» »

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

««
48 / 56
»»

sunshine403 ::

broken/link je izjavil:

če s tem misliš interes večine prebivalcev, smo imeli leta 2003 referendum, kjer je bila večina za zaprtje trgovin.

No ne cisto tako. Za zaprtje trgovin je bilo 256.461 prebivalcev, kar tezko stejes kot vecino prebivalstsva pri 2 miljonskem narodu. Poleg tega pa prava vecina prebivalstva, verjetno tudi vecina teh, ki tu tako pizdijo, da je treba stvari zapreti, glasuje cisto vsako nedeljo in se odpravi v trgovino. Ce bi glasovali drugace in bi ostali doma, bi trgovci imeli trgovine zaprte, ker se jim ne bi splacalo ;) Ker pa prava vecina prebivalstva vsako nedeljo znova potrdi svoje "glasovanje" pa so trgovine odprte. Stvar je zares dokaj preprosta.

49106 ::

sunshine403 je izjavil:

broken/link je izjavil:

če s tem misliš interes večine prebivalcev, smo imeli leta 2003 referendum, kjer je bila večina za zaprtje trgovin.

Za zaprtje trgovin je bilo 256.461 prebivalcev, kar tezko stejes kot vecino prebivalstsva pri 2 miljonskem narodu.


Tako je. Referendumska zmaga je čista kot solza.

Mato989 ::

sunshine403 je izjavil:

broken/link je izjavil:

če s tem misliš interes večine prebivalcev, smo imeli leta 2003 referendum, kjer je bila večina za zaprtje trgovin.

No ne cisto tako. Za zaprtje trgovin je bilo 256.461 prebivalcev, kar tezko stejes kot vecino prebivalstsva pri 2 miljonskem narodu. Poleg tega pa prava vecina prebivalstva, verjetno tudi vecina teh, ki tu tako pizdijo, da je treba stvari zapreti, glasuje cisto vsako nedeljo in se odpravi v trgovino. Ce bi glasovali drugace in bi ostali doma, bi trgovci imeli trgovine zaprte, ker se jim ne bi splacalo ;) Ker pa prava vecina prebivalstva vsako nedeljo znova potrdi svoje "glasovanje" pa so trgovine odprte. Stvar je zares dokaj preprosta.


Po tej tvoji logiki je tudi vsaka vlada RS nelegitimna ker za njo ni volila vecina od 2 mil prebivalcev.... Oz. Vecina od vseh volilnih upravicencev...

Referendum je bil po takratnih zakonih veljaven
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sunshine403 ::

Si slucajno funkcionalno nepismen? Sem kje napisal da referendum ni veljaven? Ja po takratnih zakonih je veljaven, tezko pa se obesas na to, da je VECINA PREBIVALSTVA rekla ne nedeljskemu odprtju. Zgolj dobrih 10% prebivalstva je bilo proti odprtju. Dovolj velika vecina prebivalstva pa, kot sem napisal prej, vsak teden znova izvaja svoj referendum, ki je neprimerno bolj veljaven kot tisti iz leta 2003, in rezultati le tega so tudi znani. Referendumska zmaga je vsako nedeljo cista kot solza ;)

49106 ::

sunshine403 je izjavil:

Si slucajno funkcionalno nepismen? Sem kje napisal da referendum ni veljaven? Ja po takratnih zakonih je veljaven


Če je referendum po takratnih zakonih veljaven, zakaj naj bi bil on funkcionalno nepismen ?

Zgolj dobrih 10% prebivalstva je bilo proti odprtju.


Večina je glasovala za zaprtje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

2dark ::

49106 je izjavil:


Večina je glasovala za zaprtje.


V sloveniji se volj ljudstva ne upošteva.

Večina je pri novvem družinskem zakoniku izglasovala skozi referendum, da sta družina moški in ženska, pa so potem homiči v parlamentu dopolnili , da so tudi oni del družine. Referendume se sploh ne bi smelo sprmeinjat. Takšna kot je volja ljudstva, tako mora biti!
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Mato989 ::

sunshine403 je izjavil:

Si slucajno funkcionalno nepismen? Sem kje napisal da referendum ni veljaven? Ja po takratnih zakonih je veljaven, tezko pa se obesas na to, da je VECINA PREBIVALSTVA rekla ne nedeljskemu odprtju. Zgolj dobrih 10% prebivalstva je bilo proti odprtju. Dovolj velika vecina prebivalstva pa, kot sem napisal prej, vsak teden znova izvaja svoj referendum, ki je neprimerno bolj veljaven kot tisti iz leta 2003, in rezultati le tega so tudi znani. Referendumska zmaga je vsako nedeljo cista kot solza ;)


Če ne prideš volit, potem se strinjaš s tem, kar izvoli večina tistih ki pride =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sunshine403 ::

Se enkrat... sem slucajno kje napisal da referendum ni veljaven?

2dark ::

sunshine403 je izjavil:

Se enkrat... sem slucajno kje napisal da referendum ni veljaven?



