» »

Vzajemni skladi n-tič

Vzajemni skladi n-tič

Temo vidijo: vsi
««
11 / 33
»»

bobby ::

CoreySteel je izjavil:

bobby je izjavil:

Teoreticno, ce smo sedaj na vrhu rasti, padec za 50% (ja ja pravite da je to malo verjetno) bos rabil reximo 8 let, da prides na isti nivo v vrednosti VEP...

Kaj pa če, teoretično, nismo na vrhu?
Eno prvih pravil vlaganja v pasivne sklade je "Time in the market, not timing the market."


Zato pa sem podal vprasanje casovnega obdobja, potem pa nizje navedel lep realen primer.
Da pa nismo na vrhu je pa IMHO zelo mala verjetnost
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

SkiFlyer ::

CoreySteel je izjavil:

bobby je izjavil:

Teoreticno, ce smo sedaj na vrhu rasti, padec za 50% (ja ja pravite da je to malo verjetno) bos rabil reximo 8 let, da prides na isti nivo v vrednosti VEP...

Kaj pa če, teoretično, nismo na vrhu?
Eno prvih pravil vlaganja v pasivne sklade je "Time in the market, not timing the market."


To pravilo je to, po katerem se orientiram. V vsakem primeru pa se splača vlagati v Sloveniji predvsem dolgoročno, ker si s tem še nagrajen z nižjo stopnjo obdavčitve dobička, po 20 letih ta pade z 25% na 0%.

bobby ::

SkiFlyer je izjavil:

CoreySteel je izjavil:

bobby je izjavil:

Teoreticno, ce smo sedaj na vrhu rasti, padec za 50% (ja ja pravite da je to malo verjetno) bos rabil reximo 8 let, da prides na isti nivo v vrednosti VEP...

Kaj pa če, teoretično, nismo na vrhu?
Eno prvih pravil vlaganja v pasivne sklade je "Time in the market, not timing the market."


To pravilo je to, po katerem se orientiram. V vsakem primeru pa se splača vlagati v Sloveniji predvsem dolgoročno, ker si s tem še nagrajen z nižjo stopnjo obdavčitve dobička, po 20 letih ta pade z 25% na 0%.


Hudooo,...
Se na moje vprašanje odgovori,.. čas investicije je,.. koliko let??

I ne glede na to, ali so slovenske ali tuje,... v vsakem primeru je davčna osnova ista,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

SkiFlyer ::

bobby je izjavil:

SkiFlyer je izjavil:

CoreySteel je izjavil:

bobby je izjavil:

Teoreticno, ce smo sedaj na vrhu rasti, padec za 50% (ja ja pravite da je to malo verjetno) bos rabil reximo 8 let, da prides na isti nivo v vrednosti VEP...

Kaj pa če, teoretično, nismo na vrhu?
Eno prvih pravil vlaganja v pasivne sklade je "Time in the market, not timing the market."


To pravilo je to, po katerem se orientiram. V vsakem primeru pa se splača vlagati v Sloveniji predvsem dolgoročno, ker si s tem še nagrajen z nižjo stopnjo obdavčitve dobička, po 20 letih ta pade z 25% na 0%.


Hudooo,...
Se na moje vprašanje odgovori,.. čas investicije je,.. koliko let??

I ne glede na to, ali so slovenske ali tuje,... v vsakem primeru je davčna osnova ista,...


Seveda, pozabil. Plan je 20 let držat investicijo

PreviousUser ::

SkiFlyer je izjavil:

CoreySteel je izjavil:

bobby je izjavil:

Teoreticno, ce smo sedaj na vrhu rasti, padec za 50% (ja ja pravite da je to malo verjetno) bos rabil reximo 8 let, da prides na isti nivo v vrednosti VEP...

Kaj pa če, teoretično, nismo na vrhu?
Eno prvih pravil vlaganja v pasivne sklade je "Time in the market, not timing the market."


