» »

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

««
36 / 56
»»

next3steps ::

Zakaj? Zakaj bi se jaz moral prilagajati?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Drevesce ()

Pika na i ::

Trgovine naj bodo odprte tudi ponoči.

next3steps ::

Zakaj? Ker naj tako piše v zakonu?

Drevesce ::

next3steps je izjavil:

Zakaj? Zakaj bi se jaz moral prilagajati?


Se boš pač moral ;) Trgovine s tehniko imajo sedaj zaradi zaprtih nedelj pač večji promet v soboto oz. kakšen dan med tednom (govorim za tiste, ki so se odločile za zaprtje). Ko sem še jaz delal v trgovini se spomnim, da so v nedeljo v trgovino hodili samo firbci, ki so se ravno vozili mimo.

Kako je pa trenutno z živilskimi trgovinami pa nimam pojma, ker ne hodim v trgovino ob nedeljah, ker dosti raj izkoristim svoj čas za kaj bolj pametnega, kot pa, da se šetam po štacuni.

next3steps ::

Kakšen URL od vas fašistov, ki svobodnemu trgu zapovedujete, kaj MORAJO in kdaj NE SMEJO biti odprte. Nekaj, kar ima veze s statistiko. Saj ti verjamem, da je res, a ti de facto ne verjamem, ker nimaš podatkov.

Drevesce ::

next3steps je izjavil:

Kakšen URL od vas fašistov, ki svobodnemu trgu zapovedujete, kaj MORAJO in kdaj NE SMEJO biti odprte. Nekaj, kar ima veze s statistiko. Saj ti verjamem, da je res, a ti de facto ne verjamem, ker nimaš podatkov.


In po tvoje, kdaj bi MORALE biti trgovine odprte oz. zaprte? Priloži seveda še podatke. Eee vidiš pa sva na istem ;)

Je pa bilo nekje dokazano, da so delavci v tem primeru prodajalci bolj produktivni, ko imajo več prostih delavnih dni. Mislim, da je bila to neka švedska raziskava. Linka ti pa niti slučajno ne mislim iskati, da bi nekomu tule preko interneta dokazoval.

Moje mnenje pa je enako kot že od samega začetka. O tem bi morali odločati v prvi vrsti tisti, ki dejansko delajo ob nedeljah v trgovini pa naj oni povedo kaj bi njim bolj odgovarjalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drevesce ()

MrStein ::

To je isto kot bi rekel: kaj in kdaj se dela v vrtcu naj odločajo triletniki.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Drevesce ::

MrStein je izjavil:

To je isto kot bi rekel: kaj in kdaj se dela v vrtcu naj odločajo triletniki.


Strinjam se. Popolnoma ista zadeva.

Takšni ljudje imajo volilno pravico :'(

next3steps ::

Drevesce je izjavil:

next3steps je izjavil:

Kakšen URL od vas fašistov, ki svobodnemu trgu zapovedujete, kaj MORAJO in kdaj NE SMEJO biti odprte. Nekaj, kar ima veze s statistiko. Saj ti verjamem, da je res, a ti de facto ne verjamem, ker nimaš podatkov.


In po tvoje, kdaj bi MORALE biti trgovine odprte oz. zaprte? Priloži seveda še podatke. Eee vidiš pa sva na istem ;)

Problem vas plebejcev wannabe fašistov je v tem, da se čutite odgovorne za določati, kdaj mora nekdo drugi delati.

Drevesce je izjavil:

Je pa bilo nekje dokazano, da so delavci v tem primeru prodajalci bolj produktivni, ko imajo več prostih delavnih dni. Mislim, da je bila to neka švedska raziskava. Linka ti pa niti slučajno ne mislim iskati, da bi nekomu tule preko interneta dokazoval.

No ja, več prostih dni nimajo. Če ima teden 7 delovnih dni, od katerih mora vsak delavec oddelati na primer 45 ur, koliko ur bo oddelal delavec, ki mora oddelati na primer 45 ur, če se število delovnih dni zmanjša za 1?
ProHINT: Enako. Zmanjšalo se bo le število zaposlenih.

Drevesce je izjavil:

Moje mnenje pa je enako kot že od samega začetka. O tem bi morali odločati v prvi vrsti tisti, ki dejansko delajo ob nedeljah v trgovini pa naj oni povedo kaj bi njim bolj odgovarjalo.

