» »

Google Pixel

Google Pixel

««
39 / 70
»»

OK.d ::

Če rabi vo-wifi, volte, e-sim, 5G pozabi na Pixla.
LPOK.d

TheBlueOne ::

Zakaj 5g? Menda imajo 5g. Ostalo niti ne vem kaj je, razen e-sim, za katerega pa nisem vedel, da obstaja v praksi. :)

Zgodovina sprememb…

kiberpunk ::

Pozna kdo nacin kako bi lahko preorderal Pixel Buds Pro? Poskusil sem z Mailboxde, ampak ker nimam nemski PayPal / Kreditno, mi Google Store ne dovoli placat s temi opcijami.

OK.d ::

C&M
LPOK.d

sekvap ::

google je umaknil pixla 5 iz prodaje, prodajajo se še zadnji kosi...
huda dilema, zamenjat 3a za 5, dokler še lahko ali upat da bodo jeseni sproducirali spodoben majhen telefon in ga zamenjat ko bo 3a odpovedal...

skyline ::

Ravnokar naročen 6a, da zamenja 3a.

Excavator ::

Je že kdo koristil ta trade-in offer od Googla? Najdem samo za US, podpora je baje tudi Nemčija?

PrimozR ::

sekvap je izjavil:

google je umaknil pixla 5 iz prodaje, prodajajo se še zadnji kosi...
huda dilema, zamenjat 3a za 5, dokler še lahko ali upat da bodo jeseni sproducirali spodoben majhen telefon in ga zamenjat ko bo 3a odpovedal...

Glede na puščanje informacij bo sedmica bolj ali manj enaka šestici. Vključno z glomaznim camera bumpom.

sekvap ::

6a niti ni tako slab offer, edino ko bi imel kakih 150g... ja, za sedmico sem videl da bo spet "brick" :/
Upam da bo 3a lavfal še kaki 2 leti :))

Veso123 ::

skyline je izjavil:

Ravnokar naročen 6a, da zamenja 3a.

Ti je uspelo naročiti direktno na Google Store? Hvala

skyline ::

Nemški Amazon (par evrov dražje ampak džabe reševanje v primeru težav oz garancije). Google Store je no-go brez tuje kreditne in tujega naslova.

OK.d ::

Do slušalk boš upravičen?

Excavator je izjavil:

TelemachSLO je izjavil:

MarkoMan je izjavil:

Oj, sem novi lastnik pixel 6 telefona in ne morem, ne znam vklopiti 5g na Telemach-ovem omrezju. Ko pošljem sms s 5g mi odpise, da ni uspešen vklop, vaša naprave te storitve ne podpira oz telefon ni podprt v našem omrežju.

Glede na to, da ga telemach prodaja kot 5g telefon, bi pričakoval, da je podprt v njihovem omrezju.

Ima kdo podobno tezavo, resitev? Hvala

p.s. mi je pa 5g kar pomembno, ker mi je telefon primarni dostop do interneta. Na Poco f3 je deloval kot mora.

In kako je s tvojim testom?

Zdravo vstavi simko od Telemacha v drugi telefon, ki podpira 5g s strani Telemacha in pošlji sms, ko bo aktivacija uspešna daj simko nazaj v lidla in bi moralo delovati.
Lep pozdrav


Testiram tekom tedna in javim :)
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

Boobiz ::

skyline je izjavil:

Ravnokar naročen 6a, da zamenja 3a.


si kar korajžen s preorderjem. se mi zdi, da je pri googlu vedno smiselno počakat kak mesec ali dva, da se pokaže, kaj jim je tokrat uspelo zajebat.

Excavator je izjavil:

Je že kdo koristil ta trade-in offer od Googla? Najdem samo za US, podpora je baje tudi Nemčija?


ne bo šlo to, če nisi iz podprtih regij. bi bilo pa seveda kul dobit 300€ za zjebanega 3a.
I'm drunk, what's your excuse?

roko88 ::

Kaj več informacij glede pixel 6 in pixel 6a, če deluje 5g?

Zanima me tudi na kateri strani priporočate, da naročim pixel (amazon ima leto garancije z doplačilom 40€), drugje pa pixel 6a še ne najdem..

OK.d ::

5g pri nas - no go.
Drugače Amazon je pravi naslov za nakup.
LPOK.d

Kami ::

Jaz imam ze kar nekaj casa 6 Pro. Kupil v ZDA, primarno za to da lahko telefon vecino de-googlam in gor laufam bolj varni / secure OS - GrapheneOS.

