» »

Vzajemni skladi n-tič

Vzajemni skladi n-tič

Temo vidijo: vsi
««
10 / 33
»»

GizmoX ::

markoces je izjavil:

Varčeval sem v skladih 6 let po 150.00 eur mesečno.
Od kdaj do kdaj? Katero obdobje je bilo to?
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Krenforum ::

Pa dobro bi bilo vedeti v tocno katerih skladih si to imel...

PreviousUser ::

Se je kdo od vas prijavljal na Lynx? Katero državo se izbere, Slovenije ni?

Lonsarg ::

Nimajo nobene omejitve glede tega da se ujema izvorna država in država v kateri odpiraš račun. Jaz sem izbral Netherlands (international), je namenjeno da tako izbereš. Je tudi logično, da če ni podružnice v tvoji državi raje izbereš kar matično firmo namesto podružnic.

Kar se vmesnika tiče imaš vse podprte jezike na izbiro vedno ne glede na to katero podružnico tu izbereš kot matično, imajo samo eno multilanguage spletno stran, nimajo nič ločeno. Na spletu je res informacija da je vsa komunikacija v lokalnem jeziku ampak meni so vse maile samoiniciativno pošiljali dvojezično v nizozemščini in angleščini, najbrž ker so videli da sem iz Slovenije. Tut ko dobiš za en mesec zastonj svetovalca že takoj začne sam od sebe v angleščini govorit, najbrž imajo precej tujih strank v Nizozemski podružnici. Vsaj kake osnovne plane kaj misliš počet je dobro imeti v glavi da ne izpadeš noob ko te pokliče :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

PreviousUser ::

Super, hvala za info. :)

Drugače si zadovoljen z Lynxom?

Lonsarg ::

Odnos in resnost 10/10.

Mobilna aplikacija je super, imaš vse vključno z administracijo na enem mestu. Pa Read-only dostop da na hitro odpiraš in chekiraš brez avtentikacije.

Spletna aplikacija "Lynx basic" je tudi čisto super (samo za trgovanje). Basic ime naj ne zavede ker je vseeno malo bolj resen vmesnik, kaj šele njihova ne-basic varjanta raje nism probal:)

Spletna aplikacija "Account Managment" ni tako fajn da je posebaj pa mal je morda kompleksna (ima precej advanced nastavitev ker lahko kreiraš več managerjev računa in vsakemu posebaj nastavljaš pravice kaj lahko dela). Pa smešno je, da ni tvoj mail kontaktni ampak je kar od mail od helpdeska od lynx vpisan kot email če hočeš geslo resetirat. Jaz sem potem sicer uspel ta email spremeniti nase. Je sicer razlog za to rahlo zmedo, spletna aplikacija Account Managment je dejansko od IB (Interactive Brokers) in ne od Lynx, oni so samo posredniki ki v tvojem imenu rihtajo račun pri IB. Sicer če se greš account managment iz mobilne aplikacije se tega vmesnika izogneš ker tam so svoj poenostavljeni layer čez vrgli, ampak jaz raje preko browserja delam kot preko malih ekranov.

PreviousUser ::

Lonsarg je izjavil:

Odnos in resnost 10/10.

Mobilna aplikacija je super, imaš vse vključno z administracijo na enem mestu. Pa Read-only dostop da na hitro odpiraš in chekiraš brez avtentikacije.

Spletna aplikacija "Lynx basic" je tudi čisto super (samo za trgovanje). Basic ime naj ne zavede ker je vseeno malo bolj resen vmesnik, kaj šele njihova ne-basic varjanta raje nism probal:)

Spletna aplikacija "Account Managment" ni tako fajn da je posebaj pa mal je morda kompleksna (ima precej advanced nastavitev ker lahko kreiraš več managerjev računa in vsakemu posebaj nastavljaš pravice kaj lahko dela). Pa smešno je, da ni tvoj mail kontaktni ampak je kar od mail od helpdeska od lynx vpisan kot email če hočeš geslo resetirat. Jaz sem potem sicer uspel ta email spremeniti nase. Je sicer razlog za to rahlo zmedo, spletna aplikacija Account Managment je dejansko od IB (Interactive Brokers) in ne od Lynx, oni so samo posredniki ki v tvojem imenu rihtajo račun pri IB. Sicer če se greš account managment iz mobilne aplikacije se tega vmesnika izogneš ker tam so svoj poenostavljeni layer čez vrgli, ampak jaz raje preko browserja delam kot preko malih ekranov.


