» »

Stanovanjski kredit

Stanovanjski kredit

««
6 / 46
»»

Invictus ::

Skupaj 1500 neto? In bi rada obdržala stanovanje, ko si bosta kupovala hišo* Good luck with that >:D.

Kje iščeta hišo?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

omnimint ::

Blumper je izjavil:

Ojla
K vidim da ste sami štručkoti.
Z mojo imAva stanovanje(sva ga kupila ko sem imel dobro plačano službo), rada bi pa šla v hišo. Na banki še nisem bil, da bi povprašal za kredit. Ker si niti ne upam, ker imam normalno plačico, moja tudi, no zlezeva čez 1500 neto.
Vendar bo en krat tudi na banko treba...
Nekako nama ne rata izračunat oz dobiti neko strategijo, kako do hiše brez da prodava stanovanje.
Dajal bi ga v najem, pod hipoteko bi pa dal samo kupljeno nepremičnino seveda. Bi šlo skozi? Je bil že kdo v taki situaciji in kako se je znajdel.. hvala za odgovore..
Lp

Lokacija? Kaj prihrankov? Morda novogradnja z rastočo hipoteko...

miko22 ::

Invictus je izjavil:

Skupaj 1500 neto? In bi rada obdržala stanovanje, ko si bosta kupovala hišo* Good luck with that >:D.

+1

Blumper ::

Govorim o majhni hiši, ne za 300k.
Da se obdržati stanovanje to je sigurno, samo najboljšo opcijo iščem.
Goriški konec..

LeQuack ::

Blumper je izjavil:

Govorim o majhni hiši, ne za 300k.
Da se obdržati stanovanje to je sigurno, samo najboljšo opcijo iščem.
Goriški konec..


Zdaj ko so cene visoke je najslabše, da bi obdržal stanovanje. Prodaj ga in kupi potem, ko bo spet kak kriza.
Quack !

pero50 ::

ta čas pa pojdi za 10 let v najem in plačaj že polovico "novega" stanovanja.

LeQuack ::

pero50 je izjavil:

ta čas pa pojdi za 10 let v najem in plačaj že polovico "novega" stanovanja.


Če pravi da bo živel v hiši.
Quack !

hamez66 ::

Zakaj so pa hiše v Srbiji tako poceni? Recimo za 40 jurjev lahko dobiš solidno ohranjeno 180 kvadratov hišo na 700 m parceli nedaleč od Beograda. A imamo Slovenci kakšne posebne ovire pri nakupu v Srbiji? Je pa treba gledat na njihovih lokalnih portalih, če gledaš na slovenskih, so cene že bolj navite. V Sloveniji za tako ceno dobiš samo podrtije.

Invictus ::

Preseli se v Srbijo. Plača bo 300 EUR...

Blumper je izjavil:

Govorim o majhni hiši, ne za 300k.
Da se obdržati stanovanje to je sigurno, samo najboljšo opcijo iščem.
Goriški konec..

Kateri Slovenec pa zida majhno hišo ?!?!?!

Da ne boš mislil, da ti ne privoščimo, ampak realnost je pa drugačna.

Pojdita na banko preverit svojo kreditno boniteto.

Poleg tega moraš od najema odbiti 22,5% davka :8).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

hamez66 ::

V službo mi ravno ni treba hodit, je pa v Srbiji poceni elektrika, kar bi se dalo izkoristit.

Blumper ::

Nebi šel v prodajo stanovanja..
Invictus, res je, vse kar se prodaja je totalno preveliko za nas 3..
Zdej da bi šel zidat, pride vmes še parcela in vse kar gre zraven. Torej trenutno tudi če prodam stanovanje in z kreditom ne dobim dovolj denarja .

Mavrik ::

hamez66 je izjavil:

Zakaj so pa hiše v Srbiji tako poceni? Recimo za 40 jurjev lahko dobiš solidno ohranjeno 180 kvadratov hišo na 700 m parceli nedaleč od Beograda. A imamo Slovenci kakšne posebne ovire pri nakupu v Srbiji? Je pa treba gledat na njihovih lokalnih portalih, če gledaš na slovenskih, so cene že bolj navite. V Sloveniji za tako ceno dobiš samo podrtije.


