» »

Ali se splača G-sync?

Ali se splača G-sync?

edi45 ::

Čer,

imam eno vprašanje. Odločam se za nakup novega monitorja, tako sem že čisto zgubljen kar se tiče resolucije in formata, nevem če bi vzel 16:9 ali če bi se vrnil na ultrawide 21:9, sem slučajno se spomnil na G-sync, ki sem ga mislil že poleti kupit, samo sem si premislil. Kolko gledam na netu, bi naj G-sync zmanjšal input lag in preprečil trganje zaslona(screen tearing). Ali se splača dat cca 200-300€ več za g-sync? Do zdaj sem imel 3 144hz monitorje z freesyncom, čeprav imam nvidia grafično in sem samo na par igrah opazil problem, ko sem hotel vklopit vsync, saj je začelo štekat vse, nevem zdaj če od igre ali ker nisem imel AMD grafične, ker je bil freesync monitor? Ima kdo G-sync monitor ali kakšnje izkušnje z prve roke da mi malo pove, kak je zadeva pa če se splača.

Stari89 ::

Vsync je šrot za hitre igre. Slika gre najprej v buffer in tam čaka, dokler monitor ni pripravljen za osvežitev. To se opazi kot dodaten input lag. Pri G-Syncu ali FreeSyncu gre celotna slika direktno na monitor brez čakanja. Input lag se na ta način ne zmanjša, ampak se napram Vsyncu ne poveča. That's it.
Meni se splača, ker baje serem denar. Zelo všeč mi je in ne grem več na monitor brez aktivnega osveževanja. Drugim je hudo dat 300€ za celoten računalnik. Če se ti splača ali ne, veš samo ti. Pejt v trgovino ali h kolegu in poglej razliko, nato pa se odloči.
P.S.: Naslednjič piši več krajših stavkov. Nisem nek ekspert za slovnico, vseeno pa sem se moral res potrudit, da sem razumel tvojo prozo.

Tribal ::

Uporabno samo, če ti računalnik ne zmore fpse držat na osveževanju monitorja, fps dropi in tako. Če imaš zverino od grafične in v igri čez 200fps ne bo učinka.

edi45 ::

Tribal je izjavil:

Uporabno samo, če ti računalnik ne zmore fpse držat na osveževanju monitorja, fps dropi in tako. Če imaš zverino od grafične in v igri čez 200fps ne bo učinka.


trenutno imam GTX 1080Ti Aorus extreme, zato tudi nevem katero resolucijo bi vzel. Gledam 3440x1440 UW, sem tudi našel enga AOC-a z G-sync z takšno resolucijo in 100hz refresh rate.

chucki ::

Za full hd je gtx 1080 optimalno :) Glej moj podpis. Drugace pa ja, najboljsa moja investicija je bil monitor pa ssd
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

edi45 ::

chucki je izjavil:

Za full hd je gtx 1080 optimalno :) Glej moj podpis. Drugace pa ja, najboljsa moja investicija je bil monitor pa ssd




to sem včeraj našel, za 3440x1440 resolucijo, moja grafična proti tvoji :) vendar me skrbi malo, saj zaenkrat ni problema, lahko vzamem 3440x1440 samo kak dolgo bom lahko igral igre na max nastavitvah me skrbi malo.

Stari89 ::

Kupiš še eno

chucki ::

Že Battlefield 4 mi grafično obremeni na 100%, če hočem igrat na 144hz. V bf1 lahko samo sanjam takšne fpsje na ultra :) Če ne boš igral na ultra in se igral z nastavitvam bo vredu, ampak ne za 4k, 2k max :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

edi45 ::

chucki je izjavil:

Že Battlefield 4 mi grafično obremeni na 100%, če hočem igrat na 144hz. V bf1 lahko samo sanjam takšne fpsje na ultra :) Če ne boš igral na ultra in se igral z nastavitvam bo vredu, ampak ne za 4k, 2k max :)


bf1 je vredu optimiziran, brez problema na ultra settings pri 1080p 150-160fps+ vidiš bi mogo vzet i7 in 1080ti in nebi blo problema :P tudi pri 4k ko kdaj igram na tv, ultra settings pri 4k cca 80fps.

DuaL ::

Če imaš G-SYNC kakšne so potem nastavitve v-sync v nvidia cp je bolje dati na off? Pa kako potem v igri nastaviti? hvala

Seba22 ::

Jas imam v nvidia cp vsync na default,ampak ga pa potem v vsakem špilu dam na off je pa za moje pojme razlika med vsync in gsync kot noč in dan in si sploh ne predstavljam več da bi imel monitor brez gsync-a
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

DuaL ::

Kaj če pa imaš poleg g-sync vklopljen v-sync v nvidia cp in igri se mi zdi da je slika bolj tekoča?

Seba22 ::

Sem pa že probaval tudi to kombinacijo v nekaterih igrah pa semizdi da ni razlike
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

DuaL ::

Aha tak da v vsaki igri je bolje sprobati več kombinacij.

Seba22 ::

Pač probaš ja koliko se spomnim je bil včasih tud kak tak špil ki je stuteral če si imel vsync izklopljen v sami igri za kakšne online fps špile pa more bit vsync obvezno na off ker povzroča mouse input lag
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Stari89 ::

@DuaL
TLDR: Če poganjaš G-Sync, ugasni VSync.
Pri VSync oz. Vertical Synchronization računalnik sinhronizira frekvenco osveževanja frame bufferja na frekvenco monitorja. Rezultat je manjši zamik oz. lag, saj je frame že zrenderiran, ampak čaka v bufferju, da se monitor zgane. Pri Nvidia G-Sync se zgodi obratno; monitor prilagaja svojo frekvenco osveževanja na frekvenco frame bufferja. Frame ne čaka v bufferju ampak se ga instant pokaže na zaslonu. Skupaj poganjat ti dve tehnologiji nima smisla.

DamijanD ::

In verjetno isto velja za FreeSync, a ne?

Stari89 ::

Isto.

mailer ::

Še najboljša varianta je, da je monitor adaptive sync in g-sync compatible in menda deluje dobro tako na amd kot nvidia karticah.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

ShowDown ::

IMO ne, če imaš frame rate nad osveževalno frekvenco ekrana.

mzakelj ::

RX590 in Freesync dela super. Ne grem nazaj.. Sploh pa ne na raven monitor.

DjJuvan ::

splača se pogledat ta video...

DuaL ::

Nevem meni se zdi da če imam v nvidia on pa v igri na off bolše premikanje z miško v Battlefield v mp al pa je samo tak filing :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično za 34" monitor

Oddelek: Kaj kupiti
334384 (2209) Gejspodar
»

Nakup monitorja za gaming?

Oddelek: Strojna oprema
304205 (2741) tryhard
»

1440p Gaming

Oddelek: Kaj kupiti
173878 (2680) LooK
»

nVidia odgovarja AMD-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5416251 (11566) Furbo

Več podobnih tem