Problem je, ker je veljaven, samo se ni nikoli izvedel. Samo v sloveniji imamo takšno demokracijo.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

SeMiNeSanja ::

sunshine403 je izjavil:

Si slucajno funkcionalno nepismen? Sem kje napisal da referendum ni veljaven? Ja po takratnih zakonih je veljaven, tezko pa se obesas na to, da je VECINA PREBIVALSTVA rekla ne nedeljskemu odprtju. Zgolj dobrih 10% prebivalstva je bilo proti odprtju. Dovolj velika vecina prebivalstva pa, kot sem napisal prej, vsak teden znova izvaja svoj referendum, ki je neprimerno bolj veljaven kot tisti iz leta 2003, in rezultati le tega so tudi znani. Referendumska zmaga je vsako nedeljo cista kot solza ;)

Več kot jih je takrat glasovalo za zaprtje, najdeš vsako nedeljo v trgovinah.
Med njimi tudi številne hinavce, ki so glasovali za zaprtje.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

49106 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

sunshine403 je izjavil:

Si slucajno funkcionalno nepismen? Sem kje napisal da referendum ni veljaven? Ja po takratnih zakonih je veljaven, tezko pa se obesas na to, da je VECINA PREBIVALSTVA rekla ne nedeljskemu odprtju. Zgolj dobrih 10% prebivalstva je bilo proti odprtju. Dovolj velika vecina prebivalstva pa, kot sem napisal prej, vsak teden znova izvaja svoj referendum, ki je neprimerno bolj veljaven kot tisti iz leta 2003, in rezultati le tega so tudi znani. Referendumska zmaga je vsako nedeljo cista kot solza ;)

Več kot jih je takrat glasovalo za zaprtje, najdeš vsako nedeljo v trgovinah.
Med njimi tudi številne hinavce, ki so glasovali za zaprtje.


To bi se ti zdel. Trgovine so ob nedeljah zaprte.

sunshine403 je izjavil:

Se enkrat... sem slucajno kje napisal da referendum ni veljaven?


Zakaj potem sploh še jamraš glede referenduma? A se ne moreš sprijaznit z dejstvom, da je večina volivcev glasovala za zaprtje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mato989 ::

Obstaja pa še ena "težava" ki sicer ni naš problem ampak je to dvostranska pogodba, ampak večina trgovskih centrov ima v svojih pogodbah o najemu člen ki govori, da ko najameš trgovini znotraj centra se ZAVEŽEŠ, da boš imela ENAK obratovalni čas kot ga določi center... in tako so nekako trgovine PRISILJENE v nedeljsko odprtje če tak določi center, pa ne zato ker bi v nedeljo imeli dovolj prometa, ampak zato ker imajo med tednom zaradi centra toliko več prometa, da se jim vseeno splača delat "izgubo" ki jo pokrivajo čez teden zaradi lokacije...

Ničkolikokrat sem se pogovarjal z lastniki trgovinic ki so v nedeljo gnojile po prometu v Qlandiji, nekateri so imeli celo 0EUR prometa ob nedeljah (kakšne zlatarne, urarne, specializirane trgovine, itd...) ampak čeprav povejo, da bi raje imeli zaprto, majo potem penale na pogodbo, in ker med tednom zaradi lokacije naredijo promet x2 ali x3 kot če bi bili nekje sami za sebe, raje potem pustijo da zaposlen sedi in gleda v luft ob nedeljah...

Kako bi torej to rešilo da mi ne bi tja hodli, če pa ti že imajo recimo 0EUR ali minimalen promet...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

c3p0 ::

49106 je izjavil:


Če je referendum po takratnih zakonih veljaven, zakaj naj bi bil on funkcionalno nepismen ?


Referendum je veljaven, je pa bil le posvetovalen. Torej ni nobene obveznosti, da se upošteva in izvede.

Mato989 je izjavil:

Obstaja pa še ena "težava" ki sicer ni naš problem ampak je to dvostranska pogodba, ampak večina trgovskih centrov ima v svojih pogodbah o najemu člen ki govori, da ko najameš trgovini znotraj centra se ZAVEŽEŠ, da boš imela ENAK obratovalni čas kot ga določi center...


Trgovski center nima nobene dolžnosti nekomu dati najemno pogodbo, kot tudi stranka ni prisiljena biti v trgovskem centru. Lahko štacuno odpre kjerkoli želi, magari le online.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

sunshine403 ::

49106 je izjavil:

Zakaj potem sploh še jamraš glede referenduma? A se ne moreš sprijaznit z dejstvom, da je večina volivcev glasovala za zaprtje?

