» »

Bencinske črpalke

Bencinske črpalke

«
1
2

Pika na i ::

Zadnjič sem brala o vasi na Novi Zelandiji (120 prebivalcev), ki je imela skoraj vse, razen bencinske črpalke. Kmetje so morali po bencin(nafto) hoditi v uro in pol oddaljen kraj.
Ker so imeli tega zadost, so se odločili, da zgradijo črpalko. Najeli so posojilo in zbrali denar (se mi zdi da 250.000dolarjev) s prispevki, ter sami začeli z delom. Kar jim je manjkalo (600.000), je pa dodal nek(se ne spomnim imena) upravljalec bencinskih črpalk. In jo zdaj imajo.

Imamo jih pa tudi pri nas. Preveč?
Jaz imam skoraj na dosegu roke, štiri - tri istega ponudnika.
Res so precej frekventne točke ampak......

Koliko črpalk sploh imamo v Sloveniji?

Na kateri (čigavi) tankate in zakaj?

sivistol ::

mol , bolši dizel , z petrolovim nardim cca 100 km manj
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

kingsix ::

Na črpalkah, vsaj teh manjših, me moti, da so še hkrati prava trgovina in kavarna.
Včasih čakaš v vrsti, folk pa not nakupuje, potem še si vzame kavico in pije etc.

Zadnjič sta na petrolu pred AT mejo dva imela avto parkiran pri prvi pumpi, da so seveda sprednje pumpe bile blokirane in so zunja pred črpalko frajerji pili kavico itd. za njimi pa vrsta.
Dajte parkirat, pojdi na kavico in nato tankat...

bambam20 ::

Nekje jih je preveč. Drugje pa premalo.

Sam imam na dosegu roke MOL, Petrol, OMV, AGIP ...

kingsix je izjavil:

Na črpalkah, vsaj teh manjših, me moti, da so še hkrati prava trgovina in kavarna.
Včasih čakaš v vrsti, folk pa not nakupuje, potem še si vzame kavico in pije etc.


Ne poznam tega primera. IZgleda. da si imel to nesrečo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

mlamat ::

Mene pa zanima, koliko je v Sloveniji avtomatiziranih bencinskih črpalk.

Jaz živim v Avstriji in sem tankal na črpalki s štacuno samo takrat, ko sem šel kupiti vinjeto. Pa še to bodo naslednje leto digitalizirali.

kingsix ::

@rupsi31 ...mah se mi zgodilo zdaj že 2x v zadnjem mescu. V službo grem malo prej - tam 6ih in ko pridem na mejo je izgleda da tam polk ki še spije jutranjo kavico. heh
Jaz pa moram malo bilj ciljat na pumpo katera ima LPG, tako da nimam ravno toliko izbire.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

bambam20 ::

kingsix je izjavil:

@rupsi31 ...mah se mi zgodilo zdaj že 2x v zadnjem mescu. V službo grem malo prej - tam 6ih in ko pridem na mejo je izgleda da tam polk ki še spije jutranjo kavico. heh
Jaz pa moram malo bilj ciljat na pumpo katera ima LPG, tako da nimam ravno toliko izbire.


S tem pa nimam izkušenj. Čudn folk, res. Mislim, neolikan. Vzame naj jebeno kavo pa jo pije v avtu.

pegasus ::

Pika na i je izjavil:

Imamo jih pa tudi pri nas. Preveč?
Absolutno. A z namenom - da se prepreči konkurenci "vdor" na domač teritorij. Torej da konkurenci ni ekonomsko smiselno postavljati še dodatnih pump. Koliko je domač monopol smiseln, pa presodi sama.

Pika na i ::

Za MOL se že od parih slišala, da imajo boljše gorivo. Pa mi nobeden ni znal zadovoljivo razložiti, kako to čutijo - razen da naredijo več km

lovro535v2 ::

Tankam na MOL-u naj bi imel najboljšo nafto. Na petrolu pa najslabšo.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

lovro535v2 je izjavil:

Tankam na MOL-u naj bi imel najboljšo nafto. Na petrolu pa najslabšo.