To pravilo je to, po katerem se orientiram. V vsakem primeru pa se splača vlagati v Sloveniji predvsem dolgoročno, ker si s tem še nagrajen z nižjo stopnjo obdavčitve dobička, po 20 letih ta pade z 25% na 0%.


Če ne bodo spet kaj spreminjali... :D

bobby ::

Lahko spreminjajo ampak za nazsj ne bodo. Dolicili vodo datum in idctskst nsprej je lahko drugače. Predlog je ze, kaj se bo zgodlo naorej,... Pritozbe so ze
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

J.McLane ::

Pred časom sem bral en članek, pa sedaj ne najdem več, pojavil se je pomislek kaj se zgodi ko masa ljudi investira samo v ETF-je. Ali je dovolj ostalih traderjev, ki ločujejo seme od plevela. Masa denarja za nakup ETF-ja se pač ne sprašuje po vrednosti posameznih delnic, ampak jih pač kupuje do pravega deleža, ne glede na fundamente.

Torej če se postavim na stran nekega špekulanta, neko podjetje zaide v težave, delnica hudo pade, lahko 100% pričakujem da bodo ETFji zaradi svojega balancinga, začeli kupovati ta plevel, samo zato da pridejo na % deleža tega podjetja kot je zapisan v indexu. Jasno če pade cena preveč potem podjetje tudi leti ven iz indexa, to je lahko neka varovalka, ampak ali je dovolj močna?

Kaj hočem povedat, veliko podjetij bo zaradi tega nerealno ovrednostenih in na neki točki se zna zgoditi, da bo počilo.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Krenforum ::

Kar opisuješ ima smisel. Vendar govoriš o aktivnem upravljanju, za kar potrebuješ čas in znanje, da bi ga sploh dobro izvajal (marsikatera raziskava kaže da ni nujno bolj donosno). Medtem ko so po večini ETFji temeljijo na pasivnem načinu investiranja, replicira indekse. Kot primer S&P500, ki ima recimo da 500 podjetij, oni bodo kupovali do % kot v indeksu, kot si sam napisal. Potem je pa vprašanje, ki si ga postavil, koliko jih bo propadlo od teh 500 tih? Če jih bo 10, OK, jih bodo vrgli iz indeksa, in bos na teh 10ih nekaj izgubil, vendar bos na preostalih 490 dosti več zaslužil.

Lahko pa poiščeš ETFje, ki investirajo po methodi value investing, se pravi iščejo podjetja z nizkimi kazalniki vrednotenja https://www.investopedia.com/articles/e...

J.McLane ::

Nisem mislil da bi nek Janez sedaj sam kupoval posamezne delnice, to je nemogoče. Zdel se mi je nek tak zanimiv vidik in nevarnost, ki preži za vlagatelje v ETF, ampak ja alternativ za Janeza ni veliko.

Če firme sproti propadejo in padejo iz indexa je OK, problem je dokler so v indexu in vsak ve da delnica nima vrednosti, a jo je ETF dolžan kupovat do % deleža kot jo je v indexu. OK, za očitne primere se lahko tudi ustavi trgovanje in kikne ven iz indexa, ampak ne tako očitni pa lahko ostanejo notri in se lažno napajajo z vložki iz naslova ETFjev, to tudi vpliva na psihologijo samega trga, ker free market ponavadi zna sam od sebe postavit ceno, če pa ceno postavlja neko fiksno pravilo v ETFju pa to ni več free market.

Sicer ne vem koliko prometa je iz naslova ETF in koliko iz posameznih traderjev, ampak glede na popularnost bi rekel da je vsako leto več.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Gagarin ::

J.McLane ::

To je ta članek ja, hvala.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

avani ::

Na borzi je več tisoč podjetij (nyse 2800), indexi pa gledajo le najboljše, recimo najboljših 500. Priti med teh najboljših 500 ni ravno enostavno, zato je nevarnost, da bi bil vmes Šrot, relativno majhna.

