» »

Biti vegan

Biti vegan

««
10 / 23
»»

NikolormousB ::

Za enga cloveka je dovolj ca. 90kg mesnih izdelkov letno.


In ene 9x več od priporočil stroke.

-valvoline- ::

m0LN4r je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Velika vecina folka ce bi morala lastnorocno pobit in pripravit zivali da bi zadovoljila svoj nagon in potrebe po mesu bi zagotovo dobro premislila in stevilo vegijev bi se dramaticno povecalo. Drgac pa sistematicno pranje mozganov z srecnih anime kravic,pujskov,telet itn ocitno deluje.
Se enkrat povdarjam, tudi jaz raje pojem zrezek kot karkol zelenjavnega, kriv sem.

Jaz bi pa rad videl kako bi si vecina folka lastnorocno pridelala vso potrebno raznoliko zelenjavo in naredila potrebne dodatke pozimi in poleti. Koliko zemlje mora za to preorat, kako bo skladiscil hrano cez zimo.
Zacensi s tem kaksno skropivo je za kaj in za kaj ni, kdaj se skropi, proti cemu vsemu se skopi itd.
In nenazadnje, kam bojo sle ogromne kolicine pridelkov in stranskih produktov, ki za prodajo oz. pojest niso dovolj fensi in jih metal da nekje zgnijejo in stem povecajo rast in razmnozevanje skodljivcev...

Lastnorocno, doma, v sloveniji. Od A do Z.

Tudi ce lahko prebavis surovega mesa(definitivno za debatirat), ga ne bos, ker ti bo ogabno, brez konkretnega vsecnega okusa in vonja. Al ga bos spekel al skuhal z raznimi dodatki in zacimbami, ze kuhano meso brez zacimb je muka pojest, tudi brez okusa in vonja.

Jaz zadnje case uporabljam vedno manj zacimb oz. samo se sol. Tudi zelenjava nekuhana brez "zacimb" je boljkone za en kurac.

Okapi je izjavil:

Problem s surovim mesom (če zanemarimo gliste, trakulje, metljaje in ostalo golazen) je samo v tem, da je prežilavo in ga ne moremo dobro zgristi. Če ga dovolj na tanko narežeš, ali zmelješ, ni problema.

Surov krompir, koruza, fizol niso glih za pojest... No vsaj jaz nimam rad.

Lej, povprecnemu cloveku das dve izbiri: a bos klal, a bos prideloval sadja in zelenjave. Simple. Kak misles da se bo folk odlocil?

Zgodovina sprememb…

reeves ::

Podobne pomisleke so imeli zagovorniki suženjstva. Tudi nasprotniki global warminga si zmišljujejo vse mogoče, samo, da bi lahko še naprej svinjali po planetu.

Čestitam. Ne uspe vsakemu najti povezavo med suženjstvom in veganstvom.

Na srečo 5 minut googlanja na to temo ti razkrije odgovore na vsa tvoja vprašanja.

Kot sem rekel. Nima smisla.

Lej, povprecnemu cloveku das dve izbiri: a bos klal, a bos prideloval sadja in zelenjave. Simple. Kak misles da se bo folk odlocil?

Saj to izbiro že imamo. Kako se je folk odločil je pa tudi jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reeves ()

NikolormousB ::

Čestitam. Ne uspe vsakemu najti povezavo med suženjstvom in veganstvom.


Mislim, da to uspe vsakemu, ki vsaj 3 minute razmišlja o temi.

reeves ::

Mislim, da to uspe vsakemu, ki vsaj 3 minute razmišlja o temi.

Uspelo je samo tebi. Očitno si edini, ki razmišljaš. Zato še enkrat...čestitam.

@-valvoline-
Ignoriraj moj odgovor tebi. Narobe sem razumel najprej.
Mislim, da bi se na začetku večina odločila za brezmesno prehranjevanje. Ampak bi se sčasoma začelo število vegetarijancev manjšati. Do katere mere, pa lahko samo ugibamo.

NikolormousB ::

Uspelo je samo tebi. Očitno si edini, ki razmišljaš. Zato še enkrat...čestitam.


