» »

Tankanje bencina

Tankanje bencina

«
1
2

tx-z ::

Zadnič, no, že nekaj cajta nazaj, sem opazil da je nasproti koloseja neka nova bencinska črpalka, k ma tut cenejši bencin kokr OMV,Petrol, Agip,... Pa me zanima a se splača it tja al je to nek pocen shit k sploh bencina ne dobiš? :\ :))
tx-z

Brane2 ::

A tista 24/7 ?

Sem probal. Malo čudno plačevanje, drugače nimam bistvenih pripomb.

Razen te, da tisti cent popusta ni vreden poti in zajebancije.

Če si že sam postrežeš itd, bi človek pričakoval konkreten popust...
On the journey of life, I chose the psycho path.

SkIDiver ::

Midva sva poskusno natočila prvi tank bencina. Opazil sem, da zelo hlapi pri natakanju goriva. Kaj bo rekla poraba in konjušnica bova pa vidla.

Plačevanje pa niti ni čudno. Pri plačilu s kartico vstaviš kartico, izbereš znesek do katerega boš točil gorivo (20, 40 in 60€), vneseš PIN, da preverijo ali je dovolj € na računu za odtegljaj, vrnejo kartico in nato lahko točiš. Ko natočiš odtegnejo znesek iz računa, dobiš račun in se posloviš od avtomata:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

BigWhale ::

Opazil sem, da zelo hlapi pri natakanju goriva.


A Petrolov ne hlapi? Al se ti zdi, da tale bolj hlapi kot petrolov?

;>

borutz ::

tak sistem imajo po švici že nekaj let.
tam je že problem najti bencinsko z prodajalcem.

tx-z ::

Sam sej to je pol čis useen, sej na petrolu maš tut da sam plačaš...no vsaj na tistih večjih:P
tx-z

;-) ::

Midva sva poskusno natočila prvi tank bencina. Opazil sem, da zelo hlapi pri natakanju goriva. Kaj bo rekla poraba in konjušnica bova pa vidla.


Ja danes pa je sonce vzšlo 2 cm bolj levo =) Daj ti vidiš kak bencih hlapi a? Čudno, mogoče so drugačne une pištole za tankat pa ni tak fjst zaprta kot petrolova pa se bolj vidi, mogoče si ti bolj na rahlo držal...da pa bi njihov eXtra bolj hlapel pa dvomim.

Utk ::

Ja sej to je ze v skoraj vsaki vasi. Jaz hodim tam, iz principa, ne zarad unga centa. Pa naj še petrol spusti za en cent, itd. Čeprav bi tam lahko bil tudi večji popust, kolk manj stroškov imajo.

;-) ::

Petrol pa OMV pa ma isto?

nikol še nism pogledal...

BigWhale ::

V Slovenski Bistrici imajo na petrolu dve pumpi s samostojnim placevanjem. Precej prikladno in hitro. Ne cakas v vrsti in ne ukvarjas se z doberdanjanjem prodajalcem. :)

Ce nic drugega ne nucas je stvar precej ok.

Utk ::

Pa je kaj cenejše tam?

PacificBlue ::

Pa v Selnici ob Dravi je že kr nekaj časa..sm še nisem preizkusil to. Grem vedno mimo skoraj z polnim tankom:)

BigWhale ::

V Bistrici? Ne. Mi je vseeno.

steev ::

V Tržiču je tudi ena. Je prov pršla enkrat ponoč.
:|

BlackHole ::

V Slovenski Bistrici imajo na petrolu dve pumpi s samostojnim placevanjem. Precej prikladno in hitro. Ne cakas v vrsti in ne ukvarjas se z doberdanjanjem prodajalcem. :)

Ce nic drugega ne nucas je stvar precej ok.

Hja, s tem da je vsak drugi teden v okvari tisti sistem.
LP Marko

overlord_tm ::

Zdej sem že ene 5 tankov natankal v 24/7. Recimo da naredim kakih 10km na 500km več z tem bencinom ... od oka. Primerjano z OMV. Samo težko rečt, možno da tud podzavestno bol varčno vozim ... uglavnem lih poden od podna ne zgleda. Bencin kot bencin, če grem že mimo pa je kestel prazen natankam.

