» »

Formula 1 2018

Formula 1 2018

Temo vidijo: vsi
««
10 / 25
»»

springfield ::

Po navadi toplejše vreme ravno Ferrariju ugaja. Sem pozitivno presenečen nad napredkom Ferrarija v teh 3 dirkah.

broken/link ::

le koga zanima posnetek kvalifikacij:
https://www.reddit.com/r/MotorsportsRep...

odlično delo RBja in Rikija. pred začetkom kvalifikacij ni kazalo, da bodo tam kjer so.

springfield ::

5. in 6. so, nekako pričakovano.

BT52 ::

@spring Mogoče. Samo F1 dirkalniki so prototipi in so lahko vsako leto z drugimi karakteristikami.

Oprosti ne zameri, ampak moram dodati. Mene recimo motijo podobne izjave v stilu "v zadnjih letih je ta pa ta...ipd. bla bla..".

Mogoče res se nekatere ekipe držijo določenih konceptualnih idej skozi sezone. Ampak ravno past je tu, da so tole prototipi. Že recimo samo sprememba pri gumah letos bi recimo se lahko odražala povsem drugače, če bi bili tule lanski dirkalniki. Mogoče bi lani bil prvak Kimi. Kaj vemo. Ekipe operirajo na podatkih zdaj in tukaj, ter kako maksimirat paket.

Bo Ferrari obdržal tempo oz. ali bodo lahko diktirali strateške odločitve jutri?

V Petek je bilo zelo tesno: Temperature steze so bile okoli 21C. Recimo danes v Q 15C. Po stintih so bili po povprečnem časi vseh 3 ekip znotraj 0.6s. Kar je impresivno. SKORAJ preveč skupaj. Jaz gledam RB gambling z US, kot skoraj 100% 2 stop strategijo. Skoraj nebi verjel, da bo prednja leva guma zdržala 40+ krogov.

Se pa ponavlja trend v tej sezoni. Ferrari je bil spet najhitrejši v skoraj 3/4 speed trapih. Pravzaprav so Ferrarijeve ekipe v zgornjem predelo razpredelnic. To ne pomeni najmočnejšega pogona. Ampak pokazatelji kar govorijo. Mogoče Ferrari ne verjame v uporabo 3eh sklopov, ker vedno bo šlo kaj narobe (Verstapen move :D recimo) in lahko namestiš nov pogon noter. Kakorkoli dobro delo Magnussena.

springfield ::

@BT52 vseeno se niso toliko drastično spremenile gume od lani, da bi moral celoten koncept menjat. Bolj se mi zdi, da iščejo samo izgovore. V Bahrainu je bilo prevroče za Mercedes, danes je bilo prehladno. Podobne izgovore je imel Ferrari lani.
Po moje pa je Ferrari ujel Mercedes pri moči motorja ali celo prehitel. Nima smisla, da v Q3 varčuješ z motorjem. Se mi pa vseeno zdi, da bosta oba uporabila 3 sklope.

brez-imenko ::

Ali mi lahko kdo razloži princip delovanja Party moda?

Do sedaj sem mislil, da je to magični gumb pri katetem tri kroge pred koncem dirke na zaslonu Lojzija prikaže GPS koordinate za najboljše žurerske destinacije v primeru prvo uvrščenega. Hi.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

brez-imenko ::

Ne bo potrebno. f1.avtomanija.com/default.asp?rb=1&id=33012
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

BT52 ::

springfield je izjavil:

@BT52 vseeno se niso toliko drastično spremenile gume od lani, da bi moral celoten koncept menjat.