Saj v Prekmurju so tudi isto poceni - in z istega razloga. Stare, doma grajene hiše na sredi krajev brez prihodnosti. Noben pri zdravi pameti noče živeti tam, razen lokalcev - ki pa zaslužijo tako malo da si ne morejo privoščiti dražje hiše.
The truth is rarely pure and never simple.

Ganon ::

hamez66 je izjavil:

Zakaj so pa hiše v Srbiji tako poceni? Recimo za 40 jurjev lahko dobiš solidno ohranjeno 180 kvadratov hišo na 700 m parceli nedaleč od Beograda. A imamo Slovenci kakšne posebne ovire pri nakupu v Srbiji? Je pa treba gledat na njihovih lokalnih portalih, če gledaš na slovenskih, so cene že bolj navite. V Sloveniji za tako ceno dobiš samo podrtije.


Tudi meni te stvari niso jasne. Sem malo gledal stanovanja v Monaku in jih primerjal s cenami v Bosni in je razlika resnično ogromna. Kako je to mogoče??

miko22 ::

Invictus je izjavil:

Preseli se v Srbijo. Plača bo 300 EUR...

Blumper je izjavil:

Govorim o majhni hiši, ne za 300k.
Da se obdržati stanovanje to je sigurno, samo najboljšo opcijo iščem.
Goriški konec..

Kateri Slovenec pa zida majhno hišo ?!?!?!

Da ne boš mislil, da ti ne privoščimo, ampak realnost je pa drugačna.

Pojdita na banko preverit svojo kreditno boniteto.

Poleg tega moraš od najema odbiti 22,5% davka :8).


Jaz sem zgradil hišo. Neto površina cca 90 kvadratov, pritlična. Cena vse skupaj:130k€
mesečni stroški poleti cca 110€, pozimi cca 180€. Zgradil sem to kar rabim, nič več(smo namreč 3 osbe)

Invictus ::

miko22 je izjavil:


Jaz sem zgradil hišo. Neto površina cca 90 kvadratov, pritlična. Cena vse skupaj:130k€
mesečni stroški poleti cca 110€, pozimi cca 180€. Zgradil sem to kar rabim, nič več(smo namreč 3 osbe)

Raje povej kje, in kako si dobil parcelo. Da ne boš govoril brez najpomembnejšega podatka...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shotalick ::

Invictus je izjavil:

miko22 je izjavil:


Jaz sem zgradil hišo. Neto površina cca 90 kvadratov, pritlična. Cena vse skupaj:130k€
mesečni stroški poleti cca 110€, pozimi cca 180€. Zgradil sem to kar rabim, nič več(smo namreč 3 osbe)

Raje povej kje, in kako si dobil parcelo. Da ne boš govoril brez najpomembnejšega podatka...


Predvsem to in pa ali so bili na parceli priključki, ter kot pravi Invictus, lokacija???

miko22 ::

Parcelo sem kupil, 130k€ je vse skupaj z dokumentacijo parcelo in gradnjo. Podravska regija, med Mariborom in G.Radgono. Parcela je bila prazna.

hamez66 ::

No, povedat sem hotel, da v Srbiji dobiš zelo solidno hišo nedaleč od Beograda za 250-350 eur na meter. Ker pa me interesira nakup, sem pač vprašal, če je še kakšen catch. Vem, da je Srbija revna država in da se cene oblikujejo na podlagi povpraševanja in ponudbe, k ceni pa vpliva tudi lokalna zakonodaja. V Monaku, ki meri 202 ha, je pač bolj malo prostora, je pa zanimiva država za bogataše, ki se z življenjem v Monaku izogibajo plačevanju davkov svoji državi. Torej, a imamo Slovenci kakšne ovire pri nakupu nepremičnin v Srbiji?

Ganon ::

Kdo pri zdravi pameti bi pa odšel živet v Srbijo? Samo zato, ker so tam cenejše nepremičnine? Ehh??

LeQuack ::

Ja še Novak Djokovič je pobegnil v Monaco.
Quack !

hamez66 ::

Če kupiš nepremičnino, še ne pomeni, da se boš vanjo preselil. Poceni elektrika, poceni delovna sila in podobne stvari so prednosti, ki bi znale marsikoga zanimati.

