» »

Dizl motorji 1.3-1.5

Dizl motorji 1.3-1.5

1
2
»

Sami ::

D3m je izjavil:

K ne H. :D

To je H



To je K



My bad :D

Sem gledal tudi letnike 2013 samo mi stari 1,7d od Isuzuja ne diši, tale novi 1,6CDTI je res tišji in bolj varčen + ima ketno :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

D3m ::

Najtišji dizel trenutno na trgu v tem rangu motorja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

krucymucy ::

D3m je izjavil:

Update:

Astra K ST 1.6 CDTI 100kw/138km

Povprečna por.: 4.6 l/100km
Povp. hitrost: 61,4 km/h

90% AC
10% regionalka


Hja, jaz sem imel povprecno na Astri 1.6 100kW 7 litrov.
Tako da se res cjazis.

Razlika med Astro K 1.6 100kW in passatom B8 2.0 110kW je manjsa od decilitra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

D3m ::

No na 200km/h jo tudi včasih nateram.

Sicer se ne cjazim, ker na razne gužve na AC nimam vpliva. Zato pa povprečje 61km/h.

Govoriš za isto relacijo, kot jaz?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Sami ::

D3m je izjavil:

Najtišji dizel trenutno na trgu v tem rangu motorja.


Res je, kolega ima Astro J 2014 1.6CDTI 136hp in je res tih proti mojem 1,9TDI :D, tudi ko se na semaforju ponovno zažene (start stop) se avto ne "zatrese" kot pri 1,7CDTI-ju.

Je pa dizel dizel....slišiš ga vseeno :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

D3m ::

Se sliši tipični zvok.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FTad ::

Sami je izjavil:


Z Golfom 4 1,9TDI Variant imam pri 130kmh okoli 5L porabe, če voziš okoli 100km/h pade tudi na 4,5L, kolega pa ima s Passatom 2.0TDI 140km okoli 6.2L pri 130km/h.


Mogoce, ce v hrib vozi in ima poln avto. Jst imam tako porabo pri 150km/h po avtocesti...

Sami ::

FTad je izjavil:

Sami je izjavil:


Z Golfom 4 1,9TDI Variant imam pri 130kmh okoli 5L porabe, če voziš okoli 100km/h pade tudi na 4,5L, kolega pa ima s Passatom 2.0TDI 140km okoli 6.2L pri 130km/h.


Mogoce, ce v hrib vozi in ima poln avto. Jst imam tako porabo pri 150km/h po avtocesti...


Sem večkrat vozil tegale Passata (17" feltne), vedno je bila okoli 6-6,2 pri omenjeni hitrosti.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

FTad ::

Sami je izjavil:

FTad je izjavil:

Sami je izjavil:


Z Golfom 4 1,9TDI Variant imam pri 130kmh okoli 5L porabe, če voziš okoli 100km/h pade tudi na 4,5L, kolega pa ima s Passatom 2.0TDI 140km okoli 6.2L pri 130km/h.


Mogoce, ce v hrib vozi in ima poln avto. Jst imam tako porabo pri 150km/h po avtocesti...


Sem večkrat vozil tegale Passata (17" feltne), vedno je bila okoli 6-6,2 pri omenjeni hitrosti.


ja jst sem sem se tudi ze nickolikokrat z mojim vozil (tudi 17" feltne) pa sem imel na tempomatu 150km/h, relacija lj-avstrija in omenjeno porabo.

Stipex ::

Madona kake debate. A ste si kdaj šli računat kolikšen delež stroškov €/km je gorivo? V bistvo niti ne tako zelo pomemben...

pegasus ::

Ja, približno 3/4 vsega kar vlagam v transport :)

Stipex ::

Ja dobr, ti ki voziš enga starega žilavega atmosferca, ki ne izgublja na vrednosti in nima modernejših elektronskih igral, pa še vse sam šraufaš po možnosti :)

Če pa gledaš povprečnega Janeza ali Mihelo, ki, govorim na pamet: proda Citroena l.2006 za 3k eur in kupi Pežoja l.2016 za 12k eur pretežno zato, ker ima un novejši 0,8L nižjo porabo in se nato hvali po forumih kolk ceneje se sedaj vozi... razumeš moj point. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stipex ()

smacker ::

Tema je 1.3-1.5 dizel. Lastniki passatov in audijev 2.0 se pejte kregat v gostilno. Aja.. nimate za pir ker mate predrag avto in morte na vsak deci porabe gledat :))

D3m ::

Stipex je izjavil:

Ja dobr, ti ki voziš enga starega žilavega atmosferca, ki ne izgublja na vrednosti in nima modernejših elektronskih igral, pa še vse sam šraufaš po možnosti :)

Če pa gledaš povprečnega Janeza ali Mihelo, ki, govorim na pamet: proda Citroena l.2006 za 3k eur in kupi Pežoja l.2016 za 12k eur pretežno zato, ker ima un novejši 0,8L nižjo porabo in se nato hvali po forumih kolk ceneje se sedaj vozi... razumeš moj point. :)


Isto pri CPU/GPU
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

SuperVeloce je izjavil:

4l pri 130kmh? pa kaj imate to, custom design direkt iz vetrovnika in picikl gume??

