» »

Pnevmatike

Pnevmatike

«
1
2

antonija ::

Kopujem nove letne gume dimezije 225/45 R17. Do sedaj so bile gor "tovarniske" hankook ali nekaj takega, trenutno pa iscem nekaj ne prevec dragega, ampak kvalitetnega. Voznja je vecinoma zelo umirjena mestna voznja, vsake toliko se naredi kaksno daljso turo z otroci (2-4h voznje v eno stran, recimo da enkrat na dva-do-tri meseca). Vsega skupaj ~10kkm letno.

Malo sem bral teste, povprasal google za mnenje, in prisel do gum Sava Intensa UHP 2 v izbranih dimezijah. Potem pa vidim na mimovrste, da zadeva obstaja v dveh izvedenkah:
Sava pnevmatika Intensa UHP 2 225/45R17 91Y FP
Sava pnevmatika Intensa UHP 2 225/45R17 94Y XL FP

Razlika v nazivu je razred nosilnosti in pa tista "XL" oznaka.

Mi zna kdo razloziti razliko med tema dvema gumama?

Predvsem pa: ima kdo kaksen boljsi predlog za letne gume v tem cenovnem razredu? (za nedirkace; mora se pa avto ustavit ce je treba bremzat, ne da drsi v nedogled)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

WarpedGone ::

Xl.. extra load, višja nosilnost za težja vozila.
Lahko tudi trša zmes ipd.
Zbogom in hvala za vse ribe

antonija ::

Kul, hvala. Ce govorimo o Kii ceed 2013, potem sklepam da ni neke potrebe za xl model?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Tilen ::

Kaksna je razlika v ceni do normalnih gum?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

antonija ::

Sava kostajo po 60EUR na kos.

Ne vem sicer kaj so "normalne" gume (na testih so savine dokaj pri vrhu), ampak kaksne pirelli (isto iz testov) so okrog 90 EUR (50% drazje).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

A. Smith ::

Od "srednjecenovnih" sem bil zadovoljen s Fuldo in Firestonom. Po ADAC-u je Sava celo boljša od njiju! So pa pnevmatike, kot so Bridgestone, Continental in Pirelli vsekakor boljše.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Tilen ::

PIRELLI Cinturato P7 225/45R17 91W K1 DOT0317
PIRELLI P7 225/45R17 91W

S kodo "zvestobajelepa" dobiš eno za 76 EUR, med tem, ko je Sava cca 65. Premisli.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

theBill ::

Tale Sava UHP 2 zgleda sploh ni tolk švoh guma, po testu v rangu mid-range znamk Yokohama, Toyo, Kumho, Vredestein, takoj za premium znamkami. Tudi na tyrereview jih uporabniki zelo pohvalijo.
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20...


Za cca. 10-15 € več po gumi se dobi Hankook Ventus Prime 3 K125 in Falken Azenis FK510, ki sta po testu top, Conti in Dunlop sta cca 30 € po gumi dražje.


Tilen ti je zelo dobro ceno našel za Pirelli Cinturato P7, so odlične gume. Samo ne kupuj P7 iz drugega linka Tilna, to je stari model brez oznake Cinturato in je za en drek.

Evo še malo boljša cena:
https://www.novegume.si/Pirelli_225-45_...

antonija ::

Sava je tocno 60.6 EUR, brez kod (verjetno bi se kaksna najdla): https://www.mimovrste.com/letne-avtomob...

Amapak po tistih EU oznakah so pirelli slabse pri porabi (C vs E), slabse v dezju (A vs B) in glasnejse (68 dB vs 71dB; oz. 2x glasnost).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

Hockey ::

Za Kio so dobre.

RejZoR ::

Par evrov razlike pa folk koleba med zanič jajci in najboljšimi gumami kot da jih kupujete vsako leto 5 setov... Tud ne vem po kerih kriterijih je "zadovoljivo" na mokri cesti "super guma". Osebno na noben avto ne bi dal gume, ki nima vsaj + za mokro in suho cesto. Sam tak življenjski nasvet...

Vzemi Vredestein Ultrac Vorti če si pameten. Cca 20-30€ razlike pri 4 gumah. Vrhunska guma za minimalno več denarja. Ene 2x ne greš na pjačo s frendi al pa da končaš v grabnu ker si šparal. Your choice.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

krepki ::

Pri gumah ni za šparat,če je denar za avto,recimo kia okrog 15K mora bit še 400€ za gume.

