» »

Biti vegan

Biti vegan

««
17 / 23
»»

NikolormousB ::

Katerim pravljicam? Da tale nemočen, bogi, slab vegan z eno roko dvigne toliko kot cela tvoja žlahta?

r3dkv1c4 ::

NikolormousB je izjavil:

Statistika pravi, da je 99,9% ljudi nad 80 let neveganov; danes zdaj.


Link prosim.

Gremo zidarit.....kmalu boš padel z odra.....nemočen....bogi....slab.




Ta primerjava kaže tvojo puhloglavost in nesprejemanje tistih, ki se ne strinjajo s teboj.


Očitno vas meso dela agresivne, da se tako pogosto poslužujete ad hominem napadov. Ti si rekel, da so droge kul, dokler smo zmerni.

A zdaj se počutiš žrtev....ne nisi žrtev zapomni si to, tepec si.

Marihuana in njeni vplivi.
Morfij in njegovi vplivi.
.......

Aja, pardon, ta tema ti pa ni več všeč, ker ni tisto , kar ti verjameš.

Na bruhanje mi gre to vaše prepričane in to vaše vsiljevanje drugim.

Vegi ninđa, rad bi videl kakšen tvoj video, kakšen tvoj dokaz , ki bo izpodbil to, kar mi verjamemo.......normalno prehranjevanje.

Ni se potrebno širokoustit na nekih videih in neki brezvezni statistiki.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: energetik ()

Bobr123 ::

Ninja ker si tako zelo zdrav in boš tako dolgo živel. Ali si bil v zanjih 15 letih kaj pri zdravniku?

Ni treba napisati odgovora, dovolj je da si sam sebi odgovoriš.

Lp

r3dkv1c4 ::

Patrik, ki ga tako poveličuješ, je pojedel več preparatov, kot cela Slovenija skupaj, predno se je odločil biti vegan.

Če že nabijaš, daj ne limaj takih brezveznih linkov, s katerimi se dokazuješ, kot tepec.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

NikolormousB ::

A zdaj se počutiš žrtev....ne nisi žrtev zapomni si to, tepec si.


Lej, kolk agresija ven tolče. Sej je OK, imam raje, da se nad mano znašaš, kot, da bo doma žena vsa v modricah.

Aja, pardon, ta tema ti pa ni več všeč, ker ni tisto , kar ti verjameš.


Katera tema?

Vegi ninđa, rad bi videl kakšen tvoj video, kakšen tvoj dokaz , ki bo izpodbil to, kar mi verjamemo.......normalno prehranjevanje.

Ni se potrebno širokoustit na nekih videih in neki brezvezni statistiki.


Sem želel uploadat video na Youtube, pa sem se vas raje usmilil, da vam ne bi ženske pobegnile. Zato raje dam gor video svetovnega rekorderja, ki živi od trobentic in trave.

Dokler on takole nosi 555kg, bo vaša prepričanja o bogih in nemočnih veganov vredna točno nič.

r3dkv1c4 ::

Vegi ninđa, ti bom pomagal(si eden redkih, ki mu bom nalimal link, naj ti bo to kompliment) poiskat info o Patriku.

Patrik Baboumian @ Wikipedia
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

NikolormousB ::

Se strinjam, impressive.

Baboumian currently holds the world log lift record in the 105k-category (165 kg), as well as the German heavyweight loglift record (180 kg) and the title of "Strongest Man of Germany" (105 kg division). Since 2006 he has been competing at IFSA Strongman events. In 2007 Baboumian competed at the FSA -105 kg World Championships and ended up with a 14th place.

Since 2009, Baboumian holds the log lift World Record (-105 kg division). He lifted 162,5 kg in his second attempt in the German log lift nationals 2009. 2010 Baboumian also set a new German heavyweight loglifting record with 180 kg. 2011 Baboumian competed at the loglifting world championship and placed 4th with a new German overall-record of 185 kg. On 21 May 2011 he lifted 190 kg in Turku, Finland winning the local competition. 2011 Baboumian also won the title of "Germany's Strongest Man" by winning the open division at the German strongman nationals. On September 20, 2015, Baboumian beat his own world record by completing the yoke walk with 560kg in Kitzcher, Germany.[1]

Baboumian has been a vegetarian since 2005, and became a vegan in 2011.

r3dkv1c4 ::

NikolormousB je izjavil:

A zdaj se počutiš žrtev....ne nisi žrtev zapomni si to, tepec si.


Lej, kolk agresija ven tolče. Sej je OK, imam raje, da se nad mano znašaš, kot, da bo doma žena vsa v modricah.

