» »

Povezava računalnika z TV-jem

Povezava računalnika z TV-jem

WallSreet ::

Ok mi lahko nekdo razloži kako se poveže računalnik z TV-jem? Sicer sem znam povezati vendar sem pozabil (še sam ne vem kako mi je to uspelo). Ponavadi sem HDMI kabel rabil predvsem zato da sem lahko preko njega gledal filme vendar sem si potem kupil zunanji disk tako, da kabla nisem rabil več in tako celoten postopek pozabil. Imam HDMI kabel ki je trenutno vezan na tv in T2 (tisto črno škatlico). Kabel izklopim iz T2-ja in ga priklopim v računalnik vendar mi ne zazna povezave. Pa sem probal preko HDMI1 HDMI 2 HDMI3 pa še vedno isto. Ni povezave? Torej kje je fora?

Zanima me še nekaj: Kako zgleda hdmi kabel ali sta oba konca enaka: kot recimo tale na sliki:




Ali je tale pravi?


Ko vpišem v google HDMI kabel mi vrže ven dva različna kabla...
  • zavaroval slike: Mavrik ()

NemMy ::

Prvi je pravi. Drugi je HDMI-VGA kabel. Ce se ne motim. Meni normalno dela povezava racunalnika s TV prek HDMI kabla. Tudi ce bi uporabil kable kot je na drugi sliki, bi moralo delati, edino zvoka ne bi imel na TV zvocnikih.

WallSreet ::

NemMY

Tistega na prvi sliki imam tudi sam in je trenutno vklopljen v tv enkrat in v tisto črno škatlico (za T2). Ko želim povezati računalnik in tv zaslon enostavno HDMI kabel potegnem iz tiste črnce škatlice in ga vklopim neposredno v računalnik tako da sta zadevi povezani. Vendar mi tv kljub temu javi da kabel ni priključen HDMI1

in da naj

1. Preverim kabelske priključke in nastavitve vhodne naprave

2. Pritisnite gumb SOURCE na daljinskem upravljalniku da izberete povezano vhodno napravo.

Enostavno ne razumem zakaj ne deluje. Sem šel tudi pod nadzorno ploščo in mi ne ponudi druge izbire ampak samo to:


Recimo na spodnjem posnetku pri 1:00 mu lepo prikaže drugi ekrat meni pa ne...

anketar ::

jou men tud večkrat ne zazna tv povezave, edina rešitev je da obrnem hdmi kabl, tist, ka je prej bil v laptopu prklipom v tv in obratno in res mi ni jasno, kako ga pol zazna tv ampak jebiga važn da dela

WallSreet ::

Sem obrnil pa še vedno ne zazna :(

Zdi se mi čudno predvsem zato ker mi je vedno delalo normalno in povsem enostavno.

Evo še slika.

En konc HDMI kabla je v TV-ju (HDMI1)

Drugi konec pa v tej črni škatlici


Iz škatlice HDMI kabel odstranim in ga priklopim na računalnik. In zgodi se nič.

Potem probal pri TV-ju HDMI kabel vklopiti v HDMI2, HDMI3 pa še vedno nič...

Na zaslonu se mi pojavi opozorilo da ni vzpostavljene povezave...

TOP ::

Sevada ne ker je trena omogočit v nastavitvah od grafe,kaj češ da naredi.

Yossarian ::

Povsem enak problem imam tudi jaz.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

BorutK-73 ::

WallSreet je izjavil:

Enostavno ne razumem zakaj ne deluje. Sem šel tudi pod nadzorno ploščo in mi ne ponudi druge izbire ampak samo to:

Si probal "detect"?

NemMy ::

BorutK-73 je izjavil:

WallSreet je izjavil:

Enostavno ne razumem zakaj ne deluje. Sem šel tudi pod nadzorno ploščo in mi ne ponudi druge izbire ampak samo to:

Si probal "detect"?



naceloma bi po uporabi "detect" funkcije PC moral zaznat novi display. Na tole sem vceraj cist pozabil.

Yossarian ::

Jaz sem probal, pa mi ne zazna
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Gapi ::

Če se malo poigrate z zaporedjem vklaplanjem naprav vam mogoče celo rata. Načeloma je tako da prvo vklopiš tv nato računalnik. Če pa imaš poleg HDMI vklopljen še kateri drugi kabel v računalnik potem bo treba ročno to nastavit v nadzorni plošči.

Edit od tu dalje >

Drugače pa trema že obstaja: PC na TV - splošni nasveti
No person is rich enough,to buy back his past.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

DeeJay ::

Mogoče morš na računalniku ročno nastavit kam naj ti usmeri signal.
Kakšen računalnik imaš?

WallSreet ::

Yossarian je izjavil:

Jaz sem probal, pa mi ne zazna


Enako tudi meni včeraj. Sem kliknil na "detect" i nse ni zgodilo nič.

Gapi je izjavil:

Če se malo poigrate z zaporedjem vklaplanjem naprav vam mogoče celo rata. Načeloma je tako da prvo vklopiš tv nato računalnik. Če pa imaš poleg HDMI vklopljen še kateri drugi kabel v računalnik potem bo treba ročno to nastavit v nadzorni plošči.