Prejsnji telefon je bil One Plus 8 Pro, s katerim sem bil veliko bolj zadovoljen. 6 Pro se polni veliko bolj pocasi (preko kabla in wireless), slabsa kamera (imo, subjektivno), manj odziven zaslon na dotik, veliko slabsa baterija in velikokrat tudi pregrevanje...

Overall, ne prevec zadovoljen ampak bolj pametne "varne" (hardware) in uradno podprte alternative za GrapheneOS ni.

Aja, drugace sem vzel tisto razlico, kjer sem gledal da naj bi podpirala tudi 5g frekvence v SLO ampak Telemach uradno ne podpira in se nisem imel veliko casa poglabljati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

PrimozR ::

Ko komentiraš kamero, a si primerjal telefona na stock OS-u? Oz. a GrapheneOS da vse fičrje, ki jih prinese tovarniški Pixel?

MilkoLešnik ::

Zdravo!

A ve kdo za koga, ki bi lahko ugodno menjal steklo na pixlu 3a? Ekran dela brez problema. S telefonom sem še vedno zelo zadovoljen in mi res ni do menjave...

Lp

blackbird42 ::

A je kdo že dobil update na Android 13? Meni ga še ne ponudi, kljub ročnemu preverjanju (kar je ponavadi delalo).
Oz. če vprašam drugače .. a naše banke (NLB, NKBM) delujejo al so spet problemi kot vsako leto ob upgrade-u?

TechFreak ::

Še kakšna ideja kje bi ugodno kupil novega 4a ali sem alora že več kasn? :-)

TheBlueOne ::

Amazon se ima:

https://www.amazon.de/-/en/Google-Pixel...

Ampak je 6ka dober stotak vec, tako da ni kaj za razmisljati:

https://www.amazon.de/-/en/Google-Pixel...

mstoji1 ::

Meni pa se zopet pojavljajo težave, enake kot na Pixlu 2XL. Imam 6 Pro in se vsake toliko časa kar reloada home screen ponovno. Ko recimo pišem v območju, kjer so obvestila, se kar ekran ugasne, začetni zaslon pa ponovno naloži (ne resetira se telefon, ampak samo začetni zaslon). Čudno.
Visca el Barca!!!

acookook ::

blackbird42 je izjavil:

A je kdo že dobil update na Android 13? Meni ga še ne ponudi, kljub ročnemu preverjanju (kar je ponavadi delalo).
Oz. če vprašam drugače .. a naše banke (NLB, NKBM) delujejo al so spet problemi kot vsako leto ob upgrade-u?

Ja, mam ga. Nič posebnega. NLB appov še nisem sprobaval.
.

Jerry000 ::

upam da bojo pri 7 naredili še mali telefon...to je bila edina ovira pri nakupu 6ke...ne vem zakaj so ravno pri 6ki ukinili manjši telefon...pismo jim :)

acookook ::

Evo, NLB Pay se sesuva.....
.

flyby ::

pixel 4a včeraj nadgradil na android 13, deluje vse, tudi banka (intesa)

blackbird42 ::

acookook je izjavil:

Evo, NLB Pay se sesuva.....

A spet ??? :(:(:(
No, po pravici bi bil presenečen če temu nebi bilo tako (glede na pretekle izkušnje).

Pa hvala za info.

TheBlueOne ::

Jerry000 je izjavil:

upam da bojo pri 7 naredili še mali telefon...to je bila edina ovira pri nakupu 6ke...ne vem zakaj so ravno pri 6ki ukinili manjši telefon...pismo jim :)


Si mislim, da je problem market. Razvili so vse svoje in verjetno ni ekonomskega smisla delati vec velikosti. Bi pa tudi jaz bil zelo vesel manjsega Pixla.

acookook ::

blackbird42 je izjavil:

acookook je izjavil:

Evo, NLB Pay se sesuva.....

A spet ??? :(:(:(
No, po pravici bi bil presenečen če temu nebi bilo tako (glede na pretekle izkušnje).

Pa hvala za info.

Za Klikin pa ne vem točno.
.

yettevette ::

Pred nekaj tedni sem prek Amazon.de naročil Pixel 6a. Ker je bil telefon prednaročen in kupljen v Nemčiji sem kvalificiran za brezplačne slušalke Pixel Buds A-Series. Pogoj pa je naslov v Nemčiji (prepovedana uporaba poštnih posrednikov).

Kljub "prepovedi" sem poskusil z mailbox.de, Cheaper & More in myGermany. Vedno dobim isti odgovor:

Unfortunately, the shipping address you provided is not allowed for this promotion. Please see the Conditions of Participation Terms.
To be eligible for this promotion, you must provide a shipping address that is in the same country as the address of the participating retailer where you purchased your Pixel 6a.
Please submit a new request or contact our team to provide an alternative German shipping address.
Please note: It is expressly stated that the use of forwarding addresses (and similar services) for this promotion is prohibited.


