» »

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

««
37 / 56
»»

Drevesce ::

next3steps je izjavil:

Pojdi prosit v kakšno trgovino če se je zaradi zaprtih nedelj (ponekod) zmanjšal promet. Boš videl te "osupljive" podatke, da so rezultati praktično enaki.

Nimajo razloga, da te podatke predajo meni. O kakšnih podatkih govoriš, veš torej samo ti.
Zahtevam pa vse statistične podatke zakaj bi tako bilo boljše. Boš verjetno spet komentiral, da vprašanj ne razumeš (kar ti popolnoma verjamem).

Jaz ne rabim argumentirati zadev za NE, če ti ne znaš argumentirati za DA.
akrat sicer še kot študent ampak vem, kako so bili VSI prodajalci (teh je bilo 8-10) PROTI delu ob nedeljah.

Tudi jaz sem proti delu na nedeljo. Pa na ponedeljek, torek, sredo, in še četrtek. V petek bi pa delal polovični delovni čas. Če pa že moram izbirati, bom raje v ponedeljek doma in delal v nedeljo, ker sem na ta dan bolje plačan.

Zdaj pa prosim prenehaj s funkcionalno nepismenostjo.


Aja ti pa ne rabiš argumentirati zadev... :)) Kot sem napisal zgoraj, da niti ne pričakujem, da boš znal, ker bluziš nekaj v tri krasne.

next3steps ::

Nauči se osnov argumentirane debate.
Samo zate:
Stran 12,13,14
http://www.monashdebaters.com/downloads...
Zelo rad bi se šel z vami argumentirane debate in tako vaše trditve ovrgel z lastnimi argumenti, a žal tega večina niste sposobni.
Zatorej se moram spustiti na vaš nivo in "argumentirati", kot za šankom - s pivom v roki in petimi v riti.

Zgodovina sprememb…

Markus386 ::

Drevesce je izjavil:

next3steps je izjavil:

Dogovor je samo o maks. št. delovnih nedelj na zaposlenega in plačilo za te dni!

Fino fajn, vlada je podlegla populistom, ki delavcu želijo omejiti dodaten zaslužek.


Spet kar nekaj bluziš v tri krasne. Tudi sam sem delal v trgovini slabi dve leti, takrat sicer še kot študent ampak vem, kako so bili VSI prodajalci (teh je bilo 8-10) PROTI delu ob nedeljah.
Pojdi prosit v kakšno trgovino če se je zaradi zaprtih nedelj (ponekod) zmanjšal promet. Boš videl te "osupljive" podatke, da so rezultati praktično enaki.

Še vedno čakam na tvoj odgovor, da nam vsem razložiš, kako bi ti vzpostavil en zdrav sistem. Zahtevam pa vse statistične podatke zakaj bi tako bilo boljše. Boš verjetno spet komentiral, da vprašanj ne razumeš (kar ti popolnoma verjamem).


In zakaj se potem trgovina ni zaprla ob nedeljah? Zakaj rabiš državo in sindikate in dogovore in nevemkaj? Zakaj lastnik sam ne poračuna, kdaj se mu splača bit odprt, in je takrat odprt?

Da ne bo pomote, jaz sem samo za svobodo. Če hoče lastnik neke trgovine, da je ta odprta samo ob nedeljah, od polnoči do treh zjutraj, pa naj. Njegovo podjetje, njegova izbira. Arbitrarne prepovedi samo za en poklic so pa nateg.

In če že vsi pravite, da ob nedeljah ni dobička, a res mislite, da so lastniki teh trgovin neumni, in si delajo minus s tem, da so takrat odprti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markus386 ()

xmetallic ::

Mato989 je izjavil:

Jah razlika je v tem, da se pač zdaj trgovci (spet) borijo za to... ne gre se za to kar bi "mi"(???) gre se za to da se trgovci za to borijo, nekateri "ste" pa proti.