GizmoX ::

Sicer zanimivo razmišljanje - ali imajo ETF-ji učinek na vrednost delnic velikih?
Na primeru Apple(APPL): 10 najbolj založenih ETFjev z APPL, ustvari Average Daily $ Volume 1.500 milijonov. Average Daily $ Volume od samega APPL je nad 5.000 milijonov. Se pravi 30% denarja iz/v APPL pride iz ETF-jev. Sploh ni malo. Če bi ljudje kupovali ETF-je na nenaključne dneve (npr. vsakega 15. plača), bi se moralo tudi na APPL poznati, da se tisti dan več trguje.

Kako razporejeno pa je trgovanje z ETF-ji po dnevih? Sem vzel SPY (S&P 500) za 5 let nazaj, in so določeni statistični vzorci. Delim za zabavo:
9. v mesecu se trguje 12% več od povprečja. 15. v mesecu se trguje 17% več od povprečja. Skupno 15., 16., 17. v mesecu se trguje 12% več od povprečja.
25. v mesecu se trguje 17% manj od povprečja.
Ostale dni v mesecu so odstopanja veliko manjša.

Ob ponedeljkih se trguje 15% manj od povprečja.
Ob petkih pa 12% več od povprečja.
Ostale dneve so odstopanja veliko manjša.

Mimogrede, ob branju članka sem čisto preveč dobival občutek, da aktivni vlagatelji trmasto jokajo, ker jim ETF-ji odžirajo vedno večje kose pogače.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

MooM ::

Prebral sem celotno temo in prejel veliko koristnih informacij. Zanimam se za dolgorocno varcevanje/vlaganje 20-25 let, vsak mesec 100-200 eur na stran in vlaganje v ETFs s pasivnim upravljanjem (recimo 2-krat letno nakup zaradi stroskov).

Pred tem bi se rad se bolj poducil o zadevi zato me zanima, bi mi priporocili kaksno dobro knjigo glede ETF oz. vlaganja? Mogoce kaksno spletno strano (poleg justetf in investopedia) ali pa kaksen aktiven forum v tujini s koristnimi informacijami.

Hvala ze v naprej.

PreviousUser ::

MooM je izjavil:

Prebral sem celotno temo in prejel veliko koristnih informacij. Zanimam se za dolgorocno varcevanje/vlaganje 20-25 let, vsak mesec 100-200 eur na stran in vlaganje v ETFs s pasivnim upravljanjem (recimo 2-krat letno nakup zaradi stroskov).

Pred tem bi se rad se bolj poducil o zadevi zato me zanima, bi mi priporocili kaksno dobro knjigo glede ETF oz. vlaganja? Mogoce kaksno spletno strano (poleg justetf in investopedia) ali pa kaksen aktiven forum v tujini s koristnimi informacijami.

Hvala ze v naprej.


Mislim, da boš imel največji problem najti online brokerja, ki pusti vlagati iz Slovenije...

bobby ::

Mitcho: jaooo,... Dej ne širi neumnosti.

MooM: čemu želiš bit izpostavljen? Tech, comodities, energija,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

PreviousUser ::

bobby je izjavil:

Mitcho: jaooo,... Dej ne širi neumnosti.

MooM: čemu želiš bit izpostavljen? Tech, comodities, energija,..


No, povej brokerja? Lynx - ne gre, Degiro - ne gre, IB mogoče še gre, nisem probal... Kje torej? Verjetno bo možen Revolut, samo kdaj bo to, pa nihče ne ve...

Zgodovina sprememb…

MooM ::

Glede brokerjev vidim da je problem. Razmislam o IB, ceprav ni najcenejsi.

