» »

Pralni stroj Hoover(Candy)- DO NOT BUY

Pralni stroj Hoover(Candy)- DO NOT BUY

geslo ::

Kupil sem Hoover VHD9163, star je dve leti in pol. Takrat dal 800€. Dve leti je imel garancijo, 6 mesecev kasneje je umrl. Na displayu je bil napis error 8. Pride serviser v pol ure zamenja neko vezje narejeno na Kitajskem za 10$ in me obere za 240€. Pove, da ta rezervi del stane 195€. Alelujaaaaaaaaa!

Tko da navezo Candy - Hoover d.o.o. ne priporočam oz. nikoli več ne kupim !!!!!!!

error8:


service force:


the račun :


p.s. tist k rata rdeče, ko sem snemal račun ni okvarjen mobi, ampak mi je kri zalila oči, ko sem prebral znesek !!!!!!

Še bolj grozno je pa to, da ima ta rezervi del za 195€ samo 6 mesecev garancije, torek, čez dve leti znova 240€, molimo !!!!!!

RejZoR ::

Čak mal, teb je crknil po letu in pol ali po 6 mescih? Kar pa se tiče same okvare, lahko ti jih naštejem za dve roki osebe, ki ni mizar enakih težav pri drugih firmah. Edine za katere nisem slišal nič groznega je Bosch in Beko.
Čeprav imajo pa ti, vsaj cenejši druge probleme (npr ležaji zaliti v plastično kad kjer moraš ob crkotu slednjih menjat celo kad.

Nauk za drugič, včasih je manj več. Manj elektronike kot ima, bolje je. Torej naslednjič glej za takimi, ki imajo namesto ekrančka samo indikatorje z LED diodami. Tud če kaj slučajno crkne cena nikoli ne bo 195+ EUR...
Ni tolk fancy je pa sigurno bolj vzdržljivo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Pralni stroji so kot tv - imajo 100 programov, uporabljaš pa tri:D

O.

Alec999 ::

Gorenje ma 5 let garancije, tko da si vsaj tistih 5 let brez stroškov. :)
Nekatere stroje imajo pa enake, kot Bosch in Siemens (Made in Turkey).

mat xxl ::

Candy je bil 30 let nazaj pojem, danes je pa OLOŠ, enako njihovi hladilniki, samo čim dalj stran od njih, sem pa imel enak problem, kot zgoraj z Aristonom, sicer pa imam solidne izkušnje i Elektroluxi, tudi kaj odleti a največ v zadnjih 8 letih na zapletenem pralno sušilnem stroju je bila pumpa za 45 eur z delom !

Da pa res vidite kaka življensko ogrožujoča explozivna jajca so Candyi in Hoveryi si poglejte prispevek nemške zveze potrošnikov :

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

MadMax ::

BEKO ima tudi 5 let garancije, pa je vsaj tretjino cenejši od gorenja.
Škoda da ni statistike pokvarljivosti, torej napak glede na prodane stroje, gorenje ne bi bil preveč hvaljen...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

floyd1 ::

Gorenje kvaliteta je bolj tak-tak. Bojler (kupljen 7 let nazaj) mi je v prvem letu (in nekaj "drobiža") crknil 3(4?) krat. Elektronika (valjda kitajska). Lani sem zamenjal še oba grelca, ki pa sta na srečo stala le 13 EUR (2 kom, vsak ca. 7,5 EUR, da ne bo pomote!). Ja, kvaliteta je bolj tak, so pa rezervni deli smešno poceni. In če znaš kaj sam popravit...
Glede programov na pralnem stroju pa je točno tako, kot je rekel Okapi. Čeprav časovni zamik bi mi prišel včasih prav, sploh pa pri sušilcu.

mihec87 ::

floyd1 je izjavil:

Gorenje kvaliteta je bolj tak-tak. Bojler (kupljen 7 let nazaj) mi je v prvem letu (in nekaj "drobiža") crknil 3(4?) krat. Elektronika (valjda kitajska). Lani sem zamenjal še oba grelca, ki pa sta na srečo stala le 13 EUR (2 kom, vsak ca. 7,5 EUR, da ne bo pomote!). Ja, kvaliteta je bolj tak, so pa rezervni deli smešno poceni. In če znaš kaj sam popravit...
Glede programov na pralnem stroju pa je točno tako, kot je rekel Okapi. Čeprav časovni zamik bi mi prišel včasih prav, sploh pa pri sušilcu.


