» »

Stanovanjski kredit

Stanovanjski kredit

««
43 / 47
»»

RockyS ::

Invictus je izjavil:

care20 je izjavil:

Danes sem dobil ponudbo iz banke,da mi lahko znizajo obrestno mero za 1.5% pod pogojem da se vezem na fiksno mero za 2 leti(zdaj imam spremenljivo) ...je to dobra ponudba?

Mal počakaj, Finance pišejo da EURIBOR pada...


Mislim da je nerealno pričakovati euribor ponovno na 2.5 kaj kmalu. Seveda če se ponovno kaj ne zgodi (covid, vojna, bog si ga vedi kaj še vse nas lahko doleti).
Tako da je 2.5% FOM kar dober deal.

billy ::

EURIBOR je že nekaj dni pod 4% in nakazuje se trend padanja...še vedno sicer to pomeni brutalne, neživljenjske obresti, ampak mogoče bo pa res "kmalu" prišel na 1-2%, kar bi še bilo znosno...

kriptobog ::

Kako brutalne? Prej so bile brutalno nizke, zdaj je obretsna mera normalna.

billy ::

Hja, nekdo je računal, če vzameš 200k za 25let, preplačaš skoraj za celoten kredit...to naše plače ne vzdržijo in s tem se samo veča stanovanjska probmelatika in ne-osamosvajanje mladine.

Verjamem, da za nemčijo ni problem, ampak balkan pa bo še bolj trpel...

Pat_MaGroin ::

Ne sanjaj o 1-2%, to je bil eksperiment, ki se ni dobro končal.

billy ::

Ja samo če bodo obrestne mere previsoke, bodo obroki previsoki, potem pa bodo morali "spremenit" pravila za odobravanje kreditov, pa se bodo lotili problema od zadaj naprej? Ali kako bo nekdo s povprečno plačo lhko prišel do 1.5k mesečnega obroka? Koliko bo stala neka povprečna nepremičnina v vrednosti 300k na 25 let?

Invictus ::

billy je izjavil:

EURIBOR je že nekaj dni pod 4% in nakazuje se trend padanja...še vedno sicer to pomeni brutalne, neživljenjske obresti, ampak mogoče bo pa res "kmalu" prišel na 1-2%, kar bi še bilo znosno...

Obresti so glede na zadnjih 20 let ugodne.

Moj kolega je imel določen čas 16% efektivne obrestne mere, vi pa jamrate za 4%. Drug kolega 10%, sam sem prvi kredit odplačeval po 7,5%.

Vsi skupaj ste lenuhi in brezjajčniki, da jamrate na 4%.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

billy je izjavil:

Ja samo če bodo obrestne mere previsoke, bodo obroki previsoki, potem pa bodo morali "spremenit" pravila za odobravanje kreditov, pa se bodo lotili problema od zadaj naprej? Ali kako bo nekdo s povprečno plačo lhko prišel do 1.5k mesečnega obroka? Koliko bo stala neka povprečna nepremičnina v vrednosti 300k na 25 let?


4% niso previsoke ampak normalne. Kako so pa v preteklosti dobivlai kredite?

Pat_MaGroin ::

billy je izjavil:

Ja samo če bodo obrestne mere previsoke, bodo obroki previsoki, potem pa bodo morali "spremenit" pravila za odobravanje kreditov, pa se bodo lotili problema od zadaj naprej? Ali kako bo nekdo s povprečno plačo lhko prišel do 1.5k mesečnega obroka? Koliko bo stala neka povprečna nepremičnina v vrednosti 300k na 25 let?


S povprečno plačo 1500 obroka? Si normalen?

billy ::

Niso jih potrebovali, naši starši so vse zgradili veliko cene, kot se sedaj gradijo nepremičnine.

Saj za vse ostalo niso problem obrestne mere, torej če kupiš avto, TV, playstaton, ipd..."problem" je samo nepremičnina, ki je ne moreš drugače postaviti, kot kredit na 25 let. Seveda govorim s povprečno slovensko plačo.

kriptobog ::

billy je izjavil:

Niso jih potrebovali, naši starši so vse zgradili veliko cene, kot se sedaj gradijo nepremičnine.

