» »

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

««
2 / 56
»»

MrStein ::

Pa še spisek stvari, o katerem se lahko pogovarjamo med sprehodom.
Pa bo vse lepo, kot je nekdaj bilo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nurmaln ::

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Jaz sem pa mislil da so zs to odgovorni sindikati. No bo ze mato povedal, kako se dela s hlapci.


Jaz sem tudi dolgo časa mislil da so za preverjanja če so mi plačani vsi prispevki v OBVEZNO pokojninsko sleparsko blagajno, odgovorni FURSOvci in država pa sem spoznal da to ni res...

In kaj zdaj?

In zdaj odrasti in se začni zavedat da si zase odgovoren sam.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

m0LN4r ::

Kdo pa hodi po nujne stvari v nedeljo ? Jaz ne hodim v nedeljo v trgovino ze nekaj let, niti na bencinsko.

To so razni zapohanci, ki se spomni v nedeljo, da se mu lusta nekaj ali pa sploh ne in tisti, ki jim je doma dolgcas pa ne vejo kam bi se dali. Nimajo zaloge za hrano za cez vikend.

Izvzeto kake 24h trgovine oz. trafike. Ce ze mora kdo ob takih dnevih in urah delat, naj zakonsko dobi trikratnik normalne urne postavke. Trenutno je pa situacija na trgu taka, da se ljudi izkorisca, ker ce nebos ti za minimalca v nedeljo zvecer, bo pa nekdo drug.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

nurmaln ::

jype je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Ste razmišljali kaj o tem da mi pošljete policijo, ki bo poskrbela da sem res z družino v naravi v nedeljo in ne doma na kavču? Tako da bo res vse tako kot vi veste da je prav?
Sem, ampak nočem plačat tolk davkov, da bi imela policija sredstva za tako početje.

There is hope for you yet!
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

MrStein ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz

Ti si irelevanten.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mato989 ::

Samael je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Lokalna televizija deluje brez ljudi v nedeljo, je program predpripravljen, en je samo dežuren da preko teamviewerja porihta če je kaj al pa tja leti če crkne kaj....

Radio se tudi strinjam, lahko nastavijo playlisto pa lep pozdrav, gremo uživat....

Tudi dnevne novice lahko že dva dni vnaprej posnamejo, ane ;-)


Na radiu ne rabimo dnevnih novic... v nedeljo naj bo samo muzika :) Simpl... tudi svet na kanalu nima novic vsak dan, vsaj ko sem jaz gledal niso ble. Me ni nič motlo!

nurmaln ::

r3dkv1c4 je izjavil:

kingsix je izjavil:

Majhna trgovina v lasti družine je tukaj v bližnji ulici odprta vsak dan od 7 do 21ih.
Delajo pravzaprav vsi... če država kakorkoli omeji odprtost trgovin lahko le zaprejo...vsaj tako pravi gospa.

Ampak to ni problem, ker trgovina dela tudi ob nedeljah ampak je problem rvc-ju......marže bi morale bit zakonsko določene....pa bi vsi lepo živeli.

"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

m0LN4r ::

MrStein je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Jaz

Ti si irelevanten.

Seveda. Druzba sloni na tem, da eni druge rinemo v drek ne pa vlecemo ven iz njega. Dnar sveta vladar.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

black ice ::

Mato989 je izjavil:

Samael je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Lokalna televizija deluje brez ljudi v nedeljo, je program predpripravljen, en je samo dežuren da preko teamviewerja porihta če je kaj al pa tja leti če crkne kaj....

Radio se tudi strinjam, lahko nastavijo playlisto pa lep pozdrav, gremo uživat....

Tudi dnevne novice lahko že dva dni vnaprej posnamejo, ane ;-)


Na radiu ne rabimo dnevnih novic... v nedeljo naj bo samo muzika :) Simpl... tudi svet na kanalu nima novic vsak dan, vsaj ko sem jaz gledal niso ble. Me ni nič motlo!

S tem, ko si omenil Svet in Kanal A si vse povedal.

nurmaln ::

Mato989 je izjavil:

Na radiu ne rabimo dnevnih novic... v nedeljo naj bo samo muzika :) Simpl... tudi svet na kanalu nima novic vsak dan, vsaj ko sem jaz gledal niso ble. Me ni nič motlo!