No načeloma se ne menja koncepta per see. Ne moreš tega predvidet. Zato recimo temu rečemo prototipi nikoli ne moreš biti 100% kaj boš dobil. Recimo poglejmo Williams na oko podoben lanskemu Ferrariju pa katasfrofa od avta. Pač če nimaš pošlihtanih osnov ne gre (aero in meh balans, cofg, ipd). Tole se večinoma v sezoni rešuje z setupom. Seveda v primeru RBja, Ferrarija in Mercedesa so si koncepti povsem različni. Dajejo dirkačem drugačen feedback, ter podoben skupni čas. Trik je samo v tem, ko so si ekipe tako skupaj se navidezna "forma" dirkalnikov niha odvisno od razmer na stezi, situaciji z gumami, vdržjivostjo, posodobitvami in tudi srečo.

springfield je izjavil:

Bolj se mi zdi, da iščejo samo izgovore. V Bahrainu je bilo prevroče za Mercedes, danes je bilo prehladno. Podobne izgovore je imel Ferrari lani.
Po moje pa je Ferrari ujel Mercedes pri moči motorja ali celo prehitel. Nima smisla, da v Q3 varčuješ z motorjem. Se mi pa vseeno zdi, da bosta oba uporabila 3 sklope.


Bomo videli. Prideta Baku in Barcelona. Je pa finta pri teh primerjavah tudi, da se obnašanja dirkalnikov sproti dopolnjujejo, ker se razvoj nenehno pelje dalje. Hell govori se celo o tem, da bo Pirelli po pritoževanjih Merca z testiranj (tudi RB je imel "težave") pripeljal v Katalonijo bolj trpežme gume, ki se ne bodo toliko ribale (grainning). Potem pa naj človek reče, da tole ni noro. Gume, delovna območja le teh so zadnji stik z podlago in so zlata vredna za dirkačev feedback, ter končno hitrost. PIKA ;)

Vazelin ::

še ene dve, tri dirke pa bo hamilton spet jokal kako ima Vettel dober avto:))

vilser ::

A mi lahko kdo pove kje je dejansko problem pri McLarnu? Ni mi jasno.

billy ::

Očitno je koncept avta zgrešen, ampak namesto da bi gledali v to smer, so mislili da je kriva honda.

Pa verjetno se dela avto za prvaka in imajo bolj agresiven pristop, to pa je za ne-tovarniško moštvo dandanes skoraj misija nemogoče.

PS, aja ne, kriv je alonso ;)

billy ::

Tale ace je trenutno top: c5cfa7545e86b40318eb06e38642b86fd05e38ee

je pa samo 1080p, tako da upam, da se pojavi spet tisti od včeraj, ki je bil FHD in res top na kvadrat :)

McClane ::

195763315363ef77ea55c42774ad695c55a052c7

tale tudi dela ok
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

billy ::

Evo, FHD stream: 66e29d1eb292f6438ecc79adaff8e5dbb69aec12

eh, 1080p je, čeprav piše v opisu FHD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

[Michael] ::

Kje najdete te acestream ID-je?
Jaz najdem same ne delujoče, rabil bi pa enega manj kvalitetnega, za en nivo manj kot HD.

Skyman ::

4f6dfe166bdebc84908f92cfb51289c4cc5dd389 [520p] [Sky F1]

[Michael] ::

"There are no active peers and streams at this moment"
Vseeno hvala.

McClane ::

motorsportsstreams na redditu
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

b3D_950 ::

kater shity performance italjanov.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Ganon ::

Kimija žrtvujejo, da bo grdo oviral dirkača Mercedesa in s tem omogočil prehitevanje. Ti italijanski pokvarjenci se mi naravnost gnusijo.

b3D_950 ::

Če na štartu Vet nebi čist zaprl Rai, bi bil easy P1 in P2 za njih.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Skyman ::

vestapen nov markez?

b3D_950 ::

Skyman je izjavil:

vestapen nov markez?

maldonado.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Ganon ::

Vettel po mahinacijah Ferrarija na sedmem mestu. Čista poezija.

Ganon ::

McLaren na šestem mestu, bravo! :D

vilser je izjavil:

A mi lahko kdo pove kje je dejansko problem pri McLarnu? Ni mi jasno.


Pozna integracija motorja, posledično zamujajo tudi napovedane nadgradnje dirkalnika. Nič hujšega.

springfield ::

Ganon je izjavil:

Vettel po mahinacijah Ferrarija na sedmem mestu. Čista poezija.

Maxa si pa spregledal?
Danes se je zopet lepo videlo, da se z glavo skozi zid preprosto ne da. Po SC je bil Max pred Ric, potem pa seveda Max vse na silo, in bo sedaj 5., med tem, ko je Ric zmagal. Očitno ti talent ne pomaga kaj dosti, če nimaš vse porihtano v glavi.

