» »

Biti vegan

Biti vegan

««
20 / 23
»»

kingsix ::

To je bil tudi moj point. Vegani skoz mečejo ven tistih par raziskav glede mesa, češ da povzroča XY stvari.
Ko jim pa daš kakšno raziskavo, ki se ne skalda z njihovimi pravljicami pa je z njo naenkrat kup problemov in ni kredibilna.
- naenkrat Korelacija != kavzalnost
- plačana je z strani lobijev
- študija ima premajhen vzorec ljudi
- študija ima prevelik vzorec ljudi
- študija pokaže, da so vegi bolj nezdravi, ker so to vegi, ki so šli na to prehrano z namenom da čudežno ozdravijo
- ti vegani v študiji so nekam sumljivi, torej je študija brezpredmetna

Za njih so bolj kredibilni:
- blogi vegan fanatikov
- povzetki raziskav objavljeni na pro-vegan straneg/blogih , ki naredijo popolnoma napačen povzetek
- reportaže o čudežni ozdravitvi od XY bolezni objavljene na ImVegan youtube kanalu

Unknown_001 ::

kingsix je izjavil:

Vegani skoz mečejo ven tistih par raziskav glede mesa, češ da povzroča XY stvari.
Ko jim pa daš kakšno raziskavo, ki se ne skalda z njihovimi pravljicami pa je z njo naenkrat kup problemov in ni kredibilna.
- naenkrat Korelacija != kavzalnost
- plačana je z strani lobijev
- študija ima premajhen vzorec ljudi
- študija ima prevelik vzorec ljudi
- študija pokaže, da so vegi bolj nezdravi, ker so to vegi, ki so šli na to prehrano z namenom da čudežno ozdravijo
- ti vegani v študiji so nekam sumljivi, torej je študija brezpredmetna

Za njih so bolj kredibilni:
- blogi vegan fanatikov
- povzetki raziskav objavljeni na pro-vegan straneg/blogih , ki naredijo popolnoma napačen povzetek
- reportaže o čudežni ozdravitvi od XY bolezni objavljene na ImVegan youtube kanalu



Temu se na kratko reče namerno zavajanje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

VaeVictis ::

Hudo dobra tema.

20 strani prepucavanja polnoritnežev, ali je bolje biti vegan ali ne?

Jej kar ti paše, pa ne pametuj drugim...

c3p0 ::

Magic1 je izjavil:


Mogoče le ti hočeš nekaj po svoje mislit in temu primerne zaključke delat.
Rastlinska maščoba je poceni in jo tlačijo povsod, kjer hočejo nizko ceno. Hrana z veliko vsebnostjo rastlinskih maščob je med najbolj nezdravimi.


To je res, če ješ procesirano hrano in pred tem ni varen nihče. Zato jo eni jemo bolj poredko.

Smrekar1 je izjavil:


Rastline poleg tega ne proizvajajo nobene maščobe. Sončnica je tudi žival.


Spet neki slamnati možici. Preberi si študijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

c3p0 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

https://www.vice.com/en_us/article/this...

Vedno, ko zasledim razne vegi debate, se spomnim Dereka.

Kaj zdaj vegi banda......kaj mislite, da bi bil Derek še živ, če bi jedel trobentice na 100 in 1 način?


Kar dokaže, da je človeško telo zelo prilagodljivo. Imamo ljudi, ki jejo samo sadje (frutarijanci) in preživijo desetletja. Imamo ljudi, ki kadijo 100 let in so zdravi.

Na podlagi majhnega vzorca lahko zaključimo vse živo, tudi to da veganstvo povzroča psihične bolezni. :)

kingsix je izjavil:

To je bil tudi moj point. Vegani skoz mečejo ven tistih par raziskav glede mesa, češ da povzroča XY stvari.
Ko jim pa daš kakšno raziskavo, ki se ne skalda z njihovimi pravljicami pa je z njo naenkrat kup problemov in ni kredibilna.
- naenkrat Korelacija != kavzalnost
- plačana je z strani lobijev
..snip...


Mogoče živali res prostovoljno skačejo na nože in masovna živinorejska industrija ni velik ekološki problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

kingsix ::

Avstrijska študija, kjer so prišli do ugotovitve:
Our study has shown that Austrian adults who consume a vegetarian diet are less healthy (in terms of cancer, allergies, and mental health disorders), have a lower quality of life, and also require more medical treatment.
Moreover, our results showed that a vegetarian diet is associated with poorer health (higher incidences of cancer, allergies, and mental health disorders), a
higher need for health care, and poorer quality of life.


the total number of subjects included in the analysis was 1320 (N = 330 for each form of diet – vegetarian, carnivorous diet rich in fruits and vegetables, carnivorous diet less rich in meat, and carnivorous diet rich in meat).

