» »

Stanovanjski kredit

Stanovanjski kredit

««
19 / 46
»»

Utk ::

Lahko kupuješ v nekem naselju kjer se že celo leto slučajno ni nič prodalo. Nazadnje ko se je, je bilo pa tisto stanovanje zanič itd., morda še kakšen znesek na pogodbi manjši iz nekega razloga, pa si tam, v riti.

eventyrer ::

Če upaš na kredit v vrednosti 70% do 80% kupoprodajne pogodbe in nimaš nič rezerve na bančnem računu si zelo hitro v riti ja. Nepremičnino ocenijo na malenkost manj kot si upal in kredita ne bo.

Če vzameš nižji kredit in imaš neko rezervo... te nima kaj skrbet.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

eventyrer je izjavil:


Seveda pa finančna zmožnost najema kredita ne pomeni da boš kredit 100% dobil. Odobritev imaš v rokah šele...ko imaš odobritev v rokah. Prej ni nič 100%.

Če je kreditni svetovalec dober, ga boš dobil... Nihče ti ne bo obljubljal nekaj kar ti ne more zrihtat, saj ima sam tudi normo.

Meni je moj še svetoval kaj naj NE vpišem v zahtevek za kredit, da se kreditni odbor ne bo še v to vtaknil...

Seveda je pa problem, če je nepremičnina problematična, kar se tiče papirjev. To bo ugotovil šele notar, saj lastnika ne briga, agencije pa tudi ne... Naj bo problem kupca...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

eventyrer ::

Ja, se strinjam. Tudi sam sem imel tak vtis ko sem hodil od banek do banke...enim svetovalcem sem 100% zaupal, drugi so izgledali kot da niti sami sebi ne zaupajo.

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Invictus je izjavil:

Pa je veste, koliko ste kreditno sposobni preden greste kaj kupovat?

Greš do kredinega svetovalca, pa ti on izračuna. Tudi za različna obdobja odplačila...

Ne pa da iščete sanjsko nepremičnino brez finančnega plana...


to je absolutno nujno, kdor tega ne naredi (in zgolj predvideva kak kredit je sposoben vzeti) in plača aro in gre šele nato na banko...je idiot. Ampak taki ljudje dejansko obstajajo.

Seveda pa finančna zmožnost najema kredita ne pomeni da boš kredit 100% dobil. Odobritev imaš v rokah šele...ko imaš odobritev v rokah. Prej ni nič 100%.


Nisem še slišal da bi komu zavrnili odobritev kredita in je bil vedno reden plačnik vsega in mu je šlo vse skozi ok na banki pred tem.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Invictus je izjavil:


Seveda je pa problem, če je nepremičnina problematična, kar se tiče papirjev. To bo ugotovil šele notar, saj lastnika ne briga, agencije pa tudi ne... Naj bo problem kupca...


Da se zaščititi da v kupoprodajni pogodbi zapišeš da mora lastnik nepremičnine (prodajalec) prodajati izpravno nepremičnino, sicer je on odgovoren za propad kupoprodajne pogodbe in ti mora vrniti aro (jaz sem se zmenil da v takem primeru vrne enkratno aro in fertik).

Da pa je kupoprodajna pogodba ustrezna pa preverijo običajno že pravniki na banki.

Mato989 je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Invictus je izjavil:

Pa je veste, koliko ste kreditno sposobni preden greste kaj kupovat?

Greš do kredinega svetovalca, pa ti on izračuna. Tudi za različna obdobja odplačila...

Ne pa da iščete sanjsko nepremičnino brez finančnega plana...


to je absolutno nujno, kdor tega ne naredi (in zgolj predvideva kak kredit je sposoben vzeti) in plača aro in gre šele nato na banko...je idiot. Ampak taki ljudje dejansko obstajajo.

Seveda pa finančna zmožnost najema kredita ne pomeni da boš kredit 100% dobil. Odobritev imaš v rokah šele...ko imaš odobritev v rokah. Prej ni nič 100%.


Nisem še slišal da bi komu zavrnili odobritev kredita in je bil vedno reden plačnik vsega in mu je šlo vse skozi ok na banki pred tem.


