» »

Popravilo, prenosnik

Popravilo, prenosnik

Johnny QJ ::

želim popraviti prenosnik Acer (star 4 leta) in ga uporabljati za rezervo, ker je še kar soliden (i7 procesor)


problem je, da ima na ohišju počen zglob tam med ekranom in glavnim delom.. tisti del ki drži laptop skupaj pri odpiranju/zapiranju...

pozna kdo kakšen servis v okolici maribora kjer bi to znali popraviti?


hvala

MIHAc27 ::

To bo treba menjati ohišje....popravila ( razna limanja) so ponavadi le začasna.

737 ::

Lahko da je poškodovan le tečaj. Na Ebayu se dobi nadomestne. Če so potrgane matice iz ohišja, bo treba zamenjati ta del. Včasih se najde tudi na Bolhi ustrezen kompletni nedelujoči prenosnik.

mulc007 ::

Kolega je dal pred kratkim za popravilo 150€. Poleg tečaja je bil zamenjan še pokrov displeja.

DePalmo ::

Najprej je treba laptop razkopat da se vidi kaj je uničeno in šele nato se tuhta o popravilu. Če si vešč šraufanja, naredi točno to in preglej kaj je uničeno in naredi spisek. Nato pa na bolho ali ebay in preglej cene, takrat se odločiš če se ti splača ali ne. Ponavadi se ne ...

solatko ::

Če je pant postal trd, je potrebno zamenjat pant in spodnji ali zgornji del ohišja, saj potrga plastiko z maticami. Glede na to, da je zadeva sorazmerno nova, moraš nabavit original dele, kar pa zna bit drago.
Razmisli raje o uporabi spodnjega konca, kot namizni PC, enostavno snameš pokrov z display-em in priključiš zunanji monitor. Takega kot je ne uporabljaj, saj z vsakim odpiranjem in zapiranjem kriviš matično ploščo, ki zna posledično počit in boš prenosnik vrgel stran.

Sicer pa poglej za kakšnim ohišjem na eBay.
Delo krepa človeka

showsover ::

uporabi service manual za pravilen postopek, sam presravfam vse notesnike, sem pa res (zal!) na enem unicil zif connector, ker je pamet zaostajala

mzakelj ::

solatko je izjavil:

Če je pant postal trd, je potrebno zamenjat pant in spodnji ali zgornji del ohišja, saj potrga plastiko z maticami. Glede na to, da je zadeva sorazmerno nova, moraš nabavit original dele, kar pa zna bit drago.
Razmisli raje o uporabi spodnjega konca, kot namizni PC, enostavno snameš pokrov z display-em in priključiš zunanji monitor. Takega kot je ne uporabljaj, saj z vsakim odpiranjem in zapiranjem kriviš matično ploščo, ki zna posledično počit in boš prenosnik vrgel stran.

Sicer pa poglej za kakšnim ohišjem na eBay.


Hm, ni potrebno menjati panta, ampak samo vijak za odvit in mogoče prečistit tisti del, pa malo namazat, pa je spet za par let. Če je pa odtrgalo s ohišja pa se da še zmerom rešiti. Potrebuješ stekleno tkanino in epoxy. Kako se pa naredi pa ne povem, naj vsak potuhta ....

solatko ::

mzakelj - Marsikaj se da in, če bi OP vedel kako, verjetno nebi spraševal na forumu. Piši mu na zasebno in mu povej ceno, za katero mu zrihtaš zadevo. Po navadi so panti tako narejeni, da jih ne moreš zrahljat, ko postanejo skoraj nepremični, zato je najboljše dat tistih 6-7€ za novega, seveda ne eBay ne na slovenskem servisu, ki ti ga zaračuna x10.
Delo krepa človeka

mzakelj ::

Ja pri nas pridejo direkt s factory kosi, zato so tako dragi. Ebay pa je kitajska. Sej izvor je verjento isti, pot pa druga... Se pa da tisti šrauf ravno toliko spustit da se premika, potem pa namažeš in "pregoniš" po domače. Je pa res da čisto razstavit ne moreš ker je zatolčen ponavadi na koncu. Kar nekaj sem jih tako popravil. Kar je teh zadev se lahko zmeniva poslovno, privat ne delam več tega... Je enostavno preveč, da bi na šihtu to 8 ur delal, pa še doma... No go ..

Johnny QJ ::

vbistvu je v mojem primeru malo počila plastika okoli kovinskega tečaja, tako da bo verjetno malo bolj zoprno za popravit. verjetno kakšno lepljenje najprej

solatko ::

mzakelj - Pred leti sem rabil en hladilnik za HP-jev prenosnik in so v Trzinu za rabljenega hoteli 80€, iz francoskega HP servisa pa sem jih dobil free shiping za 13€, v treh dneh po plačilu. Tam sem potem naročal vse kar je bilo potrebno za HP-je, edino display-ev niso imeli, sem pa zato dobil kar nekaj SLO tipkovnic.
Tudi sam sem naročal v tovarnah in približno vem, kakšne so cene pa tudi to, koliko časa traja, da pride roba.

Johnny QJ - Plastika je počila, ker ti je iz spodnjega dela ohišja, potrgalo matice in ti sedaj dviguje zgornji del. Priporočam ti, da razkoplješ in čim prej urediš, saj ti zna deformirat matično ploščo in boš moral vse skupaj vreči stran.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Servis prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
404905 (1389) MIHAc27
»

Katero trgovino izbrat za nakup delov za laptope?

Oddelek: Kaj kupiti
6887 (641) solatko
»

Lenovo servis

Oddelek: Pomoč in nasveti
122033 (1762) Andrejpan
»

Dell n5030 "umrl" na mizi

Oddelek: Pomoč in nasveti
172109 (1418) menjalnik
»

Popravilo prenosnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
112252 (1731) Šimpanz

Več podobnih tem