Ima kdo kakšen predlog kako priti so slušalk? V Nemčiji ne poznam nikogar, ki bi jih lahko prevzel in poslal.

Hvala!

Zgodovina sprememb…

BaseOne ::

MilkoLešnik je izjavil:

Zdravo!

A ve kdo za koga, ki bi lahko ugodno menjal steklo na pixlu 3a? Ekran dela brez problema. S telefonom sem še vedno zelo zadovoljen in mi res ni do menjave...

Lp

iFixit je zdej uradni distributer rezervnih delov za Pixle od Pixel 2 naprej, tako da lahko probas sam z njihovimi guide-i.
https://www.ifixit.com/News/61934/pixel...
Sem pa pogledal zdej EU store, pa ekrana za 3a ni na zalogi, tako da bo bolj to problem dobiti..

Kami ::

PrimozR je izjavil:

Ko komentiraš kamero, a si primerjal telefona na stock OS-u? Oz. a GrapheneOS da vse fičrje, ki jih prinese tovarniški Pixel?


Nima se cisto vseh featurjev oz. ne podpira se vseh Pixel 6 Pro cam specific extensions.

Drugace pa ima GrapheneOS gapps compatibility layer tako, da lahko brez problema tudi namestis Google Cam (+ zaradi zasebnosti ne das appu dostopa to interneta), ki dela brez tezav.

Drugace pa tudi vse banking apps, ki jih uporabljam delajo brez tezav (n26, revolut, intesa).

Jazzie ::

blackbird42 je izjavil:

acookook je izjavil:

Evo, NLB Pay se sesuva.....

A spet ??? :(:(:(
No, po pravici bi bil presenečen če temu nebi bilo tako (glede na pretekle izkušnje).

Pa hvala za info.

Jp. In na NLB spet ne vejo, kdaj bodo težave odpravljene, načeloma šele s septembrsko posodobitvijo ...

Sem pa upala, da bo ta update rešil tudi težavo z izklapljanjem wifija (ki je sicer očitno tu nima nihče drug?), pa žal ostaja.

Boobiz ::

Saj ne da ima Android vedno enak development cikel in prvi developer previewi so bili zunaj že pol leta preden gre update do končnih uporabnikov. Kako tem gnidam ne znese appa pripravit v pol leta kolikor imajo časa dokler je update live je beyond me. NLB najboljša banka.
I'm drunk, what's your excuse?

PrimozR ::

Kako je to lahko beyond you? Vseeno jim je in šele, ko se žnj ljudi pritožuje nad nedelovanjem, reagirajo.

blackbird42 ::

Boobiz je izjavil:

Saj ne da ima Android vedno enak development cikel in prvi developer previewi so bili zunaj že pol leta preden gre update do končnih uporabnikov. Kako tem gnidam ne znese appa pripravit v pol leta kolikor imajo časa dokler je update live je beyond me. NLB najboljša banka.

Točno tako .. ne vem kaj so počeli sedaj pol leta. :(

Drugače pa, kolikor sem informiran je NKBM isti problem. mDenarnica ne dela na Android 13.
Če ima kdo drugačen info naj me prosim popravi.

Asuveroz ::

blackbird42 je izjavil:

Boobiz je izjavil:

Saj ne da ima Android vedno enak development cikel in prvi developer previewi so bili zunaj že pol leta preden gre update do končnih uporabnikov. Kako tem gnidam ne znese appa pripravit v pol leta kolikor imajo časa dokler je update live je beyond me. NLB najboljša banka.

Točno tako .. ne vem kaj so počeli sedaj pol leta. :(

Drugače pa, kolikor sem informiran je NKBM isti problem. mDenarnica ne dela na Android 13.
Če ima kdo drugačen info naj me prosim popravi.

Ne dela na Android 13.

Excavator ::

Asuveroz je izjavil:

blackbird42 je izjavil:

Boobiz je izjavil:

Saj ne da ima Android vedno enak development cikel in prvi developer previewi so bili zunaj že pol leta preden gre update do končnih uporabnikov. Kako tem gnidam ne znese appa pripravit v pol leta kolikor imajo časa dokler je update live je beyond me. NLB najboljša banka.

Točno tako .. ne vem kaj so počeli sedaj pol leta. :(

Drugače pa, kolikor sem informiran je NKBM isti problem. mDenarnica ne dela na Android 13.
Če ima kdo drugačen info naj me prosim popravi.

Ne dela na Android 13.