Edit od tu dalje >

Drugače pa trema že obstaja: PC na TV - splošni nasveti


No bom probal zdajle pa da vidim če bo ratalo...

DeeJay je izjavil:

Mogoče morš na računalniku ročno nastavit kam naj ti usmeri signal.
Kakšen računalnik imaš?


Hedy je znamka računalnika. Ne najdem nobene slike v google da bi ti lahko zalepil...

Kako pa se ročno nastavi? hvala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

WallSreet ::

Evo ne boste verjeli kje je bil problem. Zadaj za računalnikom sem imel še eno HDMI luknjo vendar je bila čisto spodaj tako da jo skoraj ni bilo mogoče opaziti :)). Zdaj sem priklopil in mi poveže vendar imam zdaj nov problem in sicer mi pokaže samo namizje brez ikon in miške. Pokaže mi zgolj 3 ikone čeprav je moje namizje na računalniku polno ikon....

Edit: Miško mi zazna vendar mi ne pokaže namizja da bi lahko kliknil in izbral igro ki jo želim igrati? Kje je problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

loveJDM ::

Zdaj maš dva ekrana vkloplena?tv pa monitor?Potem pod nastavitvami nastavi da hočeš polno sliko na drugem zaslonu,ker sedaj imaš samo podaljšek monitorja kao.

pa reslucijo si nastavi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

WallSreet ::

loveJDM je izjavil:

Zdaj maš dva ekrana vkloplena?tv pa monitor?Potem pod nastavitvami nastavi da hočeš polno sliko na drugem zaslonu,ker sedaj imaš samo podaljšek monitorja kao.

pa reslucijo si nastavi


Sem naredil tako kot si napisal :) Zdaj dela tako kot mora :)

hvala vam srečne praznike vsem skupaj :)

borut_p ::

V glavnem - imas rac z graficno na maticni plosci in loceno dodatno graficno. Monitor je vtaknjen v dodatno graficno, onboard je izkljucena. Zato je ni potegnilo. Lahko jo v biosu okogocis samo lahko da bo medlo.
Ce ti zdej dela pusti pri miru :)

kriko07 ::

Zdravo.
Imam Smart tv,odzadaj je priklop za LAN. Rad bi povezal televizijo in računalnik vendar nevem z katerim kablom. Lahko z navadnim UTP-jem?
To vezavo bi potreboval samo zato, da bi lahko neposredno poslal film iz računalnika na televizijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko07 ()

smacker ::

TV priklopi na ruter (lahko LAN ali z wifi) potem pa iz računalnika preko DLNA predvajaš film. Novi winsi (menda od 8 dalje) imajo že v media playerju vgrajeno to funkcijo. Druga opcija je povezava računalnika in TVja s HDMI-jem. To pride v poštev, če je kratka razdalja (do 5m kabla). Potem se TV uporablja enako kot dodaten monitor ali diaprojektor - gor se pošlje kakršnakoli slika iz grafične kartice, torej lahko tud kako FIFO odigraš ;)

ST-777 ::

smacker je izjavil:

... Druga opcija je povezava računalnika in TVja s HDMI-jem. To pride v poštev, če je kratka razdalja (do 5m kabla).
Razdalja je lahko daljša, povezal sem računalnik in TV s HDMI kablom dolžine 15 m in ni bilo problemov s prenosom slike in zvoka.

kriko07 ::

Vse dela,težava je le v tem,saj ne pokaže podnapisov,čeprav so v dadoteki?

filips ::

Ali lahko preko DLNA prenašaš tudi sliko v živo (kot da bi imel povezano preko HDMI kabla)?

smacker ::

ST-777 je izjavil:

smacker je izjavil:

... Druga opcija je povezava računalnika in TVja s HDMI-jem. To pride v poštev, če je kratka razdalja (do 5m kabla).
Razdalja je lahko daljša, povezal sem računalnik in TV s HDMI kablom dolžine 15 m in ni bilo problemov s prenosom slike in zvoka.

Lahko že, samo jaz ne dam 50eur za kabel ;)

Nikonja ::

DLNA in slika v živo žal ne gre, lahko vzameš Chromecast in ga vštekaš v TV potem lahko delaš kaj hočeš.

ST-777 ::

smacker je izjavil:

ST-777 je izjavil:

Razdalja je lahko daljša, povezal sem računalnik in TV s HDMI kablom dolžine 15 m in ni bilo problemov s prenosom slike in zvoka.

Lahko že, samo jaz ne dam 50eur za kabel ;)
HDMI kabel 10 m stane 15,40 €. Mene je prišel 15 m kabla HDMI okrog 20 €, ker so takrat ravno imeli akcijo za ta kabel.

Goobay HDMI mrežni kabel 10 m: https://www.mimovrste.com/kabli-hdmi/go...

90anze ::

A je možno povezat računalnik in TV S kablom USB - HDMI. pa da bo dobro delovalo, ker nimam na računalniku vhoda HDMI.