Okapi ::

Marsikdo se preseli v kraje, kjer je življenje cenejše. Ker imaš tam z enako količino denarja boljši standard. Pod pogojem seveda, da ostaneš pri enaki količini denarja, kar pomeni, da bodisi lahko delaš od kjerkoli za enak denar, ali pa imaš zagotovljeno rento ali penzijo.

Po drugi strani se mnogi selijo v kraje, kjer za enako delo dobiš več denarja, tudi če je življenje dražje.

GreenT ::

Jest sem gradil hišo tako, da sem ene 5 let praktično vse prišparal. Nič morja, star avto, nobenih gadgetov. Parcelo sem imel od staršev. Sam sem mislil, da bom tako sfural do konca, pa ni šlo. Stroški so preveliki in stvar je sicer izvdeljiva, ampak bi se potem selil šele čez kakih 10let. Potem sem bil pač primoran vzet kredit s spremeljivo OM na 10let ... in še vedno praktično vse kar je ostalo vrgel v bajto. Tkole k delaš predračune je vse lahko, realne končne cene so žal drugačne. Kot laik, ki prvič gradiš bajto, se ti tut sanja ne, kaj vse še moraš kupit. Na začetku sm tut veliko stvari delal sam, poln intuzijazma, ampak kle je tut treba bit realen. Tkole na forumih bereš to in ono. Kaj vse folk dela sam. Ampak če nisi to nikol delal, če nimaš rokice, če nimaš izkušenj, ...boš več škode naredu kot koristi. Samo slaba volja bo. Naprimer folk recimo sam polaga elektriko. Jest sem električar, pa tega nisem počel. Kje je problem? Priklop na javno omrežje! Brez štempla ne bo šlo. Zavarovalnica! Bo šlo kej narobe, ...bodo prvo prašal kdo je štrom vezal. Standardi, varnostne zadeve, predpisi. Tega kot hobi graditelj ne veš. Lahko pa gor šraufaš stikala in luči pa kakšen zvonec. Podobno je s centralno, vodovodam,... pršparal boš jurja, ko bo pa kej teklo jih boš pa 10 vrgel v odtok. Skratka ko sem jest začel, mi je ena rekla, ...karkol boš mel predračune, dej enostavno krat 2. To bo realna cena. Takat sm se smejal,...dons se ne.

kingsix ::

Mi smo sedaj izdelovali mansardno stanivanje v večstanovanjski hiši skupaj s streho in komplet vsem od klim do estrihov, sten. Niti enega predračuna nismo preplačali. Z vsakim se je v naprej sklenila pogodba in smo nato plačali točno po predračunu. Katrri majster je sicer nekaj jamral, da ni pričakoval tega in tega in da bi kakih 500e več... Ne. Predračun in dogovor drži in to je to. Imeli so ogled, točne načrte s strani arhitekta, točne želje/specifikacijo..ceno so lahko podali. Smo pa za vsako zadevo dobili vsaj 3 predračune.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

GreenT ::

Sej za točno določena dela to načeloma drži. Bl sm mel v mislih razna dodatna dela. Recimo ko sem delal fasado sm lepo dobil predračune. Nisem pa lih najbolj računal, da bom moral barvat in brusit napušče, kupit brusilnik, ogromno paprija za brusit, pištolo za barvat, ogromno barve, nitro lak za pucat, kako uno britvico za barvo iz stekla dol spravlat, kakšno zaščitno obleko, potem kupit še kak prezračevalni jašek oziroma rešetko, mal poklicat električarja zarad zunanjih luči, na balkonih dat pločevino,...etc..... Take fore so men dražile zadevo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: GreenT ()

miko22 ::

jaz sem dal 30% več kot sem računal.

robig ::

Zdravo, upam, da ni problem, ker nadaljujem v tej temi. Imam en problem oziroma vprašanje glede stanovanjskega kredita. Bil sem na svoji banki (addiko), ki zahteva, da imaš 25% lastnih sredstev (nimam nič). Na banki sem vprašal, če lahko vzamem hitri kredit s katerim bi si pokril 25% lastnih sredstev, nato pa bi vzel še 75% stanovanjskega kredita. Odgovorili so mi, da se to NE DA. Ker sem bil malo zmeden nisem vprašal, zakaj se to ne da, saj kalkulacijsko sploh niso preverjali in je po logiki isto.