SkIDiver ::

BigWhale ja bolj hlapi glede na ostale. Mogoče je pa splet vremenskih vplivov:|

Midva sva poskusno natočila prvi tank bencina. Opazil sem, da zelo hlapi pri natakanju goriva. Kaj bo rekla poraba in konjušnica bova pa vidla.


Ja danes pa je sonce vzšlo 2 cm bolj levo =) Daj ti vidiš kak bencih hlapi a? Čudno, mogoče so drugačne une pištole za tankat pa ni tak fjst zaprta kot petrolova pa se bolj vidi, mogoče si ti bolj na rahlo držal...da pa bi njihov eXtra bolj hlapel pa dvomim.


U bistvu je bilo preveč oblačno tako, da nisem videl kje je vzšlo.
Drugače pa ja se vidi koliko bencin hlapi. Pištolo pa sem porinil povsem v odprtino, da odprem ventil za oddušek iz rezervoarja (pištola je tako oblikovana, da pritisne na ventil, ki se nahaja v grlu odprtine za dotakanje). Primerjal sem pa s tistimi petrolovimi pištolami, ki nimajo zaščite (tudi take se najdeno).
Je pa res, da malokrat tankava na Petrolu. Največkrat na TUŠ-u, ker ima avto manjšo porabo s Tuševim gorivom kot Petrolovim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

;-) ::

"Največkrat na TUŠ-u, ker ima avto manjšo porabo s Tuševim gorivom kot Petrolovim. "

gg tuš. Škoda ker je povsod v cisternah pod črpalko isti bencin...

PacificBlue ::

gg tuš. Škoda ker je povsod v cisternah pod črpalko isti bencin...


To pa sploh ni res.

;-) ::

Aja? ni od istih dobaviteljev?

BigWhale ::

U bistvu je bilo preveč oblačno tako, da nisem videl kje je vzšlo.


Ponavadi na vzhodu, vsaj pri nas... ;>

Drugače pa ja se vidi koliko bencin hlapi. Pištolo pa sem porinil povsem v odprtino, da odprem ventil za oddušek iz rezervoarja (pištola je tako oblikovana, da pritisne na ventil, ki se nahaja v grlu odprtine za dotakanje). Primerjal sem pa s tistimi petrolovimi pištolami, ki nimajo zaščite (tudi take se najdeno).
Je pa res, da malokrat tankava na Petrolu. Največkrat na TUŠ-u, ker ima avto manjšo porabo s Tuševim gorivom kot Petrolovim.


Seveda se vidi kako hlapi bencin. S tem se popolnoma strinjam. Ampak ti si videl, da je en bencin hlapil bolj kot bencin na drugi crpalki??? :))))

To je tko kot tist, k sem jest slisal, da sosedova trava hitrej raste k moja... ;>

Gjurisic ::

24/7 ni nič posebnega
samo cene na avtomatih so blazno zasoljene.

OZZY ::

Zdej sem že ene 5 tankov natankal v 24/7. Recimo da naredim kakih 10km na 500km več z tem bencinom ... od oka. Primerjano z OMV. Samo težko rečt, možno da tud podzavestno bol varčno vozim ... uglavnem lih poden od podna ne zgleda. Bencin kot bencin, če grem že mimo pa je kestel prazen natankam.


Lahko pa je to, da 27/7 dobavlja bencil MOL, ki ima po mojem mnenju veliko boljši bencin od Petrola al OMVja. Lahko ti povem, da je razlika v porabi in kdor tanka na MOLu se vozi dlje.