Res enostavno, če tebe ni nič motilo potem tudi drugih nima kaj motit. Sej pravim Mato989 for supreme leader, boš že ti povedal vsem kako se pravilno živi.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

MrStein ::

m0LN4r je izjavil:

MrStein je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Jaz

Ti si irelevanten.

Seveda. Druzba sloni na tem, da eni druge rinemo v drek ne pa vlecemo ven iz njega. Dnar sveta vladar.

S tem ko si sebe postavil pred druge, si vse druge potlačil.
Če nisi skontal takoj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

blink ::

MrStein je izjavil:

Štirinajst let po referendumu nov predlog za zaprtje trgovin ob nedeljah
Nepovezani poslanec Andrej Čuš je v državni zbor vložil predlog novele zakona o trgovini, s katero predlaga zaprtje trgovin ob nedeljah. Čuš se pri tem sklicuje na voljo volivcev, ki so jo izrazili že na referendumu leta 2003.


1.) Zakaj razprava, če se je narod že odločil?
2.) Odločitev naroda ni bila upoštevana... Ampak v teh 14 letih nisem videl nobenega*, da bi ga to motilo. Nič protestov pred trgovinami, nič letakov, posterjev... nič.


* - no, en (hecno, je isti, ki ga vedno dajem kot primer v drugih temah tudi) je to menil na forumu, sicer le bežno, kot eno poved


Če bi tale smrkavec Andrej Čuš kdaj živel v Jugoslaviji (rodil se je l. 1990), bi vedel kaj pomeni cel vikend imeti zaprte trgovine in ne bi klobasal o takšnih neumnostih. Trgovine so odprte zaradi KUPCEV, ne zaradi trgovcev, torej obstaja dovolj veliko povpraševanje da se jim izplača imeti odprto trgovino. In ja, v 14 letih se je marsikaj spremenilo. Takšne stvari naj samodejno regulira trg (ponudba/povpraševanje) in ne populistični birokrati.

MrStein ::

nurmaln je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Na radiu ne rabimo dnevnih novic... v nedeljo naj bo samo muzika :) Simpl... tudi svet na kanalu nima novic vsak dan, vsaj ko sem jaz gledal niso ble. Me ni nič motlo!

Res enostavno, če tebe ni nič motilo potem tudi drugih nima kaj motit. Sej pravim Mato989 for supreme leader, boš že ti povedal vsem kako se pravilno živi.

Misliš m0LN4r-ja, a ne?
Uh, mogoče se bosta stepla ali nekaj...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

nurmaln je izjavil:

There is hope for you yet!
Be careful what you wish for!

BTW, podpiram referendum, kjer bi z zakonodajo določili, da smejo bencinski servisi gorivo prodajati samo od 5:30 do 6:45 zjutraj vsako prvo sredo v mesecu.

Odprti so pa lahko ves čas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

s1m0n ::

Pri nas imajo čez vikende večji promet kot čez cel teden. Parkiren prostor je vedno poln :) Je pa res, da je daleč na okoli peščica trgovin.

nurmaln ::

MrStein je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Na radiu ne rabimo dnevnih novic... v nedeljo naj bo samo muzika :) Simpl... tudi svet na kanalu nima novic vsak dan, vsaj ko sem jaz gledal niso ble. Me ni nič motlo!

Res enostavno, če tebe ni nič motilo potem tudi drugih nima kaj motit. Sej pravim Mato989 for supreme leader, boš že ti povedal vsem kako se pravilno živi.

Misliš m0LN4r-ja, a ne?
Uh, mogoče se bosta stepla ali nekaj...


Ubistvu oba, en ne rabi odprtih trgovin (niti bencinskih črpalk!!!), drugega pa ne moti če so novice posnete dva dni v naprej da radijcem ni treba delat za vikend.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Mato989 ::

nurmaln je izjavil:

MrStein je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Na radiu ne rabimo dnevnih novic... v nedeljo naj bo samo muzika :) Simpl... tudi svet na kanalu nima novic vsak dan, vsaj ko sem jaz gledal niso ble. Me ni nič motlo!

Res enostavno, če tebe ni nič motilo potem tudi drugih nima kaj motit. Sej pravim Mato989 for supreme leader, boš že ti povedal vsem kako se pravilno živi.

Misliš m0LN4r-ja, a ne?
Uh, mogoče se bosta stepla ali nekaj...


Ubistvu oba, en ne rabi odprtih trgovin (niti bencinskih črpalk!!!), drugega pa ne moti če so novice posnete dva dni v naprej da radijcem ni treba delat za vikend.