Tvoje mnenje, kot lahko sam prebereš, šteje bore malo. Odloča naj trg. Zaposleni v trgovinah predstavljajo manjšino tega trga.

Kaj lahko storiš sam? Voliš za sposobnega politika (kar dvomim, da znaš), ki bo pripomogel k regulaciji in ne zgolj brezveznim črkam na papirju.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Drevesce je izjavil:

MrStein je izjavil:

To je isto kot bi rekel: kaj in kdaj se dela v vrtcu naj odločajo triletniki.


Strinjam se. Popolnoma ista zadeva.

Takšni ljudje imajo volilno pravico :'(

Če si s temi random besedami hotel povedati "ne razumem napisanega", evo malenkost bolj obširno:
To je tak, kot če bi rekel, da s tovarno naj upravljajo delavci.
Ali: Z letalom naj pilotirajo potniki.
itd... (kdor še vedno ne razume, ne bo nikoli)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vazelin ::

Obstaja kaka država s 24 urno odprtostjo trgovin?

next3steps ::

Da. Slovenija.

Drevesce ::

Problem je, ker mečete vse v isti koš. Vi ne morete primerjati trgovine z bolnico, policijo, letališči,...

3much5me še vedno nisi povedal, kaj sploh želiš ter priložil podatkov. Si potemtakem ti nacist?

Vazelin ::

Govorim za 24 urno odprtost glavnine trgovin, ne pump in dežurnih, mr troll;(

next3steps ::

Drevesce je izjavil:

Problem je, ker mečete vse v isti koš. Vi ne morete primerjati trgovine z bolnico, policijo, letališči,...

3much5me še vedno nisi povedal, kaj sploh želiš ter priložil podatkov. Si potemtakem ti nacist?

Za splošno znana dejstva ni potrebna argumentacija.
Matematika iz tretjega razreda osnovne šole spada med ta dejstva.

Vazelin je izjavil:

Govorim za 24 urno odprtost glavnine trgovin, ne pump in dežurnih, mr troll;(

Mar to niso trgovine? Bo treba drugič malce bolj podrobneje zastaviti vprašanje. Če smatraš, da Petrol ne opravlja trgovske dejavnosti in zatorej ni trgovec, ki si lasti trgovine, preveri svojo sposobnost razumevanja.
Tvoj osebni zdravnik ti lahko napiše napotnico.

Zgodovina sprememb…

Drevesce ::

Se pravi ne znaš ali ne moreš argumentirati svojih trditev?

Dobro sva zaključila.

next3steps ::

Kaj bi želel, da argumentiram?

Drevesce ::

next3steps je izjavil:

Kaj bi želel, da argumentiram?


Ne mislim 2x pisati eno in isto stvar.

next3steps ::

Tvoje vprašanje ni bilo jasno.

bambam20 ::

Vazelin je izjavil:

Govorim za 24 urno odprtost glavnine trgovin, ne pump in dežurnih, mr troll;(


Ja. Bencinski servisi. Tam dobiš vse, da ne umreš lačen v nedeljo, ko se trgovina zapre ob 13-i uri.

Markus386 ::

To je meni še vedno tak fenomen... petroli lahko delajo, gostilne tudi, cerkve, policisti, reševalci, novinarji, moderatorji, tovarniški delavci, peki, zdravniki itd... za njih ni problema. Za prodajalke pa je.

Medtem so se pa trgovci odločili, da bi malo znižali stroške, in bili ob nedeljah zaprti, ker stranke isto denarja porabijo (torej ves denar, ki ga imajo) neglede na odprte dni. In ker se niso znali kartelno dogovorit, da se vsi zaprejo (ker čim se en partybreaker odloči, da bo v nedeljo odprt, bo pobral vse stranke in dobiček od ostalih), so pritisnili na državo, da država sforsira ta kartelni dogovor.

