» »

Stanovanjski kredit

Stanovanjski kredit

««
44 / 47
»»

Malidelničar ::

Kako menite, da se bodo dolgoročno gibale OM in s tem EURIBOR? Če gre EURIBOR pod 4%, bo boj proti inflaciji zdržal? Špekulirate, da je bila rast EURIBOR-ja samo en tak 'credit scare'?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

mm&r ::

Kot je v zadnjih projekcijah napovedal FED, je tudi velika verjetnost , da bo tudi ECB letos začela nižat obrestne mere

https://www.ft.com/content/3bdd81a0-e9d...

trancer01 ::

Neumno bi bilo začeti nižati obrestne mere, ker bo to spet povečalo inflacijo. Obrestne mere morajo biti ves čas nad stopnjo inflacije!

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

trancer01 je izjavil:

Neumno bi bilo začeti nižati obrestne mere, ker bo to spet povečalo inflacijo. Obrestne mere morajo biti ves čas nad stopnjo inflacije!
V bistvu morajo biti na "nad inflacijo ki bo" in ne "nad inflacijo ki je". Skratka zadeva ni tako enostavna.

Kredit namreč jemlješ za prihodnost, torej obrestna mera ki jo dobiš je relavantne glede na povprečje inflacije ki bo tekom kredita.

Jaz sicer napovedujem da bo Euribor precej stagniral naslednjih 5 let, niti dol niti go. Oziroma kaka manjša nihanja pač bodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

mm&r ::

trancer01 je izjavil:

Neumno bi bilo začeti nižati obrestne mere, ker bo to spet povečalo inflacijo. Obrestne mere morajo biti ves čas nad stopnjo inflacije!


Se EU pravi, da smo že blizu 2%, v Novembreu je bila 2.4%

Euro area annual inflation was 2.4 % in November 2023

Jure14 ::

Jaz sem lani konec leta gledal stanovanjske kredite.
Sem pri Unicredit hotel vzeti, stanovanjskega, 30.000€, pa so hoteli hipoteko, poroka, vinkulacijo, potem pa ko sem videl še osnutek pogodbe, sem samo rekel hvala lepa, naj si ga kar imajo.

Je tisti bančnik kar debelo pogledal, očitno niso navajeni takih odzivov.

Še posebej me je zmotil en člen v pogodbi, in sicer takšen, ki pravi, da moram banko obveščat o "vsaki spremembi svojega premičnega oz. nepremičnega premoženja ali premoženjskih pravic in dohodkov." In potem v nadaljevanju, da dajem banki pravico, da pridobi te podatke, če jih jaz ne dostavim. Seveda na moje stroške.

A je to samo finta, da si banka zagotovi možnost prekinitve pogodbe, če se recimo inflacija poveča dosti nad obrestno nmero kredita? Ker vedno lahko ugotovijo, da sem kupil pralni stroj, njim pa nisem prijavil povečanja premoženja.

tony1 ::

Si se za eno nulo zmotil?

Sicer pa s prekinitvijo pogode in pralnim strojem dramatiziraš brez potrebe.

Utk ::

Človek je ugotovil, da če ne rabiš kredita, je bolje da ga ne jemlješ. No shit, Sherlock.

GregiB ::

@Jure14... banka je verjetno za Cerkvijo najbolj konzervativna organizacija in želi imeti za dana posojila 100%+ kolateral. Verjetno, kot varčevalec od svoje banke pričakuješ, da bo odgovorno ravnala s sredstvi, ki jih daje v posojo, ne?
Če ti v pogodbi kateri člen ne paše, lahko banki vedno predlagaš izbris člena ali prilagoditev... Včasih se dajo celo malo upogniti...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Jure14 ::

tony1 je izjavil:

Si se za eno nulo zmotil?

Sicer pa s prekinitvijo pogode in pralnim strojem dramatiziraš brez potrebe.

Ne, 30.000. Premostitveni, do prodaje. Sem raje pri prijateljih brez obresti vzel.

A resno dramatiziram? Recimo, da ima nekdo 300.000€ kredita, po recimo 3%.
In inflacija naraste na 10%. Kreditojemalcu se smeji, banki pač ne.
In iz bančnih izpiskov hitro ugotovijo, da sem v BigBangu kupil nekaj za 800€. Uporabijo detektiva (seveda na moje stroške), da ugotovijo, da sem pomivalca kupil. In njim nič sporočil.
Hop Cefizelj, prekinemo pogodbo, v roku enega meseca zahtevamo celoten še neodplačan kredit.
In potem mora kreditojemalec na vrat na nos iskat nov kredit. In v roku enega meseca ga bo dobil edino pri isti banki, seveda ne več po 3%, ampak 13%.