Zelo kvaliteten izkoristek nafte imajo tudi na AGIP-u.

Pika na i je izjavil:

Za MOL se že od parih slišala, da imajo boljše gorivo. Pa mi nobeden ni znal zadovoljivo razložiti, kako to čutijo - razen da naredijo več km



Avto ne gre bolj v smislu, da bi imel boljše pospeške. Je pa boljši izkoristek lahko. Meni se je v preteklosti dogajalo , da sem z 95 oktanskim gorivom tankanim na MOL-u naredil ob istem režimu vožnje in povsem enaka relacija po 20-30 km več kot recimo s Petrolovim ali OMV-jevim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

fikus_ ::

Ta fama, da imajo nekateri prodajalci boljše gorivo je zelo vprašljiva! Kvečjemu lab. test lahko to pokaže. Kar pa je res, je pa to, da imajo na nekaterih črpalkah bolj umazano gorivo in več vlage v gorivu (stari rezervoarji, manj frekventne lokacije, . . .).

xmetallic ::

Pika na i je izjavil:

Za MOL se že od parih slišala, da imajo boljše gorivo. Pa mi nobeden ni znal zadovoljivo razložiti, kako to čutijo - razen da naredijo več km

Avto slabše potegne če ima slabo gorivo, in poraba je višja.

fikus_ je izjavil:

Ta fama, da imajo nekateri prodajalci boljše gorivo je zelo vprašljiva! Kvečjemu lab. test lahko to pokaže. Kar pa je res, je pa to, da imajo na nekaterih črpalkah bolj umazano gorivo in več vlage v gorivu (stari rezervoarji, manj frekventne lokacije, . . .).

In zakaj bi bila vprašljiva? Ni isto če ti v avto natankaš čisti dizel al pa dizel mešanico z dodatki neke biomase. Petrol meša dizel z nekimi bio substancami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

stara mama ::

Moja izkušnja z biogorivi nekaj let nazaj (in potrditev iz laboratorija na FS maribor) je, da se pri biodizlu karakteristika malo spremeni. V smislu manj navora, vendar večja moč (bolj strma krivulja). Sklep je, da je to posledica drugačnega razprševanja goriva v cilinder zaradi večje viskoznosti. Podobni rezultati so bili z mešanico 75% dizla in 25% jedilnega olja.

So pa to seveda vsi starejši motorji ker je od tega že vsaj 7-8 let, pojma nimam kako bi se to obneslo na tanovih.
Nasplošno so goriva na črpalkah na spodnji meji viskoznosti, od tod tud problemi s pumpami na avtih. Antigrippante 25 je recimo zelo dober aditiv, samo je pa liter po 20EUR - in ja, se pozna tud na manjši porabi. Če ne, je pa deci dvotaktola tud vredu, to še dobr poznajo tisti, ki so kdaj meli probleme na kakih dci motorjih.

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Za dizel mislim, da morajo vsi prodajalci imeti okrog 5% bio dizla zraven (za % me ne držati za besedo). Tako da je vseeno pri komu tankaš.

kuvanasarma ::

Vsi tisti ki pametujete o svinjariji in vodi v petrolovih rezervoarjih, dajte enkrat ko nebo gužve prosit naj vam prodajalec pokaže stanje rezervoarja.

količina vode se meri v desetinkah mm.

Men je zanimivo da ne glede na to kje tankam od švedske, španije in do albanije vedno naredim enako kilometrov oziroma so razlike 20-30km, če je vožnja res enaka.
Sem pa z albanskim dizlom naredil skoraj 1400km medtem ko jih z OMVjevim pa samo 800. Jajca od goriva...

windigo ::

fikus_ je izjavil:

Ta fama, da imajo nekateri prodajalci boljše gorivo je zelo vprašljiva! Kvečjemu lab. test lahko to pokaže. Kar pa je res, je pa to, da imajo na nekaterih črpalkah bolj umazano gorivo in več vlage v gorivu (stari rezervoarji, manj frekventne lokacije, . . .).