Drugace se pa zanimam za kombinacijo MSCI World in Emerging markets.

usernamehere ::

Ali ve kdo, če se da na InteractiveBrokers še vedno kupovati ameriške ETF-e, npr. $SPY, $QQQ, ipd.? Nekateri brokerji namreč ne omogočajo več kupovanja teh ETF-ov zaradi nove EU direktive (nekaj v smislu, da mora biti dokumentacija za ETF v matičnem jeziku?)?

bobby ::

A pri slovenskih se ne da mogoče?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

PreviousUser ::

bobby je izjavil:

A pri slovenskih se ne da mogoče?


Ali obstajajo slovenski, preko katerih se da kupiti ETF-je? Pri nas večinoma vsiljujejo vzajemce.

bobby ::

Seveda se da :) saj je normaln finančni inštrument kot delnica Googla naprimer,..

GizmoX je izjavil:

Sicer zanimivo razmišljanje - ali imajo ETF-ji učinek na vrednost delnic velikih?
Na primeru Apple(APPL): 10 najbolj založenih ETFjev z APPL, ustvari Average Daily $ Volume 1.500 milijonov. Average Daily $ Volume od samega APPL je nad 5.000 milijonov. Se pravi 30% denarja iz/v APPL pride iz ETF-jev. Sploh ni malo. Če bi ljudje kupovali ETF-je na nenaključne dneve (npr. vsakega 15. plača), bi se moralo tudi na APPL poznati, da se tisti dan več trguje.

Kako razporejeno pa je trgovanje z ETF-ji po dnevih? Sem vzel SPY (S&P 500) za 5 let nazaj, in so določeni statistični vzorci. Delim za zabavo:
9. v mesecu se trguje 12% več od povprečja. 15. v mesecu se trguje 17% več od povprečja. Skupno 15., 16., 17. v mesecu se trguje 12% več od povprečja.
25. v mesecu se trguje 17% manj od povprečja.
Ostale dni v mesecu so odstopanja veliko manjša.

Ob ponedeljkih se trguje 15% manj od povprečja.
Ob petkih pa 12% več od povprečja.
Ostale dneve so odstopanja veliko manjša.

Mimogrede, ob branju članka sem čisto preveč dobival občutek, da aktivni vlagatelji trmasto jokajo, ker jim ETF-ji odžirajo vedno večje kose pogače.



zdej pa nared še statiskuko vsega tega 5 let pred 2008 in potem po 2008
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

avani ::

MooM je izjavil:


Pred tem bi se rad se bolj poducil o zadevi zato me zanima, bi mi priporocili kaksno dobro knjigo glede ETF oz. vlaganja? Mogoce kaksno spletno strano (poleg justetf in investopedia) ali pa kaksen aktiven forum v tujini s koristnimi informacijami.

Po moje je daleč najboljši vir jl Collins: Simple path to wealth. Če znaš nemško, še Alfred Warnecke: Finanzwesir. Oba zelo lepo in podrobno pišeta o tej temi, sploh Collins z njegovim mirnim tonom. Če nimaš časa za knjigo, si poglej njegov stock series. Warnecke pa gre zelo v detajle in razloži logiko nakupov/prodaj

GizmoX ::

Pri nas se da kupiti delnice in ETF-je na Iliriki, pa na bankah NLB, NKBM, SKB, BKS. Cene so... visoke. No, te pa nič ne stane, če vprašaš za informativni izračun.

MMM nas želi pomiriti glede Michaela Burryja.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

barakus ::

A za se registrirat na IB je https://www.interactivebrokers.com povezava pravilna?

zebra2 ::

MooM je izjavil:

bi mi priporocili kaksno dobro knjigo glede ETF oz. vlaganja? Mogoce kaksno spletno strano (poleg justetf in investopedia) ali pa kaksen aktiven forum v tujini s koristnimi informacijami.


https://www.bogleheads.org/wiki/Boglehe...
https://www.bogleheads.org/wiki/EU_inve...

https://jlcollinsnh.com/stock-series/

https://www.bogleheads.org/forum/viewfo...
https://www.reddit.com/r/eupersonalfina...