Seveda gre za to kaj bi "vi". Proti smo, da zahtevate spremembe, ki bodo v korist le trgovcem. Kot da ste neka posebna "elita", da bi morala vlada samo za vas posebej sprejeti en zakon, da se ne boste prelomili na pol ker morate v nedeljo delati 6 ur. Ni nobenega razloga, da bi trgovska "elita" ob nedeljah morala po zakonu doma mešat meglo medtem ko ostale panoge morajo delat. Kdaj se bo delalo v trgovnah naj odloča lastnik trgovine. Vlada se nima kaj vmešavat v specifične panoge. Če se spreminja zakon se spreminja za vse.

Mato989 je izjavil:

Za zdravstvo se bom boril ko bodo šli zdravniki tako kot proizvodni delavci na 4 izmenski delovni čas, in ukinemo ti. DEŽURSTVA... ni nobenih potreb po dežurstvih, naj lepo bodo ruski turnus pa bo pokritost zdravstva enaka kot v fabriki, ko to uvedemo sem tudi za to da dobijo kaj zdravniki, do takrat in pri njihovih trenutnih plačah glede na razmere pač ne.

Plače zdravnikov ne moreš primerjat s svojo trgovsko. Da ima zdravnik nekajkrat višjo plačo od tebe je posledica njegovega 5 letnega univerzitetnega izobraževanja. Tudi ti imaš to možnost oz. si jo imel. Tvoj problem da je nisi zkoristil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

xmetallic ::

bambam20 je izjavil:

Zaposleni v Šparu, Tušu, Mercatorju pa 670€ s prevozom vred.

Vidim, da se enim ne zdi 400€ višja plača nič posebnega. Zanimivo.

Ponudba, povpraševanje. Za delo trgovca rabiš osnovno pismenost in osnovnošolsko računanje. Takega kadra je kot listja.

Mato989 ::

xmetallic je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jah razlika je v tem, da se pač zdaj trgovci (spet) borijo za to... ne gre se za to kar bi "mi"(???) gre se za to da se trgovci za to borijo, nekateri "ste" pa proti.

Seveda gre za to kaj bi "vi". Proti smo, da zahtevate spremembe, ki bodo v korist le trgovcem. Kot da ste neka posebna "elita", da bi morala vlada samo za vas posebej sprejeti en zakon, da se ne boste prelomili na pol ker morate v nedeljo delati 6 ur. Ni nobenega razloga, da bi trgovska "elita" ob nedeljah morala po zakonu doma mešat meglo medtem ko ostale panoge morajo delat. Kdaj se bo delalo v trgovnah naj odloča lastnik trgovine. Vlada se nima kaj vmešavat v specifične panoge. Če se spreminja zakon se spreminja za vse.

Mato989 je izjavil:

Za zdravstvo se bom boril ko bodo šli zdravniki tako kot proizvodni delavci na 4 izmenski delovni čas, in ukinemo ti. DEŽURSTVA... ni nobenih potreb po dežurstvih, naj lepo bodo ruski turnus pa bo pokritost zdravstva enaka kot v fabriki, ko to uvedemo sem tudi za to da dobijo kaj zdravniki, do takrat in pri njihovih trenutnih plačah glede na razmere pač ne.

Plače zdravnikov ne moreš primerjat s svojo trgovsko. Da ima zdravnik nekajkrat višjo plačo od tebe je posledica njegovega 5 letnega univerzitetnega izobraževanja. Tudi ti imaš to možnost oz. si jo imel. Tvoj problem da je nisi zkoristil.


Ne govorim o plačah zdravnikov ampak o urejanju urnika v zdravstrvu... nobene potrebe ni po dežurstvih ki so preplačana ampak je dovolj to da se vrže vse zdravnike v ruski turnus... bo ceneje za vse nas davkoplačevalce... ali si ti za to da vsi plačujemo več za delovno silo pri zdravnikih pri trgovcih pa bi rad pustil prosti trg?

Glede zdravstva je ogromno izjem v zakonih samo za zdravstveno smer, za trgovce pa ne sme bit? Prav, samo ne govorit o tem da sem jaz dvoličen, medtem ko ti zagovarjaš zdravnike.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

next3steps ::

Da, ker ste trgovci tretirani kot tretjerazredni delavci. Ko bo vaše delo potrebovalo toliko let truda in napora se oglasite. Do ta čas pa vas prosim, da ne izsiljujete države in si sami izpogajate svoje plače. Saj to možnost vam je država podarila že 17 let nazaj.