Pa kake novicep osnete vnaprej... sploh nič novic... radio naj ob nedeljah predvaja le playlist muziko... konec... če ne boš en dan poslušal kako ljudje umirajo ne boš umrl :)

nurmaln ::

jype je izjavil:

nurmaln je izjavil:

There is hope for you yet!
Be careful what you wish for!

BTW, podpiram referendum, kjer bi z zakonodajo določili, da smejo bencinski servisi gorivo prodajati samo od 5:30 do 6:45 zjutraj vsako prvo sredo v mesecu.

Odprti so pa lahko ves čas.

Evo tak referendum pa še jaz podprem. V preostalem času ko so odprti lahko prodajajo samo flike za predrte gume koles in sugar-free red bull.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

m0LN4r ::

MrStein je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

MrStein je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Jaz

Ti si irelevanten.

Seveda. Druzba sloni na tem, da eni druge rinemo v drek ne pa vlecemo ven iz njega. Dnar sveta vladar.

S tem ko si sebe postavil pred druge, si vse druge potlačil.
Če nisi skontal takoj.

Ce 6 od 7 odprtih dni ni dovolj za polisendvic, kar ni isto kot urgenca. Tezava ni v trgovinah in v tem da ni casa. Tezava je drugje.
Damn kako le nemcem uspeva, ko je v nedeljo skoraj vse pozaprto.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

konspirator ::

Kdo gleda tv/radio poročila razen upokojencev ?? Njim itak lahko predvajaš reciklirane novice 8-).
--

nurmaln ::

konspirator je izjavil:

Kdo gleda tv/radio poročila razen upokojencev ?? Njim itak lahko predvajaš reciklirane novice 8-).

Proslavo Druže Tito mi ti se kunemo! Pa repeat until funny.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

jype ::

Hec je, da lahko vsakdo gre na Ustavno sodišče in doseže, da se tak zakon vrže ven, ker je pravica do svobodne gospodarske pobude zapisana v ustavi in je noben zakon ne more omejiti na nesorazmeren način.

Če se kdorkoli odloči odpreti trgovino, ki bo odprta ob nedeljah, mu nihče ne more tega preprečiti.

m0LN4r ::

konspirator je izjavil:

Kdo gleda tv/radio poročila razen upokojencev ?? Njim itak lahko predvajaš reciklirane novice 8-).

TVja se vec ne gleda, gleda se ondemand.

Aja kaj je se tako lepo, ko so trgovine zaprte v nedeljo? Tocno... zmanjsan brezvezen promet, tisina.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

shadeX ::

Aja kaj je se tako lepo, ko so trgovine zaprte v nedeljo? Tocno... zmanjsan brezvezen promet, tisina.


Ali pa povečan, ker grejo vsi pohajat.

Mato989 ::

jype je izjavil:

Hec je, da lahko vsakdo gre na Ustavno sodišče in doseže, da se tak zakon vrže ven, ker je pravica do svobodne gospodarske pobude zapisana v ustavi in je noben zakon ne more omejiti na nesorazmeren način.

Če se kdorkoli odloči odpreti trgovino, ki bo odprta ob nedeljah, mu nihče ne more tega preprečiti.


Seveda, na žalost je to verjetno res... zato pa mora bit pobuda nepopulistična ampak učinkovita...

Nedeljsko delo mora bit 500% urne postavke... in praznično tudi... potem pa naj majo ustavo gor pa dol... lahko majo odprto, nardit mormo tako ceno dela da se ne splača :)

m0LN4r ::

shadeX je izjavil:

Aja kaj je se tako lepo, ko so trgovine zaprte v nedeljo? Tocno... zmanjsan brezvezen promet, tisina.


Ali pa povečan, ker grejo vsi pohajat.

Ko bi le
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

nurmaln ::

Mato989 je izjavil:

Nedeljsko delo mora bit 500% urne postavke... in praznično tudi... potem pa naj majo ustavo gor pa dol... lahko majo odprto, nardit mormo tako ceno dela da se ne splača :)

Pa z zakonom predpišemo minimalno mesečno plačo 10.000 EUR. Ker bodo imeli vsi 10.000 EUR plače jim tudi ne bo treba delati ob nedeljah. Če pa slučajno ne bo dovolj delovnih mest bo pa država zaposlila vse tiste brezposelne. Tri muhe na en mah.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

MH0 ::

A ni v ZDR-1 določen delovni čas in urejene nadure? Delo v nedeljo torej ne pomeni, da nekdo dela dalj časa.

