» »

Stanovanjski kredit

Stanovanjski kredit

««
45 / 47
»»

Lonsarg ::

billy je izjavil:

fiksna OM je po neki logiki sila težko pod euriborjem...ki pa je trenutno pri 3.8
Nekaj je euribor, nekaj pa je kaj banke ponujajo pod variabilno ker ima še pribitek. Trenutno so ponudbe za variabilno dobrih 5% (euribor pribitek 1.5 oziroma z pogajanjem se najbrž na cirka 1.3 spravi), ponudbe za fiksno pa slabih 4%. Skratka za cirka 1.5% bolj ugodne so fiksne trenutno. Zakaj banke to počnejo ne vem, a je to špekulacija bank, ali je to lasten denar ki se ga morajo znebit (sicer zakej ne bi lastnega denarja tudi pri variabilnih porabile?).

Sicer pa kolega je dobil fiksno 3.5% pri Unicredit, jaz sem dobil pa 3.6% pri SKB (oboje decembera), pa najbrž bi z pogajanjem spravil na 3.5 tudi pri njih, ampak ker sem dejansko omejen da ne morem enostavno banke menjat se nisem hecal za 0.1 razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Pat_MaGroin ::

Lonsarg je izjavil:

billy je izjavil:

fiksna OM je po neki logiki sila težko pod euriborjem...ki pa je trenutno pri 3.8
Nekaj je euribor, nekaj pa je kaj banke ponujajo pod variabilno ker ima še pribitek. Trenutno so ponudbe za variabilno dobrih 5% (pribitek 1.5 oziroma z pogajanjem se najbrž na vsaj 1.3 spravi), ponudbe za fiksno pa slabih 4%. Skratka za cirka 1.5% bolj ugodne so fiksne trenutno. Zakaj banke to počnejo ne vem, a je to špekulacija bank, ali je to lasten denar ki se ga morajo znebit (sicer zakej ne bi lastnega denarja tudi pri variabilnih porabile?).

Sicer pa kolega je dobil fiksno 3.5% pri Unicredit, jaz sem dobil pa 3.6% pri SKB (oboje decembera), pa najbrž bi z pogajanjem spravil na 3.5 tudi pri njih, ampak ker sem dejansko omejen da ne morem enostavno banke menjat se nisem hecal za 0.1 razlike.


Koliko in na koliko let pa je vzel kolega pri unicredit, ker 3.5 je precej ugodno?

Steinkauz ::

Lonsarg je izjavil:

Zakaj banke to počnejo ne vem, a je to špekulacija bank, ali je to lasten denar ki se ga morajo znebit (sicer zakej ne bi lastnega denarja tudi pri variabilnih porabile?).



Hm zanimivo. Jst bi reku, da pričakujejo, da bo euribor padel z leti in bodo kljub trenutno nižji obresti meri, več dobili preko fiksne obrestne mere.

Mato989 ::

Steinkauz je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Zakaj banke to počnejo ne vem, a je to špekulacija bank, ali je to lasten denar ki se ga morajo znebit (sicer zakej ne bi lastnega denarja tudi pri variabilnih porabile?).



Hm zanimivo. Jst bi reku, da pričakujejo, da bo euribor padel z leti in bodo kljub trenutno nižji obresti meri, več dobili preko fiksne obrestne mere.


Logika bi to rekla

Druga opcija je da pač znižajo ker vidijo da na take cene nepremičnin s še 4,x% OM ne bodo naredili nič prometa in bo padlo vse skup in raje dajo malo v minus
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Ja ampak s to logiko bi potem tudi variabilne znižali, ne pa samo fiksne.

Skratka imamo srečo da imamo tako ugodne kredite, ker bi glede na Euribor pričakoval vsaj 1% slabše fiksne.

