» »

Vzajemni skladi n-tič

Vzajemni skladi n-tič

Temo vidijo: vsi
««
29 / 33
»»

enemon ::

Tody je izjavil:

A trading 212 smo pa nehal uporabljat?


Jaz ga še imam, aplikacija je top!

gruntfürmich ::

gargamel32 je izjavil:

Oseba bi rada poleg vloge v neke pametne ETFje, kjer pričakuje dober donos (5 do 10%)...

:)):)):))
reči ji da naj da glavo iz riti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

SP500 ima dolgoletno povprecje cca 7% z ze odsteto inflacijo. Glede na to, da je sedaj ze kar nekaj padlo od ATH ni slab trenutek za postopen vstop.

energetik ::

Razen če se pripravlja še na precej večji padec zaradi recesije...
vires in numeris

user4683 ::

Zato pa sem napisal postopen vstop (recimo razdeljeno na naslednjih 12 mesecev). Prav tako je bilo vprasanje glede dolgorocnega investiranja, tako da tudi ce pade se za 20% v naslednjem letu, bo to cez 15 ali 20 let ze zdavnaj pozabljeno.

gruntfürmich ::

user4683 je izjavil:

Zato pa sem napisal postopen vstop (recimo razdeljeno na naslednjih 12 mesecev). Prav tako je bilo vprasanje glede dolgorocnega investiranja, tako da tudi ce pade se za 20% v naslednjem letu, bo to cez 15 ali 20 let ze zdavnaj pozabljeno.

a res? si jasnoviden? nekateri indexi še po 30 letih niso prešli ATH. praktično jih ni veliko ki so!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

user4683 ::

Ne govorimo o kar nekem nišnem indexu, ampak o indeksu ki predstavlja ogromen delež ameriškega gospodarstva. Seveda obstaja tveganje. Kot tudi s hojo po pločniku. Stvari povsem brez tveganja imajo donos tam nekje okrog 0% ali pa še manj.

Kaj je tvoj nasvet, da ne boš povsem neproduktiven pri vprašanju avtorja? Vse nesti v gostilno?

bobby ::

nečesa nisem zasledil v zadnjih 28 postih in to je to, da pri skladih sta dve obliki stroškov. Vstopna ali izstopna provizija in na eno izvmed tehdveh še upravljalska provizija ki pa je tista, ki te ubije. govora je tu še +1,75% pa tudi do 4,5% in v primerjavi s stroški provizij v ETF se skrije. Še posebej v primeru, kot je nekdo omenil, obrestno obrestnega 1% računa.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

CoreySteel ::

Omenil sem, da zanalašč nisem omenil ostalih stroškov pri vzajemnih skladih, ker sem hotel prikazati, kako absurdno boljši so ETF-ji :) Ker vem da so tudi ponudbe, kjer ni vstopnih stroškov npr, pa da se ne bi kdo obesil na to slučajno.
Twitter: @CoreySteel_

Teal'c ::

Omenjeno je že bilo, da je smiselno kupovati USD ETFje z Irskim domicilom, zaradi nižjega withholding taxa na dividende. Kaj pa EUR ETFji, ki večinsko pokrivajo delnice evropskega trga - je v tem primeru kakšna bistvena razlika med Irskim in Luksemburškim domicilom? Predvidevam, da imajo EU države zelo podobne davčne sporazume z Irsko oz. Luksemburgom.

energetik ::

Sorodno vprašanje, kako je z npr. SLO vzajemci, če propade EUR? Si predstavljam, da se pač lastniški deleži preračunajo na novo valuto, npr. SIT?
Oz. bolj realno, da EUR potone še nižje, kako je potem z vrednostjo naložbe?
Sploh če gledaš npr. vzajemca, ki vlaga v npr. ameriške delnice - potem si predstavljam, da vrednost teh delnic v EUR nominalno naraste?
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

user4683 ::

Podjetje je v nekem trenutku vredno kolikor pač je, pa naj bo to merjeno v dolarjih, eurih ali vrečah krompirja. Torej če vrednost eura napram dolarju še naprej pada, jih boš za neko ameriško podjetje rabil/dobil več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Deyan ::

Kako to, da lahko kupujem Vanguard sklade pri IBRK, vsepovsod pa piše, da niso na voljo za evropejce? Uporabljate iShares ali Vanguard?

Alfonso ::

Ne vem kje ti to vseposod bereš. Marsikateri sklad od Vanguarda poroča v skladu z EU pravili in jih lahko kupujemo tudi v eu.

