» »

Obupno počasen Android

Obupno počasen Android

Oldi ::

Naprava postaja iz tedna v teden vse počasnejša, nato pa se kar naenkrat pojavi extremno počasno zaganjanje in preklapljanje med apk-ji, velikokrat sistem javi, da se apk, ki sem jo zagnal, ne odziva, kliknem počakaj in apk vedno začne delovati. V prvi fazi se stanje za par dni nenadoma spet normalizira na malo počasnejše delovanje, v drugi pa obupna počasnost postane stalnica, ne pomaga če pobijem vse nedavne apk in resetiram. Tako resetirana Andro 5 tablica mi po par minutah javi, da se pridobivanje info o glasbi ne odziva, nato čes čas spet druga apk z istim sporočilom, nobene od njih pa po resetu nisem zagnal.
Nastavim, da v ozadju ne teče nobena apk in da se vse končajo, ko jih neham uporabljati, vendar je sistem enako neodziven. Klic nedavne apk traja nekaj sekund. Predvajanje tudi 1080 videa v SW načinu je brezhibno.

Najprej se mi je to dogajalo na Galaxy S3 kitkat, nato 8 jedrna tablica z 2G RAMa na Andro 4.4. Tablico sem nadgradil na 5, a je po cca pol leta spet isto. Ko pogledam porabo RAMa je na pol, procesorji niso obremenjeni, poraba baterije je normalna.
Kaj mi je storiti?
  • spremenil: Oldi ()

shadeX ::

Factory reset si že kdaj naredil? Kateri model tablice?

Oldi ::

Onda 989. Ne, kdo bo pa zapravljal dneve za ponovno postavitev vsega.

Pozabil omeniti, da tudi vnos teksta zmrzne za sekundo ali celo več, nato pa znaki zdrvijo na zaslon. Vnos 9/11 se pri tem spremeni v 911/

blackbfm ::

storage > cache > clear cache > reboot

BorutK-73 ::

Namesti si CCleaner in Assistant for Android
https://play.google.com/store/apps/deta...
https://play.google.com/store/apps/deta...

Teško verjamem da ti na tablici z 2GB rama šteka. Imaš preveč bloat-a gor.
Ime 8 jedrne tablice z 2GB rama?

ps
https://play.google.com/store/apps/deta...

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Oldi je izjavil:

Onda 989. Ne, kdo bo pa zapravljal dneve za ponovno postavitev vsega.

Pozabil omeniti, da tudi vnos teksta zmrzne za sekundo ali celo več, nato pa znaki zdrvijo na zaslon. Vnos 9/11 se pri tem spremeni v 911/



Zakaj, sej nastaviš da ti veliki braco google dela backup, in če se na resetirano tablco - napravo prijaviš z istim email naslovom ti povrne vse aplikacije in mislm da tudi nsatavitve od prej, za app sem 100% za imenik tudi, za ostale nestavitve pa nisem 100% ampak sej to urejaš sproti.

Zgleda imaš preveč nabito zadevo, odstrani igrice oz, kar ne rabiš za začetek.

popster ::

Poglej ce ti katera aplikacija ne tece v ozadju in ce, jo brz odstrani.

Oldi ::

Kje pogledam kaj teče v ozadju.
Roota nimam, Assistant kaže, da procesor občasno malo poskoči, večji del časa na 0%.
CCleaner javi 1,12G predpomnilnika od 58 apk, ali je to varno izbrisati?

Tablica Onda v989 http://www.onda-tablet.com/onda-v989-oc...

Sem malo poštopal, med Twitterjem in Chromo, oboje v nedavne apk, rabi cca 10 sekund, vmes bel zaslon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

shadeX ::

Jaz bi to samo še v smeti vrgel.

Oldi ::

shadeX je izjavil:

Jaz bi to samo še v smeti vrgel.

Zakaj? Zaslon ima odličen, format 4:3 mi je super.

Flash je pa res polhen, na 96%, ampak to valjda nima veze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Oldi ::

Glede procesov sem pol leta nazaj, ob prvem štekanju tablice, naložil vsemogoče apk in ni nobena pokazala, da bi bil problem CPU.
Andoid assistant kaže blizu 20 procesov, večji del na 0,0CPU, in eden ali 2 na nekaj 10%, samo eden je bil enkrat na 130%, verjetno je max 800%. Velika večina je takih, ki jih že vsaj mesec nisem uporabljal.

Ahim ::

Oldi je izjavil:

Flash je pa res polhen, na 96%, ampak to valjda nima veze.

Mislim, da si nasel svojega krivca ...