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

springfield je izjavil:

Maxa si pa spregledal?


Znan pregovor pravi, da vsaka rit pride na svoj sekret. Upam na še več podobnih dirk.

springfield ::

Torej ti si en tistih "navijačev", vseeno kdo zmaga, samo da ni Ferrari. Boš pa to sezono kar razočaran :P

PrimozR ::

b3D_950 je izjavil:

Skyman je izjavil:

vestapen nov markez?

maldonado.

Nah, za primerjavo z Maldonadom je prehiter. Podoben tišast kreten, ampak vseeno prehiter.

Ganon je izjavil:

springfield je izjavil:

Maxa si pa spregledal?


Znan pregovor pravi, da vsaka rit pride na svoj sekret. Upam na še več podobnih dirk.

Dokler Verstappen ne uničuje dirk Vettlu ampak predvsem sebi, komaj čakam te sekrete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

springfield ::

Ne samo Vettlu, komurkoli. Kak ta tip se ni dobil prepovedi dirke, mi tut ni jasno. Ampak Helmut bo pa zopet druge okrivil...

Skyman ::

vrjetno spet dobil 150hp vec :) kot v bahrainu...

BT52 ::

Hmm Max ga sračkal. Še vedno mi ni jasno kako je lahko bil 3s udercutt pri Ferrariju. Ravno mi je štekal stream pa nisem videl Vettlovega postanka?

Še vedno Ferrari je bil danes navkljub toplemu vremenu za odtenek najhitrejši. Spodbudno za ITA. Pač sreča v AUS tukaj pa pač smola. Se poravna tako, da pravično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

abyssus ::

Tudi meni ne gre skozi, kje je BOT pridobil vec kot 3sek pri postankih. Zgleda so pa pri FER vse vedeli da so tako gnilo taktiko ubrali.

Ganon ::

springfield je izjavil:

Torej ti si en tistih "navijačev", vseeno kdo zmaga, samo da ni Ferrari. Boš pa to sezono kar razočaran :P


Že od časov Senne navijač McLarna. Ferrari se mi je v zgodovini že tolikokrat zameril s svojimi svinjarijami, da me prav pogreje pri srcu, ko dobivajo lekcije. So že čakali več kot 20 let na naslov, pa še bodo. Do ostalih ekip sem precej indiferenten. Vseeno mi je, kdo je zmagovalec, da so le pestre dirke.

BT52 ::

Ganon je izjavil:

springfield je izjavil:

Torej ti si en tistih "navijačev", vseeno kdo zmaga, samo da ni Ferrari. Boš pa to sezono kar razočaran :P


Že od časov Senne navijač McLarna. Ferrari se mi je v zgodovini že tolikokrat zameril s svojimi svinjarijami, da me prav pogreje pri srcu, ko dobivajo lekcije. So že čakali več kot 20 let na naslov, pa še bodo. Do ostalih ekip sem precej indiferenten. Vseeno mi je, kdo je zmagovalec, da so le pestre dirke.


Zrelo razmišljanje.

Verstappen pa bo dokler se ne umiri pač dickhead. :D

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

OttoParts ::

BT52 je izjavil:

Ganon je izjavil:

springfield je izjavil:

Torej ti si en tistih "navijačev", vseeno kdo zmaga, samo da ni Ferrari. Boš pa to sezono kar razočaran :P


Že od časov Senne navijač McLarna. Ferrari se mi je v zgodovini že tolikokrat zameril s svojimi svinjarijami, da me prav pogreje pri srcu, ko dobivajo lekcije. So že čakali več kot 20 let na naslov, pa še bodo. Do ostalih ekip sem precej indiferenten. Vseeno mi je, kdo je zmagovalec, da so le pestre dirke.


Zrelo razmišljanje.

