» »

Google Pixel

Google Pixel

««
21 / 69
»»

Frgazor ::

od googla dobil mail v nemščini, da je čakanja konec in da je pixel 4a na voljo v omejenih količinah :)

grem hitro kupit, kjer me pričaka gumb pre-order in predviden datum dostave med 9. in 14. oktobrom

jaz malo dvomim, da bo še letos pri nas pri kakem trgovcu

deleted ::

Super. A gre kupit prek mailbox de ali prek cesa podobnega ?

@Frgazor, si narocil direkt?

Frgazor ::

zaenkrat nisem naročil, ker jim ne dam denarja 1 mesec vnaprej

acookook ::

Se pravi, da se ga od danes da samo preordat? Lol

deleted ::

Update: pravkar naročil (zdej zvečer).

Delivery 2. - 7. Oct mi piše ...

acookook ::

kolko pa te pride še z mailboxde vse skup?

deleted ::

acookook je izjavil:

kolko pa te pride še z mailboxde vse skup?


Še dodatnih 12€, če njihov kalkulator na strani deluje ok.

buttcrack ::

deleted je izjavil:

Update: pravkar naročil (zdej zvečer).

Delivery 2. - 7. Oct mi piše ...

če kdo želi, lahko preko mene naroči na isti način. sem kupil med tem že drug telefon.

mirkuma ::

@buttcrack, poglej ZS.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

mirkuma ::

@buttcrack
Nevermind, že naročil uspešno na Google store DE s pošiljanjem preko Mailbox.de.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

buttcrack ::

Ok ;)

acookook ::

Ko si rihtam mbox account dobim

Kaj zdaj točno moram tu vse še urihtat sploh? Trenutno mam 0€ na accountu, nočem pa da bi me na koncu več prišlo kot, če bi pixla tu kupil.

PrimozR ::

Nič. Lahko plačaš auto dispatch, da ti takoj pošljejo naprej, če je na računu dovolj keša. V praksi sem vsaj jaz počakal na obvestilo in nakazal na račun toliko, kolikor je bilo treba. Zgubiš mogoče kak dan, to je pa to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

acookook ::

Aha, ok. Se pravi, naročim, počakam na obvestilo, naložim keš in to je to?

PrimozR ::

Nekako tako, mislim da je to najlažje.

PINki ::

mirkuma je izjavil:

@buttcrack
Nevermind, že naročil uspešno na Google store DE s pošiljanjem preko Mailbox.de.

Je potreben kaksen poseben postopek?

deleted ::

Pravkar so mi stornirali naročilo. Zaradi mailbox.de naslova .. :'(

acookook ::

a prav, za pixel? druge normalne opcije?

aborko ::

Ne zaslužijo si tvojega denarja če tako komplicirajo.

acookook ::

aborko je izjavil:

Ne zaslužijo si tvojega denarja če tako komplicirajo.

Sj po eni strani imaš prav, po drugi pa sem si od nekdaj želel imeti googlov fon, še od časov Nexus 5

PrimozR ::

Kaj pa je problem? Kupiš pri obilici drugih ponudnikov. Jaz sem prek kolega Nexus 4 dobil iz UK Play Store, Nexus 5X sem kupil pri Telekomu, Pixla 3 pa na Amazonu (po reklamaciji in vračilu denarja pa še enega na GSM Shop v Avstriji).

Priporočam Amazon, ker pošljejo v Slovenijo in dajo 2 leti garancije, ampak mora biti pa res ali direktno Amazonov ali pa fullfilled by Amazon.

acookook ::

No, in kje ga imajo drugje (razen tistih dveh štacun geizhals in pri googlu)? Rade volje kupim tam.

Frgazor ::

Na geizhals ga nima nobena štacuna, pa google tudi ne. To kar se gre google je preorder, dobava je pa čez 1 mesec.

acookook ::

To razloži Primožu

PrimozR ::

Meni je jasno, da ga zdaj ni nikjer. Jasno mi ni le, zakaj se zdaj zaletavati pri Googlu in potem tarnati, ko skenslajo naročilo, lahko si kvečjemu vesel, ker boš prek Play Store imel kvečjemu križ z garancijo, če jo boš potreboval. Počakaš, da pride na police in kupiš pri zaupanja vrednem ponudniku, npr. Amazonu, kot sem rekel. Nikjer pa nisem rekel, da to naredi zdaj, če govorimo o preorderjih je menda logično, da se počaka na dobalvjivost?