Drži, ti ljudje so pač vedeli kakšna je njihova finančna zmožnost.

Dvomim da hodijo ljudje po ulici in se hvalijo da so jim zavrnili odobritev kredita. Se mi zdi da gredo takšne reči mimo brez se hvalit pred prijatelji.
Ponavadi izvemo le za primer ko je nekdo že dobil odobren kredit in je nekaj kupil in skupaj nazdravljamo na srečno življenje.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

eventyrer je izjavil:


Da pa je kupoprodajna pogodba ustrezna pa preverijo običajno že pravniki na banki.

Res je, že zaradi tega se splača vzeti kredit... Banka zelo dobropreveri ali bo lahko prodala v primeru neplačevanja kredita...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Likalnik ::

Tako je....na ta način ti ni potrebno skrbeti ali ima nepremičnina vsa dovoljenja in če je vse pravilno urejeno....ker to že banka zate kot kupca preveri.

Včasih ni bilo tega zato se je lahko kupovalo in dobivalo kredite za vsako nepremičnino katera ni imela vseh pridobljenih dokumentih.

Sedaj pa ali kot prodajalec brez dokumentov prodaš nepremičnino pod ceno za gotovino ali pa si moraš priskrbeti in par €€€€ plačati, da si to urediš.

dellg ::

Če kupiš starejšo hišo na kredit do 100k, ostalih 100k plačaš s svojim denarjem ali imajo agenti prav, da za 30 in več let stare hiše ne rabiš uporabnega dovoljenja?

jabe ::

jaz imam hišo 2014, pa ne rabim uporabnega... drugače pa brez skrbi, če jemlješ kredit, ti bo banka povedala, a rabiš ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

Invictus ::

dellg je izjavil:

Če kupiš starejšo hišo na kredit do 100k, ostalih 100k plačaš s svojim denarjem ali imajo agenti prav, da za 30 in več let stare hiše ne rabiš uporabnega dovoljenja?

Ja, sam ne vem točne letnice.

Zna biti letnica 1967... Pred tem ne rabiš uporabnega...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gansta ::

jabe je izjavil:

jaz imam hišo 2014, pa ne rabim uporabnega... drugače pa brez skrbi, če jemlješ kredit, ti bo banka povedala, a rabiš ali ne.


Probaj to prodati, ni šanse.... preko banke in kredit 🙈

jabe ::

Saj sem.. lansko leto. Vmes je bilo obdobje par let, ko uporabno dovoljenje ni bilo potrebno in se ga tudi ne zahteva.

Invictus ::

Tebi ni potrebno iskati uporabnega dovoljenja, ker 2014 še ni bilo obvezno.

Vendar v primeru, če boš prodajala, banka ne bo dala kredita kupcu brez uporabnega dovoljenja.

Tako, da ti je v interesu to narediti, če ne drugega, da ne zafrkneš potomcev, ki bodo čez 30 let iskali ko kreteni neke papirje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jabe ::

Resda nisem prodajala, vendar sem šla po nov kredit lani, kjer sem štartala vse od začetka od cenitve dalje. 2014 ga bi bilo treba imeti in banka ga od mene ni zahtevala. Ali sem trenutna lastnica ali kupujem je za njihovo zavarovanje semantika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

Djole ::

Invictus je izjavil:

dellg je izjavil:

Če kupiš starejšo hišo na kredit do 100k, ostalih 100k plačaš s svojim denarjem ali imajo agenti prav, da za 30 in več let stare hiše ne rabiš uporabnega dovoljenja?

Ja, sam ne vem točne letnice.

Zna biti letnica 1967... Pred tem ne rabiš uporabnega...


Ga pa potrebujes, ce se je na hisi kaj spreminjalo.

con28 ::

A ni tako, da pred letom 1967 ne rabiš ne UD ne GD, če se na hiši ni delalo prizidkov?

Djole ::

con28 je izjavil:

A ni tako, da pred letom 1967 ne rabiš ne UD ne GD, če se na hiši ni delalo prizidkov?