Kar se dosega tiče, se bojim, da ima večji vpliv to, kdo ima bolj in bolje "lažirane" števce, kot pa 0,2 procenta višje oktansko število ali 0,05% več vode. Ne, nisem paranoičen, vem da so preverjani tako s strani interne kontrole, zunanjih certifikacijskih teles, kot tudi inšpektorjev, vem pa tudi, da se zelo splača. Money for nothing.
Na srečo so rezervoarji pod zemljo na relativno konstantni temperaturi, v črpalki sami pa tudi ni toliko goriva, da bi bil toliko večji volumen pri enaki kilaži. Če bi recimo tankali iz cisterne na soncu, bi se vam lahko že poznala razlika pri dosegu, če bi tankali zjutraj v mrazu, ali opoldne na vročini. Se pa lahko pozna tudi, če je na soncu razgreta avtomobilska cisterna ravnokar napolnila podzemni rezervoar.
Saj morda tudi vi poznate primere, ko se pripeljete na črpalko sicer s precej praznim tankom ampak nekaj malega rezerve je pa le še, nato pa natankate 69 litrov in pol v 70 litrski tank, ampak če jih je krepko čez 80, se pa tudi vam to lahko zazdi malo preveč, tako da si res pretiravati vendarle nihče ne upa.

fikus_ ::

Kakšnih 20+ let nazaj so blizu mene obnavljalli črpalko ter menjavali cisterne. Notri so poleg veliko gošče na dnu našli še vodo! Razlaga je bila, da je to posledica kondenza in "poštenih" črpalkarjev, ki so ven tankali gorivo, noter pa vodo.

Twixz ::

OMV ali Mol sta mi najljubša za tankat.
Petrol je žalost, poznam ogromno nezadovoljnih ljudi.

Moj pokojni dedek, ki je oboževal avte in je svojo mazdo čuval kot otroka se je pa vozil v 30 km oddaljeno bencinsko postajo Agip tankat dizla, ga ni mogu prehvalit.

Statistično pa ne vem, mislim da pri OMV in Molu naredim 200-300 km več na poln tank kot pa pri Petrolu.

Arctander ::

OMV in Petrol dobivata gorivo iz istih rezervoarjev na Serminu pri Kopru. Toliko o tem, čigavo je boljše.

No, jaz bojkotiram OMV odkar mi je enkrat pri temperaturi malenkost pod ničlo 'zmrznila' njihova nafta, potem pa so še lepo ignorirali moje pritožbe oz. naposled dali vedeti, da je vse 'po propisima' in jim ne morem nič. Niti toliko niso bili, da bi njihova piarovka v znak dobrih odnosov ponudila kakšen freebie. Hvala lepa za tak ohol in nadut odnos. Mojega denarja ne vidijo več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arctander ()

extr3m3 ::

Arctander je izjavil:

OMV in Petrol dobivata gorivo iz istih rezervoarjev na Serminu pri Kopru. Toliko o tem, čigavo je boljše.

No, jaz bojkotiram OMV odkar mi je enkrat pri temperaturi malenkost pod ničlo 'zmrznila' njihova nafta, potem pa so še lepo ignorirali moje pritožbe oz. naposled dali vedeti, da je vse 'po propisima' in jim ne morem nič. Niti toliko niso bili, da bi njihova piarovka v znak dobrih odnosov ponudila kakšen freebie. Hvala lepa za tak ohol in nadut odnos. Mojega denarja ne vidijo več.


Bravo, končno ena "pametna" trditev. Folk je naiven, da verjame da z isto količino naredi 200-300 km več? Haloooo če bi blo tako bi tovornjakarji v vstah stali... Res pa je, da je razlika tankanje goriva na manj frekventnih servisih (tako P kot O) in da je kvaliteta sčasoma slabša.


ps. vse ostalo je marketing; nevem kdo bo dajal "iz svojega" žepa aditive, kateri naj bi omogočali da bi se peljali dlje...