...:TOMI:... ::

Nekaj dejstev.

Pojdite v nedeljo v Avstrijo. Pa prosim sporočite, koliko je odprtih trgovin. Ker oni so hudo zaostal narod, mi smo pač hudo napreden narod.

Imamo zelo veliko trgovskih površin na enoto prebivalcev. Torej spet, kaže se, da smo hudo napredni.

Če bi bile trgovine zaprte, bi namesto delikatese in toploteke imele več dela gostilne in turistične destinacine. Absurd je, da je vrhunec tedna neke družine obisk trgovine oz. trgovskega centra. Spet, hudo napredni smo.

Zaradi odprtih trgovin imamo višje cene, saj nastane več odpadka, ker morajo zaradi politike trgovin imati na razpolago vse vrste kruha in salam v delikatesah do zadnje minute odprtja trgovine. Nato se začne odpis neprodanih živil.

Delajte, kakor vam paše, jaz bojkotiram trgovine v nedeljo, še v soboto grem cca. 2x na leto v trgovino, vse ostalo opravim med tednom. Fora je samo v organizaciji časa. Verjamem, da si loleki ne morejo organizirat nakupovnja, ker so preveč zaposleni z brezveznim življenjem, ki ga živijo.
Tomi

korenje3 ::

_pobesneli_ je izjavil:

Ko jaz rečem svojim delavcem da bo delavna sobota se jim hoče zmešat, gledajo grdo ko da bi jim 2 leti življenja ukradel zaradi vikenda ki mora bit prost za njih. To spoštujem in 99% vikendov so prosti, ampak včasih pač kakšna ura zmanjka pri projektu. A isti delavci gredo morit življenje delavcem v trgovine v nedeljo brez slabe vesti.kako pa to razumet? Če bi kaz rekel mojim da naj pridejo v nedeljo bi dobil odpovedi


stvar podjetja. daj jim obvezno da delajo v sobotah, pa da vidimo. tisti ki bodo hoteli zaslužit bodo delali, tisti ki jim tisti pičkin din nič ne pomeni bodo dali odpoved.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

radmannsdorf ::

AndrejS je izjavil:

Raje bi imeli referendum za odprtje UE v sobotah in nedeljah.

pa sej to je že blo pred par leti, pa ni bilo dovolj obiska, so zaprli.
jaz sem trgovec in sem ZA zaprtje trgovin ob nedeljah!

Zgodovina sprememb…

nurmaln ::

radmannsdorf je izjavil:

AndrejS je izjavil:

Raje bi imeli referendum za odprtje UE v sobotah in nedeljah.

pa sej to je že blo pred par leti, pa ni bilo dovolj obiska, so zaprli.
jaz sem trgovec in sem ZA zaprtje trgovin ob nedeljah!

Ne nisi. Ti si za omejevanje konkurence.
Če si res za zaprtje trgovin jih pač imej zaprte - v nedeljo, v soboto, lahko tudi v četrtek zaradi mene. V to kdaj imajo pa drugi odprto se pa ne vtikaj.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

gus5 ::

blink je izjavil:

Trgovine so odprte zaradi KUPCEV, ne zaradi trgovcev, torej obstaja dovolj veliko povpraševanje da se jim izplača imeti odprto trgovino.
Lastnikom trgovin se delo ob nedeljah baje ne izplača, saj morajo zaradi nedeljskega dela zaposlene plačati bolje. Trgovine so odprte zato, ker jih v to prisili konkurenca. Zaradi tega so se tudi tisti tuji trgovci, ki imajo sicer doma tradicionalno zaprte trgovine ob nedeljah (kot je Hofer), odločili, da sledijo trendu ostalih trgovcev. Zdi se, da je večina trgovcev v slabem ravnotežju, vendar si nihče ne upa prvi izstopiti.

nurmaln ::

gus5 je izjavil:

blink je izjavil:

Trgovine so odprte zaradi KUPCEV, ne zaradi trgovcev, torej obstaja dovolj veliko povpraševanje da se jim izplača imeti odprto trgovino.
Lastnikom trgovin se delo ob nedeljah baje ne izplača, saj morajo zaradi nedeljskega dela zaposlene plačati bolje. Trgovine so odprte zato, ker jih v to prisili konkurenca. Zaradi tega so se tudi tisti tuji trgovci, ki imajo sicer doma tradicionalno zaprte trgovine ob nedeljah (kot je Hofer), odločili, da sledijo trendu ostalih trgovcev. Zdi se, da je večina trgovcev v slabem ravnotežju, vendar si nihče ne upa prvi izstopiti.