Torej na n=1320, tole ni tako malo, večino študij je narejenih na bistevno manjši cifri.

c3p0 je izjavil:

Mogoče živali res prostovoljno skačejo na nože in masovna živinorejska industrija ni velik ekološki problem.


Mislim, da se vsi tukaj strinjamo, da je potrebno industrijsko živinorejo tako ali drugače narediti okolju bolj prijazno.

Vseeno pa ni največji onesnaževalec, kot mnogi prikazujejo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

VaeVictis ::

Kaj pa vem, večini ljudem, je čisto vseeno, kakšna je pridelava hrane, bolj važno jim je, da je hrana relativno ugodna in enostavna za kupovati.

Če to ne bi bilo res, ne bi večina ljudi kupovala hrane v raznih Hoferjih, Konzumih oz. Sparih, ampak pri lokalnih eko kmetih.

Večini ljudi je čisto vseeno, koliko se šprica, kako se ubije žival, koliko vode gre, koliko zemlje se porabi, dokler lahko kupijo kg zelenjave in/oz. kg mesa po ugodni ceni...

Scaramouche ::


Mislim, da se vsi tukaj strinjamo, da je potrebno industrijsko živinorejo tako ali drugače narediti okolju bolj prijazno.


Resnično ne vem ali noben noče pogledati teh dokumentarcev ampak je že narejen prvi korak k umetnem mesu!



Zgodovina sprememb…

reeves ::

VaeVictis je izjavil:

Kaj pa vem, večini ljudem, je čisto vseeno, kakšna je pridelava hrane, bolj važno jim je, da je hrana relativno ugodna in enostavna za kupovati.

Če to ne bi bilo res, ne bi večina ljudi kupovala hrane v raznih Hoferjih, Konzumih oz. Sparih, ampak pri lokalnih eko kmetih.

Večini ljudi je čisto vseeno, koliko se šprica, kako se ubije žival, koliko vode gre, koliko zemlje se porabi, dokler lahko kupijo kg zelenjave in/oz. kg mesa po ugodni ceni...

Res je. Končni kupec ne večinoma ne obremenjuje z drugim kot ceno, dostopnostjo,...
Spremembe lahko naredijo veliki posredniki npr. trgovski giganti, kmetijske zadruge.
Dober korak k temu je naredi Hofer, ko je s 1.2.2017 umaknil iz prodaje jajca iz baterijske reje. Če to naredi še Mercator, Spar, Lidl,... pa bo kuram takoj lepše. Ta način se da uporabiti tudi za druge domače živali.
Samo ne gre hitro. Tudi kmetje rabijo čas, da prilagodijo svojo vzrejo.

Samo346 ::

Ali lahko nekdo zapre to temo?

Unknown_001 ::

Samo346 je izjavil:

Ali lahko nekdo zapre to temo?


Sam si jo skuhal >:D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

VaeVictis je izjavil:

Kaj pa vem, večini ljudem, je čisto vseeno, kakšna je pridelava hrane, bolj važno jim je, da je hrana relativno ugodna in enostavna za kupovati.
Ja, saj v tem je težava. "Večina ljudi" ignorira posledice lastnih dejanj.

kingsix ::

Zakaj pa bi zaprli temo... z debatiranjem smo znižali slovenski GHG emissions za 1,42%.

Jaz sem npr vedno delal burgerje iz 100% govejega mesa, vendar sem včeraj večer dal za maso 80% govejega in 20% svinjskega mesa. Svinje imajo namreč manšji GHG footprint.
Sedaj, ko rešujem svet se počutim odlično. Burger sicer ni bil to, kar je ponavadi...bom naslednjič dal not morda le 10% svinjine..tako mislim da bom našel neko ravnotežje med uniževanjem ter reševanjem planeta.
Da dodatno pripomorem sem delal burgerje brez prižgane luči, dokaj v temi, sicer sem jih preveč popral in premalo solil, ampak se bom že naučil.
Prav tako, sem se odločil izpustit zelenjavo kot prilogo, saj bi tako moral kuhat v še eni ponvi.