Sliši se super, bom v kratkem šel sprobat. :) Hvala za info!

PreviousUser ::

Še nekaj me zanima - recimo, da vložim v Ishares MSCI World ETF. Glede na to, da je precejšen del podjetij iz indeksa stacioniran v ZDA, sem potem izpostavljen valutnemu tveganju USD napram EUR?

Pa še to - ali je najbolje izbrati ETF, stacioniran na Irskem, kjer ni obdavčitve, da se izognem dvojni obdavčitvi?

CoreySteel ::

Nekaj malega je valutnega tveganja, ampak velik delež teh firm posluje tudi v Evropi in obratno, tako da to je zanemarljivo imho. Drugje valutnega tveganja ni.

Na Irskem ja. Sej moraš že kar ornk iskat in komplicirat, da najdeš kakega drugega :)
"Idiot proof" je da vzameš IE00B4L5Y983, ki ima accumulating dividende. Če si mlad in te ne moti malo več volatilnosti, lahko vzameš nekaj procentov še Emerging Markets IE00BKM4GZ66, to je pa to.
Twitter: @CoreySteel_

PreviousUser ::

Super, hvala za info.

Drugače pa je vseeno verjetno, na kateri borzi ga kupim, važno, da je v EUR?

CoreySteel ::

V teoriji vseeno, v praksi pa vseeno lahko pogledaš, da je volumen na borzi dovolj velik. Ne vem če Lynx zaračunava kupovanje z različnih borz (Degiro da), v tem primeru potem kupuj le z ene. Jest osebno sem z amsterdamske, se pa ne spomnim zakaj. Predvidevam da je bila likvidnost dobra, ker je velika borza.
Twitter: @CoreySteel_

PreviousUser ::

Hvala za informacije. :)

Ali mogoče kdo ve, kako je pri Lynx-u glede stroškov nakupa točk ETF-ja - se bolj splača vložiti večji znesek naenkrat ali se lahko vlaga tudi manjše zneske. Kar me zanima je, ali je provizija v odstotkih od tega, koliko vložiš ali je to nek fiksni znesek?

Lonsarg ::

6€ me minumum, tako da čisto male transakcije se ne splača:
https://www.lynx.nl/tarieven-beleggen/e...

PreviousUser ::

Hmm, tukaj je cenik po državah (https://www.lynxbroker.com/trading-fees..., samo Slovenije ni med njimi. Kateri cenik potem velja za nas?

PreviousUser ::

Pa mogoče me malo moti inactivity fee - ta je ravno v višini transakcije, kar pomeni, da se najbolj splača vlagati mesečno?

CoreySteel ::

Gledaš za Nizozemsko. Glede inactiviy fee je pa tole Lonsarg napisal v eni drugi temi:

Lonsarg je izjavil:

Lynx inactivity fee plačaš zgolj če padeš pod 2500EUR na računu (šteje se vrednost v kešu ali papirjih seveda). Minimum za odprtje računa pa je 3000EUR. To so edine dve omejitve. Razne compare strani zavajajo ko v tabelo napišejo da ima Lynx inactivity fee pa ne povejo da to velja zgolj če skoraj sprazniš račun.

Jaz bi gotovo opazil če bi moral kak strošek plačevati ker sem en samcat trade naredil na začetku mesece nazaj :)
Twitter: @CoreySteel_

PreviousUser ::

CoreySteel je izjavil:

Gledaš za Nizozemsko. Glede inactiviy fee je pa tole Lonsarg napisal v eni drugi temi:

Lonsarg je izjavil:

Lynx inactivity fee plačaš zgolj če padeš pod 2500EUR na računu (šteje se vrednost v kešu ali papirjih seveda). Minimum za odprtje računa pa je 3000EUR. To so edine dve omejitve. Razne compare strani zavajajo ko v tabelo napišejo da ima Lynx inactivity fee pa ne povejo da to velja zgolj če skoraj sprazniš račun.