1.4 TDI Bluemotion 90KM, gume 195...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

1.8 Turbobencinar Polo, sem imel 90% poti tempomat na 138 po avstriji 500km v enem kosu:


1.4 TDI Polo pa ma pr 138kmh - tempomat+smartnoga 4.5L realnih po sprimonitorju in to 5. prestav ne 6.

Identicna relacija 2.0 Dizel Golf, malo vec tam med 140-160:
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

Ni slabo za 5 brzin.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sami ::

D3m je izjavil:

Ni slabo za 5 brzin.


Prestavno razmerje je drugo. Včeraj sem vozil čisto novega Citroena C-Elysee 1.6HDi 100hp (2017, facelift), ga je kolega včeraj odpeljal iz salona in ima tudi 5. prestav, ima pa zato zelo dolgo 4. in 5. prestavo, enako je pri VW 1.6TDI-jih.

Je pa C-Elysee za tole ceno res top, tudi opreme mu ne manjka :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

seveda je pocen...

. As the 301 is designed specifically for emerging markets,[5] the 301 is not available in Western Europe, including France[6] and the United Kingdom (similar situation in Ireland, as well as most RHD markets).[7]

aka pocen roba
#brezpodpisa

Sami ::

hojnikb je izjavil:

seveda je pocen...

. As the 301 is designed specifically for emerging markets,[5] the 301 is not available in Western Europe, including France[6] and the United Kingdom (similar situation in Ireland, as well as most RHD markets).[7]

aka pocen roba


Itaq, ampak sem bil presenečen nad opremo in novim diesel motorjem za tale denar. Se vidi da so materiali nižje kvalitete kot recimo v ostalih Citroenih, je pa za tale denar če hočeš nov avto bomba. Avto je bil razstavni s srednjo opremo se mi zdi, skratka nov...imel je 13km na števcu, 12,900eur (zadaj senzorji, lita platišča, avtoradio (usb, BT), pomik stekel spredaj in zadaj, meglenke, obvolanske kontrole,dnevne LED luči....itd.).

Imaš pač nov avto....prvi "prdneš" v zic :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

m0LN4r ::

Nevem decki, smo sli tle v Regensburgu na avto sejem, kjer so avtohise razkazovale malo ljudsko robo.
Razne poceni male Kie, Citroeni, Fordi, Renaulti.... Ze ko odpres vrata pa pogledas ta vrata zgleda, zadeva podobno sivi plastiki iz jugeca. Pogledas malo menjalnik, sedeze, gor dol se vsedes not itd, potem pa cez minuto malo naprej razstavljeni Audi A1, Polo, bmw1 se vsedes not pa ti je takoj jasno zakaj svaba, kupuje svabo. Pa to nemores primerjat, tak so od znotraj zgledali poceni svabi pred 10 leti. Pa jebes tisto elektroniko, ki ti jo not natlacijo. Ce se pa vsedes v te neke kitajce pa francoze pa imas obcutek, da je avto za postarja al dostavo 8-O

Offtopic vem ja,
ampak sem tle dostikrat prebiral kako so tele kitajsi in francozi bolsi od naciwagnov, pa sem se v nedeljo preprical da ni tako.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

andromedar ::

Pravkar prišel z dopusta...
na 3000km je bila poraba okoli 5.1 (mešana vožnja AC/regionalke). Vozim pa zelo varčno.

Toyota Auris 1.33 BENCIN

Povprečna na 40.000km je 6.23 litra/100. Večinoma mestna vožnja.
Eh?