A ni bilo ze zadnjic dovolj? Bova se enkrat... no pa dejmo, ker ne samo da nemsko ne znas, da ne znas uporabljati Googla in nisi sposoben sproducirati enega linka, ki bi potrdil tvoje trditve da lazem (jaz sem ti jih dal nekaj da ne lazem), vidim da ti tudi preprosta matematika ne gre prevec od rok. Ampak ker imam lih se 15min casa, pa dajmo popravit tvojo napacno trditev, da je VECINA VOLILCEV glasovala za zaprtje.
Po podatkih Drzavne volilne komisije je bilo vseh volilnih upravicencev na referedumu v zvezi s predlogom zakona o spremembi zakona o trgovini, ki je bil 21.9.2003 1.618.964 (plus 14, ki so glasovali s potrdilom, ker pomotoma niso bili vpisani v volilni imenik). Za je glasovalo 256.461 volivcev. Ce ti nekako uspe matematicno dokazati da je 256.461 ljudi VECINA VOLIVCEV od 1.618.978, se ti po moje obeta kaksna nagrada. Ampak ker ni sposoben uporabljati niti Googla, mocno dvomim, da ti bo slo tokrat kaj boljse.
In ja jebes, semantika... potem ce ze poskusas drkati, naslednjic napisi pravilno in reci da je vecina udelezencev referenduma glasovala za. Ker je "majckena" razlika med VECINO VOLIVCEV in VECINO UDELEZENCEV... ena taksna manjsa razlika od 1.173.136‬ ljudi oz. tako od oka 50% vse populacije Slovenije.

Mato989 ::

Trgovski center nima nobene dolžnosti nekomu dati najemno pogodbo, kot tudi stranka ni prisiljena biti v trgovskem centru. Lahko štacuno odpre kjerkoli želi, magari le online.


Seveda, saj to sem pojasnil, ampak moj point je bil, da torej to kar govori uporabnik "SeMiNeSanja" kako je v nedeljo tako dober promet da nočejo zapret, ne pije vode 100%... ker marsikdo BI ZAPRL ampak ker je pogodba tako sestavljena, ne sme brez penalov, četudi je v nedeljo slab promet, ampak ker preračuna in primerja, da je promet zunaj trgovskega centra recimo 50% nižji, se mu vseeno splača med tednom zaslužit več, v nedeljo pa pač vegetira ena zaposlena tam...

To pa pomeni, da to "glasovanje" z tem da ne gremo tja kupit, ne bo prineslo spremembe, ker je odvisno od pogodbe ne pa od prometa, kar je iz mojega primera več kot očitno.

sunshine403 je izjavil:

49106 je izjavil:

Zakaj potem sploh še jamraš glede referenduma? A se ne moreš sprijaznit z dejstvom, da je večina volivcev glasovala za zaprtje?

A ni bilo ze zadnjic dovolj? Bova se enkrat... no pa dejmo, ker ne samo da nemsko ne znas, da ne znas uporabljati Googla in nisi sposoben sproducirati enega linka, ki bi potrdil tvoje trditve da lazem (jaz sem ti jih dal nekaj da ne lazem), vidim da ti tudi preprosta matematika ne gre prevec od rok. Ampak ker imam lih se 15min casa, pa dajmo popravit tvojo napacno trditev, da je VECINA VOLILCEV glasovala za zaprtje.
Po podatkih Drzavne volilne komisije je bilo vseh volilnih upravicencev na referedumu v zvezi s predlogom zakona o spremembi zakona o trgovini, ki je bil 21.9.2003 1.618.964 (plus 14, ki so glasovali s potrdilom, ker pomotoma niso bili vpisani v volilni imenik). Za je glasovalo 256.461 volivcev. Ce ti nekako uspe matematicno dokazati da je 256.461 ljudi VECINA VOLIVCEV od 1.618.978, se ti po moje obeta kaksna nagrada. Ampak ker ni sposoben uporabljati niti Googla, mocno dvomim, da ti bo slo tokrat kaj boljse.
In ja jebes, semantika... potem ce ze poskusas drkati, naslednjic napisi pravilno in reci da je vecina udelezencev referenduma glasovala za. Ker je "majckena" razlika med VECINO VOLIVCEV in VECINO UDELEZENCEV... ena taksna manjsa razlika od 1.173.136‬ ljudi oz. tako od oka 50% vse populacije Slovenije.


Daj nehaj bluzit... TISTI KI NE GRE GLASOVAT PREDA SVOJ GLAS TISTEMU KI GRE... po tvoji logiki ni NOBENA VLADA izven morda prve legitimna, ker nima VEČINE VOLILCEV za sabo =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

sunshine403 ::

Mato res ti toplo priporocam da gres na en tecaj branja, ker imas ocitno probleme z razumevanjem prebranega.

Mato989 ::

sunshine403 je izjavil:

Mato res ti toplo priporocam da gres na en tecaj branja, ker imas ocitno probleme z razumevanjem prebranega.


Ti maš problem z razumevanjem...

