sfižila. :| Še zdaj mi ni normalno od kod je Merc našel trakcijo iz počasnih ovinkov. So res celotno prvo polovico sezone vozili z "jajc" nastavitvami na zadnji osi. Še zdaj ne vem, kaj naj si mislim o poročanjih o raznih sensorjih pri Ferrariju. Navskrižnih informacij je malo morje. Vsekakor pa lahko Hamiltonu samo aplavdiramo. Nevermind....


OFFTOPIC: Kaj pa mislite o predstavah Micka Schumacherja? Mene je navdušel. Ta vikend sem si vzel čas in pogledal vse dirke v Hockhemheimu. Res me je navdušil še posebej v tisti prvi dirki, ko se je po smoli v prvem ovinku iz zadnjega mesta impresivno prebijal naprej, ter si zagotovil odlično izhodišče za drugo dirko. S tem efektivno brutalno učinkovito zapečatil naslov. Nekako v stilu očeta z veliko dela, ter talenta potamanil konkurenco. Če gledamo z vidika, kako ima ime, ter vse medijske pritiske. Še posebej, da ne omenjamo družinske zgodbe. Bravo se vidimo v F2. Dejansko pričakujem podobno, kot v F3, ko je počasi začel, ter bliskovito zaključil v drugi sezoni. Prehod bo velik, vendar sem skoraj prepričan, da bo šlo. Mogoče sem malce preveč subjektiven vendar res se mi zdi, da od tega, kar je prikazal ne more kupit denar...

Nikec3 ::

OFFTOPIC: Kaj pa mislite o predstavah Micka Schumacherja? Mene je navdušel. Ta vikend sem si vzel čas in pogledal vse dirke v Hockhemheimu. Res me je navdušil še posebej v tisti prvi dirki, ko se je po smoli v prvem ovinku iz zadnjega mesta impresivno prebijal naprej, ter si zagotovil odlično izhodišče za drugo dirko. S tem efektivno brutalno učinkovito zapečatil naslov. Nekako v stilu očeta z veliko dela, ter talenta potamanil konkurenco. Če gledamo z vidika, kako ima ime, ter vse medijske pritiske. Še posebej, da ne omenjamo družinske zgodbe. Bravo se vidimo v F2. Dejansko pričakujem podobno, kot v F3, ko je počasi začel, ter bliskovito zaključil v drugi sezoni. Prehod bo velik, vendar sem skoraj prepričan, da bo šlo. Mogoče sem malce preveč subjektiven vendar res se mi zdi, da od tega, kar je prikazal ne more kupit denar...

Nisem gledal njegovih dirk, sem si pa pogledal rezultate lanske in letošnje sezone. Mogoče ni tak surov talent kot kak Verstappen, ampak zgleda da je čisto po Schumacherjevo deloven in z glavo na pravem mestu. Sem optimističen, da lahko doseže marsikaj.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

BT52 ::

Se strinjam. Racecraft ima dober. Lani pa tudi letos je imel na začetku težave z kvali predstavami. Pa je tole z testiranji odpravil. Zveni zelo podobno, kot njegov oče.

krucymucy ::

Italjani cisto razpusceni ...
Dobro so jih spet, takticno.

b3D_950 ::

pa je šla zmaga..
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

springfield ::

Saj niso nič mogli. Če bi šel Kimi v boxe, bi Hamilton veni ostal in bi Bottas Kimija zadrževal.

Klamzi ::

Ni še konec! >:D

b3D_950 ::

Verstappen iz 18 do P1?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Klamzi ::

TOoooooo

springfield ::

krucymucy je izjavil:

Italjani cisto razpusceni ...
Dobro so jih spet, takticno.

Misliš RB in Ferrari? Ker sta kar lepo pošolala Mercedes danes.

krucymucy ::

Na zacetku mi ni izgledalo tako.
Super za Kimija. Odpeljal lepo, brez napak.

Alexius Heristalski ::

Odlična dirka z lepim razpletom. Vesel sem.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Predator X ::

vettel že spet naredil svoje... ma nej ga vržejo ven...

          ::

Predator X je izjavil:

vettel že spet naredil svoje... ma nej ga vržejo ven...


Na tak način ne bo nikoli prvak. Fant mora narediti resen preskok v glavi!

billy ::

Podobno, kot hamilton letos?

