» »

Google Pixel

Google Pixel

««
38 / 69
»»

OK.d ::

Mene odvrača od nakupa sprednji fingerprint optični senzor - njegovo delovanje in pa lokacija, ker sem navajen na senzor pri Pixlih na zadnji strani.
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

Boobiz ::

Po mojem mnenju, se menjava ne splača. S22 Ultra je dokaj nov (a ni?), medtem ko Goolagu Pixlov ni uspelo zrihtat še niti po pol leta, ker ne samo da rihtajo vsak mesec za nazaj ampak s tem rihtanjem ušpičijo še kaj novega.
I'm drunk, what's your excuse?

dunda ::

OK.d je izjavil:

Mene odvrača od nakupa sprednji fingerprint optični senzor - njegovo delovanje in pa lokacija, ker sem navajen na senzor pri Pixlih na zadnji strani.

He, zanimivo. Jaz pa absolutno ne maram drugega kot lokacijo spredaj. Včasih pač ločen senzor, sedaj so pod zaslonom.
Saj mogoče česa ne vem ali uporabljam drugače. Ampak, ko je telefon sedajle pod monitorjem pred menoj, se samo rahlo dotaknem senzorja (imam še senzor, ne pod zaslonom). Ali pa v avtu, ko je na držalu na ventilaciji in želim zbuditi telefon, se samo rahlo dotaknem spredaj. Ali to drugi drugače uporabljate? S prepoznavo obraza? Glasovno odklepanje? Ne vidim sicer razloga, da bi nepotrebno stalno premikal telefon, če želiš telefon zbuditi (zaradi kateregakoli razloga že).
https://www.kacnje.eu

PrimozR ::

Se navadiš, v določenih situacijah je pa skener zadaj lahko tečen, ja.

Bolt ::

Boobiz je izjavil:

Po mojem mnenju, se menjava ne splača. S22 Ultra je dokaj nov (a ni?), medtem ko Goolagu Pixlov ni uspelo zrihtat še niti po pol leta, ker ne samo da rihtajo vsak mesec za nazaj ampak s tem rihtanjem ušpičijo še kaj novega.


Si mislil S21 Ultra. Ja eno leto star. No saj deluje, isto kot sedaj s S22 Ultra, ko so sami problemi, je tudi za S21 Samsung potreboval, kar nekaj časa, da so ga usposobili. Toda sem se ga naveličal in bi rad malo menjal.
Kakšne pa so kaj druge alternative v tem rangu, da bi menjal?
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

AndraZK ::

Naj samo omenim, da so flik app posodobili in sedaj deluje na pixlu 3a.
The Matrix Has Me...

Boobiz ::

Za 6 pro ne vem, ker me iskreno ne zanima. Ampak za 6 pa se je v zadnjem času končno začela cena nižat. Trenutno recimo za 550€ na MF.

https://geizhals.eu/google-pixel-6-stor...
I'm drunk, what's your excuse?

PrimozR ::

Končno? Saj je bil za 600 € že itak relativno poceni. Trojka je bila prav tako 600 €, pred tremi leti, ko inflacije še ni bilo toliko, pa v času je bila hardwersko bi rekel da slabša, kot pa šestka v primerjavi s konkurenco.

Mene je 600 € za 6ko močno presenetilo, sem pričakoval precej višje cene.

A ima kdo šestko brez kakega etuija ali česa podobnega? Kako se zadevo sploh vtakne v žep s tem neintuitivnim camera bumpom?

Boobiz ::

6 je cenovno točno tam, kot mora bit. Dejansko je že borderline glede na to, da je izbrani OLED panel vse prej kot dober, kar priča 150.000km pritožb in returnov in tudi objektivni reviewi. Je relativno dobro postavljen cenovno (končno Goolag padel na realna tla), če bi šel pa višje, bi ga pa živega pojedli že samo zaradi panela.