Zanima me, če kdo ve, zakaj se to ne da? Je jemanje kredita omejeno samo na en kredit oziroma kaj je razlog?
Potem sem doma razmišljal, da bi pri drugi banki odprl nov račun in tam vzel gotovinski kredit (teh 25%). Me je pa začelo skrbeti, če bo potem moja banka komplicirala, da imam že en kredit pri drugi banki (teh 25%) in mi potem ne bi želela dati stanovanjskega kredita, kar pa bi bil polom, saj bi imel kredit z 25% zneska s katerim torej ne bi imel nič, razen stroške.

Imam pa še eno težavo. Imam lizing za avto in odplačevanje zavarovanja za avto, kar znese mesečno 220EUR. Dal sem zahtevek za sisbon in prejel papirje v katerih ni napisanega nobenega lizinga. Ker plačujem obroke preko aplikacije se v izpiskih jasno vidi 'LIZING, 220EUR'. V sisbonu pa tega zapisa ni. Na osebnem računu sem zadnji dve leti skoz v minusu, med tisoč in dva tisoč evri (limit). To glede limita po moje ni problem. Zanima me kaj mislite, da bi bilo glede tega lizinga, ko bodo gledali transakcije? Ker če nisem v sisbonu, potem oni ne bi smeli tečnariti. Ali pač?

Povprečna plača recimo, da je 960EUR, v pogodbi 1000EUR. Zaposlen za nedoločen čas. Vzel bi med 35k-40k kredita. Menjava banke mi nekako ne pride v poštev. Ne bi rad ponovno hodil do direktorja, da mi podpiše novi dokument 'potrdilo delodajalca'. A kdo ve, če bi me s tem 'potrdilom delodajalca' sprejela druga banka (torej, da bi pač veljalo to potrdilo iz moje trenutne banke)?

Najlepša hvala za kakršen koli odgovor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: robig ()

Smurf ::

Se pravi imas 740€ prihodkov (ko odstejes lizing), tvoja bilanca je 1k-2k€ v minusu in se cudis zakaj ti ne dajo dveh kreditev v velikosti 35k€? Odgovor je, da imas prenizke prihodke in slabe varcevalne navade. Sploh si ne predstavljam katera banka bi kaj takega odobrila.

robig ::

Smurf je izjavil:

Se pravi imas 740EUR prihodkov (ko odstejes lizing), tvoja bilanca je 1k-2kEUR v minusu in se cudis zakaj ti ne dajo dveh kreditev v velikosti 35kEUR? Odgovor je, da imas prenizke prihodke in slabe varcevalne navade. Sploh si ne predstavljam katera banka bi kaj takega odobrila.


Najbrž si narobe razumel. Z obema kreditoma skupaj bi skupno vzel 40k kredita. Sem poudaril, da bančni svetovalec sploh ni preveril mojega računa, ampak mi je ob mojem vprašanju glede teh dveh 'kombiniranih kreditov' odgovoril, da se ne da vzeti kredita s katerim bi dobil zahtevanih 25%, ampak da MORAM imeti teh 25% ŽE privarčevanih. Kar mene zanima je, zakaj je to tako (da ne morem vzeti dveh kreditov) in če je to pri vseh bankah tako?

Z malico in potnimi stroški dobivam med 1200-1300EUR. Ampak šteje se torej povprečje plače, nekje 960EUR-980EUR. Z izračunom si s to plačo pokrijem obroke za kredit, obroke za lizing, plus ostale življenjske stroške.

To, da sem v minusu po moje ne bi smel biti problem, ker je itak limit. Že ta mesec je lahko ta limit pokrit in tudi ostane pokrit v nadalje, če smo že ravno pri tem. Poleg tega bi stanovanjski kredit (75%) vzel na nekje 20 let. Glede izračunov vem, da bi v takšni dobi vse preplačal, ampak grem bolj na 'ziher', če se sploh lahko tako izrazim.

