» »

Google Pixel

Google Pixel

««
35 / 69
»»

Jerry000 ::

Sam kaj ti nuca Otto, če ne pošiljajo v slovenijo, ali?

Reaper ::

Ima zalogo in bi mogoče šlo na Mailboxde ali C&M,ker pošljejo po pošti. MM in Saturn ne pošiljata, samo osebni prevzem. Po tem postopku najbrž ostaneš brez slušalk.

Najboljša opcija je če imaš koga poznanega v DE ali pa če je kdo od forumašev, ki živi v DE in je pripravljen narediti uslugo.

Jaz pogojev za akcijo nisem bral sem pa vesel, da sem ubral slednjo opcijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

OK.d ::

Eden ima že čudne težave po updejtu:|
https://support.google.com/pixelphone/t...
LPOK.d

acookook ::

Pri meni je občasno playstore v angleščini.

erkgheoruugh ::

Predlog še za eno trgovino. Tukaj sem sam nabavil svojo petko v času, ko je ni bilo nikjer za dobit oziroma ni nihče pošiljal v SLO. PA še posrednika ne rabiš. Glede cen pa ne vem, kake so. SAm kot opcija.

Zgodovina sprememb…

Reaper ::

Navadna 6ka je 60 € dražja kot drugače.

Jerry000 ::

erkgheoruugh je izjavil:

Predlog še za eno trgovino. Tukaj sem sam nabavil svojo petko v času, ko je ni bilo nikjer za dobit oziroma ni nihče pošiljal v SLO. PA še posrednika ne rabiš. Glede cen pa ne vem, kake so. SAm kot opcija.

Kolikšna je pa poštnina?

OK.d ::

Pa vprašanje če slušalke dobiš:|
LPOK.d

erkgheoruugh ::

Jerry000 je izjavil:

erkgheoruugh je izjavil:

Predlog še za eno trgovino. Tukaj sem sam nabavil svojo petko v času, ko je ni bilo nikjer za dobit oziroma ni nihče pošiljal v SLO. PA še posrednika ne rabiš. Glede cen pa ne vem, kake so. SAm kot opcija.

Kolikšna je pa poštnina?


7,5€

borutz ::

kaksne so kaj izkusnje s to alzashop trgovino?

PrimozR ::

dunda je izjavil:

Danes je bil spet članek (prav za Pixel 6), da so količine močno omejene in marsikje telefonov ni več. Google se menda izgovarja na že znano situacijo z dobavami. Verjamem jim pa le delno, ker so že prejšnja leta omejevali te nakupe po državah. Iskreno jih tudi jaz ne razumem - če pač ne želijo imeti servisne in poservisne dejavnosti (recimo) v Sloveniji, pač ok. Ampak, da se pa prav trudijo s preprečevanjem nakupov, je pa res malo mimo za današnje čase.

Kaj pa če oni ne omejujejo, temveč omejujejo prodajalci zaradi svojih razlogov? Pa ne le Pixle, temveč vse?

Jaz sem svojo trojko kupil (sprva) direktno pri Amazonu, drugo pa pri GSM Shop.at. Oboje brez posrednikov in brez težav.

Jerry000 je izjavil:

Jaz ne razumem zakaj da fak tako komplicirajo in zapirajo? Pismo a nočjo denarja in prodaje? Zakaj tako odklanjajo naročila. Bemo Google, i want to give u money, take it!

Podpora. Zakonodaja. Itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

VANR ::

Jaz sem pri Alzi pred par leti narocil ohisje za PC, pa potem enkrat kasneje se zvocnike. Obakrat je slo skozi brez kakrsnih zapletov. Ne vem pa kako so kaj glede garancije/customer servica.

Drugace izgleda da ima FNAC tudi Pixle (in dostavljajo v Slovenijo): https://www.fnac.com/Smartphone-Google-... Samo njih pa tudi ne poznam al so zanesljivi al je bolj nateg to. Sem pa videl na Redditu objave, da so pri njih nabavli Pixel 5ke.

