» »

full hd filmi na prenosniku

full hd filmi na prenosniku

guitarplayer ::

Pozdravljeni!
Imam prenosnik hp pavilion g7 Z INTEGRIRANO GRAFIKO:INTEL HD GRAPHICS. Rad bi gledal filme preko hdmi kabla na tv-ju v ločljivosti full hd. Ko priklopim prenosnik mi na televiziji slika šteka(malo,ampak moteče za gledanje). Probal sem z različnimi predvajalniki(vlc,...),probal sem pri prijatelju kabel in dela normalno.
Film očitno šteka že na samem laptopu, vendar ni opazno, ker je majhen ekran. Ne vem, v čem je težava, je možno da je grafična kartica preslaba(zdi se mi čudno, da povprečen prenosnik ne bi mogel predvajati full hd).
Sedaj se zanimam za nakup novega laptopa(ne zaradi tega, ampak je star že nasploh dotrajan)
gledal sem tega:http://isistemi.si/prenosniki/277022523...
Nočem kupovati nečesa dragega, ker imam zelo zmogljivo kišto.
Zanima me ali se lahko pojavi enak problem za filme, ker ima integrirano intel hd graphics?

Mr.B ::

Odpri perfromance monitor,
pa glej kako se obanša disk. Če gledaš na prenosniku, na TV ekranu pa ni nič pa je v redu ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

blackbfm ::

full hd nič ne pomeni, grafika mora podpirat strojno pospeševanje tega kar hočeš predvajat drugače se bo procesor mučil...

LAHKO je pa razlog v tem da se refresh rate ne ujema s TV in ti zato izpušča frejme, posledično izpade kot da šteka, ali pa ti TV izvaja kakšen postprocessing ..tu je treba ročno nastavit zadeve

Mr.B ::

Refresh rate ??? nima veze, se mora ujemat s televizijo, drugače ti tako nebi kazalo slike na TV-ju. Verjetno velja to neglede,mkaj imaš ti nastavljeno na drugem ekranu.
Da ti spušča frejme, je še en inikator da nekaj ni v redu, samo ne z refresh ratom.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Scorpia ::

Ce vporabljas razsirjeno namizje in s tem avtomatsko podvojis locljivost, je lahko vzrok za stekanje. Vporabljaj prikaz slike samo na tv ali racunalnik, hkrati raje ne.
////

smacker ::

Ta bi moral še BP predvajat 1080p filme - odvisno seveda od kodiranja in fpsjev, ampak klasičn 10-15GB film iz travnika ne bi smel bit problem. Probaj kak lightweight player, recimo MPC-HC + lav filters kodeke. Pa najprej uštimaj da na prenosniku dela, potem se pa loti povezave s TV. Če sem našel prave specse, maš 1600x900 na prenosniku, to ni daleč of 1080p, ne bi smelo bit prehude razlike. Če laufa na prenosniku, mora tud na TV.

konspirator ::

Uporabi gpu-z, da najdeš točen model igpu.

V mpc-hc, options, playback -> output, nastavi directshow na evr (custom presenter).

V lav filters, video configuration, hardware acceleration, poglej s katero izbiro dela najboljše, hkrati predvajaš film in gledaš task manager cpu usage.
--

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Mr.B je izjavil:

Refresh rate ??? nima veze, se mora ujemat s televizijo, drugače ti tako nebi kazalo slike na TV-ju. Verjetno velja to neglede,mkaj imaš ti nastavljeno na drugem ekranu.
Da ti spušča frejme, je še en inikator da nekaj ni v redu, samo ne z refresh ratom.


Nop, sem mel pc kjer je bil tocno to vzrok, grafa je privzeto delala na 50hz ob priklopu na tv

Mr.B ::

blackbfm je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Refresh rate ??? nima veze, se mora ujemat s televizijo, drugače ti tako nebi kazalo slike na TV-ju. Verjetno velja to neglede,mkaj imaš ti nastavljeno na drugem ekranu.
Da ti spušča frejme, je še en inikator da nekaj ni v redu, samo ne z refresh ratom.