Invictus ::

Daj Jurček, ne bluzi.

Dokler redno plačuješ obroke kredita, se nihče ne vtakne vate.

Sam sem zamenjalč cel kup slućžb, šel na svoje, ustanovil s.p., nič poročal banki. Pa nobenih problemov.

Nisi tako pomemben, da bi se banka ukvarjala s tabo, sploh če plačuješ kredit...

Kaj pa je premoženje, ti pa tudi ni jasno. Pomivalni stroj to pač ni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GregiB ::

Jure14 je izjavil:

Hop Cefizelj, prekinemo pogodbo,

Resno??? Navedi en... en sam primer, da se je kaj remotely podobnega zgodilo. Kakorkoli ti kuješ neke kriminalke, je bančništvo eno od najbolj regulirani storitev spljoh. S takimi praksami banke pač ne bi dobile dovolil za delovanje...
Drži pa, da če te npr. v podjetju odslovijo in si brezposelen ali moraš sprejeti delo za bistveno nižjo plačo, če si premoženje, ki si ga navedel, kot kolateral zastavil za še kakšno finančno akrobacijo, bo banka kreditodajalka to želela vedeti.
Sicer se je nekaj podobnega dogajalo tam okoli let 2008-2010, ko so slovenski "investicijski guruji" pod sloganom "what could go wrong" na veliko najemali lombardne kredite in z njimi kupovali nadaljne vrednostne papirje in vajo ponavljali. Je bilo narobe od bank, ko so uvidele, da njihov kolateral pada, da so od invest-gurujev terjale dodaten kolateral? In da je to bilo lepo zapisano v pogodbah?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Jure14 ::

GregiB je izjavil:

S takimi praksami banke pač ne bi dobile dovolil za delovanje...

Torej če se držijo členov pogodbe, izgubijo dovoljenje za delovanje?

GregiB je izjavil:

Drži pa, da če te npr. v podjetju odslovijo in si brezposelen ali moraš sprejeti delo za bistveno nižjo plačo, ...

Hm, a ni edino pomembno, da se obroki plačujejo?

Invictus je izjavil:


Dokler redno plačuješ obroke kredita, se nihče ne vtakne vate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

Bizkit45 ::

Jure14 je izjavil:

tony1 je izjavil:

Si se za eno nulo zmotil?

Sicer pa s prekinitvijo pogode in pralnim strojem dramatiziraš brez potrebe.

Ne, 30.000. Premostitveni, do prodaje. Sem raje pri prijateljih brez obresti vzel.

A resno dramatiziram? Recimo, da ima nekdo 300.000€ kredita, po recimo 3%.
In inflacija naraste na 10%. Kreditojemalcu se smeji, banki pač ne.
In iz bančnih izpiskov hitro ugotovijo, da sem v BigBangu kupil nekaj za 800€. Uporabijo detektiva (seveda na moje stroške), da ugotovijo, da sem pomivalca kupil. In njim nič sporočil.
Hop Cefizelj, prekinemo pogodbo, v roku enega meseca zahtevamo celoten še neodplačan kredit.
In potem mora kreditojemalec na vrat na nos iskat nov kredit. In v roku enega meseca ga bo dobil edino pri isti banki, seveda ne več po 3%, ampak 13%.

What? Ker si nekaj kupil ti prekinejo pogodbo? A nebi potem vsi kvalificirali za prekinitev kreditne pogodbe? To kar navajas je navaden BS. In tako kot so napisali, ce se kredit pokriva, ti ne krsis nicesar..
Ali mogoce insinuiras na kaksno "zamrznitev", ker takrat se pogoji verjetno kaj spremenijo..

Jure14 ::

Kakorkoli, s tem se mi ni treba več ukvarjat.

Me pa seveda hipotetično zanima, ali so si banke s takšnimi pogoji pustile odprto pot za prekinitev (in takojšnje poplačilo kreditov s fiksno obrestno mero) v primeru res neugodne inflacije.