GrimReaper ::

Mah, moje mnenje, kakor folk vozi, vseeno če bi se vozili s plastičnimi gumami (tudi gredo v vsak ovinek kot bi jih res imeli), to imajo fore še pa še.
Resno, če ti voziš max 90 (po ovinkih to pomeni max 60), kaj se ti ima za narest?
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

WarpedGone ::

kaj se ti ima za narest?

Fejmus last vords ...
Zbogom in hvala za vse ribe

koyotee ::

Za kio s 100km res ni treba dat 400€ za gume, sploh, če znaš vozit razmeram primerno. Jaz sem na mojega dal Dunlop sportmaxx rt2, pa sem sprednji par vseeno uničil v eni sezoni, ker ima avto 1750kg in ker vozim bolj dinamično.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tilen ::

Koliko kilometrov si naredil? Sport so mehkejše in se bolj obrabljajo na račun večjega oprijema. Za Continental Sportcontact pišejo, da zdržijo ene 10.000km.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

theBill ::

Tale Sava UHP 2 definitivno niso "zanič jajca" od gume, res zanič jajca so razni Ling Long in podobno kitajsko sranje z 10, 15 metrov daljšo zavorno potjo na mokri podlagi, tisto je pa res igranje z lastnim in tujim življenjem.

Mid-range znamke so čisto OK, sploh če voziš bolj umirjeno in ne da gume škripajo skozi vsak ovinek in so na vsakem zaviranju na robu blokiranja.

Se pa po drugi strani zaradi tako majhne razlike v ceni res splača ozret za top gumo, ker je razlika za komplet 4ih gum manjša kot cena ene Savine gume.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

koyotee ::

~13000 od marca do novembra. Pa so druge al tretje po obrabi, pol bi z vecino drugih naredil se manj...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

krepki ::

koyotee je izjavil:

Za kio s 100km res ni treba dat 400€ za gume, sploh, če znaš vozit razmeram primerno. Jaz sem na mojega dal Dunlop sportmaxx rt2, pa sem sprednji par vseeno uničil v eni sezoni, ker ima avto 1750kg in ker vozim bolj dinamično.

Saj km nimajo veze avto se pelje glih tako 170km na uro kot avto z 200km in šparat na kvaliteti gum je nesmiselno,imam par sosedov ki se bodo vozili celo leto z zimskimi gumami,ker so prepričani,da so gume še dobre.

koyotee ::

krepki je izjavil:

koyotee je izjavil:

Za kio s 100km res ni treba dat 400€ za gume, sploh, če znaš vozit razmeram primerno. Jaz sem na mojega dal Dunlop sportmaxx rt2, pa sem sprednji par vseeno uničil v eni sezoni, ker ima avto 1750kg in ker vozim bolj dinamično.

Saj km nimajo veze avto se pelje glih tako 170km na uro kot avto z 200km in šparat na kvaliteti gum je nesmiselno,imam par sosedov ki se bodo vozili celo leto z zimskimi gumami,ker so prepričani,da so gume še dobre.


Ja se pelje po ravini po avtocesti, od enega do drugega ovinka je pa druga zgodba.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

rosomah ::

nexen n'blu hd+ al' neki taz'ga.......

3.mesto sam iz leta '12 pa dimenzije ne vem.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rosomah ()

Excalibrus ::

Pozdravljeni, ali ima kdo izkušnje z letnimi pnevmatikami Sailun? Natančneje tele: https://www.euroton.si/avtodeli/letna-p...

smacker ::

Lepe feltne pol pa cheap gume gor, samo da se sveti.

sandmat ::

smacker je izjavil:

Lepe feltne pol pa cheap gume gor, samo da se sveti.


včasih res izgleda, kot da je samo izgled pomemben :S

Excalibrus, predlagam, da v homologacijski kartonček pogledaš za ostale bolj standardne dimenzije, ki so homologirane za tvoj avto, saj lahko kupiš precej cenejše gume boljših proizvajalcev za bolj standardne dimenzije (verjetno imaš kaj okoli 195 r15/r16).

D3m ::

Excalibrus je izjavil:

Pozdravljeni, ali ima kdo izkušnje z letnimi pnevmatikami Sailun? Natančneje tele: https://www.euroton.si/avtodeli/letna-p...