Če bi se komurkoli tukaj šlo za delavce (vse, ne samo trgovke), bi se pogovarjali o obveznem dodatku za nedeljsko delo (ki se šteje nad minimalca!), ne pa o zaprtosti trgovin. Če je urna postavna npr. 3x višja, bi se še grebli za nedelje.

scipascapa ::

Saj ne upajo, dati 3x postavko za nedelje in praznike, ampak dobiš sedaj drobiž.

fikus_ ::

Kdo je prepovedal odprtost trgovin v nedeljo?! Dogovor je samo o maks. št. delovnih nedelj na zaposlenega in plačilo za te dni! Lastniki trgovin se pa naj odločijo, ali bodo zaposlili več kadra, ali pa imeli zaprte trgovine!
Drugo je pa "lopovščina" na državnem nivoju glede minimalne plače in da je osnovna plača zaposlenega lahko nižja od minimalne! In to, da z raznimi dodatki na osnovno plačo zaposleni ne dosežejo minimalne plače. Tako da je vseeno ali delajo nedelje, praznike, ponoči, . . . ali ne, plača je ista.

MrStein ::

Ah, daj no, pol bi priden Andrej imel višjo plačo od lenega Franca. Tega pa ne smemo dopustiti!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

next3steps ::

Dogovor je samo o maks. št. delovnih nedelj na zaposlenega in plačilo za te dni!

Fino fajn, vlada je podlegla populistom, ki delavcu želijo omejiti dodaten zaslužek.

Mato989 ::

next3steps je izjavil:

Dogovor je samo o maks. št. delovnih nedelj na zaposlenega in plačilo za te dni!

Fino fajn, vlada je podlegla populistom, ki delavcu želijo omejiti dodaten zaslužek.


Jap, recimo če bi blo po tvoje bi delavci spali na šihtu in delali 16 ur na dan čez vikende pa še njihovi otroci, kot v industrijski revoluciji =)

Takrat jim namreč niso omejevali delovnega časa in zaslužka... sami milijonarji iz tistega časa =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

next3steps ::

Če bi ti kdaj delal za minimalca bi vedel, da ljudje raje delajo nedelje in so v soboto doma kot pa obratno.

Mato989 ::

next3steps je izjavil:

Če bi ti kdaj delal za minimalca bi vedel, da ljudje raje delajo nedelje in so v soboto doma kot pa obratno.


Zanimivo da sem delal do letos v nakupovalnem centru in vseh 8 ki smo delali v trgovini smo želeli biti nedelje fraj... ker razlika pri plači je minimalna, socialno pomanjkanje pa bistveno večje.

Dejansko trdim da če bi bile trgovine zaprte od sobote 15:00 do ponedeljka, bi bil RVC/uro oddelanega časa, bistveno višji kot je zdaj =)

Edini primeri ko je kdo ŽELEL delat nedelje, so takrat ko delaš polovičko... ampak takrat maš itak viška časa in nisi pol tak utrujen kot ko si 7 ur na dan na nogah =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

next3steps ::

Vau, nekdo ki dela razgibano delo samo sedem ur na dan jamra. Čestitke. Si Slovenec, jokaš, ne iščeš rešitev.

Mato989 ::

next3steps je izjavil:

Vau, nekdo ki dela razgibano delo samo sedem ur na dan jamra. Čestitke. Si Slovenec, jokaš, ne iščeš rešitev.


Ne bluzi, prej si napisal nekaj in sem te demantiral... dejstvo je, da če bi dali "referendum" znotraj trgovin, ali bi delavci raje delali 8ur na dan od pon-pet ali pa 6 dni v tednu po 6,5ur + vikende bi zmagala prva opcija, to je dejstvo. Mi smo ga recimo naredili, v nakupovalnem centru je bilo zaposlenih 110 trgovcev in prodajalcev (kelnarice in frizerke smo všteli) in verjameš ali ne, 77 ljudi je bilo za to da se nedelje zaprejo, 20tim je bilo vseeno ostali so bili za odprtje...

Obratno bi bilo samo v primerih ko bi z delom ob nedeljah dobil plačano enako kot 2-3 delovne dni... torej tam 50-60EUR neto za 4 ure..
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Markus386 ::

Zakaj pa je treba v večjih trgovinah delat 6 dni v tednu? En dela pon-pet, drugi tor-sob, tretji sre-ned. Pa nek dinamicen sistem, da niso vsi vedno na iste dneve.

Sicer verjetno, če bi vprašali za 4 dni po 10 ur, bi bil marsikdo za, pa ne samo od prodajalcev.

jype ::

Vazelin je izjavil:

Obstaja kaka država s 24 urno odprtostjo trgovin?
Ja, praktično vse EU države.