Gambino ::

m0LN4r je izjavil:

Nevem decki, smo sli tle v Regensburgu na avto sejem, kjer so avtohise razkazovale malo ljudsko robo.
Razne poceni male Kie, Citroeni, Fordi, Renaulti.... Ze ko odpres vrata pa pogledas ta vrata zgleda, zadeva podobno sivi plastiki iz jugeca. Pogledas malo menjalnik, sedeze, gor dol se vsedes not itd, potem pa cez minuto malo naprej razstavljeni Audi A1, Polo, bmw1 se vsedes not pa ti je takoj jasno zakaj svaba, kupuje svabo. Pa to nemores primerjat, tak so od znotraj zgledali poceni svabi pred 10 leti. Pa jebes tisto elektroniko, ki ti jo not natlacijo. Ce se pa vsedes v te neke kitajce pa francoze pa imas obcutek, da je avto za postarja al dostavo 8-O

Offtopic vem ja,
ampak sem tle dostikrat prebiral kako so tele kitajsi in francozi bolsi od naciwagnov, pa sem se v nedeljo preprical da ni tako.



Nimaš pojma. Pojdi spat.

Polo, Golf - plastika k za cigane, nič boljše kot v francozih!

SuperVeloce ::

hojnikb je izjavil:

seveda je pocen...

. As the 301 is designed specifically for emerging markets,[5] the 301 is not available in Western Europe, including France[6] and the United Kingdom (similar situation in Ireland, as well as most RHD markets).[7]

aka pocen roba

Platforma je na enaki ravni, kot ostali citroeni nižjega-srednjega razreda. "Pocen" roba je pač bedarija trditi, ker je v igri še kaj druga, kot samo šparanje materialov. Sicer pa:
A similar model to the 301, badged as a Citroën C-Elysée, was also launched at the Paris Motor Show in 2012, with sales targeted in the first instance in eastern Europe and North Africa. The C-Elysée is also sold in Spain, Portugal, Greece, and since March 2016 also in Italy, Germany and France, three of Europe's largest car markets. From 2014, it is anticipated that the C-Elysée will be produced in China, as a successor to the current Chinese market Citroën Elysée, by the joint venture company Dongfeng Peugeot-Citroën Automobile.[10]


m0LN4r je izjavil:

Nevem decki, smo sli tle v Regensburgu na avto sejem, kjer so avtohise razkazovale malo ljudsko robo.
Razne poceni male Kie, Citroeni, Fordi, Renaulti.... Ze ko odpres vrata pa pogledas ta vrata zgleda, zadeva podobno sivi plastiki iz jugeca. Pogledas malo menjalnik, sedeze, gor dol se vsedes not itd, potem pa cez minuto malo naprej razstavljeni Audi A1, Polo, bmw1 se vsedes not pa ti je takoj jasno zakaj svaba, kupuje svabo. Pa to nemores primerjat, tak so od znotraj zgledali poceni svabi pred 10 leti. Pa jebes tisto elektroniko, ki ti jo not natlacijo. Ce se pa vsedes v te neke kitajce pa francoze pa imas obcutek, da je avto za postarja al dostavo 8-O

Offtopic vem ja,
ampak sem tle dostikrat prebiral kako so tele kitajsi in francozi bolsi od naciwagnov, pa sem se v nedeljo preprical da ni tako.

Pred bajto je Golf 7 4motion 2.0tdi s polno opremo l.2013, avto sicer super. Ampak ta famozna nemška plastika na vratih je trda kot kamen, izgleda pa slabše kot "mehka" na ceed SW 2009. Bljah.

Da ne bo samo offtopic: od bajte je šel 1.5crdi 110hp hyundai accent l.2006 (k bratu). Poraba je bila vse od 4,7 do 6,5l/100kmh, na tank seveda. Računalnik je presenetljivo natančen, mogoče celo kakšen deci več kaže. Precej je odvisno od relacij in letnega časa, največ je bilo poleti ob klimi in kakšni AC/mesto kombinaciji (tudi letne športne gume so širše, platišča širša, ET manjši...). Najmanj pa večinoma relacijsko pozimi (ob milih temperaturah).
5. prestavo pod 70km/h ne moreš vozit, ker je (pre)dolga. Motorček se pri 1500 šele zbudi, malo višje pa konkretno butne (kar ni čudno, glede na komaj 1200kg).
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

Zdej mislijo američani Fiat-Krajzler zaradi izpustov za*ebavati tudi zaradi kao prirejene elektronike; gre se npr za Fiat500 dizl ipd... novi dizelGejt?
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

nekoman ::

z mojim meganom 1.5 dci je bila poraba poleti 3,4L naa cel tank, ker pač nimam mestne vožnje..
čist realno
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36353940 (4617) hojnikb
»

Poraba na 1.9 tdi, škoda, seat (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
748678 (6915) m0LN4r
»

Bencin ali diesel? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
446101864 (60746) Berserker

TSI oz. TFSI motorji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12842200 (37908) Mavrik
»

Poraba na AC in izven nje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7820316 (18472) WarpedGone

Več podobnih tem