Mato989 ::

next3steps je izjavil:

Da, ker ste trgovci tretirani kot tretjerazredni delavci. Ko bo vaše delo potrebovalo toliko let truda in napora se oglasite. Do ta čas pa vas prosim, da ne izsiljujete države in si sami izpogajate svoje plače. Saj to možnost vam je država podarila že 17 let nazaj.


Aha torej ena skupina lahko ima z zakonom privilegije druga pač ne? Prav, lahko tako meniš, jaz pač menim drugače, če lahko ima zdravnik lahko ima vsak!

Trgovci že vrsto let plačujejo zdravnikom plače in tudi bodočim zdravnikom šolanje, tako da malo več spoštovanja... vsak zdravnik dobi "prvovrstno" šolanje, pa ne dobi vsak trgovec prvovrstne oskrbe od zdravnikov, zaradi sleparij zdravstva.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

nurmaln ::

Mato989 je izjavil:


Trgovci že vrsto let plačujejo zdravnikom plače in tudi bodočim zdravnikom šolanje, tako da malo več spoštovanja... vsak zdravnik dobi "prvovrstno" šolanje, pa ne dobi vsak trgovec prvovrstne oskrbe od zdravnikov, zaradi sleparij zdravstva.

No... roko na srce trgovci (če govorimo o tistih s plačo blizu minimalca) bore malo prispevajo v državno blagajno, zagotovo pa manj kot iz nje porabijo. So neto prejemniki zagotovo.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

next3steps ::

Obrni se nazaj na Partis support, če ti kaj ni všeč.
vsak zdravnik dobi "prvovrstno" šolanje, pa ne dobi vsak trgovec prvovrstne oskrbe od zdravnikov

Lepo te prosim. V bistvu te ne.
Pa ne dobi vsak trgovec prvovrstnega šolanja je pravilen popravek. Ali pa če se gremo tvojih nebuloz:
Vsak trgovec dobi prvovrstno šolanje, pa ne dobi vsak zdravnik prvovrstnega trgovanja od trgovcev.

Dokaj neumno, nepovezano in predvsem brez smisla.

Mimogrede: Zdravniki dajo v državno blagajno večji del svoje bruto plače kot trgovci.

Mato989 ::

next3steps je izjavil:

Obrni se nazaj na Partis support, če ti kaj ni všeč.
vsak zdravnik dobi "prvovrstno" šolanje, pa ne dobi vsak trgovec prvovrstne oskrbe od zdravnikov

Lepo te prosim. V bistvu te ne.
Pa ne dobi vsak trgovec prvovrstnega šolanja je pravilen popravek. Ali pa če se gremo tvojih nebuloz:
Vsak trgovec dobi prvovrstno šolanje, pa ne dobi vsak zdravnik prvovrstnega trgovanja od trgovcev.

Dokaj neumno, nepovezano in predvsem brez smisla.

Mimogrede: Zdravniki dajo v državno blagajno večji del svoje bruto plače kot trgovci.


Hahahaha, plačo pa dobijo od kje? iz DRŽAVNE BLAGAJNE!!! Kot da bi ti meni dal 5.000€, jaz pa dam tebi nazaj prispevke v višini 2200€ in potem rečeva temu da sem jaz plačal več kot nekdo ki je dal not 250€ dobil pa 0€... Kdo to verjame no?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

next3steps ::

A ti ne delaš v javnem sektorju?
Kaj torej želiš?
A želiš, da bi denar za njih prišel s strani nevladnih korporacij? Sorči, nimaš denarja za take zdravnike.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Mato, zapel si se z osebkom, ki ni vreden počenega groša. Predlam, da trole z nazivom spregledaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

next3steps ::

Nisi sposoben argumentirane debate in se greš spuščat na osebni nivo. Kako klasično za slovenceljna.