Machete ::

Težko. (Verjetno pa misliš, da nimaš izhoda na računalniku?)
Najcenejša in 100% rešitev ti je ena rabljena grafična ki ima HDMi izhod. Dobiti bi jo moral v rangu 15-20EUR

Tile konverterji pa ne vem kako delujejo. http://www.ebay.com/itm/Durable-USB-3-0...
Očitno se da.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

90anze ::

Hvala. Ja imaš prav izhoda in ne vhoda. bom najprej preizkusil s konvektorjem na to sem že mislil, če pa ne bo šlo pa grafična (samo nebi rad prenosnika odpiral)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 90anze ()

Machete ::

Aja prenosnik je. Daj potem raje dvi to Hdmi vzemi, če imaš vsaj dvi izhod. http://www.ebay.com/itm/10FT-High-Speed...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

90anze ::

ja imam dvi, samo sem nekje zasledil da so potem težave s zvokom( da se zvok ne prenaša)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 90anze ()

Invictus ::

90anze je izjavil:

ja imam dvi, samo sem nekje zasledil da so potem težave s zvokom( da se zvok ne prenaša)

DVI je HDMI brez zvoka.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gapi ::

Nekatere grafične podpirajo zvok preko DVI. Poglej če imaš kako zvočno kartico HDMI.
No person is rich enough,to buy back his past.

90anze ::

Hvala vsem trem, si bom najprej sposodil oba konvektorja pol bom pa videl, kaj bo bolš.

kriko07 ::

Kako lahko nastavim podnapise na TV. Namreč naredil sem Domačo skupino, vendar na TV ne bere podnapisov.

jb_j ::

nazadnje ko sem testiral DLNA ni podpiral podnapisov.

je pa že nekaj časa od tega.

borut_p ::

Tv ne dekodira. Jaz uporabljam en simpl program za zdruzitev videa in podnapisov in potem predvajam nov file

kriko07 ::

Kaj pa če računalnik in TV povežem z kablom?

ST-777 ::

kriko07 je izjavil:

Kaj pa če računalnik in TV povežem z kablom?
Seveda lahko računalnik in TV povežeš s HDMI kablom, če imaš na računalniku HDMI izhod in na TV HDMI vhod.

kuall ::

napiše se s tv ne z tv . čudak. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

borut_p ::

Odvisno kaksno imas tv in graficno. Men je na 1080tv delal kul, na 4k imam pa ful laga in sem sel sedaj na streaming

kriko07 ::

Mislil sem z LAN-kablom. Naredil sem takole, vendar mi ne delajo podnapisi.

mp5 ::

Pozdravljeni!

Rad bi naredil prenos slike in zvoka iz računalnika na TV. Moja matična plošča je https://www.cnet.com/products/abit-ab9-... , zvočna kartica je https://www.comx-computers.co.za/downlo... , TV pa je Panasonic TH42PX80. Na računalniku imam nekaj računalniških iger (2D), ki bi jih rad z otrokoma igral/predvajal preko TV-ja. Prosim za nasvet. Hvala in lp.

Stari89 ::

Tale matična nima video outputov, tko da sklepam da imaš zraven še grafično kartico. Pomagalo bi, če jo navedeš.

Navedi še operacijski sistem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stari89 ()

mp5 ::

Grafični kartici sta ati radeon 5900 v Crossfire načinu, OS je Windows 10. Hvala

Popravek: grafični kartici sta Ati radeon 5970.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mp5 ()

Han ::

Za prenos slike rabiš ustrezen DVI-HDMI adapter in HDMI kabel, za prenos zvoka še ustrezen avdio kabel. Če bo delovalo, je pa drugo vprašanje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mp5 ::

A bi tole delovalo? Zdi se mi, da ima grafična omenjeni priklop.

https://www.altstore.si/lenovo-mini-dis...

Han ::

Načeloma bi, je pa odvisno tudi od HDMI priključka na TV... Si že kdaj priklopil kakšen računalnik ali drugo podobno napravo na TV prek HDMI?

mp5 ::

Priklopil sem TV box U1 Minix.

ST-777 ::

mp5 je izjavil:

Rad bi naredil prenos slike in zvoka iz računalnika na TV.
Brezžično? Na tablico, ki je v bistvu računalnik, sem naložil free program Castto in lahko prenašam sliko in zvok brezžično iz tablice na TV, prihaja pa do prekinitve v sliki in zvoku, zato priporočam povezavo računalnika in TV s HDMI kablom. Seveda mora imeti računalnik HDMI izhod in TV HDMI vhod. Kabel HDMI omogoča predvajanje slike in zvoka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ST-777 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963560746 (75) anjica
»

HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5110784 (3349) acookook
»

Povezava s HDMI kablom

Oddelek: Zvok in slika
287757 (7133) ST-777
»

DVI(PC)--->HDMI(TV) ni zvoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6321276 (10388) BorutK-73
»

PC povezava na TV

Oddelek: Zvok in slika
314920 (4588) roadruner

Več podobnih tem