ČE NE GREŠ VOLIT si 0, ker daš glas tistim ki gredo... tako deluje v tem sistemu (na žalost ali na srečo)... in večina je vse kar je več kot 50% na volitvah, ti lahko sicer bluziš z tem kako je samo VEČINA UDELEŽENCEV, ampak to je nepomembno, ker kdorkoli ne pride ni aktivni volilec tisti dan in torej se strinja z tem kar večina odloči (logika)

Povej mi nekaj, kako je po tvoje, je katera vlada sploh legitimna če nima dejanske večinske podpore volilcev? Torej od 1,6mil bi po tvoje torej moralo za koalicijo volit 800k+ volilcev ali? Jaz se sicer strinjam da bi tako bilo prav, samo potem moramo nardit volitve obvezne =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sunshine403 ::

Ne Mato se enkrat, ker sem ti ze 5x napisal.... Nikjer nisem rekel da referendum ni veljaven. Nikjer nisem napisal, da vecina tistih, ki so sli volit ni izglasovala zaprtja in nikjer nisem napisal da referendum ni zakonit. Jasno? Napisal sem samo, da VECINA VOLIVCEV (ja to so tudi tisti, ki niso sli volit) ni izglasovala tega. To ne pomeni da referendum ni zakonit (legitimnost je druga stvar). Tako da glede na tvoje kot kaze omejene sposobnosti razumevanja, raje ne delaj zakljuckov o tem, kaj kdo drug razmislja.

solatko ::

Mato989 - Če bi se šli demokracijo, bi morali večino volitev razveljaviti, ker ni bilo vsaj 50%-na udeležba +1 glas. Ja večina vlad je bila po demokratičnih načelih, neveljavna, manjšinska.

Katera država na svetu, bi potrdila odločitev tega referenduma, če bi bila udelžba taka, kot na poznejših brezveznih referendumih:
Plebiscit o samostojnosti Slovenije @ Wikipedia

Ko bo vprašanje zanimivo za vse ali večino volilcev, bo tudi udeležba večja, ravno tako na volitvah, ko bodo stranke imele zanimive in predvsem poštene in sposobne kandidate, bo udeležba večja.
Nizka udeležba je odgovor politiki, da se nekaj ne dela prav.

Predvsem pa bi morali spremeniti način volitev, da bi se glasovalo za ljudi in ne za stranke.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Mato989 ::

Mato989 - Če bi se šli demokracijo, bi morali večino volitev razveljaviti, ker ni bilo vsaj 50%-na udeležba +1 glas. Ja večina vlad je bila po demokratičnih načelih, neveljavna, manjšinska.


Ampak to pomeni da so tudi vsi zakoni sprejeti neveljavni ker niso demokratično sprejeti =) In s tem tudi vse kazni izrečene itd...

Jaz se strinjam s tabo, da bi morali volit ljudi ne stranke =) Ampak menim da bi tudi morali uzakonit obvezno udeležbo na volitvah, pa četudi oddaš neveljaven glas nima veze, samo pojdi.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Genetic ::

sunshine403 je izjavil:

Ne Mato se enkrat, ker sem ti ze 5x napisal.... Nikjer nisem rekel da referendum ni veljaven. Nikjer nisem napisal, da vecina tistih, ki so sli volit ni izglasovala zaprtja in nikjer nisem napisal da referendum ni zakonit. Jasno? Napisal sem samo, da VECINA VOLIVCEV (ja to so tudi tisti, ki niso sli volit) ni izglasovala tega. To ne pomeni da referendum ni zakonit (legitimnost je druga stvar). Tako da glede na tvoje kot kaze omejene sposobnosti razumevanja, raje ne delaj zakljuckov o tem, kaj kdo drug razmislja.

Iz SSKJ:
volívec -vca in volílec -lca [voliu̯ca] m (ȋ)
kdor ima pravico voliti: izbrisati, vpisati volivca; seznam, zbor volivcev
// kdor voli: volivci so oddajali glasovnice
Slovar slovenskega knjižnega jezika, druga, dopolnjena in deloma prenovljena izdaja, www.fran.si, dostop 16. 6. 2020.

sunshine403 ::

No hvala da si potrdil se z definicijo iz SSKJ to kar sem napisal.

solatko ::

Mato989 - V nobeni demokratični državi, volilna udeležba ni obvezna, jih je pa kar nekaj, v katerih volitve niso veljavne, če ni 50%-na udeležba. Obvezno volilno udeležbo imajo diktatorske države, še v yugi to ni bilo obvezno.
Delo krepa človeka

Genetic ::

sunshine403 je izjavil:

No hvala da si potrdil se z definicijo iz SSKJ to kar sem napisal.

:) Zdaj se cakam, da bo Mato napisal isto, potem se pa lahko dalje kregata

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - V nobeni demokratični državi, volilna udeležba ni obvezna, jih je pa kar nekaj, v katerih volitve niso veljavne, če ni 50%-na udeležba. Obvezno volilno udeležbo imajo diktatorske države, še v yugi to ni bilo obvezno.


Hmmmm

Of the first 35 of the 167 countries listed in descending order on EIU's Democracy Index for 2019, Australia (No. 9), Luxemburg (No. 12), Uruguay (No. 15), Costa Rica[5] (No. 19), and Belgium (No. 33) are the only nations having compulsory voting.