In ja, končno, ker ponavadi začnejo cene padati prej. Goolagu sicer ne, ker ga ni tako izi dobit znotraj EU, kot ostale.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

PrimozR ::

Moj komentar glede pričakovane cene seveda nima veze z dejanskim HW-jem, bolj ali manj samo s spec sheetom, kjer je lažje skriti take pomankljivosti, kot jih omenjaš.

Glede padanja cen... Trojko sem (nadomestno) po skoraj točno enem letu, okrog novega leta 2019-2020, še vedno kupil za 600 €... :/

WaterBoy ::

Se splača sedaj kupiti pixel6? So popravili vse napake? Pixel2 počasi spušča življenje.

Jerry000 ::

Ja, tudi mene to zanima, počasi se bom moral poslovit od 2XL (do konca leta) ampak tile Pixel6 pa ne vem...še samsung je boljši android telefon in ima ekskluzivo prej kot sam android telefon...mal mi je wtf tole vse skup da ne omenjam buge na pixlih

OK.d ::

Pa očitno od 5g izkušnje na Pixlih ne bo nič, ker ne spadamo med "požegnane" države.
Samsungi saj so v redu, ampak ko se enkrat navadiš na čisti android se je težko navaditi na kaj drugega.
LPOK.d

borutz ::

Jaz pocakam na pixel 6a ce bo prisel v doglednem casu
drugace pa tudi jaz ne vem kaj bi menjal za pixel 2.
baterija je ze cisto v k..... drzi pol dneva
vecino casa mora biti battery saver vklopljen da zdrzi skozi cel dan :)

PrimozR ::

Zamenjaš baterijo? :P

EDIT: ah, display off pri dvojki :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Jerry000 ::

Mislim da je Samsung v teh letih napredoval, celo prehitel je samega googla saj je google sam dal ekskluzivo od googla na samsung telefon medtem ko pixel ni imel te opcije (ne spomnem se točno kaj je bilo). Čedalje bolj razmišljam opustit pixel ker imam občutek da Googla boli kurac in se ne potrudijo več (še OS support je slabši na Pixel kot samsungu - samsung ma 4 leta, pixel 3...wtf)

OK.d ::

Edino je še recimo prednost Pixlov pri shranjevanju v Google Photos, pa še ta se končuje.
LPOK.d

igor0203 ::

A niso tega ze s 5ko ukinili?

OK.d ::

Tako je 6 nima več, ampak še vedno lahko nabaviš starejše Pixle.
https://www.techradar.com/news/google-p...
LPOK.d

Boobiz ::

OK.d je izjavil:

Edino je še recimo prednost Pixlov pri shranjevanju v Google Photos, pa še ta se končuje.


IMO je to prednost samo, če te slike gledaš samo na webu. V momentu, ko se odločiš, da boš katero od teh slik snel na kompjuter, jo zoomal ali želel obdelat, boš ugotovil, da ti jo je G00lag komprimiral na ne vem kakšno potenco. To pomeni:;
- da s tako sliko ne moreš nič naredit, zoomal tudi kaj dosti ne boš
- da si za brezveze kupoval tulifon z ne vem kakšno kamero, če ti jo potem kompresija uniči
- bi alineja št. 2 mogla vsakega zelo zabolet ker je lepa kontradikcija imeti Pixel kamero

Problem Samsungov pa še vseeno ostajajo duple Samsung aplikacije. Dosti slabo je, da imaš že G00lag nesnago, ki se ne pusti izbrisat, še slabše je če imaš še Samsungovo zraven. Dupli appi in dupla telemetrija.

Edini razlog za nakup Pixla je, da je trenutno IRONIČNO najboljši telefon za popolno Degooglifikacijo naprave ob nekomprimiranemu android security modelu.
I'm drunk, what's your excuse?