Če bi bral temo, bi videl, da smo o tem že govorili. Ne na mojo pobudo.

reeves ::

NikolormousB je izjavil:

Uspelo je samo tebi. Očitno si edini, ki razmišljaš. Zato še enkrat...čestitam.


Če bi bral temo, bi videl, da smo o tem že govorili. Ne na mojo pobudo.

Temu, da ga je @frudi dvakrat omenil, jaz ne bi rekel govorili.
Se posipam s pepelom. Dva genijalca sta. Čestitam obema.

NikolormousB ::

Ni bil samo frudi. Vidim, da nisi pri stvari.

m0LN4r ::

Lej, povprecnemu cloveku das dve izbiri: a bos klal, a bos prideloval sadja in zelenjave. Simple. Kak misles da se bo folk odlocil?

Teorija vs. praksa ja. No sej dokler bo lepa zelenjava rasla v trgovini, bojo vsi to izbrali.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

reeves ::

NikolormousB je izjavil:

Ni bil samo frudi. Vidim, da nisi pri stvari.


Res si zbegan, da. Nikoli nisem trdil samo frudi. Tudi ti si zraven.
Pa Smrekar1 ga je enkrat citiral. Ctrl + F dela čudeže. Probaj kdaj.

Naprej se pa kregaj sam s sabo. Meni se ne da več.

NikolormousB ::

Kul. Another win for the vegans.

frudi ::

reeves je izjavil:

Čestitam. Ne uspe vsakemu najti povezavo med suženjstvom in veganstvom.

Vsekakor se najde podobnosti v več pogledih. Recimo v tem, da gre tako pri suženjstvu, kot pri pridelovanju živali za hrano, za prisilno lastništvo in izkoriščanje drugih živih bitij, v nasprotju z njihovimi lastnimi interesi. In podobnost je tudi v zanikanju in izgovorih, ki se in so se uporabljali za opravičevanje enega in drugega.

Vsem, ki se ob teh primerjavah penite pri ustih in že besno posegate po tipkovnicah, kako da rasistično primerjamo sužnje s kravami in svinjami... primerjanje pojavov in izpostavljanje podobnosti med njimi ne pomeni enačenja teh pojavov ali osebkov, ki jih ti pojavi prizadenejo.

Ker vem, da vas to ne bo pomirilo, pa naj vas še dodatno razkurim z razodetjem, da se najdejo celo primerjave med izkoriščanjem živali in holokavstom. Kdo bi si mislil, to celo od nekaterih, ki so dejansko preživeli holokavst:

My first hand experience with animal farming was instrumental. I noted the many similarities between how the Nazis treated us and how we treat animals, especially those raised for food. Among these are the use of cattle cars for transport and crude wood crates for housing, the cruel treatment and deception about impending slaughter, the processing efficiency and emotional detachments of the perpetrators, and the piles of assorted body parts - mute testimonials to the victims they were once a part of.

A se on čuti užaljenega in napadenega zaradi primerjav? Sploh ne:

The negative reaction is largely due to people's mistaken perception that the comparison values their lives equally with those of pigs and cows. Nothing could be farther from the truth. What we are doing is pointing to the commonality and pervasiveness of the oppressive mindset, which enables human beings to perpetrate unspeakable atrocities on other living beings, whether they be Jews, Bosnians, Tutsis, or animals. It's the mindset that allowed German and Polish neighbors of extermination camps to go on with their lives, just as we continue to subsidize the oppression of animals at the supermarket checkout counter.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

dexterboy ::

mzakelj je izjavil:

Ta pujs je bil verjetno po halalau ubit. Se pravi prereže vrat in pusti da kri steče. Kar se pa ne dela in je v Sloveniji prepovedano. Tako da take slikce ne ganejo samo vegane ampak tudi mesojedce ker z takim načinom zjebeš meso in ni užitno.
Drugače pa veste kako so nastali vegani ?
Vegan ni nič drugega kot len vegeterjanc, vegeterjanc pa je stari izraz za slabega lovca.
Pa če hočete muljiti travo ok. Samo pustite druge ljudi da jedo meso in ne najedajte. Ker v tem primeru vam obljubim da če bo kdo meni najedal, dobi kost od pujsa katerega sem ravno obral direktno v betico. Pa se potem cmerite kolikor hočete. Kaj za kurac nas briga če jeste samo mulj. Še bolje za nas. Več pujsa za nas.