Verstappen pa bo dokler se ne umiri pač dickhead. :D

Ej točno to je med gledanjem dirke rekel kolega - ko (če) bo mali enkrat začel vozit z možgani in ne z dickom, bo legenda.
Vesel sem za Kimija, da je na stopničkah in da je Vettel dobil milo za drago, glede na to, kar je naredil na štartu. Pa Alonso je spet med točkami !

globoko grlo ::

And The Darwin award goes to ... Fekaki
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

brez-imenko ::

Ganon je izjavil:

springfield je izjavil:

Torej ti si en tistih "navijačev", vseeno kdo zmaga, samo da ni Ferrari. Boš pa to sezono kar razočaran :P


Že od časov Senne navijač McLarna. Ferrari se mi je v zgodovini že tolikokrat zameril s svojimi svinjarijami, da me prav pogreje pri srcu, ko dobivajo lekcije. So že čakali več kot 20 let na naslov, pa še bodo. Do ostalih ekip sem precej indiferenten. Vseeno mi je, kdo je zmagovalec, da so le pestre dirke.

No sedaj verjetno, kakšno čudno olje vlivajo v izgorevalni prostor ob pregledovanju svečk, da so drsne stene bolje penetrirane z spolzko snovjo. Samo naglas razmišljam ob teh dimnih zavesah.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

BT52 ::

Samo Ricciardovo prehitevanje Bottasa. Huh orgazmično. Na redditu je en napisal Daniel foot is like natural ABS....

https://streamable.com/qhaxr

brez-imenko je izjavil:

Ganon je izjavil:

springfield je izjavil:

Torej ti si en tistih "navijačev", vseeno kdo zmaga, samo da ni Ferrari. Boš pa to sezono kar razočaran :P


Že od časov Senne navijač McLarna. Ferrari se mi je v zgodovini že tolikokrat zameril s svojimi svinjarijami, da me prav pogreje pri srcu, ko dobivajo lekcije. So že čakali več kot 20 let na naslov, pa še bodo. Do ostalih ekip sem precej indiferenten. Vseeno mi je, kdo je zmagovalec, da so le pestre dirke.

No sedaj verjetno, kakšno čudno olje vlivajo v izgorevalni prostor ob pregledovanju svečk, da so drsne stene bolje penetrirane z spolzko snovjo. Samo naglas razmišljam ob teh dimnih zavesah.


Verjento kar mešajo že pri kompresorju. Ko je hladen zagon so tolerančne reže večje in pride pač do višje razmerja mešanja, ter posledično do dimne zavese. Letos je tole še bolj izrazito zaradi odprtega "sump breatherja".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

springfield ::

Ganon je izjavil:

springfield je izjavil:

Torej ti si en tistih "navijačev", vseeno kdo zmaga, samo da ni Ferrari. Boš pa to sezono kar razočaran :P


Že od časov Senne navijač McLarna. Ferrari se mi je v zgodovini že tolikokrat zameril s svojimi svinjarijami, da me prav pogreje pri srcu, ko dobivajo lekcije. So že čakali več kot 20 let na naslov, pa še bodo. Do ostalih ekip sem precej indiferenten. Vseeno mi je, kdo je zmagovalec, da so le pestre dirke.

Ker McLaren pa slovi po svoji poštenosti, ne? Spygate si kar pozabil? :))
No vsakomur svoje, ampak razumem tvoje frustracije, ko se tvoja ekipa bori v najboljšem primeru za nekaj točk.

Jst ::

Odlična dirka.


---

Offtopic:

>je pa samo 1080p, tako da upam, da se pojavi spet tisti od včeraj, ki je bil FHD

FHD je 1080p = 1920 x 1080 = FHD.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

vilser ::

billy je izjavil:

Očitno je koncept avta zgrešen, ampak namesto da bi gledali v to smer, so mislili da je kriva honda.

Pa verjetno se dela avto za prvaka in imajo bolj agresiven pristop, to pa je za ne-tovarniško moštvo dandanes skoraj misija nemogoče.

PS, aja ne, kriv je alonso ;)

Jaz sem tudi najprej mislil, da je problem le motor. Ampak očitno tudi šasija ni vredu. Pa težavo imajo tudi pri hitrosti.
Pa občutek imam, da mašini McLaren in Renault imata različen zvok motorja, al se meni samo zdi? Bomo vidli, koliko bodo napredovali.

