» »

Google Pixel

Google Pixel

««
73 / 73
»
»»

Ganon ::

Praktični primer. Sem ga ravnokar napolnil z 19% na 80%. 12 minut.

DaLamari ::

A je še kdo kupil Pixel 9 pri Telekomu in ne deluje vklop RCS sporočil?
Pri meni se je ustavilo v statusu "Setting up... trying to verify your phone number". Sem že naredil factory reset in sledil navodilom da se da telefon v letalski način in pobriše carrier services + google message data + force stop.
Nič ne pomaga in vklop RCS nikakor ni uspešen.

KTr1sk ::

A deluje vsak brezžični polnilec za Google Pixel ali mora biti specifično za Pixel telefone?
npr.:
https://vi.aliexpress.com/item/10050075...
ali
https://vi.aliexpress.com/item/10050030...
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

OK.d ::

Pinturicchio je izjavil:

Najbolj superiorna segmenta pri pixlih sta brez dvoma kamera in pa software. Kamera je res odlična in se lahko večina drugih skrije pred njo, kar se pa tiče softwerja brez bloata in reklam, in pa zelo visoka doba updateov. Kar se pa tiče minusov pa vsekakor polnjenje in pa največji baterija. Lahko rečem celo da ena izmed najslabših baterij, predvsem na zaslugo tensorja. Display in ostalo nekje v povprečju.

Software ni več, kar je včasih bil na Pixlih;)
Edino point and shot ga dela zanimivega.
LPOK.d

KTr1sk ::

@OK.d: Nisem zasledil, da bi kdo se pritoževal, stock android in Pixel ni nujno, da je enako. Stock android nima Pixel lanuncher in tudi za klicanje nima enake aplikacije.



Vem pa 100%, ker sem si na Redmi Note 10 pro nalagal Custom ROM, torej čisti AOSP rom in tudi Pixel OS, in je razlika. Meni se zdi veliko bolj pregleden in enostaven kakor MIUI, kar sem prej uporabljal in brez kakršnihkoli reklam in brez nepotrebnih aplikacij, res so naložene samo tiste, katere morajo biti, da deluje telefon, če želiš kaj drugaga pa tako naložiš preko GoogleStore.
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

dr.Akula ::

DaLamari je izjavil:

A je še kdo kupil Pixel 9 pri Telekomu in ne deluje vklop RCS sporočil?
Pri meni se je ustavilo v statusu "Setting up... trying to verify your phone number". Sem že naredil factory reset in sledil navodilom da se da telefon v letalski način in pobriše carrier services + google message data + force stop.
Nič ne pomaga in vklop RCS nikakor ni uspešen.

Imam sicer 8, ampak imam na Telekomu enako težavo.
ni podatka

mihi2018 ::

dr.Akula je izjavil:

DaLamari je izjavil:

A je še kdo kupil Pixel 9 pri Telekomu in ne deluje vklop RCS sporočil?
Pri meni se je ustavilo v statusu "Setting up... trying to verify your phone number". Sem že naredil factory reset in sledil navodilom da se da telefon v letalski način in pobriše carrier services + google message data + force stop.
Nič ne pomaga in vklop RCS nikakor ni uspešen.

Imam sicer 8, ampak imam na Telekomu enako težavo.


Same here. Telekom, Pixel 8a
K sem dal SIM od HOT je bil RCS vklopljen v nekaj sekundah. Dal nazaj Telekom, ne dela.

GupeM ::

Ima še kdo težave izključiti "Severe weather alerts" na "At a glance" widgetu? Če grem v At a glance nastavitve in disablam te alerte, se v nekaj urah kar sami nazaj vključijo. Je pa zadeva totalno neuporabna, ker mi je poleti ves čas pisalo, da je ekstremno vroče, nekaj dni nazaj mi je pa začelo pisat "rainfall warning". No shit. Pokaži mi jebeno vreme, pa se bom sam odločil, ali je extreme heat ali extreme rainfall. Ali pa bom stopil ven, pa bom videl na lastne oči.

