» »

Dizl motorji 1.3-1.5

Dizl motorji 1.3-1.5

«
1
2

zobnik ::

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=......

Kombinirana vožnja: 3,8 litrov / 100 km
Izvenmestna vožnja: 3,4 litrov / 100 km
Mestna vožnja: 4,5 litrov / 100 km


A res kdo vrjame, da ima tale povprečno porabo pod 4l. Ker glede na težo vozila bi rekel, da je normalna poraba dobrih 5l...se pravi regionalna, nekaj AC + nekaj mestna.
Kakšno imate ostali na takih dizlih porabo na regionalni 50-90km/h (brez mestne, hribov), preračunano na tank in ne preko potovalnega računalnika, le te radi lažejo za pol litra.
  • spremenil: zobnik ()

Dr_M ::

Se hujsa situacija je pri zelo popularnem 2.0TDI motorju, oblubljajo zelo nizko porabo, pa sva s sodelavcem zadnjic racunala za njegov 6 let star A4, na cel tank je imel povprecje 7.7L. In ne, z motorjem ni nic narobe, ker vcasih dobi kaksen nov testni avto, pa je situacija dost podobna.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

smacker ::

To so najbrž uradni podatki, merjeni v idealnih okoliščinah. V praksi bo 4.5 do 5L: https://www.spritmonitor.de/en/overview...

K0l1br1 ::

Dr_M je izjavil:

Se hujsa situacija je pri zelo popularnem 2.0TDI motorju, oblubljajo zelo nizko porabo, pa sva s sodelavcem zadnjic racunala za njegov 6 let star A4, na cel tank je imel povprecje 7.7L. In ne, z motorjem ni nic narobe, ker vcasih dobi kaksen nov testni avto, pa je situacija dost podobna.

170 KM pa gas do konca ali pa samo po mestu.

Dr_M ::

K0l1br1 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Se hujsa situacija je pri zelo popularnem 2.0TDI motorju, oblubljajo zelo nizko porabo, pa sva s sodelavcem zadnjic racunala za njegov 6 let star A4, na cel tank je imel povprecje 7.7L. In ne, z motorjem ni nic narobe, ker vcasih dobi kaksen nov testni avto, pa je situacija dost podobna.

170 KM pa gas do konca ali pa samo po mestu.


103kw je, cca 1/3 mestne voznje in 2/3 AC.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

to je pač poraba, če se ne furaš kot penzionar, ki ma alergijo na gas stopalko
#brezpodpisa

šernk ::

tud sam imam na turbobencinarju uradno porabo 5,4 do 6,2.

6,5 dosežem po računalniku kar znese 6,7 realne. ampak da dosežem 6,5 je vse drugo kot vožnja. z normalno vožnjo na dolge proge sem na 7,5 (130 po AC in 90-100 regionalke), po hribih pa če sem pod 8,5 sem vesel ampak tudi počasi ne gre >:D

kdor mi trdi da njegov dizel porabi 4 litre, grem pred njim z mojim bencinarjem pa bomo videli ko bo še zaveterje imel če bo na koncu poraba 4 litre :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

Utk ::

V čem točno je problem? Sem precej prepričan, da se s tistim citroenom da dosečt izven mesta 3,4, in v "mestu" 4,5. Če je za nekoga izvenmestna vožnja stalno poln gas od 50 do 100 ("po števcu", ker menda ni nihče tako neumen, da bi imel za izvenmestno vožnjo stalno držat 130 na uro), mestna vožnja pa samo vožnja čez center Ljubljane ob 4h popoldan, je pa to drug problem.

šernk ::

sej pravim 60 v koloni po regionalki imam tudi jaz 5l lahko porabo. realno ne računalniško ampak temu jaz pač vožnja ne rečem ker je to oviranje prometa, saj se ti bo zadaj nabrala 1km dolga kolona. če se boš po pravilih umaknil vsakič ko se bodo za teboj nabrali trije avti pa tudi tvoja poraba zaradi stalnega pospeševanja ne bo več 4,5l. pod 4 pa zagotovo ne gre, motor mora v vsakem primeru pognat cca 1 tono, pa če se na glavo postaviš rabi za slednje energijo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Unknown_001 ::

Dr_M je izjavil:

Se hujsa situacija je pri zelo popularnem 2.0TDI motorju, oblubljajo zelo nizko porabo, pa sva s sodelavcem zadnjic racunala za njegov 6 let star A4, na cel tank je imel povprecje 7.7L. In ne, z motorjem ni nic narobe, ker vcasih dobi kaksen nov testni avto, pa je situacija dost podobna.