Aja, pardon, ta tema ti pa ni več všeč, ker ni tisto , kar ti verjameš.


Katera tema?

Vegi ninđa, rad bi videl kakšen tvoj video, kakšen tvoj dokaz , ki bo izpodbil to, kar mi verjamemo.......normalno prehranjevanje.

Ni se potrebno širokoustit na nekih videih in neki brezvezni statistiki.


Sem želel uploadat video na Youtube, pa sem se vas raje usmilil, da vam ne bi ženske pobegnile. Zato raje dam gor video svetovnega rekorderja, ki živi od trobentic in trave.

Dokler on takole nosi 555kg, bo vaša prepričanja o bogih in nemočnih veganov vredna točno nič.


Ti serješ po normalni prehrani....nismo mi tisti, ki ti vsiljujemo nekaj, kar ne verjameš.

Agresija?
Si zamenjal temo, ker tu se pogovarjamo, kako zmotno prepričanje imaš?

Ženske pobegnile?

Se strinjam, moja žena bi se skrila v luknjo, če bi videla Patrika, ker bi mislila, da je srečala bolnega jamskega človeka.


Prikrajšaj nam muke in uploadaj tvoj video.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

r3dkv1c4 ::

NikolormousB je izjavil:

Se strinjam, impressive.

Baboumian currently holds the world log lift record in the 105k-category (165 kg), as well as the German heavyweight loglift record (180 kg) and the title of "Strongest Man of Germany" (105 kg division). Since 2006 he has been competing at IFSA Strongman events. In 2007 Baboumian competed at the FSA -105 kg World Championships and ended up with a 14th place.

Since 2009, Baboumian holds the log lift World Record (-105 kg division). He lifted 162,5 kg in his second attempt in the German log lift nationals 2009. 2010 Baboumian also set a new German heavyweight loglifting record with 180 kg. 2011 Baboumian competed at the loglifting world championship and placed 4th with a new German overall-record of 185 kg. On 21 May 2011 he lifted 190 kg in Turku, Finland winning the local competition. 2011 Baboumian also won the title of "Germany's Strongest Man" by winning the open division at the German strongman nationals. On September 20, 2015, Baboumian beat his own world record by completing the yoke walk with 560kg in Kitzcher, Germany.[1]

Baboumian has been a vegetarian since 2005, and became a vegan in 2011.

What?
Wait?
Impressive, oh come on.

Čakaj, a nisi ti malo prej tole trdil, da preparati niso ok?

Pa ti veš od kje njemu mišična masa?

Pojma nimaš, ker izbiraš besede iz konteksta in nočeš verjet prebranemu dejstvu.Če že limaš tekst, vsaj nalimaj celotno besedilo, ki demantira tvoje trditve.

Patrik Baboumian (Persian: پاتریک بابومیان‎‎, Armenian: Պատրիկ Բաբումեան; born 1 July 1979) is an Iranian-born German strongman competitor, strength athlete and former bodybuilder. Born in Abadan, Iran to parents of Armenian heritage, at the age of seven Baboumian, along with his mother and grandmother, emigrated to Hattenhof, Germany. By the age of nine Baboumian had developed an interest in weight training, which led him to pursue bodybuilding as a young man. In 1999 he won the IFBB German junior bodybuilding championship, and in 2002 he became the overall junior champion at the Gießen Campions-Cup. Baboumian currently holds the world log lift record in the 105k-category (165 kg), as well as the German heavyweight loglift record (180 kg) and the title of "Strongest Man of Germany" (105 kg division). Since 2006 he has been competing at IFSA Strongman events. In 2007 Baboumian competed at the FSA -105 kg World Championships and ended up with a 14th place.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

NikolormousB ::

Čakaj, a nisi ti malo prej tole trdil, da preparati niso ok?

Pa ti veš od kje njemu mišična masa?


Nisem trdil, da preparati niso OK.

Vem od kje njemu mišična masa. Od trobentic in trave (ok, v resnici večinoma od škrobnih živil, ampak za vas je tko al tko vse "trava").

Pojma nimaš, ker izbiraš besede iz konteksta in nočeš verjet prebranemu dejstvu.Če že limaš tekst, vsaj nalimaj celotno besedilo, ki demantira tvoje trditve.


Huh? Katere moje trditve demantira? Da je svetovni rekorder? A bi mogoče pojedel kakšno banano, da se ti malo misli zibstrijo pa boš še enkrat bolj natančno napisal kaj imaš v mislih?

kingsix ::

rofl. mišice od škrobnih živil. Ninja vedno preseneti s svojim neznanjem.

r3dkv1c4 ::

Vem od kje njemu mišična masa. Od trobentic in trave

:)):)):)):))

Pojdi nazaj v svojo luknjo in ne komentiraj več, ker te je lahko sram, da kvasiš bedarije.

