» »

Vzajemni skladi n-tič

Vzajemni skladi n-tič

Temo vidijo: vsi
««
25 / 33
»»

energetik ::

jakanov je izjavil:

Konec dneva je investiranje preko skladov definitivno boljše kot nič.

Če malo grdo rečem, si moreš na koncu izračunat, ali si raje malo len in plačaš provizijo skladu, ali pa vložiš malo truda in privarčuješ na stroških.

Ni samo lenoba. Meni še vedno ne sede, da nakazujem večino svojih prihrankov neki firmi v tujini, ki ima tam samo svoj poštni nabiralnik, če propadejo se bom pa moral ukvarjati z zakonodajo gostujoče države ipd.
Z vlaganjem v "slovenske" vzajemce si morda zagotoviš tudi nekaj varnosti, če propade firma, sklade prevzame neka druga SLO DZU ali banka, ob dedovanju se samo dostavi sklep itd.
Vseeno pa bi lahko slo DZU ponudile tudi kakšen ETF. Saj Generali se dosti približa s svojim Prvim izborom, ma še vedno je nekaj več upravljalskih stroškov kot pri ETF.

enemon ::

Osebno se vseeno počutim bolj varno pri Interactive Brokers kot pa pri teh slovenskih vzajemnih. Spomnim se firme Delnica d.o.o. ali nekaj takega, kako so nategovali. Da o tem, da kar nekaj skladov, ki so bili pred desetimi leti najbolj popularni, recimo Probanka Beta, sploh ni več, ker je šla Probanka v likvidacijo.

AnubisOfDoom je izjavil:

Ok, hvala, to potem resi to "tezavo". Kar pisete tukaj je verjetno Trading212 se najboljsa opcija zame. Lahko se na hitro pokomentirate to opcijo, da vlagam v oboje naenkrat, ali je bolje vse direktno v ETF? Govorim cist na splosno (primarni cilj je prihraniti, ne nujno investirati), recimo da se Trading212 zapre, potem ostanem brez vsega...


Trading212 ima tvoje delnice na ločenem skrbniškem računu ravno za primer propada. Pa tudi obstaja neko kritje s strani regulatorja do določene višine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

AnubisOfDoom ::

Samo za info... Trenutno Trading212 ne sprejema novih registracij, sem se prijavil v cakalno vrsto.

energetik ::

enemon je izjavil:

Osebno se vseeno počutim bolj varno pri Interactive Brokers kot pa pri teh slovenskih vzajemnih. Spomnim se firme Delnica d.o.o. ali nekaj takega, kako so nategovali. Da o tem, da kar nekaj skladov, ki so bili pred desetimi leti najbolj popularni, recimo Probanka Beta, sploh ni več, ker je šla Probanka v likvidacijo.

Kaj da ni več, Alfa in Beta sta zdaj samo pod drugo DZU, in sicer Sava Infond in za lastnike se praktično ni nič spremenilo.

Ja, Trading212 morda ima na ločenem računu, če se bo kaj zgodilo se boš dogovarja z regulatorjem...v kateri državi? Saj načeloma bo šlo normalno skozi, delničarje prevzel kak drug broker, ampak meni to ne vzbuja ravno zaupanja.

Badwolff ::

Etoro je kr dobra alternativa, sploh za etf.
Men ni šlo kar dobro, če ne bi imel cca 12% v ARKK. Ta mi vleče cel portfolio v minus.

AnubisOfDoom ::

Kateri broker je dobra alternativa Trading212, saj ima Trading212 trenutno zaprte registracije? Mogoce Captrader?

Se nekaj na temo kontinuiranega investiranja in varcevanja. Koliko na mesec namenite za to, ali sledite 50-30-20 (50% nujni odhodki, 30% za lifestyle in 20% za investiranje/varcevanje) pravilu, ali kaj drugega?

Zgodovina sprememb…

pikachu004 ::

AnubisOfDoom je izjavil:

Kateri broker je dobra alternativa Trading212, saj ima Trading212 trenutno zaprte registracije? Mogoce Captrader?

Se nekaj na temo kontinuiranega investiranja in varcevanja. Koliko na mesec namenite za to, ali sledite 50-30-20 (50% nujni odhodki, 30% za lifestyle in 20% za investiranje/varcevanje) pravilu, ali kaj drugega?


Captrader ali Interactive Brokers. Captrader je cenejši, če ne trugješ veliko.