Jaz bi gotovo opazil če bi moral kak strošek plačevati ker sem en samcat trade naredil na začetku mesece nazaj :)


Aha, super, hvala za tale info. Res povsod piše drugače, da moraš doseči commission fee 5 €, drugače plačaš inactivity fee.

PreviousUser ::

Lynx mi je zavrnil odprtje računa, piše da nekaj ni v skladu z njihovo politiko. Posredoval sem vse dokumente, to je bančni izpisek in osebno. Ne vem, kaj je narobe... Je še kdo imel take težave?

Lonsarg ::

No to pa prvič slišim pa jih je kar nekaj v tej temi odpiralo tam. So morda tudi oni po novem bolj strogi glede države kot je Degiro pol leta nazaj postal?

Kaj pa če jih lepo vljudno prosiš za razlog?

PreviousUser ::

Lonsarg je izjavil:

No to pa prvič slišim pa jih je kar nekaj v tej temi odpiralo tam. So morda tudi oni po novem bolj strogi glede države kot je Degiro pol leta nazaj postal?

Kaj pa če jih lepo vljudno prosiš za razlog?


Ja, sem jim poslal mejl, če mi lahko navedejo razlog.

Mogoče mi niso odprli, ker sem v vprašalniku navedel, da nimam izkušenj v trgovanju z opcijami in izvedenimi finančnim inštrumenti, ampak itak sem mislil samo ETF "buy & hold" strategijo izvajati. Ne vem... Ali jim kaj na bančnem izpisku ni všeč, pojma nimam... Ali pa je res država problem.

PreviousUser ::

A drugače sploh še ostane potem kakšen broker za Slovenijo - Vitrade?

Krenforum ::

Interactive Brokers preko Optim Trader lahko se poskusis. Je pa bolj za aktivne...

Gagarin ::

IB, Vitrade (IB imam - odlično), Vitrade zaprl ( višji fee kot na IB, vsa komunikacija v Nemščini kar meni ne odgovarja). Ali pa menda tudi Revolut (nimam)

https://www.revolut.com/en-SI/invest-wi...

PreviousUser ::

Krenforum je izjavil:

Interactive Brokers preko Optim Trader lahko se poskusis. Je pa bolj za aktivne...


A ni Lynx tudi od Interactive Brokers? Pa za Lynx tudi piše, da je bolj za aktivne in profi vlagatelje... Bom poskusil še to, hvala za informacijo!

Gagarin je izjavil:

IB, Vitrade (IB imam - odlično), Vitrade zaprl ( višji fee kot na IB, vsa komunikacija v Nemščini kar meni ne odgovarja). Ali pa menda tudi Revolut (nimam)

https://www.revolut.com/en-SI/invest-wi...


Bom pregledal, hvala ti za info!

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

Revolut trading je afaik samo za metal customerje... Poleg tega imajo za začetek samo usa borzo.

Lonsarg ::

Lynx Broker sem očitno spregledal en strošek ko sem se odločil za njih, gre za dokaj nov strošek zato ga očitno takrat nisem našel med raziskovanjem (al pa sem ga zamešal z inactivity fee, ki je zgolj če padeš pod 2500EUR): https://translate.google.com/translate?...

Skratka dejansko imajo po novem 5EUR na mesec fiksni strošek "platform fee", ki ti ga sicer šenkajo, če teh 5EUR zapraviš tisti mesec na tradih. V k.. naj gredo :) Sem pa šele zdaj opazil ker prvih nekaj mesecev ti tega ne računajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

PreviousUser ::

Lonsarg je izjavil:

Lynx Broker sem očitno spregledal en strošek ko sem se odločil za njih, gre za dokaj nov strošek zato ga očitno takrat nisem našel med raziskovanjem (al pa sem ga zamešal z inactivity fee, ki je zgolj če padeš pod 2500EUR): https://translate.google.com/translate?...

Skratka dejansko imajo po novem 5EUR na mesec fiksni strošek "platform fee", ki ti ga sicer šenkajo, če teh 5EUR zapraviš tisti mesec na tradih. V k.. naj gredo :) Sem pa šele zdaj opazil ker prvih nekaj mesecev ti tega ne računajo.