Jaz sem pa zaključil s teboj.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

NikolormousB ::

rofl. mišice od škrobnih živil. Ninja vedno preseneti s svojim neznanjem.


Jp. Tako to dela. Ker rastlinska hrana ni junk food, vsebuje precej optimalno razmerje makrohranil, ki zagotavljajo energijo za trening in zadostno količino beljakovin za rast mišic.

Meso, po drugi strani je tipičen primer junk fooda: "Food that has low nutritional value".

kingsix ::

NinjaMig21

Že večkrat sem te pozval za študije. Nič še nisi dal. Sam sem za vse svoje trditve podal študije. Ti niti ene, kar nekaj kvasiš.
Na tej stopnji upam da si troll, ker tak butast upam da nisi.

NikolormousB ::

Sam sem za vse svoje trditve podal študije.


Pa vse te študije potrjujejo ravno to, kar jaz govorim že ves čas.

kingsix ::

Torej si trol ali butast?

Scaramouche ::

Če hočeš veliko mišične mase boš moral jesti živalske beljakovine , če boš ultramaratonec si lahko vegan!

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

Torej si trol ali butast?


Nisem jaz tisti, ki trdi nekaj, prilepi pa raziskavo, ki potrjuje ravno nasprotno.

Če hočeš veliko mišične mase boš moral jesti živalske beljakovine


Ni treba.

SimplyMiha ::

Očitno nimata dovolj sladkorja v svoji dieti, da sta tako sitna.

kingsix ::

Da imaš velike mišice ne rabiš živalskih beljakovin, je pa vsekakor lažje.

Npr tale Patrik Baboumian
je bil prvak v raznih bodybuilding kategorijah sicer že preden je bil vegan. V teh kategorijah nimaš možnosti brez steroidov, tako, da na steroidih je definitivno bil, ampak pustimo sedaj to.
Sedaj ko je vegan pa, citiram:

In an interview by 'HappyCow', Patrik stated that the Protein he uses in his power smoothies is a combination of these specific Organic Rice Protein and Yellow Pea Protein.


Torej uživa beljakovine v prašku, v tem primeru lahko brez težav dobi cel spekter aminokislin. Prav tako verjetno jemlje še kar kup ostalih "normalnih" dodatkov, kot vsi ostli powerlifterji, sem delal z nekaterimi.
NinjaMig21 je verjetno edini, ki misli, da on to vzdržuje z fižolčkom.

Sedaj pa na veliko reklamira kako je vegan etc. se lepo pač služi.

NikolormousB je izjavil:

Torej si trol ali butast?


Nisem jaz tisti, ki trdi nekaj, prilepi pa raziskavo, ki potrjuje ravno nasprotno.


Nisem jaz kriv, da ne razumeš angleško in še potem kakih petih slovenskih razlag.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

reeves ::

Izgleda, da bo treba začeti jesti več mesa in manj zelenjave. Zaradi zelenjave prej zboliš ;)

https://www.wsj.com/articles/SB10001424...

kingsix ::

http://www.independent.co.uk/news/scien...

Na tem je tudi morda kaj...NinjaMig21 kaže znake...Bom obvestil Nathalie Burkert, da imamo tukaj definitiven dokaz, da veganska dieta poslabša mentalno stanje.
NinjaMig21 - morda mi na ZS posreduj tvoje pdoatke, da ji dam. LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

blink ::

Samo346 je izjavil:

Biti zasmehovan čudaški nerazumljen vegan ali vztrjati v nečem kar ima smisel?

Sem v nekakšnem notranjem navzkrižju in se bojim, da bom nerazumljen, čudaški, nerazumljen s strani znancev, sošolcev, prijateljev, sodelavcev, če bom vztrajal pri svojih »nekonvencionalnih« življenjskih in prehrambenih nazorih. In to je zadnje kar bi si želel in me je strah, hkrati pa se tudi ne morem odreči veganstvu, ki mi je ena redkih stvari, ki imajo smisel na tem svetu, če malo karikiram.

Šel sem skozi proces terapije in prišel do spoznanja, da je veganstvo, od vseh bizarnosti, ki jih človek počne in jih je zmožen ena od tistih stvari, ki imajo smisel.
Ali je veganska prehrana primerna je prvi pomislek in je odveč: » Veganska prehrana je primerna za ljudi v vseh življenjskih obdobjih, tudi za dojenčke, otroke, najstnike, nosečnice, doječe matere in športnike.« * Kdor bo želel in malo pobrskal po spletu bo z lahkoto našel vrhunske športnike vegane.