CoreySteel ::

Deyan je izjavil:

Kako to, da lahko kupujem Vanguard sklade pri IBRK, vsepovsod pa piše, da niso na voljo za evropejce? Uporabljate iShares ali Vanguard?

Vsi teli so na voljo za evropske kupce: https://www.justetf.com/en/find-etf.htm...
Ravno VWCE (Vanguard FTSE All-World UCITS ETF (USD) Accumulating) je eden najbolj popularnih. Če ne kar najbolj.
Twitter: @CoreySteel_

redtech ::

Deyan je izjavil:

Kako to, da lahko kupujem Vanguard sklade pri IBRK, vsepovsod pa piše, da niso na voljo za evropejce? Uporabljate iShares ali Vanguard?


Moraš gledati, da ima ETF v imenu UCITS.

BHawk ::

Kako pa imate na IBRK narejeno, da lahko kupujete ETF-je? Meni javi da nimam pravic za trade.

redtech ::

@BHawk išči *UCITS ETF, te lahko kupuješ v EU.

BHawk ::

Saj sem hotel kupiti VWCE pa mi javi to napako.

nebi ::

Za manj finančno pismene, ki nismo pripravljeni odpreti trgovalnega računa in kupovati ETFov in se ubadati s FURSom...
Ali se lahko pri vzajemnih skladih pogajam glede vstopnih stroškov in upravljavske provizije? Predvidevam, da se lahko, saj imajo na vsake toliko časa ponudbe kot so polovični vstopni stroški... Vprašanje je bolj za tiste, ki imate izkušnje, koliko lahko te stroške znižam? Npr. ali ima kdo "samo" 0,75% upravljavske provizije (namesto 2%)?

enemon ::

BHawk je izjavil:

Saj sem hotel kupiti VWCE pa mi javi to napako.


Po mojem moraš pokljukati države, z delnicami katerih imaš izkušnje (nekje v meniju je to, pokljukaj vse evropske).

energetik ::

nebi je izjavil:

Za manj finančno pismene, ki nismo pripravljeni odpreti trgovalnega računa in kupovati ETFov in se ubadati s FURSom...
Ali se lahko pri vzajemnih skladih pogajam glede vstopnih stroškov in upravljavske provizije? Predvidevam, da se lahko, saj imajo na vsake toliko časa ponudbe kot so polovični vstopni stroški... Vprašanje je bolj za tiste, ki imate izkušnje, koliko lahko te stroške znižam? Npr. ali ima kdo "samo" 0,75% upravljavske provizije (namesto 2%)?
Že omenjeno vloziš ko imajo akcijo vstopnih stroškov, za najnižjo upravljalsko provizijo pa poglej Generali Prvi izbor, mislim da okoli 0,9%.
vires in numeris

Zigerion ::

BHawk je izjavil:

Saj sem hotel kupiti VWCE pa mi javi to napako.

Nastaviti moraš trading permissione da lahko trguješ na Evropskih exchange-ih.

Tody ::

nebi je izjavil:

Za manj finančno pismene, ki nismo pripravljeni odpreti trgovalnega računa in kupovati ETFov in se ubadati s FURSom...
Ali se lahko pri vzajemnih skladih pogajam glede vstopnih stroškov in upravljavske provizije? Predvidevam, da se lahko, saj imajo na vsake toliko časa ponudbe kot so polovični vstopni stroški... Vprašanje je bolj za tiste, ki imate izkušnje, koliko lahko te stroške znižam? Npr. ali ima kdo "samo" 0,75% upravljavske provizije (namesto 2%)?


Sej ne da prodajam ampak skladi so trenutno za upravljavca super za stranke pa ne kaj dosti. Oni cepajo 2 procenta ne glede na vse. Recimo iconomi tega nima pa ce si priznamo ali ne je trenutno trg kriptota manj volatilen kot delnice. Tako kot manj podučeni kupujejo sklade je treba tam izbrati pravega skrbnika

Klac ::

Lep pozdrav, mene zanima kam bi bilo najbolje in najbolj sigurno vložiti 1500 eur in nato vlagati še po 50 eur usak mesec ali pa po 500 eur na pol leta za na dovgi rok. Nimam še nič izkušenj s tem in bom kmalu 18 let zato gledam kam, da bi dal svoj denar. Razmišljal sem o sp500 a sem s tem forumom ugotovil, da se bolj splača v kakšne ETFje, sem razmišljal tudi o IWDA, in me zanima če bi lahko dobil kakšen nasvet. Vsak odgovor je dobrodošel.