Aja reveži trgovci se morajo boriti za kupce na trgu? Oooooo revčki... Pa veš tudi da silijo en drugega v nižje marže? Bogi, bogi! :'( Vidim da je nekdo višje gor resno mislil ko je omenjal da je treba predpisati marže (predvidevam da višje od trenutnih).
Oh kako bi bilo na svetu bolje, če bi imelo več ljudi toliko modrosti!
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Žiiiga ::

Kaj pa gostilne, restavracije, lokali in slaščičarne?

MH0 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Nekaj dejstev.

Pojdite v nedeljo v Avstrijo. Pa prosim sporočite, koliko je odprtih trgovin. Ker oni so hudo zaostal narod, mi smo pač hudo napreden narod.

Imamo zelo veliko trgovskih površin na enoto prebivalcev. Torej spet, kaže se, da smo hudo napredni.

Če bi bile trgovine zaprte, bi namesto delikatese in toploteke imele več dela gostilne in turistične destinacine. Absurd je, da je vrhunec tedna neke družine obisk trgovine oz. trgovskega centra. Spet, hudo napredni smo.

Zaradi odprtih trgovin imamo višje cene, saj nastane več odpadka, ker morajo zaradi politike trgovin imati na razpolago vse vrste kruha in salam v delikatesah do zadnje minute odprtja trgovine. Nato se začne odpis neprodanih živil.

Delajte, kakor vam paše, jaz bojkotiram trgovine v nedeljo, še v soboto grem cca. 2x na leto v trgovino, vse ostalo opravim med tednom. Fora je samo v organizaciji časa. Verjamem, da si loleki ne morejo organizirat nakupovnja, ker so preveč zaposleni z brezveznim življenjem, ki ga živijo.

Razumem, da se samo loleki lahko ukvarjajo s tem, da bodo drugim ukazovali kdaj smejo nakupovati in kdaj ne. Edini pozitiven efekt komunistične preteklosti je, da je folk nekoliko manj pobožen. Avstrijci pa pa pač naj hodijo ob nedeljah v cerkve molit, če jim je tako ljubše.

nurmaln je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

AndrejS je izjavil:

Raje bi imeli referendum za odprtje UE v sobotah in nedeljah.

pa sej to je že blo pred par leti, pa ni bilo dovolj obiska, so zaprli.
jaz sem trgovec in sem ZA zaprtje trgovin ob nedeljah!

Ne nisi. Ti si za omejevanje konkurence.
Če si res za zaprtje trgovin jih pač imej zaprte - v nedeljo, v soboto, lahko tudi v četrtek zaradi mene. V to kdaj imajo pa drugi odprto se pa ne vtikaj.

Vsaj en, ki je nurmaln.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MH0 ()

nurmaln ::

Žiiiga je izjavil:

Kaj pa gostilne, restavracije, lokali in slaščičarne?

Zapret valda! Pa kremšnite morajo imeti vsi po 10€ na kos. Če se najde kakšen prasec ki deluje kot "nelojalna konkurenca" tako da odpre slaščičarno v nedeljo, ali pa kremšnito ponudi pol evra ceneje kot sosednja slaščičarna, pa na grmado z njim!!!
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

MH0 ::

Žiiiga je izjavil:

Kaj pa gostilne, restavracije, lokali in slaščičarne?

Najbrž bo kakšno tele hodilo kontrolirat, da ti slučajno ne prodajo zaprte vode,...

LeQuack ::

Spet pogrevajo stare teme, da delajo razkol med ljudstvom. To so pravi sovražniki te države.
Quack !

Smurf ::

Kje je problem. Ce nocete, da so trgovine odprte, ne kupujte ob nedeljah. Ce nocete delati ob nedeljah, zamenjajte sluzbo. Ne pa govorit kaj naj ostali pocnejo.

MrStein ::

Žiiiga je izjavil:

Kaj pa gostilne, restavracije, lokali in slaščičarne?

To so roboti brez družin. Kaj jih zdaj mešaš zraven?