Komentar psihiatra Miloša Židanika :»Živimo v družbi, ki ima nenasilje za eno najvišjih vrednot in hkrati pošiljamo vojake v Afganisan in otroke silimo, da jedo meso. Cela situacija je shizofrena in nujno prihaja do notranjih konfliktov.«*


Kaj naj naredim? Naj tvegam, da bom nerazumljen, odrinjen, zasmehovan s strani znancev, sodelavcev ali naj vztrajam pri eni tistih redkih stvareh, ki se mi resnično zdijo smiselne in dobre.


S prehrano, ki ne vključuje živalskih produktov ni nič narobe če se je lotiš pravilno npr. basanje z veganskim čipsom, slaščicami ali drugo visoko procesirano hrano je enako škodljivo pa če je vegansko ali ne. Mesne beljakovine se brez problema nadomesti z rastlinskimi (npr. stročnice imajo na isti volumen precej višji % beljakovin kot meso), okus mesa pa v večini naredijo začimbe - kdor je kdaj poskusil zrezek brez olja/čebule/česna/soli ve o čem govorim. Mleko je zdravo zgolj za teličke in ga brez problema nadomestiš z sojinimi/mandljevimi/riževimi juicei.

Bi pa opozoril, da mešanje veganstva s filozofiranjem o višji stopnji zavesti in podobnem nima nobene veze z neživalsko prehrano - tudi ubijanje bakterij, rastlin in insektov je še vedno ubijanje, pa čeprav ne gre za sesalce. Je pa zanimivo, da večina ljudi nima pojma o tem kaj potrebuje človeško telo in kot papagaji klobasajo stvari, ki so jih naučili v šoli oz. starši. Zgodovinsko gledano je bilo seveda pomembno kje je geografsko gledano živel posameznik, Inuit na Arktiki ne bi preživel brez obilja maščob, nekdo iz ekvatorja pa je lahko preživel izključno od lahke rastlinske prehrane. V 21. stoletju pa ob zmanjšani potrebi po težkem fizičnem delu tudi ni več potrebno pojesti na tisoče kcal, v nasprotnem primeru dobiš nacijo debeluhov.

Glede nerazumljenosti s strani znancev, sodelavcev... najbolje, da se preseliš v mestno ali kar velemestno okolje in teh problemov ne bo več.

r3dkv1c4 ::

reeves je izjavil:

Izgleda, da bo treba začeti jesti več mesa in manj zelenjave. Zaradi zelenjave prej zboliš ;)

https://www.wsj.com/articles/SB10001424...

Na Vrhniki imajo ta teden teden solidarnostne solate in jo zastonj talajo vsem, ki so jo pripravljeni pojest, ker metanja hrane stran ne podpirajo.

Pa še polna proteinov je.....navali narod.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

[D]emon ::

A tiste solate, ki je rasla v blizini Kemisa ? :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

reeves ::

Točno tiste. Sem iz Sinje Gorice, oz. babico imam še tam. 500m od Kemisa.
Če kakšen vegan želi brezplačno solato naj samo pove :))

Scorpia ::

Manu je izjavil:

dexterboy je izjavil:


Me prav zanima, koliko od tukaj pisočih je sploh kdaj delalo na kmetiji in da ve, kako se hrana prideluje skozi lasten znoj in žulje svojih rok?
Pa KJE SO admini, da ZAKLENEJO temo? Ker tole ne vodi več nikamor...

Prilagam povezavo do Youtube kanala enega prizemljenega Američana, ki živi v okolici Chicaga in si sam pridela večji del zelenjave in nekaj sadja v svojem dvorišču in nekaj malega pred svojo hišo.
Za tiste, ki bi radi začeli svoj vrt na svojem dvorišču, če imajo to možnost, ali drugje priporočam oglede njegovih videov, ker vsebujejo realne, prizemljene in preizkušene vrtnarske nasvete.

One Yard Revolution is all about growing a lot of food on a little land using sustainable organic methods, while keeping costs and labor at a minimum. Emphasis is placed on improving soil quality with homemade compost, vermicompost, and mulch. Only free inputs like autumn leaves, grass clippings, comfrey, wood chips, and used coffee grounds are used in our compost, worm castings, and mulch.


How Much of Our Produce Do We Grow Ourselves?