+1
Jutri si spečem pujska za kosilo :|
Me prav zanima, koliko od tukaj pisočih je sploh kdaj delalo na kmetiji in da ve, kako se hrana prideluje skozi lasten znoj in žulje svojih rok?
Pa KJE SO admini, da ZAKLENEJO temo? Ker tole ne vodi več nikamor...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

K0l1br1 ::

NikolormousB je izjavil:


No, spet pridemo do tiste točke, ko si moramo naliti čistega vina. Danes živali zapiramo, mučimo in pobijamo izključno zaradi našega užitka. Tisti trenutek, ko daš v usta medium rare stejk se ti sladko jebe za okolje, za druge ljudi in za živali, ki so morale zaradi tvojega užitka trpeti celo življenje in na koncu umreti.
Vest me ne peče. Mi je popolnoma jasn, da nekatere živali obstajajo, da jih jaz pojem in da ne bi prosto živele naokrog, če jih nihče ne bi hotel pojesti.

jype ::

Kako je lahko pujs "halal zaklan", če muslimani itak sploh ne smejo uživat svinjine?

K0l1br1> ne bi prosto živele naokrog, če jih nihče ne bi hotel pojesti.

Če bi videl, v kakšnih razmerah živijo, ne bi zapisal "prosto".

Utk ::

Lej, povprecnemu cloveku das dve izbiri: a bos klal, a bos prideloval sadja in zelenjave. Simple. Kak misles da se bo folk odlocil?

Dej povprecnemu zahodnemu vegiju na izbiro kilo mesa za 5 evrov ali sajanje, zalivanje in obiranje tistih klincevih oresckov in vsega drugega, pa ti bo rekel, klinc, in dal 5 evrov in bo vsaj jedel par dni. V cem je razlika? Ljudje so leni. Ce bi morali mi klat, pa si vi se orescke nabirajte, banane, vse zivo, ne pa da za vas to delajo suznji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

NikolormousB ::

Za 5€ dobiš 10kg krompirja. Bistveno boljša izbira.

Utk ::

Pa si ga pridelaj, ce bi morali vsi drugi klat.

NikolormousB ::

Jaz ne trdim, da bi morali drugi klat. Jaz pravim, da bi lahko počasi nehali.

jype ::

Utk> Pa si ga pridelaj, ce bi morali vsi drugi klat.

Saj si ga.

next3steps ::

m0LN4r je izjavil:

Kdo pa je kravi kriv, da ni cute za v posteljo, ampak okusna za steak ?

Recimo, da tudi ti nisi dovolj lusn tut veganka nebo spala pa se lizala stabo.

Načeloma svojega življenja ne želim niti deliti z imbecili, ki jim izgled edina smernica za druženje s partnerjem. V kolikor nima oseba niti osnovnih pogojev za okrepitev mojega psihofizičnega stanja in kapitala, je nočem, četudi mi je všeč.
Torej ne, ne bi se lizala, ker nima niti pogojev, da se bi.

111111111111 ::

jype je izjavil:

Utk> Pa si ga pridelaj, ce bi morali vsi drugi klat.

Saj si ga.

Kje pa si pridelaš krompir? Imaš njivo v najemu?

NikolormousB je izjavil:

Jaz ne trdim, da bi morali drugi klat. Jaz pravim, da bi lahko počasi nehali.

Zakaj? Eskimi ne morejo preživeti brez mesa in ubijanja živali.

Vsem veganom in vegetarijancem v razmislek. Špricanje in izčrpavanje zemlje za vaše plantaže banan je precejšnje, ravno tako za živinorejo. Treba bo iti na žuželke. Dobiš največji izkoristek na kilogram žita. :)

-valvoline- ::

111111111111 je izjavil:

jype je izjavil:

Utk> Pa si ga pridelaj, ce bi morali vsi drugi klat.