Ta pravila glede investiranja si prilagodi glede na tvojo situacijo, ne se jih 100% držat ker so posplošena. Finančni svetovalec ti bo svetoval npr. da imej na strani za 3-6 mesecev življenja gotovine, nato pa sledenje 50-30-20. Meni to sploh ne pride v poštev zaradi tako specializiranega poklica. Če ostanem brez službe se morem nujno naučiti nekaj drugega, to mi vzame lahko 1 ali 2 leti. Tako da morem imeti zaradi tega temu primerno zalogo. Torej da mirno spim rabim za 3-5 let rezerve. Investiram pa vse, kar se nabere na računu in je nad to cifro. Približno pol plače + nagrade, regresi, božičnice.

Meee ::

Uf 3 do 5 let rezerve :) to pa je kr huda. Si pilot ali kontrolor letenja? :D Midva s punco imava skupaj trenutno res za kakšnih 12 mesecev rezerve na računu, ampak je to še nekaj ekstra, ki se bo vložilo v primeru, da pade trg - itak pa mesečno vlagava čimveč. Drugače nama pa skoraj sigurno zadostuje za 3 mesece rezerva - Verjetnost, da oba hkrati izgubiva zaposlitev in še en drug vir dohodka, ki ga imava, je vseeno bolj majhna. Pa tudi če, potem pristaneš na zavodu z tistim nadomestilom... Pa malo oklestiš stroške,.. in ta 3 mesečna rezerva komot zdrži minimalno 6 mesecev, verjetno pa še dosti dlje.

Drugače je zlato pravilo, da slediš stroškom vsak mesec, torej da vodiš proračun porabe (in tudi dohodkov seveda). Potem vidiš, cca kok porabiš vsak mesec in lahko planiraš kok imaš možnost vlaganja vsak mesec. Pomembno je tudi, da potem ta znesek vložiš takoj, ko dobiš plačo - najlažje, da imaš to avtomatizirano. Ne čakat pač na konec 30 dnevnega obdobja od plače in potem pač vložiš kolikor ostane. Tako varčevanje oz. investiranje je lahko kječjemu dodatno. Torej, če ostane več kot si planiral, še dodatno vložiš.

energetik ::

Jaz imam v denarju nekje za 1,5 let rezerve za celo družino, torej da živimo tako kot do zdaj.
Skupaj pa imava skoraj za 3 leta. Ampak to je trenutno, ker sem ravno v nabavi novega avta. Ne moreš vedno gledat le na rezervo v rednih stroških, ampak tudi za izredne, torej če razsuješ avto, ti crkne TČ ali pa moraš morda razkopat pol bajte, ker ti poči vodovodna cev npr.

Je pa res, da iz skladov ni problem potegnit v max 1 tednu nazaj v takih primerih, vendar lahko da je takrat ravno dip, pa zgubiš pomembne %.

Vlaganje redno vsak mesec je sicer primerno, če se ne poglabljaš v dogajanje in ne delaš tehnične analize. Sicer je bolj optimalno, da več vložiš v bližini dipa. Jaz npr. čakam z denarjem, da kateri od skladov konkretneje pade, pa probam takrat vložit.

Meee ::

Seveda, tu so še izredni stroški, ampak je spet odvisno od posameznika - npr midva ne stanujeva v hiši, stanovanje je zavarovano in je takoj manjša možnost, da pride do nekih ogromnih stroškov naenkrat. Avto sicer imava, a ga ne uporabljava za službo in smo lahko tudi nekaj tednov brez. Če bi bilo treba si ga občasno lahko tudi izposodiva od mojih staršev,... Če pa crkne hladilnik ali kaj podobnega pa že imava 500-1000 EUR vedno na voljo.

Za stroške jemat iz skladov ali prodat delnice naj bo res zadnja varianta, poleg tega, da morda prodaš v dipu, ti pobere še davek država, ki se ga znebiš ali zmanjšaš, čimdlje pustiš v skladu.

Večina ljudi se nas ne poglablja in nima znanja/interesa/časa/volje delat analiz. Je tudi bilo večkrat dokazano, da če poskusiš ujet prave momente na trgu (buy the dip, sell high,...), da narediš več škode kot koristi, saj noben redno ne ujame vrha oz podna. In je bolje, da pač vložiš in redno dodatno vlagaš in pustiš notri čimdlje časa tudi če trg vmes pade... To seveda ne pomeni, da ne dokupiš, ko je trg nizko ali ne rebalansiraš iz delnic v obveznice, ko je trg visoko

Lonsarg ::

Pa dobro saj izredni dogodki najbrž predstavljajo nek manjši delež vloženega. Če 5% vloženega prodaš po slabši ceni, zato ker pač rabiš, ni res noben problem.