Baby steps...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

xxxul ::

večina ljudi (in žvali) je egoistična to je naravno. sej tud ljudje ki drugim pridigajo sami pa počnejo isto ne pripomorejo k ničemur.
specifično, koliko veganov je sposobnih narest svoj letni jedilnik izključno iz lokalno pridelane hrane? kaj ti pomaga da boga kokošne ne trpi ko pa se indijski oreščki furajo čez pol sveta da ima lahko vegan primerno prehrano? (karikiram itaq)

r3dkv1c4 ::

Samo346 je izjavil:

Ali lahko nekdo zapre to temo?

Kaj, ko bi ti ugasnu laptopa pa zaprlu pokrov in adijo.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

gus5 ::

Smrekar1 je izjavil:

Človek nima krempljev, zob ali česa drugega zato, ker njihovo funkcijo učinkoviteje opravljajo orodja in ne zato, ker je rastlinojed.
Kot rečeno, ne obstaja teleološko razmerje med bio-nebogljenostjo golorokega človeka in razvojem tehnologij. Kot drugo, goloroki človek je bitje, obsojeno na uživanje predvsem živil rastlinskega izvora. Tudi njegove anatomske/fiziološke lastnosti ga umeščajo med rastlinojede. Šele tehnologije in ogenj so rastlinojedcu človeku omogočile uživanje 'mešane' hrane.

Smrekar1 je izjavil:

Če primerjaš industrijsko pridelano govedino z industrijsko pridelanimi žitaricami so slednje za okolje manj obremenjujoče. Če primerjaš pašno govedino z industrijsko pridelanimi žitaricami je slika drugačna. Kot sem rekel, ključno je predvsem to, kaj se trudiš 'dokazati'. Vegani so pravi mojstri v enostranskem izbiranju točno določenih raziskav.
Koliko živinorejcev, če sploh še kdo, danes kravice redi le s pašo? Živimo v dobi množične potrošnje in prežrtosti z mesom, obsceno povpraševanje (po mesu) lahko zadovolji le industrijska pridelava mesa.

kingsix je izjavil:

Anyways, lahko pa pogledamo kako je kaj z toplogrednimi plini v Indiji, kjer imajo prehrano z malce več zelenjave...
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...
Zanimiva je točka 3.2. - Riž preseneča, glede na porabo (9% of vse hrane) ima 36,9% GHG emissions...
Največ toplogrednih plinov na enoto prispeva proizvodnja mesa prežvekovalcev. Tudi v Indiji živinoreja proizvede absolutno večino vseh toplogrednih plinov.

Okapi ::

gus5 je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Človek nima krempljev, zob ali česa drugega zato, ker njihovo funkcijo učinkoviteje opravljajo orodja in ne zato, ker je rastlinojed.
Kot rečeno, ne obstaja teleološko razmerje med bio-nebogljenostjo golorokega človeka in razvojem tehnologij. Kot drugo, goloroki človek je bitje, obsojeno na uživanje predvsem živil rastlinskega izvora. Tudi njegove anatomske/fiziološke lastnosti ga umeščajo med rastlinojede. Šele tehnologije in ogenj so rastlinojedcu človeku omogočile uživanje 'mešane' hrane.

A to še kar naprej ponavljaš to zablodo, čeprav smo ti že 10x poskušali razložiti, da je ravno obratno. Šele tehnologija (poljedeljstvo, kulturne rastline, mlin, kuhanje ...) je človeku omogočilo, da preživi s pretežno rastlinsko hrano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

gus5 ::

Okapi je izjavil:

Naprej ponavljaš to zablodo, čeprav smo ti že 10x poskušali razložiti, da je ravno obratno. Šele tehnologija (poljedeljstvo, kulturne rastline, mlin, kuhanje ...) je človeku omogočilo, da preživi s pretežno rastlinsko hrano.
S kmetijstvom se je človek začel ukvarjati šele pred 10 tisoč leti, prva orodja pa so človečnjaki izdelali že pred približno 3,4 milijoni leti, shodili po dveh nogah pa pred približno 4 milijoni leti. Pokončni človečnjaki torej vsaj 600 tisoč let niso imeli/poznali/posedovali orodji. V tem obdobju so se goloroki človečki krmili predvsem z živili rastlinskega izvora, podobno kot njihovi 'opičji' predniki. Kar sploh ni bil problem, saj so naše anatomske/fiziološke značilnosti še danes značilnosti rastlinojedcev.