PrimozR ::

1. Pixli so podpirali nalaganje na Google Photos v polni ločljivosti, zastonj, v času, ko je bila zastonj zmanjšana ločljivost (5 Mpix). Od lani tudi zmanjšana ločljivost ni več zastonj.
2. Kompresira ti ločljivost, obdelava barv in svetlosti tudi pri manjši resoluciji ima svoj efekt. Torej Pixel fotič ni brezpredmeten, tudi če ti fotko stisnejo na 5 Mpix.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Jerry000 ::

Čakaj čakaj...torej kupim pixel 6 in nimam več podpore za upload google photos? Ok, by by pixel hello samsung. Ampak, kako pa vi rešujete ta problem slik? Imate vsi zakuplen cloud? Men je pa ravno to bil čar pixlov

PrimozR ::

Seveda imaš podporo. Samo zastonj original quality ni več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

WaterBoy ::

Torej kaj je alternativa pixlu? Samsung s21 fe?

Jerry000 ::

WaterBoy je izjavil:

Torej kaj je alternativa pixlu? Samsung s21 fe?

pomoje bol S21, S22

PrimozR je izjavil:

Seveda imaš podporo. Samo zastonj original quality ni več.

Torej je potem unlimited z malo zmanjšano kvaliteto? Ker tisti ko nimajo piksla nimajo niti to več, je google umaknil, se ti šteje pod drive prostor (ali mail)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

PrimozR ::

Za vse je enako zdaj. Vse se šteje v plac na Google računu. Ko zmanjka, kupiš :)

OK.d ::

Ja glede slik so vsi zdaj na istem, tako da bo Pixel počasi izgubil razlog za njegov nakup.
LPOK.d

Jerry000 ::

Hvala za ta info, očitno bom potem bolj razmišljal o Samsung ali iPhone. Glede na to da so Pixli težko dobavljivi pri nas in glede na to da Google malo zaostaja, grem potem raje še malo k konkurenci pogledat

BTW, kako pa vi rešujete ta problem s prostorom? Imate vsi zakupljen cloud ali oldschool, ko zmanka placa date na disk in zbrišete s telefona?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

skyline ::

Ja kam ti bosta pa Samsung ali iphone backup delala? Zastonj nikamor :)

Googlov plan za 200 GB prostora je 30 EUR na leto, to pa že preživiš.

thethorn ::

Imam Pixel 5 in sem zelo zadovoljen - iz prve roke lahko povem, da je upload slik na googlePhotos v kompresirani kvaliteti še naprej brezplačen - kar pa ne velja za 6ko in ostale nove pixle. Zato tudi 5ka drzi ceno :D Je pa zelo dober telefon, funkcionira brez težav....zelo zadovoljen (zaenkrat).

Jerry000 ::

skyline je izjavil:

Ja kam ti bosta pa Samsung ali iphone backup delala? Zastonj nikamor :)

Googlov plan za 200 GB prostora je 30 EUR na leto, to pa že preživiš.

Ne vem, Pixel 2 XL me je razvadil čist v teh 5 (?) letih :)

thethorn je izjavil:

Imam Pixel 5 in sem zelo zadovoljen - iz prve roke lahko povem, da je upload slik na googlePhotos v kompresirani kvaliteti še naprej brezplačen - kar pa ne velja za 6ko in ostale nove pixle. Zato tudi 5ka drzi ceno :D Je pa zelo dober telefon, funkcionira brez težav....zelo zadovoljen (zaenkrat).

No, to sem tudi razmišljal ampak počasi se končuje podpora (letos?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

PrimozR ::

Načeloma drugo leto. Letos odpade štirka, lani je trojka.

Ja, dvojka te je razvadila, ampak na trgu ni ničesar, kar to razvado nadomesti. Ampak to je samo ena komponenta lastništva telefona.

Jaz sem razmišljal, da bi slike nalagal na Plex (omogoča avtomatizacijo), ko mi zmanjka prostora, ampak ni vrag, da ne bom kupil prostora - ne bo se treba ukvarjati s premikom pa search v Photos appu dejansko dela prekleto dobro... 1984 se v praksi ni zgodil na silo, temveč prostovoljno, ker smo v zameno dobili ugodnosti pri uporabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Boobiz ::

jaz imam upload slik rešen preko syncthinga na lokalno kišto, ki služi kot nas. vsakič ko telefon vklopim na polnilec in je na domačem wifiju se zažene sync, ki porine slike iz fona še na kišto.
meni se zdi elegantna rešitev, ker je sila lahka in sila močna, če rabiš.
I'm drunk, what's your excuse?