Skratka smiselno je tudi backup denar imeti vložen namesto v kešu. Razen res tisti osnovni za par mescev, predvsem da nimaš prevečkrat birokracije z prestavljanjem denarja.

gruntfürmich ::

glede delnic in še predvsem skladov je tako, da je treba spremljat zadeve.

poglejte si malo stare podatke za določene sklade, če so vlagatelji v plusu. pri polovici jih ni in morda realno nikoli ne bodo. njih ne zanima gibanje sklada ampak tvoje provizije.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bobby ::

@energetik: moja izkušnja iz časa, ko sem zaprl vse sklade, si je sklad vzel do 30 dni za nakazilo, konkretno je bil to KD Galileo, preveri, da te ne preseneti slučajno.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

energetik ::

Baje imaš zdaj na TRR po max 5 delovnih dneh. Sicer pa bom o tem razmišljal čez N-let, tega ne mislim izplačevat vsaj 10 let.

J.McLane ::

.. za vse ostalo je tu MasterCard :))

Resno, neka likvidna sredstva jasno dobro, da so ves čas na računu, ampak da bi pa imel za eno leto likvidnih sredstev samo za primer, kaj pa če..., je pa tudi malo bosa. Obstaja veliko načinov da si premostiš nek nenačrtovan strošek ali pa upad prihodka.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

energetik ::

Likvidna sredstva na TRR so dobra tudi v primeru, da pride do dipa skladov, da lahko nabaviš še več...

CoreySteel ::

Govorimo o skladih, etfjih, pasivnem investiranju. Kaki dipi :))
Twitter: @CoreySteel_

energetik ::

Kako kaki? Kaj je tole dec2018, mar2020 in okt2020 drugega kot dip?
Rastko sledi temu spodaj. Če imaš euriče na TRR, takrat dodatno vržeš notri, zakaj ne? Ali je kakšno pravilo, da v sklade ne smeš investirat aktivno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

CoreySteel ::

Seveda so dipi, nisem mislim da niso. Ampak cel point skladov je, da se investira pasivno, DCA, time in the market in podobne floskule. Kakršno koli odstopanje od tega, bo povprečen uporabnik naredil več škode kot koristi. Če si nadpovprečen uporabnik, potem pa verjetno izgubljaš čas v skladih.
Twitter: @CoreySteel_

gruntfürmich ::

energetik je izjavil:

Kako kaki? Kaj je tole dec2018, mar2020 in okt2020 drugega kot dip?
Rastko sledi temu spodaj. Če imaš euriče na TRR, takrat dodatno vržeš notri, zakaj ne? Ali je kakšno pravilo, da v sklade ne smeš investirat aktivno?


če si 2007 leta vrgel keš v rastkota, si še danes v minusu. si v minusu na tvojem MSCI EU?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bobby ::

gruntfürmich je izjavil:

energetik je izjavil:

Kako kaki? Kaj je tole dec2018, mar2020 in okt2020 drugega kot dip?
Rastko sledi temu spodaj. Če imaš euriče na TRR, takrat dodatno vržeš notri, zakaj ne? Ali je kakšno pravilo, da v sklade ne smeš investirat aktivno?


če si 2007 leta vrgel keš v rastkota, si še danes v minusu. si v minusu na tvojem MSCI EU?



Ideja skladov v večini ni ravno enkratno vlaganje amoak postopno na dolgi rok, lahko z neko zacetno vecjo vsoto, vse ostalo samo kosistenca mesečnega vlaganja in bi bil, za primer Rastkota, danes vsaj na istem. Ce se bi upostevalo se inflacijo in pa davke. Tko pa v primeru, ki ga navajas, je res v minusu se bolj, kot pravis, ker inflacije noben ne uposteva in pa davka na dobicek od odtujitve vrednostnih papirjev.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

gruntfürmich ::

jst vidim idejo skladov da strokovnjaki skrbijo za tvoje finance. potem pa v realnosti opazimo, da določeni skladi niso spodobni slediti niti najosnovnejšim indexom, ali pa v najslabših primerih nisi niti po 20 letih vlaganja v občutnem profitu, medtem ko pa so vsi glavni indexi v rekordih...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

bobby ::

Zgornje napisano pricakujem od financno nepismenih ljudi, pa ne bit uzaljen, kar se zadnje case velikokrat dogaja na tem forumu, ne poznam tvojega financnega znanja.