Pat_MaGroin je izjavil:

Koliko in na koliko let pa je vzel kolega pri unicredit, ker 3.5 je precej ugodno?
Se izkaže da samo na 7 let, tak da to potem razloži zakaj je dobil tako ugodno. No jaz sem dobil 3.6% do 20 let fiksno, skratka čisto ok časi so za vzet kredit, lahko bi bili veliko veliko slabši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

billy ::

Euribor spet rahlo raste in je spet nad 3.9, nekako noče pasti pod to, kar je razlog za skrb. Mogoče pač začetek leta...

Mato989 ::

Kako EURIBOR kr tak rastein pada, a ne spremeni EUROBIR samo ECB na zasedanju, kje ti videvaš te mikro rasti in padce? Od norih gob?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

billy ::

Bizkit45 ::

Mato989 je izjavil:

Kako EURIBOR kr tak rastein pada, a ne spremeni EUROBIR samo ECB na zasedanju, kje ti videvaš te mikro rasti in padce? Od norih gob?

Euribor se dnevno spreminja. ECB samo določa ali bo šel gor ali dol za kakšno stopničko hitrje kot je njegova "naravna" pot.

Mato989 ::

In kdo to spreminja? ker ECB o teh mikro procentih ne odloča, torej na podlagi kakšne metodologije to pada in raste?

Bizkit45 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kako EURIBOR kr tak rastein pada, a ne spremeni EUROBIR samo ECB na zasedanju, kje ti videvaš te mikro rasti in padce? Od norih gob?

Euribor se dnevno spreminja. ECB samo določa ali bo šel gor ali dol za kakšno stopničko hitrje kot je njegova "naravna" pot.


In kdo določa to spremembo? Metodologija me zanima
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Bizkit45 ::

Ej, za to pa tud jaz nisem stručko, verjetno kakšna soodvisnost moči eur vs dolar in podobno + koliko je kater kontinent zadolžen napram drugem..kaj ti vem, vem samo da varira dnevno in če imaš 6m euribor ti na tisti dan vzamejo procente in zaračunajo obrok za naslednjih 6m. Pro 3m euriborju na 3m itn..

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Kako EURIBOR kr tak rastein pada, a ne spremeni EUROBIR samo ECB na zasedanju, kje ti videvaš te mikro rasti in padce? Od norih gob?


Mato pusti zdaj gobe pa poguglaj kaj doloci ECB in kako se euribro racuna.

Mato989 ::

Ne da sem i googlat, vem pa da ECB zaseda in spremeni EURIBOR za 0,25 ali več točke v +/-
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kanban ::

Smo pozabili kako se googla? :)

Poenostavljeno povedano - Euribor se izračuna iz obresti, ki si jih banke zaračunavajo za posojanje denarja med seboj. ECB pa določi koliko oni računajo za hrambo denarja bankam in s tem določijo približen okvir v katerem si banke med seboj posojano denar.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Ne da sem i googlat, vem pa da ECB zaseda in spremeni EURIBOR za 0,25 ali več točke v +/-


Seveda. Napacne informacije imas.

Sc0ut ::

Lonsarg je izjavil:

billy je izjavil:

fiksna OM je po neki logiki sila težko pod euriborjem...ki pa je trenutno pri 3.8
Nekaj je euribor, nekaj pa je kaj banke ponujajo pod variabilno ker ima še pribitek. Trenutno so ponudbe za variabilno dobrih 5% (euribor pribitek 1.5 oziroma z pogajanjem se najbrž na cirka 1.3 spravi), ponudbe za fiksno pa slabih 4%. Skratka za cirka 1.5% bolj ugodne so fiksne trenutno. Zakaj banke to počnejo ne vem, a je to špekulacija bank, ali je to lasten denar ki se ga morajo znebit (sicer zakej ne bi lastnega denarja tudi pri variabilnih porabile?).

Sicer pa kolega je dobil fiksno 3.5% pri Unicredit, jaz sem dobil pa 3.6% pri SKB (oboje decembera), pa najbrž bi z pogajanjem spravil na 3.5 tudi pri njih, ampak ker sem dejansko omejen da ne morem enostavno banke menjat se nisem hecal za 0.1 razlike.