Saj si ga.

Kje pa si pridelaš krompir? Imaš njivo v najemu?

NikolormousB je izjavil:

Jaz ne trdim, da bi morali drugi klat. Jaz pravim, da bi lahko počasi nehali.

Zakaj? Eskimi ne morejo preživeti brez mesa in ubijanja živali.

Vsem veganom in vegetarijancem v razmislek. Špricanje in izčrpavanje zemlje za vaše plantaže banan je precejšnje, ravno tako za živinorejo. Treba bo iti na žuželke. Dobiš največji izkoristek na kilogram žita. :)

Na koncu bo pa itak zmagal razni soylenti,joylenti in podobno, kombinirano z algae mix sejkom.
Eskimi pac nimajo izbire, in so vezani na meso. Mi mamo moznost izbirat, zal smo prevec navezani na okus mesa in mlecnih izdelkov. Sploh pa ce se kej spece na zaru, res ne vem kako vegiji zdrzijo k zadisi po pecenju :)

jype ::

Chuapoiz> Kje pa si pridelaš krompir? Imaš njivo v najemu?

Ne, denacionalizirano.

Chuapoiz> Zakaj? Eskimi ne morejo preživeti brez mesa in ubijanja živali.

Kdo je pa rekel, da bi morali? Eskimi nimajo farm, kjer bi v krutem ujetništvu dočakalo zakol več milijonov živali, načeloma samo zato, da se jih znaten delež potem znajde na smetišču, ali pa se jih predela in zmeša s sojinimi beljakovinami, ker se tako lahko meso boljše ekonomsko izkoristi. Eskimi niso problematični, kar se tiče moralnih vprašanj glede mesne industrije.

Chuapoiz> Vsem veganom in vegetarijancem v razmislek. Špricanje in izčrpavanje zemlje za vaše plantaže banan je precejšnje, ravno tako za živinorejo. Treba bo iti na žuželke. Dobiš največji izkoristek na kilogram žita. :)

To drži - če bi posebno salamo izdelovali iz žuželk, bi imela enak okus, trpljenja višje razvitih sesalcev bi bilo pa znatno manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

reeves ::

Eskimi ne morejo preživeti brez mesa in ubijanja živali.

@NinjaMig21 pravi, da 5 minut googlanja, da odgovor na to.

Kdo je pa rekel, da bi morali?

Vegetarijanci in vegani.

Ne pozabi, da je tema o veganstvu. Nema mesa. Nič. Za nobenega.

frudi ::

-valvoline- je izjavil:

Sploh pa ce se kej spece na zaru, res ne vem kako vegiji zdrzijo k zadisi po pecenju :)

Ko že en čas ne uživaš mesa, ti vonj po njem ne diši več pretirano, niti vonj pečenja na ražnju ne. In še če ti kdaj sam vonj zadiši, je to bolj kot sprožilec nekih prijetnih spominov iz preteklosti, ne pa več nujno kot nekaj prijetnega v sedanjosti. Ampak tudi če ti vonj še nekako zadiši, pa te še vedno prav nič ne mika prijeti tisti ražnjič ali čevap in zagrizti vanj. Ko se enkrat odvadiš jesti meso, se ti ni treba upirati skušnjavi, da bi ga ponovno poskusil, ker ti v resnici sploh več ne predstavlja skušnjave.

Ko sem sam prenehal jesti meso, so me nekateri opozorili na to, da me bo sčasoma ne samo minila želja po uživanju mesa, ampak da se mi bo nato celo začelo gabiti. Po pravici povedano jim nisem preveč verjel in sem si sam pri sebi mislil, da pretiravajo. Pa se je izkazalo za res, in to hitreje, kot bi si sploh mislil. Na moje iskreno presenečenje.

reeves je izjavil:

Eskimi ne morejo preživeti brez mesa in ubijanja živali.

@NinjaMig21 pravi, da 5 minut googlanja, da odgovor na to.

Kdo je pa rekel, da bi morali?

Vegetarijanci in vegani.