49106 ::

Ne bom se kregal z non grato, sory.

next3steps ::

Kako priročen izgovor, ko zmanjka argumentov.
Bi vsaj rekel, da sem fašist ali pa Jajo privrženc.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

xmetallic je izjavil:


Da ima zdravnik nekajkrat višjo plačo od tebe je posledica njegovega 5 letnega univerzitetnega izobraževanja.

Ne, je posledica tega, da zdravnik rešuje življenja.
Za papir ti noben ne bo... no ja, JU je izjema, ampak pustimo zdaj to.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nurmaln ::

49106 je izjavil:

Mato, zapel si se z osebkom, ki ni vreden počenega groša. Predlam, da trole z nazivom spregledaš.

Ali je argument dober ali ne je povsem neodvisem od tega kdo argumentira.
Če te moti 'non grata' lahko jaz vprašam, zaenkrat še nisem non grata.

A ti ne delaš v javnem sektorju?
Kaj torej želiš?
A želiš, da bi denar za njih prišel s strani nevladnih korporacij? Sorči, nimaš denarja za take zdravnike.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

xmetallic ::

Mato989 je izjavil:

Ne govorim o plačah zdravnikov ampak o urejanju urnika v zdravstrvu... nobene potrebe ni po dežurstvih ki so preplačana ampak je dovolj to da se vrže vse zdravnike v ruski turnus... bo ceneje za vse nas davkoplačevalce... ali si ti za to da vsi plačujemo več za delovno silo pri zdravnikih pri trgovcih pa bi rad pustil prosti trg?

Glede zdravstva je ogromno izjem v zakonih samo za zdravstveno smer, za trgovce pa ne sme bit? Prav, samo ne govorit o tem da sem jaz dvoličen, medtem ko ti zagovarjaš zdravnike.

Ceneje? Ceneje je celo noč v bolnišnicah plačevati 100% kapaciteto osebja kot pa plačevat nekaj deužurnih zdravnikov in sester na čakanju? Nimaš pojma kaj govoriš. To je cel point dežurstev. Razbremenit blagajno, da se po nepotrebnem ne plačuje osebje ponoči ko ljudje ne obiskujejo bolnišnic bolniki pa spijo.

Mato989 je izjavil:

Aha torej ena skupina lahko ima z zakonom privilegije druga pač ne? Prav, lahko tako meniš, jaz pač menim drugače, če lahko ima zdravnik lahko ima vsak!

Država je delodajalec zdravnikom. Ergo, zdravniki so se dogovorili o delovnih pogojih s svojim delodajalcem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

xmetallic ::

MrStein je izjavil:

xmetallic je izjavil:


Da ima zdravnik nekajkrat višjo plačo od tebe je posledica njegovega 5 letnega univerzitetnega izobraževanja.

Ne, je posledica tega, da zdravnik rešuje življenja.
Za papir ti noben ne bo... no ja, JU je izjema, ampak pustimo zdaj to.

Ne govorim o papirju temveč o znanju. Da lahko rešuje življenja najprej potrebuje ustrezno znanje, ki ga pridobi skozi 6-letno šolanje.

EDIT: 6 let traja študij medicine. 5 je za farmacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

49106 ::

xmetallic, znanje imajo tudi zdravniki na zavodu za zaposlovanje.

nurmaln je izjavil:

49106 je izjavil:

Mato, zapel si se z osebkom, ki ni vreden počenega groša. Predlam, da trole z nazivom spregledaš.

Ali je argument dober ali ne je povsem neodvisem od tega kdo argumentira.
Če te moti 'non grata' lahko jaz vprašam, zaenkrat še nisem non grata.

A ti ne delaš v javnem sektorju?
Kaj torej želiš?
A želiš, da bi denar za njih prišel s strani nevladnih korporacij? Sorči, nimaš denarja za take zdravnike.


Prav imaš. Predlagam, da spregleda tudi trole brez naziva. Naj ti bo, tokrat. Imam denar za samoplačniško zdravljenje v Avstriji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

next3steps ::

Ti ga imaš, drugi ga nimajo. Želiš ameriški sistem, kjer bi do zdravstva imelo dostopa še manj ljudi. Iz sebe sklepati zaključke je tako nekako random, kot kakec v školjko.

bambam20 ::

next3steps je izjavil:

Iz sebe sklepati zaključke je tako nekako random, kot kakec v školjko.