Tako je, ali ce se ni spreminjalo stevilo stanovanj.

con28 ::

A je stanovanjski kredit možno vzeti tudi pri tuji banki (ne mislim fintech), čeprav kupuješ nepremičnino v Sloveniji in si zaposlen v Sloveniji?

koyotee ::

Pa daj jih pokliči al pa napiši mail?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

windigo ::

con28 je izjavil:

A je stanovanjski kredit možno vzeti tudi pri tuji banki (ne mislim fintech), čeprav kupuješ nepremičnino v Sloveniji in si zaposlen v Sloveniji?

Če ti ga je kdo pripravljen dati ...
Načela: enoten evropski trg, svobodna gospodarska pobuda.
Težave: katero pravo in sodišče je pristojno ob sporih, komplikacije pri razni birokraciji, vpisih hipotek, pridobivanju davčnih številk, ...

RockyS ::

con28 je izjavil:

A je stanovanjski kredit možno vzeti tudi pri tuji banki (ne mislim fintech), čeprav kupuješ nepremičnino v Sloveniji in si zaposlen v Sloveniji?


Samo gotovinskega/hitrega. Hipotekarnega pa ne.

Enako kot slovenske banke ne dajo hipotekarnih kreditov za nepremičnine v tujini.

Govorim o hipoteki za nepremičnino v tujini.

Če daš za hipoteko nepremičnino v državi banke ni težav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

sandmat ::

RockyS je izjavil:

con28 je izjavil:

A je stanovanjski kredit možno vzeti tudi pri tuji banki (ne mislim fintech), čeprav kupuješ nepremičnino v Sloveniji in si zaposlen v Sloveniji?


Samo gotovinskega/hitrega. Hipotekarnega pa ne.

Enako kot slovenske banke ne dajo hipotekarnih kreditov za nepremičnine v tujini.

Govorim o hipoteki za nepremičnino v tujini.

Če daš za hipoteko nepremičnino v državi banke ni težav


ni res, da ne moreš dobiti hipoteke na nepremičnino pri tuji banki. Samo v Sloveniji jo dobiš težje (ali nemogoče), v Benelux državah so takšne hipoteke stalna praksa.

Twixz ::

Zdej, razmišljam na glas pa malo iščem nasvet.
En čas nazaj sem tule pisal za kredit, vzel sem na koncu potrošniškega 6500€ (situacija ni dopuščala drugačne situacije oz. se mi ni dalo čakat) na kar se je dalo minimalno dobo - 2 leti.
Pred kratkim sem pa zamenjal službo, kjer je plača boljša in bi mogoče celo zdrl čez za stanovanjskega za adaptacijo.
A ima kake veze to, da že imam kredit pri eni banki? Ali lahko s stanovanjskim od druge banke plačam trenutnega kolikor ga še imam? Pogodbe za nedoločen čas še nimam, ima to kake veze?

Rabim pa okoli 30.000€. Če mi kaj ostane bi pa porabil za avto :D

RockyS ::

sandmat je izjavil:

RockyS je izjavil:

con28 je izjavil:

A je stanovanjski kredit možno vzeti tudi pri tuji banki (ne mislim fintech), čeprav kupuješ nepremičnino v Sloveniji in si zaposlen v Sloveniji?


Samo gotovinskega/hitrega. Hipotekarnega pa ne.

Enako kot slovenske banke ne dajo hipotekarnih kreditov za nepremičnine v tujini.

Govorim o hipoteki za nepremičnino v tujini.

Če daš za hipoteko nepremičnino v državi banke ni težav


ni res, da ne moreš dobiti hipoteke na nepremičnino pri tuji banki. Samo v Sloveniji jo dobiš težje (ali nemogoče), v Benelux državah so takšne hipoteke stalna praksa.


Torej ti trdiš, da bi Nizozemska banka kreditirala nakup nepremičnine v Sloveniji? Katera? Pod kakšnimi pogoji? To pa je nekaj novega, ker koliko sem seznanjen so že pred leti ustavili kreditiranje nepremičnin na otokih, ki spadajo pod Nizozemsko. In to govorim o kreditiranju rezidentov, kaj šele tujcev.