111111111111 ::

Jap, no place for virtual memory. Poskusi sprostiti malo prostora, da vidiš če bo pomagalo.

hojnikb ::

kitajska tablca, poln flash... Ni čudno da šteka... Factory reset pa bo bolje
#brezpodpisa

Oldi ::

No ampakn 4% je prek 1G. Vseeno sem pobrisal ene 10 filmov, odstranil SD kartico, pobil vse nedavne procese jo ugasnil in znova prižgal in je zadeva precej boljša, ampak to še ne pomeni veliko.
Po par minutah pa okno "Žal se je proces informacija o glazbi ustavil" in čez minutko 2 spet isto okno, odprl sem pa samo Chromo in Twiter. Odkril sem, da se sistemska apk Glazba itak zmerom zašteka, ko jo zašenem, zato sem jo onemogošil.
Bomo videli kako bo čez dan.

stara mama ::

Oldi je izjavil:

Onda 989. Ne, kdo bo pa zapravljal dneve za ponovno postavitev vsega.

Pozabil omeniti, da tudi vnos teksta zmrzne za sekundo ali celo več, nato pa znaki zdrvijo na zaslon. Vnos 9/11 se pri tem spremeni v 911/

A ne da se ti ponastavljat, da se ti pa čakat cele dneve da se ti aplikacija zažene?
Pa si ena pojava, sinhroniziraj si vse na google, naredi reset in ko se prijaviš se ti sinhronizirajo aplikacije nazaj. Edino kar rabiš je prijava v vse račune in na novo nastavit odzadje.
Zraven še naredi root in daj gor servicely, pa bo zadeva letela, tak kot leti moj star telefon iz leta 2011 in z 1GB rama.
Pa ne namestis vsega dreka ki ga najdeš na playu, pa tud celega arhiva slik in filmov ne rabiš na telefonu, zato so oblaki!!

Mimgrede, servicely je fina stvar za pobijanje procesov v odzadju ;)
Prišpara ram in baterijo!

Zgodovina sprememb…

windigo ::

Pri meni se je na starem Androidu 4.1 s katerim se je igralo dete, pokazalo, da so največji hog vse aplikacije Outfit7, ki so se zahookale vsepovsod in vsaka posebej in še imele vsaka svoj daemon. Ko sem jih odinštaliral je zadeva spet začela kolikor toliko normalno delati. Ena še ni tak problem, deset Tomov, Benov in Angel in Ginger in je bil telefon že skoraj neuporaben. Sori, preveč, pa pa čeprav je domaće.

BorutK-73 ::

Mislim da je pri njemu problme app za musko ki stalno teče v ozadju.
Cache lahko varno pobrišeš, je celo priporočeno enkrat tedensko pobrisat.

za flash:
https://play.google.com/store/apps/deta...

Ahim ::

Oldi je izjavil:

Vseeno sem pobrisal ene 10 filmov, odstranil SD kartico, pobil vse nedavne procese jo ugasnil in znova prižgal in je zadeva precej boljša, ampak to še ne pomeni veliko.

Ce "precej boljse" tebi "ne pomeni veliko", potem morda potrebujes tablico drugacne sorte.

Takale bo vedno enako hitra, ne glede na to kaj vse das nanjo oziroma ce je 100% zafilana ...

Invictus ::

windigo je izjavil:

Pri meni se je na starem Androidu 4.1 s katerim se je igralo dete, pokazalo, da so največji hog vse aplikacije Outfit7, ki so se zahookale vsepovsod in vsaka posebej in še imele vsaka svoj daemon. Ko sem jih odinštaliral je zadeva spet začela kolikor toliko normalno delati. Ena še ni tak problem, deset Tomov, Benov in Angel in Ginger in je bil telefon že skoraj neuporaben. Sori, preveč, pa pa čeprav je domaće.

Če je ta malo inteligenten, se tega hitro naveliča...

Moji sem že zbrisal.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Oldi ::

Pobrisal predpomnilnik in thrumbneilse, restartal in je bila zadeva še nekajkrat hujša, pol časa sem klikal na opozorila o neaktivnih aplikacijah. Gmail se je odpiral 30s, Twitter še dlje.

stara mama je izjavil:


A ne da se ti ponastavljat, da se ti pa čakat cele dneve da se ti aplikacija zažene?
Pa si ena pojava, sinhroniziraj si vse na google, naredi reset in ko se prijaviš se ti sinhronizirajo aplikacije nazaj. Edino kar rabiš je prijava v vse račune in na novo nastavit odzadje.

Tablico sem enkrat ponastavil, drugič zamenjal sistem iz 4.4 na 5. ne bi pac rad to delal vsakih par mesecev.
Kako se sinhronizira vse na Google?