Pa tile tudi:

prodajaln z omejeno površino prodajnega prostora do 200 m2 v starih mestnih in trških jedrih, naravnih, kulturno zgodovinskih in romarskih centrih, smučarskih centrih, marinah, kampih, zdraviliščih, turističnih središčih, bolnišnicah, pokopališčih, hotelih, na letališčih, mejnih prehodih, železniških in avtobusnih postajah, ki so lahko odprte brez omejitev.

In tile:
prodajaln na bencinskih servisih na servisnih prometnih površinah avtocest in hitrih cestah, ki so lahko odprte brez omejitev.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

gus5 ::

nurmaln je izjavil:

gus5 je izjavil:

blink je izjavil:

Trgovine so odprte zaradi KUPCEV, ne zaradi trgovcev, torej obstaja dovolj veliko povpraševanje da se jim izplača imeti odprto trgovino.
Lastnikom trgovin se delo ob nedeljah baje ne izplača, saj morajo zaradi nedeljskega dela zaposlene plačati bolje. Trgovine so odprte zato, ker jih v to prisili konkurenca. Zaradi tega so se tudi tisti tuji trgovci, ki imajo sicer doma tradicionalno zaprte trgovine ob nedeljah (kot je Hofer), odločili, da sledijo trendu ostalih trgovcev. Zdi se, da je večina trgovcev v slabem ravnotežju, vendar si nihče ne upa prvi izstopiti.

Aja reveži trgovci se morajo boriti za kupce na trgu? Oooooo revčki... Pa veš tudi da silijo en drugega v nižje marže? Bogi, bogi! :'( Vidim da je nekdo višje gor resno mislil ko je omenjal da je treba predpisati marže (predvidevam da višje od trenutnih).
Oh kako bi bilo na svetu bolje, če bi imelo več ljudi toliko modrosti!
Tržni liberalizem potrebuje regulacijo; če je ni, izpad profitov plačajo zaposleni in potrošniki. Lastniki trgovin, ki so odprte o nedeljah, imajo izgubo. To izgubo pokrijejo s prodajo po višjih cenah ob nedeljah in predvsem ob delavnikih. Zaprte trgovine ob nedeljah = cenejše blago in storitve ob nedeljah in delavnikih.

MrStein ::

...:TOMI:... je izjavil:

Absurd je, da je vrhunec tedna neke družine obisk trgovine oz. trgovskega centra. Spet, hudo napredni smo.

Absurd je, da bi kdo z zakonodajo hotel družinam narekovati, kako "kvalitetni" naj bodo.

gus5 je izjavil:

Tržni liberalizem potrebuje regulacijo; če je ni, izpad profitov plačajo zaposleni in potrošniki. Lastniki trgovin, ki so odprte o nedeljah, imajo izgubo. To izgubo pokrijejo s prodajo po višjih cenah ob nedeljah in predvsem ob delavnikih. Zaprte trgovine ob nedeljah = cenejše blago in storitve ob nedeljah in delavnikih.

O moj bog!
Argument!

Čuj, a si ti pomotoma na napačnem forumu? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

nurmaln ::

gus5 je izjavil:

Tržni liberalizem potrebuje regulacijo; če je ni, izpad profitov plačajo zaposleni in potrošniki. Lastniki trgovin, ki so odprte o nedeljah, imajo izgubo. To izgubo pokrijejo s prodajo po višjih cenah ob nedeljah in predvsem ob delavnikih. Zaprte trgovine ob nedeljah = cenejše blago in storitve ob nedeljah in delavnikih.

Would it hurt you to read a book?
Pa začni tukaj, ne tukaj. Bo večja verjetnost da boš komu dejansko pomagal in manjša možnost da boš povzročil smrt nekaj milijonov.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

radmannsdorf ::

nurmaln je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

AndrejS je izjavil:

Raje bi imeli referendum za odprtje UE v sobotah in nedeljah.

pa sej to je že blo pred par leti, pa ni bilo dovolj obiska, so zaprli.
jaz sem trgovec in sem ZA zaprtje trgovin ob nedeljah!