KobayashiM ::

meni ostanejo izključeni na samem widgetu, če kliknem na vreme pa so navedeni zgoraj znotraj appa. Sicer se tem opozorilom zahvali kar slovenskemu ARSO, od tam jih vleče.

ZveeZ ::

GupeM je izjavil:

Ima še kdo težave izključiti "Severe weather alerts" na "At a glance" widgetu? Če grem v At a glance nastavitve in disablam te alerte, se v nekaj urah kar sami nazaj vključijo. Je pa zadeva totalno neuporabna, ker mi je poleti ves čas pisalo, da je ekstremno vroče, nekaj dni nazaj mi je pa začelo pisat "rainfall warning". No shit. Pokaži mi jebeno vreme, pa se bom sam odločil, ali je extreme heat ali extreme rainfall. Ali pa bom stopil ven, pa bom videl na lastne oči.


Na pixlu 6a @ android 15 beta sem to imel uspesno izkljuceno.

Excavator ::

mihi2018 je izjavil:

dr.Akula je izjavil:

DaLamari je izjavil:

A je še kdo kupil Pixel 9 pri Telekomu in ne deluje vklop RCS sporočil?
Pri meni se je ustavilo v statusu "Setting up... trying to verify your phone number". Sem že naredil factory reset in sledil navodilom da se da telefon v letalski način in pobriše carrier services + google message data + force stop.
Nič ne pomaga in vklop RCS nikakor ni uspešen.

Imam sicer 8, ampak imam na Telekomu enako težavo.


Same here. Telekom, Pixel 8a
K sem dal SIM od HOT je bil RCS vklopljen v nekaj sekundah. Dal nazaj Telekom, ne dela.


Hm, čudno. Meni je delalo na Pixel 5 tole v nulo, sem pa imel na zdajšnjem S23+ težave - po namestitvi Carrier Services je spet delalo kot mora. Telekom je sicer predlagal da probam dat SIM v kak drug device in tam aktivirat. Poskusita še tule "resetirat" RCS - https://messages.google.com/disable-chat

akulp ::

dr.Akula je izjavil:

DaLamari je izjavil:

A je še kdo kupil Pixel 9 pri Telekomu in ne deluje vklop RCS sporočil?
Pri meni se je ustavilo v statusu "Setting up... trying to verify your phone number". Sem že naredil factory reset in sledil navodilom da se da telefon v letalski način in pobriše carrier services + google message data + force stop.
Nič ne pomaga in vklop RCS nikakor ni uspešen.

Imam sicer 8, ampak imam na Telekomu enako težavo.


Pixel 7 Pro.
Po številnih klicih na TK, po nekih resetiranjih in dodajanju moje cifre ne vem kam, pa zahtevki TK na Google (malo sem jim bil testni zajček, ker so me klicali tehniki in smo testirali) , čiščenjih vseh možnih Google servisov, itd. sem tudi sam ostal na "Settings up" in obupal, ker v resnici to res ni neka noro potrebna funkcija.

Potem pa mi je, manj kot mesec nazaj tel. javils "RCS is now connected". In zdaj zadeva deluje.
Lukcc

vinkop ::

RCS je dober, če ga ima tudi prejemnik na drugi strani aktivnega. Potemtakem se slike pošiljajo v polni kvaliteti in ne kot pri SMS-MMS-ih, ko se slika pošilja kot nek zmazek....

hunter01 ::

Se opravičujem, če je bilo že govora o tem, ampak na zadnjih nekaj straneh nisem zasledil.

Imam pixel 7 pro in ne morem razumet, kako da ni možno nastaviti phone appa tako, da če me v tujini kliče (ali SMS) nekdo iz kontaktov iz Slovenije, da mi prikaže njegovo ime, če nimam shranjeno +386 ?