Ti počneš enako. Če ti delaš ob nedeljah naj še vsi ostali, ki so zato slabo plačani in so v to prisiljeni. Najlažje je dvolično zapisat, da naj gredo drugam, če jim kaj ne paše. Ob 90.000 nezaposlenih in morda 5000 razpisanih delovnih mest to ni rešitev.

next3steps ::

Ne, jaz delam popolnoma nasprotno. Upoštevam vse.

blink ::

Markus386 je izjavil:

In zakaj se potem trgovina ni zaprla ob nedeljah? Zakaj rabiš državo in sindikate in dogovore in nevemkaj? Zakaj lastnik sam ne poračuna, kdaj se mu splača bit odprt, in je takrat odprt?

Da ne bo pomote, jaz sem samo za svobodo. Če hoče lastnik neke trgovine, da je ta odprta samo ob nedeljah, od polnoči do treh zjutraj, pa naj. Njegovo podjetje, njegova izbira. Arbitrarne prepovedi samo za en poklic so pa nateg.

In če že vsi pravite, da ob nedeljah ni dobička, a res mislite, da so lastniki teh trgovin neumni, in si delajo minus s tem, da so takrat odprti?


Trgovec ne potrebuje države in sindikate za te odločitve, cela zadeva je prišla na površje ker je odpisan poslanec Andrej Čuš našel tržno nišo "rešitelja trgovk" in s tem prime-time v največjih medijih kjer si lahko naredi samopromocijo za junijske volitve in decembra ustanovljeno "Listo Andreja Čuša".

Boli njega za trgovke in nek referendum iz l. 2003, ko je bil star 13 let.

Mato989 ::

Ceneje? Ceneje je celo noč v bolnišnicah plačevati 100% kapaciteto osebja kot pa plačevat nekaj deužurnih zdravnikov in sester na čakanju? Nimaš pojma kaj govoriš. To je cel point dežurstev. Razbremenit blagajno, da se po nepotrebnem ne plačuje osebje ponoči ko ljudje ne obiskujejo bolnišnic bolniki pa spijo.


Seveda je... ker dežurstvo stane dosti več... zdravniki dobijo recimo za plačo okol 2.500 pa za dežurstvo 1 vikend okol 1.500... zdaj pa računaj, če bi delali 3 izmene, bi dobili lepo 100% dodatek za nočno in konec heca... namesto tega delajo 1-2 vikenda na mesec za 70% celomesečne plače! Če bi enake pogoje ponudili trgovkam, bi tudi vsi trgovci z veseljem delali vikende...

mam direktorco v javnem zavodu za sorodnico, verjemi da vidim vse plačilne če hočem =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nurmaln ::

Mato989 je izjavil:

Seveda je... ker dežurstvo stane dosti več... zdravniki dobijo recimo za plačo okol 2.500 pa za dežurstvo 1 vikend okol 1.500... zdaj pa računaj, če bi delali 3 izmene, bi dobili lepo 100% dodatek za nočno in konec heca... namesto tega delajo 1-2 vikenda na mesec za 70% celomesečne plače! Če bi enake pogoje ponudili trgovkam, bi tudi vsi trgovci z veseljem delali vikende...

mam direktorco v javnem zavodu za sorodnico, verjemi da vidim vse plačilne če hočem =)


Takole na brzino bi rekel:
1. Ne razumeš ne vsebine plačilnih list, ne plačevanja dežurstva
2. Ne verjamem da lahko vidiš kakršnokoli plačilno listo
3. Neumno je na javnem forumu namigovati da sorodnica zlorablja svoj položaj in zlorablja osebne podatke (kar je lahko tudi kaznivo dejanje ki se kaznuje z zaporom), samo zato da bi pridobil točke v forumski debati z neznanci.

Just sayin'.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Mato989 ::

Poglej, ona dela dežurstva, njeno plačilko vidim =) menda mi pa lahko svojo plačilko pokaže ali?