Fiksne so zato ugodneje, ker je euribor tako visok, da kaj dosti ne bo več zrasrl, samo padel še bo. In tisti z variabilno bodo potem na boljšem, s fiksno pa bodo ves čas imeli visoko.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

gansta ::

Odvisno kdaj se bo to zgodilo, lahko bo se 10 let...

billy ::

Kot da so krediti "zabetonirani", boš ga pač reprogramiral ali vzel drugje.

Bizkit45 ::

Če repliciraš na to, kar je gansta napisal, nima veze s tem kar si odgovoril. Euribor mora na sploh padit, da se splača drugje vzeti/reprogramirati in kar je on napisal je to, da lahko traja 10let, ali pa 1 leto.
In če danes rabiš kredit, lahko da boš še nekaj časa na "slabših" obrestnih merah. Če vzameš recimo 20 let kredit, se ti po 10 letih "ne splača" več tolk reprogramirati, saj se najvišje obresti na začetku plačujejo in včasih reprogram ni več smiseln - res mora biti naslednja obrestna mera dovolj nizka, da se izplača.

billy ::

Ja, kot je recimo bilo pred leti - 1.8% fiksna...

Bizkit45 ::

res je, kot je napisano, lahko je 1 leto, lahko je 10let..če bi bil vedež, nebi bil revež, pravijo :)

Lonsarg ::

Bizkit45 je izjavil:

Če repliciraš na to, kar je gansta napisal, nima veze s tem kar si odgovoril. Euribor mora na sploh padit, da se splača drugje vzeti/reprogramirati in kar je on napisal je to, da lahko traja 10let, ali pa 1 leto.
In če danes rabiš kredit, lahko da boš še nekaj časa na "slabših" obrestnih merah. Če vzameš recimo 20 let kredit, se ti po 10 letih "ne splača" več tolk reprogramirati, saj se najvišje obresti na začetku plačujejo in včasih reprogram ni več smiseln - res mora biti naslednja obrestna mera dovolj nizka, da se izplača.
Doba 10 let je dovolj dolga, da se ponavadi splača reprogramirat tudi za zgolj 0.5% razlike.

Drgač pa 1.8 fiksna bila zgodovinska izjema. Recimo da bo padlo še kdaj na 2.5%, lahko pa tudi zraste na 5%... Skratka 3.6% fiksna je čisto ok, to ni noben blocker za kredit vzet.

Pač če recimo stanovanja rastejo v povprečju z 2%, ti imaš pa 3.6% obrestno izgubiš zgolj 1.6% glavnice banki letno, to je čist dober deal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

gansta ::

Lonsarg je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

Če repliciraš na to, kar je gansta napisal, nima veze s tem kar si odgovoril. Euribor mora na sploh padit, da se splača drugje vzeti/reprogramirati in kar je on napisal je to, da lahko traja 10let, ali pa 1 leto.
In če danes rabiš kredit, lahko da boš še nekaj časa na "slabših" obrestnih merah. Če vzameš recimo 20 let kredit, se ti po 10 letih "ne splača" več tolk reprogramirati, saj se najvišje obresti na začetku plačujejo in včasih reprogram ni več smiseln - res mora biti naslednja obrestna mera dovolj nizka, da se izplača.
Doba 10 let je dovolj dolga, da se ponavadi splača reprogramirat tudi za zgolj 0.5% razlike.

Drgač pa 1.8 fiksna bila zgodovinska izjema. Recimo da bo padlo še kdaj na 2.5%, lahko pa tudi zraste na 5%... Skratka 3.6% fiksna je čisto ok, to ni noben blocker za kredit vzet.

Pač če recimo stanovanja rastejo v povprečju z 2%, ti imaš pa 3.6% obrestno izgubiš zgolj 1.6% glavnice banki letno, to je čist dober deal.