Gagarin ::

barakus je izjavil:

A za se registrirat na IB je https://www.interactivebrokers.com povezava pravilna?


ja

Robert11 ::

Pozdravljeni,
zelo zanimiva tema (sem večkrat "prečesal" od začetka)
Glede valutnega tveganja pri ETF bi imel vprašanje.

Prebral sem odgovor "zebra2 :: 11. dec 2018, 00:53" in iskal dalje
Fund base currency ne pomeni valutnega tveganja. Tudi npr emerging markets etf IE00BKM4GZ66 ima base currency USD.

Z nakupom MSCI World ETFa postaneš (posredni) delničar podjetij v tem indeksu, torej "solastnik" Appla, Nestleja, Shella, Toyote... Vrednost Toyotine tovarne je preračunano enaka v USD, EUR ali katerikoli valuti, to ni valutno tveganje.

Tvoja dejanska izpostavljenost do USD je delež prihodkov teh podjetij v USD, pri tako razpršenem indeksu kot je MSCI World, je valutno tveganje dolgoročno zanemarljivo.


https://www.investopedia.com/articles/f...
https://www.justetf.com/uk/news/etf/the...

Konkretno razmišljam med
IE00B441G979 - iShares MSCI World EUR Hedged UCITS ETF (Acc) in
v tej temi pogosto omenjenim
IE00B4L5Y983 - iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)
Razlika v letnih stroških med ETFoma je 0,55 vs 0,2 kar v 20 letih postane (0,35*20=7%) ...
Oba sta med https://www.degiro.ie/data/pdf/ie/commi...
Bi kdo znal priporočiti katerega vzeti?

CoreySteel ::

Če res misliš držat 20 let, potem se zdi, da si si že sam odgovoril :) Mogoče edino, če bi bil tik pred penzijo.
Twitter: @CoreySteel_

bobby ::

@Robert: tvoja matematika glede 0.22% ali 0.55% je napačna.
Proce ti niso jabolka in v tem primeru te zelo tepe obrestno obrestni račun.
Primer
100eur položiš danes na trr pri 0.22% obrestne mere na leto za naslednjih 20let ti po 20ih letih nanese 104.49eur
Za isti primer ampak 0.55% pa nanese 111,59eur.
Razlika med enim in drugim zneskom za obresti je SKORAJ 3 KRATNIK ALI SKORAJ 200%.

Vidis razliko. Pa to, kar sem podaj je osnovni izračun, zna se pa še veliko bolj zakomplicirat in so številke razlike se večje.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Krenforum ::

jaz osebno kupujem tega:
IE00B4L5Y983 - iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc). Ne vidim razloga, da bi plačal za zavoravanje, da se ga vsak mesec zavaruje na evro. Ker dejansko imaš le cca 10 % naložb iz euro območja, vse ostalo je treba pa zavarovat.

Za primerjavo sem pogledal zgodovino. od 10.1.2010 do 24.9.2019 je prvi normalni naredil 177 % merjeno v EUR (preračunano glede na tečaj), spodnji, zavarovani pa 115 % v EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Krenforum ()

Trubar ::

Kaj pa https://www.ilirika.si/sl-si/modra-poko...? Kaksno mnenje? Deluje razprseno in zadovoljivo za lajke (kar jaz osebno sem :))
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2

gdjv ::

Trubar je izjavil:

Kaj pa https://www.ilirika.si/sl-si/modra-poko...? Kaksno mnenje? Deluje razprseno in zadovoljivo za lajke (kar jaz osebno sem :))


Glavno vprasanje je, kaksni so stroski, provizije, itd... Pozanimaj se glede tega, napisi sem in ti bomo lahko konkretneje svetovali.

Sicer ze zdaj vem kaksen bo odgovor... V ETF res ni kaksna znanost vlagati, sploh v te globalne sklade S&P idr... posledicno je vsaka nepotrebna provizija, metanje denarja skozi okno.