Ne pozabi, da je tema o veganstvu. Nema mesa. Nič. Za nobenega.

To pa ni res. Je bilo že v tej temi večkrat poudarjeno, da niti vegani ne nasprotujejo uživanju mesa, kadar ni alternative in je od tega odvisno človekovo življenje.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

Unknown_001 ::

Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

reeves ::

To pa ni res. Je bilo že v tej temi večkrat poudarjeno, da niti vegani ne nasprotujejo uživanju mesa, kadar ni alternative in je od tega odvisno človekovo življenje.

Vegani v tej temi pravijo, da bi bilo najbolje v par letih meso opustiti in preiti na rastlinsko hrano. Pravijo tudi, da rastlinska hrana povsem zadostuje za prehranjevanje vseh. Da bi bilo brez mesa ogroženo človeško življenje nasprotuje trditvi, da je veganstvo bolj zdravo.
Ne bomo zdaj malo tako, malo onako. Ali bomo vsi vegani (kar je baje boljše čisto v vsem) ali pa nima smisla.

Unknown_001 ::

reeves je izjavil:

To pa ni res. Je bilo že v tej temi večkrat poudarjeno, da niti vegani ne nasprotujejo uživanju mesa, kadar ni alternative in je od tega odvisno človekovo življenje.

Vegani v tej temi pravijo, da bi bilo najbolje v par letih meso opustiti in preiti na rastlinsko hrano. Pravijo tudi, da rastlinska hrana povsem zadostuje za prehranjevanje vseh. Da bi bilo brez mesa ogroženo človeško življenje nasprotuje trditvi, da je veganstvo bolj zdravo.
Ne bomo zdaj malo tako, malo onako. Ali bomo vsi vegani (kar je baje boljše čisto v vsem) ali pa nima smisla.


To bo možno samo če bi kdo rad zganjal fašizem. Naravno do tega pojava ne bo kmalu prišlo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

frudi ::

Ne, kvečjemu je bilo omenjeno, da bi bilo možno v par letih opustiti meso, če bi to res vsi želeli. Jasno se to v praksi ne bo zgodilo in bo prehod trajal generacije. In ne bo povsod po svetu potekal enako hitro. Nihče si ne zatiska oči, da vsi ljudje na svetu še zdaleč nimajo enakih možnosti opustiti meso in mesne izdelke, ne da bi to drastično vplivalo na njihovo zdravje ali kvaliteto življenja.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Unknown_001 ::

frudi je izjavil:

Ne, kvečjemu je bilo omenjeno, da bi bilo možno v par letih opustiti meso, če bi to res vsi želeli. Jasno se to v praksi ne bo zgodilo in bo prehod trajal generacije. In ne bo povsod po svetu potekal enako hitro. Nihče si ne zatiska oči, da vsi ljudje na svetu še zdaleč nimajo enakih možnosti opustiti meso in mesne izdelke, ne da bi to drastično vplivalo na njihovo zdravje ali kvaliteto življenja.


Nah. Prehod ne bo blizu 100% razen če ne bo kak idiot prišel an idejo, da bi "poduk" o veganstvu zrinili v vzgojno izobraževalne programe. Sam takrat ... se bo pa nehal.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

reeves ::

frudi je izjavil:

Ne, kvečjemu je bilo omenjeno, da bi bilo možno v par letih opustiti meso, če bi to res vsi želeli. Jasno se to v praksi ne bo zgodilo in bo prehod trajal generacije. In ne bo povsod po svetu potekal enako hitro. Nihče si ne zatiska oči, da vsi ljudje na svetu še zdaleč nimajo enakih možnosti opustiti meso in mesne izdelke, ne da bi to drastično vplivalo na njihovo zdravje ali kvaliteto življenja.