Twixz je izjavil:

Zdej, razmišljam na glas pa malo iščem nasvet.
En čas nazaj sem tule pisal za kredit, vzel sem na koncu potrošniškega 6500€ (situacija ni dopuščala drugačne situacije oz. se mi ni dalo čakat) na kar se je dalo minimalno dobo - 2 leti.
Pred kratkim sem pa zamenjal službo, kjer je plača boljša in bi mogoče celo zdrl čez za stanovanjskega za adaptacijo.
A ima kake veze to, da že imam kredit pri eni banki? Ali lahko s stanovanjskim od druge banke plačam trenutnega kolikor ga še imam? Pogodbe za nedoločen čas še nimam, ima to kake veze?

Rabim pa okoli 30.000€. Če mi kaj ostane bi pa porabil za avto :D


Brez pogodbe bo težka. Drugače pa je nekaj normalnega da se krediti odplačajo z novim kreditom. Aja, pa kak kredit bi vzel? Hiptokarni za nakup nepremičnine? Obnovo? Krediti, ki se izplačajo v gotovini so praviloma dražji, tako da ideja o nakupu avta ni mogoče najboljša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Twixz ::

Brez pogodbe bo težka. Drugače pa je nekaj normalnega da se krediti odplačajo z novim kreditom. Aja, pa kak kredit bi vzel? Hiptokarni za nakup nepremičnine? Obnovo? Krediti, ki se izplačajo v gotovini so praviloma dražji, tako da ideja o nakupu avta ni mogoče najboljša.


Rabim ga, da "sfiniširam" do konca stanovanje in grem na svoje. Hkrati s tem imam pa v planu zamenjati avto ker trenutni, ki ga imam je že blizu 400k, ni glih brez napak + razmišljam o družini ko stanovanje naredim.
Avto bi vzel na leasing na 5 let, polog (40-50% cene) bi pa pokril s kreditom + našparanim denarjem (sicer nisem prepričan, če se to s kreditom da?).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

maticb492 ::

Twixz je izjavil:

Rabim ga, da "sfiniširam" do konca stanovanje in grem na svoje. Hkrati s tem imam pa v planu zamenjati avto ker trenutni, ki ga imam je že blizu 400k, ni glih brez napak + razmišljam o družini ko stanovanje naredim.
Avto bi vzel na leasing na 5 let, polog (40-50% cene) bi pa pokril s kreditom + našparanim denarjem (sicer nisem prepričan, če se to s kreditom da?).



Stanovanjski kredit se mora porabiti namensko, torej moraš imeti predračun (v primeru obnove). Na DH mi je nazadnje rekla da se mora porabiti nekje 40 ali 60% namensko, nisem siguren katera cifra je prava. Pokliči in vprašaj banko, brezveze debatiramo na forumu :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

OZZY ::

Pa tudi za za preostanek podpišeš izjavo, da boš pporabil kredit namensko za gradnjo/obnovo. Kam gre denar pa banka lahko komot spremlja ali pa tudi kasneje zahteva dokazila za gotovino, ki ti jo je sprostila, za kaj je šla poraba.
Go with the flow.

Gregor P ::

... kje so bili tisti časi, ko so ti tudi namenski kredit kar lepo v celoti nakazali na račun (in sploh ne preverjali, kako si ga dejansko porabil) ... brez heca, kje so?!?8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

borut_p ::

Gregor P je izjavil:

... kje so bili tisti časi, ko so ti tudi namenski kredit kar lepo v celoti nakazali na račun (in sploh ne preverjali, kako si ga dejansko porabil) ... brez heca, kje so?!?8-O


Zlorabljena in pozabljena

sandmat ::

RockyS je izjavil:

sandmat je izjavil:

RockyS je izjavil:

con28 je izjavil:

A je stanovanjski kredit možno vzeti tudi pri tuji banki (ne mislim fintech), čeprav kupuješ nepremičnino v Sloveniji in si zaposlen v Sloveniji?