Malo češko sam ok..
Sušilec nastaviš vse, vklopiš v časovno stikalo(par eur v merkur ipd stacunah)..

floyd1 ::

To je res, se pa je kolegu iz takega časovnega stikala že lepo skadilo, ko ga je imel za en stari električni radiator. Pri velikih porabnikih (in sušilec to je) bi bil tu jaz previden. Sploh v kopalnici, polni cunj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

TESKAn ::

Candy...smo imeli sušilni stroj candy, pa se je zadeva eno noč, ko smo sušili, spomnila, da bi malo zagorela. Smo dobili novega, pa se je tudi nekaj smodil. Ta tretji je sicer nekaj časa zelo občasno delal, no smo se ga potem zaradi čudnih vonjav iz notranjosti raje preventivno znebili...tako da od takrat se candyja izogibam.

Tale elektronika, ki je noter v tem Candyju, je dejansko vreden 10€, prodajajo ga pa, kot da je iz suhega zlata...pa še tako verjetno prodajniki vsak dan težijo dobavitelju, ali ne bi šlo za kak cent ceneje. Potem se pa špara na materialih, da je še lih dovolj, da zadeve ne skuri v prvo, ko jo priklopiš. Žalost je pa, da bi za 2x višjo ceno lahko naredil elektroniko, ki bi zdržala 10+ let, al pa še dlje...samo kaj, ko to ni nikomur v interesu...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Okapi ::

Najbolj žalostno je to, da itak ne potrebuješ nobene posebne elektronike. Jaz bi takoj kupil pralni stroj, ki bi imel 3 programe (60 stopinj, 40 stopinj in "ročno" pranje), eno hitrost centrifuge in če bi ga lahko priključil še na toplo vodo (se mi vsakokrat neumno zdi, ko pralni stroj greje mrzlo vodo, iz pipe mi pa 60 stopinj vroča teče), bi bilo to natanko vse, kar potrebuješ.

Pa s tem nočem reči, da bi moral biti ne vem kako cenen - naj poskrbijo za dober in tih motor, za vzdržljiva stikala in zanesljiva tesnila, pa je.

O.

floyd1 ::

Okapi je izjavil:

...in če bi ga lahko priključil še na toplo vodo (se mi vsakokrat neumno zdi, ko pralni stroj greje mrzlo vodo, iz pipe mi pa 60 stopinj vroča teče), bi bilo to natanko vse, kar potrebuješ.O.

Tista vroča voda iz pipe se ti pa zastonj ogreje 8-)? Pa perilo, ki potrebuje le 30 stopinj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

RejZoR ::

Boljše da pretočiš z npr nafto ogreto vodo v pralni stroj kot pa da se v bojlerju za brezveze ohlaja. Sami imamo pomivalca (od Candyja, starega 10+ let) že dolgo priključenega na toplo vodo in pomiva bistveno hitreje ker mu ni treba čakat da segreje vodo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

floyd1 ::

Za pomivalnega ajde, to sem že večkrat slišal, čeprav menda še vseeno ni tako pogosto. Pralni pa ima razpon od 30 do 95 stopinj, bi bilo malo težje, razen, če bi jo tudi ohlajal. Pa tudi nafta ni več tako poceni.
V mojem primeru pa bi znale biti težave tudi v količini tople vode. 80L bojler bi verjetno težko sfolgal še kakega porabnika več.

cekr ::

Jest se pri italijanskih zadevah držim reka:"Glej me pa pust me!"

Me pa zanima, kakšne imate kaj izkušnje z direktdrive pralnimi stroji.
Zasledil sem jih samo od LG-ja. Naj bi jih imel tudi Samsung.
Pravijo, da se zelo malo kvarijo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

floyd1 ::

Razen tega, da zaradi take zasnove nimajo pogonskega jermena (trenje, obraba), ne vidim ravno neke blazne prednosti. Glede na to, da so (glede na oglase) precej nova zadeva se pa tudi še ne bi smeli kaj dosti kvariti.

Volk| ::

cekr je izjavil:


Me pa zanima, kakšne imate kaj izkušnje z direktdrive pralnimi stroji.
Zasledil sem jih samo od LG-ja. Naj bi jih imel tudi Samsung.
Pravijo, da se zelo malo kvarijo.


Prvič čujem. Kaki so to stroji?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

cekr ::

Volk| je izjavil:

cekr je izjavil:


Me pa zanima, kakšne imate kaj izkušnje z direktdrive pralnimi stroji.
Zasledil sem jih samo od LG-ja. Naj bi jih imel tudi Samsung.
Pravijo, da se zelo malo kvarijo.


Prvič čujem. Kaki so to stroji?