Mogoče so pa ocenili, da sem preveč broke za teh 5 EUR na mesec. :D

PreviousUser ::

Krenforum je izjavil:

Interactive Brokers preko Optim Trader lahko se poskusis. Je pa bolj za aktivne...


A ta platforma Optim Trader je od Interactive Brokers ali kako? Ker vidim, da so neki Slovenci zraven in me zato malo skrbi. :D

A mogoče kdo ve, kdaj bo Degiro na voljo v Sloveniji?

Kaj pa menite o Captraderju?

Zgodovina sprememb…

CoreySteel ::

Da nam ne bodo res na koncu ostali samo vzajemni skladi :))
Twitter: @CoreySteel_

PreviousUser ::

To, da ne moreš po neki normalni poti kupiti nekega ETF-ja v Sloveniji je pa tudi obup no! Mogoče pa vzajemci lobirajo proti internetnim brokerjem, da nas bodo lahko ožemali. :D

Mr_Globus ::

:'( Škoda, sem mel plan uporabit Lynx za holdanje potfolija ko bom preko 20k€ ker naj bi meli kritje do 500k, degiro pa samo 20k

Lonsarg ::

Pri 20k je 60EUR na leto stroška samo 0.3%(ali manj če narediš še kak trade) portfolija, kar je pri povprečnem donosu 4% pomoje skoraj zanemarljivo in morda vredno zaradi ostalih plusov.

Za kake manjše portfolije pa je telih 60EUR lahko zelo požeruških, jaz sem zdaj v dilemi "go big or go home" haha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Krenforum ::

Že nekaj časa imam IB preko Optim Trade, je OK, namenjen aktivnim trgovanju. Imas zelo dobro postajo za izkušene, mobilno aplikacijo za telefon in podporo v slovenščini. Letni strošek neaktivnost je 30 EUR, kar je vseeno ceneje, kot če greš direkt z IB. So pa potem tudi trgovalni stroški malce višji kot direkt preko IB, vsaj mislim. Je pa IB eden izmed največjih brokerjev na svetu. Jaz sem odprl Degiro zaradi res ugodnih nakupov ETFjev in nizkih stroškov, vendar mi ni všeč kaj se zadnje čase dogaja, ko zapirajo slovenske račune, ker se jim je kurac tak postavil.

zebra2 ::

PreviousUser je izjavil:

To, da ne moreš po neki normalni poti kupiti nekega ETF-ja v Sloveniji je pa tudi obup no! Mogoče pa vzajemci lobirajo proti internetnim brokerjem, da nas bodo lahko ožemali. :D


Vseeno je neprimerno bolje kot pred npr 10 leti, investiranje postaja vse bolj dostopno. Očitno bo kmalu tudi Revolut vsem uporabnikom ponujal nakupe ETFov brez provizij in samo 0,01% custody fee letno, tako da konkurenca se stopnjuje :)

Lonsarg je izjavil:

stroška samo 0.3%(ali manj če narediš še kak trade) portfolija, kar je pri povprečnem donosu 4% pomoje skoraj zanemarljivo


20k, donos 4% letno x 40 let = 96.020EUR
20k, donos 3,7% letno x 40 let = 85.542EUR

Si pa izbral dokaj pesimističen donos. Pri delnicah se običajno dolgoročno pričakuje povprečen letni donos 5-6% nad inflacijo.

Sicer pa Lynx stroškov neaktivnosti ne računa, ko portfelj preseže določeno vrednost.

Na nizozemskem Lynxu je to 100k EUR, npr na češkem pa samo 1k USD. Je kdo poskusil odpreti račun tam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zebra2 ()

PreviousUser ::

zebra2 je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

To, da ne moreš po neki normalni poti kupiti nekega ETF-ja v Sloveniji je pa tudi obup no! Mogoče pa vzajemci lobirajo proti internetnim brokerjem, da nas bodo lahko ožemali. :D


Vseeno je neprimerno bolje kot pred npr 10 leti, investiranje postaja vse bolj dostopno. Očitno bo kmalu tudi Revolut vsem uporabnikom ponujal nakupe ETFov brez provizij in samo 0,01% custody fee letno, tako da konkurenca se stopnjuje :)

Lonsarg je izjavil:

stroška samo 0.3%(ali manj če narediš še kak trade) portfolija, kar je pri povprečnem donosu 4% pomoje skoraj zanemarljivo


20k, donos 4% letno x 40 let = 96.020EUR
20k, donos 3,7% letno x 40 let = 85.542EUR

Si pa izbral dokaj pesimističen donos. Pri delnicah se običajno dolgoročno pričakuje povprečen letni donos 5-6% nad inflacijo.