Oldi ::

Počasi se je zadeva uredila in sedaj dela skoraj kot bi jo na novo postavil. Ko je bilo najhuje, je celo apk za tipkovnico javil neodzivnost, nato pa še system, samo ne vem preko koga je sistem javil, da se ne odziva :)

BorutK-73 ::

Android 5 je sinonim za počasnost na napravah z 1GB rama. N7 2012 je bil neuporaben na njem. Če znaš, downgrade na 4.4.

Zgodovina sprememb…

Oldi ::

Tablica ima 2G RAMa. Pozabil sem zapisati, da ponavadi, predvsem v prvih tednih štekanja, problem po urah uporabe pičasi omili ali celo izgine.
Danes zjutraj je bila zadeva spet ubibože, ikonce so padale na namizje cca 3/s, ene 10 aplikacij v ozadju, se ni odzivalo.

Se je pa zgodil čudeš, na Andro5 kamera ni delovala, sedaj deluje, celo HDR

Tinaamalaa ::

Presvoh procesor... Nemores dosti pricakovat od 3 leta stare tablice za $100...

Oldi ::

Takrat je bila to najmočnejša tablica in stala je čez 200$.
Tudi ko vse šteka, procesorji skačejo na nekaj 10%, večidel časa pa so blizu 0, RAM je pod 80%, ni problem v hardveru in da ponovim, isto se je zgodilo 2 x na Andro4.4 in na Galaxy S3, res pa je, da slednjega v kar nekaj leti nisem nikoli postavil od nule.

hojnikb ::

seveda je problem v hardwareu in sicer počasen flash. Ista zgodba na n7 tegra
#brezpodpisa

ziga1990 ::

Oldi je izjavil:

Naprava postaja iz tedna v teden vse počasnejša, nato pa se kar naenkrat pojavi extremno počasno zaganjanje in preklapljanje med apk-ji, velikokrat sistem javi, da se apk, ki sem jo zagnal, ne odziva, kliknem počakaj in apk vedno začne delovati. V prvi fazi se stanje za par dni nenadoma spet normalizira na malo počasnejše delovanje, v drugi pa obupna počasnost postane stalnica, ne pomaga če pobijem vse nedavne apk in resetiram. Tako resetirana Andro 5 tablica mi po par minutah javi, da se pridobivanje info o glasbi ne odziva, nato čes čas spet druga apk z istim sporočilom, nobene od njih pa po resetu nisem zagnal.
Nastavim, da v ozadju ne teče nobena apk in da se vse končajo, ko jih neham uporabljati, vendar je sistem enako neodziven. Klic nedavne apk traja nekaj sekund. Predvajanje tudi 1080 videa v SW načinu je brezhibno.

Najprej se mi je to dogajalo na Galaxy S3 kitkat, nato 8 jedrna tablica z 2G RAMa na Andro 4.4. Tablico sem nadgradil na 5, a je po cca pol leta spet isto. Ko pogledam porabo RAMa je na pol, procesorji niso obremenjeni, poraba baterije je normalna.
Kaj mi je storiti?



Kakšen factory reset naredi samo prej shkrani slike,itd na računalnik
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

BorutK-73 ::

Oldi je izjavil:

Tablica ima 2G RAMa. Pozabil sem zapisati, da ponavadi, predvsem v prvih tednih štekanja, problem po urah uporabe pičasi omili ali celo izgine.
Danes zjutraj je bila zadeva spet ubibože, ikonce so padale na namizje cca 3/s, ene 10 aplikacij v ozadju, se ni odzivalo.

Se je pa zgodil čudeš, na Andro5 kamera ni delovala, sedaj deluje, celo HDR

Spregledal da ima tvoja 2gb rama. Mislim da ti ne ostane drugega kot da tablico rootaš in inštaliraš custom rom.

ps
Za začetek:
http://www.ondaforum.com/topic/987-onda...
https://forum.xda-developers.com/showth...
Največji rizik da tablico spremeniš v opeko je pri rootanju, ko imaš recovery gor je veliko lažje se igrat z različnimi rom-i.

Zgodovina sprememb…

mirkuma ::

hojnikb je izjavil:

seveda je problem v hardwareu in sicer počasen flash. Ista zgodba na n7 tegra

Žal je najverjetneje tako flash umira...
Root in custom ROM brez bloata bo sicer pomagal vendar če je kriv flash se bo zadeva ponovila kmalu...
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

Oldi ::

#000000 je izjavil:

Zakaj, sej nastaviš da ti veliki braco google dela backup, in če se na resetirano tablco - napravo prijaviš z istim email naslovom ti povrne vse aplikacije in mislm da tudi nsatavitve od prej, za app sem 100% za imenik tudi, za ostale nestavitve pa nisem 100% ampak sej to urejaš sproti.