Primer porabe pri meni L/100km - prevoženo cc35000km:
MOL---6.2
Petrol in Agip približno isto--6.8
OMV...je vzorec še premajhen.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

tx-z ::

Glede teh hlapov sm tut jst opazu...Kadarkol k na petrolu tankam ne vidm nkol nč, zdej k sm pa na Agipu sm pa še gledu če slučajno kje kej teče vn k se je tok hlapov vidl:\ ;) Lah da je od vročine odvisn :)
tx-z

;-) ::

Jaz mam drugačne izkušnje. Sicer ne vidim bencina kako hlapi oz. če že ne primerjam enega in drugega... Sam ko tankam na petrolu cela bencinska smrdi ko svinja, na molu in omvju tega ne voham...

zato ko tanka sovoznica grema vedno na petrola kr rada voha...če bi tankala 3x bi tak bla pokjena ;)

OrkAA ::

Jaz pa opažam, da po tankanju na petrolu seks s punco traja cca. 5 minut manj, kot kadar tankam na OMV. Zna bit, da me hlapi iz OMVja mal bolj omamijo, tako da sem potem otožen in se ne morem tako dobro vklopiti v dogajanje. Nekaj očitno res je na tem.

Če pa tankam v TUŠ-u, mam pa porabo vroče vode nekje za dobro uro kopanja. Bom moral pogledat kolk velik boljer mam in vse skupaj bolj natančno izračunat.

Utk ::

Ti se kar delaj norca. Ko je pa zdej ze čist jasno (niti tega nihče ne zanika), da se na vzhod vozi vsa najslabša roba.

misso ::

Sam malo izven teme.

No na petrolovi črpalki v Ivančni gorici imajo tudi samopostrežni avtomat. in enlkrat je bil na tem samopostrežmem avtomatu na ekranu en tak zelo lep modri zaslon. Škoda da nisem imel fotoaparata samo.

MK42 ::

>Ti se kar delaj norca. Ko je pa zdej ze čist jasno (niti tega nihče ne zanika), da se na vzhod vozi vsa najslabša roba.

Predlagam, da hodiš točit gorivo v Novo gorico.

Keyser Soze ::

V Slovenski Bistrici imajo na petrolu dve pumpi s samostojnim placevanjem. Precej prikladno in hitro. Ne cakas v vrsti in ne ukvarjas se z doberdanjanjem prodajalcem. :)

Ce nic drugega ne nucas je stvar precej ok.

Em, tole ma pa prakitčno že vsaka druga Petrolova pumpa. Že kar nekaj časa. Če imaš v mislih možnost plačevanja s kartico ali moneto(to pa že vsaka pumpa) direktno na pumpi.

P.S.: Je pa res kar pravijo, da se kvari oz. sesuva. Tudi BSOD ni nobena izjema. =D
OM, F, G!

BigWhale ::

Ti se kar delaj norca. Ko je pa zdej ze čist jasno (niti tega nihče ne zanika), da se na vzhod vozi vsa najslabša roba.


No, ce ti vidis kako tista slabsa roba hitreje hlapi... :>

moat ::

Plačevanje pa niti ni čudno. Pri plačilu s kartico vstaviš kartico, izbereš znesek do katerega boš točil gorivo (20, 40 in 60€), vneseš PIN, da preverijo ali je dovolj € na računu za odtegljaj, vrnejo kartico in nato lahko točiš. Ko natočiš odtegnejo znesek iz računa, dobiš račun in se posloviš od avtomata:)


Nekaj me zanima. A to pomeni, da na črpalkah 24/7, npr. lahko tankaš samo tako, da pred tem zbereš vsoto denarja? A lahko tankaš tako, da vtakneš kartico in pač počakaš koliko gre v tank, nato pa ti to vsoto avtomat odtegne in ti vrne kartico?

LP, moat

r5r ::

Kako pa je z dieselom na tej črpalki?

Glede plačevanja pri meni: najraje z gotovino, ker nimam nekega zaupanja v te kartice
And it makes me wonder.

Karaya 52 ::

r5r> Kako pa je z dieselom na tej črpalki?

Glede hlapenja ali vonja? :)

šernk ::

ok bencin je na vsaki črpalki drugačen, vsi ki ste pametnjakoviči me sedaj zanima koliko različnih dobaviteljev bencin vozi v slovenijo in koliko različnih firm bencin prevaža po sloveniji? (kar sam vem v koper za celo slovenijo in za vse črpalke pripelje bencin isti tanker in po sloveniji ta bencin naprej razvažata le dve firmi). kje dobite vi tako različen bencin mi ni jasno. no ja tudi mi ni jasno kako lahko v dizla tankaš bencin, pa tudi to se dogaja.

sicer pa avtomatska plačilna mesta mi niso všeč, vedno se je lepo sprehoditi v notranjost in se še malo posmejati s kakšnim prodajalcem ali pa še bolje s kakšno lepo prodajalko, tako da kar naj ostanejo :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

;-) ::

@šernk
za zdaj ga le vonjajo in gledajo kako hlapi, še mal pa bojo začeli okušat itd.