Ne bodo vedno rasle, že večkrat v zgodovini prikazano.

Lonsarg ::

V povprečju rastejo z inflacijo, vmes so pa zgodovinska nihanja ja.

In povprečna inflacija, kljub temu da se je umirila, bo vseeno vsaj 2% na leto. Skratka premium ki ga plačaš na kredit je zgolj kolikor je kredit večji on inflacije. Skratka VSAJ 2% gladko odbiješ pri obrestni meri kredita, če te zanima dejanski premium, ki ga plačaš banki v zameno za kredit.

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

V povprečju rastejo z inflacijo, vmes so pa zgodovinska nihanja ja.

In povprečna inflacija, kljub temu da se je umirila, bo vseeno vsaj 2% na leto. Skratka premium ki ga plačaš na kredit je zgolj kolikor je kredit večji on inflacije. Skratka VSAJ 2% gladko odbiješ pri obrestni meri kredita, če te zanima dejanski premium, ki ga plačaš banki v zameno za kredit.



To ne drzi ker osnova je tvoja placa

Inflacija je lahko 4 postov fixna 3.5 ce mas ti enako placo kot lani si v istem kurcu

Ostalo je ekonomska teorija in to kar pises drzi le ce ti placa gre gor za inflacijo pa se potem si vedno v enoletnem zamiku
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Old Spice ::

Kako je z življenskim zavarovanjem v primeru jemanja kredita? Meni so na Unicredit za 170k kredita dali ponudbo za zavarovanje (smrt, primer trajne delovne nesposobnosti) mesečno premijo 60 EUR. Se pravi 60 EUR mesečno, da pokrijejo kredit v primeru smrti in trajsne nesposobnosti za delo. Kar mi je še toliko bolj sumljivo je dejstvo, da se znesek 60 EUR računa za celotno obdobje 20 let. Se pravi 1. mesec je strošek 60 EUR in zadnji meseč odplačila je znesek 60 EUR.

Kje in kako ste ostali uredili življensko zavarovanje?

Mato989 ::

Zakaj bi to sploh dal? Mislim resno, ok, če maš 250k kredita ajde mogoče... Jaz sem kupil flet za 73k skeširal 35k, vzel 38k kredita in 0 zavarovanja... brezveze.

60EUR zavarovanja je like 27% moje anuitete skoraj.

Pa kaj dejansko živiš toliko bolj ekstremno oz. je partnerka brezposelna?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Old Spice ::

Ti si vzel 38k kredita, jaz jemljem 170k. Nekej razlike je :)

Kanban ::

Enak obrok na začetku in na koncu je logičen, saj se glavnica z leti zmanjšuje. Torej tudi zavarovalnico v primeru smrti tvoj kredit stane precej manj čez 10 let. Po drugi strani pa se verjetnost za smrt povečuje.. in se zbalansira.

Vzeti ali ne je pa odvisno ali imaš namen škripnit :) in ali bi partnerka zmogla (dodaten) strošek kredita.

Lonsarg je izjavil:

V povprečju rastejo z inflacijo, vmes so pa zgodovinska nihanja ja.

Se ti zdi da smo na dolgoletnem povprečju, dnu ali vrhu? Ker od tega je odvisno kako bodo vrednosti nepremičnin rasle v naslednjih letih in desetletjih. Glede na jokanje v sosednji temi sigurno nismo na dnu ali povprečju, torej bo rast v prihodnosti nižja od dolgoletnega povprečja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

black ice ::

Mato989 je izjavil:

Zakaj bi to sploh dal? Mislim resno, ok, če maš 250k kredita ajde mogoče... Jaz sem kupil flet za 73k skeširal 35k, vzel 38k kredita in 0 zavarovanja... brezveze.

60EUR zavarovanja je like 27% moje anuitete skoraj.

Pa kaj dejansko živiš toliko bolj ekstremno oz. je partnerka brezposelna?