Mato989 ::

Markus386 je izjavil:

Zakaj pa je treba v večjih trgovinah delat 6 dni v tednu? En dela pon-pet, drugi tor-sob, tretji sre-ned. Pa nek dinamicen sistem, da niso vsi vedno na iste dneve.

Sicer verjetno, če bi vprašali za 4 dni po 10 ur, bi bil marsikdo za, pa ne samo od prodajalcev.


Zato ker je težko uskladit urnike drugače... recimo če imaš ti 8 prodajalcev, pa ker sem glih jaz delal urnike ti povem. Navodilo je bilo da zaradi dela morajo biti načeloma izmene 4:4, seveda ob dopustih vsaj 3:4 ali 4:3, po sreči prvo ker lahko pomaga še poslovodja dopoldan.

No in potem če je navodilo da načeloma smene morajo bit 4je, ker takrat si dejansko lahko nekaj naredil, kako naj narediš urnik drugače kot 6 dni v tednu... križat se ne smejo več kot 30 min prodajalci, in če daš 8urnik-5dni prideš do tega da jutranja smena dela 7:45-15:45, popoldanska pa mora prit ob 12:00-20:00!!! In ker smene morjo bit 4:4 kdo bo delal v soboto?

Potem sem izboril vsaj to, da ko si popoldanska izmena, da si še CELO soboto (8-20:00) in si potem ko si dopoldanska smena cel vikend fraj (od petka 14:30-pon 14:00!) Tako da dejansko si delal potem 2 celi soboti 1 nedeljo... ampak ko si bil 12 ur na nogah (ajde kosilo 1 ura, ampak iz uvidevnosti do sodelavcev si pojedel in šel delat) potem pa še v nedeljo, potem pa ŠE CEL TEDEN do petka, da si bil cel vikend fraj.

Utrujenost je bila kronična za noge.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

looser ::

Mato989, saj te nočem preveč provocirati, ampak ti še res delaš v trgovini?

Mato989 ::

Ne več... sem pa 2 leti =) kot namestnik poslovodje. Pa saj to ni zdaj bistvo, bistvo je, da sem povedal kako se delajo urniki iz prve roke! Sam sem jih namreč delal skoraj 1,5 leta. Pa smo mi meli še relativen luksuz, pomisli na prodajalke ki delata 2 v nekih tistih "trafika" trgovincah v nakupovalnih, ki sta praktično vsako soboto in 2 nedelji na mesec... No zdaj imajo te trgovine problem, ampak verjemi da onedve nista želeli delat v nedeljah.

Če bi bil pa 500% bonus potem pa ja =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

xmetallic ::

Drevesce je izjavil:

Se boš pač moral ;) Trgovine s tehniko imajo sedaj zaradi zaprtih nedelj pač večji promet v soboto oz. kakšen dan med tednom (govorim za tiste, ki so se odločile za zaprtje). Ko sem še jaz delal v trgovini se spomnim, da so v nedeljo v trgovino hodili samo firbci, ki so se ravno vozili mimo.

Že tako jim spletne trgovine (slovenske in tuje) odžirajo delo oni se pa odločijo zapreti takrat ko bi ljudje morda celo obiskali trgovino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

xmetallic ::

Drevesce je izjavil:


Je pa bilo nekje dokazano, da so delavci v tem primeru prodajalci bolj produktivni, ko imajo več prostih delavnih dni. Mislim, da je bila to neka švedska raziskava. Linka ti pa niti slučajno ne mislim iskati, da bi nekomu tule preko interneta dokazoval.

Trgovci ničesar ne proizvajajo tako da je tale o produktivnosti bosa. Uspešnost trgovine ni odvisna od zagnanosti in produktivnosti trgovcev ampak od cen, ki jih določi lastnik, vodja, in posledično od potrošnikov.

Drevesce je izjavil:


Moje mnenje pa je enako kot že od samega začetka. O tem bi morali odločati v prvi vrsti tisti, ki dejansko delajo ob nedeljah v trgovini pa naj oni povedo kaj bi njim bolj odgovarjalo.

Ti v službi svojemu šefu narekuješ kdaj, kaj in kje se bo delalo? Kaj zahtevajo trgovci je nepomembno. Lastnik trgovine določa pravila.

Mato989 ::

Trgovci ničesar ne proizvajajo tako da je tale o produktivnosti bosa. Uspešnost trgovine ni odvisna od zagnanosti in produktivnosti trgovcev ampak od cen, ki jih določi lastnik, vodja, in posledično od potrošnikov.