Mah zaj pa se bo začela debata spet o redčenju bencina z vodo in podobnim sranjem, mah ta tema nima smisla.

Zheegec ::

Kolikor vem ima Petrol kar nekaj dobaviteljev - nekje štirje so bili našteti v Financah, eden izmed njih je Agip.

So sploh kakšni strokovni načini (ja, vohanje to ni), kako ugotoviti, kje je boljše gorivo, če sploh je? Na OMV tankam Sprint diesel, ker naj bi bil "boljši", par "strokovnjakov" je to nekako potrdilo, samo še vedno ne vem, ali je sploh boljši ali ni. Edina varijanta je najbrž motor iz avta na mizo, pa sprobavat? Vse ostalo je preveč "na občutek".
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Pyr0Beast ::

Vcasih sem tankal na OMV-ju, zdaj na AGIPu, za odtenek masina bolje dela. Vode pa toliko, da jo je treba iz filtra za gorivo vsake 500km ven stankat (cca. 0.5dL)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

;-) ::

Ja valda zdaj maš enega konja več ko tankaš na agipu


za volanom :x

Pyr0Beast ::

Bols ko nobenga [:D]

Pac, AGIPov dizel je tudi malenkost bolj oljnat/masten, OMV-jev sliči bolj na vodo, petrolov je pa itq kr neki.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Utk ::

Okej, pametnjakoviči, če je ves bencin enak na vseh črpalkah, mi pa prosim povejte, kako se vsake tolk časa zgodi, da predvsem novejši dizli lepo pocrkajo v parih dneh po tankanju na neki pumpi. Seveda se pa to ne obeša na velik zvon... In poznam ljudi, ki se jim je to zgodilo, pa so lepo na stroške pumpe izpraznli tank in natočili not novo nafto.
Jaz ne vem kaj delajo, sigurno pa ni povsod enak bencin. Nekateri tankerji so pa očitno sposobni naenkrat pripeljat 95, 98 in 100 oktanski bencin, pa še nafto, v istem rezervoarju.
In nisem nič rekel o hlapenju, Kit.

Pyr0Beast ::

Jah, razlika med 95, 98, 100 oktanskim stevilu je samo v dodatku, najpogosteje areni - fenoli.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BigWhale ::

Okej, pametnjakoviči, če je ves bencin enak na vseh črpalkah, mi pa prosim povejte, kako se vsake tolk časa zgodi, da predvsem novejši dizli lepo pocrkajo v parih dneh po tankanju na neki pumpi.


Verjetno zato, ker bi tak avto crknil ne glede na to na kateri pumpi bi tankal? :)

šernk ::

Okej, pametnjakoviči, če je ves bencin enak na vseh črpalkah, mi pa prosim povejte, kako se vsake tolk časa zgodi, da predvsem novejši dizli lepo pocrkajo v parih dneh po tankanju na neki pumpi.


tudi pri testiranju novinarjev koliko se prevozi z dvemi litri goriva avto v drugo ni več vžgal, zakaj le? pa tudi bencin v dizel je težko natočit pa nekaterim le uspe(baje, ker sam nimam izkušenj z dizlom, sploh pri tankanju).

eno je če pride voda v rezervoar. da bi pa načrtno kdo mešal z vodo pa dvomim.

da bi Agip dobavljal bencin Petrolu ne vem. na naših cestah še nisem videl italijanske cisterne. pa dejansko živim ob meji z italijo.

sicer pa vsem priporočam branje te temehttp://www.motosvet.com/tabla/index.php..., sicer so pa tudi v njej nekateri ki so bolj pametni od pameti
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Utk ::

Verjetno zato, ker bi tak avto crknil ne glede na to na kateri pumpi bi tankal? :)


No, ko ti bo avto naslednjič crknu ga odpelji na pumpo, pa reči naj ti spumpajo bencin in natočijo novega do polnega. Bomo videli kako čudno te bojo gledali. No, vsake tolk časa pa to naredijo, brez pompa.