Osebno bi se vedno skoraj raje sel na Pixel 5ko (bolj prirocen format, lazji) ampak ne mislim pa dat 800+ EUR za leto star telefon, ko se ta nov za 650 prodaja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VANR ()

PrimozR ::

Skoraj bolj bli eno leto manj popravkov :)

GupeM ::

PrimozR je izjavil:

Podpora. Zakonodaja. Itd.

Kakšna podpora? Kakšna zakonodaja? Razumem, da ne prodajajo v Sloveniji. Da se pa prav trudijo, da iz Nemčije ni možno naročit v Slovenijo??? To je pa druga stvar.

PrimozR ::

Sem napisal, pač telefona ne prodaja nobeden od trgovcev, ki pošilja v Slovenijo. Misliš da Google to počne namerno?

dunda ::

Po vsej verjetnosti res Google nekaj omejuje. Ker ne vidim razloga, da trgovina pošilja v Slovenijo telefone poljubne znamke, ne pošilja pa Googlovega. In da ima Google naveden seznam prodajalcev (in ti so verjetno pod omejitvijo).
Seveda se bodo našle izjeme, ki ne bodo upoštevale Googlovega "zahtevka". Kot se najdejo takšni, ki objavljajo slike/video, čeprav je zadeva še pod embargom do ponedeljka.
Je pa meni čisto razumljivo, da zaradi podpore/poprodaje/xxx/dobav telefona pač ne ponujajo povsod.
https://www.kacnje.eu

OK.d ::

Zanimiva stran, kjer sledijo vsem bugom na Android 12.
https://piunikaweb.com/2021/10/23/googl...
LPOK.d

Reaper ::

Dokler bomo Pixel 6 dobili domov bo že update, zato pa reviewov ne smejo objavljati :)

acookook ::

Zgledujejo se verjetno po Windows 10ki. :))

flyby ::

svoj pixel 4a sem danes posodobil na android 12, vse mi deluje še bolj odzivno :D

bmc521 ::

odzivnost je ok, ampak ta je bila že prej ok
meni osebno 12ka ni všeč, že recimo hitri gumbi čudno zasnovani in nepregledni(v 11ki je bila samo ikonca kar je bilo popolnoma dovolj)
za preklop med mobilnimi in wifi potreben en dotik več
tekst večinoma prevelik in očitno slabo prilagojen manjši napravi kot je pixel 4a
poleg tega še vedno ne delujejo denarnice (npr. dh denarnik) in podobne aplikacije in tako bo verjetno še nekaj časa
skratka kar se tiče delovanja super, grafično oblikovno pa polizdelek

flyby ::

vizualno pa res deluje kot bi bilo vse narejeno za slabovidne

Boobiz ::

wat u meaaaan??? vizualno so posvetili več pozornosti in prostora stvarem, ki dobro zgledajo, namesto tistemu, kar dejansko želiš vidt. očitno je v googlu precej ljudi, ki jih je treba razdolgočasit in potem pridejo ven s takimi neumnostmi.

/s

govorim o tem:
 1

1


 2

2



da ne bom samo salty, lahko poskusite v developer options povečat dpi, da se ta kiks malce popravi.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

joze ::

Naročil sem Pixel 6pro na nemškem googlu in za dostavo izbral C&M. Vse je šlo gladko skozi in denar so mi trgali iz N26 takoj. Pred pol ure pa sem po petih dneh dobil mail, da je bilo moje naročilo zadržano in da je pri plačilnem sredstvu prišlo do napake. Istočasno mi je z N26 poizkušalo spet vzeti denar. Denar ni bil vrnjen(mogoče bo zjutraj?) in pri statusu piše, da je bilo plačilo zavrnjeno in da naj posodobim plačilno metodo.
Je to lahko posledica nakupa preko posrednika in so mi zavrnili naročilo, ali je prišlo do kakšne druge napake?