Toward a No-cost Garden: Grow Your Own Food for Next to Nothing (Frugal Gardening)


...In še veliko praktičnih nasvetov na njegovem kanalu.


No evo jst in moja druzina :) pa se dost jih poznamo. Ni veliko dela, vsaj ne tako kot jih ti opisujes. Dosti dela je z plevelom cez celo poletje. Res da imamo manjso mehanizacijo pa ni treba zemljo prekopati. Najvec dela v kmetiji je z kravami... pri zelenjavi je posadis, 3-4 mesece je mir, edino plevel je treba odstranjevati sproti. Konec avgusta ali zacetek septembra poberes ulozis in vse ostalo, kar je odvisno od zelenjave... tle imam mogoce dva tedna dela po sihtu. Zelenjavo prakticno imam celo zimo do spomladi. Drugace receno najvec dela je spomladi in jeseni, poleti sem bp na morju vsak prosti vikend.
////

gus5 ::

FiReFTW je izjavil:

Tudi rastline so živa bitja, če veganom ni ok da se ubije in maltretira živali, zakaj pol jejo rastline če so tudi to živa bitja, torej? Dvojni standardi?
Pridelava mesa je neekonomična in bolj obremenjuje okolje kot pridelava živil rastlinskega izvora.

Smrekar1 je izjavil:

Najbližji skupni prednik nam in ostalih živečih primatov (rod Pan) je živel pred 2-3 milijoni let. Rod Homo (to smo mi) je bil vsejed in ima številne prilagoditve primerne za plenilstvo. Naši najbližji sorodniki so bili plenilci.
Drži, da je človek postal plenilec in da so v njegovi prehrani vse večji delež predstavljala živila živalskega izvora. A ta preobrazba je posledica tehnološkega napredka in uporabe ognja. Brez orodji (rezil za rezanje mesa, ribiških mrež, lokov, puščic, kopji ipd.) je človek nebogljeno bitje (beri: slab lovec), brez ognja je uživanje mesa (celo jajc) tvegano početje. Goloroki človek ni plenilec, prej plen. Kljub temu, da pripadniki človeških vrst (sapiens, erectus, habilis) ne posedujejo anatomskih/fizioloških atributov, ki bi jim omogočali (varno) 'pridelovanje' (npr. lovljenje) in uživanje mesa, sta jima tehnološki razvoj in uporaba ognja omogočila prav to.

Samo346 ::

"Well-planned vegan diets can reduce the risk of some types of chronic disease, including heart disease.[21] They are regarded as appropriate for all stages of the life-cycle by the American Academy of Nutrition and Dietetics."

"The Academy of Nutrition and Dietetics and Dietitians of Canada consider well-planned vegetarian and vegan diets "appropriate for individuals during all stages of the lifecycle, including pregnancy, lactation, infancy, childhood, and adolescence, and for athletes"."

"The position of the Canadian Pediatric Society is that "[w]ell-planned vegetarian and vegan diets with appropriate attention to specific nutrient components can provide a healthy alternative lifestyle at all stages of fetal, infant, child and adolescent growth. Attention should be given to nutrient intake, particularly protein, vitamins B12 and D, essential fatty acids, iron, zinc and calcium.["

VIR:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/195...
Veganism @ Wikipedia

The Academy has stated that a "well planned vegan diet" (no meat, dairy or animal products) is appropriate and healthy for babies.[25]
Academy of Nutrition and Dietetics @ Wikipedia

PREVOD: "Veganska prehrana zmanjšuje možnosti za nastanek številnih kroničnih bolezni (sladkorne bolezni, srčno-žilnih bolezni, debelosti, raka ...) in je primerna za ljudi v vseh življenjskih obdobjih, tudi za dojenčke, otroke, najstnike, nosečnice, doječe matere in športnike.
http://www.vegan.si/ziveti-vegansko/pre...

D3m ::

Blow it out your ass.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jype ::

D3m je izjavil:

Blow it out your ass.
What's the matter, kiddo? Science ate your sphincter?

kingsix ::

"The position of the Canadian Pediatric Society is that "[w]ell-planned vegetarian and vegan diets with appropriate attention to specific nutrient components can provide a healthy alternative lifestyle at all stages of fetal, infant, child and adolescent growth. Attention should be given to nutrient intake, particularly protein, vitamins B12 and D, essential fatty acids, iron, zinc and calcium.["

well-planned vegetarian and vegan diets with appropriate attention to specific nutrient components can provide a healthy alternative lifestyle

Ravno to jaz razlagam Ninji že celo temo, ker je po njegovem vse to - "planiranje" in podučitev o pomanjkivostih - odveč oz. nepotrebno. Sedaj še lahko tole prebere z strani pro-vegana oz vegana. Hvala !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

reeves ::

Samo346 je izjavil:

"Well-planned vegan diets can reduce the risk of some types of chronic disease, including heart disease.[21] They are regarded as appropriate for all stages of the life-cycle by the American Academy of Nutrition and Dietetics."