VVčasih so baje v pogodbah imeli napisano, da se tudi fiksna obrestna mera lahko v izjemnih okoliščinah spremeni.
ZDaj tega ni več, so si pa pustili možnost prekiniti te fiksne kredite, pa da so še vedno po zakonu.

V redu, če se ne sekirate, samo vprašal sem, ker mi je šlo med branjem tistega osnutka pogodbe res na smeh.
Upajmo (čeprav nimam kredita), da res ne bo prišlo do razmer, da bi banke želele prekinit kreditne pogodbe.

nekikr ::

Ne, 30.000. Premostitveni, do prodaje. Sem raje pri prijateljih brez obresti vzel.

To je hiter in enostaven način, da ne boste več prijatelji.

Pat_MaGroin ::

Banko boli kurac, če je inflacija 150%, ti pa imaš kredit po 3%.

Ker hedge za tvoj kredit je narejen ob sklenitvi kredita.

Baja ::

@jure14

malo te paranoja daje ;) če kupiš pralni stroj premoženja nisi povečal, samo prej si mel evre, zdaj pa pralni stroj.

dokler plačuješ obroke te nebo nihce za nic haklo po mojem. če pa recimo zgubiš šiht pa je verjetno fajn banko obvestiti, čeprav maš recimo za leto dnarja gor. bodo verjetno hitro pogruntali da ne dobivaš več plače, pa te povabili na kakšen razgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Gregor P ::

(Predvidljive) Finančne težave je itak vedno dobro reševati vnaprej, torej ne ko enkrat računi, obroki ipd. zapadejo, potem je namreč že prepozno, saj nastopi izvršba.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

maticb492 ::

V moji pogdobi je 1% višja obrestna mera če izgubim šiht. Sem jih spraševal iz firbca, in mi je bilo rečeno, da je avtomatski algoritem, ki išče kodo namena "SALA", če si pa SP ali kaj takega pa išče redne prihodke vsak mesec.

Sicer pa si malo paranoičen ja (@jure14), če ima banka hipoteko, te ne bojo lovili zaradi nekih bedarij, dokler plačuješ obroke jim dol visi. Banki je v interesu, da odplačaš cleoten kredit, ne pa da se morajo ukvarjat z raznimi izterjavami.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Pat_MaGroin ::

Tudi ce nimas službe, pa je vsak mesec dovolj eur na racunu za obrok, te ziv bog ne bo povohal. Info in prve roke od bančnika.

maticb492 ::

Pa meni je bilo rečeno, da če izgubim šiht ali se mi karkoli zgodi (20 let hipoteke je dolga doba, nikoli ne veš) samo pokličem na banko in se zmenimo za moratorij (seveda obresti se še vedno štejejo zraven).
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Bizkit45 ::

Mislim da Jurčeka žulijo krediti z nizko fiksno obrestno mero (je večkrat poudaril). Verjetno sam ni dobil tako ugodne obrestne mere, zato si je rajši sposodil pri prijateljih (šele potem ko so ga zavrnili na banki, ofc).
Obuditi želi temo, kako fiksni obrok ni fiksen (kar je bilo že 1000x razloženo). Vsekakor želi najti NOVO dlako v jajcu na temo fiksnih kreditov ;) čeprav ga on nima in ga ta tema ne zanima :D :D

Baja ::

glede na to da omenja poroka, še kredita ne dobi, kaj šele ugodno obrestno mero :P

Jure14 ::

Glej, 30.000 in 3,4%.
Ni nek denar, tudi obresti niso ne vem kaj.

Ampak banka je hotela hipoteko (stanovanje 260.000€, pisano name), pa še poroka, ker bi denar šel za nepremičnino, ki ni name pisana.
In na vsakem sestanku so "hoteli" še nekaj več.
Najprej cenilca za stanovanje (ja hudiča, vsaka luknja v Lj je vredna vsaj 100.000, tako da 30.000 lahko dobijo vsak dan nazaj)
Potem zavarovanje pa vinkulacijo. (OK, razumem).
Potem poroka.
S tem seveda pride tudi notar, ki za več podpisnikov spet hoče več.

In na koncu pride teh stroškov za shoraj 10% kredita (ok, 7%).
Pa obresti.

OK, bo raje kolega posodil, je posodil tudi za prvo stanovanje, pa vse dobil nazaj.