Kake pa ti kvasiš? Za 2.0 TDI povprečje pod 6 z lepo vožnjo ni nič nedosegljivega. Za 7.7 ga verjetno tišči. Bolj je jeba 1.6 jajca.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

K0l1br1 ::

Agree. Za 2.0 ni nič posebnega povprečje 5. 7.7 je mašina v okvari.

Unknown_001 ::

Dr_M je izjavil:



103kw je, cca 1/3 mestne voznje in 2/3 AC.


Ja če ga 160 voziš ne pričakvat 5.0 porabo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

perci ::

Mondeo 1.6 tdci - 6 l ni nic nedosegljivega, 90 po regionalki lahko tudi 5.

Osebno imam normalno porabo med 6.1-6.5 brez sparanja s kar nekaj mestne voznje.

S 600kg prikolico in trugo na strehi sem zadnjic naredil 1.200 km in je bilo povprecje 7.2. Mesana voznja, po avtocesti 120kmh.

jest10 ::

šernk je izjavil:

sej pravim 60 v koloni po regionalki imam tudi jaz 5l lahko porabo.

No ja... V tem režimu bi moral imeti porabo 3l >:D

hojnikb ::

K0l1br1 je izjavil:

Agree. Za 2.0 ni nič posebnega povprečje 5. 7.7 je mašina v okvari.

LOL

v okvari je kvečjemu tvoj merilec porabe.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

aiko ::

Unknown_001 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Se hujsa situacija je pri zelo popularnem 2.0TDI motorju, oblubljajo zelo nizko porabo, pa sva s sodelavcem zadnjic racunala za njegov 6 let star A4, na cel tank je imel povprecje 7.7L. In ne, z motorjem ni nic narobe, ker vcasih dobi kaksen nov testni avto, pa je situacija dost podobna.


Kake pa ti kvasiš? Za 2.0 TDI povprečje pod 6 z lepo vožnjo ni nič nedosegljivega. Za 7.7 ga verjetno tišči. Bolj je jeba 1.6 jajca.


Poznam 3 osebe kateri imajo 2.0 tdi. eden ima porabo cca 7,5 l, ga ne špara + je avtomatik (touran 170hp), druga 2 pa okoli 6,2 (passat 140hp) pa tudi nista najbolj počasna voznika, tako da ja, gre komot na ene 5,7 z lepo vožnjo..

Tisti citroenov dizel bo imel v praksi porabo cca 6 l/100km, zaradi fizikalnih omejitev (teža avta + izkoristek motorja)..teste itak delajo v brezvetrju na "bobnih".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aiko ()

zobnik ::

5-6 litrov za dizla je že druga zgodba, spodaj piše celo 3.5l/100km, torej pol zavajajo s tako porabo.
Tud moj bencinar ima na cesti Gorenja vas-Kranj 1.4 porabo 5.5l preračunano na tankanje, če bi gledal potovalni potem kaže mal pod 5, celo 4.8l povprečje.

šernk ::

ma tist, ki mi pripelje avto, ki bo rabil 4,5 litra manj od mojega bencinarja ob moji vožnji (8,5 vs 4L) mu ga kupim takoj :P

do takrat so pa to samo sanje, ki se vrtijo okoli 5,5l ob normalni vožnji, okoli 5l ob šparanju in 7,5 litrov ob moji vožnji.

1 liter na 100km je pa davek na lep zvok motorja, ki sem ga pripravljen plačevat.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

K0l1br1 ::

No, vsaj tema ni zabredla na 4/100 za razne pasate in golfe, mlinček, ki ga je prilepil zobnik, pa bi moral biti okrog 4, sicer naj ga zakopljejo.

pegasus ::

Toyota avensis 2.0D normalna mešana vožnja 6.8, s thuletom 7.7, s trudom in previdnostjo 4.2. Se da, če se hoče.

Pero_SLO ::

1.2 TSI poraba 6-6,5l/100km.

Sam za info. Trije sodelavci imajo 1.6 turbo dizle in vsem so po 5-7letih šle šobe... 1 šoba pri nas je 750EUR. V BiH je original Siemensova šoba 250EUR..