Samo gotovinskega/hitrega. Hipotekarnega pa ne.

Enako kot slovenske banke ne dajo hipotekarnih kreditov za nepremičnine v tujini.

Govorim o hipoteki za nepremičnino v tujini.

Če daš za hipoteko nepremičnino v državi banke ni težav


ni res, da ne moreš dobiti hipoteke na nepremičnino pri tuji banki. Samo v Sloveniji jo dobiš težje (ali nemogoče), v Benelux državah so takšne hipoteke stalna praksa.


Torej ti trdiš, da bi Nizozemska banka kreditirala nakup nepremičnine v Sloveniji? Katera? Pod kakšnimi pogoji? To pa je nekaj novega, ker koliko sem seznanjen so že pred leti ustavili kreditiranje nepremičnin na otokih, ki spadajo pod Nizozemsko. In to govorim o kreditiranju rezidentov, kaj šele tujcev.


Od kdaj je Slovenija v Beneluxu? :D

RockyS ::

Kaj ima veze kje je Slovenija?

Napisal si, da v Benelux državah banke financirajo hipotekarne kredite v tujini. Slovenija je torej tujina za njihove banke.

Torej, katera banka v Benelux državi bo financirala hipotekarni kredit za nakup nepremičnine v Sloveniji?


P.S.
Ti si v debato o kreditiranju nakupa nepremičnin v Sloveniji privlekel Benelux države.

Twixz ::

maticb492 je izjavil:

Twixz je izjavil:

Rabim ga, da "sfiniširam" do konca stanovanje in grem na svoje. Hkrati s tem imam pa v planu zamenjati avto ker trenutni, ki ga imam je že blizu 400k, ni glih brez napak + razmišljam o družini ko stanovanje naredim.
Avto bi vzel na leasing na 5 let, polog (40-50% cene) bi pa pokril s kreditom + našparanim denarjem (sicer nisem prepričan, če se to s kreditom da?).



Stanovanjski kredit se mora porabiti namensko, torej moraš imeti predračun (v primeru obnove). Na DH mi je nazadnje rekla da se mora porabiti nekje 40 ali 60% namensko, nisem siguren katera cifra je prava. Pokliči in vprašaj banko, brezveze debatiramo na forumu :D


Čez en mesec se bomo pogovarjali o pogodbi za nedoločen čas, rad bi bil samo pripravljen. Sej tudi z našparanim denarjem bi polog pokril samo se mi gre da oba obroka zmanjšam kolikor se da :).
V bistvu je pa cilj čimprej na svoje, ne glede na prevozno sredstvo :)

sandmat ::

RockyS je izjavil:

Kaj ima veze kje je Slovenija?

Napisal si, da v Benelux državah banke financirajo hipotekarne kredite v tujini. Slovenija je torej tujina za njihove banke.

Torej, katera banka v Benelux državi bo financirala hipotekarni kredit za nakup nepremičnine v Sloveniji?


P.S.
Ti si v debato o kreditiranju nakupa nepremičnin v Sloveniji privlekel Benelux države.

Ne, zgolj dal sem primer, da je kredit cez mejo mogoc in pogost v normalnih eu drzavah. V beneluxu so krediti cez mejo stalnica. To pa ne pomeni, da bo vska banka vesela, da lahko burek drzavljan banana republike vzel kredit pri njih za kos hise na balkanu. Glede na tvoje razumevanje tudi ne dvomim, da imas probleme tudi pri slovenskih bankah :P

con28 ::

Ali se hipotekarni kredit dobi tudi, če je ostopanje pri montažni hiši ca. 1m (prizidan vetrolov)?

RockyS ::

Strogo gledano ga ne bi smel dobiti. Če nihče ne opazi oz. če nihče ne pogleda gradbenega dovoljenja potem ni problema.

ginekk ::

con28 je izjavil:

Ali se hipotekarni kredit dobi tudi, če je ostopanje pri montažni hiši ca. 1m (prizidan vetrolov)?



Odvisno od primera. Meni ni banka zahtevala nič, ne uporabnega ne gradbenega, ker je šlo za staro hišo.