Saj za vse ostalo niso problem obrestne mere, torej če kupiš avto, TV, playstaton, ipd..."problem" je samo nepremičnina, ki je ne moreš drugače postaviti, kot kredit na 25 let. Seveda govorim s povprečno slovensko plačo.


Seveda so potrebovali kredite. Veliko jih je pač imelo srečo, da jim jih je požrla hiperinflacija. Kdor je delal brez je gradil 10+ let in delal večinoma sam. Pa če pozabimo na yugo in hiperinflacijo, kako pa misliš da se je gradilo in kupovalo kasneje? Pred krizo in nižanjem obrestnih mer? Dejstvo je, da tako nize obrestne mere kot smo jih imeli, niso normalne. Ali je to ok ali ne je pa drugo.

billy ::

"normalne" pa pomeni kaj? Da banke delajo enormne dobičke na ta račun? Ali zakaj ne bi bile normalne? Ali normalno pomeni to, da si lahko samo višji sloj privošči tak kredit, ki ga pa itak verjetno niti ne potrebuje, ker lahko eno leto varčuje, in si postavi polovico bajte...

trancer01 ::

Obrestne mere morajo biti višje od inflacije, da slednjo brzdajo!

Pat_MaGroin ::

Na napačne se spravljaš.

Krivca išči pri občinah in državi (omejevanje gradnje, počasnost birokracije).

kriptobog ::

billy je izjavil:

"normalne" pa pomeni kaj? Da banke delajo enormne dobičke na ta račun? Ali zakaj ne bi bile normalne? Ali normalno pomeni to, da si lahko samo višji sloj privošči tak kredit, ki ga pa itak verjetno niti ne potrebuje, ker lahko eno leto varčuje, in si postavi polovico bajte...


Poglej zgodovino višine obrestnih mer pa boš videl zakaj normalne. Potem si pa lahko prebereš še kaj več na to temo.

A. Smith ::

billy je izjavil:

Hja, nekdo je računal, če vzameš 200k za 25let, preplačaš skoraj za celoten kredit...to naše plače ne vzdržijo in s tem se samo veča stanovanjska probmelatika in ne-osamosvajanje mladine.

Saj imaš prav, da se mora v takšni situaciji "nekaj vdati". Lahko se zgodi, da bodo šle namesto obrestnih mer navzdol cene nepremičnin, ker jih po teh ekstremnih vrednostih nihče več ne bo hotel kupovati. In to bi bilo še najbolj prav. V Nemčiji se to že dogaja.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

billy ::

To bi bilo prav ja, ampak s tem bodo banke še vedno služile preveč, dobro, če bi se višek denarja pretopil v ugodnejše kredite, bi bilo to tudi kul, ampak vemo da ne bo tako...

trancer01 ::

Obrestne mere so element denarne politike za uravnavanje gospodarske aktivnosti in ne le sredstvo za dobičke bank!

billy ::

Po kakšnih obredtnih merah pa gospodarstvo najema kredite? Ali višje mere pomenijo nižjo gospodarsko rast?

Mato989 ::

billy je izjavil:

Ja samo če bodo obrestne mere previsoke, bodo obroki previsoki, potem pa bodo morali "spremenit" pravila za odobravanje kreditov, pa se bodo lotili problema od zadaj naprej? Ali kako bo nekdo s povprečno plačo lhko prišel do 1.5k mesečnega obroka? Koliko bo stala neka povprečna nepremičnina v vrednosti 300k na 25 let?



Tisti naj dobijo visje place

To je edini nacin
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

billy ::

Potem pa bo spet inflacija :)

kriptobog ::

billy je izjavil:

Po kakšnih obredtnih merah pa gospodarstvo najema kredite? Ali višje mere pomenijo nižjo gospodarsko rast?


Načeloma. Ampak ti imaš že v štartu problem, ker se sprauješ kako s povprečno plačo do 1,5k obroka. Kako lahko sanjaš o obroku višjem, kot imaš pa plačo? Ne gre ane. Tukaj ti tudi nižja obrestna mera ne pomaga. Treba več zaslužit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Mato989 ::

billy je izjavil:

Potem pa bo spet inflacija :)



Naj, bo saj inflacijo hoce nas monetarni sistem

Ce je ne bi zelel bi sli na btc valuto in bi bila deflacija
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

billy ::

Narobe sem se izrazil, bo previsoke inflacija. In jo bodo spet "želeli" brzdati.