Nikec3 ::

Čestitke Raikkonenu, nisem si mislil da bo še kdaj v karieri zmaga. Dobra dirka zanj.

Opažam pa zadnje čase, kako pomembna je psiha v f1. Vettel pod pritiskom dela napake, ki jih drugače nikoli nebi, Riccardio odkar ve, da nima več pogodbe z Red Bullom ne kaže neke motivacije (čeprav veliko ni sam kriv), Verstappen odkar ve, da bo drugo leto prvi dirkač Red Bulla dirka veliko bolj zavzeto, Bottas se je po moštvenih ukazih v Rusiji povsem izgubil, medtem ko je Raikkonen našel novo motivacijo, ker gre za njegovo zadnjo sezono pri Ferrariju.

Na koncu sezone bomo pod črto lahko rekli, da je bila letošnja Hamiltonova ena izmed najbolj perfektno odpeljanih v zgodovini. Je človek letos sploh naredil kako resno napako?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

barakus ::

A v Sloveniji sploh še imamo prenose F1 in kje?

abyssus ::

TV3

pirlo ::

Nikec3 je izjavil:

Na koncu sezone bomo pod črto lahko rekli, da je bila letošnja Hamiltonova ena izmed najbolj perfektno odpeljanih v zgodovini. Je človek letos sploh naredil kako resno napako?

Je imel napake ja, ampak ga niso tako drago stale kot Vettla.

AvtoR ::

Kimi je odpeljal perfektno dirko, končno se mu je vse poklopilo. Zaslužena zmaga. Tudi Max je odpeljal fantastično dirko, kapo dol. Mercedes pa kar naenkrat spet težave s pnevmatikami, podobno kot na začetku sezone?
Po drugi strani pa, toliko smole kot jo ima letos Vettel, to ni več res. Ob vsakem dotiku se vedno zavrti. Pri prehitevanju Riccija je imel to smolo, da je zapeljal na umazan del steze in avto mu je zdrsnil. Ricci je to seveda takoj izkoristil in poskušal prehiteti nazaj. Mislim, da bi včeraj brez dotika Vettel lahko celo zmagal. Ferrari je imel vceraj dobro hitrost. Na sredi dirke je imel Vettel več kot 40 sekund zaostanka in do konca je zaostanek zmanjšal na 18 sekund...
Meni ena bolj zanimivih dirk letos!

no comment ::

AvtoR je izjavil:

Na sredi dirke je imel Vettel več kot 40 sekund zaostanka in do konca je zaostanek zmanjšal na 18 sekund...
Meni ena bolj zanimivih dirk letos!

Po vrtenju je imel dobrih 20s zaostanka, na koncu pa slabih 20s. Par sekund hitrejša dirka od Kimija...

b3D_950 ::

za mercedes so krožile informacije, da imajo posebn design feltne s katerim hladijo zadnje gume oz. nekakšen aero dodatek... sicer pri teh štorijah je vedno nekaj megle, mogoče so šli na prejšnji spec/obliko, da so bolj na varnem - pred FIA.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

pirlo ::

Dvomim, pri Mercu so brcnili v temo s setupom. Podobno kot Ferarri v Singapurju, preveč podtlaka. Sicer so bili za to veliko hitrejši v zavojih ampak preveč obremenjevali gume in imeli premalo hitrosti po ravnini.

Predator X ::

Nikec3 je izjavil:

Čestitke Raikkonenu, nisem si mislil da bo še kdaj v karieri zmaga. Dobra dirka zanj.

Opažam pa zadnje čase, kako pomembna je psiha v f1. Vettel pod pritiskom dela napake, ki jih drugače nikoli nebi, Riccardio odkar ve, da nima več pogodbe z Red Bullom ne kaže neke motivacije (čeprav veliko ni sam kriv), Verstappen odkar ve, da bo drugo leto prvi dirkač Red Bulla dirka veliko bolj zavzeto, Bottas se je po moštvenih ukazih v Rusiji povsem izgubil, medtem ko je Raikkonen našel novo motivacijo, ker gre za njegovo zadnjo sezono pri Ferrariju.

Na koncu sezone bomo pod črto lahko rekli, da je bila letošnja Hamiltonova ena izmed najbolj perfektno odpeljanih v zgodovini. Je človek letos sploh naredil kako resno napako?