LP,
Peter

Magic1 ::

Tele uradne porabe lahko pri vseh dodaš faktor od 1.5x do 2x v normalnih razmerah. Vsaj pri takih, kjer je razlika med mestno in regionalno porabo manj kot liter.
Magic

OZZY ::

citroen c5 karavan 1.6 - 84kwh.. z vožnjo po "jajcih" po regionalnih cestah .. cc 4.2-4.3L po računalniku.. Se pravi cc 4.5L ..
Go with the flow.

Unknown_001 ::

aiko je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Se hujsa situacija je pri zelo popularnem 2.0TDI motorju, oblubljajo zelo nizko porabo, pa sva s sodelavcem zadnjic racunala za njegov 6 let star A4, na cel tank je imel povprecje 7.7L. In ne, z motorjem ni nic narobe, ker vcasih dobi kaksen nov testni avto, pa je situacija dost podobna.


Kake pa ti kvasiš? Za 2.0 TDI povprečje pod 6 z lepo vožnjo ni nič nedosegljivega. Za 7.7 ga verjetno tišči. Bolj je jeba 1.6 jajca.


Poznam 3 osebe kateri imajo 2.0 tdi. eden ima porabo cca 7,5 l, ga ne špara + je avtomatik (touran 170hp), druga 2 pa okoli 6,2 (passat 140hp) pa tudi nista najbolj počasna voznika, tako da ja, gre komot na ene 5,7 z lepo vožnjo..

Tisti citroenov dizel bo imel v praksi porabo cca 6 l/100km, zaradi fizikalnih omejitev (teža avta + izkoristek motorja)..teste itak delajo v brezvetrju na "bobnih".


No za razliko od tebe ki samo poznaš nekoga tretjega jaz dokaj redno vozim s tem motorjem in ti iz prve roke povem da je vse v vozniku. Za 3 različna vozila ti lahko povem da neke blazne razlike ni. 5.5-6.3 je nekje normalno povprečje. Od 6.5 pa čez 7 ga pa že tiščiš.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

konspirator ::

Uradne meritve porabe:
http://plineks.si/2013/06/07/zakonito-z...

Po novem:
https://www.amzs.si/motorevija/mobilnos...

btw, poraba se izračuna "za nazaj", na podlagi meritev plinov (CO2).
--

D3m ::

Astra K ST 1.6 100kw.

Povprečna 4.7

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Ze parkrat pokazal: https://www.spritmonitor.de/de/detailan...
Dnevno 19-20km ACja plus 2-3 kilometre cez mesto.
5,8L AC minimalno 130. Najrajsi pa 140/150 s tempomatom, tut kak pospesek do 200 se zgodi 1x na teden.
1.4 Dizel polo pa gre po regionalkah blizu 4 z 55 in 95 s tempomatom.

Seveda z brezveznim pospesevanjem in zaviranjem imas takoj 1-2 litra vec, ampak to velja tudi za turbobencinarja.
Nevem zakaj nebi izkoristil kotaljenje dizla in po hribu navzdol ne trosis nic. Cimprej potegnes nekaj nad zeljeno hitrost, saltas v najvisjo spusti gas, vklopis tempomat in to je to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

aiko ::

Unknown_001 je izjavil:

aiko je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Se hujsa situacija je pri zelo popularnem 2.0TDI motorju, oblubljajo zelo nizko porabo, pa sva s sodelavcem zadnjic racunala za njegov 6 let star A4, na cel tank je imel povprecje 7.7L. In ne, z motorjem ni nic narobe, ker vcasih dobi kaksen nov testni avto, pa je situacija dost podobna.


Kake pa ti kvasiš? Za 2.0 TDI povprečje pod 6 z lepo vožnjo ni nič nedosegljivega. Za 7.7 ga verjetno tišči. Bolj je jeba 1.6 jajca.


Poznam 3 osebe kateri imajo 2.0 tdi. eden ima porabo cca 7,5 l, ga ne špara + je avtomatik (touran 170hp), druga 2 pa okoli 6,2 (passat 140hp) pa tudi nista najbolj počasna voznika, tako da ja, gre komot na ene 5,7 z lepo vožnjo..

Tisti citroenov dizel bo imel v praksi porabo cca 6 l/100km, zaradi fizikalnih omejitev (teža avta + izkoristek motorja)..teste itak delajo v brezvetrju na "bobnih".