Saj 1-2% je zdravo, da je. oz mora biti.

@kriptobog; jaz sploh ne gledam skozi oči obresti pa inflacije pa ne vem še česa, gledam samo iz oči mladega človeka ki se hoče osamosvojiti (ne, nisem to jaz, jaz sem že star). Saj verjetno nočemo, da bodo mladi še vedno do 35 v hotelu mama, ali pa X generacij pod eno streho?

kriptobog ::

billy je izjavil:

Narobe sem se izrazil, bo previsoke inflacija. In jo bodo spet "želeli" brzdati.

Saj 1-2% je zdravo, da je. oz mora biti.

@kriptobog; jaz sploh ne gledam skozi oči obresti pa inflacije pa ne vem še česa, gledam samo iz oči mladega človeka ki se hoče osamosvojiti (ne, nisem to jaz, jaz sem že star). Saj verjetno nočemo, da bodo mladi še vedno do 35 v hotelu mama, ali pa X generacij pod eno streho?


Prej kot se zavedas, da za nakup/gradnjo rabiš dovolj velik prihodek, prej boš ta poblem rešil. Če ti je pa pri 20ih cilj samo žuriranje in uživancija se pa ta cilj pač prestavi na kasneje. Jebi ga. Sicer so pa lahko v najemu, ne rabijo biti doma ane. Zakaj ideja, da si mora vsak mlad kar lastiti nepremičnino?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

billy ::

Saj nisem napisal nakup, ampak osamostvojitev. Vendar dokler bodo najemnine višje od obroka, bi bilo hudo neumno it v najem.

Vseeno pa ima nekdo v lasti vse te silne nepremičnine, ki se oddajajo...če jih nima država, in pri nas je država lastnik zelo malo le-teh.

Velikokrat slišim, da je v tujini zelo malo lastniških nepremični in da veliko ljudi živi v najemniških, ampak kdo pa je potem lastnik le-teh?

Mato989 ::

billy je izjavil:

Narobe sem se izrazil, bo previsoke inflacija. In jo bodo spet "želeli" brzdati.

Saj 1-2% je zdravo, da je. oz mora biti.

@kriptobog; jaz sploh ne gledam skozi oči obresti pa inflacije pa ne vem še česa, gledam samo iz oči mladega človeka ki se hoče osamosvojiti (ne, nisem to jaz, jaz sem že star). Saj verjetno nočemo, da bodo mladi še vedno do 35 v hotelu mama, ali pa X generacij pod eno streho?



Ce pri 35tih letih noces bit v hotelu mama pac razmisljas o tem pred izbiro studija ni to problem cele drzave in to

Pac ce bluzis 6 let faksa nic pametnega ne koncas pol pa 3 leta sviras kurcu in ves kes zagonis za letovanja zurke itd pol pac pri 30tih ne mors imeti in kupit nic

Bo treba zacet izbirat poklice ki prinesejo denar in koncat bluzenje kako studiraj kar te veseli

billy je izjavil:

Saj nisem napisal nakup, ampak osamostvojitev. Vendar dokler bodo najemnine višje od obroka, bi bilo hudo neumno it v najem.

Vseeno pa ima nekdo v lasti vse te silne nepremičnine, ki se oddajajo...če jih nima država, in pri nas je država lastnik zelo malo le-teh.

Velikokrat slišim, da je v tujini zelo malo lastniških nepremični in da veliko ljudi živi v najemniških, ampak kdo pa je potem lastnik le-teh?



Lastnik je vecji doo ki kupi cel blok ali ga zgradi in ga oddaja
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kriptobog ::

billy je izjavil:

Saj nisem napisal nakup, ampak osamostvojitev. Vendar dokler bodo najemnine višje od obroka, bi bilo hudo neumno it v najem.

Vseeno pa ima nekdo v lasti vse te silne nepremičnine, ki se oddajajo...če jih nima država, in pri nas je država lastnik zelo malo le-teh.

Velikokrat slišim, da je v tujini zelo malo lastniških nepremični in da veliko ljudi živi v najemniških, ampak kdo pa je potem lastnik le-teh?


Saj niso višje. Pa če si mlad in sam je garsjonera dovolj ane.