Daj mato ne bluzi. Ce ti skripnes bo tvoj oce pokril manjko pa zato ti ne potrebujes zavarovanja.

OP:
Pozanimaj se za sklenitev zavarovanja mimo banke, mogoce dobis ugodnejso ponudbo. Nato samo dodas vinkulacijo. Trajna nezmoznost za delo je precej draga opcija, premija ti precej skoci za dokaj borno izplacilo. Sam je nisem vzel, ker ni bilo racunice. Tam je tudi omejitev izplacila in v primeru, da umres se placilo seveda prekine.
Druga opcija je vecja invalidnina.

Old Spice ::

Unicredit zavaruje prek Generali. Za 60 EUR mesečno je zavarovana smrt. V primeru smrti se poplača celoten preostali znesek kredita.

Za primer trajne nezmožnosti za delo piše tole:

Popolno trajno delovno nezmožnost
S tem kritjem se zavarovalnica zaveže, da bo v primeru
nastanka bolezni ali nezgode zavarovane osebe med trajanjem
tega zavarovanja, katere posledica je popolna trajna delovna
nezmožnosti, plačala upravičencu zavarovalno vsoto, ki je
enaka preostalemu dolgu v višini, ki je še ostal za plačilo iz
kreditne pogodbe (pomnoženim z deležem zavarovane osebe,
če je zavarovanih oseb več) na dan, ko je s strani Zavoda za
pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije zavarovani
osebi ugotovljena invalidnost I. kategorije.

Seveda pa je tu vprašanje kaj oni štejejo kot invalidnost I. kategorije. ZPIZ pravi, da je I. kategorija sledeče:

- e niste več zmožni opravljati organiziranega pridobitnega dela ali
- če niste zmožni opravljati svojega poklica niti nimate več preostale delovne zmožnosti

kar je zelo splošno napisano. Se pravi I. kategorija je več ali manj zgolj če po čudežu preživiš in postaneš rastlina. Vse ostalo je II. ali III. kategorija, kar pa ti ne štejejo.

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Zakaj bi to sploh dal? Mislim resno, ok, če maš 250k kredita ajde mogoče... Jaz sem kupil flet za 73k skeširal 35k, vzel 38k kredita in 0 zavarovanja... brezveze.

60EUR zavarovanja je like 27% moje anuitete skoraj.

Pa kaj dejansko živiš toliko bolj ekstremno oz. je partnerka brezposelna?


Zato, da ti ne fuknejo zene ven ko ne more placevati kredita, ko se tebi kaj zgodi. Za tisti tvoj drobiz je itak bv in si spet bv pameten. Pa tudi, ce se ti kaj zgodi bo pa foter dal ane.

velikBrokoli ::

To se mi zdi zelo drago. Jaz sem dobil od NLB ponudbo za življensko zavarovanje, ki me pride 30e na mesec. Zavaroval sem 270k kredita s tem. Pa to premijo plačujem le 10 let mesečno, potem se pa neha, vendar je kredit še vedno zavarovan. Tko da total me bo stalo ~3600eur za 270k kredita na 20 let.

Lonsarg ::

Jaz sem vzel sam privat zavarovanje in sem zavarovan 75k za smrt za 5EUR mesečno in 300k invalidsko za 6EUR mesečno pri Merkur zavarovalnici (pri invalidskem je zavarovana vsota ponavadi višja ker za nižje stopnje invalidnosti jasno dobiš manj).

Kar banke ponujajo je velikokrat precej dražje ja. Je sicer morda kako kritje več notri, ampak zgoraj omenjeno sta glavni dve kategoriji ki najbolj "bolita" in sta tudi najlažje dokazljivi da se zavarovalnica ne izmika (smrt je itak jasna, invalidnost pa določi državna invalidska komisija in se tudi ne more banka izmikat). No če živiš sam in nimaš partnerja/otrok je zavarovanje za smrt seveda brezveze.