Sicer pa, kot pravijo povsod po spletu, don't preorder things. Tukaj reviewi sicer so zunaj, ampak vseeno, naj se opečejo drugi, ne bodi poskusni zajček.

mirkuma ::

deleted je izjavil:

Pravkar so mi stornirali naročilo. Zaradi mailbox.de naslova .. :'(

Enako. Morda še najbolje.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

deleted ::

No, sedaj sem naročil preko kolegice v DE. Saj ne vem, če sem prav naredil, no. Expected delivery je že 20. oktober ... :))

Frgazor ::

eh jaz ga bom počasi odpisal

Master_Yoda ::

mirkuma je izjavil:

deleted je izjavil:

Pravkar so mi stornirali naročilo. Zaradi mailbox.de naslova .. :'(

Enako. Morda še najbolje.



A ni to proti EU pravilom/zakonu ?
Dovie'andi se tovya sagain.

mirkuma ::

Master_Yoda je izjavil:

mirkuma je izjavil:

deleted je izjavil:

Pravkar so mi stornirali naročilo. Zaradi mailbox.de naslova .. :'(

Enako. Morda še najbolje.



A ni to proti EU pravilom/zakonu ?

Mislim da ni, ker ni bil namenjen že v štartu za prodajo na SLO trgu. Drugače je če bi bil, pa ne bi hoteli poslati.

Google reserves the right to reject all or part of an order or a return request and may refuse to ship Devices to you for reasons such as:
(a) if we detect suspicious or fraudulent activity (including unauthorized reseller activity) in violation of these Terms;
(b) if you do not live in a country from which Devices may be purchased; or
(c) if you order more than the permitted maximum number of Devices.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

acookook ::

Frgazor je izjavil:

eh jaz ga bom počasi odpisal

se pridružujem.... alternativa?

Frgazor ::

ne vem, verjetno iphone se, ki se mi že sam po sebi upira

kitajcev ne gledam, kitajcev v velikosti lopate pa niti z zavezanimi očmi

acookook ::

jaz iz principa ne grem na jabuk.če ne drugega počakam na nokio 7.3

Frgazor ::

eh saj meni se jabuk tudi upira

ampak od telefona pričakujem predvsem, da ima odličen fotoaparat, da mi z velikostjo ni v napoto (ker telefon malo uporabljam) in da ni z vsakim updatom slabši

kitajci failajo v vseh naštetih kategorijah :D

Jerry000 ::

Moja alternativa, če se odpišem Pixlu je OnePlus ali pa iPhone. Sicer se tud meni iPhone upira, ker bi mel potem od googla aplikacije vse gor, pa še večino kupljenih aplikacij mam na googlu.

Master_Yoda ::

mirkuma je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

mirkuma je izjavil:

deleted je izjavil:

Pravkar so mi stornirali naročilo. Zaradi mailbox.de naslova .. :'(

Enako. Morda še najbolje.



A ni to proti EU pravilom/zakonu ?

Mislim da ni, ker ni bil namenjen že v štartu za prodajo na SLO trgu. Drugače je če bi bil, pa ne bi hoteli poslati.

Google reserves the right to reject all or part of an order or a return request and may refuse to ship Devices to you for reasons such as:
(a) if we detect suspicious or fraudulent activity (including unauthorized reseller activity) in violation of these Terms;
(b) if you do not live in a country from which Devices may be purchased; or
(c) if you order more than the permitted maximum number of Devices.


To ze majo mogoce na svoji strani napisano, ampak ce EU rece da ne smejo diskriminirati je to nicno. Vprasanje pa je komu se bo dalo s tem na sodiscih zajebavati ...
Dovie'andi se tovya sagain.