Za ta denar dobiš korejca.

215/50 R17 95V XL N'Fera SU1 NEXEN
|HP EliteBook|R5 6650U|

Excalibrus ::

sandmat je izjavil:

smacker je izjavil:

Lepe feltne pol pa cheap gume gor, samo da se sveti.


včasih res izgleda, kot da je samo izgled pomemben :S

Excalibrus, predlagam, da v homologacijski kartonček pogledaš za ostale bolj standardne dimenzije, ki so homologirane za tvoj avto, saj lahko kupiš precej cenejše gume boljših proizvajalcev za bolj standardne dimenzije (verjetno imaš kaj okoli 195 r15/r16).

Nisem vprašal zaradi cenovnega vidika, razlog je čist drugačen :) (navezuje se na temo)

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

NikolormousB ::

res zanič jajca so razni Ling Long in podobno kitajsko sranje z 10, 15 metrov daljšo zavorno potjo na mokri podlagi, tisto je pa res igranje z lastnim in tujim življenjem.


Po mokrem je razlika v zavorni poti med 90kmh in 110kmh čez palec 40 metrov. Če vozim po omejitvah sem tudi z najbolj cheap linglong gumami bolj varen kot povprečen divjak.

theBill ::

NikolormousB je izjavil:

res zanič jajca so razni Ling Long in podobno kitajsko sranje z 10, 15 metrov daljšo zavorno potjo na mokri podlagi, tisto je pa res igranje z lastnim in tujim življenjem.


Po mokrem je razlika v zavorni poti med 90kmh in 110kmh čez palec 40 metrov. Če vozim po omejitvah sem tudi z najbolj cheap linglong gumami bolj varen kot povprečen divjak.

Aja, od kje ti to?

Fora je v primeru nenadnega nujnega zaviranja, velja tudi pri 90 km/h. Nekdo pred tabo, ki ima mid-range ali celo premium gume, se bo ustavil, medtem ko se ti ne boš in mu bo priletel v rit.

Boš poleg vožnje pod omejitvami držal tudi 2x varnostno razdaljo, vedno in povsod? Vse to zaradi nekaj 10 evrov prihranka na nekaj let, na kolikor se menja gume? Eni res šparate na napačnih koncih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

NikolormousB ::

Nekdo pred tabo, ki ima mid-range ali celo premium gume, se bo ustavil, medtem ko se ti ne boš in mu bo priletel v rit.


Se pravi, da mu premium gume nič ne koristijo. V vsakem primeru se bo skantal.

Boš poleg vožnje pod omejitvami držal tudi 2x varnostno razdaljo, vedno in povsod?


Varnostno razdaljo je treba prilagoditi razmeram.

theBill ::

Trollaj ti koga drugega, zaradi mene če po feltnah voziš.

d_DJ ::

na svojem cliotu nameravam kupi nove pnevmatike, pa me zanima, če vzmami pnevmatike širine 195/65R15 (zdej imam 185/65R15) ali je potrebno zamenjati tudi platišča potem? zdej imam platišča širine 6.

Nekje na spletu sem zasledil, da ni potrebo zamenjati nekje pa da je potrebno :|

Heavy ::

d_DJ je izjavil:

zdej imam platišča širine 6.


195 so 6,5.
#TeamFelix

fikus_ ::

Najprej poglej, kakšne dimenzije gum so predviden za vozilo! Če še kljub temu imaš kakšne želje po drugi dimenziji, preveri ceno gim in primernost platišča (Heavy ti je že napisal 6,5J). Potem se odločaš naprej.
V najslabšem primeru potrebno nova platišče+gume in homologacija nove dimenzije, če je mogoča.

next3steps ::

NikolormousB je izjavil:

Nekdo pred tabo, ki ima mid-range ali celo premium gume, se bo ustavil, medtem ko se ti ne boš in mu bo priletel v rit.


Se pravi, da mu premium gume nič ne koristijo. V vsakem primeru se bo skantal.