Mato989 ::

Klac je izjavil:

Lep pozdrav, mene zanima kam bi bilo najbolje in najbolj sigurno vložiti 1500 eur in nato vlagati še po 50 eur usak mesec ali pa po 500 eur na pol leta za na dovgi rok. Nimam še nič izkušenj s tem in bom kmalu 18 let zato gledam kam, da bi dal svoj denar. Razmišljal sem o sp500 a sem s tem forumom ugotovil, da se bolj splača v kakšne ETFje, sem razmišljal tudi o IWDA, in me zanima če bi lahko dobil kakšen nasvet. Vsak odgovor je dobrodošel.


Imaš ETF indexe ki sledijo Europe ipd... accumulating pol nimaš dividend za plačat...

Jaz pa sem se izbral 2 blue chip delnici ki menim da imata dolgoročen potencial in dovolj trdno zgodovino in vlagam tja ker imata dividende
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Alfonso ::

Klac je izjavil:

Lep pozdrav, mene zanima kam bi bilo najbolje in najbolj sigurno vložiti 1500 eur in nato vlagati še po 50 eur usak mesec ali pa po 500 eur na pol leta za na dovgi rok. Nimam še nič izkušenj s tem in bom kmalu 18 let zato gledam kam, da bi dal svoj denar. Razmišljal sem o sp500 a sem s tem forumom ugotovil, da se bolj splača v kakšne ETFje, sem razmišljal tudi o IWDA, in me zanima če bi lahko dobil kakšen nasvet. Vsak odgovor je dobrodošel.


Iwda bo kar prav za takšno varčevanje.

Klac ::

Alfonso je izjavil:

Klac je izjavil:

Lep pozdrav, mene zanima kam bi bilo najbolje in najbolj sigurno vložiti 1500 eur in nato vlagati še po 50 eur usak mesec ali pa po 500 eur na pol leta za na dovgi rok. Nimam še nič izkušenj s tem in bom kmalu 18 let zato gledam kam, da bi dal svoj denar. Razmišljal sem o sp500 a sem s tem forumom ugotovil, da se bolj splača v kakšne ETFje, sem razmišljal tudi o IWDA, in me zanima če bi lahko dobil kakšen nasvet. Vsak odgovor je dobrodošel.


Iwda bo kar prav za takšno varčevanje.


Hvala sepravi bi na degirotu kupil IWDA, me pa zanima še, sem gledal piše da plača dividendse ampak da se sami reinvestirajo če sem prav razumel, in a jaz potem lahko dvignem ta denar če bi hotel in še za koliko procentov lahko pričakujem rast na letni ravni mojega portfolia z IWDA.

Alfonso ::

Sklad je akumulirajoč - dividende, ki jih dobi od svojih naložb uporabi za nakup novih/povečevanje obstoječih naložb. S tem se povečuje premoženje sklada. Ti posebej dividend ne moreš dvigniti, lahko le prodaš del svoje naložbe v sklad. Koliko lahko pričakuješ v prihodnosti ne ve noben, lahko si samo pogledaš koliko je ta sklad prinesel v preteklosti in kako je bil v preteklosti volatilen.

https://www.justetf.com/en/etf-profile....

Kaj je volatilnost si recimo preberi tukaj:

https://www.investopedia.com/terms/v/vo...

Klac ::

Potem če prav razumem imam jaz dobiček le ko se cena sklada poveča, dividenti pa gredo v sklad in se tudi z njimi cena poveča, torej bi v zadjih 3 letih dobil 22.73% za naprej pa seveda nihče neve. A ni potem bolši sp500 ki izplača dividente poleg pa imaš prav tako še zaslužek od dviga cene sklada.

Gregor P ::

Sicer bi moral vsako leto FURS-u poročati o prejetih dividendah in to res nima smisla pri tako majhnih zneskih - ker tvoj cilj je, da varčuješ na daljši rok (najmanj 15 let).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Klac ::

Sepravi če se mi da vsako leto predividevam januarja poročat fursu se bolj splača sp500? Sj a nebi v roku 15 let vseeno več zaslužil z sp500

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klac ()

Alfonso ::

Kaj se je bolj splačalo si lahko za nazaj sam izračunaš. Vzami da bi teoretično imel dva sklada s povsem enakimi naložbami in stroški upravljanja, razlikovala bi se le po tem, da en izplačuje dividende, drugi pa jih sam investira. Ti bi dividende ki bi jih prejel od prvega porabil tako da bi kupil dodaten delež prvega sklada. Že po enem letu bi se ti bolj splačal sklad, ki sam reinvestira, saj bi moral ti, za dividende, ki si jih prejel plačati davek naši vrli državi (25%).