Ne nisi. Ti si za omejevanje konkurence.
Če si res za zaprtje trgovin jih pač imej zaprte - v nedeljo, v soboto, lahko tudi v četrtek zaradi mene. V to kdaj imajo pa drugi odprto se pa ne vtikaj.

ne. zivim blizu trgovine in vcasih ko je bila zaprta, sem vsaj vedel da je nedelja. zdaj je vsak dan enak. brezveze. jaz sem za raznolik svet, ne pa da je vsepovsod vse enako vse dni. se dobro da je ponoci tema, podnevi pa danr, ker verjetno bi nekaterim pasalo, da je kar skoz dan.

blink ::

gus5 je izjavil:

blink je izjavil:

Trgovine so odprte zaradi KUPCEV, ne zaradi trgovcev, torej obstaja dovolj veliko povpraševanje da se jim izplača imeti odprto trgovino.
Lastnikom trgovin se delo ob nedeljah baje ne izplača, saj morajo zaradi nedeljskega dela zaposlene plačati bolje. Trgovine so odprte zato, ker jih v to prisili konkurenca. Zaradi tega so se tudi tisti tuji trgovci, ki imajo sicer doma tradicionalno zaprte trgovine ob nedeljah (kot je Hofer), odločili, da sledijo trendu ostalih trgovcev. Zdi se, da je večina trgovcev v slabem ravnotežju, vendar si nihče ne upa prvi izstopiti.


Ne, trgovine so odprte zato ker so pred vrati kupci z denarjem. Trgovine niso dobrodelna organizacija ki bi delila pomoč (pa še tam najprej poskrbijo za svoje stroške in plače).

nurmaln ::

radmannsdorf je izjavil:

nurmaln je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

AndrejS je izjavil:

Raje bi imeli referendum za odprtje UE v sobotah in nedeljah.

pa sej to je že blo pred par leti, pa ni bilo dovolj obiska, so zaprli.
jaz sem trgovec in sem ZA zaprtje trgovin ob nedeljah!

Ne nisi. Ti si za omejevanje konkurence.
Če si res za zaprtje trgovin jih pač imej zaprte - v nedeljo, v soboto, lahko tudi v četrtek zaradi mene. V to kdaj imajo pa drugi odprto se pa ne vtikaj.

ne. zivim blizu trgovine in vcasih ko je bila zaprta, sem vsaj vedel da je nedelja. zdaj je vsak dan enak. brezveze. jaz sem za raznolik svet, ne pa da je vsepovsod vse enako vse dni. se dobro da je ponoci tema, podnevi pa danr, ker verjetno bi nekaterim pasalo, da je kar skoz dan.

Jaz sem tudi za raznolik svet. Nekako se je izkazalo da je bolj raznolik če pustiš da vsi delajo kar jim paše (dokler ne škodujejo drugim), kot če začneš predpisovat kaj kdo sme, kdaj in na kakšen način. Go figure.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

ferdov ::

Predpostavimo, da imajo v nedeljo trgovine izgube.

Se pravi, prvi ki zapre, bi te izgube ne imel, zaradi tega bi lahko znižal cene proizvodov, s tem bi dobil več kupcev, njegov dobiček bi še bolj rasel. Zelo hitro bi isto naredili še ostali, cene bi se spet izenačile, trgovine pa bi bile ob nedeljah zaprte.

Ali so vsi managerji trgovinskih verig nesposobni ali pa tole ne drži. Trgovine nimajo izgube ob nedeljah.

Če so delavci premalo plačani za nedeljsko delo, to ne rešuje referendum ali zakon o zaprtju trgovin, ampak kolektivna pogodba, ZDR in delovne inšpekcije.

Ker potem zaprimo bolnice, medicinske sestre so nedvomno premalo plačane, tudi za dežursva. Pa še kaj bi se našlo.

slotechar ::

Nekatere drzave majo lepo urejeno tako, da tudi ce so velike tegovine zaprte v nedeljo da dovolijo privat mejhnim trgovincam da delajo tudi ob nedeljah ce seveda zelijo.

Zgodovina sprememb…

nurmaln ::

ferdov je izjavil:

Ali so vsi managerji trgovinskih verig nesposobni ali pa tole ne drži.

Odgovor je na dlani - vsi poslovodje, managerji, direktorji največjih in najuspešnejših trgovskih verig so nesposobni in delajo škodo lastnim firmam. Gus5 knows best!
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln
««
2 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Trgovine oblačila nedeljo

Oddelek: Loža
263320 (2615) widj3098dj32

trgovine med prazniki

Oddelek: Loža
314863 (4230) Mavrik
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913050 (11165) Zheegec
»

Referendum o obratovanju trgovin ob nedeljah (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
58929207 (22583) Valery
»

Trgovine v nedeljo da ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1139302 (8116) MadMicka

Več podobnih tem