Update je načeloma že ready in pričakujem da bo v kratkem objavljen.

blackbird42 ::

Excavator je izjavil:

Asuveroz je izjavil:

blackbird42 je izjavil:

Boobiz je izjavil:

Saj ne da ima Android vedno enak development cikel in prvi developer previewi so bili zunaj že pol leta preden gre update do končnih uporabnikov. Kako tem gnidam ne znese appa pripravit v pol leta kolikor imajo časa dokler je update live je beyond me. NLB najboljša banka.

Točno tako .. ne vem kaj so počeli sedaj pol leta. :(

Drugače pa, kolikor sem informiran je NKBM isti problem. mDenarnica ne dela na Android 13.
Če ima kdo drugačen info naj me prosim popravi.

Ne dela na Android 13.


Update je načeloma že ready in pričakujem da bo v kratkem objavljen.

Tole je sedaj govora za NKBM (mDenarnica) al za NLB (NLB Pay)?

Excavator ::

blackbird42 je izjavil:

Excavator je izjavil:

Asuveroz je izjavil:

blackbird42 je izjavil:

Boobiz je izjavil:

Saj ne da ima Android vedno enak development cikel in prvi developer previewi so bili zunaj že pol leta preden gre update do končnih uporabnikov. Kako tem gnidam ne znese appa pripravit v pol leta kolikor imajo časa dokler je update live je beyond me. NLB najboljša banka.

Točno tako .. ne vem kaj so počeli sedaj pol leta. :(

Drugače pa, kolikor sem informiran je NKBM isti problem. mDenarnica ne dela na Android 13.
Če ima kdo drugačen info naj me prosim popravi.

Ne dela na Android 13.


Update je načeloma že ready in pričakujem da bo v kratkem objavljen.

Tole je sedaj govora za NKBM (mDenarnica) al za NLB (NLB Pay)?


Tole je izključno za mDenarnica.

ZveeZ ::

Dejavu:)
Isto sranje s slo bankami je bilo lani ob splavitvi android 12 in je trajalo par mesecev, da so zrihtali.

OK.d ::

Vsako leto enako ampak s to razliko, da letos brez aplikacije ne moreš dostopati do banke - nlb.Očitno jim je vseeno za komintente, dokler dobijo od njih vsak mesec naročnino.:|
LPOK.d

TheBlueOne ::

Nas Pixel 6 je 13ko dobil vceraj. Sem se malo igral ampak ne vidim neke razlike. :)

Me pa zanima en dejtalj, ki mi gre na Pixlu zelo na zivce, to je ozadje v meniju, ki nikoli ni crno ampak je vedno neke pastelne barve. Ko sem videl telefon ponoci sem se ustrasil, da je display zanic, potem pa potegnil meni od zgoraj, ki pa je crn.

Morda zna kdo to spremeniti?

GupeM ::

Mislim, da se ne da. Razen z drugim launcherjem.

TheBlueOne ::

Se mi je zdelo. Je pa zelo tecno, ker cel design deluje dosti slabse kot bi sicer.

GupeM ::

Vem, ja. Sem tudi jaz že gledal kaj je narobe, ker je bilo sivo. Pa čeprav vsak dan gledam sivo ozadje :D kar nekako se mi je zdelo, da bi moralo biti temnejše.

TheBlueOne ::

Ta del designa ima Samsung neskoncno boljsi, pa je kar kljucen faktor. Vse skupaj naredi ceneno za brezveze ..

Boobiz ::

TheBlueOne je izjavil:

Nas Pixel 6 je 13ko dobil vceraj. Sem se malo igral ampak ne vidim neke razlike. :)

Me pa zanima en dejtalj, ki mi gre na Pixlu zelo na zivce, to je ozadje v meniju, ki nikoli ni crno ampak je vedno neke pastelne barve. Ko sem videl telefon ponoci sem se ustrasil, da je display zanic, potem pa potegnil meni od zgoraj, ki pa je crn.

Morda zna kdo to spremeniti?


pa to je ja najhujši feature, ej? brez tega nikoli ne bi začel razmišljat o menjavi 4 leta starega fona "saj ga moram, lej kak burn in sem fasal".

dokler nisem dojel, da je to jeben "Material Fuck You" efekt.
I'm drunk, what's your excuse?

black ice ::

Kakšne težave z N26 in Revolut na 13ki?

OK.d ::

Ali lahko zdaj na 13 odstraniš material design sranje z začetnega zaslona ali pa moraš zato naložiti nek drug launcher?

brw; nlb pay verjetno še ne deluje na 13?
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()
««
39 / 70
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32150941 (2311) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889970 (6846) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146424 (2684) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
4410165 (7176) blackbfm

Več podobnih tem