Ricardo je peljal dobr,...

springfield ::

b3D_950 je izjavil:

za mercedes so krožile informacije, da imajo posebn design feltne s katerim hladijo zadnje gume oz. nekakšen aero dodatek... sicer pri teh štorijah je vedno nekaj megle, mogoče so šli na prejšnji spec/obliko, da so bolj na varnem - pred FIA.

https://twitter.com/Vetteleclerc/status...
Ocitno je bilo nekaj na teh felnah. Morali so zadelati te luknje in takoj so imeli tezave s pregrevanjem.

AvtoR ::

no comment je izjavil:

AvtoR je izjavil:

Na sredi dirke je imel Vettel več kot 40 sekund zaostanka in do konca je zaostanek zmanjšal na 18 sekund...
Meni ena bolj zanimivih dirk letos!

Po vrtenju je imel dobrih 20s zaostanka, na koncu pa slabih 20s. Par sekund hitrejša dirka od Kimija...


Vettel se je moral prebiti iz ozadja, medtem pa je bil Kimi v vodstvu in imel pred seboj prosto pot. Pa je bil Vettel vseeno hitrejši...

TOP ::

Vettla so ko je bil mlad poimenovali mladi Šumaher,sam ta je daleč od Šumija,takšne kot ta biksa letos je neverjetno.Mislim da ga bodo kmalu izgnali oz Ferrarija,tako kot so Alonsa in Kimija sam so potle uzeli Kimija nazaj.

BT52 ::

Jah nič jebi ga. En italijanski komentator oz. novinar se je malce zagovoril, da ima VET tudi neke družinske težave. Vendar zaradi spoštovanja diskretnosti tega ne bo razkril. Dejansko o VET družini ne vemo nič. Vemo samo, da ima ženo, ter otroke in da ni gej. :D

PrimozR ::

pirlo je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Na koncu sezone bomo pod črto lahko rekli, da je bila letošnja Hamiltonova ena izmed najbolj perfektno odpeljanih v zgodovini. Je človek letos sploh naredil kako resno napako?

Je imel napake ja, ampak ga niso tako drago stale kot Vettla.

Ena so bile kvalifikacije v Nemčiji, kjer je poškodoval zadnji del avta in štartal zadaj. Tudi po zaslugi Vettlove napake je na koncu zmagal :)

AvtoR je izjavil:

Kimi je odpeljal perfektno dirko, končno se mu je vse poklopilo. Zaslužena zmaga. Tudi Max je odpeljal fantastično dirko, kapo dol. Mercedes pa kar naenkrat spet težave s pnevmatikami, podobno kot na začetku sezone?
Po drugi strani pa, toliko smole kot jo ima letos Vettel, to ni več res. Ob vsakem dotiku se vedno zavrti. Pri prehitevanju Riccija je imel to smolo, da je zapeljal na umazan del steze in avto mu je zdrsnil. Ricci je to seveda takoj izkoristil in poskušal prehiteti nazaj. Mislim, da bi včeraj brez dotika Vettel lahko celo zmagal. Ferrari je imel vceraj dobro hitrost. Na sredi dirke je imel Vettel več kot 40 sekund zaostanka in do konca je zaostanek zmanjšal na 18 sekund...
Meni ena bolj zanimivih dirk letos!

To so pa komentirali na Sky (gledal highlights), da je bil Vettel letos 3x v dotikih s prednjo osjo in se trikrat v momentu zavrtel za 180°. V smislu da je za to lahko kriv dizajn avtomobila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

BT52 ::

PrimozR je izjavil:

To so pa komentirali na Sky (gledal highlights), da je bil Vettel letos 3x v dotikih s prednjo osjo in se trikrat v momentu zavrtel za 180°. V smislu da je za to lahko kriv dizajn avtomobila.


Ja možno. Imajo velik "rake". Dejansko so po "naklonu" zadaj samo za RBjem. Plus vemo, koliko let pri Avstrijcih že tole špila glavno dizajnersko smer. Skoraj desetletje. Hočem povedat, da Ferrari ima manj izkušenj na tem področju.

Tako lahko imajo dejsko težavo ob "yaw" situaciji (slika katerim ni znano).



Podn lahko hitreje "stalla", ter izgublja tesnenje oz. "premakne" balans in zmede, preseneti dirkača.

Plus ne pomaga, da njihov dizajn vsaj letos ne dosega toliko MAX dowforca.