kingsix je izjavil:

Jaz sem npr vedno delal burgerje iz 100% govejega mesa, vendar sem včeraj večer dal za maso 80% govejega in 20% svinjskega mesa. Svinje imajo namreč manšji GHG footprint.
Če bi svoje prehranske navade prilagodil ciljem EU, ki zadevajo znižanje toplogrednih plinov, ne bi mešal govejega in svinjskega mesa, pač pa bi (vsaj) prepolovil količino mesne (goveje) mase, ki jo porabiš pri pripravi svojih burgerjev. Če ne, predlagam, da se izčlaniš iz EU. Tvoje mesto je verjetno v deželi burgerjev, ZDA, ob Trumpu, ki se je ravnokar 'izčlanil' iz pariškega dogovora glede omejevanja toplogrednih plinov. V ZDA lahko postaneš druga Trumpova žena in Melanijina konkubina.

m0LN4r ::


Glede na to temo, večina zmlati po 130g in več na dan, če ne že kar na obrok.

Jaz zmlatim 1kg na teden povprecno, so pa tedni ko je to blizu 2kg ali pa 0,5.
Pa kaj?
Teh 75kg raznolike mesnine si pridelam sam brez vecjih tezav, orodij, mehanizacije, hranil, vode ali cesarkoli kaj se tu bluzi na veliko.

Ja industrija ne pozna meja pri proizvajanju mesa. Ravnotako pa je ne pozna pri pridelovanju zelenjave in sadja.
Malo se pozanimajte kako je z sadjem in zelenjavo, ki ne dosega normative, se pokvari, jih unici toca, transport, napacno skladiscenje, golazen, bolezni, niso estetsko dovolj lepi za v stacuno.
Shranjevanje sena in drugo/tretje razrednega zita je najenostavnjejse. Bolj enostavno, kot pa vlaciti razne tone tropskih ali eksoticnih sadezev pozimi in poleti v evropo.

En tak lep primer je pridelovanje ogromnih kolicin Papaye. Malo se pozanimajte, kolko je treba to zadevo skropit, ko je je veliko na kupu in zakaj je problem ce je je veliko na kupu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::





Dober tek !

Pa se mango za malico:
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kingsix ::

gus5 je izjavil:


kingsix je izjavil:

Anyways, lahko pa pogledamo kako je kaj z toplogrednimi plini v Indiji, kjer imajo prehrano z malce več zelenjave...
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...
Zanimiva je točka 3.2. - Riž preseneča, glede na porabo (9% of vse hrane) ima 36,9% GHG emissions...
Največ toplogrednih plinov na enoto prispeva proizvodnja mesa prežvekovalcev. Tudi v Indiji živinoreja proizvede absolutno večino vseh toplogrednih plinov.


Kako večino? Če ti pa v sami študiji lepo piše koliko...in da riž 36,9% celote...torej ostane v igri še 63,1%.
GHG emissions per kg of product were greater for livestock products than for crops, with the exception of rice.

Z tem da so emisije za žito v indiji bistevno nižje kot v EU
On a per ha basis, GHG emissions for major food crops in India are generally lower than those in Europe and North America, with GHG emissions for cereals 2–3-fold greater in Europe.


gus5 je izjavil:


kingsix je izjavil:

Jaz sem npr vedno delal burgerje iz 100% govejega mesa, vendar sem včeraj večer dal za maso 80% govejega in 20% svinjskega mesa. Svinje imajo namreč manšji GHG footprint.
Če bi svoje prehranske navade prilagodil ciljem EU, ki zadevajo znižanje toplogrednih plinov, ne bi mešal govejega in svinjskega mesa, pač pa bi (vsaj) prepolovil količino mesne (goveje) mase, ki jo porabiš pri pripravi svojih burgerjev. Če ne, predlagam, da se izčlaniš iz EU. Tvoje mesto je verjetno v deželi burgerjev, ZDA, ob Trumpu, ki se je ravnokar 'izčlanil' iz pariškega dogovora glede omejevanja toplogrednih plinov. V ZDA lahko postaneš druga Trumpova žena in Melanijina konkubina.


