» »

Jeeeeeeeeee

Jeeeeeeeeee

The B ::

Po nekajčasovnem obotavljanju sm se koncno odlocu in sm si kupu 1700+! Prej sm mel 2000+ palomino. ;( pa še zaklenjen je bil. Izkazal se je da je bla odločitev pravilna. Zdej dela pri 2, 0 ghz. Brez povečevanja voltaze. (hvala shkorc! )
mam pa vseen eno vprasanje. Sandra pravi da je po burn-in wizard-u 54 stopinj bios pa da jih je šestdeset. Kera je prava? Pa v sandri piše tud da je deljitel (fsb 166) 4. A je to možno? Pa še to, sandra meša moje temperature in hitrosti ventilatorjev. A se da kej narest? Ok tri vprašanja. :))
aja, mam pa:
athlon xp 1700+ @2. 0 ghz
qdi kudoz 7e/333 x 6a (via kt333)
geforce 4 mx440 @300/465
hvala!
  • polepsalo: OwcA ()

OwcA ::

Sandre ne gre jemati preveč resno.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Clemento ::

Sanda+ra bere temperature iz biosa zato ne vem zakaj bi je ne bilo resno jemati.
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

OwcA ::

Zato ker ni vedno ravno uspešna pri svojem početju, delitelje naprimer bolj ugiba (in to slabo), senzorje pa tudi po neki svoji logiki določi.
Za tovrstna opravila se posega po MBM.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

shuttle ::

Vprašanje vsem:Doma mam PIII495 (450MHZ).
Zanima če se ga da še kej navit.Če ma kdo kakšno mnenje, naj mi prosim pošlje e-mail nashhutle@yahoo.com
Drgač si bom pa itak kupu AMD 2400+MHz

Phoebus ::

PIII-450 dela komot na 510 z originalnim hlajenjem ce mas pravo plato in lahko nastavis na 113 fsb. Pa ram mora prezivet.
Vec nisem sel, ker se je s stock hladilnikom zacel cudno pregrevat :D

The B ::

Hja. Tud MBM ni dobr. Tm sm najdu 4 senzorje od katerih je eden kazal 1xx minusa, en 43, en 75, en pa 39. To vse skupi pa je blo pri xp 2000+. Pa še bios mi ni več prav kazal ko sm mel MBM inštaliran (cpu temperatura se ni več spreminjala skoz je bla 60). Noben pa ni odgovoru na vprašanje. Ne vsi na enkrat! :))
Ok mal sm se zmotu. Tko je blo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: The B ()

MALJUTKA ::

The B:

Nastavitve, nastavitve in se enkrat nastavitve v MBM ! Cisto nic se ti ne bo avtomatsko ob instalaciji programa nastavilo, ampak moras sam definirat tako imena senzorjev kot dividerje za ventilatorje, pravilno moras nastaviti tudi kateri temperaturni senzor naj ti kaj kaze. Namrec ne more ti temperaturni senzor za disk kazat temperaturo procesorja, ceprav si ga poimenoval naprimer "Tprocesor" in obratno. Zato ti pa kaze cudne temperature. Preberi si pomoc v MBM; tam lahko zves cisto vse.
BtW: Normalno je, da imas v BIOS-u visjo temperaturo za par stopinj kot v vinsih, saj vinsi v idlu softversko hladijo procesor, kar pa se v BIOS-u ne dogaja.
Kar vprasaj ce ti se kaj dela probleme.

The B ::

MBM definitivno ne mara moje plate. Se enkrat sm instaliru MBM, dolocu senzorje pa je blo tko k prej. 39, 50, -55, 78. In nobena tamperatura se ni spreminjala (razen 78 je najprej 43 pol pa takoj rata78). Pa se sandra je zacela kazat cpu 78 in plata 39. Pa sm zalaufu Burn-in Wizard in nobena temperatura se ni spremenila. Pri obeh programih. Tko da sm zdej MBM spet dol dal. A obstaja se ksn drug program?

kihc ::

SpeedFan 4.05

Poišči malo po internetu, sam sem ga dobil z enega PcFormatovega Cd-ja

The B ::

Pa se to. Zdej mi procesor dela 166*12. Ce dam na 12.5 se sicer zbudi ampak ne pride do windows-ou. Verjetn bi blo treba povisat voltazo? Problem pa je ker moja zelo dobra plata ne podpira visanja voltaze in bi mogu to narest fizicno na procesorju. Pa se 12.5 je najvisji mnozilnik ki ga podpira. Zanima pa me ce se mi splaca? (Vem da je relativno ampak vseen povejte kaj VI mislte)

OwcA ::

Seveda se splača. :)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

The B ::

OwcA: Ta odgovor je bil pricakovan! :D
Speed fan pokaze 4 temperature: Temp 2: 38, Temp 1: 49, Temp 1: 50, Temp 3: -55. Ce obremenim procesor se povecata obe enki kar verjetn pomen da je to procesor (maticna plosca pa vgrajen senzor?). Zdej sm si itak odgovoru na vprasanje. :D
Zgleda da tud sandra neki ve! Sicer prav da je 38 procesor in 50 plata ampak vseen.
Hvala! B

ssokec ::

jst mam pa celerona 433MHz in mi stabilno dela že 2 leti na 541MHz z originalnim hlajenjem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD in SMART temperatura

Oddelek: Strojna oprema
211172 (909) Damjan Jagar
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017621 (5411) the_unborn
»

Program za preverjanje temperature procesorja

Oddelek: Navijanje
172100 (1775) Overlord
»

MOj Celeron 366

Oddelek: Navijanje
10805 (663) Cako
»

Voltaža dovoljena prek Voltage moda!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
11793 (684) ChiefThunder

Več podobnih tem