Jazzie ::

PrimozR je izjavil:

Načeloma drugo leto. Letos odpade štirka, lani je trojka.

Ja, dvojka te je razvadila, ampak na trgu ni ničesar, kar to razvado nadomesti. Ampak to je samo ena komponenta lastništva telefona.

Jaz sem razmišljal, da bi slike nalagal na Plex (omogoča avtomatizacijo), ko mi zmanjka prostora, ampak ni vrag, da ne bom kupil prostora - ne bo se treba ukvarjati s premikom pa search v Photos appu dejansko dela prekleto dobro... 1984 se v praksi ni zgodil na silo, temveč prostovoljno, ker smo v zameno dobili ugodnosti pri uporabi.

Čaki, kaj? Imam 4a, kaj to pomeni zame, če odpade podpora?

OK.d ::

LPOK.d

PrimozR ::

Boobiz je izjavil:

jaz imam upload slik rešen preko syncthinga na lokalno kišto, ki služi kot nas. vsakič ko telefon vklopim na polnilec in je na domačem wifiju se zažene sync, ki porine slike iz fona še na kišto.
meni se zdi elegantna rešitev, ker je sila lahka in sila močna, če rabiš.

Kako pa dostopaš do fotk na telefonu, ko nisi doma?

Jazzie je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Načeloma drugo leto. Letos odpade štirka, lani je trojka.

Ja, dvojka te je razvadila, ampak na trgu ni ničesar, kar to razvado nadomesti. Ampak to je samo ena komponenta lastništva telefona.

Jaz sem razmišljal, da bi slike nalagal na Plex (omogoča avtomatizacijo), ko mi zmanjka prostora, ampak ni vrag, da ne bom kupil prostora - ne bo se treba ukvarjati s premikom pa search v Photos appu dejansko dela prekleto dobro... 1984 se v praksi ni zgodil na silo, temveč prostovoljno, ker smo v zameno dobili ugodnosti pri uporabi.

Čaki, kaj? Imam 4a, kaj to pomeni zame, če odpade podpora?

Da nimaš več niti feature niti security popravkov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Boobiz ::

Vse fotke se samo syncajo med napravami (=dostopne na vseh napravah), ker na telefonu nimam problemov s prostorom in ne rabim brisat. Če rabim kaj res starega imam VPN do centralne kište, kjer lahko dostopam do starih arhivov.
I'm drunk, what's your excuse?

PrimozR ::

A se še komu zadnjih par dni vztrajno prikazujejo notificationi za 24ur (občasno tudi Slovenske novice) za Google Discovery? Vztrajno klikam 'not interested in this' in 'do not show me content from 24ur', reportam vsebino, dajem feedback za vsakega posebej, pa še kar dobivam to sranje. Trenutno imam celo dva hkrati!!!

Jerry000 ::

Lastniki Pixel 6, kako ste zadovolni, je res ultra buggy telefon to, ga odsvetujete?

barakus ::

Baje da so precej teh bugov odpravili

Jerry000 ::

Baje, sem gledal reviewe pa še vedno pravijo da sploh ni občutek pravi, glede na to da je stock android pa drugi telefoni bolš delajo. Zato sem kr na S22 šel in sem res happy. Je pa res da pogrešam Pixel kamero, to pa res

joze ::

Telefon imam že nekaj več kot pol leta in z njim nimam nobenih težav. Vse kar potrebujem deluje odlično. Nisem pa kakšen ultra zahteven uporabnik in lahko da sem kakšno težavo spregledal.
Edino kar je problem je to, da mi v avtomobilu ne polni brezžično, oziroma polni, ampak se nič ne napolni. Predvidevam, da zaradi izbočene kamere, ki onemogoča, da se telefon dotakne podlage in je zato nekaj milimetrov prostora med telefonom in podlago.