CallMeAl ::

Morda kdo ve, če imamo slovenski državljani možnost vlagati v kakšen nizkocenovni vzajemni sklad (pod 0,5% letnih stroškov)? Vsebinsko je to enako kot ETF, ampak namesto mesečnega nakazovanja na trgovalni račun in kupovanja ETF delnic bi raje samo nakazal znesek in vse ostalo uredi družba za upravljanje. Po Evropi nekaj te ponudbe je, ampak ne vem, če lahko slovenski državljani pristopimo k skladom v tujini. Pri nas zaradi visokih provizij žal ni skladov, ki bi bili smiselni za dolgoročno vlaganje.
Hvala za odgovore.

jakanov ::

Priporočam nemški Ginmon. 0,7% letnih stroškov in realtivno dobra stregija etf-ov.

Dodajam referal code: CGIDV5XL7K
Če se preko tega registriraš, dobiva oba 50€.

CallMeAl ::

Hvala za predlog, ampak se mi zdi vseeno 0,25-0,5 odstotne točke previsoka provizija. Res je, da govorijo o neki dodani vrednosti pri tem, da oni izbirajo ETFe, ampak odkrito rečeno ne verjamem, da je nam "navadnim smrtnikom" dostopen kakšen upravljavec, ki bi bil sposoben premagovati trg. To pa pomeni, da nima smisla plačevati več kot najcenejši ETF. Sem pa na njihovi strani videl omenjeno tudi provizijo 0,23%, ki pa je že bolj zanimiva... je to v primeru, da sam izbiraš sklade?

SkiFlyer ::

Trubar je izjavil:

Kaj pa https://www.ilirika.si/sl-si/modra-poko...? Kaksno mnenje? Deluje razprseno in zadovoljivo za lajke (kar jaz osebno sem :))


Sem jim pisal, ker mi je bilo zanimivo, če bi bile provizije ugodne... velik ČE, se je izkazalo. Imajo upravljalno provizijo 1,25% ki se obračuna vsako četrtletje. Torej v 1 letu izgubiš 5% svoje investicije, ki bi v v idealnem scenariju v njihovem skladu zrasla za 6-7%. Nimam sploh komentarja kak nateg je to, spet niti ne premagaš letne povprečne inflacije plus svoje prihranke postaviš v nepotrebno tveganje.
V Sloveniji rabimo en investitorju prijazen indeksni sklad, ampak seveda preveč zahtevam.. Pa še ugodne platforme ni za ETF vlaganje, razen če imaš 1000e mesečno ali velik znesek v kosu.

Lonsarg ::

Jaz si obetam da bo Revolut čimprej izpolnil svojo obljubo z podporo ETFjem 2020 da prebegnem iz Lynx.

Mato989 ::

SkiFlyer je izjavil:

Trubar je izjavil:

Kaj pa https://www.ilirika.si/sl-si/modra-poko...? Kaksno mnenje? Deluje razprseno in zadovoljivo za lajke (kar jaz osebno sem :))


Sem jim pisal, ker mi je bilo zanimivo, če bi bile provizije ugodne... velik ČE, se je izkazalo. Imajo upravljalno provizijo 1,25% ki se obračuna vsako četrtletje. Torej v 1 letu izgubiš 5% svoje investicije, ki bi v v idealnem scenariju v njihovem skladu zrasla za 6-7%. Nimam sploh komentarja kak nateg je to, spet niti ne premagaš letne povprečne inflacije plus svoje prihranke postaviš v nepotrebno tveganje.
V Sloveniji rabimo en investitorju prijazen indeksni sklad, ampak seveda preveč zahtevam.. Pa še ugodne platforme ni za ETF vlaganje, razen če imaš 1000e mesečno ali velik znesek v kosu.


Ja to je klasičen problem...

Tu jaz osebno vidim upanje, da bi nekoč šle delnice na crypto varianto... torje da lahko na borzi kupiš delnico podjetja in jo preneseš v lastno "denarnico" oz shrambo in jo tam maš, podjetja pa delijo dividende online...