Ampak. Osebno še ostajam pri tem, da je vse tole na dirkaču. Skupni faktor pri vseh teh trkih, je "prevelika" hitrost. Torej se približuje apexu ovinka prehitro in ga ne more doseč, dodatno drsi nazven. Pred trkom dirkač še bolj popravlja smer, pride do understeera. Dirkalnik začne še bolj drset in neizbežno trči. Fizika pa naredi svoje "akcija&reakcija", saj je imel pred trkom že tako ali tako veliko večjo rotacijsko hitrost od prehitevanca. Plus narava "ročic" udarnih sil trka je bila pri prehitevancu vedno bližje CofG in CofP. Zato so prehitevanci vedno "ušli" baletnim predstavam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

b3D_950 ::

kdaj je dirka; 18:10, 19:10, 20:10?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

broken/link ::

poglej si na spored od tv3 :)
al pa na uradno stran od f1
al pa na poljubni slovenski f1 blog
al nekaj tretjega :)

abyssus ::

b3D_950 je izjavil:

kdaj je dirka; 18:10, 19:10, 20:10?


20:10

b3D_950 ::

šment, na uradni f1.com je že termin za VN Brazilije.. napačno gledal.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

BT52 ::

Jaz uporabljam tole: https://www.f1calendar.com

Bezukhoff ::

Will there be first lap mayhem? :))

Let's hope the fuck so. :))

For the lulz. :))

videc ::

Lahko da so Ferrarijeve težave z nadgradnjami povezane tudi s tem, da je Simone Resta julija odšel v Sauber.

PrimozR ::

b3D_950 je izjavil:

šment, na uradni f1.com je že termin za VN Brazilije.. napačno gledal.

Klikneš na Mehiko?

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

broken/link ::

BT52 ::

Kaj imajo ITA stand up... Kere slike... :D https://www.reddit.com/r/formula1/comme...

b3D_950 ::

Omg...Kakšen bullshit:
Vettel has been referred to the stewards for "destroying the scales" at the FIA weigh bridge

https://twitter.com/LukeSmithF1/status/...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Ganon ::

McLaren se z Alonsom prihodnje leto vrača v serijo Indy. :D

PrimozR ::

Chevy motorji? Nazadnje je bilo rečeno da so polno sezono zamudili, da je opcija samo za Indy500.

EDIT: in točno to je, Indy500 only.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Ganon ::

Prihodnje leto samo Indy 500, ampak vse kaže, da bi radi tam dirkali skozi celotno sezono.

PrimozR ::

Saj to je jasno, ampak si je z udrihanjem čez Hondo zaprl vrata, ker Honda ni bila pripravljena dati motorjev za ekipo. McLaren je nameraval ustanoviti ekipo v navezi z Andrettijem, ki trenutno uporablja Hondine motorje, Chevy pa ni želel biti opremljevalec te ekipe zaradi skrbi, da bo prišlo do deljenja informacij z osnovno ekipo s Hondinimi motorji in navsezadnje tudi obratno.

BT52 ::

Ja Alonso si je sam kriv. MOgoče bi letos postal prvak z rdečimi. Tako pa ni mogel iz svoje kože in podrl mostove (al kaj že slovenski izraz za tole) z vsemi naokoli. Zdaj pa ima tole kaj pač je ostalo. Škoda pa drugi strani še vedno mu z športnega vidka ne manjka nič, mogoče samo statistika jbg. Finančno mu tudi ne gre ravnoi slabo :D. Verjetno daleč najbojši 2kratni prvak vseh časov PIKA :D

Kaj pravite na tole odbito dirko. Ocon pa VES sta obnovila upešno parnerstvo še iz F3 :D
Red Bull dobra dirka. Res imajo odbito nastavljeno šasijo na te Pirelijke. Samo Honda drugo leto doda svoje in aero ne brcne v meglo imamo pred samo trojček. :P

https://wtf1.com/post/horner-says-ocon-...

Horner profesionalni mešalec dreka je udaril... Hehe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()
««
23 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2019 (strani: 1 2 3 430 31 32 33 )

Oddelek: Na cesti
1616167491 (102051)          
»

Formula 1 2017 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Na cesti
1251172378 (103937) broken/link
»

Formula 1 2015 (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Na cesti
3430363328 (218923) BT52
»

Formula 1 2012 (strani: 1 2 3 471 72 73 74 )

Oddelek: Na cesti
3664272381 (167849) ABX

Več podobnih tem