Pa to so telefoni 20 let nazaj znali... Je res edina opcija, da kontakte urejam in dodajam +386? Ne bi 3rd party phone app-a nameščal.

V-i-p ::

@hunter01, če kaj pomaga: na Samsungu greš v natavitve "klicalnika" in potem pod "Druge nastavive klicev" označiš "Pomoč pri gostovanju". Čudno, da Pixel ne bi imel tega.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

hunter01 ::

V Appu za klicanje, kot edino opcijo vidim - Assisted dialing, ki naj bi to delal. Potrebno je nastaviti default home country, kjer pa ni not Slovenije, zato je izbrano automatically detect - ampak to ne pomaga nič pri dohodnih klicih.

Res je prav neverjetno pri, kako "packed" z nekimi funkcijami je telefon, potem pa nima nekaj tako osnovnega, kot je to. Sem masiral še chatGPT pa dobim samo 2 opciji - bulk edit vseh kontaktov ali drug app za klicanje...

GupeM ::

hunter01 je izjavil:


Res je prav neverjetno pri, kako "packed" z nekimi funkcijami je telefon, potem pa nima nekaj tako osnovnega, kot je to. Sem masiral še chatGPT pa dobim samo 2 opciji - bulk edit vseh kontaktov ali drug app za klicanje...

Saj očitno ima nekaj tako osnovnega. Ampak ker Slovenije uradno niso podpirali, je pač ni noter. Mogoče pa Pixel 9 ima to noter. Oz bo imel z androidom 15.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Dzuro10 ::

Kdaj pride Pixel 9 pro k telekomu oz Bigbang?

Kiwix ::

Mislim, da sem nekje prebral, da tega modela ne bodo prodajali pri nas.

DaLamari ::

GupeM je izjavil:

hunter01 je izjavil:


Res je prav neverjetno pri, kako "packed" z nekimi funkcijami je telefon, potem pa nima nekaj tako osnovnega, kot je to. Sem masiral še chatGPT pa dobim samo 2 opciji - bulk edit vseh kontaktov ali drug app za klicanje...

Saj očitno ima nekaj tako osnovnega. Ampak ker Slovenije uradno niso podpirali, je pač ni noter. Mogoče pa Pixel 9 ima to noter. Oz bo imel z androidom 15.


Lahko potrdim da Pixel 9 nima možnosti izbire Slovenije pri assisted dialing. Na seznamu so samo sledeče države: Kanda, Indija, Japonska, Španija, Velika Britanija, USA.
Google Pixel je uradno podprt še v mnogih drugih državah ki jih tudi ni na tem seznamu. Sporočim če se pri posodobitvi na Android 15 ta seznam spremeni.

akulp je izjavil:

dr.Akula je izjavil:

DaLamari je izjavil:

A je še kdo kupil Pixel 9 pri Telekomu in ne deluje vklop RCS sporočil?
Pri meni se je ustavilo v statusu "Setting up... trying to verify your phone number". Sem že naredil factory reset in sledil navodilom da se da telefon v letalski način in pobriše carrier services + google message data + force stop.
Nič ne pomaga in vklop RCS nikakor ni uspešen.

Imam sicer 8, ampak imam na Telekomu enako težavo.


Pixel 7 Pro.
Po številnih klicih na TK, po nekih resetiranjih in dodajanju moje cifre ne vem kam, pa zahtevki TK na Google (malo sem jim bil testni zajček, ker so me klicali tehniki in smo testirali) , čiščenjih vseh možnih Google servisov, itd. sem tudi sam ostal na "Settings up" in obupal, ker v resnici to res ni neka noro potrebna funkcija.

Potem pa mi je, manj kot mesec nazaj tel. javils "RCS is now connected". In zdaj zadeva deluje.