Ne in ne. Napak razumeš. Skantal te bo nekdo drug. Ta namreč, kateri ne bo držal primerne varnostne razdalje glede na razmere na cesti. Sem spadajo tudi čuti muri gume in čuri muri pleh od avtomobila. Verjamem, da te bo taki skantal tudi s premium gumami. Je pa verjetnost za to vsaj nekoliko manjša.

d_DJ ::

predvidene dimenzije so 185,195,205... sam ni mi jasno a za te platišča, ki jih imam zdej ali ne. Npr tukaj piše da tut 195 paše na 6J.

krefi ::

mene zanima menjal bom letne pnevmatike na golfu širino platišč imam 6.5 sedaj me pa zanima a je ze kdo dal gor pnevmatike velikosti 225/55 r16?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

dj_uro ::

in zakaj bi dal 225 namesto 205? - kaj boš s tem pridobil?
vw-klub.si

fikus_ ::

Moraš gledat celo oznako gume.

10 mm širine pri 65 ali 60 višini se ne bo poznalo na platišču. Poglej na oko, kako zgleda sedaj. Ker 6J platišče je široko 152 mm, 6,5J pa 165 mm. Verjetno bo potrebno 6,5J, ker je že sedaj širina platišča precej manjša od širine sedanje pnevmatike.

Heavy ::

Če nimaš ravno VR6 mašine, bo avto z 225 počasnejši kot z 205, poraba bo večja. Pa denarnica bo precej bolj prazna.
#TeamFelix

sandmat ::

krefi je izjavil:

mene zanima menjal bom letne pnevmatike na golfu širino platišč imam 6.5 sedaj me pa zanima a je ze kdo dal gor pnevmatike velikosti 225/55 r16?

težka bo. Je pa res, da take gume na golfu dodajo vsaj 10 če ne 15 konjev. >:)

IL_DIAVOLO ::

Pol daj vsaj 17 gor, ce ze delas na lepsem izgledu. Performance bo slabsi v obeh primerih.

biorudi ::

Nekaj je še treba upoštevati. Kakšne so gume po letu, dveh, čez kakšnih 20-30 Mm. Jaz Save ne dam več gor, če je zastonj. Nova je bila sicer v redu, ampak po enem letu, kakšnih 15 Mm, je bila v dežju smrtno nevarna. Pa je bila še Made in Slo. Nekaj podobnega je z Nexen. Ko je nova, je zelo v redu, po kakšnem letu pa postane "plastična" in jo je nujno zamenjati. Kako je šele s kitajskimi, ki so že nove toliko slabše...

z3ro ::

Da si še jaz malo sposodim temo..205/50 R17 - kaj vzeti? Ne mislim dati preveč (tam do 75€/gumo). Prodajalec je pohvalil Viking gume, mislim da je okrog 65€ cena. Kdo kakšne izkušnje?

koyotee ::

Viking baje spada v GY grupo. Je pa delana za malezijski trg, glede kvalitete.nimam pojma. Ce imas sanso saltaj na 205/55/16 veliko vec izbire :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

IL_DIAVOLO ::

z3ro je izjavil:

Da si še jaz malo sposodim temo..205/50 R17 - kaj vzeti? Ne mislim dati preveč (tam do 75€/gumo). Prodajalec je pohvalil Viking gume, mislim da je okrog 65€ cena. Kdo kakšne izkušnje?


17-ke nimaš kaj gledat pod 100 evrov.

koyotee ::

Ma to ma neko cudno dimenzijo, ki sigurno ni na avtu za dirkat :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

z3ro ::

koyotee je izjavil:

Viking baje spada v GY grupo. Je pa delana za malezijski trg, glede kvalitete.nimam pojma. Ce imas sanso saltaj na 205/55/16 veliko vec izbire :)

Ta prodajalec je rekel, da je ta znamka v lasti Continentala tako da ne vem kaj je res :D Samo to dimenzijo imam homologirano od 17"..Renault pač.

IL_DIAVOLO: zakaj?

IL_DIAVOLO ::

Ker je pač takšen cenovni razred kvalitetnih 17 colskih gum. V glavnem, ne šparaj pri teh stvareh.

krefi ::

katere proizvajalce priporocate za letne pnevmatike?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere zimske gume? (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Na cesti
3158482996 (14293) Leko
»

letne gume (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11517310 (3952) m0LN4r
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28777464 (48246) slemarko
»

Nove gume: kaj izbrati, oziroma je še kje ceneje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13541462 (26797) beta1
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297271 (69684) gruntfürmich

Več podobnih tem