Se popravljam...Bila je teletina, torej ni bilo toliko GHG. Tako, da mislim, da padem v ta EU cilj.

gus5 ::

kingsix je izjavil:

Kako večino? Če ti pa v sami študiji lepo piše koliko...in da riž 36,9% celote...torej ostane v igri še 63,1%.
Ne-prežvekovalci 38,9% + prežvekovalci 12,5% = mesni produkti total 51,4%.

kingsix je izjavil:

Se popravljam...Bila je teletina, torej ni bilo toliko GHG. Tako, da mislim, da padem v ta EU cilj.
Navržena študija omenja prepolovitev proizvodnje mesa prežvekovalcev. V to skupino sodijo tudi teleta. Bik Trump ti ne uide...

Matako ::

Okapi je izjavil:

gus5 je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Človek nima krempljev, zob ali česa drugega zato, ker njihovo funkcijo učinkoviteje opravljajo orodja in ne zato, ker je rastlinojed.
Kot rečeno, ne obstaja teleološko razmerje med bio-nebogljenostjo golorokega človeka in razvojem tehnologij. Kot drugo, goloroki človek je bitje, obsojeno na uživanje predvsem živil rastlinskega izvora. Tudi njegove anatomske/fiziološke lastnosti ga umeščajo med rastlinojede. Šele tehnologije in ogenj so rastlinojedcu človeku omogočile uživanje 'mešane' hrane.

A to še kar naprej ponavljaš to zablodo, čeprav smo ti že 10x poskušali razložiti, da je ravno obratno. Šele tehnologija (poljedeljstvo, kulturne rastline, mlin, kuhanje ...) je človeku omogočilo, da preživi s pretežno rastlinsko hrano.


Ja saj - lahko je s polno ritjo tofuja srati!

Me prav zanima, če bi lika "golorokega" dal nekam ... sam mu ne dam več kot mesec, dva in bi se prav z veseljem brskal za ličinkami,kobilicami, kasneje, ko bi se malo okrepil pa ptičkom ropal gnezda, strašil po potokih in na koncu celo načrtoval smrt malih zajčkov!

Ali to ali pa sam rataš mesni obrok za manj zbirčne soprebivalce planeta.

Narava je kruta.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

[D]emon ::

Narava ni kruta. Naravi je vseeno.

"Krutost" je cloveski koncept. Tako kot morala.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

D3m ::

Matako je izjavil:

Okapi je izjavil:

gus5 je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Človek nima krempljev, zob ali česa drugega zato, ker njihovo funkcijo učinkoviteje opravljajo orodja in ne zato, ker je rastlinojed.
Kot rečeno, ne obstaja teleološko razmerje med bio-nebogljenostjo golorokega človeka in razvojem tehnologij. Kot drugo, goloroki človek je bitje, obsojeno na uživanje predvsem živil rastlinskega izvora. Tudi njegove anatomske/fiziološke lastnosti ga umeščajo med rastlinojede. Šele tehnologije in ogenj so rastlinojedcu človeku omogočile uživanje 'mešane' hrane.

A to še kar naprej ponavljaš to zablodo, čeprav smo ti že 10x poskušali razložiti, da je ravno obratno. Šele tehnologija (poljedeljstvo, kulturne rastline, mlin, kuhanje ...) je človeku omogočilo, da preživi s pretežno rastlinsko hrano.


Ja saj - lahko je s polno ritjo tofuja srati!

Me prav zanima, če bi lika "golorokega" dal nekam ... sam mu ne dam več kot mesec, dva in bi se prav z veseljem brskal za ličinkami,kobilicami, kasneje, ko bi se malo okrepil pa ptičkom ropal gnezda, strašil po potokih in na koncu celo načrtoval smrt malih zajčkov!

Ali to ali pa sam rataš mesni obrok za manj zbirčne soprebivalce planeta.

Narava je kruta.


Sem probal Tofu.

Majkemi je to zanič.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kingsix ::

gus5 je izjavil:

Največ toplogrednih plinov na enoto prispeva proizvodnja mesa prežvekovalcev. Tudi v Indiji živinoreja proizvede absolutno večino vseh toplogrednih plinov.


Seveda je tukaj iz konteksta bila vzeta le agrikultura.
Če gledamo Indijske emisije kot celoto, je slika precej drugačna.

World resource institute...
http://www.wri.org/blog/2015/06/infogra...

Se lahko lepo pogleda koliko emisij kateri sektor proizvede.
npr.