No za razliko od tebe ki samo poznaš nekoga tretjega jaz dokaj redno vozim s tem motorjem in ti iz prve roke povem da je vse v vozniku. Za 3 različna vozila ti lahko povem da neke blazne razlike ni. 5.5-6.3 je nekje normalno povprečje. Od 6.5 pa čez 7 ga pa že tiščiš.


In kaj sem jaz napisal? preberi post preden "ugovarjaš" :p

-valvoline- ::

cist odvisno kasna teza se premika. sestrin c3 1.4hdi pije pod 4l na 100km ce se peles do 110kmh. kolega ma lupota 1.2tdi povprecje ma okrog 3.5l da se ga tudi pod 3l na 100km spravit z primerno voznjo in to pr 330.000km na stevcu. se pa najbl splaca bencinar na lpg se sploh ne sekiras kolk pije saj je lpg pocen. moj lanos 1.3 pije 7.5-8l plina kar je pod 5e na 100km pa ga nic ne sparam.

Zgodovina sprememb…

Blazz ::

moj 2015 passat 2.0 TDI žre 7l po lj, 5,5l-6l po avtocesti pri 150 kmh. Laže pa povp. poraba v avtoračunalniku kot pri vseh avtih, zato sm si dal to popravt z modanjem nastavitev. Pr meni je lagal cca 7%, tko da ne prepisovati povp. porabe iz avta sem, ker so podatki za vse avte zavajujoči.

Unknown_001 ::

aiko je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

aiko je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Se hujsa situacija je pri zelo popularnem 2.0TDI motorju, oblubljajo zelo nizko porabo, pa sva s sodelavcem zadnjic racunala za njegov 6 let star A4, na cel tank je imel povprecje 7.7L. In ne, z motorjem ni nic narobe, ker vcasih dobi kaksen nov testni avto, pa je situacija dost podobna.


Kake pa ti kvasiš? Za 2.0 TDI povprečje pod 6 z lepo vožnjo ni nič nedosegljivega. Za 7.7 ga verjetno tišči. Bolj je jeba 1.6 jajca.


Poznam 3 osebe kateri imajo 2.0 tdi. eden ima porabo cca 7,5 l, ga ne špara + je avtomatik (touran 170hp), druga 2 pa okoli 6,2 (passat 140hp) pa tudi nista najbolj počasna voznika, tako da ja, gre komot na ene 5,7 z lepo vožnjo..

Tisti citroenov dizel bo imel v praksi porabo cca 6 l/100km, zaradi fizikalnih omejitev (teža avta + izkoristek motorja)..teste itak delajo v brezvetrju na "bobnih".


No za razliko od tebe ki samo poznaš nekoga tretjega jaz dokaj redno vozim s tem motorjem in ti iz prve roke povem da je vse v vozniku. Za 3 različna vozila ti lahko povem da neke blazne razlike ni. 5.5-6.3 je nekje normalno povprečje. Od 6.5 pa čez 7 ga pa že tiščiš.


In kaj sem jaz napisal? preberi post preden "ugovarjaš" :p


Mi skuzi

Ni blo mišljeno tko grdo kot se prebere.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

FTad ::

aiko je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Se hujsa situacija je pri zelo popularnem 2.0TDI motorju, oblubljajo zelo nizko porabo, pa sva s sodelavcem zadnjic racunala za njegov 6 let star A4, na cel tank je imel povprecje 7.7L. In ne, z motorjem ni nic narobe, ker vcasih dobi kaksen nov testni avto, pa je situacija dost podobna.


Kake pa ti kvasiš? Za 2.0 TDI povprečje pod 6 z lepo vožnjo ni nič nedosegljivega. Za 7.7 ga verjetno tišči. Bolj je jeba 1.6 jajca.


Poznam 3 osebe kateri imajo 2.0 tdi. eden ima porabo cca 7,5 l, ga ne špara + je avtomatik (touran 170hp), druga 2 pa okoli 6,2 (passat 140hp) pa tudi nista najbolj počasna voznika, tako da ja, gre komot na ene 5,7 z lepo vožnjo..

Tisti citroenov dizel bo imel v praksi porabo cca 6 l/100km, zaradi fizikalnih omejitev (teža avta + izkoristek motorja)..teste itak delajo v brezvetrju na "bobnih".



Potrejujem iz prve roke, da za Passata 140hp povprecna poraba drzi. Danes sem se peljal po AC, tempomat na 150km/h, povprecna poraba 6.2 (17 colske gume). Na gps-u kaze 144km/h. Torej ce bi se po tempomatu vozil 130km/h bi bila poraba maksimalno 5-5.5L...