Ko bi ti vedel kako narobe imaš glede tega... zagnan prodajaleci n predvsem dober prodajalec proda cca. 25% več kot pa nezagnan... pa ne govorim tu o Sparu, tam ni prodajalcev ot, tam so samo blagovni manipulanti in punce ki ti pokasirajo, ter spečejo kruh in narežejo salamo in očistijo ribe...

Prodajalci so v Harveyu, Big Bangu, Slowatchu, ipd... tam pa je velika razlika kako zagnan je nekdo. Iz prve roke ti povem, sem delal v taki trgovini!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

xmetallic ::

Mato989 je izjavil:

Če bi bil pa 500% bonus potem pa ja =)

Za 500% bi vsak delal nedelje. Za 1000% grem pa še nočne delat. Ampak vi bi to samo za trgovce? Zakaj ne bi tega dali še v zdravstvo, policijo in ostale poklice, ki delajo v nedeljo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

Markus386 ::

Mato989 je izjavil:

Trgovci ničesar ne proizvajajo tako da je tale o produktivnosti bosa. Uspešnost trgovine ni odvisna od zagnanosti in produktivnosti trgovcev ampak od cen, ki jih določi lastnik, vodja, in posledično od potrošnikov.


Ko bi ti vedel kako narobe imaš glede tega... zagnan prodajaleci n predvsem dober prodajalec proda cca. 25% več kot pa nezagnan... pa ne govorim tu o Sparu, tam ni prodajalcev ot, tam so samo blagovni manipulanti in punce ki ti pokasirajo, ter spečejo kruh in narežejo salamo in očistijo ribe...

Prodajalci so v Harveyu, Big Bangu, Slowatchu, ipd... tam pa je velika razlika kako zagnan je nekdo. Iz prve roke ti povem, sem delal v taki trgovini!

Pa saj te trgovine so večinoma že zdaj zaprte ob nedeljah. Takrat so odprti samo razni veliki shopping centri, pa hofri, lidli in mercatorji.

xmetallic ::

Mato989 je izjavil:

Prodajalci so v Harveyu, Big Bangu, Slowatchu, ipd... tam pa je velika razlika kako zagnan je nekdo. Iz prve roke ti povem, sem delal v taki trgovini!

Trgovine, ki želijo ostati zaprte v nedeljo. Takrat ko ljudje imajo čas letat po trgovinah. Čakaj da EU prične regulirati cene dostave med članicami EU. Potem bodo trgovci omenjenih trgovin imeli cel teden prost. Nedelja bo še najmanjši problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

Mato989 ::

xmetallic je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Če bi bil pa 500% bonus potem pa ja =)

Za 500% bi vsak delal nedelje. Za 1000% grem pa še nočne delat. Ampak vi bi to samo za trgovce? Zakaj ne bi tega dali še v zdravstvo, policijo in ostale poklice, ki delajo v nedeljo?


Jah razlika je v tem, da se pač zdaj trgovci (spet) borijo za to... ne gre se za to kar bi "mi"(???) gre se za to da se trgovci za to borijo, nekateri "ste" pa proti.

Za zdravstvo se bom boril ko bodo šli zdravniki tako kot proizvodni delavci na 4 izmenski delovni čas, in ukinemo ti. DEŽURSTVA... ni nobenih potreb po dežurstvih, naj lepo bodo ruski turnus pa bo pokritost zdravstva enaka kot v fabriki, ko to uvedemo sem tudi za to da dobijo kaj zdravniki, do takrat in pri njihovih trenutnih plačah glede na razmere pač ne.

Ko se bodo (če) natakarji bunli, jih bom tudi podprl, zdaj so pač trgovci.

Pa saj te trgovine so večinoma že zdaj zaprte ob nedeljah. Takrat so odprti samo razni veliki shopping centri, pa hofri, lidli in mercatorji.


So? Glihkar gledam delovne čase Big Bangov, Europark MB, Nedelja do 15:00, Qlandia Ptuj do 13:00... enih par je pa res zaprtih, v Bistrici in v Murski soboti recimo, pa RUdnik... BTC dela, Koper dela, MB dela, Celje dela itd...

skratka ja, večinsko delajo, Harveye so mogoče zgodba zase, ker so čist individualni.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

next3steps ::

Mato989 je izjavil:

next3steps je izjavil:

Vau, nekdo ki dela razgibano delo samo sedem ur na dan jamra. Čestitke. Si Slovenec, jokaš, ne iščeš rešitev.