Indija - prispeva 6,96 globalnih emisij. Od tega agrikultura 1,52% globalnih emisij..Energija pa 4,91. Polovico od 1,52% pa smo ugotovili da živinoreja.
Kitajska - prispeva 25,36% globalnih emisij. Od tega agrikultura 1,92% globalnih emisij..
ZDA- prispeva 14,4% globalnih emisij. Od tega agrikultura 0,82% globalnih emisij..
EU - prispeva 8,39% globalnih emisij. Od tega agrikultura 0,94% globalnih emisij..

Če je pvosod enako, da npr. da je pol emisij agrikulture živinoreja...pa rečmo 75%, da nebo jokanja. je potem ta cifra...z strani top 4 držav : živinoreja prispeva 3,9% plinov.

Res je - živinoreja povzroža absolutno večino toplogrednih plinov!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

energetik ::

D3m je izjavil:

Sem probal Tofu.

Majkemi je to zanič.
Si jedel surovega brez začimb ali marinade?
Ali tudi meso ješ na tak način?

Unknown_001 ::

D3m je izjavil:



Sem probal Tofu.

Majkemi je to zanič.


A ti si tudi ToFuj probal?

energetik je izjavil:

D3m je izjavil:

Sem probal Tofu.

Majkemi je to zanič.
Si jedel surovega brez začimb ali marinade?
Ali tudi meso ješ na tak način?


Meso se brez problema je na tak način.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

kingsix ::

energetik je izjavil:

D3m je izjavil:

Sem probal Tofu.

Majkemi je to zanič.
Si jedel surovega brez začimb ali marinade?
Ali tudi meso ješ na tak način?




Na dobro meso daš le sol in morda poper - preko dovolj.

m0LN4r ::

energetik je izjavil:

D3m je izjavil:

Sem probal Tofu.

Majkemi je to zanič.
Si jedel surovega brez začimb ali marinade?
Ali tudi meso ješ na tak način?

Ja pogosto, nimam casa marinirat. Si slisal za cigansko pecenko?
Tofuj je fuj tut zacinjen, razen ce ga zacinis tako zelo, da tofuja vec ne cutis.

Na dobro meso daš le sol in morda poper - preko dovolj.

Na dobro meso, das scepes soli in to je to. Lahko pa strok cesna za digestion xD da vegiji ne serjejo po nas, ker oni se ne zavedajo, da je zrezek s cesnom bolj zdrav, kot sojin polpet v marinadi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

energetik ::

Unknown_001 je izjavil:



Meso se brez problema je na tak način.
Surovega brez začimb? Kar izvoli.
Na tofu si dam ponavadi malo soli in česen v prahu, na hitro popečem na obeh straneh in je odličen.
Ali pa ga narežem na koščke in pražim skupaj z mešano zelenjavo ~10min v ponvi, gor nekaj sojine omake in je tudi odlično.
Sicer se pa zdaj pogovarjamo o osebnih okusih, kar nima veze s temo.

m0LN4r ::

Ce ze uporabljas cesen, potem svezo. A ves kok nepotrebne energije gre v luplenje, susenje, sortiranje in mletje cesna?
A tofu jes surov?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

tikitoki ::

[D]emon je izjavil:

Narava ni kruta. Naravi je vseeno.

"Krutost" je cloveski koncept. Tako kot morala.


Bodi vsaj dosleden, ker naravi tudi vseeno ni. Narava cisto enostavno je.

Heavy ::

V Franciji dobiš surove goveje zrezke po trendy restavracijah. Cena je temu primerna (ker ni vakum zrezek/žagovina iz Lidla). Pri nas sem jedel surovega jelena (zadnje stegno). Zoreno meso 7 dni na 7°C in na krožnik. Nazadnje sem pa surove ribe z limoninim sokom jedel.


Bilo je dobro, imam pa raje well-done zrezke.
#TeamFelix

[D]emon ::

tikitoki je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Narava ni kruta. Naravi je vseeno.

"Krutost" je cloveski koncept. Tako kot morala.


Bodi vsaj dosleden, ker naravi tudi vseeno ni. Narava cisto enostavno je.


Nature is indifferent. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Smrekar1 ::

energetik je izjavil:


Na tofu si dam ponavadi malo soli in česen v prahu, na hitro popečem na obeh straneh in je odličen.
Ali pa ga narežem na koščke in pražim skupaj z mešano zelenjavo ~10min v ponvi, gor nekaj sojine omake in je tudi odlično.
Sicer se pa zdaj pogovarjamo o osebnih okusih, kar nima veze s temo.