MarkoMan ::

Oj, sem novi lastnik pixel 6 telefona in ne morem, ne znam vklopiti 5g na Telemach-ovem omrezju. Ko pošljem sms s 5g mi odpise, da ni uspešen vklop, vaša naprave te storitve ne podpira oz telefon ni podprt v našem omrežju.

Glede na to, da ga telemach prodaja kot 5g telefon, bi pričakoval, da je podprt v njihovem omrezju.

Ima kdo podobno tezavo, resitev? Hvala

p.s. mi je pa 5g kar pomembno, ker mi je telefon primarni dostop do interneta. Na Poco f3 je deloval kot mora.
vsak zacetek in zacetnik je tezek

OK.d ::

Potem si s tem telefonom falil, ker sam Google ne omogoča 5G omrežje pri nas in ga nikoli tudi ne bo.
Zakaj je temu tako me ne sprašuj in se čim prej sprijazni s tem ali pa telefon nesi nazaj - prodaj.
LPOK.d

MarkoMan ::

Še kdo?

recimo na Tehnozvezdje.si trdijo: Matjaž Ropret17. 5. 2022 ob 9:01
V Telekomovem omrežju ga nisem testiral, v omrežjih A1 in Telemach pa sta 5G in VoLTE delovala brez težav.
--------------------
Pa tudi na Telemachu pravijo da je telefon podprt v omrežju (če ne bi delalo vrjetno ne bi trdili tega)

Možno da je napačna verzija telefona, jaz sem svojega kupil na Amazon.de
vsak zacetek in zacetnik je tezek

TelemachSLO ::

MarkoMan je izjavil:

Oj, sem novi lastnik pixel 6 telefona in ne morem, ne znam vklopiti 5g na Telemach-ovem omrezju. Ko pošljem sms s 5g mi odpise, da ni uspešen vklop, vaša naprave te storitve ne podpira oz telefon ni podprt v našem omrežju.

Glede na to, da ga telemach prodaja kot 5g telefon, bi pričakoval, da je podprt v njihovem omrezju.

Ima kdo podobno tezavo, resitev? Hvala

p.s. mi je pa 5g kar pomembno, ker mi je telefon primarni dostop do interneta. Na Poco f3 je deloval kot mora.


Zdravo vstavi simko od Telemacha v drugi telefon, ki podpira 5g s strani Telemacha in pošlji sms, ko bo aktivacija uspešna daj simko nazaj v lidla in bi moralo delovati.
Lep pozdrav

TelemachSLO ::

Se opravičujem napaka v tekstu mislil sem pixla telefon sam dodal jaz pa nisem popravil !!!

OK.d ::

A ti to napamet?
Če Google ne požegna ne bo nič s tem.
LPOK.d

Excavator ::

TelemachSLO je izjavil:

MarkoMan je izjavil:

Oj, sem novi lastnik pixel 6 telefona in ne morem, ne znam vklopiti 5g na Telemach-ovem omrezju. Ko pošljem sms s 5g mi odpise, da ni uspešen vklop, vaša naprave te storitve ne podpira oz telefon ni podprt v našem omrežju.

Glede na to, da ga telemach prodaja kot 5g telefon, bi pričakoval, da je podprt v njihovem omrezju.

Ima kdo podobno tezavo, resitev? Hvala

p.s. mi je pa 5g kar pomembno, ker mi je telefon primarni dostop do interneta. Na Poco f3 je deloval kot mora.


Zdravo vstavi simko od Telemacha v drugi telefon, ki podpira 5g s strani Telemacha in pošlji sms, ko bo aktivacija uspešna daj simko nazaj v lidla in bi moralo delovati.
Lep pozdrav


Testiram tekom tedna in javim :)

TheBlueOne ::

Ima kdo kaj izkusenj z Pixel 6. Ne vem, ce bi moji vzel S22 ali Pixel 6.
««
38 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32149169 (539) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889073 (5949) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146267 (2527) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
449970 (6981) blackbfm

Več podobnih tem