Nop, sem mel pc kjer je bil tocno to vzrok, grafa je privzeto delala na 50hz ob priklopu na tv

ja in filma je pa verjetno 23 fps. In kaj sedaj ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

guitarplayer ::

Ja, resolucija je 1600x900,če gledam na prenosniku je ok.(vsaj ne opazim, mogoče, ker je toliko manjši zaslon)
Se pravi bi filme moral predvajati vsak prenosnik, ne glede na grafično?
Kako se vam zdi prenosnik, za katerega sem dal link?
Pa kako nastavit, da predvaja samo na 1 zaslonu(televiziji) in ne na obeh?

smacker ::

Vsak prenosnik jih ne predvaja, ampak i3 2xxx z intel hd3000 bi to moral shendlat.
Desni klik na namizje -> ločljivost -> namesto "razširi/podvoji zaslone" daš "pokaži namizje le na 1/2"

guitarplayer ::

Sem sprobal,še vedno šteka, ampak mogoče ,malo manj(ne vedno, samo ob določenih prizorih)
Kako pogledam refresh rate tv-ja

guitarplayer ::

Prej ko sem nastavil na samo en zaslon, se mi je samo zdelo, da šteka, pa ne(sem še enkrat gledal na podvojeno in je bila očitna razlika), hvala scorpia.
Sedaj pa bi prosil še za mnenje o laptopu, za katerega sem dal link.

smacker ::

Stran ni dosegljiva
Naslov ni več dosegljiv

Scorpia ::

guitarplayer je izjavil:

Prej ko sem nastavil na samo en zaslon, se mi je samo zdelo, da šteka, pa ne(sem še enkrat gledal na podvojeno in je bila očitna razlika), hvala scorpia.
Sedaj pa bi prosil še za mnenje o laptopu, za katerega sem dal link.


Ce mislis za filme gledati in hkrati dva zaslona uporabljal in upal da odpravis to tezavo, se bos razocaral. Sam imam vec kot zmogljiv racunalnik in so podobni problemi, kot pri tebi. Pri meni je, 15-20% obremenjena kartica, procesor se manj in ne glede na to, kaj pocnem, video bo vedno stekal... pa sem x resitev iskal probaval, razlicne playerje nic ni delovalo. Se mi pa na prenosniku in stacionarnemu isto dogaja. Aja pa zena, otrok, kaksen prijatelj, ne opazijo zatikanje. Mene pa zelo moti. Se mi je pa isto pri presnjemu racunalniku dogajalo, ki je bil nekoliko pocasnejsi...
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

smacker ::

Meni c2d e8400 z radeon hd4850 (8let star PC) čist lepo laufa predvajanje filma na TV zraven pa komot brskaš po spletu na monitorju.

Mr.B ::

v glavnem 5400 disk z 2GB rama naredijo svoje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

guitarplayer ::

Ne, saj v resnici ne rabim dvojnega zaslona, takrat ko gledam filme, gledam filme, tudi če samo na 1 zaslonu, samo da bi to delovalo.
Pa ker imam doma še dva nedelujoča prenosnika, ki ju prodajam po delih, sem razmišljal da bi omenjeni računalnik nadgradil s 128 gb ssd, dodal 4gb ram in procesor zamenjal z intel i5 2450M 2.5GHz. Edino grafika bi pač ostala taka kot je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564286 (3615) anjica
»

zanimam se za nakup televizije - nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678001 (5815) Ijus
»

gaming televizor

Oddelek: Kaj kupiti
302337 (1571) skysorceress
»

50hz ali 100 hz led tv?

Oddelek: Zvok in slika
286887 (6247) ST-777
»

HDMI Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
275823 (4758) Alessio983

Več podobnih tem