Dejstvo je da je izračunano da je cenej ruski turnus za zdravstveni dom kot pa dežurstva =) samo se zdravniki ne strinjajo ker dobijo manj in morajo biti tam dalj... kot trgovci, obojni se borijo za svoje zadeve, razlika je samo da ene plačujemo VSI pa če jih rabimo ali ne, drugih pa vsaj neposredno ne =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pika na i ::

Grozno, res. Ker mora zdravnik dežurat. In ravno ko dežura, ni nikogar k njemu, plačan pa je! Ti hudiča, kako grozno!
Greš in primerjaš zdravnika pa trgovko. A si ti povsem diht?

49106 ::

A si ti? In ni problem, da je plačan. Problem je, da/če je plačan več kot, če bi drug zdravinik delal reden šiht.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

next3steps ::

Pika na i je izjavil:

Grozno, res. Ker mora zdravnik dežurat. In ravno ko dežura, ni nikogar k njemu, plačan pa je! Ti hudiča, kako grozno!
Greš in primerjaš zdravnika pa trgovko. A si ti povsem diht?

Seveda, si predstavljaš, da greš h pajacu aka trgovcu kot je Mato in ga povprašaš glede neke podrobnosti o artiklu? Pa saj pojma nima, plačan pa je. Na grmado z njim!

49106 ::

Naj ti odgovorim, ker si včasih celo ok sogovornik.

Vidim najmanj dve težavi. Dokler bodo trgovci na minimalcu, se stanje ne bo spremenilo. Za primerno aka doktorsko plačo, bi trgovec moral znati vse kar te zanima. Če jih bodo konkretno plačali in vas bodo trgovci izobraževali, bodo morali storitev tudi zaračunati. Vprašanje je, če ste stranke in proizvajalci to pripravljeni plačat.

next3steps je izjavil:

Ti ga imaš, drugi ga nimajo. Želiš ameriški sistem, kjer bi do zdravstva imelo dostopa še manj ljudi.


Ja, imam ta priviligej, mnogi ga nimajo. Ne delam si utvar in vem, da si tega ne bi mogel privoščiti brez javnega zdravstva. Ne želim si Ameriškega sistema, sploh ne. Lažje je zbrati 10 tisoč evrov, kar je dovolj za operacijo in dva tedna hospitalizacije. V ZDA si zdravljenja ne bi mogel plačati niti, če me piči kača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

nurmaln ::

49106 je izjavil:

Ne delam si utvar in vem, da si tega ne bi mogel privoščiti brez javnega zdravstva. Ne želim si Ameriškega sistema, sploh ne. Lažje je zbrati 10 tisoč evrov, kar je dovolj za operacijo in dva tedna hospitalizacije. V ZDA si zdravljenja ne bi mogel plačati niti, če me piči kača.

Od kje ljudem ideja na brez javnega zdravstva pomeni brez zdravstvenega zavarovanja?
Tako kot bi rekel da sta pri hiši samo dve možnosti:
a) Imaš prisilno, obvezno, državno zavarovanje nepremičnin.
ALI
b) Moraš v primeru požara iz žepa skeširati novo hišo.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

49106 ::

Ideja prihaja iz operacije in hospitalizacije v tujini brez zavarovanja. Brez obveznega zavarovanja bi bilo vse precej dražje. Na srečo ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

xmetallic ::

Mato989 je izjavil:

Seveda je... ker dežurstvo stane dosti več... zdravniki dobijo recimo za plačo okol 2.500 pa za dežurstvo 1 vikend okol 1.500... zdaj pa računaj, če bi delali 3 izmene, bi dobili lepo 100% dodatek za nočno in konec heca... namesto tega delajo 1-2 vikenda na mesec za 70% celomesečne plače! Če bi enake pogoje ponudili trgovkam, bi tudi vsi trgovci z veseljem delali vikende...

mam direktorco v javnem zavodu za sorodnico, verjemi da vidim vse plačilne če hočem =)

1500 za dežurstvo dobijo samo v tvojih sanjah. Tudi če bi dobili je to še vedno ceneje kot plačevati celo izmeno. Pejt ponoči v bolnišnico in podnevi. Preštej koliko osebja je tam. Mogoče potem dojameš zakaj so ponoči cenejša dežurstva. Dva dežurna zdravnika pokrivata več oddelkov. Posledično v bolnišnici ponoči ne rabijo plačevati ostalih zdravnikov, doma lahko ostane tudi večina zdravstvenih delavcev.