DonMatejo ::

Plačevanje pa niti ni čudno. Pri plačilu s kartico vstaviš kartico, izbereš znesek do katerega boš točil gorivo (20, 40 in 60€), vneseš PIN, da preverijo ali je dovolj € na računu za odtegljaj, vrnejo kartico in nato lahko točiš. Ko natočiš odtegnejo znesek iz računa, dobiš račun in se posloviš od avtomata:)


Nekaj me zanima. A to pomeni, da na črpalkah 24/7, npr. lahko tankaš samo tako, da pred tem zbereš vsoto denarja? A lahko tankaš tako, da vtakneš kartico in pač počakaš koliko gre v tank, nato pa ti to vsoto avtomat odtegne in ti vrne kartico?

LP, moat



MOAT, če še kdaj prebereš je tako, da na 24/7 (tržič, vedno tankam tam) vpišeš 20,40,60 ali EEE po izbiri, zato že prej premisliš, kolko bo prbl. šlo v avto. nato pa tankaš in ko pride recimo če si izbral 40, do 40,00 ti ustavi bencin. Mislm d lahko naprej isto tankaš, ampak ti skoz blokira, recimo na pol litra preskoč pa morš še1x prtisnt, da pa se... ko pa prideš po potrdilo, ti pa odtrga iz kartice. Ne kr takoj 40,00 čeprov si samo 35 notr spravu an... valda... :D

Brane2 ::

Plačevanje pa niti ni čudno. Pri plačilu s kartico vstaviš kartico, izbereš znesek do katerega boš točil gorivo (20, 40 in 60€), vneseš PIN, da preverijo ali je dovolj € na računu za odtegljaj, vrnejo kartico in nato lahko točiš. Ko natočiš odtegnejo znesek iz računa, dobiš račun in se posloviš od avtomata:)


Nekaj me zanima. A to pomeni, da na črpalkah 24/7, npr. lahko tankaš samo tako, da pred tem zbereš vsoto denarja? A lahko tankaš tako, da vtakneš kartico in pač počakaš koliko gre v tank, nato pa ti to vsoto avtomat odtegne in ti vrne kartico?

LP, moat

STvar hoče od tebe najprej vsoto, ker bi rada preverila če to lahko plačaš, kar opravi skozi del protokola.
Ko pa tankaš za manj, očitno ni problema. Če dobi avtorizacijo od banke za recimo €40, potem za manjšo vsoto ni problema.

Vsaj tako sem jaz to razumel. Me je pa tudi zagrabila panika, kaj če ne spravim not benza za €40 - valjda ga ne bom kar tam spil. Pa ni panike. Ti vneseš le zgornji limit, stvar pa zaračuna kot si porabil.
On the journey of life, I chose the psycho path.

BigWhale ::

Ce prevec nastavis, pol cakas, da se en pride za tabo... Pa se njemu mal nalijes, pa pol poracunata! ;)

A si predstavljas tam pol z vedri in ajmarji motovilit okol pumpe.. hehee

r5r ::

A ni ajmer in vedro ena in ista stvar?
And it makes me wonder.

Self-Defence ::

Nevem malo čudno je bilo to plačevanje sej jaz zmeraj napolnim polno ne pa nekako polno in tudi to da nimajo 100 oktanskega goriva me moti.
Drugače pa take črpalke v tujini sploh niso nič novega imajo pa podobne če ne še bolj butaste pogoje plačevanja in ne vračanja denarja. Tako da tisto motoviljenje z vedri povsem mogoče.... :D

LP
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje tankati benz? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16336298 (31421) Pithlit
»

Bencinske črpalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8420867 (18312) Nesta
»

Točenje goriva na Petrolu(LJ) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12034572 (31757) Zheegec
»

Kvaliteta bencina/dizla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10229075 (26939) kixs
»

Petrol prodaja vodeni bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8420592 (18057) gzibret

Več podobnih tem