Ko bo Slovenija imela svojo lastno rafinerijo in predelavo surove nafte (bencin, diesel, koel, upn..) takrat se bomo pa lahko pogovarjali kdo ima kvalitetnejše pogonsko gorivo.
o_O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: extr3m3 ()

Pika na i ::

Slovenija je imela svojo rafinerijo - Nafto Lendavo.

Twixz ::

Hahahaha, res imata pojma vidva da Petrol in OMV isto jemljeta nafto. :D

tikitoki ::

Meni se tudi zdi trditev, da z enim tankom albanskega dizla naredi 1400 Km in samo 800, ko kupi pri OMV, cudna.

Sem pa preprican, da zna biti velika razlika v porabi, ce letis od Albanije do Slovenije in imas vecinoma stalno hitrost in pol primerjas z voznjo po mestu in stanju pred semaforji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

genesiss ::

Petrol ima app s katerim lahko natankaš in se odpelješ (ni treba v trgovino plačat): https://play.google.com/store/apps/deta...
Potrebuješ pa njihovo kartico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

Arctander ::

Twixz je izjavil:

Hahahaha, res imata pojma vidva da Petrol in OMV isto jemljeta nafto. :D

Lahko dokažeš, da to ne drži? Jaz vsak dan iz pisarne gledam, ko vozijo tako Petrolove, kot OMV-jeve cisterne s Sermina. Pa tudi hrvaške, bosanske, avstrijske in italijanske se najdejo vmes. In tam, kjer imajo polnilnico, ni nobenih tabel v smislu 'OMV cisterne levo, Petrol cisterne desno, itd.' Vsi čakajo v isti vrsti.

kuvanasarma ::

tikitoki je izjavil:

Meni se tudi zdi trditev, da z enim tankom albanskega dizla naredi 1400 Km in samo 800, ko kupi pri OMV, cudna.

Sem pa preprican, da zna biti velika razlika v porabi, ce letis od Albanije do Slovenije in imas vecinoma stalno hitrost in pol primerjas z voznjo po mestu in stanju pred semaforji.



To je bil point objave.
Za razliko 200-300 km ki jo je nekdo napisal pri recimo 60l goriva je razlika v porabi na 100km (vrednosti 1000 in pa 800km ali 700km)

1000km-poraba 6l/100km
800km-poraba 7,5l
700km-poraba 8,57l

Torej razlika v porabi 25-40% sigurno ne pride iz goriva temveč iz terena ter načina vožnje.

vsa goriva razen (mogoče) v reeeees zakotnih delih slovenije so praktično idenična.
razlike med njimi so statistično zanemarljive
sem delal na omw in na petrolu, in mahinacije z gorivom niso možne(dolivanje vode ipd)

sam imam P5008, poraba se vrti okoli 6,3-6,5l, če ga dam punci je poraba pod 5, z istim gorivom...seveda je način vožnje ter cesta popolnoma drugačen, jaz na AC, ona lokalne ceste ko ni prometa..

vsi tisti ki govorite da z Agip/MOL/Avstrijskim/Švedskim gorivom naredijo 300km več samo serjejo klamfice.

Zgodovina sprememb…

Heavy ::

kuvanasarma je izjavil:

vsi tisti ki govorite da z Agip/MOL/Avstrijskim/Švedskim gorivom naredijo 300km več samo serjejo klamfice.


Petrol in OMV in Hofer - cca 860km pozimi in 920km poleti na isti relaciji preden se lučka prižge. Razlika je mogoče +/-20km. Mol sem samo nekajkrat tankal, pa je bilo res nad povprečjem, ampak še vedno v meji drugih.
#TeamFelix

xmetallic ::

extr3m3 je izjavil:


Bravo, končno ena "pametna" trditev. Folk je naiven, da verjame da z isto količino naredi 200-300 km več? Haloooo če bi blo tako bi tovornjakarji v vstah stali... Res pa je, da je razlika tankanje goriva na manj frekventnih servisih (tako P kot O) in da je kvaliteta sčasoma slabša.