In zakaj sem najprej kredit gledal? Ker odplačevanje nebi predstavljalo problema, kolege pa rajši šparam za kake nepredvidene zadeve.

maticb492 ::

Nekaj v tej zgodbi pač ne štima :)

Ali imaš slabe/nestabilne dohodke ali nekaj drugje

Ker 30k je drobiž, jaz sem dobil toliko navadnega potrošniškega kredita za nakup avta, pa nisem nobene hipoteke dal, pri meni so samo zahtevali poroka, ker sem skupaj z stanovanjskim kreditom presegel mejo 150k skupnega dolga banki in so rekli da je nad to cifro porok zahtevan iz centrale banke.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Jure14 ::

Baja je izjavil:

glede na to da omenja poroka, še kredita ne dobi, kaj šele ugodno obrestno mero :P

Porok mora menda biti zato, ker je denar namenjen za nepremičlnino, katere nisem lastnik.
Poleg seveda še hipoteke na mojo nepremičnino. To me ni motilo.

Ampak kot sem že napisal, na vsakem obisku v banki "pa še to".

In potem me pokliče, da so odobrili, pa pošlje osnutek pogodbe. To je bilo pa "tisto malo čez rob", da sva si raje drugje sposodila.

Jure14 ::

maticb492 je izjavil:


Ker 30k je drobiž, jaz sem dobil toliko navadnega potrošniškega kredita za nakup avta,

So pa obresti 2x višje. Sem tudi to na začetku gledal.
In je nepremičninski, skupaj s stroški, še vedno cenejši od potrošniškega.

Pa še enkrat: kredit je bil odobren, premislil sem se čisto na koncu, ob tistem osnutku pogodbe.
Ja, malenkost, ampak to je pač bilo "tisto malo", kar je prevagalo.

Pat_MaGroin ::

Torej, imel si odobreno, pa nisi vzel zaradi necesa, kar se ti ne bi nikoli zgodilo?

Razumem komplikacijo 300k,samo 30k lol. In tvoja ideja je bila, da kupiš pralni stroj, za odplačat imas se 23k, banka pa najame detektiva in hopla, vrni vse danes?

Next level

gansta ::

Uff toliko debate za 30k:D

Po koliko so sedaj obrestne mere za 300k€, fiksne in spremenljiva?

Jure14 ::

Ne, v končni fazi nisem vzel zaradi skupka stvari.
Od vedno večjih stroškov za odobritev, do teh čudnih pogojev v pogodbi, preko tega, da sem v trenutku odobritve na TRju imel več kot ta znesek, pa v končni fazi do tega, da sva z boljšo polovico malo prerazporedila sredstva in bova "preživela" tudi brez tega kredita. Raje prijateljem obresti plačam, pa jih niti nočejo.

Ampak sem pa tu vprašal, če mogoče kdo ve, v čem je finta teh pogojev v pogodbi.
Sem tudi bančnika vprašal, pa je r ekel "naj se ne sekiram". Ja zakaj hudiča jih pa potem not pišete? "Ker je pač takšen mušter."

In ne vidim drugega razloga, kot da imajo kljub rednemu plačevanju nek razlog za prekinit pogodbo.
Da pa bi banka želela prekinit kredit s fiksno mero si pa razlagam tudi le s primerom, da se inflacija nepričakovano nenormalno poveča.

Ampak OK, če drugi nimate takih pogojev v pogodbah (oz. se ne sekirate) tudi prav.

gansta je izjavil:

Uff toliko debate za 30k:D

Ni problem v 30k, ampak v pogojih in konkretno enem členu v pogodbi.

Za katerega vsi (skupaj z bančnikom) pravite, da je nepomemben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

Lonsarg ::

Ta člen na sodišču gladko pade, oziroma pade če ga uporabijo kar tako brez konkretnega razloga da lahko na sodišču tvojo zavestno hujšo kršitev dokažejo.

Tak da če zarad tega člena nisi vzel si kar hud paranoik.

Če pa niso vzel ker so smotani birokrati je pa to povsem upravičeno, ker res so. Kaj vse ene podrobnosti hočejo da me glava boli od birokracije. Pa sprotno izmišljevanje kaj so hoteli tik pred zdajci, ko bi že brez are ostala če bi šla na drugo banko, za popenit totalno.