Tudi, če bi si vsi želeli, ne bi bilo izvedljivo v parih letih. Ni niti teoretičnih možnosti za to.
Enkrat sem že napisal, da bi prehod trajal stoletja, takrat bo pa itak vseeno, ker bom tako jaz svoj steak, kot ti svoj sojin polpet, dobila v obliki tabletk.
Seveda sem omenil tudi tiste, ki nimajo možnosti gojiti zelenjavo pa je baje Google odgovor.
Ti si ne zatiskaš oči, nekateri si jih pa toliko bolj.
V nasprotju z @NinjaMig21 se s tabo da vsaj normalno debatirati, čeprav zagovarjava različna stališča.

jype ::

reeves> Vegetarijanci in vegani.

To si ti trdil, ne vegani.

reeves> Ne bomo zdaj malo tako, malo onako. Ali bomo vsi vegani (kar je baje boljše čisto v vsem) ali pa nima smisla.

Zopet ena blodnja. Trdiš, da je na izbiro zgolj to, da industrijsko izvajamo trpljenje milijard višje razvitih sesalcev, ki trpljenje čutijo in neugodje jasno nevrološko izrazijo, ali pa da nihče na planetu ne uživa nobenega mesa. Motiš se (k sreči smo zdaj tega že vajeni).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

reeves ::

To si ti trdil, ne vegani.

Citat?

Trdiš, da je na izbiro zgolj to, da industrijsko izvajamo trpljenje milijard višje razvitih sesalcev, ki trpljenje čutijo in neugodje jasno nevrološko izrazijo, ali pa da nihče na planetu ne uživa nobenega mesa.

Citat?


Nisi od začetka v temi. Moj pogovor s @frodi in @NinjaMig21 je bil o tem, ali bi bilo res bolje za okolje, zdravje,... če bi vsi ljudje uživali izključno rastlinsko hrano.
Kar pa seveda pomeni, da nihče na planetu ne uživa mesa.

jype ::

reeves> Citat?

Evo ga:

jype> Kdo je pa rekel, da bi morali?
reeves> Vegetarijanci in vegani.

reeves> Citat?

Evo ga:

reeves> Ne bomo zdaj malo tako, malo onako. Ali bomo vsi vegani (kar je baje boljše čisto v vsem) ali pa nima smisla.

reeves> Nisi od začetka v temi. Moj pogovor s @frodi in @NinjaMig21 je bil o tem, ali bi bilo res bolje za okolje, zdravje,... če bi vsi ljudje uživali izključno rastlinsko hrano.
reeves> Kar pa seveda pomeni, da nihče na planetu ne uživa mesa.

Meni je vseeno, kaj se ti pogovarjaš z drugimi: Trdil si točno to, kar si zapisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

NikolormousB ::

Seveda sem omenil tudi tiste, ki nimajo možnosti gojiti zelenjavo pa je baje Google odgovor.


Danes zelo majhen procent ljudi prideluje hrano, pa še tisti, ki to delajo, so običajno precej ozko usmerjeni v nekaj produktov, kar pomeni, da niso samozadostni. Pridelujejo jabolka, krompir pa kupujejo.

Zakaj? Eskimi ne morejo preživeti brez mesa in ubijanja živali.


Seveda lahko. Tako kot vsak drug človek na planetu.

Verjetno si mislil, da ne morejo preživeti z rastlinsko hrano, ki si jo sami pridelajo, ampak tudi o tem se motiš.

http://modernfarmer.com/2013/10/arctic-...

Res ste smešni. Ljudje resno načrtujejo misijo na mars, tukaj se pa delate, kot, da ne poznamo že cca. 2000 let toplih gred.

Vsem veganom in vegetarijancem v razmislek. Špricanje in izčrpavanje zemlje za vaše plantaže banan je precejšnje, ravno tako za živinorejo. Treba bo iti na žuželke. Dobiš največji izkoristek na kilogram žita. :)


Nima smisla, žuželke ne predstavljajo nobene prednosti. Vse oblike intenzivnega kmetijstva obremenjujejo zemljo, tudi črički. Izkoristek je pri rastlinski hrani še vedno boljši, pridelana hrana pa veliko bolj kakovostna.

kingsix ::

NikolormousB je izjavil:

Za 5€ dobiš 10kg krompirja. Bistveno boljša izbira.


Krompir boljša izbira? Mogoče gledano z vegi-vidika.