Ne, to ni naivnost. To je dejstvo. ~100km več gre na OMV-jevo gorivo. Razlika v gorivu pa se zagotovo pozna pri pospeških. Z OMV/Agip gorivom se avto odziva bolj agresivno in hitreje potegne pri prehitevanju kot pa s Petrolovim.

sajmon ::

genesiss je izjavil:

Petrol ima app s katerim lahko natankaš in se odpelješ (ni treba v trgovino plačat): https://play.google.com/store/apps/deta...
Potrebuješ pa njihovo kartico.


+1

Sem odkril ta app pred kratkim, zadnji dve točenji goriva plačal na ta način. Uporaben app, pa izogniš se morebitni vrsti in čakanju na blagajni.

Arctander ::

xmetallic je izjavil:

extr3m3 je izjavil:


Bravo, končno ena "pametna" trditev. Folk je naiven, da verjame da z isto količino naredi 200-300 km več? Haloooo če bi blo tako bi tovornjakarji v vstah stali... Res pa je, da je razlika tankanje goriva na manj frekventnih servisih (tako P kot O) in da je kvaliteta sčasoma slabša.

Ne, to ni naivnost. To je dejstvo. ~100km več gre na OMV-jevo gorivo. Razlika v gorivu pa se zagotovo pozna pri pospeških. Z OMV/Agip gorivom se avto odziva bolj agresivno in hitreje potegne pri prehitevanju kot pa s Petrolovim.


Lahko to "dejstvo" podkrepiš z verodostojnimi meritvami? Ali vsaj linkom, če jih je opravil kdo drug.

jype ::

Arctander je izjavil:

Lahko to "dejstvo" podkrepiš z verodostojnimi meritvami? Ali vsaj linkom, če jih je opravil kdo drug.
Seveda ne, to ne deluje tako. Pa še mal acetona moraš dodat.

Pika na i ::

jype je izjavil:

Seveda ne, to ne deluje tako. Pa še mal acetona moraš dodat.

Ti uporabljaš bencinske črpalke?
Kolikor sem razumela, si kolesar. A tam pumpaš kolo?

Unknown_001 ::

Boljši dizel, boljši bencin... a vse iz iste rafinerije. Mogoče je razlika v mešanici aditivov, samo gorivo je pa iste kakovosti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Miha 333 ::

OMV ima lastno rafinerijo v Avstriji (Schwechat), vsaj pred leti so gorivo vozili od tam.

DamijanD ::

xmetallic je izjavil:

extr3m3 je izjavil:


Bravo, končno ena "pametna" trditev. Folk je naiven, da verjame da z isto količino naredi 200-300 km več? Haloooo če bi blo tako bi tovornjakarji v vstah stali... Res pa je, da je razlika tankanje goriva na manj frekventnih servisih (tako P kot O) in da je kvaliteta sčasoma slabša.

Ne, to ni naivnost. To je dejstvo. ~100km več gre na OMV-jevo gorivo. Razlika v gorivu pa se zagotovo pozna pri pospeških. Z OMV/Agip gorivom se avto odziva bolj agresivno in hitreje potegne pri prehitevanju kot pa s Petrolovim.


Moja 500000+ km dolga statistika mi tega ne potrjuje. Večinoma s petrolom delam ~1100km na tank, po vaših trditvah bi torej simpl šlo na 1200 ali celo do 1400 :))

xmetallic ::

DamijanD je izjavil:

Moja 500000+ km dolga statistika mi tega ne potrjuje. Večinoma s petrolom delam ~1100km na tank, po vaših trditvah bi torej simpl šlo na 1200 ali celo do 1400 :))

Ker imajo vsi avti enak motor, ane? Nikjer ne trdim, da je to splošno pravilo. Za moj motor je tako. Dopuščam možnost, da je razlika v količini prevoženih posledica mogoče drugačne vožnje, saj razen v laboratorijih tega ne cesti ni moč 100% natančno izmerit. Čeprav je 100km kar precej in dvomim, da se moja vožnja lahko tako spremeni za en mesec. Zagotovo pa se pozna razlika v gorivu ko gre za pospeške. Petrolova nafta očitno izgoreva drugače kot OMV/Agip.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

