» »

Vzajemni skladi n-tič

Vzajemni skladi n-tič

««
29 / 29
»
»»

enemon ::

Tody je izjavil:

A trading 212 smo pa nehal uporabljat?

Jaz ga še imam, aplikacija je top!

gruntfürmich ::

gargamel32 je izjavil:

Oseba bi rada poleg vloge v neke pametne ETFje, kjer pričakuje dober donos (5 do 10%)...

:)):)):))
reči ji da naj da glavo iz riti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

znupy ::

SP500 ima dolgoletno povprecje cca 7% z ze odsteto inflacijo. Glede na to, da je sedaj ze kar nekaj padlo od ATH ni slab trenutek za postopen vstop.

energetik ::

Razen če se pripravlja še na precej večji padec zaradi recesije...
vires in numeris

Zato pa sem napisal postopen vstop (recimo razdeljeno na naslednjih 12 mesecev). Prav tako je bilo vprasanje glede dolgorocnega investiranja, tako da tudi ce pade se za 20% v naslednjem letu, bo to cez 15 ali 20 let ze zdavnaj pozabljeno.

gruntfürmich ::

znupy je izjavil:

Zato pa sem napisal postopen vstop (recimo razdeljeno na naslednjih 12 mesecev). Prav tako je bilo vprasanje glede dolgorocnega investiranja, tako da tudi ce pade se za 20% v naslednjem letu, bo to cez 15 ali 20 let ze zdavnaj pozabljeno.

a res? si jasnoviden? nekateri indexi še po 30 letih niso prešli ATH. praktično jih ni veliko ki so!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Ne govorimo o kar nekem nišnem indexu, ampak o indeksu ki predstavlja ogromen delež ameriškega gospodarstva. Seveda obstaja tveganje. Kot tudi s hojo po pločniku. Stvari povsem brez tveganja imajo donos tam nekje okrog 0% ali pa še manj.

Kaj je tvoj nasvet, da ne boš povsem neproduktiven pri vprašanju avtorja? Vse nesti v gostilno?

bobby ::

nečesa nisem zasledil v zadnjih 28 postih in to je to, da pri skladih sta dve obliki stroškov. Vstopna ali izstopna provizija in na eno izvmed tehdveh še upravljalska provizija ki pa je tista, ki te ubije. govora je tu še +1,75% pa tudi do 4,5% in v primerjavi s stroški provizij v ETF se skrije. Še posebej v primeru, kot je nekdo omenil, obrestno obrestnega 1% računa.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

CoreySteel ::

Omenil sem, da zanalašč nisem omenil ostalih stroškov pri vzajemnih skladih, ker sem hotel prikazati, kako absurdno boljši so ETF-ji :) Ker vem da so tudi ponudbe, kjer ni vstopnih stroškov npr, pa da se ne bi kdo obesil na to slučajno.
Twitter: @CoreySteel_

Teal'c ::

Omenjeno je že bilo, da je smiselno kupovati USD ETFje z Irskim domicilom, zaradi nižjega withholding taxa na dividende. Kaj pa EUR ETFji, ki večinsko pokrivajo delnice evropskega trga - je v tem primeru kakšna bistvena razlika med Irskim in Luksemburškim domicilom? Predvidevam, da imajo EU države zelo podobne davčne sporazume z Irsko oz. Luksemburgom.

energetik ::

Sorodno vprašanje, kako je z npr. SLO vzajemci, če propade EUR? Si predstavljam, da se pač lastniški deleži preračunajo na novo valuto, npr. SIT?
Oz. bolj realno, da EUR potone še nižje, kako je potem z vrednostjo naložbe?
Sploh če gledaš npr. vzajemca, ki vlaga v npr. ameriške delnice - potem si predstavljam, da vrednost teh delnic v EUR nominalno naraste?
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: energetik ()

Podjetje je v nekem trenutku vredno kolikor pač je, pa naj bo to merjeno v dolarjih, eurih ali vrečah krompirja. Torej če vrednost eura napram dolarju še naprej pada, jih boš za neko ameriško podjetje rabil/dobil več.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: znupy ()
««
29 / 29
»
»»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
686133349 (964) Wolfie
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

505114347 (3923) estons
»

Davek na akumulirane ETF-je (strani: 1 2 )

558305 (4157) zelenizmaj
»

Kam investirati 100€ / mesec (Non-Crypto) (strani: 1 2 )

5421463 (10100) janez89

Več podobnih tem