Belgium has the oldest existing compulsory voting system. Compulsory voting was introduced in 1893 for men[6] and in 1948 for women, following universal female suffrage.[7] Belgians aged 18 and over and registered non-Belgian voters are obliged to present themselves in their polling station; while they don't have to cast a vote, those who fail to present themselves (without proper justification, or having appointed a proxy) at their polling station on election Sunday can face prosecution and a moderate fine. If they fail to vote in at least four elections, they can lose the right to vote for 10 years. Non-voters also might face difficulties getting a job in the public sector.[8] In practice fines are no longer issued for non-voters (7.4% of all voters did not vote at the 2018 local elections) but fines will be levied upon those chosen to invigilate at the polling stations.[9]


Pričakujem tvoje opravičilo!

sunshine403 je izjavil:

No hvala da si potrdil se z definicijo iz SSKJ to kar sem napisal.



LOL

Genetic je izjavil:

sunshine403 je izjavil:

Ne Mato se enkrat, ker sem ti ze 5x napisal.... Nikjer nisem rekel da referendum ni veljaven. Nikjer nisem napisal, da vecina tistih, ki so sli volit ni izglasovala zaprtja in nikjer nisem napisal da referendum ni zakonit. Jasno? Napisal sem samo, da VECINA VOLIVCEV (ja to so tudi tisti, ki niso sli volit) ni izglasovala tega. To ne pomeni da referendum ni zakonit (legitimnost je druga stvar). Tako da glede na tvoje kot kaze omejene sposobnosti razumevanja, raje ne delaj zakljuckov o tem, kaj kdo drug razmislja.

Iz SSKJ:
volívec -vca in volílec -lca [voliu̯ca] m (ȋ)
kdor ima pravico voliti: izbrisati, vpisati volivca; seznam, zbor volivcev
// kdor voli: volivci so oddajali glasovnice
Slovar slovenskega knjižnega jezika, druga, dopolnjena in deloma prenovljena izdaja, www.fran.si, dostop 16. 6. 2020.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

sunshine403 ::

Fuckme... ta tip je resno funkcionalno nepismen... Kaj Mato a to si pa spregledal??? Tisto kar sem ti boldal spodaj je tistih 1.6mio ljudi, ce slucajno ne razumes. In to je stevilo volivcev od katerih potem vzames vecino ce govoris o vecini volivcev.

Iz SSKJ:
volívec -vca in volílec -lca [voliuca] m (i)
kdor ima pravico voliti: izbrisati, vpisati volivca; seznam, zbor volivcev
// kdor voli: volivci so oddajali glasovnice

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

sunshine403 je izjavil:

Fuckme... ta tip je resno funkcionalno nepismen... Kaj Mato a to si pa spregledal??? Tisto kar sem ti boldal spodaj je tistih 1.6mio ljudi, ce slucajno ne razumes. In to je stevilo volivcev od katerih potem vzames vecino ce govoris o vecini volivcev.

Iz SSKJ:
volívec -vca in volílec -lca [voliuca] m (i)
kdor ima pravico voliti: izbrisati, vpisati volivca; seznam, zbor volivcev
// kdor voli: volivci so oddajali glasovnice


Pojdi se naučit procentov prosim =)

Če ima 100 volilcev volilno pravico in jih gre volit 50 to pomeni da ostalih 50 PREDA svojo volilno pravico v procentih DRUGIM 50tim(tako ima od 50tih ki pridejo vsak moč 2% namesto 1%) in če od 50tih jih 26 voli za nekaj, je to VEČINA volilcev ker imajo moč ostalih... zdaj pa nehaj težit.

Nauči se kako sistem deluje potem pa pametuj, VEČIAN VOLILCEV JE IZGLASOVALA ZAPRTJE, ker tisti ki NISO PRIŠLI SO PREDALI MOČ GLASOV PROCENTUALNO VSEM KI SO PRIŠLI. Če ne razumeš delovanja procentov ti nisem jaz kriv.

Ti pa hočeš z semantiko bluzit
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sunshine403 ::

Saj nima smisla... to je isto, kot da bi se pogovarjal z zlato ribico in ji poskusal dokazati da je vecina od 100 zares 51 in ne 26. Ampak ok. Ja Mato po tvoji matematiki je vecina od 100 26. Naj bo temu tako. :|

feryz ::

Mato pač razmišlja tako. Če 46 poslancev razsodi, da se ne smemo gibati iz občine v občino, potem to pomeni, da je večina volilcev za to, da ne smemo iz občine v občino.
Ker smo/so na volitvah ...

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Mato pač razmišlja tako. Če 46 poslancev razsodi, da se ne smemo gibati iz občine v občino, potem to pomeni, da je večina volilcev za to, da ne smemo iz občine v občino.
Ker smo/so na volitvah ...