-valvoline- ::

Bolj problematicno bi bilo prenehat jest raznih salam in sira, kot pa samega mesa. Ja s cem pa te nafilat sendvic potem? Mhm, bit vegan pomen da ni vec sendvicev?
:D

kingsix ::

Senviča nisem jedel že cca. 9 let in nisem vegan. Ne vem kaj ima tole veze z veganstvom.

NikolormousB ::

kingsix je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Za 5€ dobiš 10kg krompirja. Bistveno boljša izbira.


Krompir boljša izbira? Mogoče gledano z vegi-vidika.


Gledano z vidika haranilne vrednosti, skladiščenja, vpliva na okolje...

Mhm, bit vegan pomen da ni vec sendvicev?


Za tiste popolnoma brez domišljije še vedno obstajajo veganske salame in siri, ki imajo identičen oskus in teksturo rezini gaude in posebni salami.

Za tiste z vsaj malo domišljije pa nikoli ni bil problem.

-valvoline- ::

Pa majonezo tudi crtat, kaj se nam ostane, samo kruh brez okusa :)

Zgodovina sprememb…

kingsix ::

NikolormousB je izjavil:

kingsix je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Za 5€ dobiš 10kg krompirja. Bistveno boljša izbira.


Krompir boljša izbira? Mogoče gledano z vegi-vidika.


Gledano z vidika haranilne vrednosti, skladiščenja, vpliva na okolje...


Ja... 100g krompirja nam da cele 4% dnevne potrebe po železu, 0% Vitamina B12, 3% Vitamina K...da niti ne govorimo o sami obsorbciji le teh. Aja dobiš pa tam skoraj 20g praznih kalorij.
Pri gojenju pa se sploh ne uporabljajo pesticidi, kemična gnojila in drugi agenti za večji doprinos.
TOP NOTCH ! rofl

NikolormousB ::

Pa majonezo tudi crtat, kaj se nam ostane, samo kruh brez okusa :)


Niti ne.



Ja... 100g krompirja nam da cele 4% dnevne potrebe po železu, 0% Vitamina B12, 3% Vitamina K...da niti ne govorimo o sami obsorbciji le teh. Aja dobiš pa tam skoraj 20g praznih kalorij.


Si se potrudil cherry pickat tistih par hranil, ki jih krompir nima, ampak jih enostavno nadomestimo, če zraven poješ skledo solate ali skodelico brokolija?

Btw, krompir nima praznih kalorij.

Pri gojenju pa se sploh ne uporabljajo pesticidi, kemična gnojila in drugi agenti za večji doprinos.


Seveda se. Ravno zato je pridelava mesa tako sporna. V okolje se spusti bistveno več svinjarije, poleg tega pa je bistveno več pride hrano (bioakumulacija pa te fore).

reeves ::

jype je izjavil:

reeves> Citat?

Evo ga:

jype> Kdo je pa rekel, da bi morali?
reeves> Vegetarijanci in vegani.

reeves> Citat?

Evo ga:

reeves> Ne bomo zdaj malo tako, malo onako. Ali bomo vsi vegani (kar je baje boljše čisto v vsem) ali pa nima smisla.

reeves> Nisi od začetka v temi. Moj pogovor s @frodi in @NinjaMig21 je bil o tem, ali bi bilo res bolje za okolje, zdravje,... če bi vsi ljudje uživali izključno rastlinsko hrano.
reeves> Kar pa seveda pomeni, da nihče na planetu ne uživa mesa.

Meni je vseeno, kaj se ti pogovarjaš z drugimi: Trdil si točno to, kar si zapisal.


Pri prvem nikjer ne zasledim, da sem trdil, da morajo Eskimi ubijat. V bistvu vidim samo 2 besede. Typo mogoče?

Tudi v drugem ne najdem trditve, da imamo na izbiro samo mučenje ali nič mesa. Pravzaprav v citatu sploh ni nobene trditve.
Slovenščina ti že malo peša.