To kar je brokoli en post višje omenil da je dobil pri NLB je že bližje običnim privat ponudbam za zavarovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

velikBrokoli ::

Jaz sem preverjal tudi pri privat zavarovalnicah, pa bi prihranil le nekaj evrov, ampak bi s tem dobil malce višjo obrestno mero. Se mi je bolj splačalo pri NLB vzet in manj obresti plačati v 20 letih.

evian ::

Koliko je sedaj praksa bank, da zahtevajo uporabno dovoljenje za kreditiranje nakupa rabljenega stanovanja?

maticb492 ::

Jaz imam življensko malenkost čez 100EUR na leto ampak je samo minimum, za primer smrti, nobene invalidanosti pa tega. Tole 60EUR na mesec so te nategnal sigurno (v smislu da so ti prodali 10x več, kot je dejansko potrebno za kredit)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Lonsarg ::

evian je izjavil:

Koliko je sedaj praksa bank, da zahtevajo uporabno dovoljenje za kreditiranje nakupa rabljenega stanovanja?
Po mojih info ko sem skoraj kupil eno brez uporabnega je bila informacija da bo dovolj za kredit tudi pravnomočno gradbeno, ampak v tem primeru pridejo pogledat oni osebno glede skladnosti gradbenega in dejanskega stanja (sicer je bila vrstna ne stanovanje ma pomoje je ista fora za stanovanja?).

Ampak če ta skladnost je, je lastnik neumen da sam ne zrihta uporabnega, ker če imaš skladnost in pravnomočno potrjeno gradbeno je pridobiti uporabno minimalen strošek in je neumno ga ne zrihtat. Večja žurka je če potrjenega gradbenega nimaš in moraš občino prosit da iz arhiva proba najt itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Pat_MaGroin ::

Lonsarg je izjavil:

Jaz sem vzel sam privat zavarovanje in sem zavarovan 75k za smrt za 5EUR mesečno in 300k invalidsko za 6EUR mesečno pri Merkur zavarovalnici (pri invalidskem je zavarovana vsota ponavadi višja ker za nižje stopnje invalidnosti jasno dobiš manj).

Kar banke ponujajo je velikokrat precej dražje ja. Je sicer morda kako kritje več notri, ampak zgoraj omenjeno sta glavni dve kategoriji ki najbolj "bolita" in sta tudi najlažje dokazljivi da se zavarovalnica ne izmika (smrt je itak jasna, invalidnost pa določi državna invalidska komisija in se tudi ne more banka izmikat). No če živiš sam in nimaš partnerja/otrok je zavarovanje za smrt seveda brezveze.

To kar je brokoli en post višje omenil da je dobil pri NLB je že bližje običnim privat ponudbam za zavarovanje.


Tole je pa nekam ful ugodno. Meni so na triglavu za 500k invalidnine in 150k smrti naračunali 600 na leto. Moram očitno poklicati na merkur.

Zgodovina sprememb…

gansta ::

Lonsarg je izjavil:

Jaz sem vzel sam privat zavarovanje in sem zavarovan 75k za smrt za 5EUR mesečno in 300k invalidsko za 6EUR mesečno pri Merkur zavarovalnici (pri invalidskem je zavarovana vsota ponavadi višja ker za nižje stopnje invalidnosti jasno dobiš manj).


Tole je pa sumljivo nizko, ali si to sklenil že nekaj let nazaj, ali pa je kje drugje "keč". Sicer pa 75k€ je zelo majna vsota, to pomeni da je bil kredit izjemno nizek napram današnjim. Hkrati nimaš nezgodnega, recimo tujina itd, kaj šele življenskega v smislu odškodnin bolnišniški dan, zlom itd (https://www.triglav.si/zavarovanja/zase...

Lonsarg ::

6 let nazaj, vsota je manjša ker sva z ženo vsak pol vzela in ja tudi zavarovanje je bilo za vsakega posebaj, dal sem pač primer za nižjo vsoto, saj zadeva gre linearno za višje vsote (torej x2 za x2 vsoto). Tudi vmesna inflacija ne bi smela vplivat, saj bi v teoriji morale za isti % iti gor premije in vsote.