Blazz ::

FTad je izjavil:

aiko je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Se hujsa situacija je pri zelo popularnem 2.0TDI motorju, oblubljajo zelo nizko porabo, pa sva s sodelavcem zadnjic racunala za njegov 6 let star A4, na cel tank je imel povprecje 7.7L. In ne, z motorjem ni nic narobe, ker vcasih dobi kaksen nov testni avto, pa je situacija dost podobna.


Kake pa ti kvasiš? Za 2.0 TDI povprečje pod 6 z lepo vožnjo ni nič nedosegljivega. Za 7.7 ga verjetno tišči. Bolj je jeba 1.6 jajca.


Poznam 3 osebe kateri imajo 2.0 tdi. eden ima porabo cca 7,5 l, ga ne špara + je avtomatik (touran 170hp), druga 2 pa okoli 6,2 (passat 140hp) pa tudi nista najbolj počasna voznika, tako da ja, gre komot na ene 5,7 z lepo vožnjo..

Tisti citroenov dizel bo imel v praksi porabo cca 6 l/100km, zaradi fizikalnih omejitev (teža avta + izkoristek motorja)..teste itak delajo v brezvetrju na "bobnih".



Potrejujem iz prve roke, da za Passata 140hp povprecna poraba drzi. Danes sem se peljal po AC, tempomat na 150km/h, povprecna poraba 6.2 (17 colske gume). Na gps-u kaze 144km/h. Torej ce bi se po tempomatu vozil 130km/h bi bila poraba maksimalno 5-5.5L...


povprečno porabo si gledal na računalniku ane? glej moj prejšni post... zadeva laže. 2015 passat 2.0 150 HP laže za 7%, toliko premalo kaže.

m0LN4r ::

Moji podatko so iz spritmonitorja, tankanje, st. litrov, 17kkm statistike. Pasat je daljsi, tezji in daljsi verjetno zato tudi mickeno vecja poraba, kot pri golfu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Stipex ::

Majhen dizel porabi malo pri nizkih obremenitvah. Tako da pomoje prazen avto + ravnina 70-80kph komot okoli 4L.

Na AC pri 160+ pa se verjetno poraba poveča za 3x.

konspirator ::

Majhen dizel porabi malo pri nizkih obremenitvah.

Tako je.
--

IQ Veverica ::

Audi 2.0 TDI, 140KM. Najmanjša poraba po AC, 6 prestava 100-110kmh, povprečje 4.8l, če se res trudim. Normalna poraba oz. povprečna na mesečnem nivoju 5.6l. Vozim po predpisih in skoraj nič po mestu. Poraba 7.7l pri tem motorju je joke. Moraš avto terat za tako porabo.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Zgodovina sprememb…

Stipex ::

A6ka s tem motorjem komot pokuri 7L+.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stipex ()

dxx ::

Toyota Auris 2.0 D4D 140KM, 6,3 mešana vožnja, vožnja na krk in nazaj (tempomat 110kmh) 5,7. Najnižje kar sem peljal....

D3m ::

Update:

Astra K ST 1.6 CDTI 100kw/138km

Povprečna por.: 4.6 l/100km
Povp. hitrost: 61,4 km/h

90% AC
10% regionalka
|HP EliteBook|R5 6650U|

koyotee ::

Alfa 159 2.4 200km
Cerkno-Strunjan 140km 6,9l
Strunjan-Cerkno 7,6l
Do 110 po regionalki, nič AC, dinamična vožnja
Podatki so po računalniku
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Utk ::

D3m je izjavil:

Update:

Astra K ST 1.6 CDTI 100kw/138km

Povprečna por.: 4.6 l/100km
Povp. hitrost: 61,4 km/h

90% AC
10% regionalka

60 imam povprečno hitrostjo jaz, ki imam razmerje med AC in regionalko ravno obratno. Tako da verjamem, da ti žere 4,6...tudi moj 1,8 bencinar bi bil debelo pod 6 litrov, če se bi vozil 90 po avtocesti.

D3m ::

Če je cca. ravnina na AC je poraba cca. 3.5-4.0l/100km pri hitrosti 130km/h (tempomat).