Kako tipično Jypetovsko. Ko zmanjka argumentov gremo pa čisto mimo :))
Žal Jure, tako kot večina soforumašev tudi jaz nimam želje niti volje pregovarjati se s tabo tako, da nadaljuj sam. Še en win for vegans :))

kingsix ::

NikolormousB je izjavil:


Ja... 100g krompirja nam da cele 4% dnevne potrebe po železu, 0% Vitamina B12, 3% Vitamina K...da niti ne govorimo o sami obsorbciji le teh. Aja dobiš pa tam skoraj 20g praznih kalorij.


Si se potrudil cherry pickat tistih par hranil, ki jih krompir nima, ampak jih enostavno nadomestimo, če zraven poješ skledo solate ali skodelico brokolija?

Btw, krompir nima praznih kalorij.

Pri gojenju pa se sploh ne uporabljajo pesticidi, kemična gnojila in drugi agenti za večji doprinos.


Seveda se. Ravno zato je pridelava mesa tako sporna. V okolje se spusti bistveno več svinjarije, poleg tega pa je bistveno več pride hrano (bioakumulacija pa te fore).


Cherry picking sem izpilil pri branju The China Study - Campbell je dober učitelj!
Pa niti ni nek cherry picking, edino stvar, ki je not nad 10% je Vitamin C(21%) in B6 (11%). Ostlao pa je vse tam-tak, kot sem navedel ostale 3. Pa spet - tu se ne upošteva slaba absorbcija.

Torej, če se pri krompirju uporabljajo škodljive kemikalije je to problem za meso?

Pa poglejmo te kemikalije:

According to the USDA's Pesticide Data Program, 35 different pesticides have been found on conventional potatoes.

And out of these 35:

- 6 are known or probably carcinogens

- 12 are suspected hormone disruptors

- 7 are neurotoxins

- 6 are developmental or reproductive toxins

The chemical that is found on 76% of all conventional potatoes is chlorpropham, an herbicide that is used to stop the growth of weeds and to inhibit potato sprouting.

Not only is this chemical toxic to honey bees, but according to the Extension Toxicology Network, chronic exposure of laboratory animals to chlorpropham has caused "retarded growth, increased liver, kidney and spleen weights, congestion of the spleen, and death."


uh..ne sliši se tako nedolžno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

NikolormousB ::

Torej, če se pri krompirju uporabljajo škodljive kemikalije je to problem za meso?


Seveda. Tvoj stejk je v svojem življenju pojedel konkretne količine krompirja (in ostalih "špricanih" rastlin), ki se akumulirajo v maščobnih tkivih.

kingsix ::

Aja krompir, ki ga ljudje jedo pa je vse organic?

Btw. 85% mesa kupim od lokalnih kmetov oz. bio kmetij.

spyker123 ::

Dejansko bi najbolj pomagal način življenja pred 50 leti..meso samo enkrat tedensko, ostale dni pa zelenjava oz sadje..že samo to bi zmanjšalo ogljični odstis. Je pa ta problem zelo kompleksen in to ne bomo rešili ne z vegetarijanstvom, veganstvom ali frutarijanstvom..težava je, da se pretirava pri količini zaužite hrane, poglejte samo mladostnike, vsi predebeli, katastrofa..oni se bodo vrteli v začaranem krogu..razočarani nad svojim izgledom bodo še več jedli in smo tam, v obljubljeni deželi Ameriki..

NikolormousB ::

Aja krompir, ki ga ljudje jedo pa je vse organic?


Saj si že sam ugotovil, da ni. Kar ti nekako ne potegne je, da krave ne zrastejo od zraka.

kingsix ::

Od krompirja pa tudi ne. Poglej si z čem sploh hranijo živino, ugotovil boš da krompir niti približno ne prevladuje.
Krompir ima veliko glikoalkoidov, ki so lahko toksični (tudi za nas). Ima pa tudi druge probleme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()
««
10 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kaj bi se zgodilo če bi vsi postali vegani :) ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16733993 (29052) Netrunner
»

Moralni in ekološki vidiki prehranjevanja (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
969135367 (102320) razerznak
»

Kitajska študija, Avtor: Colin Campbell (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
38193512 (80312) Smrekar1

Več podobnih tem