Ker spet primerjaš plače trgovca in zdravnika... dežurni zdravnik ima v rokah več oddelkov in življenja ljudi za katera je odgovoren. Kakšno pomembno odgovornost ima trgovec? Paziti da mu iz rok ne pade liter mleka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

49106 ::

Tudi če bi dobili je to še vedno ceneje kot plačevati celo izmeno.


Zakaj pa celo izmeno in ne toliko kot je dežurnih?

Dva dežurna zdravnika pokrivata več oddelkov.


Če lahko dva dežurna zdravnika pokrivata več oddelkov, zakaj to ne bi mogla početi tudi dva redna zdravnika?


Posledično v bolnišnici ponoči ne rabijo plačevati ostalih zdravnikov, doma lahko ostane tudi večina zdravstvenih delavcev.


To velja tudi za redne zdravnike in zdravstvene delavce.


dežurni zdravnik ima v rokah več oddelkov in življenja ljudi za katera je odgovoren.


Prosim povej, kateri zdravnik je odgovarjal za življenje ljudi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

next3steps ::

Če lahko dva dežurna zdravnika pokrivata več oddelkov, zakaj to ne bi mogla početi tudi dva redna zdravnika?
Če lahko tistih par dežurnih zobnih ambulant deluje čez vikend, zakaj ne bi bilo samo teh nekaj odprtih čez celi delovni teden?
Idiotism much? Orly? Yerly? Norly?
Samo zate: Dežurni je tam zato, da lahko tisti, ki potrebujejo NUJNO MEDICINSKO POMOČ to tudi dobijo.
Če lahko v nedeljo dela v trgovini samo 5 ljudi, medtem ko jih čez teden 9, zakaj ne bi ves teden delalo samo 5 ljudi.

xmetallic ::

49106 je izjavil:

Zakaj pa celo izmeno in ne toliko kot je dežurnih?

Ni ti jasno kaj pišeš.

49106 je izjavil:


Če lahko dva dežurna zdravnika pokrivata več oddelkov, zakaj to ne bi mogla početi tudi dva redna zdravnika?

Dežurni zdravnik = redni zdravnik. Očitno sploh ne veš kaj je dežurstvo.

49106 je izjavil:


To velja tudi za redne zdravnike in zdravstvene delavce.

Kdo so izredni zdravniki?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

49106 ::

next3steps je izjavil:

Če lahko tistih par dežurnih zobnih ambulant deluje čez vikend, zakaj ne bi bilo samo teh nekaj odprtih čez celi delovni teden?
Idiotism much? Orly? Yerly? Norly?
Samo zate: Dežurni je tam zato, da lahko tisti, ki potrebujejo NUJNO MEDICINSKO POMOČ to tudi dobijo.
Če lahko v nedeljo dela v trgovini samo 5 ljudi, medtem ko jih čez teden 9, zakaj ne bi ves teden delalo samo 5 ljudi.


Nisi razložil, zakaj bi plačevali dražja dežurstva namesto, da zaposlimo cenejše, nove zdravnike.


xmetallic, predvidevam da trolaš. Za vsak slučaj, če si res slaboumen in nisi dojel poante, se bom popravil tako, da boš še ti razumel.

49106 je izjavil:


Če lahko dva dražja dežurna zdravnika pokrivata več oddelkov, zakaj to ne bi mogla početi tudi dva na novo zaposlena, cenejša zdravnika?


49106 je izjavil:


To velja tudi za na novo zaposlene, cenejše zdravnike in zdravstvene delavce, ki ne bi opravljali dežurstev.

next3steps ::

Cenejših zdravnikov kot imamo sedaj, ne moremo imeti.
Če lahko v nedeljo dela v trgovini samo 5 ljudi, medtem ko jih čez teden 9, zakaj ne bi ves teden delalo samo 5 ljudi.