Google backup imam itak nastavljen za vse živo.
Ali se restora tudi namizje?

Oldi ::

Tablica ima CWM, ko izberem Wipe data/factory reset, mi izpiše
Cwm based recovery v6.0.5.1
--Wiping data
Formating /data
Error mounting /data
Skipping format

Podn

BorutK-73 ::

Probaj še custom wipe in zbriši samo sistem, dalvik cache in cache.

blackbfm ::

Zakaj, sej nastaviš da ti veliki braco google dela backup, in če se na resetirano tablco - napravo prijaviš z istim email naslovom ti povrne vse aplikacije in mislm da tudi nsatavitve od prej, za app sem 100% za imenik tudi, za ostale nestavitve pa nisem 100% ampak sej to urejaš sproti.


tole z backupi programov in nastavitev je tko, isto kot nadgradnja windowsov, imaš nov sistem ampak vso svinjarijo od prej, se pravi nisi naredu nič..

Oldi ::

Uspelo mi je pobrisati calvik in cashe, kako izbrisati sistem, pa ne vem.
Stvar zaenkrat dela povsem spodobno.

BorutK-73 ::

Imaš rootano tablico?

Mavrik ::

Na teh pocenih napravah je not izjemno poceni MMC flash ki ima res zanič kontroler. Čez čas se izrabi / zapolni in potem postane grozno počasen (tipičen primer so tudi Nexusi 7 2012, ki so praktično vsi neuporabni dandanes). Formatiranje nekoliko pomaga samo zato ker zmanjšaš število aplikacij ki šlata flash, ampak bo hitro spet fail.

Na žalost neke rešitve tu ni - kupil si poceni crap in poceni crap te zdaj tepe. :( Menjava za novo.
The truth is rarely pure and never simple.

Oldi ::

Tablica ni rutana, obstaja pa enostaven postopek za rootanje, kaj bi mi to pomagalo?
Ko sem iz ful upošasnjene 4.4 prešel na 5.0, se mi je zdelo vse precej pošasnejše kot je bila nova tablica s precej kitajskega sranja. Res vse kaže, da gre za HW problem vezan na število apk, ki v ozadju šari po flešu.
Ker mi 5.0 ne omogoča factory reset bi šel morda na clean (brez kitajskih apk) 4.4. Kolikor sem prebral ni glede handlanja s flešom neke razlike, zna pa biti sistem manj požrešen do fleša in bo hitreje delovalo. Ali pa se motim in je bolje na novo naložiti 5.0 in tablico uporabljati za internet, twiter in vreme, za drugo pa Galaxy S7, čez kako leto dve, ko bo S7 zabasan, pa novo tablico.

BorutK-73 ::

Mavrik je izjavil:

(tipičen primer so tudi Nexusi 7 2012, ki so praktično vsi neuporabni dandanes).

Yeah right.;(( N7 je bil res obup na android 5, na 4.4 ali 6+ je pa vsaj uporabna za YT. Seveda ne smeš pretiravat z aplikacijami, za flash je Trimmer app.

hojnikb ::

trimmer app je all fine and dandy, če ti emmc dejansko podpira trim
#brezpodpisa

joze67 ::

Mavrik je izjavil:

Na teh pocenih napravah je not izjemno poceni MMC flash ki ima res zanič kontroler. Čez čas se izrabi / zapolni in potem postane grozno počasen (tipičen primer so tudi Nexusi 7 2012, ki so praktično vsi neuporabni dandanes). Formatiranje nekoliko pomaga samo zato ker zmanjšaš število aplikacij ki šlata flash, ampak bo hitro spet fail.

Na žalost neke rešitve tu ni - kupil si poceni crap in poceni crap te zdaj tepe. :( Menjava za novo.

Nexus 7 (2012) je bil poceni crap?
Po mojih izkušnjah se je ta MMC flash izrabil med nadgradnjo na Lolipop. Ali pa morda ni bil MMC flash.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341136997 (8788) zitrus
»

D3 GO, Amis MobiaTV, T-2 tv2go [Hacked APK][ROOT] (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
482166834 (25032) yani2000
»

Android ohranjanje vsebine nedavnih programov

Oddelek: Operacijski sistemi
51040 (842) Oldi
»

Dialer.apk Error

Oddelek: Pomoč in nasveti
5862 (797) andromedar
»

Kako zagnati igre za Android na tablici

Oddelek: Mobilne tehnologije
277954 (7551) KoMar-

Več podobnih tem