PrimozR ::

Čakte no, telefon je bil komaj uradno najavljen, kjer je bilo uradno povedano, kdaj izide, skoraj mesec dni pred dejanskim izidom pa tarnate, da ga boste odpisali, ker se ga ne da kupiti? Kje je tukaj logika??? A je res tako težko počakati do konca oktobra, da se skristalizira situacija, da se vidi, kako je z zalogami ter če ima morda kake porodne težave? Pa cel tech influencer youtube svet se dere "do not preorder things".

Pa alternativa je jasna, 3a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Jazzie ::

Pixel 4a nima razširljivega prostora (aka ni mogoče uporabiti SD kartice)? Drugače glede na prva mnenja in ceno deluje super, ampak na telefonih imam vedno slej ko prej problem s pomanjkanjem prostora (zaradi slik/videov), tako da to mi je res velik minus ... :/ Bom še malo počakala, da bo dostopen tudi pri nas (in nove reviewe), drugače pa tudi jaz iščem alternativo v tem cenovnem razredu (z dobro kamero, dovolj prostora in da ni ogromen). Malo sem gledala HUAWEI P30 lite, ki je sicer precej cenejši.

TheBlueOne ::

Jazzie je izjavil:

:/ Bom še malo počakala, da bo dostopen tudi pri nas (in nove reviewe), drugače pa tudi jaz iščem alternativo v tem cenovnem razredu (z dobro kamero, dovolj prostora in da ni ogromen). Malo sem gledala HUAWEI P30 lite, ki je sicer precej cenejši.


OnePlus Nord je baje objektivni zmagovalec v razredu.

barakus ::

Ali Pixel 4a podpira dual sim oz. obstaja kak nacin dve sim kartici uporabljat?

OK.d ::

Podpira Nano-SIM and/or eSIM.

Jazzie je izjavil:

Pixel 4a nima razširljivega prostora (aka ni mogoče uporabiti SD kartice)? Drugače glede na prva mnenja in ceno deluje super, ampak na telefonih imam vedno slej ko prej problem s pomanjkanjem prostora (zaradi slik/videov), tako da to mi je res velik minus ... :/ Bom še malo počakala, da bo dostopen tudi pri nas (in nove reviewe), drugače pa tudi jaz iščem alternativo v tem cenovnem razredu (z dobro kamero, dovolj prostora in da ni ogromen). Malo sem gledala HUAWEI P30 lite, ki je sicer precej cenejši.

Če pa nimaš 128 GB dovolj v času streamanja in oblačnih storitev, potem pa tudi ne vem.
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

Mavrik ::

barakus je izjavil:

Ali Pixel 4a podpira dual sim oz. obstaja kak nacin dve sim kartici uporabljat?


Ja, vsi so dualSIM, ampak ima samo en fizični predalček za SIMko. Druga mora biti eSIM.
The truth is rarely pure and never simple.

PrimozR ::

Jazzie je izjavil:

Pixel 4a nima razširljivega prostora (aka ni mogoče uporabiti SD kartice)? Drugače glede na prva mnenja in ceno deluje super, ampak na telefonih imam vedno slej ko prej problem s pomanjkanjem prostora (zaradi slik/videov), tako da to mi je res velik minus ... :/ Bom še malo počakala, da bo dostopen tudi pri nas (in nove reviewe), drugače pa tudi jaz iščem alternativo v tem cenovnem razredu (z dobro kamero, dovolj prostora in da ni ogromen). Malo sem gledala HUAWEI P30 lite, ki je sicer precej cenejši.

Nima. Ker so SD kartice samo križ in problem, posledično že od drugega Nexusa, Nexus S, Googlovi telefoni nimajo SD reže.

4a sicer ni več del unlimited high quality storage ponudbe pri Googlu, ampak pač zmanjšaš ločljivost slik, ki jih uploadaš, počiš vse skupaj v Google Photos in slike ter videe lokalno zbrišeš (je v Photos appu možnost čiščenja arhiva, ki zbriše lokalne podatke). Problem rešen.