"The Academy of Nutrition and Dietetics and Dietitians of Canada consider well-planned vegetarian and vegan diets "appropriate for individuals during all stages of the lifecycle, including pregnancy, lactation, infancy, childhood, and adolescence, and for athletes"."

"The position of the Canadian Pediatric Society is that "[w]ell-planned vegetarian and vegan diets with appropriate attention to specific nutrient components can provide a healthy alternative lifestyle at all stages of fetal, infant, child and adolescent growth. Attention should be given to nutrient intake, particularly protein, vitamins B12 and D, essential fatty acids, iron, zinc and calcium.["

VIR:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/195...
Veganism @ Wikipedia

The Academy has stated that a "well planned vegan diet" (no meat, dairy or animal products) is appropriate and healthy for babies.[25]
Academy of Nutrition and Dietetics @ Wikipedia

PREVOD: "Veganska prehrana zmanjšuje možnosti za nastanek številnih kroničnih bolezni (sladkorne bolezni, srčno-žilnih bolezni, debelosti, raka ...) in je primerna za ljudi v vseh življenjskih obdobjih, tudi za dojenčke, otroke, najstnike, nosečnice, doječe matere in športnike.
http://www.vegan.si/ziveti-vegansko/pre...


Da ne bo pomote, govorim samo zase, ostali vsejedci imajo mogoče drugačen pogled.

To kar si citiral ni nič presenetljivega. Gre se za primerjavo med veganstvom in zdajšnjim načinom prehranjevanja. Mislim, da se vsi strinjamo, da je mesa trenutno v prehrani preveč. Tako, da gre v bistvu za primerjavo dveh ne ravno najboljših načinov prehranjevanja. Vprašanje je samo kaj je slabše in tukaj verjamem, da je veganstvo manj rizično, kot pa prenažiranje z mesom.

Se pa upam staviti, da bi primerno uravnotežena prehrana z mesom (več sadja/zelenjave, manj mesa) ravno tako (če ne še bolj) znižala nevarnost za določenimi obolenji.

D3m ::

jype je izjavil:

D3m je izjavil:

Blow it out your ass.
What's the matter, kiddo? Science ate your sphincter?


Bolda izven konteksta.

Kdaj prideš na sok?
|HP EliteBook|R5 6650U|

kingsix ::

jype je izjavil:

D3m je izjavil:

Blow it out your ass.
What's the matter, kiddo? Science ate your sphincter?


jype, sem postavil vprašanje glede optimalnosti vegan-diete. Rekel si da je optimalna. Nato sem postal da hočem študije glede določenih mikronutrientov. Dobil nič

What's the matter, kiddo? Science ate your sphincter?

jype ::

kingsix je izjavil:

Ravno to jaz razlagam
Ne. Ti razlagaš neumnosti, na primer to, da "če daš zraven meso", pa ni več nobenih težav s prehrano, kar seveda ne drži. Vemo, kdo ima težave s prehrambenimi navadami in to definitivno niso vegani.

kingsix je izjavil:

Nato sem postal da hočem študije glede določenih mikronutrientov.
Če bi resnično spremljal raziskave s tega področja bi vedel, da imajo največ težav s pomanjkanjem vitamina B12 ravno tisti, ki jedo meso.

kingsix je izjavil:

What's the matter, kiddo? Science ate your sphincter?
B12 proizvajajo bakterije. Če si vegan, ti nihče ne bo zameril, če poješ kakšno.

D3m je izjavil:

Kdaj prideš na sok?
Bo nekaj časa, preden bom spet naokoli. Javim.

Unknown_001 ::

jype je izjavil:


D3m je izjavil:

Kdaj prideš na sok?
Bo nekaj časa, preden bom spet naokoli. Javim.


Te nestrpno pričakujeva :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

FiReFTW ::

jype je izjavil:

kingsix je izjavil:

Ravno to jaz razlagam
Če bi resnično spremljal raziskave s tega področja bi vedel, da imajo največ težav s pomanjkanjem vitamina B12 ravno tisti, ki jedo meso.


100g rdečega mesa = 101% dnevne količine vitamina b12
100g skuše = 300% dnevne količine vitamina b12
100g govejih jeter = 1300% dnevne količine vitamina b12

Imaš prav, res je nemogoče dobit vitamina b12 kot mesojedec... imaš pa res oprano glavo in si čist zgubil stik z realnostjo.