Mato989 ::

Ali pa sobica in sobivanje z vecimi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

RockyS ::

Nekaj se v teh pogovorih nonstop pozablja, če živiš pri starših pomeni da privarčuješ cca 70-80% plače, če daš vsaj nekaj zraven za stroške ali hrano.

Torej pri plači 1200€ letno privarčuješ cca 10k. Če enako dela partner/ica je to 20k na leto. V parih letih imaš za polog in opremo.
Če pa se plača zapravi pa logično da ti bo kredit dal samo sivi trg. Ampak ne jokat.

kriptobog ::

RockyS je izjavil:

Nekaj se v teh pogovorih nonstop pozablja, če živiš pri starših pomeni da privarčuješ cca 70-80% plače, če daš vsaj nekaj zraven za stroške ali hrano.

Torej pri plači 1200€ letno privarčuješ cca 10k. Če enako dela partner/ica je to 20k na leto. V parih letih imaš za polog in opremo.
Če pa se plača zapravi pa logično da ti bo kredit dal samo sivi trg. Ampak ne jokat.


Ja sam jokat je lažje :D

maticb492 ::

Ne rabiš živet pri starših, tudi če imaš cimre v stanovanju si lahko na 200-250EUR skupaj s stroški.

Dokler si dovolj mlad, da se integriraš s študenti pač najdeš študentske sobe. Kasneje je verjetno težje, še posebej, ko se razvadiš.

billy je izjavil:


Velikokrat slišim, da je v tujini zelo malo lastniških nepremični in da veliko ljudi živi v najemniških, ampak kdo pa je potem lastnik le-teh?


V Sloveniji tega ni, ker ni računice. ROI je preslab za najemnine, zato vsi gradijo "nadstandardna" stanovanja, in jih prodajajo. Najemnine so prenizke relativno na nakupno ceno. 2-sobno stanovanje za 300k v centru ljubljane ti recimo nosi (približno) isto najemnino kot 3-sobno stanovanje za 200k nekje recimo v Mariboru. Že to je čisto out of whack, da ne začnem o ROI kalkulacijah v letih.

Če bi hoteli, da se to začne gradit oziroma izvajat, bi morali spremenit veliko davčnih zadev, da se naredi okolje temu ugodno. Da se "gradbincem "splača poceni stanovanja držat na dolgi rok v oddaji.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

mm&r ::

Ali ni to tema o stanoanjskih kreditih, počasi se obrača off topic?

billy je izjavil:

Po kakšnih obredtnih merah pa gospodarstvo najema kredite? Ali višje mere pomenijo nižjo gospodarsko rast?


Ima mogoče kdo kvaliteten podatek, kakšne obresti sedaj plačujejo gradbinci? Zadnjič sem zasledil, da ima projekt Schellenburg kar visoke stroške s financiranjem obresti, torej je faktor v kakšnem času prodajo zadnjo tretjino stanovanj.

gansta ::

mm&r je izjavil:

Ali ni to tema o stanoanjskih kreditih, počasi se obrača off topic?

billy je izjavil:

Po kakšnih obredtnih merah pa gospodarstvo najema kredite? Ali višje mere pomenijo nižjo gospodarsko rast?


Ima mogoče kdo kvaliteten podatek, kakšne obresti sedaj plačujejo gradbinci? Zadnjič sem zasledil, da ima projekt Schellenburg kar visoke stroške s financiranjem obresti, torej je faktor v kakšnem času prodajo zadnjo tretjino stanovanj.


Mislim, da so zaprosili za nov kredit...

billy ::

euribor je "že" pod 3.9% ...

Benny123 ::

Slovenija je posebnost, ker nepremičnine realno niso enako obdavčene kot vse ostale naložbe, razen crypto.. Ko imaš ukraden denar ga lahko daš v nepremičnine, nihče te ne vpraša od kod 500000 za nepremičnino. Ko imaš dve ali tri si pa rešen. Samo davek na preveč nepremičnin nas lahko reši. In ta davek se usmeri v gradnjo novih. Pa še občine so problem. Tam šerifi kupckajo z zemljišči in bogatijo. Pa za primerjavo: Ko imaš stanovanje 3 leta ga lahko prodaš za davek 2 procenta. Če prodaš delnice plačaš od dobicka 25 posto. Ko preracunas se stanovanje bolj splača sploh če si dobil denar na črno, kar je Slovenski in Balkan hobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Benny123 ()

feryz ::