Govoriš o dveh različnih stvareh, ki nimajo veze z dividendami. sp500 je sklad usa delnic, iwda pa celoten svet. Ja, za 15 let nazaj je sp500 prinesel več, za naslednjih 15 pa ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfonso ()

Klac ::

A hvala, se mi zdi da zdaj bolj razumem, mislim da bom samo dal 1500e v iwda pa še sproti dodajal. Za iwda pa potem ni nobenih dodatnih davkov na dividente, predvidevam da samo na celotni zaslužek ob dvigu?

Alfonso ::

Ja, tudi poročaš samo takrat ko prodaš.

Klac ::

Supr najlepša hvala za razjasnitev in pomoč.

Mato989 ::

Jaz osebno menim da ce gres resno v to raje kupujes 1 delnico ali sp500 z dovidendami

Jaz delam tak da 2x letno kupim za 300 do 400eur ene delnice ki ima trenutno 6 postov dividendo in mam to namen delat 10 let ali 15 in zmes se kak cel regres 2k not zarinit da bi prisel do tega da bi letno dobil vsaj 1k ali 1.5k dovidend....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Klac ::

Tako sem tudi jaz računal ampak če je treba plačati 25% davka na devidente a se nebi potem bol splačal IWDA kjer se sami reinvestajo in nerabiš plačat davka za njih

Gregor P ::

Mato989 je izjavil:

Jaz osebno menim da ce gres resno v to raje kupujes 1 delnico ali sp500 z dovidendami

Jaz delam tak da 2x letno kupim za 300 do 400eur ene delnice ki ima trenutno 6 postov dividendo in mam to namen delat 10 let ali 15 in zmes se kak cel regres 2k not zarinit da bi prisel do tega da bi letno dobil vsaj 1k ali 1.5k dovidend....

… koliko potem znese vsakoletni davek na dividende glede na tvoj vloženi znesek?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lonsarg ::

Tudi brez davka ni dividenda cisto noben plus. Ni nobene razlike ce sam sebi izplacas tako da prodas ETF ki je reinvestiral dividende (akumulacijski) ali pa ce imas ETF ki jih po default izplacuje.

Zaradi davka pa je dividenda celo minus tak da definitivno akumulacijski ETF.

Spura ::

Vzajemni sklad ne placuje davka na dividende? So firme exempt?

Lonsarg ::

Slovenska zakonodaja v primeru takojsnega reinvestiranja dividend ne obracuna davka, ampak se more to reinvestiranje zgoditi takoj na nivoju ponudnika, ne sme biti dividenda vidna na racunu posameznika in sele potem reinvestirana.

Ta ista zakonodaja velja tako za tuje accumulating ETF kot razne slovenske sklade. ETF konec koncev je sklad (Exchange Traded Found).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Tudi brez davka ni dividenda cisto noben plus. Ni nobene razlike ce sam sebi izplacas tako da prodas ETF ki je reinvestiral dividende (akumulacijski) ali pa ce imas ETF ki jih po default izplacuje.

Zaradi davka pa je dividenda celo minus tak da definitivno akumulacijski ETF.


Nisem sel na nivo take podrobne analize

Bistven razlog zakaj sem se to odlocil je zato ker zelim nek del zneskov crpat prej kot v penziji in najlazje je to z dividendami na racun enega porocanja in placila 25%

Sploh pa ni nujno da acc ETF ima enak letni donos kot posamezna delnica dividende

Gregor P je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jaz osebno menim da ce gres resno v to raje kupujes 1 delnico ali sp500 z dovidendami

Jaz delam tak da 2x letno kupim za 300 do 400eur ene delnice ki ima trenutno 6 postov dividendo in mam to namen delat 10 let ali 15 in zmes se kak cel regres 2k not zarinit da bi prisel do tega da bi letno dobil vsaj 1k ali 1.5k dovidend....

… koliko potem znese vsakoletni davek na dividende glede na tvoj vloženi znesek?



Lani je bil 28 al nekaj takega evrov al 30 al tu nekje samo jaz sem zacel komaj 2021

Cilj je da bi se z vlozki prislo do tega da bi letno dobil vsaj enega 1.5k ali 2k dividend torej za en regres
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

user4683 ::

Saj lahko accumulating ETF crpas pred "penzijo" - prodas nekaj delnic. Razlika je da ce ga drzis ze vec kot 5 let, bos placal manj davka kot ce ven isto denarja potegnes z dividendo.