Motor ima direktno pritrjen na boben. Tako so stroji precej tišji, manj porabijo.
Primerek, kako zadeva deluje, imaš BigBangu v BTC.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

T-Majo ::

Mi smo imeli Zannusija z Jet sistemom. Ga ni znal nihče popraviti. Elektronika bila fuč. Non stop na popravilih. Na koncu so vsi obupali. Vsaj denar so dali nekaj nazaj serviserji.

Zdaj smo kupili Panassonica. Upam, da bo boljše.

RejZoR ::

floyd1 je izjavil:

Za pomivalnega ajde, to sem že večkrat slišal, čeprav menda še vseeno ni tako pogosto. Pralni pa ima razpon od 30 do 95 stopinj, bi bilo malo težje, razen, če bi jo tudi ohlajal. Pa tudi nafta ni več tako poceni.
V mojem primeru pa bi znale biti težave tudi v količini tople vode. 80L bojler bi verjetno težko sfolgal še kakega porabnika več.


Heh, zato pa se na pralne stroje priklaplja tako hladna kot topla (dvojni dovodni priključek). Če ne rabi višje temperature bo dovajal samo hladno, drugače pa samo vročo oz bo mešal. Kar se tiče pomivalcev imajo porabo vode od 10-15L na program. Pralni stroji pa okoli 45L. Tko da bi tud 80L bojler komot prenesel en cikel kakršnegakoli pranja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Tista vroča voda iz pipe se ti pa zastonj ogreje
Ne, samo ene 50x cenejša je.

perilo, ki potrebuje le 30 stopinj?
Za mešalno baterijo se nisi slišal? Daš malo vroče, malo mrzle, pa dobiš 30 stopinj.>:D

80L bojler bi verjetno težko sfolgal še kakega porabnika več.
Sem skoraj siguren, da s svojo žehto ne bom spravil na kolena moščanske toplarne.:D

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

ombre ::

No pomoje se taka stvar zgodi na n%, neglede na to kako firmo kupiš... Mi smo imeli BEKO, pomivalni stroj in hladilnik... Po cca +2 letih obadva šla v maloro... Takrat še ni bila garancija 5 let... Turška jajca nimaš kaj. je pa veliko odvisno od serviserja, če bi bila cena več kot 200€ rajši zamenjam stroj kot pa dam za popravilo.

Trenutno na Gorenju, pa zaenkrat zadovoljni.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Brane2 ::

cekr je izjavil:

Volk| je izjavil:

cekr je izjavil:


Me pa zanima, kakšne imate kaj izkušnje z direktdrive pralnimi stroji.
Zasledil sem jih samo od LG-ja. Naj bi jih imel tudi Samsung.
Pravijo, da se zelo malo kvarijo.


Prvič čujem. Kaki so to stroji?



Motor ima direktno pritrjen na boben. Tako so stroji precej tišji, manj porabijo.
Primerek, kako zadeva deluje, imaš BigBangu v BTC.


Mamo LG DirectDrive 7kg model WD14360TDK. Sedaj že več ko 2 leti IIRC. Dela doslej brez najmanjšega problema. Kupljen z dodatno garancijo "se zgodi". Mogoče se sedaj majčkeno amortizerji slišijo, mogoče pa da si to domišljam.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Ganon ::

Pri nas doma imamo praktično vso belo tehniko od Gorenja. Nikoli nismo imeli nobenih težav.

driver_x ::

Alec999 je izjavil:

Gorenje ma 5 let garancije, tko da si vsaj tistih 5 let brez stroškov. :)


Plačaš le serviserja, da ti pride na dom, če se ti slučajno ne da pralnega stroja tovoriti na servis.


Drugače pa imam doma aparate Bosch in Miele, na vikendu pa Gorenje. Kar se tiče Gorenja je bil čisto stran vržen denar. Se je že po par letih vse razmajalo (pomivalni stroj), hladilnik in mikrovalovka sta crknila, za štedilnik in pralni stroj pa potrebuješ malodane doktorat, da sploh znaš uporabljati.

RejZoR ::

Od kdaj se pa za garancijska popravila plačuje prihod serviserja? Za Belo tehniko se itaq smatra, da pride serviser na dom, ne moreš okol vlačit pralnih strojev al pa hladilnikov. Drugo so manjše stvari, ne pa bela tehnika. Plača se prihod samo v primeru neupravičene garancije, če serviser ugotovi na kraju, da je bil za okvaro kriv uporabnik (v tem primeru se plača tud če je še znotraj garancije).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

s51as ::

Jaz imam tudi vse od Gorenja. Je bil že nekajkrat serviser pri nas. Enkrat je šel kompresor zamrzovalnika, enkrat je bil pralni stroj nekaj čuden, enkrat je bilo nekaj v pečici čudnega. No vse je bilo v garanciji in nikoli nismo plačevali nikakršnih stroškov prihoda serviserja. Imam še najbol cheap sesalec od Gorenja, se velikokrat kaj odlomi, ampak so vsi deli zelo poceni (recimo sesalna gibljiva cev 4 EUR, sesalna glava, 3 EUR..).

