» »

Odklenjenost procesorjev

Odklenjenost procesorjev

Klemenn ::

Neki me zanima. Amd-jevi proci se recimo ``zlahka˝˝ odklenejo. Medtem ko za intela do zdaj še ni noben pogruntal kako odklenit. Ali se bo to nadaljevalo? Da bo imel AMD ``odklenjene´´ proce, intel pa zaklenjene? Zakaj jih intel preprosto ne odklene? Njegova prodaja bi se ZAGOTOVO povečala! Glejte samo, kaj dosegajo z njihovimi proci, brez odklenjenega množilnika! :\

Kaj vi mislite o tem?

Oz. ali amd res sploh ne najde prave rešitve kako zaklenit procesorje ali je to neke vrste skrito namerno dejanje, ki pa se ga boji priznati=?

the_unborn ::

a ni blo receno, da ma Intel zato zaklenjene, da sestavljalci compov ne bi goljufali:\

Klemenn ::

in zaka jih nima potem tut amd, ka je težkega naredit to pri nforce 2platah? :\

the_unborn ::

ce bi jih se AMD zaklenu, bi se prodaja drasticno zmanjsala, vsaj s strani navijalcev:)

Zgodovina sprememb…

njok ::

Ne vem ce nas je navijalcev toliko, da bi se kaj poznalo. Poglejte samo rezultate prejsnjih anket, zalostno.

Azrael ::

AMD večino procesorjev proda domačim kupcem. Če ti procesor navijejo in se jim zato računalnik sesuje, je to samo njihov problem. Intel pa večino procesorjev proda firmam kot so npr. HP, Toshiba ali Dell.
Tu so se vmešale "tovarne", kjer so navijali in spreminjali oznake na njihovih procesorjih, ko so ti še bili odklenjeni - prvi Pentiumi. Če so taki sfrizirani procesorji prišli v računalnike s poreklom in so bili nekateri od teh računalnikov nestabilni, je bila to velika sramota, strošek in težava za proizvajalca in Intel. Zaklenjen množilnik je to nevšečnost odpravil, če pa navijaš FSB se pa to pokaže že takoj na začetku in takoj veš koliko je ura.
Če bo AMD s 64 bitniki zaplul v profesionalne vode bodo tudi njegovi procesorji zaklenjeni, ker drugače ne bo imel miru pred hardwarskimi pirati.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

schurda ::

njok, moram reči., da me je zelo zelo presenetilo kar sem sem videl. Vsi sprašujejo kako se navija, potem pa vprašaš folk, pa nobeden nima navitega računalnika. Pravi paradox po moje.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Gandalfar ::

'vsi'? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU mate in utemeljite zakaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23923152 (14932) 54j0
»

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče ..... (strani: 1 2 3 499 100 101 102 )

Oddelek: Strojna oprema
5088255515 (88177) x45
»

Intel Core i7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
6611228 (6571) rgv45vg4t335
»

Ambiciozni načrti AMD-ja

Oddelek: Novice / Rezultati
354002 (2848) frudi
»

NOVI Amd Duron 1,8 Mhz - nima zaklenjen množilnika !

Oddelek: Strojna oprema
181869 (1443) jest10

Več podobnih tem