5pellfire ::

gus5 je izjavil:

Drži, da je človek postal plenilec in da so v njegovi prehrani vse večji delež predstavljala živila živalskega izvora. A ta preobrazba je posledica tehnološkega napredka in uporabe ognja. Brez orodji (rezil za rezanje mesa, ribiških mrež, lokov, puščic, kopji ipd.) je človek nebogljeno bitje (beri: slab lovec), brez ognja je uživanje mesa (celo jajc) tvegano početje. Goloroki človek ni plenilec, prej plen. Kljub temu, da pripadniki človeških vrst (sapiens, erectus, habilis) ne posedujejo anatomskih/fizioloških atributov, ki bi jim omogočali (varno) 'pridelovanje' (npr. lovljenje) in uživanje mesa, sta jima tehnološki razvoj in uporaba ognja omogočila prav to.

Brez orodij je človek še veliko slabši rastlinojedec kot mesojedec ...v primernih letnih časih
(pozna pomlad - zgodnja jesen) bi načeloma preživel od nabranih sadežev, oreščkov in užitnih rastlin,
medtem ko bi pozimi pridno storžke in lubje papal:P

Tudi današnji "rastlinojedci" se lahko preseravate izključno zaradi tehnološkega napredka.

kingsix ::

jype, daj mi te raziskave, ki kažejo da je pri meso-jedih pomanjkanje Vit b12 bolj pogosta. Za stvari, ki sem jih jaz navedel sem podal tudi vire, kar pa vi vegani skot failate.
Čakam na te tvoje študije/raziskave...do takrat pa je vse kar si povedal pač totalen larifari.

Bom kar jaz začel:
http://www.epic-oxford.org/publications...

Mean serum vitamin B12 was highest among omnivores (281, 95% CI: 270-292 pmol/l), intermediate among vegetarians (182, 95% CI: 175-189 pmol/l) and lowest among vegans (122, 95% CI: 117-127 pmol/l).
In all, 52% of vegans, 7% of vegetarians and one omnivore were classified as vitamin B12 deficient .

Ja, full bolj pogosta je. imaš prav. ROFL.
Morda je bil v raziskavi le en vegan in je 52% le tega bilo b12 deficient.. torej manj kot 1 omnivore. Morda... a ne, jype?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Spajky ::

Sveže klobase; njam njam :))
FRESH PORK SAUSAGE PRANK - YT - 5 min ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Netrunner ::

SimplyMiha ::

Žal rdeče tabletke vsebujejo snovi živalskega izvora.

maco-maco ::

Rakitovec :Significant amounts of vitamin B12 in plants were detected in Hippophae rhamnoides (37ug/100g dry weight) Je pa tudi v gobah, pa še kje. Mogoče sama količina sploh ni pomembna, saj
The majority of edible blue-green algae (cyanobacteria) and certain edible shellfish predominately contain an inactive corrinoid known as pseudovitamin B12.


Rakitovec vsebuje še vse ostale zadeve, za katere vas skrbi, da jih nekaterim primanjkuje.

DHA in EPA pa se tudi najde v algah, pa tudi v trpotcu in portulaku.
Kaj?

Personanonim ::

Bravo mojstri,spet ste uspeli :)) :

Why Everyone on the Internet Is an Asshole

@OP ,ne obremenjuj se z mnenji drugih..če meniš da je bolje biti vegan poizkusi in si ustvari lastno izkušnjo...pamet v glavo in jedilni pribor v roke...no lahko tudi kak drug kuhinjski pripomoček :D...

Ostali modrijani,pejte na sprehod..poletje je tu..menim da je kaj bolj zanimivega za gledat zunaj kot pa strastno odgovarjat random neznancem na internetih..

"Ni tako pomembno kaj daš v usta,pomembnejše je kaj daš iz njih"

Parafrazirano by some dude..
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

jype ::



kingsix je izjavil:

daj mi te raziskave, ki kažejo da je pri meso-jedih pomanjkanje Vit b12 bolj pogosta.
Poišči si jih sam. Če te prehrana resnično zanima, to itak že veš, ker je splošno znano, če si vernik, potem pa tako in tako ne bova prišla skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

NikolormousB ::

rofl. mišice od škrobnih živil. Ninja vedno preseneti s svojim neznanjem.


In an interview by 'HappyCow', Patrik stated that the Protein he uses in his power smoothies is a combination of these specific Organic Rice Protein and Yellow Pea Protein.