Ce racunas na 2k neto izplen cez 15+ let, bos pri dividendah drzavi dal 667eur. Ce bi vzel nek accumulating ETF bi slo pa drzavi 0eur. Tvoj portfelj bo moral biti za isti efekt torej 25% vecji. Da sploh ne racunamo se koliko si ze na poti do tam izgubil portfelja zaradi davkov, ki si jih placeval za dividende.

Niso potrebne ne vem kako kompleksne analize, da ugotovis da je nekaj, kar cez celotno dobo crpanja zahteva 25% davek, precej drazje, kot nekaj, kar po dolocenih letih pade na 20, 15, 10, 0%. Hkrati pa imas pri drugi opciji se moznost, da crpas (in morda placas davek) samo takrat, ko potrebujes, ne pa vsake 3 mesece, ko se firma spomni, da ti da nekaj dividend.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Mato989 ::

user4683 je izjavil:

Saj lahko accumulating ETF crpas pred "penzijo" - prodas nekaj delnic. Razlika je da ce ga drzis ze vec kot 5 let, bos placal manj davka kot ce ven isto denarja potegnes z dividendo.

Ce racunas na 2k neto izplen cez 15+ let, bos pri dividendah drzavi dal 667eur. Ce bi vzel nek accumulating ETF bi slo pa drzavi 0eur. Tvoj portfelj bo moral biti za isti efekt torej 25% vecji. Da sploh ne racunamo se koliko si ze na poti do tam izgubil portfelja zaradi davkov, ki si jih placeval za dividende.

Niso potrebne ne vem kako kompleksne analize, da ugotovis da je nekaj, kar cez celotno dobo crpanja zahteva 25% davek, precej drazje, kot nekaj, kar po dolocenih letih pade na 20, 15, 10, 0%. Hkrati pa imas pri drugi opciji se moznost, da crpas (in morda placas davek) samo takrat, ko potrebujes, ne pa vsake 3 mesece, ko se firma spomni, da ti da nekaj dividend.


Seveda lahko prej črpaš... meni pač te fore da sklad reinvestira in nato kao raste vrednost sklada niso najbolj všeč iz zasnovnega vidika... drugo je če bi sklad tebi dal dodatne točke/dele delnic in bi se iz tega vidika povišala vrednost.

Kakor pač komu.

Vse imaš prav, kaj pa če vlada spremeni zakon glede ETFjev >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

user4683 ::

Kaj pa ce se dvigne obdavcitev dividend (kar je IMO bolj verjetno)? Kaj pa ce pade nek medium sized komet? Pravila so trenutno taksna in po teh pravilih je accumulating precej boljsi saj ima visji donos zaradi takojsnjega reinvestiranja neobdavcenih dividend.

CoreySteel ::

"Ni mi všeč ta fora, ki (generalno gledano) prinaša več denarja, zato bom izbral varianto, ki mi (generalno gledano) prinese manj denarja." :D
Twitter: @CoreySteel_

J.McLane ::

Spura je izjavil:

Vzajemni sklad ne placuje davka na dividende? So firme exempt?


Ne niso exemp, sklad plača davek na dividende tam kjer ima sedež, ugani kje ima večina evropskih skladov sedež: Irska.

Ampak ti potem isto plačaš še davek na dobiček ob odsojitvi točk ETFja, ker reinvestiranje dividend pomeni za toliko višjo vrednost samega ETFja.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

Mato989 ::

CoreySteel je izjavil:

"Ni mi všeč ta fora, ki (generalno gledano) prinaša več denarja, zato bom izbral varianto, ki mi (generalno gledano) prinese manj denarja." :D


Ne pač nimam rad teh skladov ki sledijo XYX delnicam ali čemurkoli...

Če bi bil acc sklad za 1-2 delnici bi bilo zanimivo tako pa raje sam cherry pickam delnice in imam višji plus ali pa tudi višjo izgubo overall..

Recimo delnico ki sem sam izbral ima od moje nabavne cene višjo rast kot celoten sklad...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

user4683 ::

Statistično gledano boš imel na dolgi rok precej verjetno nižji donos kot nek široko razpršen sklad. :))
««
29 / 33
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752180980 (4199) onka
»

Kje kupiti svetovne delnice in kako je z imetništvom?

Oddelek: Loža
172633 (733) JankoR
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547144369 (9072) Thomxy
»

Optimizacija portfelja

Oddelek: Loža
222482 (1223) Skull_
»

Davek na akumulirane ETF-je (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5513600 (9452) zelenizmaj

Več podobnih tem