Hvala za kakršno koli pomoč, predlog! Cenim to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: robig ()

Lonsarg ::

Seveda se da, samo ta banka očitno tega ne ponuja. Če nimaš lastnega deleža imaš v splošnem sledeče možnosti(potem pa odvisno kaj katera banka ponuja in komu):
porok,
dodatna hipoteka na še eno nepremičnino,
zavarovanje kredita pri zavarovalnici (najdražji)

Odvisno od plače se lastni delež da zbit precej pod 25% z pogajanji.

Alec999 ::

Preveri pri SKB. Napisano imajo "Možnost financiranja do 100 % vrednosti investicije.".

robig ::

Hvala Lonsarg. Za te tri opcije sem bral ja, ampak mi ne dišijo, čeprav vem, da bi tako lažje dobil kredit.

Torej v mojem primeru je verjetno najbolj smiselno sledeče. Iti na drugo banko po gotovinski kredit (25%). Potem pa na moji banki vzamem stanovanjski kredit. Tako sem razmišljal.

Ima še kdo kakšen predlog, mnenje, izkušnjo? Glede na napisano... Ali mislite, da mi bo banka odobrila stanovanjski kredit (75%) na 20 let, če bo videla, da imam že en kredit? Vrednost obeh kreditov pa mesečno ne bo presegalo 220€. Če bi mi tisti lizing našli mi potem ne bi šlo skozi, ker bi kredit + lizing zneslo 440€.

Mogoče še kakšno mnenje? Tole, da bi druga banka sprejela dokument 'potrdilo delodajalca' z logotipom moje banke lahko samo sanjam, a ne? :/ Govorim za primer, če zaprem račun in menjam banko, ker takrat bi moral spet do delodajalca s papirji.

Alec999 je izjavil:

Preveri pri SKB. Napisano imajo "Možnost financiranja do 100 % vrednosti investicije.".


Hvala za to info. Bom preveril. V tem primeru bi sicer skoraj sigurno moral ponovno k delodajalcu za podpis dokumenta 'potrdilo delodajalca'.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: robig ()

Lonsarg ::

No sj te klasični gotovinski/potrošniški krediti so tudi v ozadju zavarovani pri zavarovalnicah, podobna zadeva torej drug marketing, skratka so najdražja varjanta (imam v glavi cifro 7% letne) in nočeš za predolgo vzet. To potem vzameš za 5-10 let ta gotovinski in za 20 let hipotekarni in potem prva leta stiskaš. Ampak to pomeni da rabiš ene 200EUR rezerve pri neto plači, ne pa se na tesno igrat.

P.S. dober nasvet za tiste na tesnem, vzameš 30 letni kredit nmesto 20 letni pa potem predčasno odplačuješ(je sprejet zakon da lahko do 10k letno brezplačno), na ta način si varen če kdaj ne bi ratalo odplačat, zahteva pa disciplino, varčevati in ko se višek nabere dati v odplačilo kredita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Glodko ::

Kupuješ nepremičnino za koliko eur? Napisal si, da nimaš nič privarčevanega, kredita pa rabiš 35-40k? Govoriš tu o "lastnem deležu", kateri mora biti 35-40k ali je to celota? Ker naprej omenjaš, da oba kredita ne bi presegala 200 eur mesečno. Če je vse kar rabiš samo 35k eur, mnoge banke omogočajo potrošniške kredite do tega zneska. Koliko časa še rabiš odplačevati lizing?

Spajky ::

IMHO, kdor se v teh časih misli za dolgoročno brez kapitala zapufat za dlje časa, je malce nor ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

profii ::

Spajky je izjavil:

IMHO, kdor se v teh časih misli za dolgoročno brez kapitala zapufat za dlje časa, je malce nor ...


Bo čez kakšno leto boljše? Bo lažje priti do nepremičnine?

myriad ::

Hoče povedat, da bo recesija nastopila enkrat v naslednjih dveh letih. Maš prav, da bo cene nepremičnin zbilo na malo bolj realna tla, ampak tudi banke ne bodo več posojale po dolgem in počez, prav tako bo pa še ena nesigurnost s tvojim delovnim mestom. Če najameš zdej kredit in izgubiš službo, si v riti, sploh brez kakšnih lastnih sredstev. Lahko reprogramiraš kredit itd... ampak jaz bi še vseeno raje počakal par let v recesijo preden se večina folka zbudi in začne spet masovno nabavljat.

robig ::

Hvala Lonsarg. Dober predlog, bom razmislil. Trenutno sem mislil, da bi gotovinski bil na 10 let, stanovanjski na 20.