Še nekaj glede zamika vklopa s uro na vtičnici. To je sicer suuper stvar, če imaš stroj, ki ima mehanske tipke. Torej da ti prtisneš tipko in ta tipka dejsnko vklopi stikalo. Takoj ko pa imaš elektronski programator ti pa to stikalo na vtičnici nič ne pomaga. Ko pride čas da stikalo vklopi, bo tak stroj pač dobil elektriko, ne bo pa imel pojma kaj z njo delat.
Saj pri nas so vsi stroji taki da s tako uro nebi imel kaj počet.
It's just me myself and I

Volk| ::

Jaz pa uporabljam Gorenje najraje. Nikoli problemov. Zato vedno želim gorenje. To sem se naučil pri moji mami, katera je včasih uporabljala kero drugo znamko(štedilnik candy, hladilnik zanussi) pa je se vedno vrna na Gorenje. Z Gorenje niti 1x problemov.
Ne vem kako to, da tako šimfate lastno znamko.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

robida ::

Odkar nam je Gorenjev pralni stroj skuril svoje ohišje ter seveda uničil vso perilo, ki je bilo v bobnu, v našem domu ni več (in nikoli ne bo) aparat od Gorenja.

BALAST ::

Lastnik cheap pralnega Benq-ja, ki je doživel menjavo ležajabobna 2meseca pred iztekom garancije, sedaj že teče 34mesec od nakupa, brez problema.
tudi deli so "baje" višje kvalitete, se je pohvalil serviser. :))

Da ne govorim kako rjav je bil naš stari gorenje, kot da sploh niso uporabljali temeljne barve za pleh, pa menjava programatorja 4leta nazaj je prišla 150€, tudi gorenjevi serviserji so zlatarji za taka popravila.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Mipe ::

Koliko je bil star ta stari gorenje?

Kako pogosto dandanes menjamo te nove aparature?

BALAST ::

Se mi zdi da letnik 2003, torej je bil star slabih 5let preden smo ga zamenjal.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

RejZoR ::

Drugače pa je v primeru, da je aparat iz garancije najceneje da greš na servis, poveš serijsko (vsaj pri Gorenju) in ti prodajo del. Vgradiš pa ga sam, pa imaš takoj pol manj stroškov. Sej ni nobena raketna znanost pošraufat te velike naprave, ko je polovico volumna aparata vglavnem samo praznina...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

logit ::

No mi imamo pralni stroj Hoover VHDS 6143 ZD. Star dve leti in pol. Osnovna garancija je bila dve leti, a se spomnim da smo dobili zraven zastonj obrazec za podaljšanje za dodatna tri leta. Tega je bilo treba odposlati v roku dveh tednov od nakupa stroja. Torej skupaj 5 let.
Sicer pa nobenih resnih težav zaenkrat.

floyd1 ::

Tista vroča voda iz pipe se ti pa zastonj ogreje

Ne, samo ene 50x cenejša je.O.

Če je res 50x cenejša (me pa res zanima ta izračun, ker v MB vsi jamrajo, kako draga je naša toplarna...) nimaš kaj študirat. Pri meni pa je vseeno, ali bojler, ali pomivalc, oba jo zagrejeta z električnim grelcem.

Glede pralnega - moj ne zna mešat vroče in hladne vode in nima dveh priklopov. Ročno tega seveda ne bi delal, tudi še nisem nikjer slišal za kaj takega, je pa valjda možno, ja. Srečno pri nastavljanju ;). Iz istega razloga kot zgoraj pa se pa mi ne bi splačalo.

80L bojler pa lahko hitro sprazniš. Mi smo sedaj že štirje (ravno pred 2 tednoma sem dobil še sina, ki ga bomo ravno te dni pričeli kopat v bani ;)).

Okapi ::

Glede pralnega - moj ne zna mešat vroče in hladne vode in nima dveh priklopov.
Saj noben ne zna. Ne poznam nobenega, ki bi ga lahko priklopil (tudi) na toplo vodo, zato pa sem napisal, da bi rad imel takega, ne pa s 100 nepotrebnimi programi in 8 nepotrebnimi hitrostmi centrifuge in nepotrebnim barvnim touch screenom.

O.