Torej uživa beljakovine v prašku, v tem primeru lahko brez težav dobi cel spekter aminokislin.


Kaj zdaj, odloči se. Iz posta v post se bolj zapletaš. A "organic rice protein and yellow pea protein" pridejo od kje drugje kot od škrobnih živil?

Ravno to jaz razlagam Ninji že celo temo, ker je po njegovem vse to - "planiranje" in podučitev o pomanjkivostih - odveč oz. nepotrebno. Sedaj še lahko tole prebere z strani pro-vegana oz vegana. Hvala !


Ti si res težek. Mi lahko prosim pokažeš kje točno sem napisal, da ustrezna prehrana ni potrebna? Ni lepo takole podtikat.

Se pa upam staviti, da bi primerno uravnotežena prehrana z mesom (več sadja/zelenjave, manj mesa) ravno tako (če ne še bolj) znižala nevarnost za določenimi obolenji.


Link plz.

Samo346 ::

mihaf je izjavil:

...
Imam pripombe za tiste, ki pravijo, da je veganstvo/vegetarijanstvo zasebna izbira v smislu, da nihče ne gleda v tvoj krožnik. To ne drži. Tega se ne da skriti. Če ne prej, se opazi na raznih zabavah, porokah, rojstnih dnevnih ali enostavno takrat, ko te kdo povabi domov na kosilo.

Pravite tudi, da je vse ok, dokler se s tem ne posiljuje drugih, saj velja predpostavka, da vege ljudje težijo mesojedcem. Kje vi najdete te težaške vegiče? V več kot dveh desetletjih brez mesa nisem nikoli težil ljudem, ki meso jedo. Debat o hrani se na splošno izogibam, čeprav je to izredno težko, ker se drugi vtikajo v mojo prehrano. Res je, da je bilo včasih hujše. Slišal sem marsikaj na svoj račun: "umrl boš, škodo si delaš, čudak, a si verski fanatik, aktivist, ekolog"… (vstavi po želji). S tem, da nikoli ne težim ne o tem, kakšna prehrana bi bila za človeka dobra, ne o okolju, ne o živalih. Danes slišim opazke o tem, da želim biti moderen in podobne fore.

Kje vi najdete te težaške vegetarijance in vegane, ne vem. Vem le, da sam poslušam opazke s strani vsejedcev že dve desetletji. Tako da najprej pometite pred svojim pragom. Jaz ne težim nikomur, v hrano drugih se ne vtikam. Jejte tisto, kar vam paše.



In kaj si se naučil v vsem tem času? Kako na ustrezen in kar se da razumljiv način s čim manj nerodnostmi pojasniti zakaj se vegansko prehranjuješ in da se hkrati izogneš nadaljnim vprašanjem in diskusijam, ali prepričevanjih za vsejedstvo, morebitnim zbadljivkam, posmehovanju ipd.?

cesnja ::

Samo346 je izjavil:

In kaj si se naučil v vsem tem času? Kako na ustrezen in kar se da razumljiv način s čim manj nerodnostmi pojasniti zakaj se vegansko prehranjuješ in da se hkrati izogneš nadaljnim vprašanjem in diskusijam, ali prepričevanjih za vsejedstvo, morebitnim zbadljivkam, posmehovanju ipd.?

Moraš imeti malo tršo kožo, pa včasih koga odsloviti oziroma preusmeriti debato. Kva pa njih briga, kaj (in kako) ti ješ in piješ?

Še nekaj, v realnem življenju (t.i. outside) še nisem naletel na vegana/vegetarijanca, ki bi mi pridigal o superiornosti njegove prehrane. Se pa vedno najde ene par patronov, ki imajo globoko zakoreninjeno to memo o vsiljivosti veganov in ob vsaki omembi vegi prehrane začnejo na plano vlačiti neka opravičila in pojasnila o tem, kako je meso boljše. Sumim, da so samo nevoščljivi. Na isti način, kot so najbolj homofobi latentni geji.

Unknown_001 ::

cesnja je izjavil:


Moraš imeti malo tršo kožo, pa včasih koga odsloviti oziroma preusmeriti debato. Kva pa njih briga, kaj (in kako) ti ješ in piješ?


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vse je bilo povedano, lahko zaključimo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt
««
17 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kaj bi se zgodilo če bi vsi postali vegani :) ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16733697 (28756) Netrunner
»

Moralni in ekološki vidiki prehranjevanja (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
969134661 (101614) razerznak
»

Kitajska študija, Avtor: Colin Campbell (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
38192708 (79508) Smrekar1

Več podobnih tem