Glodko, kupujem nepremičnino med 35-40k. Potrošniški krediti so na največ deset let, kar pomeni, da bi mesečno imel enkrat večji mesečni obrok, kar logično ne gre skozi.

Smrekar1 ::

Blumper je izjavil:

Ojla
K vidim da ste sami štručkoti.
Z mojo imAva stanovanje(sva ga kupila ko sem imel dobro plačano službo), rada bi pa šla v hišo. Na banki še nisem bil, da bi povprašal za kredit. Ker si niti ne upam, ker imam normalno plačico, moja tudi, no zlezeva čez 1500 neto.
Vendar bo en krat tudi na banko treba...
Nekako nama ne rata izračunat oz dobiti neko strategijo, kako do hiše brez da prodava stanovanje.
Dajal bi ga v najem, pod hipoteko bi pa dal samo kupljeno nepremičnino seveda. Bi šlo skozi? Je bil že kdo v taki situaciji in kako se je znajdel.. hvala za odgovore..
Lp


Načeloma bi šlo skozi, ampak bosta morala imeti dovolj dohodkov za poplačilo kredita brez da bi upoštevali stanovanje. Banka bo zahtevala, da po plačilo kredita ostane vsaj X denarja na računu, koliko to je je malo odvisno od banke. Načeloma se lahko zakreditirata do grla in računata, da vama bo najemnina držala kolikor-toliko spodoben standard. Preživita lahko tudi brez nje, to je ključno.

Malo sem kliknil na kalkulator NLB, nekje 100k€ bi načeloma lahko dobila, če se zakreditirata do grla za 30 let in imata skupen dohodek 1500€/mesec. Če ima vsak od vaju toliko ne kompliciraj.

Invictus ::

Smrekar1 je izjavil:

Banka bo zahtevala, da po plačilo kredita ostane vsaj X denarja na računu, koliko to je je malo odvisno od banke.

Banka se kar drži zakona, da ti mora na računu ostati minimalna plača...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GreenT ::

Invictus je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Banka bo zahtevala, da po plačilo kredita ostane vsaj X denarja na računu, koliko to je je malo odvisno od banke.

Banka se kar drži zakona, da ti mora na računu ostati minimalna plača...


To je neumnost! Bog ne daj tega nardit! Full se enostavno sliši,...samo 10let potrpim z minimalcam pa mam bajto. Hoho,... samo kje boš pa potem dobu dnar za vzdrževanje. Pa zobarja, pa avto,..pa hrano,... bla bla... Na mesec ti ne bo ostalo praktično nič. Dejansko rataš revež z bajto k nima niti za jest več. Rajš vzem manjši obrok na dlje časa in potem enostavno pozabiš na vse skupej.

Invictus ::

Neumnost je bila včasih, ko so folku upošteali še malico in prevoz v znesek za kredit...

Folku je dobesedno ostalo 100 EUR od plače po plačilu kredita.

Je pa res, da mamini sinčki nikoli ne vzamejo kredita...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

robig ::

Še kakšen pameten predlog za mojo situacijo? Hvala že vnaprej

Utk ::

Invictus je izjavil:

Neumnost je bila včasih, ko so folku upošteali še malico in prevoz v znesek za kredit...

Folku je dobesedno ostalo 100 EUR od plače po plačilu kredita.

Je pa res, da mamini sinčki nikoli ne vzamejo kredita...

Ti pa res nimas pojma. Take kredite jemljejo PREDVSEM mamini sincki. Ce bo slo kaj narobe, bo ze ati placal. Tisti, ki nimajo tega zadaj, se ne grejo tega.

Alien123 ::

myriad je izjavil:

Hoče povedat, da bo recesija nastopila enkrat v naslednjih dveh letih. Maš prav, da bo cene nepremičnin zbilo na malo bolj realna tla, ampak tudi banke ne bodo več posojale po dolgem in počez, prav tako bo pa še ena nesigurnost s tvojim delovnim mestom. Če najameš zdej kredit in izgubiš službo, si v riti, sploh brez kakšnih lastnih sredstev. Lahko reprogramiraš kredit itd... ampak jaz bi še vseeno raje počakal par let v recesijo preden se večina folka zbudi in začne spet masovno nabavljat.