Bizkit45 ::

Te popolnoma razumem.
Zanimivo mi je samo to pri tvojem razmisljanju, da bi zaradi enega pralnega stroja šli v prekinitev pogodbe in izvrzbo?
Glede na to da nisi zabit, vsaj tako razberem iz tvojega pojasnjevanja, se ti res zdi logicno da bi banka sla v taksne ekscese?
Verjetno bi se zaceli tozariti vsi povprek in bi tu banke kar ta kratko potegnile (predvidevamo da redno placujes svoj kredit).

Jure14 ::

Bizkit45 je izjavil:

..., se ti res zdi logicno da bi banka sla v taksne ekscese?...

Hm, recimo človek vzame 300.000€ na 30 let. Glej primer zgoraj, en sprašuje za obrestno mero.

In naslednje leto udari hiperinflacija. Ne tista jugoslovanska, ampak "samo" 30%.

Po 10ih letih si bo banka z obrokom lahko samo še rit obrisala (kupila rolico WC papirja).

Praviš, da banki ni v interesu čim prej prekinit pogodbe in rešit, kar se da?
Tudi če se bo treba po sodiščih vlačit 5 let. Tvojo hipoteko bodo hitro unovčili. Pol se oa toži z njimi. Nekaj jih bo vztrajalo, večina pa odnehala.
Banka ima na plačilnem seznamu več pravnikov. Koliko jih imaš ti?

maticb492 ::

In ti misliš da bo banka šla tožit vseh nas, ki nas je na deset tisoče, ki smo vzeli kredite, preden je udarila hiperinflacija?

Če bo udarila hiperinflacija, bo kredit tvoj zadnji problem, ker ne boš mel za kruh in pašteto.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mato989 ::

billy je izjavil:

Kaj je problem, da se naredi višji davek za nepremičnine, ki so v tvoji lasti in kjer NIMAŠ stalnega prebivališča?

tako bo pač stara mama plačala 50€ za tam kjer biva, za vsa stanovanja ki jih ima v LJ pa pač 5000€ po stanovanju. Na vnuke bo potem prepisala, da bodo imeli stam stalno bivališče, živeli pa bodo še pri njej doma? komot, ampak potem morajo to inšpektorji preverjati, kar ne bo problem.



Vse je to narobe ker mi nisno tu da presojamo kaj obdavcit ali se vse enako obdavci ali pa nic
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jure14 ::

maticb492 je izjavil:


Če bo udarila hiperinflacija, bo kredit tvoj zadnji problem, ker ne boš mel za kruh in pašteto.

Točno tako. Pa še brez hipoteke boš ostal, pa brez denarja za odvetnika.

Že mogoče, da bo pravica na tvoji strani, ampak pot bo doooolga.

Bizkit45 ::

Hoce ti povedat da ce bo taka hiperinflacija, bo verjetno vojna takrat in se ne bos sekiral za bajto, temvec za kruh in pasteto.
Drugace pa,a nismo to dali ze cez? Dinarji in risanje ničel? Takrat je poloznica bila drazja od obroka in mislim da jim niso rubili(prodajali) his..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bizkit45 ()

lambda ::

Lonsarg je izjavil:

Ta člen na sodišču gladko pade, oziroma pade če ga uporabijo kar tako brez konkretnega razloga da lahko na sodišču tvojo zavestno hujšo kršitev dokažejo.

Tole.

Ampak vseeno se je zdj tle kup bankirskih odvetnikov vsulo, da brani ubogo banko, šibkejšo pogodbeno stranko.

Jure14 je izjavil:

Sem tudi bančnika vprašal, pa je r ekel "naj se ne sekiram". Ja zakaj hudiča jih pa potem not pišete? "Ker je pač takšen mušter."

Namesto, da bi mu roko stisnili, ker se vsaj kdo ustaja zarad teh muštrov. Zmer ista zgodba ... "Ja to sam tko piše, sj tega se noben ne drži, to ni zares treba."

GregiB ::

Jure14 je izjavil:

Praviš, da banki ni v interesu čim prej prekinit pogodbe in rešit, kar se da?
Tudi če se bo treba po sodiščih vlačit 5 let. Tvojo hipoteko bodo hitro unovčili. Pol se oa toži z njimi. Nekaj jih bo vztrajalo, večina pa odnehala.
Banka ima na plačilnem seznamu več pravnikov. Koliko jih imaš ti?