Je pa ta nova zakonodaja bistveno manj restriktrivna od prejšnje, niti za rekonstrukcije nosilnih elementov, niti za nove preboje (vrata/okna), sploh več ne rabiš gradbenega. Zna bit da gre ta vetrolov skozi brez gradbenega.

con28 ::

Hiša je stara 40 let, imajo gradbeno (vendar ta vetrolov ni bil predviden), uporabnega dovoljenja pa ne.

Invictus ::

Pojdi na banko s papirji, pa ti bodo povedali.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

celje ::

brez uporabnega baje ni mozen kredit

svecka ::

con28 je izjavil:

Hiša je stara 40 let, imajo gradbeno (vendar ta vetrolov ni bil predviden), uporabnega dovoljenja pa ne.


ne hodi na banko in kompliciraj. Tudi pri notarju ne komplciiraj. VSE JE OK. Rabiš samo pravnomočno gradbeno dovoljenje )žig od občine na gradbenem dovoljenju).

Pa uporabno dovoljenje ne rabiš, ker je stara bajta. Sam drži jezik za zobmi, drgač si boš sam sebi v skledo pljuval.

Cenilec bo od banke preveril če je vse ok in od bo z poročilom o cenitvi povedal banki da je najem kredita možen. Jaz imam tudi vetrolov, ki ni po predpisih in je vse šlo čez. Samo ne smeš omenit, pa noben ne bo vedel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Ganon ::

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/so-b...

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/visj...

Jim bo uspelo banke stisniti v kot? Da obračunavajo negativni evribor kot ničlo, je res svinjarija. In to ne počno samo pri nas.

maticb492 ::

Ganon je izjavil:

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/so-b...

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/visj...

Jim bo uspelo banke stisniti v kot? Da obračunavajo negativni evribor kot ničlo, je res svinjarija. In to ne počno samo pri nas.


Mja dvomim, se pa ne bom bunil, po htirem izračunu da bom dobil nazaj en dober regres, če gre tole skozi :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Boobiz ::

Ganon je izjavil:

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/so-b...

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/visj...

Jim bo uspelo banke stisniti v kot? Da obračunavajo negativni evribor kot ničlo, je res svinjarija. In to ne počno samo pri nas.


najbolj zanimivo je, da je trajalo 7 let, da je nekdo (ki ma kaj moči to spremenit?) zalajal oz. še bolj žalostno, da kot navaden "potrošnik" nimaš druge kot da to legalizirano lopovstvo požreš.
I'm drunk, what's your excuse?

Mato989 ::

No za razliko od CHF kreditov je tole dejansko logično in smiselno, če sledimo EURIBORju bi morali vedno upoštevat EURIBOR... simpl.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

celada ::

Boobiz je izjavil:

Ganon je izjavil:

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/so-b...

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/visj...

Jim bo uspelo banke stisniti v kot? Da obračunavajo negativni evribor kot ničlo, je res svinjarija. In to ne počno samo pri nas.


najbolj zanimivo je, da je trajalo 7 let, da je nekdo (ki ma kaj moči to spremenit?) zalajal oz. še bolj žalostno, da kot navaden "potrošnik" nimaš druge kot da to legalizirano lopovstvo požreš.


2017 je bila prva tozba. Sam pocas se zadeva vrti...

Ganon ::

maticb492 ::

Ganon je izjavil:

Nekaj se premika.

https://www.24ur.com/novice/svet/kolekt...

Izračun izgube: https://kolektiv99.si/kalkulator/



Hvala sem izpolnil in oddal :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Twixz ::

Samo a ne bo potem to problem nastal ko bodo fixne obrestne mere dvignal? Boš vzel na 15 let kredit na "hit'n'hope" da ne bo euribor spet rekordno visok?

sandmat ::

Fiksna obrestna mera je fiksna. Če ni fiksna, potem je variabilna :D
««
19 / 46
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167194302 (16428) celje
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29465197 (11545) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019567 (11230) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713242 (6006) Invictus
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7416268 (13804) 3p

Več podobnih tem