Sicer pa Lynx stroškov neaktivnosti ne računa, ko portfelj preseže določeno vrednost.

Na nizozemskem Lynxu je to 100k EUR, npr na češkem pa samo 1k USD. Je kdo poskusil odpreti račun tam?


A je to o Revolutu pa ETF-jih kje objavljeno. To bi bilo res super.

user4683 ::

Zaenkrat so na voljo samo US delnice. Omejitev je 1000usd na order - lahko pa naredis do 100 sell/buy orderjev na mesec (z metal racunom brez provizij). ETFji in EU delnice baje se pridejo.

J.McLane ::

zebra2 je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

To, da ne moreš po neki normalni poti kupiti nekega ETF-ja v Sloveniji je pa tudi obup no! Mogoče pa vzajemci lobirajo proti internetnim brokerjem, da nas bodo lahko ožemali. :D


Vseeno je neprimerno bolje kot pred npr 10 leti, investiranje postaja vse bolj dostopno. Očitno bo kmalu tudi Revolut vsem uporabnikom ponujal nakupe ETFov brez provizij in samo 0,01% custody fee letno, tako da konkurenca se stopnjuje :)


Pred 15 leti si se lepo registriral na Ameriški E-trade in si trgoval s čimer si želel, tudi davku v slo si se lahko izogibal. Jaz sem 2007 odprl nemški e-trade in takrat v krizi kar nekaj spušil. Problem je v mladi neumnosti, takrat so mi bili ETFji zadnja stvar.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

PreviousUser ::

Uf, trading platforma od Revoluta bi znala biti bomba, ko bodo dodali ETF-je. Mislim, da si bok kar Revolut zrihtal in počakal, da dodajo ETF-je.

PreviousUser ::

Evo, odgovor od Lynxa. Kot sem uspel razbrati, sprejemajo samo še Nizozemce?

LYNX is a broker from the Netherlands. Due to a recent change of our customer acceptance policy we have decided to not accept clients with no link(nationality or residence) with the Netherlands(or any of our branches) at this moment. We thank you for your interest and wish you all the best with your future investments. You could try to open an account with our partner Interactive Brokers.

andij ::

Zgleda da smo Slovenci kužni.Nihče nas noče!

user4683 ::

Težko jim zameriš. Že v tej temi bi polovica lagala o podatkih, državi prebivališča in še čem. Rajši preventivno rečejo da slovencev nočejo in se izognejo potencialnim problemom :)

Buca27 ::

Jaz kupujem na ETFmatic. Slovenija je dovoljena. Direktni prenos ali nakazilo.
Zagotovo se bodo oglasili nekateri, ki bodo rekli, da je 0,6% prevelika provizija. Iskreno meni zaenkrat odgovarja. Se ne sekiram, lepo trajnik 'dollar cost averaging' in je. Sam porazdeli med Bond ETF in Stock glede na tvoje tveganje. Skupaj s T.E.R ETfov imam povprecno 0,7% fee. Vsake toliko pogledam stanje, za nakazilo dividend dobim obvestila. Dobis tudi tax statement genericen. Nimam veliko, ampak kar imam zelim prihraniti na cim bolj pasiven nacin. Dvomim, da bom kdaj aktivno trade-ala in za moje majhne zneske se to splaca, ker kupuje tut delcke ETF-ov. Npr nalozi tudi, ce imas samo cent od dividend gor.

Imam pa tudi v slovenskih skladih nekaj :) preprosto drzim in je. Zaenkrat ne dela minusa in bo imelo dolocene davcne ugodnosti. Vsaj z vidika dividend. Ko bo degiro/revolut na voljo 'zastonj' v SLO pa m razmislila, ce se tja kaj nakazem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Buca27 ()

Bellzmet ::

Kakšen predlog kje za ETF sklade? Degiro, Lynx se ne da.