In kak se ve da bo recesija čez 2 leti?

trancer01 ::

V kuglo pogledaš in tam piše, da bo čez 2 leti recesija, nepremičnine pa skonto -50%. :D

xx23 ::

Že letos bo recesija, tako Ekonomska fakulteta: https://4d.rtvslo.si/arhiv/dnevnik/1745....

sandmat ::

robig je izjavil:

Smurf je izjavil:

Se pravi imas 740EUR prihodkov (ko odstejes lizing), tvoja bilanca je 1k-2kEUR v minusu in se cudis zakaj ti ne dajo dveh kreditev v velikosti 35kEUR? Odgovor je, da imas prenizke prihodke in slabe varcevalne navade. Sploh si ne predstavljam katera banka bi kaj takega odobrila.


Najbrž si narobe razumel. Z obema kreditoma skupaj bi skupno vzel 40k kredita. Sem poudaril, da bančni svetovalec sploh ni preveril mojega računa, ampak mi je ob mojem vprašanju glede teh dveh 'kombiniranih kreditov' odgovoril, da se ne da vzeti kredita s katerim bi dobil zahtevanih 25%, ampak da MORAM imeti teh 25% ŽE privarčevanih. Kar mene zanima je, zakaj je to tako (da ne morem vzeti dveh kreditov) in če je to pri vseh bankah tako?

Z malico in potnimi stroški dobivam med 1200-1300EUR. Ampak šteje se torej povprečje plače, nekje 960EUR-980EUR. Z izračunom si s to plačo pokrijem obroke za kredit, obroke za lizing, plus ostale življenjske stroške.

To, da sem v minusu po moje ne bi smel biti problem, ker je itak limit. Že ta mesec je lahko ta limit pokrit in tudi ostane pokrit v nadalje, če smo že ravno pri tem. Poleg tega bi stanovanjski kredit (75%) vzel na nekje 20 let. Glede izračunov vem, da bi v takšni dobi vse preplačal, ampak grem bolj na 'ziher', če se sploh lahko tako izrazim.

Hvala za kakršno koli pomoč, predlog! Cenim to.

Svetovalec ti je želel povedat, da z dvojnim kreditom tranzitivno banka prevzame celotno tveganje. Drugi so ti že napisali kakšne so alternativne oblike zavarovanja kredita (poroki itd).
Konstanten minus na računu ni "ok". Banka vidi, da v 2 letih nisi sposoben zbalansirat lastnega bugeta na nivoju 1k€, zato niso veseli, da bi ti dali svoj denar, s katerim bi se učil balansirat stanje na precej večji skali z dodatnimi mesečnimi obremenitvami budgeta (kredit).

Opcije so:
- najdi poroka (ki prevzame tveganje tvojega financiranja)
- uredi finance! imeti konstanten minus ni normalno
- ugotovi kam ti odteka denar, da si prišel v trenutno stanje. Nekaj so nujni stroški, nekaj so nenujni. Če imaš konstantno isti minus na računu, potrebuješ bolj malo (po metodi ostrega pogleda cca 500€), da prideš na pozitivno ničlo. Limiti so za izredne razmere (in za zaslužek banke zaradi negativnih obresti).

miko22 ::

Dodal bi samo, da banka v nobenem primeru ne prevzame nobenega tveganja. Ne vem kje ste to slišali. Zato pa plačujete zavarovanje kredita, daste hipoteko gor,poroki,...
Pri banki je to čista zadeva za zaslužek.

Mato989 ::

miko22 je izjavil:

Dodal bi samo, da banka v nobenem primeru ne prevzame nobenega tveganja. Ne vem kje ste to slišali. Zato pa plačujete zavarovanje kredita, daste hipoteko gor,poroki,...
Pri banki je to čista zadeva za zaslužek.


Če bi to bilo res, bi izdali kredit vsakemu, če ne morjo izgubit =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
6 / 46
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167194359 (16485) celje
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29465207 (11555) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019570 (11233) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713251 (6015) Invictus
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7416270 (13806) 3p

Več podobnih tem