Ojej, sveta preproščina... banke delujejo na sistemu ročnosti obveznosti in terjatev. Dolgoročne dane kredite zapirajo z dolgoročnimi prejetimi... Zato tudi EZRIbor... MEDBANČNA obrestna mera...
Še enkrat te pozivam... pa sem dal Jugoslovansko hiper-hiper inflacijo čez... kdaj so banke kaj takega počele? Pa pazi... v primeru, ki ga "nameščaš", bi banke to morale sočasno "namestiti" tisočim kreditojemalcem... praktično sočasno...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Jure14 ::

Zakaj sočasno?
Sort po višini kredita padajoče, select po prometu na kartici za zadnje 3 mesece. Je kakšen večji nakup? Tehnična trgovina, pohištvena trgovina? Je sporočeno na banko? Kandidat.
Lahko še podrobnejši izbor po lokaciji hipoteke (prednost imajo ljubljančani). Eden po eden.

Ampak ok, tudi zaradi sebe upam, da ne bo prišlo do takšnega stanja, kjer bi lahko banka uporabila kak člen iz pogodbe, za katerega "nihče" ne ve, zakaj je sploh tam.

Invictus ::

Za 30.000 EUR so resd komplicirali.

Sam 30k kredita bi dobil tudi gotovinskega, brez vseh komplikacij okoli notarjev, hipoteke, cenilcev, itn...

Saj je cel kup reklam po TV in drugje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

billy ::

Res je ja, dandanes banke ponujajo potrošniški kredit do 40k in 7 let (čeprav lahko stalne stranke pri svoji banki skoraj sigurno to potegnejo do 10 let), tako da za tak drobiž je res škoda se ukvarjat s stanovanjskim/hipotekarnim kreditom.

Jure14 ::

Invictus je izjavil:

Za 30.000 EUR so resd komplicirali.
Sam 30k kredita bi dobil tudi gotovinskega, brez vseh komplikacij okoli notarjev, hipoteke, cenilcev, itn...

Ja, ampak pri gotovinskem so obresti 2x višje, namesto notarja pa imaš "oceno rizika" al nekaj takega. 400€. In zavarovanje pri zavarovalnici.

billy ::

Če imaš življensko zavarovanje, ga lahko počiš gor, pa ni dodatnega stroška- kar je itak nekaj kar ima vsak dandanes? drugače pa je dobro, da skleneš, da v primeru smrti, potem breme kredita ne pade na nekoga drugega, sorodnika.

Invictus ::

No, pri hipotekarnem pa:

- Cenilec 400 EUR
- Notar tam okoli 500 EUR naprej
- Vpis hipoteke v ZK ni zastonj, izbris tudi ne.
- zavarovanje neke nepremičnine stane vsaj 200 UER letno za tisto kar pogojuje banka.

Zdaj si pa računaj...

Tako ali tako pa bi zgleda kredit odplačal prej.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Old Spice ::

Koliko se kaj danes giba OM za fiksni kredit, recimo 180k na 20 let? Bo držala številka 3.8% ali že kaj spustijo? Ali kaj vpliva višina OM glede na lastna sredstva? Se pravi ali lahko dobiš ugodnejšo OM, če že imaš recimo lastno udeležbo v višini 50% vrednosti?

billy ::

fiksna OM je po neki logiki sila težko pod euriborjem...ki pa je trenutno pri 3.8

RockyS ::

Old Spice je izjavil:

Koliko se kaj danes giba OM za fiksni kredit, recimo 180k na 20 let? Bo držala številka 3.8% ali že kaj spustijo? Ali kaj vpliva višina OM glede na lastna sredstva? Se pravi ali lahko dobiš ugodnejšo OM, če že imaš recimo lastno udeležbo v višini 50% vrednosti?


Vse obrestne mere na enem mestu

Mato989 ::

Old Spice je izjavil:

Koliko se kaj danes giba OM za fiksni kredit, recimo 180k na 20 let? Bo držala številka 3.8% ali že kaj spustijo? Ali kaj vpliva višina OM glede na lastna sredstva? Se pravi ali lahko dobiš ugodnejšo OM, če že imaš recimo lastno udeležbo v višini 50% vrednosti?


Običajno fiksna OM ni pod EURIBOR cifro ki je 3,8% trenutno.

Najbolj pa vpliva na fiksno dolžina kredita torej ali vzameš na 5 let ali na 20... delno pa tudi koliko je lastnih sredstev.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
44 / 47
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167198021 (20147) celje
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29466796 (13144) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019955 (11618) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713431 (6195) Invictus
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7416675 (14211) 3p

Več podobnih tem