Aha aha, davek bo rešil. Točno kaj bo rešil ta vaš davek?
Za tiste, ki ne veste. Vsi davki gredo v eno vrečo iz katere kradejo tisti, ki jo držijo.
Večja kot je, več pokradejo iz nje.
Pravljice o tem, da bodo točno določene davke uporabili za točno določene namene, lahko pripovedujete svojim dojenčkom. Verjeli vam ne bodo, ker vam niti ne morejo, ugovarjali pa tudi ne.

billy ::

Naši davki sicer nimajo veze z visokim euriborjem.

nekikr ::

Ko preracunas se stanovanje bolj splača sploh če si dobil denar na črno, kar je Slovenski in Balkan hobi

A ti si tudi prebral tisti članek kako se kupuje stanovanja z "gotovino", pa ne razumeš, da to ni denar v bankovcih? Za foro naloži na svoj račun 100.000€ in glej kaj se bo zgodilo. Hitro boš dobil poziv banke, da poveš od kje. Če odgovor ne bo zadovoljiv boš pa še FURSu pojasneval. Če si pa tak maher, da lahko opereš poljubno denarja, potem pa ne vem zakaj visiš tule gor, takega štručkota rabi vsaka mafija.

Benny123 ::

Davek je ena temeljnih zadev, je pa res da bi moral biti usmerjen v gradnjo novih stanovanj. Druga stvar je pa denar v vreči. V Italiji je obdavčen 50 procentno. Ne veš kako si zaslužil milijon? V redu pol daj nazaj ljudem ostalo pa imej. Ta denar potem namenis za stanovanja.. ukrepov je še mnogo samo ni politične volje ker imajo politiki in z njim povezani ljudje na tisoče stanovanj. Slo je pač Balkan kjer se krade na polno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Benny123 ()

nekikr ::

Pravljice. Davek bo po višini malenkost višji kot je sedaj, več pa že ne more biti, ker bi moral v tem primeru znižati druge davke, kar je pa nemogoče. Stara mama za svojo staro hiši pač ne bo in ne more plačevati 3000€ letnega davka. Če narediš pa 100 izjem potem je pa tako ali tako vseeno. Denar v nobenem primeru ne bo šel za nova stanovanja, mislim, pa koliko si star? Gre v vrečo iz katere jemljejo vsi prikoritniki in to se ne bo spremenilo nikdar.
Če boš pa zapravil precej več kot zaslužiš bo pa tudi hitro FURS prišel in povprašal od kje denar, brez skrbi. Izjema so tisti, ki so res pametni in se znajo iti, takim pa tako ali tako ne moreš do živega, ker so pametnejši od tega maksimalno zakompliciranega sistema, kjer na sodišču pade vse kar je zahtevnejše od kraje sendviča.

A kolesarji te pa ne motijo? Mislim tisti, ki odkolesarijo v Monako in tam prijavljajo prihodke? To je ok? Teh še iskati ni treba, so na TVju, pa nič ne slišim želja, da bi jih davčno pripeljali domov.

billy ::

Kaj je problem, da se naredi višji davek za nepremičnine, ki so v tvoji lasti in kjer NIMAŠ stalnega prebivališča?

tako bo pač stara mama plačala 50€ za tam kjer biva, za vsa stanovanja ki jih ima v LJ pa pač 5000€ po stanovanju. Na vnuke bo potem prepisala, da bodo imeli stam stalno bivališče, živeli pa bodo še pri njej doma? komot, ampak potem morajo to inšpektorji preverjati, kar ne bo problem.

GregiB ::

billy je izjavil:

Hja, nekdo je računal, če vzameš 200k za 25let, preplačaš skoraj za celoten kredit...to naše plače ne vzdržijo

Amortizacijski načrt odplačevanja kredita, v kolikor gre za linearno mesečno odplačevanje je vsak mesec enak. Torej če prvi mesec plačaš za kredit 1.500€, enako plačaš za zadnji, 300. obrok.
Za info, pred 25 leti, torej leta 1999 je bila povprečna plača v rodni grüdi 722.94 € bruto, zdaj je 2.210,78€. Torej nekdo, ki je leta 1999 vzel kredit z 500€ mesečnega obroka je takrat zanj odštel 69% plače, danes, ko izplača zadnji obrok je to še (zgolj) 22,6%...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

nekikr ::

tako bo pač stara mama plačala 50€ za tam kjer biva, za vsa stanovanja ki jih ima v LJ pa pač 5000€ po stanovanju. Na vnuke bo potem prepisala, da bodo imeli stam stalno bivališče, živeli pa bodo še pri njej doma? komot, ampak potem morajo to inšpektorji preverjati, kar ne bo problem.