Narobe, to sem že povedal, da na žalost nima koralacije... Ker lahko da so poslanci govorili drugače ali pa tega vprašanja niso dobili, ko smo izbirali glede naše podpore...

sunshine403 je izjavil:

Saj nima smisla... to je isto, kot da bi se pogovarjal z zlato ribico in ji poskusal dokazati da je vecina od 100 zares 51 in ne 26. Ampak ok. Ja Mato po tvoji matematiki je vecina od 100 26. Naj bo temu tako. :|


Večina se gleda od tistih ki pridejo, ne od tistih ki so =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

solatko ::

Mato999 - Nihče nič ne preda, volilni izid se sprejme tak kot je, z vsemi procenti, vendar nikakor ne moreš trdit, da to sprejme večina, dokler volilna udeležba ni VEČINSKA torej vsaj 50+1 glas. Tako kot je določeno v delniških pravilih za skupščine, zbore lastnikov,... bi moralo biti tudi za volitve in referendum (od zgoraj naštetih, nikjer ni udeležba obvezne). Edina demokratična država od tistih, ki si jih naštel, bi lahko bila Belgija, kjer je pač specifika, da volita skupno vlado, dva različna naroda in je potrebno zagotoviti sorazmerje, Avstralija ima večino predpisov od takrat, ko je bil to še angleški zapor, za najhujše zločince in so del commonwealth-a in o kakšni hudi demokraciji ne moreš govort, če je vrhovni šef, angleška kraljica.

Gre za to, da volilcev ni, če ne morejo nič spremenit z udeležbo. Zakaj misliš, da volilne zakonodaje nočejo spremenit v semer, da voliš poimensko zastopnika in ne stranko, ki potem svoje ljudi pošlje v parlament, torej so volilni izzidi znani pred volitvami.

Če bi se zakonodaja spremenila in bi morala bit udeležba vsaj 50+1, bi se politiki hitro poenotili tudi pri zakonodaji, tako pa jim stanje kot je s 10+ strankami v parlamentu ali občinskih in mestnih svetih paše, saj lažje krmarijo v kalnem. Poleg tega bi morali določit, da poslanec, ki menja stranke, ne more kandidirat na naslednjih volitvah, ker je to čisti nateg volilcev.
Delo krepa človeka

feryz ::

Udeležba 50 + 1 procent je možna v Severni Koreji, na Kitajskem in podobnih kvazi demokracijah.
Yep, tudi Kima izvolijo. In to praktično soglasno. Kar pomeni, da so vsi Korejci za.

Sicer pa, kdo k... si je izmislil, da lahko večina Slovencev odloča o privatni lastnini in nje propadu, skupaj z lastnikom?
Vprašajte večino Slovencev, če bi dali Jankota v čuzo? Ker bo to dobro za večino.
V bistvu lahko vsak referendum spelješ tako, da bo večina glasovala, kot si si sam zamislil. Le ostalih par strank je treba podkupiti. Da ti bodo držali štango.

showsover ::

Mato je malo neartikuliran, moral bi uporabljati kvalifikatorje v smislu potencialni/možni/skupni in aktivni/udeleženi. Saj vem, da ga malo prcate, ampak se mi kar smili, kako ne zna s katano (ali pa vsaj s kakšnim nagamakijem) prerezati vozla.

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato999 - Nihče nič ne preda, volilni izid se sprejme tak kot je, z vsemi procenti, vendar nikakor ne moreš trdit, da to sprejme večina, dokler volilna udeležba ni VEČINSKA torej vsaj 50+1 glas. Tako kot je določeno v delniških pravilih za skupščine, zbore lastnikov,... bi moralo biti tudi za volitve in referendum (od zgoraj naštetih, nikjer ni udeležba obvezne). Edina demokratična država od tistih, ki si jih naštel, bi lahko bila Belgija, kjer je pač specifika, da volita skupno vlado, dva različna naroda in je potrebno zagotoviti sorazmerje, Avstralija ima večino predpisov od takrat, ko je bil to še angleški zapor, za najhujše zločince in so del commonwealth-a in o kakšni hudi demokraciji ne moreš govort, če je vrhovni šef, angleška kraljica.

Gre za to, da volilcev ni, če ne morejo nič spremenit z udeležbo. Zakaj misliš, da volilne zakonodaje nočejo spremenit v semer, da voliš poimensko zastopnika in ne stranko, ki potem svoje ljudi pošlje v parlament, torej so volilni izzidi znani pred volitvami.

Če bi se zakonodaja spremenila in bi morala bit udeležba vsaj 50+1, bi se politiki hitro poenotili tudi pri zakonodaji, tako pa jim stanje kot je s 10+ strankami v parlamentu ali občinskih in mestnih svetih paše, saj lažje krmarijo v kalnem. Poleg tega bi morali določit, da poslanec, ki menja stranke, ne more kandidirat na naslednjih volitvah, ker je to čisti nateg volilcev.


Kaj bluziš, to je EU demokratični indeks držav ki imajo "compulsory voting" ti pa kot kaže veš bolje katere so demokratične in katere ne... še več napisal si trditev da NOBENA demokratična država nima zakonsko urejene zahtevane volilne udeležbe, no zdaj smo prišli do tega da KLJUB tvojem relativiziranju ima VSAJ 1 država "prisilno" udeležbo ali pa kazen =)

Torej kdaj se boš opravičil za laži ki jih pišeš?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

solatko ::

feryz - Kdo bi sprejel rezultate plebiscita slovencev, če bi bila udeležba taka, kot na referendumu o zaprtju trgovin v nedeljo?
Poleg tega je vprašanje, kaj bi reklo US, če bi katerakoli vlada implementirala odločitev manjšine Slovencev.
Večina Slovencev bi bila tudi za to, da je najmanjša plača 2k€ in najmanjša pokojnina 1,5k€, če bi dali to na referendum in verjamem, da bi bila udeležba preko 80%-na.