Tofu sem jedel 3x, enkrat je bil sprejemljiv (bil sem dovolj lačen), 2x ogaben. Ne vem kako lahko to jeste.
S stališča zdravja je sicer prehrana osnovana na soji nekje okoli prehrane osnovane na rafiniranem sladkorju in oljih, samo zaradi drugih vzrokov (analogi hormonov).

m0LN4r ::

Eno pitanje za vegane, veste sploh kje najt "sladkasto" meso oz. kateri del zivali skriva to?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tikitoki ::

[D]emon je izjavil:

tikitoki je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Narava ni kruta. Naravi je vseeno.

"Krutost" je cloveski koncept. Tako kot morala.


Bodi vsaj dosleden, ker naravi tudi vseeno ni. Narava cisto enostavno je.


Nature is indifferent. ;)


Dojemi da ni, ker bi to pomenilo, da ima custva.

jype ::

Smrekar1 je izjavil:

Ne vem kako lahko to jeste.
Niso ideološko oprani.

Unknown_001 ::

energetik je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:



Meso se brez problema je na tak način.
Surovega brez začimb? Kar izvoli.
Na tofu si dam ponavadi malo soli in česen v prahu, na hitro popečem na obeh straneh in je odličen.
Ali pa ga narežem na koščke in pražim skupaj z mešano zelenjavo ~10min v ponvi, gor nekaj sojine omake in je tudi odlično.
Sicer se pa zdaj pogovarjamo o osebnih okusih, kar nima veze s temo.


Ok, če ne štejemo popra...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

BigWhale ::

Skoraj 21 strani razlogov zakaj se OP sprasuje to kar se sprasuje. Ne zanima ga kolk mesa vi pojeste in a je veganstvo bolj zdravo ali ne. Prav tako, ga ne zanima kaksnega okusa sta tofu in prazena svinjska drobovina.

Tolk enih neumnih klobas (mhm) o prehrani in evoluciji ter kmetijstvu, zivinoreji in civilizaciji ze dolgo ni bilo na kupu.

OP, jej to kar ti je vsec. Kolegom pa povej, da so debili, ce te bodo zasmehovali zaradi tvoje prehrane, kakrsnakoli ze bo.

Unknown_001 ::

BigWhale je izjavil:



OP, jej to kar ti je vsec. Kolegom pa povej, da so debili, ce te bodo zasmehovali zaradi tvoje prehrane, kakrsnakoli ze bo.


Bilo rečeno na prvi strani že vsaj 5x

Ampak nekaterim to ni bilo ok, ker so se zbali da bodo izgubili status nedolžne žrtve grdih grdih nestrpnežev ki jih baje kar čakajo za vsakim vogalom v zasedi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

BigWhale je izjavil:

Skoraj 21 strani razlogov zakaj se OP sprasuje to kar se sprasuje. Ne zanima ga kolk mesa vi pojeste in a je veganstvo bolj zdravo ali ne. Prav tako, ga ne zanima kaksnega okusa sta tofu in prazena svinjska drobovina.

Tolk enih neumnih klobas (mhm) o prehrani in evoluciji ter kmetijstvu, zivinoreji in civilizaciji ze dolgo ni bilo na kupu.

OP, jej to kar ti je vsec. Kolegom pa povej, da so debili, ce te bodo zasmehovali zaradi tvoje prehrane, kakrsnakoli ze bo.


Ce bo vegan in nebo pravilno uravnotezil svoje prehrane in jo dopolnil z nujnimi vitamini, potem bo sam debil. Uravnotezena in zdrava pregrana ni samoumevna.
Drugace pa se strinjam, da je njegova prehrana, njegova izbira in konc koncev problem, ce nebi bila primerna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

egypt ::

c3p0 je izjavil:

kingsix je izjavil:


But of course....
...


Zanimivo, bom pregledal. Tu pa je ena obratna študija:

A plant-based diet is increasingly becoming recognized as a healthier alternative to a diet laden with meat. Atherosclerosis associated with high dietary intake of meat, fat, and carbohydrates remains the leading cause of mortality in the US. This condition results from progressive damage to the endothelial cells lining the vascular system, including the heart, leading to endothelial dysfunction. In addition to genetic factors associated with endothelial dysfunction, many dietary and other lifestyle factors, such as tobacco use, high meat and fat intake, and oxidative stress, are implicated in atherogenesis.