D3m ::

DamijanD je izjavil:

xmetallic je izjavil:

extr3m3 je izjavil:


Bravo, končno ena "pametna" trditev. Folk je naiven, da verjame da z isto količino naredi 200-300 km več? Haloooo če bi blo tako bi tovornjakarji v vstah stali... Res pa je, da je razlika tankanje goriva na manj frekventnih servisih (tako P kot O) in da je kvaliteta sčasoma slabša.

Ne, to ni naivnost. To je dejstvo. ~100km več gre na OMV-jevo gorivo. Razlika v gorivu pa se zagotovo pozna pri pospeških. Z OMV/Agip gorivom se avto odziva bolj agresivno in hitreje potegne pri prehitevanju kot pa s Petrolovim.


Moja 500000+ km dolga statistika mi tega ne potrjuje. Večinoma s petrolom delam ~1100km na tank, po vaših trditvah bi torej simpl šlo na 1200 ali celo do 1400 :))


Kmalu te bom ujel. >:D
|HP EliteBook|R5 6650U|

kuvanasarma ::

xmetallic je izjavil:

DamijanD je izjavil:

Moja 500000+ km dolga statistika mi tega ne potrjuje. Večinoma s petrolom delam ~1100km na tank, po vaših trditvah bi torej simpl šlo na 1200 ali celo do 1400 :))

Ker imajo vsi avti enak motor, ane? Nikjer ne trdim, da je to splošno pravilo. Za moj motor je tako. Dopuščam možnost, da je razlika v količini prevoženih posledica mogoče drugačne vožnje, saj razen v laboratorijih tega ne cesti ni moč 100% natančno izmerit. Čeprav je 100km kar precej in dvomim, da se moja vožnja lahko tako spremeni za en mesec. Zagotovo pa se pozna razlika v gorivu ko gre za pospeške. Petrolova nafta očitno izgoreva drugače kot OMV/Agip.


Stari, pa kaj to eni ljudje kadite? Ker, to bi tut jst...

To ni placebo efekt, jst čist verjamem da nardiš ne samo 100km več, tut 300km več.
Res pa je da se podzavestno o tem že prej prepričaš in drugače voziš, in pol so rezultati tukaj.

Heavy ::

kuvanasarma je izjavil:

Stari, pa kaj to eni ljudje kadite? Ker, to bi tut jst...



Sindrom športnega filtra ;)
#TeamFelix

Arctander ::

Pa karbon nalepke na vratcih rezervoarja. Ne pozabit na karbon nalepko na vratcih rezervoarja.

Invictus ::

Kar nekaj bencinskih črpalk je v lasi koncesionarjev. Sicer je gor še vedno tabla Petrol ali OMV, lastnik je pa nekdo drug.

In ja, voda je problem. če jo je notri preveč, pač avto slabše pelje. To je še Ultra včasih merila, namreč nivoje vode v rezervoarju na bencinskih črpalkah...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sirotka ::

xmetallic je izjavil:


Ne, to ni naivnost. To je dejstvo. ~100km več gre na OMV-jevo gorivo. Razlika v gorivu pa se zagotovo pozna pri pospeških. Z OMV/Agip gorivom se avto odziva bolj agresivno in hitreje potegne pri prehitevanju kot pa s Petrolovim.


haha itak :D 100km je več kot 10% razlike v porabi, ne ga no srat. To o pospeškim je pa skor tko smešno kot to, da gre avto s 100oktanskim bolš, oz. da maš boljše pospeške. Benz pa od istega dobavitelja.

edit:


omv ali petrol

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

Heavy ::

sirotka je izjavil:

To o pospeškim je pa skor tko smešno kot to, da gre avto s 100oktanskim bolš, oz. da maš boljše pospeške. Benz pa od istega dobavitelja.