Ne bluzi, prej si napisal nekaj in sem te demantiral... dejstvo je, da če bi dali "referendum" znotraj trgovin, ali bi delavci raje delali 8ur na dan od pon-pet ali pa 6 dni v tednu po 6,5ur + vikende bi zmagala prva opcija, to je dejstvo. Mi smo ga recimo naredili, v nakupovalnem centru je bilo zaposlenih 110 trgovcev in prodajalcev (kelnarice in frizerke smo všteli) in verjameš ali ne, 77 ljudi je bilo za to da se nedelje zaprejo, 20tim je bilo vseeno ostali so bili za odprtje...

Obratno bi bilo samo v primerih ko bi z delom ob nedeljah dobil plačano enako kot 2-3 delovne dni... torej tam 50-60EUR neto za 4 ure..

Glede na tvoje razumevanje in zmožnosti razumevanja tega sveta se mi zdi čudno, da se počutiš zmožnega mene samega demantirati. Ampak naj ti bo, te uvrstim na tisto dolgo listo SloTeč uporabnikov, ki so samemu sebi namen in so volivci Jajota.

Markus386 je izjavil:

Zakaj pa je treba v večjih trgovinah delat 6 dni v tednu? En dela pon-pet, drugi tor-sob, tretji sre-ned. Pa nek dinamicen sistem, da niso vsi vedno na iste dneve.

Sicer verjetno, če bi vprašali za 4 dni po 10 ur, bi bil marsikdo za, pa ne samo od prodajalcev.

V Sparu se dela tako. Tudi 4x10 naj ne bi bil problem.

Mato989 je izjavil:

Trgovci ničesar ne proizvajajo tako da je tale o produktivnosti bosa. Uspešnost trgovine ni odvisna od zagnanosti in produktivnosti trgovcev ampak od cen, ki jih določi lastnik, vodja, in posledično od potrošnikov.


Ko bi ti vedel kako narobe imaš glede tega... zagnan prodajaleci n predvsem dober prodajalec proda cca. 25% več kot pa nezagnan... pa ne govorim tu o Sparu, tam ni prodajalcev ot, tam so samo blagovni manipulanti in punce ki ti pokasirajo, ter spečejo kruh in narežejo salamo in očistijo ribe...

Prodajalci so v Harveyu, Big Bangu, Slowatchu, ipd... tam pa je velika razlika kako zagnan je nekdo. Iz prve roke ti povem, sem delal v taki trgovini!

Iz prve roke ti povem, da imam večkrat več pojma o artiklu, kot pa prodajalec. No, včasih me premaga kakšen navdušenec, a le ta se zaveda, da je premalo plačan in kaj hitro od tam oddide.

Za zdravstvo se bom boril ko bodo šli zdravniki tako kot proizvodni delavci na 4 izmenski delovni čas, in ukinemo ti. DEŽURSTVA... ni nobenih potreb po dežurstvih, naj lepo bodo ruski turnus pa bo pokritost zdravstva enaka kot v fabriki, ko to uvedemo sem tudi za to da dobijo kaj zdravniki, do takrat in pri njihovih trenutnih plačah glede na razmere pač ne.

Majke tri!
Klasičen nevoščljivi slovenc. Ta orižinal. Ni čudno, da Jurč meni, da ste sam za nezavestnega človeka do smrti pretepsti dobri.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Iz prve roke ti povem, da imam večkrat več pojma o artiklu, kot pa prodajalec. No, včasih me premaga kakšen navdušenec, a le ta se zaveda, da je premalo plačan in kaj hitro od tam oddide.


Se strinjam s tabo 110%, zato sem odšel, in zdaj so se trgovci in sindikati dogovorili za bolj ugodno zadevo, in kdo smo mi da bomo zdaj proti? A ni ok, če se prodajalci in sindikati in nek čuš za nekaj borijo? Moramo to zatreti, ne privoščiš boljših pogojev trgovcem?

Klasičen nevoščljivi slovenc. Ta orižinal. Ni čudno, da Jurč meni, da ste sam za nezavestnega človeka do smrti pretepsti dobri.