Skladi, ki jih upravljajo BPH so orientirani samo in zgolj na provizije neukih osebkov in popolnoma nic drugega. Kaj oseba, ki vlaga v sklade (etf bom na tej tocki izkljucil, ker tisti, ki ve vsaj malo glede skladov in njih provizij, bo sklade, ki se jih reklamira v medijih, na veliko izognil) pricakuje od njih in kako verjame lepim besedam prodajalcu teh produktov je popolnoma nepomembno. Ce bi vsaj malo upravljalci bili na strani strank, bi vcasih predlagali etf, ampak ze to, da cetudi jim omenis to tricrkovno kratico, te kaj hitro probajo obrnit.

Skladi niso v dobrobit strankam (etf v vecini izkljucen).
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

CoreySteel ::

gruntfürmich je izjavil:

jst vidim idejo skladov da strokovnjaki skrbijo za tvoje finance. potem pa v realnosti opazimo, da določeni skladi niso spodobni slediti niti najosnovnejšim indexom, ali pa v najslabših primerih nisi niti po 20 letih vlaganja v občutnem profitu, medtem ko pa so vsi glavni indexi v rekordih...

Ja zakaj pa misliš da jih skos kurcamo v tej temi :)
Twitter: @CoreySteel_

jWill55 ::

Katere ETFje kaj priporočate za srebro in so tudi hkrati tudi na IBKR?

bobby ::

Za srebro zaenkrat samo enega PSLV sam ne vem, ce je na IBKR
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

RoccoC ::

Če si na IBKR Irska kupi spot srebro pa je. (na Hungary to ne gre)

bobby ::

https://www.interactivebrokers.eu/en/in...

Del, ki me močno moti je:

"IBKR Spot Gold and IBKR Spot Silver are considered "unallocated", which represents the most popular and straightforward way of trading gold and silver. Credit balances are backed by the general stock of the bullion dealer who has the gold or silver, and debit balances represent the indebtedness of the client to the bullion dealer. In other words, a position in gold or silver is not an entitlement to specific bars of gold or silver, although the latter can be arranged on request by contacting Client Service."
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

RoccoC ::

LOL, in zakaj te to moti, boš palce nesel domov? Ej ste eni res...

energetik ::

Če bi se že spravil v nabavo srebra ali zlata, bi bilo to izključno zato, da bi imel palice doma. Izjemoma v sefu. Zakaj bi nabavil "papirnato" zlato, mi ni jasno. Potem raje delnice ali kripto.

RoccoC ::

;), iz enakega razloga kot kripto in delnice - ker pričakuješ da bo zraslo in da boš zaslužil. Ok, če pri delnicah še lahko kaj kupuješ iz fundamentalnih razlogov (pa je tega čedalje manj - borza čedalje bolj laufa na sentimentu) kako pa da ti ni jasno zakaj bi kupil papirnato srebro hkrati pa kupuješ čisti hot-air kripto??

energetik ::

Zato ker kripto ponuja precej večje možne donose?
Zlato bi imel doma potem, ko bi že imel dovolj sredstev za "penzijo", samo za ohranitev vrednosti +-30% recimo.

RoccoC ::

;), kripto ponuja tudi precej večje možne padce. Ampak saj razumem, za manjše zneske je trgovanje s spot (kovine, nafta, grain...) res brezveze.

bobby ::

Vidva,... najprej, debata je o skladih.
To, kar je Rocco predlagal so samo totalni papirji, sploh ni nič fizičnega v ozadju, samo pogodbe in popolnoma nič fizičnega. LAHKO se zgodi, da vrednost tega sklada zato, ker ni nič v ozadju, drastično pade na nulo pa ne moreš kaj dosti. Upravitelji sklada pa do te točke vlečejo porvizijo, s katero pač služijo, za investitorja pa pač jih ne zanima. Ja, koga v tem primeru poslaz v zapor in vse te zadeve, ni pomembno, ker investitor v vsakem primeru ostane praktično brez vsega.

Jaz sem predlagal PSLV, ki pa ima v ozadju fizično srebro. In tedva primera sta veliak razlika.

To, kar imata sedaj vidva zadnje 4 poste pa nima kaj velike veze z vprašanjem @jWill55.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

jWill55 ::

Hvala @bobby, zgleda kul. Drugače pa ja, spraševal sem po skladih, imam že dovolj delnic in crypta in bi rad malo razpršil :)

RoccoC ::

bobby, ne nabijaj. Da ostaneš brez vsega je popolnoma enaka verjetnost pri PSLV kot pri spot srebru na IBKR. Celo več, pri spot se lahko celo dogovoriš da se povsem določene palice direktno pišejo na tvoje ime (če si pač v uber paranoičen, kot si izgleda ti...)

bobby ::

ne da se mi: Da, prav imaš,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

RoccoC ::

seveda imam, še enkrat preberi zadnji stavek kar si sam postal.