Bom naredil update, čez 1 mesec. Počasi a vztrajno poraba pada.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Utk ::

Aha, po ravnem imaš pri 130 porabo pod 4, povprečno hitrost 60, povprečje pa 4,6. Kakorkoli obračaš, nekaj od tega ne more bit res. Razen če se po ravnem voziš 130 do prepada, potem nekako padeš kak kilometer globoko, in se v prvi voziš v 20% klanec z 10 na uro (morda je to tistih 10% regionalke).

SuperVeloce ::

4l pri 130kmh? pa kaj imate to, custom design direkt iz vetrovnika in picikl gume??
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

D3m ::

Utk je izjavil:

Aha, po ravnem imaš pri 130 porabo pod 4, povprečno hitrost 60, povprečje pa 4,6. Kakorkoli obračaš, nekaj od tega ne more bit res. Razen če se po ravnem voziš 130 do prepada, potem nekako padeš kak kilometer globoko, in se v prvi voziš v 20% klanec z 10 na uro (morda je to tistih 10% regionalke).


Regionalka je med 90-110 km/h.

Ni semaforjev.

SuperVeloce je izjavil:

4l pri 130kmh? pa kaj imate to, custom design direkt iz vetrovnika in picikl gume??


Ni vedno 4l.

To se gre za nekaj kilometrov +/- ravnine.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Sami ::

D3m je izjavil:

Če je cca. ravnina na AC je poraba cca. 3.5-4.0l/100km pri hitrosti 130km/h (tempomat).

Bom naredil update, čez 1 mesec. Počasi a vztrajno poraba pada.


Ravno kupujem podobno Astro oz. z istim motorjem Astro J 1.6CDTI.

Prejšnji teden sem bil na testni vožnji in je pri 120km/h po trenutni porabi pisalo 4.2L/100km, verjamem pa da števec za kakšne 2-3dcl laže.

Z Golfom 4 1,9TDI Variant imam pri 130kmh okoli 5L porabe, če voziš okoli 100km/h pade tudi na 4,5L, kolega pa ima s Passatom 2.0TDI 140km okoli 6.2L pri 130km/h.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

D3m ::

Sami je izjavil:

D3m je izjavil:

Če je cca. ravnina na AC je poraba cca. 3.5-4.0l/100km pri hitrosti 130km/h (tempomat).

Bom naredil update, čez 1 mesec. Počasi a vztrajno poraba pada.


Ravno kupujem podobno Astro oz. z istim motorjem Astro J 1.6CDTI.

Prejšnji teden sem bil na testni vožnji in je pri 120km/h po trenutni porabi pisalo 4.2L/100km, verjamem pa da števec za kakšne 2-3dcl laže.

Z Golfom 4 1,9TDI Variant imam pri 130kmh okoli 5L porabe, če voziš okoli 100km/h pade tudi na 4,5L, kolega pa ima s Passatom 2.0TDI 140km okoli 6.2L pri 130km/h.


Moja je K.

Si ziher, da je J.


P.S.
Moja relacija LJ-rudnik / Moravče
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Sami ::

D3m je izjavil:

Sami je izjavil:

D3m je izjavil:

Če je cca. ravnina na AC je poraba cca. 3.5-4.0l/100km pri hitrosti 130km/h (tempomat).

Bom naredil update, čez 1 mesec. Počasi a vztrajno poraba pada.


Ravno kupujem podobno Astro oz. z istim motorjem Astro J 1.6CDTI.

Prejšnji teden sem bil na testni vožnji in je pri 120km/h po trenutni porabi pisalo 4.2L/100km, verjamem pa da števec za kakšne 2-3dcl laže.

Z Golfom 4 1,9TDI Variant imam pri 130kmh okoli 5L porabe, če voziš okoli 100km/h pade tudi na 4,5L, kolega pa ima s Passatom 2.0TDI 140km okoli 6.2L pri 130km/h.


Moja je K.

Si ziher, da je J.


Da vem, tvoja je H, so pa v Astre ST po letu 2014 vgrajevali iste "nove" motorje 1,6CDTI 110 in 136hp. Žal še nisem našel primerne, mi je pa všečen avto.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

D3m ::

K ne H. :D

To je H



To je K

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36354664 (5341) hojnikb
»

Poraba na 1.9 tdi, škoda, seat (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
748818 (7055) m0LN4r
»

Bencin ali diesel? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
446102684 (61566) Berserker

TSI oz. TFSI motorji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12842605 (38313) Mavrik
»

Poraba na AC in izven nje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7820507 (18663) WarpedGone

Več podobnih tem