Ker kot je trenutno je KATASTROFA, samo obirali bi te radi!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bluefish ::

Kakšne nove informacije za Degiro?

Mato989 ::

bluefish je izjavil:

Kakšne nove informacije za Degiro?


Kolega ki je prevajal v Bolgariji je dal odpoved, tako da jaz nimam nič s prve roke.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

buttcrack ::

Men že skor en let na degiru leži cca 100€, ki sem si jih testno nakazal, potem pa so nas začeli "dol metat". Meni sicer niso nič pošiljali, kljib temu da sem račun odprl po tistem presečnem datumu in glumil z de naslovom. Ali so me spregledali al v čem je štos? A kdo od vas še vlaga tu?

mgermo ::

Imam še odprt račun pred datumom, ampak nisem sedaj nič vlagal, trenutno ima gor stanje 0.

CoreySteel ::

Jaz vlagam normalno, res pa da imam račun že nekaj let.
Twitter: @CoreySteel_

dussan ::

Ali kdo pozna ponudbo ETF skladov pri BKS banki. Tam že imam trgovalni račun, tako, da dodatnih stroškov z vzdrževanjem stanja ne bi imel. Njihov on-line sistem ne ločuje med različnimi VP in je tega res veliko... Skratka, kakšen nasvet za dolgoročno varčevanje (10+ let) zelo pasivnega vlagatelja.

gdjv ::

buttcrack je izjavil:

Men že skor en let na degiru leži cca 100€, ki sem si jih testno nakazal, potem pa so nas začeli "dol metat". Meni sicer niso nič pošiljali, kljib temu da sem račun odprl po tistem presečnem datumu in glumil z de naslovom. Ali so me spregledali al v čem je štos? A kdo od vas še vlaga tu?


Meni so ravno v sredo poslali, da imam 30 dnevni odpovedni rok. Drugace sem registriral kak mesec pred tistim datumom.

buttcrack ::

gdjv je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Men že skor en let na degiru leži cca 100€, ki sem si jih testno nakazal, potem pa so nas začeli "dol metat". Meni sicer niso nič pošiljali, kljib temu da sem račun odprl po tistem presečnem datumu in glumil z de naslovom. Ali so me spregledali al v čem je štos? A kdo od vas še vlaga tu?


Meni so ravno v sredo poslali, da imam 30 dnevni odpovedni rok. Drugace sem registriral kak mesec pred tistim datumom.

pa imaš kaj naloženo ali samo odprt račun?

Matejjjjj ::

Račun imam že nekaj let. Nihče mi nič nikoli ni zatežil, res pa je, da sem začel s 5000 EUR. Kar je, gledano nazaj, absolutno premajhen znesek.

gdjv ::

buttcrack je izjavil:

gdjv je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Men že skor en let na degiru leži cca 100€, ki sem si jih testno nakazal, potem pa so nas začeli "dol metat". Meni sicer niso nič pošiljali, kljib temu da sem račun odprl po tistem presečnem datumu in glumil z de naslovom. Ali so me spregledali al v čem je štos? A kdo od vas še vlaga tu?


Meni so ravno v sredo poslali, da imam 30 dnevni odpovedni rok. Drugace sem registriral kak mesec pred tistim datumom.

pa imaš kaj naloženo ali samo odprt račun?


Imam nekaj na računu. So mi dali jasna navodila kako in kaj narediti pred potekom roka.

buttcrack ::

Ok, potem bom pač kar cashoutal in se ne bom preveč obremenjeval. Pač sem zamudil vlak :) Žal ne prvič :(
««
11 / 33
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752181369 (4588) onka
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547144580 (9283) Thomxy
»

Optimizacija portfelja

Oddelek: Loža
222492 (1233) Skull_
»

Davek na akumulirane ETF-je (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5513638 (9490) zelenizmaj

Več podobnih tem