Upam da se tudi pri meni tale RCS samodejno vklopi po določenem času, ali pa mogoče po posodobitvi na Android 15 verzijo. Če se ne motim naj bi kmalu prišla ta posodobitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DaLamari ()

hunter01 ::

DaLamari je izjavil:



Lahko potrdim da Pixel 9 nima možnosti izbire Slovenije pri assisted dialing. Na seznamu so samo sledeče države: Kanda, Indija, Japonska, Španija, Velika Britanija, USA.
Google Pixel je uradno podprt še v mnogih drugih državah ki jih tudi ni na tem seznamu. Sporočim če se pri posodobitvi na Android 15 ta seznam spremeni.



Iste države tudi pri meni na 7ki. Ne verjamem, da bo z novo verzijo kaj drugače, na netu se da najti pritožbe uporabnikov še od Pixel 4 naprej.

PrimozR ::

ZveeZ je izjavil:

barakus je izjavil:

Zakaj si ga pa vrnil? Ali bos vzel kaj drugega za ta denar? Potrebujem za mamo, ki je sicer nezahtevna, zeli pa da je telefon odziven (kar trenutni samsung ni), da dela lepe slike in da baterija zdrzi cel dan...

Vrnil sem gs predvsem zsto, ker nisem opazil nekega upgradea napram 6a.
Verjetno bi tudi jaz vzel pixla za sorodnika, ampak ce si ze v rangu 400EUR, vzames 8a.

Qi charger.

Punca sicer komentira, da moj 6a dela res dobre fotke, sama je pa uporabnica Samsunga A53.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

kanarin je izjavil:

Mene pa zanima ali imajo ti Pixli res toliko boljše kamere od (cenovno) primerljive konkurence, da razlike opazijo tudi povsem povprečni uporabniki oz laiki ? Ali pa je to dandanes samo (še) neka stara fama in razlike niso (več) takšen kot so mogoče bile v preteklosti ?

Druga stvar na katero bi opozoril (ker skoraj noben tega ne omenja) je da imajo vsi Pixli res počasno žično polnjenje (za današnje pojme) - vključno s trenutno najboljšim modelo 9 Pro XL ! Glede tega jih peljejo scat bistveno bistveno cenejši modeli konkurence. Ne vem za ostale ampak ampak meni je to funkcionalnost pomembnejše kot mogoče malo lepša fotografija.

Zakaj ti je pa hitro polnjenje tako pomembno? A res ne priklapljate telefonov čez noč, da se lepo počasi napolnejo? Če ne drugega ima nastavljeno, da po 10. uri zvečer telefon vklopi do not disturb mode, ko je priklopljen na kabel.

Sicer pa, glede laikov, sem že omenil. Je pa fora bolj v celi mentaliteti, na Pixlih so fotke 'normalne', na npr. Samsungih so pa barve zelo nažgane, da slike izgledajo bolj živo. Pa glede laikov oz. populacije,


DaLamari je izjavil:

A je še kdo kupil Pixel 9 pri Telekomu in ne deluje vklop RCS sporočil?
Pri meni se je ustavilo v statusu "Setting up... trying to verify your phone number". Sem že naredil factory reset in sledil navodilom da se da telefon v letalski način in pobriše carrier services + google message data + force stop.
Nič ne pomaga in vklop RCS nikakor ni uspešen.

Prehod s Telemacha (kjer je RCS delal) na Telekom na Pocotu prav tako ni bil uspešen. Nisem pa še klical na Telekom (očetov telefon), ampak ne bi bil presenečen, če je težava pri Telekomu...

vinkop je izjavil:

RCS je dober, če ga ima tudi prejemnik na drugi strani aktivnega. Potemtakem se slike pošiljajo v polni kvaliteti in ne kot pri SMS-MMS-ih, ko se slika pošilja kot nek zmazek....

Mislim... Če na drugi strani RCS ni vklopljen, potem itak sploh ne dela, tako da je na obeh straneh vklopljen RCS osnova, da sploh dela, da 'je lahko dober'...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

akulp ::

Kiwix je izjavil:

Mislim, da sem nekje prebral, da tega modela ne bodo prodajali pri nas.