OK.d ::

Se mi je zdelo, da bo tako.
LPOK.d

dunda ::

Verjetno bo problem posrednik, ker ima Google na Store napisano, da ne smeš kupovati tako.
https://www.kacnje.eu

joze ::

Sem pisal na podporo, ker imajo še vedno moj denar, zaenkrat ni še odgovora. Sem pričakoval, da ne bo šlo gladko, je pa nenavadno, da so želeli denar vzeti še enkrat. Bom poročal kako se bo razvilo.
Je še kdo naročal prek posrednika?

Luka_zero ::

Živjo je kdo dobil kakšno sporočilo da je bil pixel odposlan?

Jazzie ::

A se kaj ve, kdaj lahko pričakujemo delujoč NLB Pay?

acookook ::

Mislim, da stvar ni tolko vezana NLB kot na gulag.

blackbird42 ::

Jazzie je izjavil:

A se kaj ve, kdaj lahko pričakujemo delujoč NLB Pay?

NLB pravi da predvidoma še ta teden.

Egidij88 ::



Meh. Tudi če bi ga v SLO lahko kupil, se mi zdi malo neumno dajati 600, 650€ za telefon. Gimmicks, drugače pa pač android telefon. 3/4 časa se zdaj pri telefonih govori o kameri, za kar mi dol visi. Čakam na Note 11 Pro, Poco F4, kaj podobnega...ampak čez nekaj mesecev, z Android 12 out of the box.

PrimozR ::

Realno, glede na feature list, 600 € ni obscena količina denarja, pričakovalo se je več. Tvoj problem kot kaže ni v tem, da je Pixel 6 600 €, temveč bolj v tem, da telefon stane 600 €. Ampak to obenem pomeni, da vsi flagshipi zate odpadejo.

Reaper ::

Luka_zero je izjavil:

Živjo je kdo dobil kakšno sporočilo da je bil pixel odposlan?


Otto je poslal sporočilo, da jim dobavitelj ni dobavil predvidenih aparatov in da jih prejmemo okvirno čez 3 tedne. We will see kako se bo zadeva odvijala.

joze ::

Moj danes ali jutri prihaja v C&M center v Nemčiji. Naročen v Google storu dan po najavi, poslan v petek.
Glede težav s plačilom pa kaže, da jih je imelo več ljudi. Po zavrnitvi prvega plačila sem plačal z drugo kartico in je šlo brez težav. Denar s prve transakcije je bil vrnjen.

OK.d ::

Drugače ima veliko ljudi težave po nadgradnji na 12 z nenormalno porabo baterije.
Jaz s svojim 4a 5G še čakam, ker imam slabe izkušnje z updejti.
LPOK.d

FireSnake ::

Nadgradil na 12.

Vse je ratalo veliko, debelo in grdo :))

Združiti mobilne podatke in WiFi .... res moraš bit kreten!
Kar si prej naredil z enim "tapom" zdaj rabiš več.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

GupeM ::

Tudi jaz sem nadgradil, že v soboto. Ne vem, a majo na googlu slabovidne oblikovalce, pa jim ne dajo očal, al kaj je fora?

Boobiz ::

Kaj bo šele android 13 :))

Mislm, da takrat pa res ne bo več izgovorov o šaltanju na enako neumen/nekofigurabilen iOS. :))
I'm drunk, what's your excuse?

mirkuma ::

blackbird42 je izjavil:

Jazzie je izjavil:

A se kaj ve, kdaj lahko pričakujemo delujoč NLB Pay?

NLB pravi da predvidoma še ta teden.

Ja in včeraj so tudi odpisali z NLB da še ta teden (torej je že teden pozneje). :-( Se bojim da v resnici nimajo določenega datuma izida nove NLBPay aplikacije, ki bo kompatibilna z A12.
KlikIN in OPT generator delujeta na 12 normalno. NLBPay pa se sesuva oz. ne zažene, kar pomeni težav s potrditvijo plačil preko spleta.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

acookook ::

Pa je res NLB kriv? Meni fon konstantno zmrzava, je neodziven....to se mi na 11ki ni dogajalo.

mirkuma ::

acookook je izjavil:

Pa je res NLB kriv? Meni fon konstantno zmrzava, je neodziven....to se mi na 11ki ni dogajalo.