Ali je pri Interactive brokers treba biti kaj pozoren kakšne vrste račun je potrebno odpreti? (custody?)

jakanov ::

Bellzmet je izjavil:

Kakšen predlog kje za ETF sklade? Degiro, Lynx se ne da.

Ali je pri Interactive brokers treba biti kaj pozoren kakšne vrste račun je potrebno odpreti? (custody?)


Ginmon, 0.7% letne provizije, to je to. :)

bluefish ::

Ginmon je robo in verjetno nimaš opcije izbire poljubnih ETF-jev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

zebra2 ::

0,7% letno je drago (glej izračun zgoraj).

Revolut naj bi kmalu začel ponujati zastonj trgovanje z ETFi, če ne najdeš drugega bi sam raje počakal na to.

Ko dosežeš 100k USD pa preneseš na Interactive Brokers, tam pri tej vrednosti portfelja ne plačuješ več za neaktivnost.

SkiFlyer ::

Sem prebral vaše (in hkrati so to tudi moji) probleme glede ETF investiranja in se čisto strinjam. Razen če imaš 20k€+ mislim da ni neke ugodne platforme za investicijo, tako da bo zgleda potrebno čakati na Degiro, če se odloči razširit še na Slovenijo.

Me pa zanima kaj mislite o temle podskladu ki ima izključno ETF in derivative ETF, od KD skladov: KD Prvi izbor, https://www.kd-skladi.si/skladi/prvi-iz...
Sem šel na osebno posvetovanje k njim, zelo prijazni in so mi pojasnili, da je vstopna provizija 1% (razpolovljena od 2%, neka akcija, ob višjih zneskih seveda še nižja vstopna provizija) in da izstopnih stroškov ni. Je pa donosnost sklada zmanjšana za upraviteljske stroške, ki so povprečno 0,85% letno. V drugi polovici septembra naj bi imeli akcijo (zaradi združitve s še dvemi upravljalskimi družbami), ko ne bo vstopne provizije. Sami ETF ki so v skladu seveda niso čisto po mojem okusu, za primerjalni indeks imajo MSCI AC World.

Kaj je vaše mnenje, dam notri 4k (ki jih lahko pogrešam) ali še naprej čakam da bo kak internetni broker bolj ugoden?

bobby ::

Casovno obdobje vlozka?
Moje mnenje je negaticno. Teoreticno, ce smo sedaj na vrhu rasti, padec za 50% (ja ja pravite da je to malo verjetno) bos rabil reximo 8 let, da prides na isti nivo v vrednosti VEP. Ce pozabimo upravlalske steoske in pa inflacijo, ne bit presenecen, ce bo tvoja investicija vredna komaj 3500eur DANASNJEGA vrednosti gotovine, kje je sele vrednoat bodocnosti.

Ce samo pogledas od zacetka sklada, kaj se je zgodilo z njimi 2008, je zgoraj napisano kar lepo verjetno.

Torej da, ce se bos strinjal, ds bos cez 10let na istih 4jurjih sedel kot danes upostevaje inflacijo in vse stroake.

Moje skromno mnenje.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

J.McLane ::

Jaz senm na Vitrade in je samo transakcijski strošek in nič drugega. Pač počakam, da kupim za tisočaka in je strošek ~1%
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

CoreySteel ::

bobby je izjavil:

Teoreticno, ce smo sedaj na vrhu rasti, padec za 50% (ja ja pravite da je to malo verjetno) bos rabil reximo 8 let, da prides na isti nivo v vrednosti VEP...

Kaj pa če, teoretično, nismo na vrhu?
Eno prvih pravil vlaganja v pasivne sklade je "Time in the market, not timing the market."
Twitter: @CoreySteel_
««
10 / 33
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752181025 (4244) onka
»

Kje kupiti svetovne delnice in kako je z imetništvom?

Oddelek: Loža
172634 (734) JankoR
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547144425 (9128) Thomxy
»

Optimizacija portfelja

Oddelek: Loža
222484 (1225) Skull_
»

Davek na akumulirane ETF-je (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5513608 (9460) zelenizmaj

Več podobnih tem