gruntfürmich ::

jst sem sicer nabavljal nekaj fizičnega zlata in srebra, ampak za špekulacije pa mi to ne diši, ker je slabo likvidno. moraš se najavit, peljat v ljubljano, sploh dobiti kupca za tvoje zadeve... recimo. malo tečno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

bobby ::

jWill55: ti samo naredi domaco nalogo od teh dveh primerov pa se sam odloci. Pa ne bit len pa cakat odgovorov na tem forumu, ker se na konkreten odgovor usuje nekaj enovrsticnic brez osnove in edini argumenti so stavki, ki jih jaz napisem.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

RoccoC ::

Lolz, bobby znalac, ki nabija o zlatu in srebru že ene 5 let minimalno....

bobby ::

Pa sej sem ti ze povedal,.. In ta tvoj post dejansko potrjujem. Pozabil si pa se na uran,.. Torej potrjujes moje izkusnje iz tega sektorja za najmanj 5 let nazaj. Hvala,stejem v cast.
Sedaj pa @jWill55, kateremu izmed najinih predlogov bos uposteval, ce tudi Rocco med vrsticam pravi, da je moj predlog pravilnejsi?
Hvala Rocco :D:))
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

RoccoC ::

Pa ti bobek sploh veš koliko so šli praktično vsi trgi gor medtem ko si ti 5+ let stopical na mestu v zlatu? Logika ti res ne deluje. Kdor je tebe zadnjih 5 let poslušal je nekje na nuli. Če bi zgolj dal v s&p pa bi bil kje...eh bobek logika.

RoccoC ::

Sem šel zanalašč pogledal, medtem ko je zlato v dolarjih naredilo v 10 letih natančno 0, je naredil s&p 500 skoraj 400%. Pameten si mi ti gold bug, pameten.

tikitoki ::

RoccoC je izjavil:

Sem šel zanalašč pogledal, medtem ko je zlato v dolarjih naredilo v 10 letih natančno 0, je naredil s&p 500 skoraj 400%. Pameten si mi ti gold bug, pameten.


100% pa res.

RoccoC ::

O čem ti to? Zlato je bilo maja 2011 1800, zdajle je pa 1888. S&p 500 je bil maja 2011 1200, zdajle je pa 4155?

zebra2 ::

Za korektno primerjavo moraš upoštevati tudi dividende, česar navadni indeks S&P500 ne beleži.

Lahko bi gledal S&P500 Total Return Index, a ker ta ne upošteva davka na dividende in stroškov, ki bi jih imel z investiranjem, je bolj primeren za primerjavo kar akumulacijski S&P500 ETF - CSPX.

3.5.2011: 116,77 USD
4.5.2021: 419,33 USD
Donos 259%, to je 13,64% letno.

Je pa bilo to eno najboljših obdobij v zgodovini indeksa, ne računati na tako visok donos v naslednjih 10 letih :)

c0dehunter ::

Je investiral kdo v VNQ (Vanguard Real Estate ETF) in kakšna so vaša mnenja o tem REIT ETFju?

Expense ratio je dober - 0.12% in tudi sicer gre za enega največji Reit ETFjev. Kupil bi ga za diverzifikacijo v nepremičnine. Planiram sicer tudi dodaten nakup fizične nepremicnine, vendar se mi zdi tak ETF smiselen, saj pokriva širok trg nepremičnin.

Moj ETF portfolio sicer sestoji večinoma iz splošnega VWCE, nekaj pa tudi v tech, gold in Commodities sektorju.

Vanguard FTSE All-World UCITS ETF Acc (VWCE)
iShares Core MSCI World UCITS ETF Acc (IWDA/EUNL)
iShares S&P 500 IT UCITS ETF USD Acc (IUIT)
Xetra Gold (4GLD)
LYxor Refinitiv Core Commodities (CRB)
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

AnubisOfDoom ::

Danes sem odprl account na Trading212, pa me zanima ali imate vsi tako malo moznosti?

Recimo pri ETFih imam samo SGLN, OD7F, QQQS in PHGP. Tistih, ki ste jih ze omenjali v tej temi (npr. VWCE) sploh ne vidim... Zdaj ne vem a jaz delam nekaj narobe?

jakanov ::

Verjetno ti delaš nekaj narobe.
««
25 / 33
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752181158 (4377) onka
»

Kje kupiti svetovne delnice in kako je z imetništvom?

Oddelek: Loža
172634 (734) JankoR
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547144444 (9147) Thomxy
»

Optimizacija portfelja

Oddelek: Loža
222485 (1226) Skull_
»

Davek na akumulirane ETF-je (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5513612 (9464) zelenizmaj

Več podobnih tem