» »

Resolucija in osvežitev

Resolucija in osvežitev

strom_15 ::

Pozdravljeni.

Imam grafično kartico HD4870 (1 GB). (vem, da je ima že kar nekaj let). Ker na tem računalniku ne igram iger in ga potrebujem le za ogled filmov (1080p) mi ta kartica zaenkrat ustreza.

Imam pa eno težavo, na kartico imam priključeno TV in rač. monitor. Monitor je na priključku DVI (številka 2), TV je na DVI (ki ima vmesnik DVI2 HDMI (originalni od ATI, ki sem ga dobil ob nakupu kartice in predvaja tudi zvok).

Na stari TV sem lahko prosto spreminjal resolucijo in osvežitev slike (različne frekvence osvežitve), sedaj ob novem Tv pa tega več ne morem. Načim računalniški monitor pa še vedno lahko spreminjam resolucijo in osvežitev. Imam win10 pro in pri stari Tv ni bilo težav z nastavitvijo resolucije in osvežitev tu pri novi je pa na nastavitvah na računalniku le pod zaslon ena pri resoluciji sivo območje (nimaš možnosti menija za spremembo resolucije pri ekranu 2 pa imaš saj je nanj prikljopljen rač monitor). ČE zamenjam prikop Tv in ekrana na grafični kartici je se ponovno na ekranu da nastavljat resolucija pri Tv pa ne. Žal gonilnikov na spletni strani od AMD za mojo kartico za windows 10 ni in imam tako potem vse gonilnike že od Windowsov.

Ali mi lahko kdo pomaga zakaj ni možno nastaviti resolucije in osvežitev pri novi Tv (ker slika ki mi jo je dala grafika (je le ta se ne da spreminjat) je malo manjša kakor cela Tv in se mi zdi da slika ni tako dobo osvežena kakor pri stari Tv saj če na hitro premikaš miško gre beli kurzor zelo počasi za pravo miško), premalo osvežitev na sekundo izgleda. LP

DarwiN ::

To je input lag in overscan.. Ta nov TV moraš prestavit v "PC način".

Kateri TV imaš?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

strom_15 ::

Imam VOX znamko. Prej sem pa imel SONY (ki je crknil)

DarwiN ::

System - Picture Menu
You can change the picture mode to suit your preference or requirements. Picture mode
can be set to one of these options: Cinema, Game, Sports, Dynamic and Natural.

Tole prestavi na Game.-

Edit: Ah, tole je najbrž le za barve.... Poišči PC mode na pilotu.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

strom_15 ::

Žal to ne pomaga. Pri tem se le spremeni svetlost ali temnost slike na TV. Na računalniku še zmeraj ne morem spreminjati resolucije.

DarwiN ::

Sej pravim, v PC oz. Game način bi ga moral nastavit... Ker to potem prilagodi vse nastavitve za uporabo kot računalniški monitor (razširi sliko čez ves zaslon, zniža input lag, da miška ne bo "zaostajala", ipd.)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MrStein ::

Saj resolucije nima smisla spreminjati.
TV itak drugo kot 1920x1080 z 60Hz ne zna prikazat (oziroma prej sam pretvori v to).

Tisto, da malo roba slike manjka pa je kot omenjeno overscan, in se ponavadi da izklopiti oziroma spreminjati v enem od milijon menijev TV (ni nujno, da pod imenom overscan).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564382 (3711) anjica
»

Ali se splača G-sync?

Oddelek: Pomoč in nasveti
222366 (833) DuaL
»

FulHD TV kot monitor

Oddelek: Strojna oprema
373793 (1543) Silck
»

"Zamegljena" slika 6600 GT Pci-e

Oddelek: Strojna oprema
71103 (980) LoneWolf
»

monitor ali grafična???

Oddelek: Strojna oprema
5826 (716) dxx

Več podobnih tem