Bodo. TK je to napisal na uradni FB strani. Pro pride ven zdaj enkrat, v prodajo pri nas gre oktobra.
Lukcc

KobayashiM ::

Jutri se začne prodaja po svetu.

kanarin ::

Sem si v živo v BB ogledal Google Pixel 9 Pro XL - lahko da je telefon oh in sploh ampak tale ogromen modul za kamero, ne vem no meni zgleda grozno s tako debelino in da je praktično čez celo širino. Dosti boljši dizajn je bil pri prejšnji verziji, kjer z zaobljenimi robovi deluje manj izstopajoče. Vem, da gre tudi na splošno razvoj v to smer (veliki oz izstopajoči moduli za kamero) samo ko daš na tehtnico malo boljše fotke(video) ali ergonomijo sam izberem slednjo. Tudi zato sem se težko ločim (čeprav je že v letih) od mojega Xiaomi Mi9T Pro - to je model brez punch hole in praktično neizstopajočimi kamerami. Pa tudi teža in velikost je optimalna. In robovi so prijetni zaobljeni (v nasprotju z današnjim trendom). Hočem povedati, da se pretirano govori samo o raznih tehničnih specifikacijah, zanemarja pa se prav tako pomemben vidik uporabe, to je ergonomija. Deloma sicer res drži, da se na (skoraj) vsako zadevo (četudi te na začetku strašno moti) sčasoma navadiš, ampak vseeno.

FiReFTW ::

kanarin je izjavil:

Sem si v živo v BB ogledal Google Pixel 9 Pro XL - lahko da je telefon oh in sploh ampak tale ogromen modul za kamero, ne vem no meni zgleda grozno s tako debelino in da je praktično čez celo širino. Dosti boljši dizajn je bil pri prejšnji verziji, kjer z zaobljenimi robovi deluje manj izstopajoče. Vem, da gre tudi na splošno razvoj v to smer (veliki oz izstopajoči moduli za kamero) samo ko daš na tehtnico malo boljše fotke(video) ali ergonomijo sam izberem slednjo. Tudi zato sem se težko ločim (čeprav je že v letih) od mojega Xiaomi Mi9T Pro - to je model brez punch hole in praktično neizstopajočimi kamerami. Pa tudi teža in velikost je optimalna. In robovi so prijetni zaobljeni (v nasprotju z današnjim trendom). Hočem povedati, da se pretirano govori samo o raznih tehničnih specifikacijah, zanemarja pa se prav tako pomemben vidik uporabe, to je ergonomija. Deloma sicer res drži, da se na (skoraj) vsako zadevo (četudi te na začetku strašno moti) sčasoma navadiš, ampak vseeno.


Meni je 100 krat bolj lep in premium z novo kamero, stara verzija mi je zelo cheap in bedna, in večina ljudi dejansko preferira nov stil in dizajn.

kanarin ::

A sebe kar avtomatično enačiš z večino ljudi ? Lep + premium izgled ni enako dobra ergonomija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

V-i-p ::

Meno so za "štrleče" kamere zadaj fantastični Spigen ovitki, vidim, da sta za Pixel 9 odlična Liquid Air in Thin fit. Izboklina je minimalna.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

akulp ::

V-i-p je izjavil:

Meno so za "štrleče" kamere zadaj fantastični Spigen ovitki, vidim, da sta za Pixel 9 odlična Liquid Air in Thin fit. Izboklina je minimalna.


Se strinjam. Sam imam že več let Spigen na Pixlih in res je vrhunski ovitek. Tudi večkrat preživel padce...

Po mojih izkušnjah je Liquid Air najbolj optimalen.
Lukcc

gregyk ::

Ima kdo kako informacijo ali se bo uradno pri nas prodajal kdaj Pixel 9 Pro Fold?
««
73 / 73
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32157688 (9058) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8813259 (10135) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146821 (3081) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
4410825 (7836) blackbfm

Več podobnih tem