Predator X ::

BT52 je izjavil:

Ganon je izjavil:

springfield je izjavil:

Torej ti si en tistih "navijačev", vseeno kdo zmaga, samo da ni Ferrari. Boš pa to sezono kar razočaran :P


Že od časov Senne navijač McLarna. Ferrari se mi je v zgodovini že tolikokrat zameril s svojimi svinjarijami, da me prav pogreje pri srcu, ko dobivajo lekcije. So že čakali več kot 20 let na naslov, pa še bodo. Do ostalih ekip sem precej indiferenten. Vseeno mi je, kdo je zmagovalec, da so le pestre dirke.


Zrelo razmišljanje.

Verstappen pa bo dokler se ne umiri pač dickhead. :D


ricardo je čist normalno prehiteval.

Vazelin ::

Meni je to točkovanje totalno bedno. Finger je zmagal 2x in eno osmo mesto pa ima vsega nekaj točk pred hamsterjem. Un sistem z 10 pik zmaga, 6 drugo mesto se mi je zdel boljši. Manj taktiziranja imo

BT52 ::

Predator X je izjavil:

BT52 je izjavil:

Zrelo razmišljanje.
Verstappen pa bo dokler se ne umiri pač dickhead. :D


ricardo je čist normalno prehiteval.


? Kontekst?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

Scorpia ::

Vazelin je izjavil:

Meni je to točkovanje totalno bedno. Finger je zmagal 2x in eno osmo mesto pa ima vsega nekaj točk pred hamsterjem. Un sistem z 10 pik zmaga, 6 drugo mesto se mi je zdel boljši. Manj taktiziranja imo


Po tem sistemu, bi tudi bil prvi.
////

DamijanD ::

vilser je izjavil:


Pa občutek imam, da mašini McLaren in Renault imata različen zvok motorja, al se meni samo zdi? Bomo vidli, koliko bodo napredovali.


A drugače naj bi RedBull, Renault in McLaren imeli vsi identične motorje?

algoritem ::

Zmaga 10 točk, drugo mesto 5 točk, tretje mesto 2 točki in za vse ostale pokal za izjemen trud ;-)

PrimozR ::

Ganon je izjavil:

springfield je izjavil:

Torej ti si en tistih "navijačev", vseeno kdo zmaga, samo da ni Ferrari. Boš pa to sezono kar razočaran :P


Že od časov Senne navijač McLarna. Ferrari se mi je v zgodovini že tolikokrat zameril s svojimi svinjarijami, da me prav pogreje pri srcu, ko dobivajo lekcije. So že čakali več kot 20 let na naslov, pa še bodo. Do ostalih ekip sem precej indiferenten. Vseeno mi je, kdo je zmagovalec, da so le pestre dirke.

Stepneygate much? Sicer pa ne glede na pogled na svet in svinjarije, zadrži raje svoj gnev zase, mogoče boš izpadel bolj kredibilen. Navsezadnje, da se hvališ s tem, da si navijač McLarna, ki že dlje od Ferrarija čaka na naslov, da sploh ne govorimo o zmagah, tudi ne izboljšuje situacije. Sploh ker svinjarije počnejo vsi, tudi McLaren (kot sem že omenil), bivši Renault, itd.

BT52 je izjavil:


Zrelo razmišljanje.

Toel je šala, ja?

brez-imenko je izjavil:


No sedaj verjetno, kakšno čudno olje vlivajo v izgorevalni prostor ob pregledovanju svečk, da so drsne stene bolje penetrirane z spolzko snovjo. Samo naglas razmišljam ob teh dimnih zavesah.

In ta spolzka snov pomaga kako že?

springfield je izjavil:

No vsakomur svoje, ampak razumem tvoje frustracije, ko se tvoja ekipa bori v najboljšem primeru za nekaj točk.

Kar je, glede na zadnjih par sezon, neverjeten dosežek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()
««
10 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2019 (strani: 1 2 3 430 31 32 33 )

Oddelek: Na cesti
1616168795 (103355)          
»

Formula 1 2017 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Na cesti
1251172824 (104383) broken/link
»

Formula 1 2015 (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Na cesti
3430364322 (219917) BT52
»

Formula 1 2012 (strani: 1 2 3 471 72 73 74 )

Oddelek: Na cesti
3664272847 (168315) ABX

Več podobnih tem