Če bi bilo referendumsko vprašanje ali zapermo vse lopove, katerih ime se je pojavilo v gostilniških debatah, bi bila tudi udeležba visoka, samo za Jankoviča pa dvomim, da bi presegala 30%-ov.

Mato989 - Volitve predsednika države v najbolj demokratični državi na svetu, niso demokratične, zato ne bluzi z Costa Rico in podobnimi malimi državicami.

Povej mi ali je obvezna udeležba na volitvah v 10-ih najrazvitejših državah (ne vem kako je s Kitajsko ampak se mi zdi, da tam ni obvezna, čeprav je zaželjena.
Belgija je v podobnem položaju, kot Bosna, samo, da tam odločata dva naroda.

Demokracija je zelo širok pojem in si ga vsak predstavlja po svoje, v glavem pa je več denarja imaš, bolj si demokratičen.
Nisem rekel, da nikjer ni obvezna, temveč, da v večini demokratičnih držav, ni, zakaj bi se opravičeval, če si ti bralno nepismen. Države, ki še vedno gojijo monarhije, niso ravno demokratične, razen morda Švedske, drugje pa imajo monarhi in plemstvo, še vedno več privilegijev od ostalih državljanov.

Obvezna volilna udeležba je znak, da politiki ne zaupajo državljanom in jih je potrebno sankcionirat, če svoje pravice ne izkoristijo - je to demokratično?
Delo krepa človeka

feryz ::

Če bi bila druga politika, bi plebiscit padel. V to si lahko ziher.

Jaz samo trdim, da ni ustavna pravica večine Slovencev, da mi zjebejo posel. Očitno ostala "večina" misli drugače.

49106 ::

Ustavna pravica je, da vas lahko omejimo.


sunshine403 je izjavil:

Saj nima smisla... to je isto, kot da bi se pogovarjal z zlato ribico in ji poskusal dokazati da je vecina od 100 zares 51 in ne 26. Ampak ok. Ja Mato po tvoji matematiki je vecina od 100 26. Naj bo temu tako. :|


Po tvoje ne gre za večino, ker jih 100 ni volilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

49106 ::

c3p0 je izjavil:

49106 je izjavil:


Če je referendum po takratnih zakonih veljaven, zakaj naj bi bil on funkcionalno nepismen ?


Referendum je veljaven, je pa bil le posvetovalen.



Pravjo, da referendum nima veze, ker je bilo premalo glasov za zaprtje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

solatko ::

A ti samega sebe prepričuješ?
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

feryz - Kdo bi sprejel rezultate plebiscita slovencev, če bi bila udeležba taka, kot na referendumu o zaprtju trgovin v nedeljo?
Poleg tega je vprašanje, kaj bi reklo US, če bi katerakoli vlada implementirala odločitev manjšine Slovencev.
Večina Slovencev bi bila tudi za to, da je najmanjša plača 2kEUR in najmanjša pokojnina 1,5kEUR, če bi dali to na referendum in verjamem, da bi bila udeležba preko 80%-na.

Če bi bilo referendumsko vprašanje ali zapermo vse lopove, katerih ime se je pojavilo v gostilniških debatah, bi bila tudi udeležba visoka, samo za Jankoviča pa dvomim, da bi presegala 30%-ov.

Mato989 - Volitve predsednika države v najbolj demokratični državi na svetu, niso demokratične, zato ne bluzi z Costa Rico in podobnimi malimi državicami.

Povej mi ali je obvezna udeležba na volitvah v 10-ih najrazvitejših državah (ne vem kako je s Kitajsko ampak se mi zdi, da tam ni obvezna, čeprav je zaželjena.
Belgija je v podobnem položaju, kot Bosna, samo, da tam odločata dva naroda.

Demokracija je zelo širok pojem in si ga vsak predstavlja po svoje, v glavem pa je več denarja imaš, bolj si demokratičen.
Nisem rekel, da nikjer ni obvezna, temveč, da v večini demokratičnih držav, ni, zakaj bi se opravičeval, če si ti bralno nepismen. Države, ki še vedno gojijo monarhije, niso ravno demokratične, razen morda Švedske, drugje pa imajo monarhi in plemstvo, še vedno več privilegijev od ostalih državljanov.

Obvezna volilna udeležba je znak, da politiki ne zaupajo državljanom in jih je potrebno sankcionirat, če svoje pravice ne izkoristijo - je to demokratično?