Kateri Pixel? Z 4a zaenkrat nimam težav.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

acookook ::

4a 5g

Najraje bi flashal nazaj na 11ko če ravno sem si ga kupil zarad day one updateov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: acookook ()

dominuspro ::

Meni je pa 12ka, na pixel 5, OK z izjemo:
-Ne moreš nastavljati posebej glasnosti za sms. Ni pa bilo prej nič drugače.
-Dostop do budilke mi je prej bolj ustrezal.


Združitev wifi in mobilnih podatkov me sploh ne gane. Morda je celo tako boljše. To imam itak zmeraj vklopljeno, BT tudi... Izjema so samo potovanja v kake oddaljene kraje ali v Črno goro.
Opažam tudi, da fingerprint senzor deluje boljše. Manjkrat mi zavrne vzorec.
Razlike v trajanju baterije zaenkrat ne opažam in je še zmeraj super.

OK.d ::

OK.d je izjavil:

Drugače ima veliko ljudi težave po nadgradnji na 12 z nenormalno porabo baterije.
Jaz s svojim 4a 5G še čakam, ker imam slabe izkušnje z updejti.

Po zgoraj prebranem, mislim da bom še kar vztrajal na 11:P
LPOK.d

eeslliw54 ::

Android 12 = sranje

- požira najmanj 20% več baterije kot na 11-ki
- večkrat mi zašteka, da ne morem iz aplikacije (in to osnovnih googlovih, ne iz marketa)
- kot so že ostali rekli, vse je povečano in vidiš pol manj informacij na zaslonu in je treba vseskozi scrolat. Dejansko zgleda debilno.
- za on/off mobilnih podatkov je treba 3x klikat, prej si lahko opravil v sekundi

Tako, da kdor še ni nadgradil, mu lepo svetujem naj pri tem ostane. Upam, da z update-i porihtajo ampak zaenkrat slabo kaže.

Popravek: telefon je Pixel 4a

Zgodovina sprememb…

mirkuma ::

eeslliw54 je izjavil:

Android 12 = sranje

- požira najmanj 20% več baterije kot na 11-ki
- večkrat mi zašteka, da ne morem iz aplikacije (in to osnovnih googlovih, ne iz marketa)
- kot so že ostali rekli, vse je povečano in vidiš pol manj informacij na zaslonu in je treba vseskozi scrolat. Dejansko zgleda debilno.
- za on/off mobilnih podatkov je treba 3x klikat, prej si lahko opravil v sekundi

Tako, da kdor še ni nadgradil, mu lepo svetujem naj pri tem ostane. Upam, da z update-i porihtajo ampak zaenkrat slabo kaže.

Popravek: telefon je Pixel 4a


Google je včeraj, 2.11.21, izdal popravek za A12. Poglej če je pri tebi že viden OTA in javi ali se ti kaj izboljša stanje.
Več infa tukaj (poglej spodaj):
https://piunikaweb.com/2021/11/03/googl...
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

OK.d ::

Sodeč po tem zapisu nimajo pojma v čem je težava.:P
LPOK.d

OK.d ::

Btw ali lahko nalagaš varnostne popravke, čeprav nimaš naložen 12.
Verjetno ne gre, pa vseeno sprašujem.:)
LPOK.d

Boobiz ::

ne, ker OTA ti bo ponudil samo updejt na A12, pa tudi google ne maintaina prejšne android baze, kot enkrat naprava dobi novo.
I'm drunk, what's your excuse?
««
35 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32149139 (509) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889063 (5939) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146266 (2526) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
449967 (6978) blackbfm

Več podobnih tem