Če bi vzel še nezgodno bi se konkretno dvignila premija (cirka x2 so ble ponudbe), sam to nezgodno je bilo total nateg glede velikost premije in kake drobiže dobiš so ponujali za izplačila. Sem se moral res skor skregat z agenti, da so mi ponudili invalidsko in življensko za smrt brez paketa ki vključuje še nezgodno, ker ti vsi to nezgodno forsirajo,.

Zavaruje se za večje zadeve, ne pa malenkosti ki pomenijo en obrok gor/dol. Poleg tega si ob zlomu na bolniški in plačo še vedno dobiš da lahko kredit plačaš, tak da res ne vem zakaj bi nezgodno vzel v vezavi na kredit. Oziroma zaradi slabih izplačil zakaj sploh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

billy ::

Hm, vv, življensko zavarovanje @ merkur za 100k je dobrih 20€ mesečno.

black ice ::

Pozabljate, da je pomemben podatek starost zavarovanca ob sklenitvi zavarovanja, za nekatera zavarovanja pa se trenutno zdravstveno stanje. Nad doloceno zavarovalno vsoto je obvezen zdravniski pregled.

Druga zelo pomembna stvar pri Merkurju je, da nimajo normativov izplacil (recimo za poskodbe) in moras urejati vse preko odvetnika, ker ti najprej ponudijo drobiz. Malo povprasajte naokoli, ne glejte samo skozi prizmo premije. Po mojih izkusnjah so vsi Merkurjevi agenti (N=3) preradi zamolcali podrobnosti in zeleli takoj vsiliti podpis zavarovanja, kar je red flag zame.

billy ::

Zivlj zavarovanje je itak za "potompce", da ne najebejo če se ti zgodi najhuje...oz partner ali s kom pač imaš bajto, če ...

Lonsarg ::

Pri zavarovanju za smrt in invalidnost nisi odvisen od zavarovalnice glede izplačil, ni sivega območja. Ja razna nezgodna in bolezenska zavarovanja pa imajo toliko drobnega tiska da joj.

@billy, to najbrž govoriš za kak komplet, ne samo za riziko smrti, ta bi bla mal draga :)

billy ::

Neka invalidnost je še zraven pa to ja

Lonsarg ::

Tako iz glave na oko takrat ko sem sklepal je pri meni blo 6€ invalidno, 5€ za smrt ter 10€ nezgodno (75k smrt, 300k invalidsko, za kritja z nezgodno se ne spomnim ampak je bil bolj drobiž). In sem nato moral dolgo prepričevati agentko da mi da brez nezgodnega, skratka nezgodno bi mi podvojili premijo.

Ampak ja ponudba je definitivno zelo odvisna od starosti, tak da težko kake točne primerjave delat. Ampak vseeno povem cifre tko za filing vsaj za velikostni red ko vam banke dajo ponudbe.

Saj niti ne gre za to da je apriori toliko dražje kar banka ponudi, fora je sam da banke rade vključijo vse notri (smrt, invalidsko, nezgodno, za primer brezposelnosti, boleznine,...) in potem je pač premija hitro visoka.

D3m ::

Jaz še čakam na ponudbo od NLB.

Naj bi še znižali obrestno mero, če zavarujem oba avtomobila ter ostalo, kar ponujajo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

billy ::

Zadnjih 6 mesecev je euribot 6m vztrajno pri 3.8%... sem mislil, da bo zdaj začelo bolj opazno padati, pa še ne :/

Kanban ::

Ko je bil Eeuribor nazadnje 3-4% so bile obrestne mere stanovanjskih kreditov 6-7%.
««
45 / 47
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167198034 (20160) celje
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29466802 (13150) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019956 (11619) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713431 (6195) Invictus
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7416677 (14213) 3p

Več podobnih tem