RejZoR ::

Gorenje WA83140 recimo ima priklop za hladno in toplo vodo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Ja, moral bi napisati, da nobenega takega ne poznam. Vidim, da ni edini, imajo vsi iz serije Premium in Exclusive. Stvari se torej vseeno premikajo;-)

O.

RejZoR ::

Če ne drugega se ogromno pozna pri času pranja. Če stroj dobi že takoj tako vodo kot jo rabi bo takoj izvedel tisti segment cikla. Drugače pa mora čakati, da grelec segreje vodo. Kar pa ni instantno in zna trajat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Alec999 ::

driver_x je izjavil:

Alec999 je izjavil:

Gorenje ma 5 let garancije, tko da si vsaj tistih 5 let brez stroškov. :)


Plačaš le serviserja, da ti pride na dom, če se ti slučajno ne da pralnega stroja tovoriti na servis.
...

Še nikoli nisem plačal serviserja in vedno je prišel na dom.

Gorenje stroji so sedaj stari 6+ let, servisi pa so bili sledeči (vsi v garancijskem roku):
- 0x sesalec,
- 0x pečica,
- 0x pomivalni stroj,
- 1x pralni stroj (nadgradili z boljšim "koleščkom"),
- 3x sušilni stroj (nadgradili z dodatno mrežico, ki lovi prah).

Po mojem mnenju ima tale sušili stroj napako v dizajnu. Kljub mrežicam pride v cev, ki odvaja vodo v posodico prah in javi napako. Sedaj znam to napako že sam odpraviti, tako da ni več tak problem. Tako, da sem zaenkrat z Gorenje stroji kar zadovoljen.

k4tjush4 ::

Živjo!
Imam vprašanje glede napake na pralnem stroju Candy, je starejše verzije, še z gumbi za obračat in podobno in me zanima kaj bi bil lahko vzrok, da pralni stroj npr na programu 5 potegne vodo, jo segreje in potem neha delovati, lučka še sveti. Se pravi pralni stroj ne deluje na določenih programih, na programu za hitro pranje pa deluje. kaj bi lahko bil vzrok, če mi kdo zna povedat, da ne bom prehitro klicala serviserja...pa mogoče stroj sploh ni vreden popravila. Hvala za odg.
Lp

francek1 ::

Se strinjam z večino, da je Candy sranje na kvadrat. Roke proč!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Bojan xxxx ::

Pred par meseci sem na Candy servis poklical za ceno ventila za plin za plinski vgradni štedilnik. Ugotovil, da je cena treh ventilov (brez serviserjevega dela) višja od cene novega vgradnega štedilnika. Candya nikoli več.

RejZoR ::

Men je folk hecen, ko se pri tem čudi. Včasih, ko pa s za isto ploščo dal 5x tolk, jih pa ista cena 3 ventilov ni motila, ker je bila razlika tolk majhna. Ista for akot pri kartušah in tiskalnikih. Dejte razumet, da je danes VSE delano za masovno proizvodnjo in potrošnjo in je servisiranje redko smiselna opcija.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Se pravi pralni stroj ne deluje na določenih programih, na programu za hitro pranje pa deluje. kaj bi lahko bil vzrok, če mi kdo zna povedat, da ne bom prehitro klicala serviserja...pa mogoče stroj sploh ni vreden popravila.
Morda je pokvarjen programator. To se da preprosto zamenjati, samo rezervni del moraš dobiti (kar zna biti pri kakšnem starejšem modelu problem). Ali je stroj vreden popravila, je pa precej odvisno od tega, koliko ti bodo zaračunali - več kot 50 evrov se po mojem za popravilo tako starih strojev ne splača dati (novega dobiš za 200 evrov).

O.

mat xxl ::

Mislim, da grelec vode ne dela in čaka, da bo temperatura ustrezna, da nadaljuje, ker ni čaka .....

Tudi sam ne kupim nikoli več Candya nič od te firme ali Hover imam pa slabe izkušnje z hladilniki in pralnimi stroji, sam prisegam na Electrolux.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Okapi ::

da pralni stroj npr na programu 5 potegne vodo, jo segreje in potem neha delovati, lučka še sveti.

STU-III ::

@op

in, zakaj si plačal ta del?

pardon, šele opazil, da je tema iz lanskega leta.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358155595 (3847) IL_DIAVOLO
»

Pralni stroj je crknil

Oddelek: Kaj kupiti
244536 (3570) darkolord
»

Pralni stroj - kateri? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6322197 (20264) ismon1
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930284 (24806) anjabebler
»

So Candy dobri pralni stroji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5128069 (16299) Hanzi77

Več podobnih tem