Nisem nevoščljiv, sem pa za racionalizacijo, in ne vidim razloga zakaj je v privatnem sektorju 4 izmensko delo pojem racionalizacije za stroj ki mora laufat 24/7, za javno upravo so pa dežurstva cenejša, čeprav jih vsi plačujemo. Sorodnica je direktorica zdravstvenega doma in ko sem z njo za hec šel skozi podatke, koliko ceneje bi bilo imet 4 izmensko delo, kot pa dežurstvo, sva se oba strinjala da ogromno prihrani država, ampak se ne dovoli!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

next3steps ::

Kul. Človeka enačiš s strojem.

Mato989 ::

next3steps je izjavil:

Kul. Človeka enačiš s strojem.


Aja, torej so ljudje ki delajo 4 izmensko stroji? Obojni so ljudje. Obojni imajo bioritem zjeban ko delajo ponoči... razlika je samo da nas eno stane dosti več, vse slovence, drugo pa stane manj...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

next3steps ::

Ja. Eno nas stanje samo denarja, drugo nas pa lahko človeka in še sposobnega zdravnika, ki ga je država šolala vrsto let.

Drevesce ::

next3steps je izjavil:

Dogovor je samo o maks. št. delovnih nedelj na zaposlenega in plačilo za te dni!

Fino fajn, vlada je podlegla populistom, ki delavcu želijo omejiti dodaten zaslužek.


Spet kar nekaj bluziš v tri krasne. Tudi sam sem delal v trgovini slabi dve leti, takrat sicer še kot študent ampak vem, kako so bili VSI prodajalci (teh je bilo 8-10) PROTI delu ob nedeljah.
Pojdi prosit v kakšno trgovino če se je zaradi zaprtih nedelj (ponekod) zmanjšal promet. Boš videl te "osupljive" podatke, da so rezultati praktično enaki.

Še vedno čakam na tvoj odgovor, da nam vsem razložiš, kako bi ti vzpostavil en zdrav sistem. Zahtevam pa vse statistične podatke zakaj bi tako bilo boljše. Boš verjetno spet komentiral, da vprašanj ne razumeš (kar ti popolnoma verjamem).

next3steps ::

Pojdi prosit v kakšno trgovino če se je zaradi zaprtih nedelj (ponekod) zmanjšal promet. Boš videl te "osupljive" podatke, da so rezultati praktično enaki.

Nimajo razloga, da te podatke predajo meni. O kakšnih podatkih govoriš, veš torej samo ti.
Zahtevam pa vse statistične podatke zakaj bi tako bilo boljše. Boš verjetno spet komentiral, da vprašanj ne razumeš (kar ti popolnoma verjamem).

Jaz ne rabim argumentirati zadev za NE, če ti ne znaš argumentirati za DA.
akrat sicer še kot študent ampak vem, kako so bili VSI prodajalci (teh je bilo 8-10) PROTI delu ob nedeljah.

Tudi jaz sem proti delu na nedeljo. Pa na ponedeljek, torek, sredo, in še četrtek. V petek bi pa delal polovični delovni čas. Če pa že moram izbirati, bom raje v ponedeljek doma in delal v nedeljo, ker sem na ta dan bolje plačan.

Zdaj pa prosim prenehaj s funkcionalno nepismenostjo.

bambam20 ::

xmetallic je izjavil:


Za 500% bi vsak delal nedelje. Za 1000% grem pa še nočne delat. Ampak vi bi to samo za trgovce? Zakaj ne bi tega dali še v zdravstvo, policijo in ostale poklice, ki delajo v nedeljo?



Ker v teh poklicih, kot jih ti omenjaš, pod temi pogoji ( nočne, nedeljsko delo) nobeden nima plače nižje od 1066€ neto.

Zaposleni v Šparu, Tušu, Mercatorju pa 670€ s prevozom vred.

Vidim, da se enim ne zdi 400€ višja plača nič posebnega. Zanimivo.
««
36 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Trgovine oblačila nedeljo

Oddelek: Loža
263393 (2688) widj3098dj32

trgovine med prazniki

Oddelek: Loža
314909 (4276) Mavrik
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913197 (11312) Zheegec
»

Referendum o obratovanju trgovin ob nedeljah (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
58929456 (22832) Valery
»

Trgovine v nedeljo da ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1139396 (8210) MadMicka

Več podobnih tem