The primary aim of the plant-based diet is to maximize the consumption of nutrient-dense plant foods while minimizing processed foods, added sugars, oils, and animal-based foods. A plant-based diet encourages lots of vegetables and fruits and is low in fat. Broadly defined, a plant-based diet has significant health benefits, and studies have shown that a plant-based diet can be an effective treatment for obesity, diabetes, hypertension, hyperlipidemia, and heart disease.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...



ja saj to, ni toliko problem meso, ampak mlečni izdelki, ki imajo ogromno živalskih hormonov.

gus5 ::

kingsix je izjavil:

Seveda je tukaj iz konteksta bila vzeta le agrikultura.
Če gledamo Indijske emisije kot celoto, je slika precej drugačna.

World resource institute...
http://www.wri.org/blog/2015/06/infogra...
Kmetijstvo je v Evropi, ko je govor o izpustu toplogrednih plinov, bolj problematično od industrije. Leta 2012 je industrija proizvedla 7%, kmetijstvo pa 10% vseh toplogrednih plinov v EU. Najbolj problematičen del kmetijstva je živinoreja. A toplogredni plini so le en izmed problemov, povezanih z obremenjevanjem okolja. Problem je tudi poraba vode v procesu 'proizvodnje' živil. V povprečju mesojeda oseba 'poje' 5000 litrov vode na dan, rastlinojeda pa 2500. V proizvodnjo 1kg govedine je 'investiranih' več kot 15 tisoč litrov vode, v npr. 1 kg krompirja pa le 287 litrov.

Skratka, mesožerstvo je hudo breme za okolje. A to mesožerce ne zanima, njih zanima predvsem – gurmanski užitek. Mesožerstvo je pač oblika zasvojenosti. Meso vsebuje psihotropne snovi, povzroča tako fizično kot psihično odvisnost. Zasvojenost z mesom je na nek način celo hujša od zasvojenosti s kokainom, ki menda ne povzroča fizične odvisnosti. Šentflorjanska zasvojenca, Janezek in Micka, se svojemu zrezku, klobasici, pršutu, pečeni piški in drugim mesnatim 'dobrotam' ne bosta odrekla. No matter what. Odvisnost je prehuda. :))

dice7 ::

Ti GHG procenti za zivinorejo zajemajo tudi rastlinje oz hrano?

BigWhale ::

tikitoki je izjavil:


Ce bo vegan in nebo pravilno uravnotezil svoje prehrane in jo dopolnil z nujnimi vitamini, potem bo sam debil. Uravnotezena in zdrava pregrana ni samoumevna.


Ker to pa za nas, non-vegane, ne velja? :)))

Ce jes vegansko in po vrhu se pridelano na lastnem vrtu, potem ti _nicesar_ ne more primanjkovati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

PaX_MaN ::

BigWhale je izjavil:

Ce jes vegansko in po vrhu se pridelano na lastnem vrtu, potem ti _nicesar_ ne more primanjkovati.

Uh, seveda ti lahko primanjkuje.
Prst, roka, noga, pamet, ni da ni.

dice7 ::

BigWhale je izjavil:

Ce jes vegansko in po vrhu se pridelano na lastnem vrtu, potem ti _nicesar_ ne more primanjkovati.

Zatakne se pri B12, tega moras uzivati z dodatki. Vegetarijanci ga naceloma dobijo iz zivalskih produktov

BigWhale ::

dice7 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Ce jes vegansko in po vrhu se pridelano na lastnem vrtu, potem ti _nicesar_ ne more primanjkovati.

Zatakne se pri B12, tega moras uzivati z dodatki. Vegetarijanci ga naceloma dobijo iz zivalskih produktov


B12 je v zemlji. Delajo ga bakterije. Zivali ga akumulirajo, ker pojedo veliko zemlje skupaj s travo in stvarmi, ki so na tleh. Zivali na farmah v boksih, ki so na krmilih ga dobijo zato, ker jedo 'fortified' krmila z dodanim B12.

Ce pojes dovolj zelenjave, ki je bila pridelana na zemlji in je ravno ne steriliziras, potem dobis kar nekaj B12.
««
20 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kaj bi se zgodilo če bi vsi postali vegani :) ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16732992 (28051) Netrunner
»

Moralni in ekološki vidiki prehranjevanja (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
969132606 (99559) razerznak
»

Kitajska študija, Avtor: Colin Campbell (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
38191083 (77883) Smrekar1

Več podobnih tem