Saj vem, da je za vsakega drugače, ampak jaz tudi z 32 GB placa na Nexus 5X nisem imel bistvenih težav, na trojki (64 GB) imam pa zdaj prostih ~23 GB, daleč največ mi pa zaseda sistem (18 GB) in 'other apps' (12 GB), potem sta pa 'Files' (4,5 GB, mislim da sem padejo lokalno shranjeni podcasti) in Music & Audio (4,3 GB).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

WaterBoy ::

Imam P2 in sicer 64GB verzijo in mi ne primankuje prostora. Res da slike redno uploadam na google pogoto in brišem iz telefona, ampak se ne bi branil več prostora :)

PrimozR ::

Kaj zdaj, se ne bi branil več prostora ali ti ga ne primanjkuje?

Ales ::

PrimozR je izjavil:

Jazzie je izjavil:

Pixel 4a nima razširljivega prostora (aka ni mogoče uporabiti SD kartice)? ...

Nima. Ker so SD kartice samo križ in problem, posledično že od drugega Nexusa, Nexus S, Googlovi telefoni nimajo SD reže. ...

Ni problem v spominskih karticah, pač pa želi Google priti do tvojih podatkov. Pa rad bi, da še plačaš za to. :))

PrimozR ::

Aja če imaš pa v telefonu SD kartico je pa kaj drugače...

Daj no, SD kartice so vprašljive kvalitete, delujejo po manj kvalitetnem standardu, ne moreš se zanašati, da bo medij ves čas v telefonu (težava z nalaganjem aplikacij oz. podatkov, ključnih za aplikacije nanj), težave so z dostopanjem do medija, ko do njega dostopa telefon in podobno. Če je SD kartica tako zelo superiorna, zakaj je ne uporablja Apple? Ker je uporabniška izkušnja z njo bolj komplicirana, počasnejša in slabša. Interni pomnilnik pa daje celotno kontrolo nad njim proizvajalcu telefona, ki torej lahko bolje poskrbi, da zadeve funkcionirajo tako, kot morajo.

Ne bit tako paranoičen oz. če že, bodi paranoičen tam, kjer je smiselno. Da nisi eden izmed tistih, ki pravijo, da nam Janša sledi z #OstaniZdrav aplikacijo...

acookook ::

WaterBoy je izjavil:

Imam P2 in sicer 64GB verzijo in mi ne primankuje prostora. Res da slike redno uploadam na google pogoto in brišem iz telefona, ampak se ne bi branil več prostora :)

Nwm, meni se zdi 64GB malo, predvsem ker sem na Androidnem fonu uspel zafilati vseh 32GB ja pa ne,zato je 128GiB must danes.
@Primoz: 3a definitvno ni alternativa 4a, če že je 4a novejši in bo imel daljši support. sicer pa leaki cen za 5g model in 5ko.

Ales ::

PrimozR je izjavil:

... SD kartice so vprašljive kvalitete ... Interni pomnilnik pa ...
Govora je bilo u siljenju podatkov v oblak, ne o internem pomnilniku telefona. Kaj se zdaj delaš neumnega.

Ne bit tako paranoičen oz. če že, bodi paranoičen tam, kjer je smiselno. Da nisi eden izmed tistih, ki pravijo, da nam Janša sledi z #OstaniZdrav aplikacijo...
Če nimaš argumentov so tudi bebavosti v redu? Kul kolega, kul, kar veselo nadaljuj...

PrimozR ::

Hja, al jih daš v oblak al ne, itak ti poženejo čez AI da olepšajo sliko, tako da je možnosti, da dobijo podatke, povsem dovolj, pa naj bodo v oblaku, na teleofnu ali pa SD kartici. Itak je pa za offloadanje slik in videov alternativa, ki ne gre v oblak, če imaš svoj server (ki ga itak imaš, če te skrbi, da Google gleda slike), ker točno to omogoča Plex, baje tudi tako, da avtomatsko uploada slike na nastavljen server (nisem še testiral te funkcije).

šanji a Nokia 7.3 pa je? Kakšen je track record z updejti za Android One naprave? Ker ko sem gledal, preden sem kupil Pixel 3, ni bilo ravno rožnato. Zato bi raje vzel 3a in magari predčasno 5a ali kaj podobnega, če je RES težava počakati še ta mesec, da 4a pride dejansko v trgovine...
««
21 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32149139 (509) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889063 (5939) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146266 (2526) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
449967 (6978) blackbfm

Več podobnih tem