Pa kaj ti si preneumen da bi šel pogledat lasten post in te demenca daje, poglej kaj si zapisal:

solatko je izjavil:

Mato989 - V nobeni demokratični državi, volilna udeležba ni obvezna, jih je pa kar nekaj, v katerih volitve niso veljavne, če ni 50%-na udeležba. Obvezno volilno udeležbo imajo diktatorske države, še v yugi to ni bilo obvezno.


V NOBENI si zapisal, in to je kratkomalo laž!

Priznaj da si napisal laž in bo bolje, ne pa se izmikat.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Žiiiga ::

Belgians aged 18 and over and registered non-Belgian voters are obliged to present themselves in their polling station; while they don't have to cast a vote, those who fail to present themselves (without proper justification, or having appointed a proxy) at their polling station on election Sunday can face prosecution and a moderate fine.

Mato989 ::

Žiiiga je izjavil:

Belgians aged 18 and over and registered non-Belgian voters are obliged to present themselves in their polling station; while they don't have to cast a vote, those who fail to present themselves (without proper justification, or having appointed a proxy) at their polling station on election Sunday can face prosecution and a moderate fine.


Saj, tja morš prit, in ko že itak moraš tja prit jih večina voli, poglej udeležbo napram naši =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Žiiiga ::

=)

solatko ::

Mato989 - Če te mučijo vejce ajde, sem se zlagal. Se počutiš bolje, saj same snovi to ne spremeni, dejstvo je, da nobena večjih, razvitih, demokratičnih držav, nima obvezne udeležbe na volitvah, razen Belgije, za katero sem pa že napisal, zakaj.
Pri nas bomo obvezno volilno udeležbo uzakonili, ko bo tako majhna, da bo JJ dobil ustavno večino v parlamentu.
Delo krepa človeka

SeMiNeSanja ::

Kaj se zdaj tukaj Belgijo izpostavlja kot nek hud zgled?

Državo, ki skoraj dve leti ni uspela izvoliti in ustoličiti funkcionalne vlade - kljub 'obveznemu glasovanju'... Državo, ki so se ji že vsi posmehovali, da bi bilo vseeno, če bi kar ukinili vlado, ker čisto o.k. funkcionira tudi brez.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

MrStein ::

Mato989 je izjavil:

Referendum je bil po takratnih zakonih veljaven

Ja, tako kot pijančevanje po maturi. To pa je tudi vse.

Kot vidiš, ta referendum noben ne upošteva. Pa lahko mahaš z njim še naslednjih 20 let.

Mato989 je izjavil:


Nauči se kako sistem deluje potem pa pametuj, VEČIAN VOLILCEV JE IZGLASOVALA ZAPRTJE, ker tisti ki NISO PRIŠLI SO PREDALI MOČ GLASOV PROCENTUALNO VSEM KI SO PRIŠLI.

Lahko ponoviš milijonkrat, pa še vedno ne bo res.

Glede glasov ZA, kot smo ugotovili vmes, noben ne zna povedati zakaj bi dejansko naj bile trgovine zaprte. Njihov "omiljeni" politik je pač rekel, da je tako prav, in * khm * ovce so tako glasovale.

In še enkrat, če bi ta referendum kaj veljal, ne bi ti zdaj 17 let pozneje z njim mahal. Je takorekoč na smetišču zgodovine. Če ti je všeč ali ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

LeQuack ::

Na Lidlu v LJ sem videl da imajo sedaj napis da je tudi v Nedeljo odprto.
Quack !

solatko ::

In? Tudi na lokalni Tuš trgovini je urnik za nedeljo, dokler je prepoved zaradi korone, bo to samo na urniku.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

Mene nekaj zanima... Če z zakonom zaprtje trgovin ob nedeljah krši ustavo na področju svobode do gospodarske pobude, ali potem ne kršijo VSI dela prosti dnevi tega člena ustave? Namreč, ko imamo velikonočni ponedeljek in je z ZAKONOM zaprto, medtem ko Petrol lahko posluje ali to ne krši ustave?

In če ne, zakaj ne?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Machete ::

Mato.. kom on.

Meni je omejevanje neljubo in nisem pristaš.
1. vsak izbira službo sam (na desetine drugih poklicev dela nedelje, za praznike in ponoči)
2. če je tolikšna večina ljudi proti odprtim trgovinam v nedeljo, zakaj zaboga so natrpane do zadnjega CM in to cel dan? Dajte potem pač NE IT (??) in ne bo potrebe po nobenem zakonskem urejanju.
3. 100x boljše je imeti izbiro NE IT v trgovino, kot pa ne imeti izbire. Ampak očitno Slovenec rabi stalno nekoga, da mu pove in diktira kaj sme in česa ne. Sam nima pojma kaj želi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
««
48 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Trgovine oblačila nedeljo

Oddelek: Loža
263384 (2679) widj3098dj32

trgovine med prazniki

Oddelek: Loža
314888 (4255) Mavrik
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913158 (11273) Zheegec
»

Referendum o obratovanju trgovin ob nedeljah (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
58929382 (22758) Valery
»

Trgovine v nedeljo da ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1139367 (8181) MadMicka

Več podobnih tem