Jaz morda trolam, a vsaj moja meja ni blizu meje retardiranosti.

49106 ::

Cenejših zdravnikov kot imamo sedaj, ne moremo imeti.


Seveda lahko. Zaposliti moramo nove zdravnike. Še narisal bi ti, ampak nimam časa.


Jaz morda trolam, a vsaj moja meja ni blizu meje retardiranosti.


Prav imaš, ti si močno presegel mejo slaboumnosti.

next3steps ::

Nimaš časa? Kako to? Zakaj nimamo samo 5 zaposlenih v trgovini, kjer jih je sedaj 10? Pa še ponoči so lahko odprte...

49106 ::

Zakaj nimamo samo 5 zaposlenih v trgovini, kjer jih je sedaj 10? Pa še ponoči so lahko odprte...


Ponoči imamo kamot samo 5 zaposlenih ali manj.

Nimaš časa? Kako to?


Ker si počasen in ti je treba večkrat narisat ;)

Dovolj je bilo kreganja. Če bom nadaljeval, utegnem tudi sam postal idiot. Lahko noč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

MrStein ::

49106 je izjavil:


Nisi razložil, zakaj bi plačevali dražja dežurstva namesto, da zaposlimo cenejše, nove zdravnike.

Ker plačat nekaj nadur obstoječim zdravnikom je CENEJŠE, kot zaposliti kup "novih" zdravnikov in jim plačat ves mesec, vsak mesec.

Še en, ki ne pozna osnovnošolske matematike, in bi upravljal s proračunom...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Mato989 ::

MrStein je izjavil:

49106 je izjavil:


Nisi razložil, zakaj bi plačevali dražja dežurstva namesto, da zaposlimo cenejše, nove zdravnike.

Ker plačat nekaj nadur obstoječim zdravnikom je CENEJŠE, kot zaposliti kup "novih" zdravnikov in jim plačat ves mesec, vsak mesec.

Še en, ki ne pozna osnovnošolske matematike, in bi upravljal s proračunom...


Kot da ne obstaja zaposlitev za skrajšan delovni čas itd... baje imamo nekaj sto brezposelnih zdravnikov v Sloveniji... =)

Predlagam, da bi tudi trgovine šle na tak sistem, džurstev in čez vikend 1 ali 2 trgovca pokrivata, in čakaš par ur za nakup blaga, kot čakaš dežurnega da se spoka od doma v ambulanto =) Ali da se zbudi...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MrStein ::

Ja, "študent", ki dela 2 dni na mesec, namesto izkušenega zdravnika.
Ma najbolje da mesarje, ne , trgovce tam zaposlijo! Dve muhi na en mah!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pika na i ::

Opažam, da enim res niso jasna dežurstva.
Tadrugi pa nakladajo do neba, o trgovkah, s 670 evrih plače s prevozom. A to imajo vse isto prevoz naračunan, pa stanujejo pri svojem del. mestu?

49106 ::

MrStein je izjavil:

Ja, "študent", ki dela 2 dni na mesec, namesto izkušenega zdravnika.
Ma najbolje da mesarje, ne , trgovce tam zaposlijo! Dve muhi na en mah!


Na kakšen način predlagaš, da zdravniki na zavodu za zaposlovanje pridobijo izkušnje?

Pika na i je izjavil:

Opažam, da enim res niso jasna dežurstva.


Razloži nam, brihta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

next3steps ::

Sem ti že jaz. Pa si idiot, za povrh še funkcionalno nepismen.

49106 ::

Ti pejt spat. Lahko noč ti želim.
««
37 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Trgovine oblačila nedeljo

Oddelek: Loža
263371 (2666) widj3098dj32

trgovine med prazniki

Oddelek: Loža
314885 (4252) Mavrik
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913143 (11258) Zheegec
»

Referendum o obratovanju trgovin ob nedeljah (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
58929354 (22730) Valery
»

Trgovine v nedeljo da ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1139350 (8164) MadMicka

Več podobnih tem