Čudno se bo slišalo, ampak 100 oktanc na avtih performance ranga dejansko prinese nekaj konjev. Na Fifth Gear so delali preizkus na valjih. Golf GTI je pridobil nekaj konjev, navadni Clio pa ne.
#TeamFelix

kuvanasarma ::

Heavy je izjavil:

sirotka je izjavil:

To o pospeškim je pa skor tko smešno kot to, da gre avto s 100oktanskim bolš, oz. da maš boljše pospeške. Benz pa od istega dobavitelja.


Čudno se bo slišalo, ampak 100 oktanc na avtih performance ranga dejansko prinese nekaj konjev. Na Fifth Gear so delali preizkus na valjih. Golf GTI je pridobil nekaj konjev, navadni Clio pa ne.


Pa kvaj s tabo model.

Smo ravno ugotovili.
Če u Cliota 1.2 tankaš 100oktanca, daš karbon nalepko čez čez pokrovček za tank, športn filter pa stegneš Teslo k nč.
T
Pa še manjša poraba (ampak samo če tankaš na OMW pa Agip, Če tankaš na petrol je poraba 9, ostalo pa drži)


Drgač pa ja, če je motor tak da je treba uporabljat 100oktanca potem je razlika, drugač pa valjda da ne :)

Pika na i ::

Invictus je izjavil:

Kar nekaj bencinskih črpalk je v lasi koncesionarjev. Sicer je gor še vedno tabla Petrol ali OMV, lastnik je pa nekdo drug.

In ja, voda je problem. če jo je notri preveč, pač avto slabše pelje. To je še Ultra včasih merila, namreč nivoje vode v rezervoarju na bencinskih črpalkah...

In postali so kot Pošta, prodajajo vse.
Kdo jim je to določil?
Iz bencinskega servisa je nastala trgovina z mešanim blagom.

Dr_M ::

Razlika med gorivi je bila mogoce 10+ let nazaj, zdej je popolnoma vseeno. Razen agip je pri meni zelo izstopal, v negativno, drugace pa petrol, omv, mol, vse isto sranje.

Aja, pa mit o 100 oktancu se kar noce umret :|:|:))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SambaShare ::

Največja razlika je še med črpalkami. Novejše imajo večji pretok in posledično tudi manj natočiš, ker ti avtomat prej izklopi. Pri meni je to OMW, tam bom natočil 1-2l manj in seveda naredil tudi ustrezno manj km. Razlike v kvaliteti samega goriva pa še nisem opazil, mogoče kjer je manj prometa, pa še to 10 let nazaj.

clothes ::

Ta urbana legenda o različni kvalteti goriva in redčenju z vodo je buča od "znalcev", ki na svojem vozilu opazijo razliko v moči in porabi. Menda :)
Goriva z vodo ga gotovo ne redčijo namenoma, ker ne mešata. Raztapljanje vode v gorivu je 0,01%, zato bi se voda nabirala na dnu cisterne.
Čudno da nihče ne dokaže razlike v kvaliteti z laboratorijsko analizo goriva, ali kontroliranimi testi (na valjih) moči in porabe vozila z različnimi gorivi.

borisk ::

Pika na i je izjavil:


In postali so kot Pošta, prodajajo vse.
Kdo jim je to določil?
Iz bencinskega servisa je nastala trgovina z mešanim blagom.


ma, iz debate o nedeljskem odprtju trgovin me je presenetilo to , da petrol proda za pol miljarde (500mio) špecerije na leto. kar gre seveda trgovcem v nos, ker ima bistveno večje marže
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avstrijsko gorivo boljše od našega - samo mit? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12932273 (24024) zk_eu
»

Petrol ultimax (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42358503 (36812) Matev
»

Bencinske črpalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8420624 (18069) Nesta
»

Tankanje bencina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6110060 (6835) dux
»

Točenje goriva na Petrolu(LJ) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12034231 (31416) Zheegec

Več podobnih tem