Inšpektorjev je premalo, še če je hrana strupena ti povejo šele pol leta po tistem, ko si jo že pojedel. Tisti pametni bodo pa tako ali tako prepisali drugače, če bo sreča. Če ne, bo pa najemnik plačal teh 5000€. Pa tudi koliko je takih v resnici sploh ne vemo. Levičarji nam sicer govorijo, da ima vsak Slovenec vsaj 25 takih nepremičnin, realna slika je pa precej drugačna. Nekako tako kot pri praznih stanovanjih, ki jih je tudi 250.000. Ampak med njih štejejo tudi sosedovo pasjo ulico in tiste 4 kamne, ki so iz leta 1650 ampak so po nekem ključu še vedno prazna nepremičnina.

GregiB ::

No ja... Slovenija po stopnji lastništva (lastnih, bivalnih) nepremićnin rangira hudo visoko v Evropi. Od zahodnih držav je na enakem nivoju, kot rodna grüda zgolj Španija, medtem, ko so pred nami vse tranzicijske države, ki so imele vsaka zase svoje "prokjekte Jazbinšek". Avstrija, Nemčija in Švica so na teh lestvicah.... podn zadnje.
Bo pa, glede stanovanjske problematike, zanimivo, ko bo začela odmirati boomer in Gen X generacija, ki jim mladi mečejo naprej... da imajo vso lastnino v rokah. Ko bodo vse te lepe hišice prešle v roke naslednji generaciji, ki je v veliki meri eno-otroška, se bo pa zgodilo kaj? Bodo migranti pokupili... ali kar zasedli?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

billy ::

Sicer vsi ti silni problemi okoli nepremičnin pri nas, nimajo ravno direktnega vpliva na euribor :)

"vse" bi bilo OK, če bi bil stan. kredit pač 1-2% oz na nivoju inflacije, oz na nivoju višanja povprečne plače.

nekikr ::

Vse bi bilo ok že, če bi kakšen stric na TVju povedal, da zdaj nimamo hudo visokih obrestnih mer ampak statistično normalne. Tiste zastonjske, 1% fiksne, so kretenski eksperiment, ki ga še danes plačujemo in ga še nekaj časa bomo. Sicer pa inflacija je bila preko 10%, kredit pa pol tega, torej je še 5% prepoceni kredit?

billy ::

Pustmo sedaj to anomalijo konec 2022 oz začetek 2023...saj to se ne dogaja vsako leto, da putin napade neko sosednjo državo...

pač ko bo "normalno" stanje

PS, da pa je trenutna obrestna mera (pre)visoka pa lepo kažejo enormni dobički bank...

nekikr ::

Enormni dobički bank so zato, ker so kredite naprej prodali po 5%, za depozite so dali pa 0%, ker se je denarja natisnilo toliko, da si lahko brišejo riti z njim. Nič nenormalnega ni, če kredit stane 5%. Obdobja 1% ne bo več.

GregiB ::

nekikr je izjavil:

Enormni dobički bank so zato, ker so kredite naprej prodali po 5%, za depozite so dali pa 0%,

Exactly... glede na to, da vsi mediji pišejo, da imamo slovenclji na TRRjih 26Mld €, bi to stalo banke, če bi na ta sredstva "nagrajevala" varčevalce z zgolj 2% obrestno mero... 520 mio€ na leto... Zej pa to odštejmo od bančnih zaslužkov... pa ostane pol manj... Amapk, dokler smo varčevalci tih in zadovoljni...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!
««
43 / 47
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167198057 (20183) celje
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29466808 (13156) Lonsarg
»

Stanovanjski kredit in katero obresto mero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019964 (11627) gansta
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713432 (6196) Invictus
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7416678 (14214) 3p

Več podobnih tem